DE STEM Rob Gruben pechvogel HET DE STEM/ ZEEUWS-VLAAMSE KOERIER EN CITO NAAR POLEN JE HAD'TKUNNEN LEZEN IN.. Cadzand met B-categorie WIELERKLASSEMENT DE STEM SPORT 2 ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1987 ïgreis incl. stageld. UMJE ABUS Ingreis incl. stageld tosas volpension ERNEUZEN - Zoals bekend zal een afvaardi- jng van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaan- eren in september naar Polen vertrekken. Zes unioren en vier amateurs van de wielerclub ne- ien dan deel aan een vierdaagse wielerwedstrijd Torun, in Zuid-Oost Polen, op uitnodiging van 'Ludowi Klub Kolarski AGROMEL'. lint Marc in Rosas "ENRIJK Interessant voor renners en toeristen Hotels MET DE STEM/ZEEUWSVLAAMSE KOERIER EN CITO AXEL NAAR POLEN Programma supporters en toeristen: otale reissom voor supporters en toeristen: 550.-. DE KRANT VOOR JE EIGEN STUK VAN NEDERLAND GRAAG WEER SNEL ONDER DE LAT BU BRESKENS Ziekenhuis BADGASTEN-TENNISTOERNOOI Breskens-team in duel met Helmond Sport Nieuwdorp aan de leiding Wielerkoers in Kortgene Huldiging Polderman en Barhorst T14 i Agde. Tenthuur mogelijk, 0,-. Jolly Travel 010-4114420. Naar Torun en Warschau pstemm.). Info: 020-241010/010-4130978, Playa D'Aro. Tenthuur mogelijk. 0,-. Jolly Travel 010-4114420. lor Ton Koomen fen. 1195,- p.p. incl. bus. f1095,- p.p. met eigen vervoer, i hotel. Jolly Travel 010-4114420. m van het strand, incl. bus. |595,- Jolly Travel 010-4114420. nooiste RTHOTEL Jeer, A-5611 Grossari Salzburger lel. 09/ 43.6414.292 Tlx. 67671. An. voor 2-7 p., tel., balkon, overd. sauna, solarium, recr. zaal, rest., Irglltten, 150 km gemark. zonnige ^w., verw. buitenb. en tennisbanen I iet huls. App. voor 4 pers. van DM I )er dag. Stem/ Zeeuws-Vlaamse Koerier en Cito uit Axel ha- 31 hier op in en bieden de mogelijkheid aan supporters ivakantiegangers, die graag eens op een redelijk goed- ipe manier met Polen kennis willen maken, mee te rei- naar Torun. ■doeling is een Cito-bus ii. :lten, die plaats bied aan zo'n personen. Ook het materiaal de renners gaat namelijk met deze bus. Naast de tien ielrenners, officials en bege- iders is er dan plaats voor een itigtal supporters en toeris- voor wie een aantrekkelijk igramma kan worden gebo- ai Het gezelschap vertrekt in de dit van maandag 7 op dins- 8 september vanuit Axel iting Poznan of Szczecin. Op (moment is nog niet duide- kof eerst Poznan of Szczecin irdt aangedaan. Men zal in iïian of Sczcecin, waar men iid 14.00 uur aankomt op jsdag 8 april, overnachten, stad kan worden bezichtigd der leiding van een gids van Poolse staatsreisbureau [bis. Woensdag 9 september [trekt het gezelschap rich- Torun, een schitterende Ie universiteitsstad in het lid-Oosten van Polen, van iaruit allerlei toeristische fetapjes kunnen worden on tnomen. Renners en begelei- (s zullen in Torun op kosten n de organisatoren van het ïdaagse wielerspektakel (den ondergebracht op zo'n kilometer buiten de stad, ook alle andere buiten- le ploegen zijn gehuisvest. [Dejunioren Marco Pijpelink, m Uytderwilligen, Guido Smit, Patrick de Mul, Rudi bout en Harold Dhondt en de ateurs Erik Vereecken, Pe- van 't Westeinde, Niek de iye en Frank Gommers zijn {enodigd voor dit evene- ment. Ploegleider is Fred Ver- meersch en als officiële bege leiders gaan in ieder geval Ap- pie den Doelder, voorzitter van de stichting Internationale Ju- niorendriedaagse Groot-Axel en Ton Koomen, met hun echt genotes mee. Het gezelschap wordt woensdag 9 september in To run verwacht en donderdag 10 september wordt de proloog, een tijdrit door de straten van Torun over 4,8 kilometer verre den. Vrijdag 11 september is er de eerste etappe met Torun als start- en finishplaats over 3 x 48 kilometer voor de amateurs en 2 x 48 kilometer voor de ju nioren. Dit door heuvelachtig gebied. Zaterdag 12 september volgt er een criterium in de straten van Torun. De ama teurs rijden dan een rit tussen de 60 en 80 kilometer en de ju nioren tussen de 40 en 50 kilo meter. De laatste etappe, een rit over 134 kilometer voor amateurs en 105 kilometer voor de junioren, door zeer heuvel achtig gebied met Torun op nieuw als start- en finish plaats, staat voor zondag 13 september op het programma. Het Wilanow-paleis in Warschau, een van de talloze bezienswaardigheden in de Poolse hoofdstad. Maandagmiddag 14 september vertrekt het gehele gezelschap, renners, begeleiders en toeris ten weer richting Axel, waar men dinsdagmorgen in alle vroegte hoopt aan te komen. Voor de toeristen in het gezel schap is het de bedoeling woensdag 9 september in To run in het eersteklas hotel Kos mos te overnachten en donder dag 10 september eveneens in deze fraaie stad te verblijven. De omgeving kan dan worden verkend, eventueel onder bege leiding van een officiële gids van het staatsreisbureau Orbis. Vrijdag wordt dan naar de Poolse hoofdstad Warschau ge reden, waar wordt overnacht in hotel 'Vera'. Ook zaterdag wordt benut om Warschau, de Poolse metropool te verkennen - er is ongelooflijk veel te zien - onder leiding van een Poolse gids van Orbis. Zaterdagavond keert het gezelschap terug naar Torun, waar zondag de laatste etappe kan worden bijgewoond en wordt er opnieuw overnacht in hotel Kosmos. Maandagmid dag 14 september wordt dan samen met renners en begelei ders de reis met de Cito-bus huiswaarts ondernomen. Door sponsoring en een leuke bijdrage uit de kas van de wie lervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen kan het totaalbe drag dat de renners moeten be talen worden gedrukt tot ƒ160,-. Voor toeristen en supporters die willen meereizen komt deze trip van maandag 7 tot en met maandag 14 september op een bedrag van ƒ550,- te staan. Daarbij inbegrepen de busreis Axel-Polen, overnachting in eerste klas hotel in Szczecin of Poznan op de eerste dag; woensdag 9 en donderdag 10 september verblijf in eer steklas hotel Kosmos in Torun; vrijdag 11 september over nachting in eersteklas hotel Vera in Warschau, zaterdag en zondag overnachting in eer steklas hotel Kosmos in Torun, alles op basis van half pension. Voorts kosten voor Orbis-gids bij toeristische uitstapjes in Poznan of Szczecin, Torun en Warschau; visumkosten bij Poolse ambassade en transit- belasting voor doorreis door Oost-Duitsland. Deelnemers aan de reis die nen over een paspoort te be schikken dat op het moment van binnenkomst in Polen nog zeker een half jaar geldig is. Voorts dient een tweetal pasfo to's te worden bijgevoegd om de visum-formaliteiten in orde te kunnen maken. Liefhebbers voor deze reis kunnen zich aanmelden bij Cito-Tours in Axel (01155-1651) of Ton Koo men in Terneuzen (01150-12941). Liefhebbers voor deze unieke en goedkope trip naar het inte ressante Oostblok-land dienen zich tijdig aan te melden, in verband met alle formaliteiten die vervuld moeten worden. De visum-aanvragen worden door de organisatoren van deze reis geregeld bij de Poolse ambas sade in Den Haag. (ADVERTENTIE) Ondergetekende, Naam Adres Postcode Woonplaats Telefoon antie-adres te bezorgen. inlevering van De i naar afdeling abonnementen vi I kunt ze eveneens afhalen, tegei krant. U ontvangt hiervoor een 6n. prkomen. v.) nomen Hieronder niets invullen BijkAgtsch. Straatcode Reden: j j Verzendwijze: Vak.geb. Portik.: bonnen verzoni Toezending van; t/m d.o. m.d. meldt zich aan voor de Polen-reis naar Torun samen met de wielrenners van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen, die van donderdag 10 tot en met zondag 14 september deelnemen aan een internationale vierdaagse wieler wedstrijd in Torun. vertrek in de nacht van maandag 7 op dinsdag 8 september naar Szczecin of Poznan. Aankomst dinsdagmiddag 8 september rond twee uur in Szczecin of Poznan. Overnachting in eersteklas hotel. Woensdag 9 september rondrit door Poznan of Szczecin onder leiding van Poolse gids van staatsreisbureau Orbis. Woensdag 9 september in de namiddag vertrek naar Torun. Overnachting in eersteklas hotel Kosmos in Torun. Donderdag 10 september verblijf in Torun en overnachting in hotel Kosmos. Vrijdag 11 september 's morgens vroeg ver trek richting Poolse hoofdstad Warschau en overnachting in eersteklas hotel Vera. Zaterdag 12 september rondrit onder leiding van Orbis-gids door War schau en 's avonds terug naar Torun. Zaterdag 12 en zondag 13 september overnachtingen in eersteklas hotel Kosmos in Torun. Maandagmiddag 14 sep tember vertrek richting Axel. Verblijf in alle hotels op basis van half pension. teissom is inclusief reiskosten Axel-Poznan c.q. Szczecin-Torun-Warschau- Wun-Axel; verblijf in eersteklas hotels op basis van half pension; visumkos- en Poolse ambassade en transit-visum door Oost-Duitsland. dftanmelden voor deze reis bij: Cito Tours, Buitenweg 37 in Axel (01155-1651) MTon Koomen, Zeldenrustlaan 1, 4535 GX Terneuzen (01150-12941). Door Fred Rabout IJZENDIJKE - De voetbal competitie nadert weer met rasse schreden. Voor Rob Gruben wordt de voetbal- jeuk met de dag groter. Nog steeds liggen de 'krukken' binnen handbereik, maar toch gaan zijn gedachten al naar het begin van de nieuwe competitie. Hij heeft zelfs de hoop nog niet laten varen om de start van het nieuwe seizoen, als actief speler dan wel te verstaan, mee te maken. De breuk van het linker scheen- en kuitbeen, die hij na een ongelukkige botsing tegen STEEN opliep twaalf weken geleden, heelt voorspoedig. „De doktoren willen echter geen enkel risico lopen, mede omdat ik een nogal stevige lichaams bouw heb," aldus de 33-jarige doelverdediger, nog steeds als een pupil bezeten van de voet balsport. De video-opnamen van het ongelukkige voorval op zondag 3 mei in de competitiewedstrijd tegen STEEN heeft hij al meer dan eens bekeken. „Een botsing zoals er zoveel op de velden ge beuren. Peter van Dorselaar ontving een breedtepass, kwam alleen op me af, speelde de bal te ver voor zich uit en ik kwam uit mijn hok om de bal te pak ken, Peter deed echter een ul tieme poging om me nog net even voor te zijn, gleed op het gladde veld nog door en knalde met zijn knie tegen mijn lin kerbeen. Van opzet was totaal geen sprake, maar Gruben was wel vleugellam. Ik zag het ge lijk. Mijn voet stond haaks op mijn knie en dan mag je ver wachten dat er iets aan de hand is. Dat ik zo rustig rea geerde, och dat was ik me niet bewust. Ik besefte gelijk, dat de zaak stuk was, dus waarom zou je dan paniek maken. Pijn heb ik overigens nooit gehad." Voor het eerst in zijn 20-jarige loopbaan in topclubs als MW (op 15-jarige leeftijd naar Maastricht), FC Boom en Club Brugge belandde hij in het zie kenhuis. Tien dagen was hij te gast in het Oostburgse St.-An- Pechvogel Rob Gruben, de keeper van Breskens, die lange tijd uit de roulatie is geweest, maar er in de komende com petitie toch bij hoopt te zijn tonius en hij kijkt er ondanks dat hij er natuurlijk liever niet gelogeerd had, met plezier op terug. „Ze stonden soms met vijftien man tegelijk aan mijn bed en dat doet toch deugd." Ook de andere wijze waarop met de ongelukkige portier werd meegeleefd deed hem goed. „Ik zat iedere dag al uit te kijken naar de post, want het is onvoorstelbaar hoe groot de belangstelling was. Ik zou iedereen dan ook via deze weg willen bedanken." Voorlopig is het dus nog even afwachten geblazen. „Ik hoop er nog steeds op om er straks, begin september, bij te kunnen zijn. Als de doktoren me de ko mende weken groen licht geven zie ik het wel zitten. Ik heb nog een aantal weken vakantie te goed, die ik dan hoop te vullen met trainingsarbeid en och, een doelman heeft toch niet de zelfde conditie nodig als een veldspeler. Realistisch gezien mis ik echter de eerste compe- titiemaand, maar ik heb een enorme ambitie om terug te komen. Vorig seizoen heb ik wel eens getwijfeld of ik nog een seizoen zou meepikken, maar ik kan het voetbal nog - FOTOWIM KOOYMAN steeds niet missen. Als jongetje van twaalf hunker ik nog naar de trainingen en wedstrijden en als ik dan toch zou stoppen, zeker niet op deze manier." Het trainen van hem blijft voorlopig beperkt tot een zes kilometer 'krukken lopen' en het fietsen op de rollen. „Ik wil zoveel mogelijk in beweging blijven, dan is de overgang straks niet zo groot." Daar naast is hij van de partij als zijn collega's trainen. „Ik wil ook bij de groep betrokken blij ven, voetbal is nu eenmaal een teamsport, dus als er wat te doen is op Baersande ben ik van de partij." Wat Breskens betreft de ko mende competitie, stelt Gru ben: „Het zal geen gemakke lijke opgave worden in de tweede klas. Ik ben afgelopen seizoen geschrokken van het niveauverschil tussen de tweede en derde klas. Er loopt in die tweede klas heel wat meer kwaliteit rond en ons wa pen zal moeten zijn de collecti viteit naast uiteraard de condi tie, want in de tweede klas ge beuren de handelingen sneller, maar met de huidige ploeg moet het behoud mogelijk zijn." Amateurs: 1. John de Crom (Hoo- gerheide) 396 pnt, 2. Nico van de Klundert (Hoogerheide) 314, 3. Hennie Rovers (Roosendaal) 283, 4. Peter Heeren (Sprundel) 268, 5. Paul Barten (Zevenbergen) 256,6. P Mol ('s-Gravenpolder) 252, 7. Anjo van Loon (Sint Willebrord) 221,8. Rudy van Vlimmeren (Sint Willebrord) 219, 9. Karei van Goethem (Kloosterzande) 215, 10. Kees Jonkers (Oud-Gastel) 206, 11. Tonnie Akkermans (Zeven bergen) 207, 12. Eddy Vereecken (Sint Jansteen) 204,13. Peter van der Klundert (Hoogerheide) 189, 14. Thijs Fase (Oud-Vossemeer) 183, 15. Toine Goense (Ovezande) 174; junioren: 1. R van Loon (Zeven bergen) 345, 2. V Timmermans (Hoogerheide) 343,3. R den Raden (Dussen) 227, 4. F van Son (Ze venbergen) 214, 5. D de Jongh (Raamsdonksveer) 206, 6. J Va- lentijn (Sint Willebrord) 204, 7. R Sestig (Oosterhout) 192, 8. W Geijs (Kwadendamme) 170, 9. R van Kappel (Made) 169, 10/11. C Wouters (Zevenbergen), T Moo- men ('s-Heerenhoek) 168, 12. H Roeven (Oosterhout) 151, 13. W van Hoof (Hoogerheide) 149,14. A Roks (Breda) 142, 15. F van de Velden (Rijsbergen) 125; nieuwelingen: 1. P Konings (Roosendaal) 365, 2. P Aartsen (Putte) 159, 3. P Loonen (Dongen) 153, 4. M Verwijmeren (Prinsen beek) 148, 5. R Westerbeek (Prin senbeek) 138, 6. J Blij levens (Rij en) 120,7. J Kouters (Oud-Gastel) 121, 8. A Pijnenburg (Oosterhout) 109,9. R Diepstraten (Gilze) 91,10. P Jansen (Putte) 78,11. M Bergen (Wouw) 74, 12. L Machielse (Fij naart) 72, 13. J van Cadzand (Westdorpe) 68, 14. E van Alphen (Koewacht) 59, 15. H Loonen (Breda) 49. De wielerwedstrijd van Aagte- kerke is nog niet in de stand op genomen. Van onze tennismedewerker CADZAND - De zesde editie van het badgasten-tennis toernooi in Cadzand kent dit jaar voor het eerst een B-categorie bij de heren. In totaal telt dit schema 16 na men en de wedstrijdcom missie heeft Alain Pot als favoriet aangemerkt. Pot, die deze week in het Een- hoorn-toernooi te Oostburg ac tief is, is overigens ieder jaar van de partij in de Zeeuws- Vlaamse toernooien. Vorig jaar veroverde hij in Cadzand de titel in de C-categorie na een spannende drie-setspartij te gen Mark Thiers. Dezelfde Thiers komt nu ook op het B-schema voor. Hij kreeg plaatsingsnummer drie. De Duitsers Krimpelbein en Hüttenbraucher zijn op dit schema de overige kansheb bers. Bart de Bont en Anton Buth zijn de favorieten in de C-cate- gorie en beiden zijn evenmin onbekenden in Cadzand. De Bont reikte vorig jaar tot de halve finales, waarin hij ver loor van de eerder genoemde Pot. Bij de dames wekt het geen verwondering dat de Van onze sportmedewerker BRESKENS - Traditiege trouw komt er voor het be gin van het nieuwe voetbal seizoen een betaalde club naar Breskens. Een in drukwekkend rijtje hangt al in het clubgebouw met AZ'67, FC Groningen, Spar ta, SV Kortrijk, FC Den Bosch en NAC, dat vorig seizoen te gast was. Zondag 2 augustus wordt eerste di visionist Helmond Sport daaraan toegevoegd. Contacten die tot stand kwa men tussen de trainers van beide verenigingen, Jo Jansen van Helmond Sport en Jaap van Maris van Breskens. Ooit teamgenoten in Vlissingen die in het seizoen 1961-1962 tegen het Roosendaalse BSC kam pioen werden. Nu staan ze tegenover elk aar, al blijft het een vriend schappelijk gebeuren. In de Helmondse formatie, die na een aantal jaren eredivisie nu aan de terugkeer wil werken, toch een aantal bekende spelers, met onder meer René van de Kerkhof, die na topjaren bij FC Twente, PSV, Appolon, Hong kong en niet te vergeten het nationale elftal, zijn loopbaan aan het afbouwen is. Een andere bekende naam is Hans Kraay junior, terwijl ook René van Tilburg, de spits, een bekende naam is. Tevens zijn de twee nieuwe aanwinsten van de Helmonders in Bres kens present. Isi Fondon kwam van PSV terwijl Eugene Con- stansia van Eindhoven werd overgenomen. Bij de thuisploeg is spits Johnny Livramento ze ker niet van de partij, daar hij op vakantie is, terwijl het op treden van aanvoerder Benny Pielaet wegens blessureperike len nog twijfelachtig is. Bres kens begon overigens pas vo rige week woensdag te trainen. De wedstrijd op het Breskense sportpark Baersande begint om 14.30 uur. Van onze sportmedewerker GOES - Heddy Nieuwdorp heeft na drie wedstrijden de leiding in het Bevelanden- klassement voor amateurs. Op het programma staan nog de koersen in Kortgene op 8 augustus en 's-Heerenhoek een dag later. Stand: Heddy Nieuwdorp 54 punten, Werner Wieme 33, Marcel Remijn 31, Erik Vereec ken en Cees Vleugel 30, Vester Aarts 29, Frank Gommers 29, Peter van 't Westeinde 20 pun ten. Duitse Pia Wissing als eerste werd geplaatst. Vorig jaar ver loor zij in de finale van de Til- burgse Caroline Stok. Naast de badgasten van bui tenaf, zijn er in het toernooi ze ker plaatselijke favorieten aan te wijzen. In de D-categorie bij de dames voert Jolanda de Kam het schema aan. Zij moet in haar eigen woonplaats trachten haar vorig jaar ver overde titel te verdedigen. Anouk van der Zweep uit Leerdam is haar mogelijke te genstandster in de finale. Vorig jaar waren zij eikaars tegen standster in de halve eind strijd. Bij de heren lijkt een favo- rietenrol te zijn weggelegd voor de als eerste geplaatste Anton Buth, terwijl Tonnie Seen en Leen Deij, beiden uit Groede, een tweede en derde plaats bezetten. Adrie Ris- seeuw en Jo Raedts zijn de ove rige kanshebbers. In totaal ontving men 160 in schrijvingen, hetgeen meer is dan vorig jaar. De wedstrijden beginnen reeds het komende weekeinde, terwijl de finales zijn gepland op zondag 9 augustus. De wedstrijdleiding is in handen van Joop Wielak ker en Els Klomp. De plaatsingen in de dubbelspe len is als volgt: HD-D: 1. Seen/ Deij, 2. Laprade/Risseeuw. DD-D: 1. Lampaert/Scherbeijn, 2. Trap- man/Vermeire. GD-D: 1. De Kam/Seen, 2. Janssen/ Raedts. HD-C: 1. Buth/Nolte, 2. Oomen/ Bont. GD-C: 1. Wissing/Van der Peijl, 2. Wielakker/Barsilay. HD- B: 1. Pot/Pullens, 2. Infante/ Thiers. Van onze sportmedewerker KORTGENE - Tijdens de elfde wielerronde in Kort gene zaterdag 8 augustus komen achtereenvolgens junioren, liefhebbers/vete ranen en amateurs in actie. Bij laatstgenoemde categorie prijken 77 namen op de deelne merslijst. Onder hen diverse prominenten, zoals Heddy Nieuwdorp, Erik Vereecken, Vester Aarts, Toon van der Steen, Antoine Goense, Peter Mol, Kees de Nooyer, Peter Hofland en de winnaar van vo rig jaar Janus de Visser. De amateurs vertrekken om half zeven en zij moeten 80 kilome ter afleggen. De 44 junioren openen het programma om half vijf met een wedstrijd over 60 kilome ter. Tot de prominente deelne mers behoren onder andere Wilfred Geijs, Jacco Schroe- vers, Jacky Fortrei, Mario Martens, Tonny Moonen en Vi tal Timmermans. Om zes uur klinkt het startschot voor de liefhebbers/veteranen, die 50 kilometer moeten afleggen. Onder de ruim veertig deelne mers zijn Leo de Jonge, Johan van Baal, Nout Westerbeke en Kees Schroevers de voornaam ste kanshebbers op de bloemen. Van onze sportredactie SAS VAN GENT - De stich ting Sasse Wielercomité, die de organisatie in handen heeft van de veertiende edi tie van de Grote CPC-prijs voor beroepswielrenners zondag 2 augustus in Sas van Gent, zal tussen de wedstrijd van de junioren en amateurs het tandemduo Arnold Polderman en Guus Barhorst huldigen. Zoals bekend werd het koppel Polderman-Barhorst winnaar van de Ronde van Frankrijk voor visueel gehandicapten. De huldiging is dus dik verdiend. Voor Polderman en Barhorst, die tal van uitnodigingen heb ben gekregen deel te nemen aan wedstrijden in binnen- en buitenland tevens een gelegen heid mogelijk een sponsor te strikken, want financieel is het voor dit Zeeuws-Vlaamse duo moeilijk op te brengen.

de Stem | 1987 | | pagina 9