Compromis redt Amsterdam- 712 NK TENNIS IN SON IN NIEUW JASJE GESTOKEN Gevolgen aanpak Jorritsma zichtbaar SPORT arteijn UITSLAGEN Feyenoord produktief Nijdam wint proloog in Denemarken Goelko naast Timman leider in Amsterdam RALLYCROi DINSDAG 4 AUGUSTUS 1987 SON EN BREUGEL - Verandering van spijs doet eten. Na meer dan veertig jaar kind aan huis te zijn geweest op de Mets-banen in Scheveningen, heeft de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis- bond de strijd om de nationale seniorentitels op een andere accommodatie ondergebracht. Thuis wedstrijden Napoli in trek SPORT IN HET KORT Voetbal DE STEM SPORT 2 Tweede oefenzege volleybalteam Lendl wint toernooi van Washington MAGRETTE - In schril! aantal jaren geleden zij] rallycrossers anno 1987 ïand te tellen. De 'harde! ven heeft echter allermij ;ijds te lijden gehad. DDR wil trainen in Thialf NK TENNIS LOTTO 31 SCHAKEN CIJFERSPEL 31 ENHOORN-TEN'I SIEMATIC KEUKENS TEGELS SANITAIR BOUWMATERIALEN TIMMERFABRIEK jêj/SS2ÖSS29 ESDOORNLAAN 22 - OOSTERHOUT - 01620-54978 Met nu ook eigen montagedlenst voor badkamers, keukens en tegels DE STFiyr Door Ted van Leeuwen AMSTERDAM - De organi satoren van het Amsterdam 712-toernooi en de leiding van Dinamo Kiev hebben elkaar in een compromis gevonden waar het het op treden van de Russische sterren Igor Belanov en Aleksandr Zavarov betreft. De twee absolute vedetten van trekpleister Dinamo Kiev wa ren uitgenodigd om zaterdag met het wereldelftal in het Londens Wembley op te treden tegen Engeland ter gelegenheid van het honderd-jarig bestaan van de FA. Organisator Van Zanten wilde het duo het gala verbie den. Hij wapperde met het con tract waarin is vastgelegd dat Dinamo Kiev vrijdag en zon dag met de sterkst mogelijke formatie in Amsterdam moet aantreden. Na 'enkele weken van telex- verkeer' tussen Amsterdam, Kiev en Londen vonden Van Zanten en manager Osjemko het compromis. Het tweetal speelt vrijdag in Amsterdam, komt zaterdag in Londen al leen de eerste helft in actie en komt zondagmorgen weer naar Amsterdam om er 's avonds te spelen. „We hadden Dinamo aan het contract kunnen houden", al dus Van Zanten, „maar het is zo'n correcte club dat we het compromis op zijn plaats von den. En ach, die jongens zijn het reizen wel gewend, dat halve wedstrijdje maakt nu ook weer niet zoveel uit." Het compromis redde de aantrekkelijkheid van de der tiende editie van het toernooi. Het ontbreken van Zavarov en Belanov namelijk, zou het toer nooi gedevalueerd hebben. Want via de transfermarkt verdwenen al andere trekpleis ters. Torino verkocht de Am sterdammer Kieft aan PSV en FC Porto deed Paolo Futre voor vier miljoen dollar over aan Atletico Madrid. De populaire goochelaar ontbreekt dus in Amsterdam, evenals verdedi ger Celso. Hij ontbrak gisteren op de eerste training van de Europa Cup I winnaar en be vindt zich 'ergens' in zijn ge boorteland Brazilië. Ook Celso heeft een uitnodiging voor 'Londen'. Van Zanten: „Oh ja? Dan zal ik onmiddelijk contact opnemen met FC Porto." Afgezien van de reis- en ver blijfskosten wordt er in totaal 600.000 gulden betaald aan de deelnemende ploegen, waarvan FC Porto de duurste is. Hoe duur wilde Van Zanten niet kwijt. Om quitte te spelen, zijn er ongeveer 48.000 toeschou wers nodig, maar de organisa tie gaat er van uit dat het re cord (56.000 toeschouwers in to taal) dit jaar gebroken zal wor den. Het Amsterdam-toernooi kent een ietwat gewijzigde op zet. De winnaar van een wed strijd krijgt twee punten, re mise levert één punt op, waarna strafschoppen de plaatsing voor de tweede dag moeten aanwijzen. Wie aan het eind de meeste punten ver gaard heeft, wint de hoofdprijs, 20.000 dollar. Eindigen clubs gelijk, beslist het doelsaldo en bij gelijk doelsaldo telt het aantal gescoorde treffers dub bel. ProgrammaVrijdag 7 augustus: 19.00 uur Dinamo Kiev-FC Porto, 21.00 uur Ajax-AC Torino. Zondag 9 augustus: 18.00 uur Winnaar A- Verliezer B, 20.00 uur Winnaar B- Verliezer A. Met dien verstande dat Ajax zondag in elk geval de laatste wedstrijd zal spelen. Vermeeren snel onderuit DEN HAAG (ANP) - Feyenoord had maandag een produktieve avond te gen de zaterdag-eersteklas ser Barendrecht. De Rotterdammers wonnen het oefenduel met 7-0. Bij rust stond het 2-0. Hoekstra scoorde drie keer. Wageningen speelde een slechte wedstrijd tegen de za terdag-vierdeklasser SDS'55. De eerste-divisieclub won ter nauwernood (3-2). Piet Schrij vers, debuterend als hoofdtrai ner in het betaald voetbal, was zo ontevreden met de verrich tingen van zijn team dat hij de spelers direct na afloop in de bus liet stappen en de selectie in Wageningen voor straf nog een uur liet trainen. Barendrecht: Barendrecht (eerste klasse zaterdag)-Feyenoord 0-7 (0- 2). Doelpunten: Hoekstra 3, Roos 2, Monkou en Uitman. Toeschou wers: 3000. Wekerom: SDS'55 (vierde klasse zaterdag)-Wageningen 2-3 (1-1). Doelpunten: Bremer, Van de Brink en Van Zanten. Toeschouwers: 400. Van onze verslaggever Na ampel beraad werd de HTC Son in Son en Breugel de gelukkige. NAPELS (SID) - Zes weken voor de start van de Italiaanse voet balcompetitie is de be langstelling voor de thuiswedstrijden van landskampioen Napoli ongekend groot. De ploeg van Maradona verkocht in de afgelo pen weken ruim 60.000 seizoenkaarten, wat de de club 33 miljoen gul den opleverde. Vorig seizoen moest de popu laire club het met tweeduizend vaste sup porters minder doen. AC Milan boert ook goed De investeringen in Gullit en Van Basten zijn inmiddels ruimschoots te rug verdiend door de flinke voorverkoop. De Milanezen brachten ruim 52.000 abonnementen aan de man. Stadgenoot Inter- nazionale lijkt het slacht offer te worden van die toenemende interesse voor de aarstrivaal. De club verkocht pas 15.000 seizoenkaarten. Juventus heeft zijn uitstraling op het publiek verloren. Slechts 5000 aanhangers kochten tot nu toe een toe gangskaart voor het hele seizoen. Bij de verplaatsing van de Randstad naar de provincie bleef het echter niet. Het prij- ODENSE (ANP) - Jelle Nij- dam, winnaar van de pro loog bij de Ronde van Frankrijk, heeft in Dene marken opnieuw zijn repu tatie waargemaakt. In Odense won de renner uit de ploeg van Jan Raas de proloog van de Ronde van Denemar ken. Hij legde het parkoers van vier kilometer af in 4 minuten 55,03 seconden. De Deen Jesper Skibby eindigde als tweede met een achterstand van ruim an derhalve seconde. De uitslag is: 1. Jelle Nijdam (Ned) 4 km in 4.55,03, 2. Jesper Skibby (Den) op 1 seconde, 3. Rolf Sören- sen (Den) 0.02, 4. Sören Lilholt (Den) 0.06, 5. Hans-Henrik Oersted (Den) 0.07, 6. Kim Andersen (Den) 0.09, 8. Eric Vanderaerden (Bel) 0.10, 10. Bert Oosterbosch (Ned) 0.11. zengeld kreeg een forse injectie en het aantal deelnemers bij de heren werd verdubbeld tot 64. Dit verschafte een groot aantal anoniemen in het landelijke tenniscircuit de mogelijkheid zich met de sterkeren te meten. Want anders hadden bij voorbeeld Armand Custers (Hoensbroek), Hugo Janssen (Stramproy), Remko Heethuis (Veghel) en nog veel anderen slechts door het betalen van 7 gulden 50 de eerste dag van het toernooi mogen bijwonen. Zij mogen HTC Son dank baar zijn voor het initiatief de 'nationale' naar het Brabantse land te halen. De organisatie ondervond daarbij de harte lijke medewerking van de ten- nisbond. Die was al eerder tot de conclusie gekomen dat het titeltoernooi aan een renovatie toe was. De kritiek bij de Mets richtte zich vooral op tekortkomingen op het gebied van catering, sa nitaire voorzieningen en onvol doende mogelijkheden voor de sponsors van de KNLTB re clame voor zich te maken. Voor het evenement werd om belastingtechnische rede nen een aparte stichting opge- Torn Nijssen had weinig moeite om zich Rob Hak in de eer ste ronde van het lijf te houden. - FOTO ANP zet, die met een begroting van 100.000 gulden moest gaan wer ken. Daarvoor werd onder meer een centre-court neerge zet waar zo'n 2500 toeschou wers plaats kunnen nemen. De opbrengst van het promo-dorp is in de begroting opgenomen. Een van de twee hallen van de vereniging, zo'n 1800 vierkante meter, is omge bouwd tot iets wat de nationale een beetje moet doen gaan lij ken op de internationale toer nooien in ons land. Op de baan sneuvelden maandag enkele reputaties. Van de zestien geplaatste spe lers bij de heren haalden er drie de tweede ronde niet. De belangrijkste was Chris Ver meeren. De halve finalist van vorig jaar en nummer zes op de lijst, verloor in twee sets van Stefan Koch. De andere favo rieten die het niet haalden wa ren Tjerk Bogtstra (16), die kampt met de ziekte van Pfeif fer, en Maarten Koopman (15), die het park niet tijdig vond. Geen van de 'toppers' onder vond enige last van zijn tegen stander. Nummer één op de lijst en plaatselijk favoriet Menno Oosting stond één game af aan Armand Custers. Paul Haarhuis, de Amerikaanse verrassing van het satelliet circuit, deed niets voor hem on der tegen Ivar de'Jong. Tom Nijssen, derde op de lijst, en Huub van Boeckel (2), stonden iets langer op de baan om zich respectievelijk van Rob Hak en Andy Schaefers te ontdoen. Bij de dames, waar zoals voorheen 32 speelsters in actie komen, werden Nanette Schut te, kampioene in 1983 en fina- liste in 1986, en Yvonne der Kinderen, in 1985 en '86 halve finaliste, uitgeschakeld. Schut te, dit jaar niet geplaatst, ver loor van Hellas ter Riet. De lo cale favoriete Mariëlle Rooi- mans had in de beslissende derde reeks geen enkel pro bleem meer met haar oppo nent® Der Kinderen. AMSTELVEEN (ANP) - Minder dan twee weken voor het vertrek naar Moskou voor het toernooi om het Europees kampioenschap hebben de Nederlandse hockeyers aan kunnen tonen, dat de professioneel aandoende aanpak van bondscoach Hans Jorritsma een positieve ontwikkeling in gang heeft gezet. HSV-TRAINER Josip Skoblar heeft heeft maandag een me niscusoperatie ondergaan. De 46-jarige Joegoslaaf, die in Hamburg Ernst Happel op volgde, klaagde al twee maan den over pijn in de knie. Vol gens clubarts Ulrich Mann, die de ingreep verrichtte, zit Sko blar zaterdag in het Olympi sche stadion van München al weer op de bank bij het topduel tegen Bayern. Tegen Frankrijk werd maan dagavond niet alleen overtui gend gewonnen (5-0), maar in vergelijking met de oefenduels tegen Polen een week eerder (12-3 en een gelukkige 3-2) was er meer dat tot tevredenheid deed stemmen. Zo werd doelman Leistra niet meer te pas en vooral te onpas door medespelers voor vreemde verrassingen gesteld. De enkele keer dat een Frans man gevaarlijk werd, was dat te danken aan zijn eigen ver mogen en niet aan hulp van een Nederlandse verdediger. Vooral in de tweede helft kon Oranje, dat al drie weken lang vijftien trainingsuren per week investeert, bogen op een betere conditie. Doordat de li nies bleven aansluiten, kon na rust de zege door velddoelpun- ten gestalte worden gegeven. Bovendien beschikt Jor ritsma weer over een nagenoeg fitte selectie van zeventien man. Cees Jan Diepeveen, die het toernooi om de Champions Trophy voornamelijk vanaf de tribune moest bekijken wegens een knieblessure, is weer zover hersteld dat het mogelijk lijkt hem in te zetten. De coach liet de Bloemendaler vijftig minu ten als voorstopper wennen aan competitie-hockey. Op het middenveld was Diepeveen maandag niet nodig. Mare Delissen en aanvoerder Van 't Hek stippelden de lijnen afdoende uit en Doyer ver richtte zoals gebruikelijk blij moedig het onopvallende maar nuttige, zware werk. Doelpun ten bleven evenmin uit. Parlevliet (2), invaller Rob bert Delissen (2) en de ope ningstreffer van Bovelander (strafcorner) zorgden voor een redelijke marge, die ook eens zo ruim had kunnen zijn. De korte hoekslag (negen stuks tegen Frankrijk slechts twee) liep nog niet naar wens. Bovelander stuitte nog al eens op de liggende doelman Florin en de variatie met het slaghout van Faber, die nog even mee mocht doen, werkte ook niet direct. „Maar we heb ben die vorm nu in ieder geval eens geprobeerd in een wed strijd", was het laconieke com mentaar van Jorritsma. Nederland-Frankrijk 5-0 (1-0) 23. Bovelander 1-0 (strafcorner), 37. Parlevliet 2-0, 42. Robert Delissen 3-0, 47. Parlevliet 4-0, 70. Robert Delissen 5-0. Scheidsrechters: Cae- sens en Van Beneden (Bel). Toe schouwers: 300. Nederland: Leistra; Kooijman, Klaassen, Diepeveen (Faber) en Bovelander; Doyer (Brinkman), Van 't Hek en Mare Delissen; Par levliet, Van den Honert en Schlat- mann (Robert Delissen). Frankrijk: Florin; Christoph Dela- venne, Thierry Martin, Bruno De- lavenne en Louison (Pareyt); Ca- tonnet, Gilbert Martin en Fernan- des (Van Hout); Liagre (Mordac), Briantais en Chirez. AMSTERDAM (ANP) - Boris Goelko is een ge duldig en volhardend man. Zeven lange jaren diende hij bij de Russi sche overheid het ene na het andere verzoek in al vorens hij en zijn vrouw begin 1986 permissie kregen de Sovjetunie te verlaten. Dezelfde eigenschappen vormden maandag de basis voor zijn overwinning in de tweede ronde van de kroon groep van het internatio nale schaaktoernooi in Am sterdam. Met wit bracht hij de Columbiaan Zapata in 39 zetten zijn tweede neder laag toe. Door de zege kwam Goelko met Timman aan de leiding. De favoriet slaagde er tegen Van der Wiel niet in een minuscuul voor deeltje in winst om te zet ten. Na 61 zetten moest hij berusten in remise. Tsjer- nin en Chandler speelden tot het laatste stuk van het bord verdwenen was, voor dat zij gedwongen werden het punt te delen. In Amsterdam kan Goelko wel eens de voor naamste concurrent van Timman worden voor de eindzege. Als invaller van het laatste uur voor zijn ex- landgenoot Sokolov dwong hij dinsdag in de tweede ronde bewondering af met zijn fraaie overwinning op Zapata. Met wit bediende hij zich in het oud-indisch van een vrij ongebruike lijke opstelling met e3 en Pge2. Bewust stuurde hij aan op een zwaar, positio neel gevecht. Met eindeloos geduld en volharding la veerde hij zijn stukken naar de meest strategische velden. Toen die eenmaal ingenomen waren, ruïneer den zijn vrolijk springende paarden de zwarte stelling in een oogwenk. Zapata werd van het bord gedron gen, had uitsluitend gekun stelde zetten achter de hand en gaf na 39 zetten murw op. Timman remiseerde te gen Van der Wiel. Daarmee kwam de Amsterdammer slecht en de Leidenaar goed weg. In het damegambiet kwam Timman beter uit de opening en moest Van der Wiel constant vechten voor remise. Dat deed hij op ori ginele wijze en hoewel Timman lang aanhield, moest hij na 61 zetten ge noegen nemen met het halve punt. Bij Tsjernin - Chandler raakte zwart in verschrikkelijke tijdnood met nog vijf minuten voor twintig zetten. Wippend op zijn stoel overleefde Chandler alle gevaren en wikkelde hij solide af naar remise. NIEUWSOVERZICHT Door Kees Hamelink KLOOSTERZANDE - Ro nald van Remortel heeft met succes de aanval op zijn vorig jaar veroverde titel afgeslagen. In het tennis toernooi van Hontenisse pa reerde hij de aanval van Gyon Asselman succesvol, zodanig zelfs dat Asselman met ruime cijfers werd ver slagen. Bij de D17+-heren eiste William Asselman de titel voor zich op, maar on danks zijn eerste plaatsing in de groep van 35-jarigen bleek Robert Vermeulen de sterkste te zijn. Marie-José Baggen bleek in Kloosterzande de sterkste dame en bewees dat met een overtuigende overwinning op de ver doorgedrongen Gaby Bauwens. Gyon Asselman was het er alles aan gelegen zijn overwinning op Ronald van ATHENE (ANP) - Het Nederlands volleybalteam heeft maandag zijn tweede overwinning behaald tijdens de oefenstage in Athene. De derde wedstrijd van de ploeg van Arie Selinger tegen het Griekse nationale team eindigde in 3-1. De Grieken wonnen de eerste set: 12-15,15-9,15-3,10-15. WASHINGTON (Reuter) - Ivan Lendl heeft het met 600.000 gulden gedoteerde tennistoernooi in Washington gewonnen. De als eerste geplaatste Tsjechoslowaak versloeg in de fi nale de als vierde gerangschikte Brad Gilbert op overtui- gende wijze: 6-1, 6-0. De partij duurde 56 minuten. Lendl Fiat Ritmo hoge ogen hoo'pt të ontving voor zijn overwinning ruim 80.000 gulden. gooien. Door Herman Muller Integendeel, na elf seizoenen J it Magrette in betere vorm i itreepte door onlangs het nat A-groep in de standaardklas 1 ip een breder vlak krijgt de iddels 33-jarige Van de Wege binnen enkele weken de ns te laten zien wat die titel ip internationaal gebied bete- :ent, want in de maand augus- worden in het Belgische rendonk en het Brabantse Valkenswaard de Europese ti- lronden uit een twaalf wed- jtrijden tellende competitie erreden. En het is juist die impetitie waarin Van de Wege volgend seizoen met zijn OOST-BERLIJN (ANP) - De financiële moeilijkheden Van de Wege: „Aanvankelijk was het de bedoeling dat we dit jaar al een vrij groot deel van de Europese competitie zouden waarmee het ijsstadion Thialf kampte, zijn ook in Oost- rijden, maar na de eerste wed- Diii+clonrl HonrooHrnnoron Horot Rriooonmoictor aloomphn 4».,-iA j.x-i i Duitsland doorgedrongen. Horst Briesenmeister, algemeen secretaris van de DeUtschen Eislaufverband der DDR, heeft derhalve vroegtijdig een trainingsstage in de vorig seizoen zo snelle Heerenveense ijshal aangevraagd. „Wij willen graag van 8 tot 17 oktober een trainingskamp in Heerenveen opslaan", zegt Briesenmeister. „Een verzoek daartoe is ingediend bij de Nederlandse schaatsbond". We gens vakantie van KNSB-directeur Osinga is op het ver zoek nog niet gereageerd. Heren-enkelspel, eerste ronde: Stefan Koch-Chris Ver meeren 7-5, 6-2; Marc Dunc- ker-Jeroen Schuur 6-3, 6-3; Hendrik-Jan Davids-Michiel Zegveld 7-6, 6-2; Remko Heet- huis-Marc van Eekeren 5-7, 6- 2, 6-1; Vincent van Gelderen- Theo Hoek 7-5, 6-2; Ralph Kok-Bart Theelen 6-1, 6-0; Tom Nijssen-Rob Hak 6-3,6-2; Johan Vekemans-Edwin Vis sers 6-0, 6-2; Menno Oosting- Armand Custers 6-1,6-0; Mare Koevermans-Frank Bitter 6-2, 6-0; Huub van Boeckel-Andy Schaefers 6-3, 6-4, Frederik Maris-Henk Burger 6-2, 6-3; Sander Groen-Johan Koemans 6-3, 6-1; Jack Liewes-Roger Warmenhoven 6-2, 6-2; Eric Wilborts-Jack Willemen 6-4, 6-2; Marcel Lasonder-Peter van Dommelen 6-2, 4-6, 6-3; Paul Haarhuis-Ivar de Jong 6- 0, 6-1; Rob Simon-Stephen No- teboom 6-2, 6-7, 6-1; Frank Vermeer-Mark Koevermans 6-2, 4-6, 6-4; Jacco van Duyn- Marco Oversteegen 3-6, 6-4, 6- 3; Stephan Trumpi-Hans Eve raars 6-4, 6-4; GÏenn Schaap- Robert-Jan Bierens 6-3, 6-2; Ton Sie-Amando Rodriques 6- 3, 6-1; Frank Stienen-Marco Meeldijk 7-5, 6-2; Willem Bruin-Mike Simon 4-6, 6-3, 6- 4; Frans Grimbergen-Erik Koers 6-3, 1-6, 6-3; Wim Groe- neveld-Stephan Ehritt 3-6, 6-2, 6-3; Otto Panman bij Janssen 6-4, 7-6, Christian Feenstra- Tom Kempers 6-3, 6-0; Jan- Willem Lodder-Bon Dirri- wachter 6-3,7-5. Dames-enkelspel, eerste ron de: Anne Marie Radstake-Jo- landa Schreurs 6-1, 6-1; Ma- rielle Rooimans-Yvonne der Kinderen 6-1, 6-7, 6-0; Simone Schilder-Manon Beltgens 6-1, 6-1; Eveline Hamers-Nicole van Erven 6-2, 6-2; Hellas ter Riet-Nanette Schutte 3-6, 7-5, 6-2; Jacqueline van Wijk-Pas- cale Druyts 6-3, 6-7, 6-3; Karin Moos- Marouschka van Dijk 6- 2,6-4; Hester Witvoet-Janneke van de Woude 6-2, 6-0; Titia Wilmink-Mariette Verbrug- gen 6-4, 6-4; Nicole Jagerman- Judith Warringa 6-3 4-0 afge broken wegens regen. Romero (Spa)-Hort (WD1) 0- Campora (Arg)-Winants (Bel) 1 0, Kuijf (Ned)-Dlugy (VSt)Ü-i Lobron (WD1)- Douven (Ned) 1-1 ,tmo. trijd om de nationale titel tond ik er zo goed voor dat we esloten om eerst voor de Ne- erlandse titel te rijden en ver- olgens een Europeees seizoen doen. Qua materiaal hebben e namelijk al een lange weg moeten leggen om op dit ni- sau te komen, maar nu zijn e al zo ver dat we nog meer ïelheid achter de hand heb- sn. Toen ik in 1986 met deze agen voor het eerst aan de art verscheen in de A-klas, aarin de nadruk dus ligt op )t standaard-uiterlijk, was ik eerste en enige met een Fiat Marinkovic (Joe)-Gavrikov (Soï 0-1, Van der Sterren (Ned) Boersma (Ned) 1-0, De Boqfn (Ned)-Geller (Sov) 0-1, Rodriguf (Cub)-Heinbuch (WD1) 1-0, Peel len (Ned)-Murey (Isr) Vt-Vt, fuentes (Chi)-Belkhodja (Fra) Vi, Carlier (Ned)-Farago (Hon)" 1, Gutman (Isr)-Riemersi (Ned) 0-1, Beulen (Ned)-LiL rink (Ned) 0-1, Mednis (VStj Dam (Ned) 1-0. De partij in de kroongroep ti Goelko en Zapata had het v< gende verloop: wit: Goelko (Sovj zwart: Zapata (Col). I. d2-d4 2. c2-c4 3. Pbl-c3 4. g2-g3 5. Lfl-g2 6. e2-e3 7. Pgl-e2 8.0-0 9. b2-b3 10. Ddl-c2 II. Lcl-b2 12. Tal-dl 13. f2-f3 14. e3-e4 15. Lb2-cl 16. Kglxg2 17. Lcl-e3 18. Dc2-d2 19. g3-g4 20. h2-h3 21. c4-c5 22. d4xe5 23. f3-f4 24. Le3xc5 25. Lc5-e3 26. Dd2-d7 27. Dd7xc8 28. Kg2-f3 29. g4-g5 30. Pc3-a4 31. Pa4-c5 32. Pe2-d4 33. Pd4-c2 34. Tdl-d7 35. f4-f5 36. Td7xc7 37. Le3-f4 38. f5-f6 39. g5xf6 zwart geeft op (1-0). Pg8-f6 d7-d6 Pb8-d7 e7-e5 Lf8-e7 0-0 Tf8-e8 c7-c6 Pd7-f8 Lc8-d7 Dd8-c8 Ld7-h3 Pf8-g6 h7-h5 Lh3xg2 h5-h4 Pf6-h7 Le7-d8 Pg6-h8 a7-a6 d6xc5 Te8xe5 Te5-e8 Pf8-e6 Ld8-a5 Pe6-c7 Ta8xc8 Tc8-d8 Ph7-f8 Pf8-g6 Td8-b8 Pg6-e7 Pc7-a8 La5-c7 Pe7-c8 Pa8xc7 Te8-e7 g7xf6 Te7-e6 Daar waar voor andere mer- de speciale spullen bij Erik Parlevliet scoort, over de Franse keeper Pascal Florin heenspringend, het vierde doelpunt voor Oranje. - FOTO ANP De uitslagen van de dinsdag ge speelde partijen bij het interna tionale schaaktoernooi in Am sterdam zijn: Kroongroep, tweede ronde: Tsjernin (Sov)- Chandler (GBr) >4->4, Timman (Ned)-Van der Wiel (Ned) tt-Vt, Goelko (VSt)-Zapata (Col) 1-0. Stand: 1. Tïmman en Goelko 1(4 punt, 3. Van der Wiel, Chandler en Tsjernin 1,6. Zapata 0. Grootmeestergroep, eerste ronde: le prijs: 1 winnaar, die brui J 408.504,20 ontvangt 2e pi geen winnaar 3e prijs: 211 naars, die elk 809,50 ontvani 4e prijs: 7.683 winnaars, die 22,20 ontvangen 5e prijs: 84! winnaars, die elk ƒ5,00 ontvr gen. 6 cijfers goed: 1 winnaar 5 ctfft goed: 2 winnaars 4 cijfers gC 15 winnaars 3 cijfers goed: winnaars 2 cijfers goed: 2J winnaars. 'r Kees Hamelink 'STBURG - Patrick Brteijn is op eigen bodem terechte winnaar gewor- n van het Eenhoorn-ten- stoernooi in Oostburg. Hij rsloeg in de finale Coen ibbeleir. Barbara du Fos- kon het Zeeuws-Vlaamse ;ces niet completeren bij B-dames. Zij verloor in eindstrijd van de Til- rgse Caroline Stok, ter- li in de C-categorie nno van den Hout de euws-Vlaamse eer hoog ild door, in tegenstelling K vorig jaar, de finale in wist om te zetten. Bij de C- wiies ging de eindover- juining naar de Duitse Pia 'issing, die Monique ■ecke uit St.-Jansteen der psseerde. Jrnooi-organisator Paul de »ujekere, die al heel wat ja- voor de organisatie tekent, Best ver terug in het verle- P> maar kon zich toch niet ,_r geest halen dat er ooit Reeuws-Vlaamse halve fi nten in de B-categorie ston- Tim van Dijk, dit seizoen leuw voor het Terneuzense jno competitie spelend, had er deze week al gezorgd de uitschakeling van de .eerste geplaatste Raymond terwijl Terneuze- Mare Albers al de tweede op het schema had over een van de eerder uitge belde Gerben van Wijn den uit Assen. *ls derde geplaatste Coen eir was de enige die aan

de Stem | 1987 | | pagina 6