HIEL Amfibiefiets donderdag in Sluis 1 ./jtedpl iitZSLLJÊm JR (m/v) WD-TWEEDE KAMERLID ERIKA TERPSTRA RUDT EEN DAGJE MEE DE STEM 'Belgen willen vertroeteld worden' Evert van Kampen in halve finale SCHIETINGEN DUIVENSPORT Flinke snelheden vlucht Compiègne ribten (m/v) i/v) hard WERKEN in de ilMMSRtt DE BESSIGSTE PLAATSELIJK NIEUWS ÜOTECHNIEK B.V. ETS MEER TE VERTELLEN! Tim van Dijk schakelt Langeveld uit in B-toernooi Weekenddienst Stem-redactie MARKTKOOPMAN JIMMY PIETERSZ UIT BRESKENS: Belgen Opscheppen TENNIS IN KLOOSTERZANDE Kruispolderhaven Nieuw-Namen Hulst Heikant Lamswaarde 14 Fokdag in Esbeek HUUR EEN BOBCAT ^bobcat |ankje, jubileum, receptie, verloving, overwinning, |Abraham, openbare dank, or, mag best eens in de I pagina familieberichten I en duur hoeft het niet te j kosten een tientje). Prijs i 2,00. Eén grote regel Ivoor het plaatsen van een lig met een formaat van jnen wij 14,05 toeslag. In op aanvraag. Bij niet vordt 4,00 adm.kosten lorden niet geretourneerd, lof geef uw tekst 2 dagen pij één van onze kantoren, even stuurt u eveneens 2 Ismg naar Postbus 3229, Ihriftelijke opgaven worden pepteerd indien naam en ook indien Uw betaling Kj behouden ons het recht per opgaaf van redenen te teigeren. Ilglngsnieuws kolom op donderdag. norgen PEPÉ gefeliciteerd lerjaardag, logje. nders, want u hebt nu al eld. Een baan waarin u to-groupagediensten. Ilen onze e Roosendaal te verster- skleurig in te zien. Want snt een op wereldniveau ransportgroep, die meer eese landen heeft en al- iwerkers telt. Wij zijn o.a. België, Engeland en open voor frisse ideeën, beslissingen. Net wat we geest, de wil er hard te- atig te reizen, zijn enkele ussen 25 en 40 jaar- oud de middelmaat uitstijgt, elen. Plus - zoals reeds dellijk blijk van uw door- Sid curriculum vitae naar NV, Postbus 1392, 4700 den vertrouwelijk behan- DE STEM VAN ZEELAND 2 ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1987 T22 Van onze correspondente SLUIS - Het VVD Tweede Kamerlid E. Terpstra, de vroegere zwemster, fietst don derdag 6 augustus mee in de amfibiefiets. 48 Leden van de Rotaract- club Hillegom-Heemstede- Lisse 'reden' daarmee vrij dag 24 juli heelhuids over het Kanaal. Zij doet dat samen met het Vlaamse parlementslid M. Des- utter, op het moment dat de amfibiefiets op weg naar huis bij Sluis de Belgisch-Neder landse grens paseert. De Rotoract-club heeft met de allereerste 'fietstocht' over de Noordzee tussen Engeland en Frankrijk de aandacht ge vraagd voor de Stichting ter Ondersteuning van Poliobe- strijding. Het gezelschap volbracht de oversteek in ruim zes uur tijd, terwijl er tien uur voor gepland was. De amfibiefiets, die ver trok uit het Engelse Dover, werd gevolgd door een ware begeleidingsvloot: een hover craft met daarin een medisch team, drie rubberboten, nog een volgboot met daarop ze ventig plaatsen voor belang stellenden en een vaartuig van de vrijwillige reddingsbrigade uit Dover. De fiets werd bemand en be vrouwd door 36 pedaleurs. Na twee uur werden twaalf van hen afgelost door twaalf ande ren. In totaal fietsten 48 men sen voorspoedig naar de over kant. Calais was na zes uur trappen de aankomstplaats in Frankrijk. Het doel van de tocht is geld in te zamelen voor poliobestrij- ding. Aardige bijkomstigheid voor de fietsers is dat ze een plaatsje krijgen in het Guiness Book of Records. Het vehikel wordt over land langs verschillende plaatsen in Frankrijk en België naar Ne derland geloodst. In ons land begint het traject in het Zeeuwsvlaamse Sluis. Daarna wordt de Westerschelde met de amfibiefiets bedwongen. De twee parlementsleden doen ook nog mee aan Oude Vlaamse spelen op het Walplein in Sluis. Deze beginnen om 12.30 uur. Het gezelschap rijdt op 9 augustus bij Bergen op Zoom Brabant binnen. Na een over nachting in Oudenbosch wordt maandag 10 augustus vanuit de Roode Vaart in Zevenbergen het Hollands Diep overgesto ken. Een peuleschil, zo lijkt het, na de tocht over Het Kanaal en de nog aanstaande oversteek van de Westerschelde. Claudine Ververs van de Ro- taract-club Zeeuwsch-Vlaan deren licht het doel van de sponsoractie toe. „De Stichting Ter Ondersteuning van Polio- bestrijding (STOP) wil een groot bedrag bijeen krijgen dat gebruikt gaat worden om vrou wen en kinderen in Burkina Faso in Afrika te immuniseren. Hiermee wordt een halt toege roepen aan de ziekten polio, difterie, kinkhoest, tetanus, gele koorts en mazelen. Over de hele wereld zetten rotary- en rotaractclubs zich in om de po lio tegen het jaar 2000 uit de wereld te helpen", aldus Ver vers. Men hoopt zo'n slordige ƒ450.000 bij elkaar te fietsen. Hiermee kunnen drie vaccina tieteams worden bekostigd die in Opper Volta hun taak zullen verrichten. Erika Terpstra voor het goede doel een dagje op de amfibifiets. FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP ijk werkende beveiligings- liensten verleent. BERGEN OP ZOOM ancediensten op afroepbasis. I basisdiploma beveiliging of stu- anaf 21 jaar. Hen met de afdeling Personeels- 23333 (ook 's avonds). OOSTBURG - Tim van Dijk schakelde gisteren ti telverdediger en eerstge- plaatste in de B-categorie Raymond Langeveld uit in de kwartfinale met 6-16-3. Van Dijk plaatst zich hiermee voor de halve eindstrijd tegen Patrick Marteijn. Coen Dobbe- leir is de derde Zeeuws-Vla ming die zich voor de halve fi nale plaatste. Hij versloeg Di- mitri Bracco-Gartner uit Ze venbergen met 6-4 6-4. Hannie Langeraert mocht dan afgelopen week minder succesvol zijn geweest in het te Sas van Gent georganiseerde toernooi, deze week strijdt hij in het Eenhoorn toernooi te Oostburg op twee fronten. Zowel in de D-categorie waarbij geen leeftijdsgrens is gesteld, als bij de 30-jarigen plaatste hij zich voor de halve Me. In eerste genoemde groep plaatste hij zich tegen over Tonnie Seen, nadat hij verrassend de als vierde ge plaatste Frans van den Hemel uitschakelde met 6-4 6-2. Tonnie Seen had weinig moeite gehad de halve eind strijd te halen. Met 6-0 6-4 liet iij Bennie Lampaert achter zich. De tweede geplaatste Ma rio Leenhouwers hield zich ge makkelijk staande. Met 6-2 6-1 bleef hij Freddy de Lagaye vol doende voor, maar de derde ge plaatste Leen Deij redde het niet tegen Jo Raadts. Raadts, die vorige week het toernooi in Sas van Gent op zijn naam schreef, won van Deij met 6-4 7-6. In de groep van de 30-jarigen bereikte Hannie Langeraert met een 6-0 0 zege op Auke Boer de halve finale. In de C-categorie bij de he ren werd de tweede geplaatste Jan-Willem Bartz het zwijgen opgelegd. Berry Opperhuizen uit Breukelen versloeg hem met 7-6 6-0, terwijl Hans van de Weg met 6-2 6-4 won van Ronnie van Remortel, en zicht plaatst voor de halve finale te- Opperhuizen. Bovenin het schema is Paul Hendrikse niet te stuiten en bereikte de halve finale na een 6-2 6-2 overwin ning op Tonnie Seen. Voor redactionele zaken, niet voor bezorgklachten of advertenties, kunt u dit weekeinde contact opne men met Joep Trommelen 01150-17415. B.g.g. 01153- 1534. Zondagmiddag 01150-17920. raagd: tten en construeren van igspanelen, etc. ITS-E rrect e nieuwe technische ont- AGBIAD VOQR ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie terneuzen: Rein van der felm (editie-chef), Joep Trommelen, Emile Calon, krniain van Damme, Ton Koomen (sport), Cor J. de 3°er (foto). tuist: Frank Deij, Eugène 'erstraeten. Middelburg: Jan Jansen. Advertentie-exploitatie nspecteur Zeeland: p- Menu, privé tel. 01150- 85839. 7-2 Marktkoopman Jimmy Pietersz: 'Een slechte vakantie voor de mensen is meestal ideaal voor ons'. Door Frank Deij TERNEUZEN - „Een slechte vakantie voor de mensen is meestal ideaal voor ons. Wat moeten ze anders doen". Jimmy Pie tersz neemt in Terneuzen een korte lunchpauze. Zijn kraam met dubbelzure beertjes, spekken en ander snoepgoed, wordt in de ga ten gehouden door zijn buurman. Zo gaat dat op de markt. In Terneuzen, de woensdag- markt, staat hij met snoep. „Brood en banket verkoopt beter naar het weekend toe. Daarom heb ik er dit jaar snoep bijgedaan. Dat is mak kelijkere handel. Langer houdbaar". De koopman die pas in 1984 voor zichzelf begon zoekt, haalt zijn handel zelf. Rijdt daarvoor regelmatig stad en land af. „Aan huis laten bren gen is het gemakkelijkst maar als je dat niet doet, ligt daar je eerste verdienste. Ik probeer onderweg altijd goed te kopen. Grote partijen. Je inkoop is je verkoop. Je kunt dan nog eens zakken met de prijs". In het hoogseizoen maakt Jimmy lange dagen. Zeker als er nog een paar markten er gens in Nederland op het pro gramma staan. Honderd uur per week is niets. „Voor een marktkoopman is Zeeuwsch- Vlaanderen geografisch een slecht gebied. Je zit altijd met die boot. En overal ver van daan". Braderieën en feestmarkten. Een typisch zomer- verschijnsel. Jaren geleden het gat in de markt. Anno 1987 heeft elke zichzelf respecterende plaats wel zo'n evenement en is de concurrentie in ver schillende branches bijna moordend. Niettemin liet gelegenheidsmarktkoopman Jimmy Pietersz, Bressiaander in hart en nieren, maar tegenwoor dig wonend in Knokke, een paar j aar geleden zijn succesvolle carriëre als amateurvoetballer bij Breskens voor wat-ie was en werd een professio neel ambulant handelaar. Draait vaste markten in Breskens, Axel, Sas van Gent en Terneuzen, maar zit in de zomermaanden in heel Nederland. Alleen de drie noordelijke provincies heeft hij nog niet ge had. Zijn specialiteiten: wafels, snoep en reuze eierkoeken. Zoekt nog wekelijks naar de ideale handel. Een 'brokke' Bressiaander op de markt. jaren is dat hard werken. Je gaat overal naar toe om de markt te verkennen. Daarna ga je selecteren. Je pikt de goede markten eruit". In die periode kwam het weieens voor dat Jimmy een paar dagen niet thuis kwam. „Voor een dag naar zo'n verre markt rijden is niet interes sant. Je moet dat combineren. Om de kosten te drukken slaap je dan in de wagen of in een goedkoop hotelletje". Maar hij heeft het er voor over. Marktkoopman vindt hij een mooi beroep. „Als marktkoopman ben je vrij. Je kunt doen en laten wat je wil. En elke dag is toch weer an ders. Je staat telkens met an dere collega's op een markt, een ander kooppubliek". Als ie bijvoorbeeld naar Den Helder moet staat Jimmy al kort na midder nacht naast zijn bed. Als hij het redt haalt hij de laatste boot. Thuis nog wat schoon maken en aanvullen, nog een paar uur 'de koffer' in en weer op weg. Maar ook wat potentiële ko pers betreft, is Zeeuwsch- Vlaanderen voor een markt koopman minder interessant. „Relatief wonen hier zo wei nig mensen. Daarom ben ik al die braderieën en seizoen- markten overal in het land erbij gaan doen. In de eerste Van dat kooppubliek zijn de Belgen, op wie in Zeeuwsch- Vlaanderen nog altijd veel markten draaien, een hoofd stuk apart. „Een Belg heeft een veel ander bestedingspa troon dan een Nederlander. Een Belg koopt groter en meer. Al heeft die maar dui zend frank op zak. Ze moeten op. Hier liggen ze krom voor een auto en hebben veel men sen een hypotheek waar ze niet overheen kunnen kijken. Dan blijft er van dat budget niet zo veel meer over om ex- - FOTO WIM KOOYMAN tra te besteden", meent Jim my. „Een Belg wil ook graag vertroeteld worden. Daar moet je veel meer aandacht aan besteden. Je moet ze een hand geven. Dat hebben ze graag. Ze willen ook herkend worden. Als ze een tijd niet geweest zijn en je herkent ze, dan kun je niet meer kapot". Jimmy behoort tot de nieuwe generatie van marktkooplui die de gouden tijden, in de eind jaren zestig en zeventi gerjaren toen de Belgen mas saal in Zeeuwsch-vlaanderen kwamen kopen, niet heeft meegemaakt. V ergelij kingsmateriaal heeft hij niet maar als hij alle verhalen moet geloven lag het geld vroeger op de markt voor het opscheppen. Het be vreemdt hem dan ook wel eens dat de oudere garde nog steeds zo sterk op de markten is vertegenwoordigd. „Als ze het goed hebben gedaan moe ten ze het nu toch allemaal een stukje rustiger aan kun nen doen". Maar ondanks dat hij elk jaar iets beter gaat draaien, merkt hij toch ook dat men sen niet zo gek veel meer heb ben uit te geven. „Ze zeggen dat de economie weer aantrekt maar daar merken wij weinig van. Dat geldt misschien voor de ex port. Maar voor zo'n economi sche opleving in koopkracht is omgezet ben je toch wel een paar jaar verder". Van onze tennismedewerker KLOOSTERZANDE - In het tennistoernooi van Kloosterzande bereikte Evert van Kampen de halve finale in de C-categorie. Met 6-4 6-4 versloeg hij Eric Herman. Van Kampen plaatste zich met deze overwinning te genover Gyon Asselman in de halve eindstrijd. Asselman ontmoette in de kwartfinale weinig tegenstand van betekenis. Met 6-1 6-0 ver sloeg hij Richard van de Vrie. De favoriet in deze categorie Ronald van Remortel, kwam de kwartfinale zonder kleer scheuren door. Met 6-2 6-1 liet hij Henk Jansen achter zich. Hij ontmoet in de halve eind strijd de winnaar vna de partij tussen Steven Erpelinck en Jan de Klerk. In de D-17 plus groep zijn in middels drie halve finalisten bekend. De als vierde ge plaatste Roland Renique sneu velde in de kwartfinale tegen Sjaak Kooien uit Hoek. De on geplaatste Kooien bereikte de halve finale na een 6-16-1 zege. Eveneens verrassend was de uitschakeling van de ais derde ingeschatte Mare de Brouwer door Goesenaar Rolf van Stee. In drie sets zegevierde Van Stee: 6-3 1-6 6-3. Hij plaatste zich tegenover Ben Kint, die in drie sets afrekende met Eugène de Maagt (2-6-6-4-6-3). Bij de 35-jarigen in de D-ca- tegorie werd de eerst ge plaatste William Asselman van de troon gestoten. Robert Ver meulen uit Clinge, bleef in de halve finale te sterk voor hem, en met een 6-4 6-1 zege plaatste hij zich voor de finale. Wie zijn tegenstander wordt is nog niet bekend. Wel wist Liet Erpe linck de halve finale te berei ken door Alfred Koen met nipte cijfers te verslaan: 7-5 7- 6. De als derde geplaatste Paul Boeykens moest zijn partij te gen Walter de Roos opgeven vanwege een blessure, alvorens aan de derde set te beginnen: 1- 66-4. UITSLAGEN: Heren enkel E 17- plus halve finale: Eric Heijn- drickx-Ron Salome 6-2 6-2. Heren enkel E 35-plus halve finale: Jan Burm-Theo Voermans 6-1 2-6 6-2. Dames enkel E 17-plus halve fina le: Monique Goossen-Rozina d'O- lieslagers 6-1 6-4, Ingeborg Assel- man-Nel Groenewold 6-3 6-4. Dames enkel E 35-plus halve fina le: Lien Kint-Marleen Heijndrickx 6-1 7-5, Nel Groenewold-Georgette Burm 6-4 6-4. SNORRENKERMIS - In het kader van de Snorrenkermis is er vandaag een ballonnen wedstrijd. Er zijn vijfduizend ballonnen beschikbaar voor de kinderen, die vanaf 14.00 uur een kans kunnen wagen. BEDEVAARTEN - Vanuit Nieuw-Namen wordt zondag 23 augustus een bedevaart ge houden naar Maria te Keve laar. Men kan zich opgeven vóór 15 augustus bij H. de Meijer, Churchilllaan 1144 in Terneuzen, F. Maes in Hei kant of G. Driedijk-de Ko ning in Nieuw-Namen. De landelijke vereniging van Ca ritas Banneux ND afdeling Nederland houdt zondag 6 september een bedevaart naar Banneux vanuit Nieuw- Namen. Men kan zich opge ven bij G. Driedijk-de Koning te Nieuw-Namen. BRIDGE - Bridgeclub Huist hield een wedstrijd. Er werd gespeeld in twee lijnen. Uit slag A-lijn: 1. dames Baart- Van Kalmhout, 2. dames Stai- laert-Van Cauteren, 3. dames De Booy-Wendels. B-lijn: 1, dames Allaerts-Van Dorse- laer, 2. dames Aronson- Vroone, 3. mevrouw Bogaart- de heer Stallaert. SCHIETING - In zaal 't Hel- leke wordt woensdag 5 augustus een bejaardenschie- ting gehouden, aanvang 13.30 uur. BINGO - In Zaal 't Heike wordt donderdag 6 augustus op de gewone tijd een bingo voor bejaarden gehouden. BRIDGE - In zaal De Vier Jaargetijden speelde de brid geclub de elfde wedstrijd voor de zomercompetitie. Hieraan namen 14 paren deel. Uitslag: 1. echtpaar Kint, 2. echtpaar Aronson, 3. heren De Waal-Baggen. ST.-JANSTEEN - Bejaarden- schieting, zaal De Kroon, 37 schutters: hoge vogel: de heer Vermeulen, Kieldrecht; eerste zij vogel: Piet van Waesberghe, St.-Jansteen; tweede zij vogel: mevrouw Van Meele, Klooster zande; grootste aantal: de heer Van Bastelaer, Stekene. 'S-HEERENHOEK - Bejaarden- schieting, zaal De Korenbeurs, 14 schutters: eerste hoge, tweede en derde zijvogel: M. Nijsten, Vrije Schutters; tweede hoge vogel: J. Bos, Soranus 2; eerste zij vogel: C. van de Dries, Soranus; vierde zij- vogel: P. Daalman, ADLM; grootste aantal (11): J. de Baar, Willem Teil; vliegende vogel: H. de Jonge, Soranus. De volgende schieting is dindsdag 11 augus tus. KWADENDAMME - Verenigde sociëteiten, 37 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: J. Doene. Vic toria:; tweede hoge vogel: C. Raas, Vooruitgang; eerste zijvo gel: M. Verdonk, Concordia; tweede zij vogel: M. van Liere, Soranus; derde zij vogel: J. van de Dries, Eensgezindheid: vierde zij vogel: mevrouw M. Verbeem, Spes Nostra; grootste aantal (8): L. Rentmeester, Willem Teil; ex tra vogels: H. van de Dries, Eens gezindheid; L. de Wilde, Juliana; J. Koens, Victoria en C. Stoutha- mer, Edele Handboog. Wip 2: eer ste hoge en derde zij vogel: H. Moison, VIOS; tweede hoge vo gel: H. Verhaghe, Diksmuide; eerste zij vogel: C. Raas, Vooruit gang; tweede zij vogel: C. West dorp, Eensgezindheid: vierde zij- vogel: J. Rijk, ADLM; grootste aantal (9): B. Knuist, Juliana; ex tra vogels:; L. Rentmeester, Wil lem TeU; mevrouw M. Verbeem, Spes Nostra en H. van de Dries, Eensgezindheid. TERNEUZEN - In het samenspel Hulst/St. Jansteen vlogen vanuit Compiègne 1135 jonge duiven, hoogste snelheid 1328,98mpm. 1. Ed. Strobbe Hulst, 2. J. Rottier St. Jansteen, 3. A. de Cauwer Hulst, 4 en 6. Jos. de Wit, 5. P! van Looij beiden St. Jansteen, 7. Blaauwe Hoeve Hulst, 8 Jan de Witte Hulst, 9. Joh. van Spaandonck, 10. Bol en Co, beiden St. Jansteen De Reisduif Philippine, 365 jonge duiven, 1370mpm. 1. A. Ra mme- loo, 2. H. de Clerck, 3. G. Roegiers, 4. J. Bruggeman, 5. W. Lauret, 6. R. Lippens, 7. T. de Bruijn en zoon, 8. J. Haak, 9. A. Buijze, 10. E. en L. Breepoel, 72 oude duiven, 1359mpm. 1, 2, 3, en 4 A. Ramme- loo, 5. E. en L. Breepoel Met Moed Vooruit Boschkapelle, 195 jonge duiven, 1302,70mpm. 1 en 10 W. Dobbelaar, 2. A. van Poorten, 3. A. Wauters, 4 en 7. L. Kerkhaert, 5. J. de Rijk, 6. A. Schuren en zoon, 8. J. Stallaert, 9. Th. Lambert. 52 oude duiven, 1322,33mpm. 1. J. Cappendijk, 2 en 4. D. Dobbelaar, 3. A. Wauters, 5. L. Kerkhaert De Zeeuw Goes, 556 jonge duiven, 1286,39mpm. 1. Wagenaar-Toon der, 2. A. Mulders, 3 en 5. C. Wit te, 4, 7 en 9.J. Steenhard, 6 en 10. R. van der Pijl, 8. C. Dominicus Concoursbond Zuidbeveland, 2740 jonge duiven, 1318,93mpm. 1. D. Rijk Heinkenszand, 2. R. de Koster Kwadendamme, 3. M. de Jonge Heinkenszand, 4. D. Traas Goes, 5. C. Hermes Lewedorp, 6. M. van Iwaarden, 7. H. van Noor den beiden Kruiningen, 8. Sj. van Eykeren 's-Heerenhoek, 9 en 10. J. Dekker Kapelle Pont Sint Maxence Eendracht Maakt Macht Terneu zen, 456 jonge duiven, 1023,21mpm. 1. P. de Vos, 2. H. van de Maas, 3 en 8. K. Pijpelink, 4 en 5. G. Neels en zoon, 6. F. Verhelst, 7 en 9. A. van Hoeve, 10. P. Zegers De Reisduif Breskens, 183 jonge duiven, 990,56mpm. 1. J. de Mees ter, 2 en 10. J. Reinhout, 3 en 9. P. de Jonge, 4 en 7. J. Versprille, 5. L. Verberkmoes, 6. Ch. Ras, 8. J. Buize De Scheldeklievers Ossenisse, 160 jonge duiven, lOOOmpm. 1. P. Rens, 2. Combinatie Van Poor- ten-Boeij, 3. A. Rens, 4. J. Stoel, 5. L. Rens, 6 en 7. J. Dobbelaar, 8 en 9. Combinatie De Kort-Pots, 10. F. Valckx Kring West Zeeuwsch Vlaande ren/Walcheren vanuit Tours met 1046 oude duiven, 1232,35mpm. 1. Abr. Vasseur Cadzand, 2. I. de Cocq IJzendijke, 3. gebroeders Pijcke Breskens, 4. G. Dusar- duijn Groede, 5. H. van de Velde Sint Kruis, 6. P. de Poorter Hoofdplaat, 7. Ch. de Poorter Souburg, 8. A. Cornelis en zoon Breskens, 9. C. de Putter IJzen dijke, 10. A. van Merrienboer Souburg. (ADVERTENTIES) H Van onze verslaggever ESBEEK - De fokvereni- ging Het Friesche Paard Zuid-Nederland houdt maandag 3 augustus voor de achtste maal haar jaar lijkse fokdag in Esbeek rond manege De Broeksie in de Groenstraat. De fokvereniging bestrijkt het gebied Zeeland, Noord-Bra bant en Limburg. Vanaf 9.00 uur vinden de keuringen van zo'n 250 Friese paarden plaats, waarbij de keuringen van de veulens en de driejarige Frie zen het meest in het oog sprin gen. Vaste onderdelen van de fokdag vormen verder de dres- suurrubrieken onder de zadel en de aangespannen rubrieken. In het middagprogramma vindt de kampioenskeuring plaats. Daarnaast is er een groot concours d'elegance. Ho geschool-rijdster Germaine Mullens geeft een show met een Friese hengst en een Andalu- siër en haar zuster Renée Mul lens verzorgt een vrijheids- dressuurnummer. Smits b.v. II Breda 11 9 modellen If 1 met hulpwerktuigen I I - sloophamer - grondbakdiv. 11 I - vork greppel I - palen-plantboor f 1 I - puinriek - bezem - palletvork etc. i i 'MAAK VAN EEN MAN EEN TEAM' 1 I VERKOOP 1 I I I VERHUUR I I I I LEASING i i CtflRK li Rudonk 21, Breda (076)418000 \r rfrt«i««««««««i(««««««(««t5

de Stem | 1987 | | pagina 15