SPORT 4 Amateurrenners weinig succesvol in Hessen OOSTING EN NUSSEN STRANDEN IN TWEEDE RONDE MELKHUISJE Navra wil een baby Kees de Nooyer wint koers in Aagtekerke CONCO 'Liever 49.- Portugese en Hongaarse arbiter bij EC-duels PSV DROOMKRULLEN COIFFURE HOUSE BREDA VRIJDAG 31 JULI 1987 Zwangere Joan Benoit loopt door V riendschappelijk voetbal HILVERSUM (ANP) - Op het Melkhuisje zal de laatste drie dagen op de banen alleen nog Neder lands worden gesproken bij het dubbelspel van Tom Nijssen en Johan Vekemans. Menno Oosting en Tom Nijssen gingen donderdag in de tweede ronde van het enkelspel vrij hard onderuit. NIEUWSOVERZICHT Maradona dreigt met vertrek Voetbaltoernooi Mechelen Van Vliet wint in Wateringen Van Poppel blijft snelste Dallas Cowboys ten strijde tegen Aids Handballer Groener naar West-Duitsland BIERVLIET-Del vereniging en pony ringruiters uit Bie zaterdag 1 august cours hippique voo pony's op het fr sportterrein van sportvereniging Ax RUITERSPO voor Bisschopshoeve 12 Brabantplein 5 Ginnekenmarkt 8 Donk 32 - Mgr. Nolensplein 20 DE STEM 1>qo%£ LIMBURG (SID) - De ama teur-wielerronde van Hes sen verloopt voor de Neder landse afvaardiging tot dusver weinig succesvol. Bij het eerste deel van de derde etappe, een ploegentijdrit over 43,5 kilometer van Wetzlar naar Limburg, eindigde de ploeg onder leiding van Piet Hoekstra donderdag als tiende en laatste. Het Nederlandse zestal, onder wie schaatser wielrenner Herbert Dijkstra uit Pesse en de Zeeuw Patrick Tolhoek, had ruim vijf minuten achterstand op winnaar Oost- Duitsland. De Oostduitse overmacht duurde voort in de aanslui tende etappe over 127 kilome ter. De 24-jarige student Jan Schur, een zoon van de legen darische wereldkampioen Tave Schur, ging in Marburg als eer ste over de streep met een voorsprong van drie minuten op de Nederlander Patrick Tol hoek, die in een klein groepje net voor het peloton arriveerde. De rit werd overschaduwd door stortbuien en veel valpar tijen. Schur, die ook de proloog In Frankfort al had gewonnen, achtte na 46 kilometer het tempo van het peloton, dat bij wilde komen van de zware ploegentijdrit, van teveel ge- makszucht getuigen. Hij sprong weg in gezelschap van de Westduitser Jens Zemke. Het Duitse tweetal bouwde een voorsprong op van maximaal vijf minuten. Bij kilometerpaal 110 haakt de pas 20-jarige Zemke af. Hij werd zelfs nog ingelopen en achtergelaten door de grote groep. Schur ging alleen door en behield een ruime voorsprong, die hem in het algemeen klassement fors deed stijgen. De gele trui bleef om de schouders van zijn land genoot Jens Heppner. Uitslag eerste gedeelte derde etap pe, ploegentijdrit: 1. Oost-Duits- land 43,5 km in 58 minuten 7 secon den, 2. Tsjechoslowakije op 17 se conden, 3. Würtemberg 1.37,10. Ne derland 5.05. Uitslag tweede gedeelte derde etappe: 1. Jan Schur (OD1) 127 km in 3.14.43, 2. Patrick Tolhoek (Ned) op 3.00, 3. Hans Knauer (WD1), 4. Pascal Triebei (Lux) beiden z.t., 5, Roland Günther (WD1) op 3.07, 6. Werner Wüller (WD1). Algemeen klassement: 1. Jens Heppner (OD1) 11.22.48, 2. Vaclav Toman (Tsj) op 0.10, 3. Dan Radtke (OD1) op 0.48, 4. Ludek Styks (Tsj) op 0.49, 5. Mike Landsmann (OD1) op 2.01, 6. Werner Müller (WD1) op 2.15, 11. Harry Rozendahl (Ned) 2.41, 18. Patrick Tolhoek 7.23, 54. Herbert Dijkstra 17.36, 58. Henk Boorsma 23.06, 72. Bert Bruins 41.02. Nederlanders hard onderuit QUAD CITY (ANP) - Joan Benoit, Olympi sche kampioene op de marathon zal niet deel nemen aan de wereld titelstrijd in Rome, maar loopt wel door. In Quad City, in de Ver enigde Staten, deed Be noit, zes maanden zwan ger, mee aan een massale 'run'. Van haar arts had Benoit toestemming tot einde juli te blijven lopen. „Veel vrouwen werken terwijl ze zwanger zijn", verklaarde de loopster. „Aangezien hardlopen mijn dagtaak is, loop ik door. Ik ben niet gehandi capt". Benoit eindigde als negentiende van de 4500 deelnemers. „Een koude douche vooraf. Veel ge dronken onderweg en makkelijk gelopen". DEN HAAG (ANP) - MW heeft ook de laatste poule wedstrijd bij het internatio nale voetbaltoernooi in Oost-Duitsland verloren. De Maastrichtse club moest donderdag in Neustadt met 0-1 zijn meerdere erkennen in de Tsjechoslowaakse ver tegenwoordiger Vitkovice. De karakteristieken van de vriendschappelijke wedstrijden zijn: Neustadt: Vitkovice - MW 1-0 (0- 0) 57. Skarecky 1-0. 400 toeschou wers. Zwartemeer: Zwartemeer (2e klasse zo) - Emmen 1-1 (1-1). Doel puntenmaker Emmen: Haandriks- man. Vierlingsbeek: Volharding (le klasse zo) - Veendam 1-6 (0-2). Doelpuntenmakers Veendam: Wielink, Steenge, Gall (straf schop), Huizingh (strafschop), Klompstra en Kooistra. Volhar ding: Van Welie (strafschop). 400 toeschouwers. Tilburg: KKTVV (le klasse zo) - Willem 21-5 (0-4). Doelpunten Wil lem 2: Maddock 2, Wegdekker, Farrington en Bontekoe. RKTW: Verhoeven. 1000 toeschouwers. Apeldoorn: Vitesse - Volendam 4-1 (3-0). Doelpunten Vitesse: Baltus, Van de Brom, Bosman en Talan. Volendam: Wim Jonk. Berchem: Berchem Sport - Haar lem 0-1 (0-1). Doelpunt Haarlem: Holverda. Rotterdam: Excelsior - Spartak Praag 1-1 (1-0). Doelpunt Excel sior: Leenheer. Spartak: Koci. 500 toeschouwers. Van onze speciale verslaggever Minder in de uitslag overigens, tegen respectievelijk de Oostenrijker Skoff en de Argentijn Jaite, dan in de wer kelijkheid. De Zuidamerikaan confron teerde Nijssen met het gegeven dat vaardigheid, goede wil en talent te beperkte wapens zijn zonder voldoende ervaring. Oosting begon tegen Skoff op een mager damesniveau, le verde de eerste vijf games in, waarin hij slechts vijf punten verzamelde en liep daarna steeds achter de feiten aan. De inbreuk op de gevestigde orde, vastgelegd in de ATP- ranglijst, bleef daardoor ach terwege. In 'eigen huis' had het Nederlandse duo, uit de tweede honderd, een plaats kunnen halen bij de laatste acht, een groep die nu bepaald wordt door goede 'veertigers', met uitschieters naar boven (Mecir en Jaite) en naar beneden, de razendsnelle klimmer Karl- Uwe Steeb. Hilversum bleef donderdag feitelijk zonder verrassingen, al schakelde Perez-Roldan Maurer pas uit na drie tie breaks. Miloslav Mecir leverde een set in bij Osterthun, de winnaar van 1985. Het Tsjecho slowaakse trekpaard van het toernooi speelde geen bevlogen tennis, maar wilde de volle tri bunes toch bij tijd en wijle la ten zien dat zijn mogelijkheden eigenlijk onbeperkt zijn. De wil groeide bij Mecir na de verloren eerste set en hij vervolgde met een demonstra tie, waarin hij de Westduitser in zijn waarde liet. Hij ver zuimde echter niet, zoals een coach zou doen met een veelbe lovende leerling, Osterthun af en toe even te confronteren met de werkelijkheid dat er onder scheid is tussen leermeester en leerling. De prille Guillermo Perez- Roldan, pas zeventien, liet zich door de arbitrage („zo slecht heb ik het nog nergens meege maakt") beïnvloeden in zijn partij met Andreas Maurer. De Westduitse muur kaatste vrij wel alles terug, maar de Ar gentijn stapte, na wat gekibbel met de scheidsrechter over een discutabel wedstrijd-punt, toch winnend van de baan. Andrej Tsjesnokov had het heel wat gemakkelijker. Tegenstander Claudio Mezzadri meldde zich grieperig af. Horst Skoff stond voor de derde keer tegenover Menno Oosting. De Oostenrijker had, op verharde banen, niet van de Brabander kunnen winnen. De daaraan verbonden waarschu wing was niet aan hem voorbij gegaan. „Ik heb mij uitstekend op de wedstrijd voorbereid. Oosting niet, denk ik. Dat zou het verschil aan ervaring kun nen zijn, ik heb tenslotte vaker tegen sterkere opponenten ge speeld dan hij". „Overbluft werd ik in het begin", stelde Oosting. „Ik was niet scherp genoeg en hij gaf meteen vol gas. Het was voor de tweede keer dat ik hier met een achterstand moest begin nen, het was in feite ook pas de tweede goede partij die ik dit seizoen speelde. Ik heb de fout gemaakt dat ik dacht van de achterlijn te kunnen winnen en natuurlijk heb ik de tweede set weggegooid, met een voor sprong van 5-2". Op het moment dat Oosting de tweede set had kunnen pak ken, verloor hij op 5-3 zijn eigen opslag en kreeg toen al het Oostenrijkse geweld over zich heen. Skoff knalde vier onhoudbare opslagen in het Nederlandse vak, explosies die even later, in de 'verlenging' nog na-echoden. Tom Nijssen, gedragen door zijn in de Verenigde Staten op gedane zekerheid, toonde zich in het begin gelijkwaardig aan Martin Jaite. „k moest nog be ter spelen dan ik gedacht had", bekende de Argentijn. „Ik kende hem van Washington, het is een man met goede sla gen, maar om verder te komen zal hij meer grote toernooien moeten spelen". Die weg heeft de Limburger zelf voor dit seizoen gedeelte lijk afgesloten. Zijn contract voor de nationale competitie houdt hem bijvoorbeeld weg van Flushing Meadow, waar hij door zijn 99e positie op de wereldranglijst zonder meer tot het hoofdtoernooi zou zijn toegelaten. Pas in het najaar kan hij verder met de toer nooien van Bazel, Toulouse, Tokio en Hong Kong. Er was ook iets dat Nijssen dwars zat. Hij miste bonds coach Stanley Franker op het Melkhuisje. „Ik ben bij Hem mes weggegaan omdat ik de trainingsopzet en de begelei ding niet goed vond. Ik vind dat Franker, die met Brenda Schulz op pad is, eigenlijk hier had moeten zijn". Tom Nijssen heeft zich, on danks de warme steun van 2500 De Oostenrijker Horst Skoff tijdens zijn partij tegen Menno Oosting. toeschouwers, ongetwijfeld al leen gevoeld op bepaalde mo menten in de partij, hoewel hij zelf toch veel problemen aan kon. Hij had bijvoorbeeld on middellijk antwoord op verlo ren service-games, waardoor hij met Jaite aan de tie-break moest beginnen. Daar ging het mis. De score van 1-7 in het be- slissings-spel spreekt voor zich. Die klap werkte door in de tweede set. „Na een verloren set en verlies in de eerste game van de tweede, moet je risico's nemen. Dat bracht fouten met zich mee. Het is gewoon het verschil met de grote jongens. Zij hebben meer lef. Dat krijg je door vaker grote wedstrijden te spelen. In Hilversum heb ik de zekerheid gekregen dat het niet in mijn belang is volgend jaar weer in de Nederlandse competitie te spelen". Uitslagen Enkelspel, tweede ronde: Miloslav Mecir (Tsj) - Ricky Osterthun (WD1) 4-6, 6-3, 6-4; Eduardo Ben- goechea (Arg) - Jorgi Arrese (Spa) 6-7 (2-7), 6-4, 6-2; Andrei Tsjesno kov (Sov) wint zonder te spelen van Claudio Mezzadri (Zwi), Mar tin Jaite (Arg) - Tom Nijssen (Ned) 7-6 (7-1), 6-0, Guillermo Perez-Rol dan (Arg) - Andreas Maurer (WD1) 6-7 (5-7), 7-6 (7-5), 7-6 (8-6), Horst Skoff (Oos) - Menno Oosting (Ned) 6-2, 7-6 (7-4), Karl-Uwe Steeb (WD1) - Alberto Tous (Spa) 6-2,6-2. Dubbelspel, eerste ronde: Stanis- lav Birner/Brod Dyke (Tsj/Aus) - Andreas Maurer/Karl-Uwe Steeb (WD1) 6-3, 6-7 (3-7), 6-2; José Lo- pez-Maeso/Alberto Tous (Spa) - Anand Amritraj/ Russell Barlow (Ind/Aus) 6-3, 7-5; Alex Antbo- nitsch/Thomas Muster (Oos) - Ricky Osterthun/Horst Skoff (WDl/Oos) 6-4, 6-4; Wojtek Fi- bak/Miloslav Mecir (Pol/Tsj) - David de Miguel/Harald Ritters- bacher (Spa/Oos) 6-1, 7-6 (7-5); Tom Nijssen/Johan Vekemans (Ned) - Karei Novacek/Libor Pi- mek (Tsj) 7-4, 4-6,6-2. Het programma voor vandaag is (kwart-finales): centre-court 11.00: Steeb (WD1) - Bengoechea (Arg), Mecir (Tsj) - Skoff (WD1), Tsjesno kov (Sov) - Jaite (Arg), Fibak/Me- cir (Pol/Tsj) - Mronz/Saniter (WD1). Baan 1 11.00: Perez-Roldan (Arg) - Muster (Oos), Nijssen/Ve- kemans (Ned) - Lopez-Maeso/Tous (Spa), Limberger/Woodforde (Aus) - Birner/Dyke (Tsj/Aus), Anto- nitsch/Muster (Oos) - Bengoe- chea/Fleurian (Arg/Fra). KEULEN (DPA) - Martina Navratilova keert het toptennis aan het einde van het seizoen mogelijk de rug toe. De 30-jarige Wimbledon-winnares bekent in een in terview met het deze week verschijnende Sport Illu- strierte een baby te wensen. Eerst wil de nummer één van de wereldranglijst echter de aanval op haar positie door de Westduitse tiener Steffi Graf afslaan. Haar achtste Wimbledon-zege, waarbij ze in de finale Graf versloeg, heeft Navratilova weer zelfvertrouwen en inspiratie gegeven. Bij het open toernooi om de Ameri kaanse tenniskampioenschappen in september wil ze nog maals bewijzen 's werelds beste speelster te zijn. „Dan zal blijken dat de zege op Wimbledon dit seizoen geen toeval was". Navratilova ontbreekt deze week in het Amerikaanse team bij het toernooi om de Federatiebeker. Bij een par tijtje basketbal met vrienden verstuikte de voormalige Tsjechoslowaakse vorige week haar enkel. Door Rien de Jonge AAGTEKERKE - Dolblij kon de plaatselijke favoriet Kees de Nooyer donderdag de bloemen in ontvangst ne men in Aagtekerke. De Nooyer, die in de afgelopen jaren diverse keren een van de grote animators was in de Zeeuwse wedstrijden, waarin hij ook triomfen vierde, was dit seizoen nog niet toegekomen aan een overwinning. Juist nu hij dit jaar zijn actieve wielerloopbaan wil besluiten, aasde hij daar uiteraard op. Zijn zege in eigen woonplaats was dan ook koren op zijn mo len en van zijn vele supporters die hem na afloop op de schou ders namen. Kees de Nooyer luidde met nog vier kilometer voor de wie- len de beslissende ontsnapping in, samen met Dick van Zan ten, die hij in de eindsprint met gemak achter zich hield. Voor het zover was, had De Nooyer acte de présence gegeven bij di verse andere uitlooppogingen. Reeds na tien kilometer wist hij een bres te slaan samen met Karei van Goethem, Werner Wieme, Mathieu van Esch, Theo van de Velde, Conno van de Sande en Pierre Raas. Dit zevental kreeg maximale winst van dertig seconden, maar het kon het toch niet bol werken tegen het inmiddels op drift geraakte peloton. Half koers sloegen Willem-Jan van Loenhout, Peter van de Klun- dert en opnieuw Kees de Nooyer wederom een gaatje. Hun voorsprong liep geleidelijk op tot 35 seconden en toen be gon het er gevaarlijk uit te zien voor het restant van het veld. Inmiddels waren wat man nen in het peloton tot een te genactie overgegaan, die er tenslotte ook in slaagden om de vluchters in de kraag te grij pen. Na de hergroepering wer den nog wel wat speldeprikken uitgedeeld door onder anderen Toine den Braber en Karei van Goethem, maar dit zette geen zoden meer aan de dijk. In de slotfase sloeg Kees de Nooyer dan toch nog zijn slag. Zijn snelle demarage werd alleen beantwoord door Dick van Zanten. Het duo wist met veel inzet een kleine voorsprong vast te houden tot aan de fi nish. De turbo uit Aagtekerke reed zijn medevluchter los in de spurt en dat zette het Wal- cherse dorp op stelten. De zege van hun favoriet werd uitbun dig gevierd. De leidersprijs in Aagtekerke werd gewonnen door Werner Wieme. Uitslag: 1. K. de Nooyer (Aagteker ke) 90 km. in 2.00.15, 2. D. van Zan ten (Goes), 3. op 22 sec. W. van Koo- ten (Bruinisse), 4. E. Couwenberg (Reusel), 5. H. Thijsse (Bladel), 6. N. Hage (Poortvliet), 7. W. Wieme (Oostkamp), 8. P. Raas ('s Heeren- hoek), 9. H. Oomen (Etten-Leur), 10. A. Verplanke (IJzendijke), 11. L. Meijers (Tilburg), 12. A. Verheijen (Oud Gastel), 13. H. Nieuwdorp (Yerseke), 14. R. Tak (Oudenbosch), 14. J. van Schaik (Oost Souburg), 16. K. van Goethem (Kloosterzan- de), 17. T. den Braber (Fijnaart), 18. M. Remijn (Wilhelminadorp), 19. C. van de Sande (IJzendijke), 20. T. van de Velde (Rijsbergen). DEN HAAG (ANP) - PSV krijgt in de duels te gen Galatasaray in de eerste ronde van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen te maken met een Portu gese en een Hongaarse scheidsrechter. De UEFA heeft voor de eer ste wedstrijd, die in Eindho ven plaats heeft, Jose Rosa dos Santos uit Portugal aangewezen. De return staat onder leiding van de Hongaar Lajos Nemeth. De Europese voetbalbond heeft nog niet alle namen van de arbiters voor de eer ste ronde van de Europese toernooien (16 en 30 septem ber) bekend gemaakt. Naast PSV weet alleen FC Den Haag welke scheidsrechters de duels tegen Ujpest Dosza in het toernooi voor beker winnaars zullen fluiten. De Brit Neil Midgley leidt tij dens de eerste ontmoeting, in het Zuiderpark. Bij de uitwedstrijd is de Westduit ser Karl-Heinz Tritschler arbiter. Het eerste UEFA-beker- duel van FC Utrecht tegen Linzer ASK, in De Galgen waard, staat onder leiding van de bekende Oostduitser Adolf Prokop. In de Oosten rijkse stad fluit een Bul gaarse scheidsrechter. Be kerwinnaar Ajax krijgt in de ontmoetingen met Dun- dalk te maken met Spaanse en Zweedse arbitrale trio's, de duels tussen Feyenoord en Spora Luxemburg in het UEFA-bekertoernooi wor den geleid door een Ierse en een Franse arbiter. De kwalificatie-interland Polen - Nederland voor de Europese titelstrijd op 14 oktober wordt geleid door de Schot Robert Valentine. Twee weken later speelt Oranje tegen Cyprus met arbitrage van Roger Phi- lippi uit Luxemburg. ROME (Reuter) - De Argentijnse voetbalster Diego Mara dona heeft op het vliegveld van Rome tegenover journalis ten gedreigd de Italiaanse landskampioen Napoli in 1989 de rug toe te keren als zijn contract niet wordt vernieuwd voor vier jaar. „De clubs, die me onder deze voorwaarden willen hebben, kunnen een stap vooruit doen", zei Maradona bij te rugkeer van een bezoek aan Cuba. Vanuit Rome vloog de Argentijn door naar Noord-Italië om zich bij zijn team te voegen, dat in de bergen een trainingskamp heeft belegd. Maradona vertelde, dat hij over zijn eisen heeft gesproken met Napoli-voorzitter Corrado Ferlaino. „Ik heb grote ach ting voor de man, maar nu verschillen we toch van me ning". Over het bericht, dat zijn broertje Hugo, die bij As- coli is onder gebracht in plaats van bij Ajax, door de inten sieve training de uitputting nabij is, was Mardona kort. „Blij dat te horen. Het is goed voor hem, want de competitie in Italië is verschrikkelijk zwaar". MECHELEN (ANP) - Anderlecht heeft donderdag de eerste wedstrijd van het internationale toernooi van KV Mechelen gewonnen. De Belgische landskampioen versloeg Vitosja Sofia met 3-2. Voor Anderlecht scoorden Jansen, Ukkonen en Krncevic. De Bulgaarse doelpunten werden gemaakt door international Sirakov. Anderlecht speelt in de finale tegen de nummer twee van de Belgische competitie KV Me chelen. De organisator van het toernooi won later op de avond met 2-1 van FC Groningen. Alle treffers waren van Nederlandse makelij. Voor Mechelen doelpuntten Wim Hof- kens en Piet den Boer. De Groningse aanwinst Foeke Booy deed te weinig terug. WATERINGEN (ANP) - Teun van Vliet heeft donderdag de profwielrronde van Wateringen gewonnen. In zijn oude omgeving versloeg de Westlander zijn medevluchters Ste phen Roche - de Tourwinnaar die in de criteriums een abonnement lijkt te hebben op ereplaatsen achter de win naar - en Ludo Peeters in de eindsprint. De uitslag: 1. Teun van Vliet (Baarle-Hertog) 100 km in 2.20.55, 2. Stephen Roche (Ier), 3. Ludo Peeters (Bel) beiden z.t., 4. John Bo- gers (Budel-Schoot) op 0.15, 5. Peter Winnen (Venray), 6. Gerrit Solleveld (De Lier), 7. Jacques van der Poel (Hoogerheide) z.t., 8. Jos Lammertink (Wierden) op 0.25, 9. Peter Stevenhaagen (Haar lem) z.t., 10. Adrie van der Poel (Hoogerheide) z.t. HELDEN-PANNINGEN (ANP) - Jean-Paul van Poppel, de tweevoudig etappe-winnaar in de Ronde van Frankrijk, heeft de 20.000 toeschouwers bij de profronde van Helden- Panningen donderdag een proeve van zijn snelheid gege ven. De supersprinter uit Bilthoven won gemakkelijk van de Spanjaard Pedro Delgado en Frans Maassen. De uitslag is: 1. Jean-Paul van Poppel (Bilthoven) 100 km in 2.17.10, 2. Pedro Delgado (Spa), 3. Frans Maassen (Haelen), 4. Peter Harings (Berg en Terblijt), 5. Peter Pieters (Zwanenburg), 6. Leon Nevels (Thorn) allen z.t., 7. Matthieu Hermans (San Sebastian) op 0.10, 8. Gerrie Knetemann (Huybergen) op 0.30,9. Ron Mackay (De Meern), 10. Leon Boelhouwers (Meerssen) beiden z.t. THOUSAND OAKS (SID) - Het American-Footballteam Dallas Cowboys heeft zich aangesloten bij de campagne ter bestrijding van Aids. Om een voorbeeld te stellen voor de overige clubs in de profliga, onderging de ploeg vrijwillig een Aids-test. De dokter kon de sportlieden geruststellen; geen van hen bleek de dodelijke virusziekte onder de leden te hebben. De opwinding omtrent de snelle verspreiding van Aids in de Verenigde Staten is aan de spelers van Dallas Cowboys niet voorbijgegaan. Alle teamleden waren enthousiast de proef te ondergaan. „Het is een goed idee. We leven per slot van rekening zes maanden per jaar zeer nauw samen", ver klaarde een van hen. Verschillende clubs zullen het voor beeld van Dallas Cowboys volgen. Bij de Houston Oilers is een vrijwillige Aids-test in voorbereiding. Eerder dit jaar werden in Houston studiedagen over de gevaren van de ziekte gehouden. Daaraan namen tachtig footballspelers deel. ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Henk Groener komt het komende seizoen uit voor TV Emsdetten, in de tweede Westduitse Liga. De 26-jarige Groener heeft de laat ste zeven jaar gespeeld voor Swift Arnhem. Het afgelopen seizoen was de linkshandige Groener topscorer in de eredi visie. De Arnhemmer, die door bemiddeling van zijn nieuwe club een baan krijgt, speelde 74 keer voor het Nederlands team. Na Patrick van Olphen en Jan Willem Hamers is Groener de derde Nederlandse handballer, die zijn geluk in het bui tenland beproeft. Van Olphen speelt bij Valencia; Hamers komt uit voor Gagny in Parijs. Ongeplaatste Britsen verder in Federatiebeker VANCOUVER (Reuter) - Groot-Brittannië en Canada heb ben tijdens het toernooi om de Federatiebeker enige opwin ding veroorzaakt. Het Britse drietal, dat niet voorkwam op de tiplijst, scha kelde het als zevende geplaatste Italië uit. Canada, dat eer der Nederland elimineerde, verraste de Sovjetunie. Beide landen plaatsten zich voor de kwart-finales, waarin de Ver enigde Staten favoriet is. Chris Evert en Pam Shriver had den weinig moeite met hun tegenstandsters, respectievelijk Isabelle Demongeot (6-0,7-6) en Nathalie Tauziat (6-1,6-0). De uitslagen van woensdag zijn: Verenigde Staten - Frankrijk 3-0, Tsjechoslowakije - Joegoslavië 3-0, West-Duitsland - Zuid-Korea 3-0, Bulgarije - Indonesië 2-1, Australië - Spanje 2-1, Argentinië - Nieuw-Zeeland 3-0, Groot-Brittannië - Italië 2-1, Canada - Sovjet unie 2-1. Ha Van onze paardesportmede Het betreft een 'ui cours', hetgeen inhoud eniging uit de krin Vlaanderen een invi ontvangen en daarnaa aantal verenigingen bant, De Bevelanden landse Pony Club. 'Manusje van alles' Johan de, voorzitter, secretaris van De Haringruiters, ze hebben we samen met De concours hippique gehoud van de Nieuwvlietse club zigd en men wilde graag houden. Elven goede vrien wij namelijk ook best zelf dit uitnodigingsconcours, geen vaste plaats op de w kunnen krijgen, maar ho jaar wel in te slagen." Overigens is het niet het hippique dat De Haring niseerde. Adrie van 't Wes mante echtgenote van Jo" tien jaar lang betrokken strijdgebeuren, stelt: „Ach den hielden we ons eerste ben dat drie jaar gedaan samen gaan werken met Nu staan we dus weer o Omdat we niet meer terech terrein in De Braakman, Door Ton Koomen OOSTBURG - In h Van 't Westeinde in O burg staat de paardes hoog in het vaandel schreven. Vader Johan is al jarenl voorzitter, secretaris en structeur van De Haringi ters uit Biervliet, echtger Adrie verzorgt al jaren wedstrijdgedeelte, doel Marlies en de zoons Eric Marc beoefenen eveneens vele jaren met succes de i tersport in onze provincie. „We zijn er mee opgegroe zegt Marlies van 't Westeii de 21-jarige amazone, die is afgestudeerd aan de gere Laboratoriumschool Goes en straks bij Dow C mical in Terneuzen aan slag gaat. „Thuis hebben een loon- en mechnisatie drijf en we hebben alt paarden gehad. Momenl staan er acht op stal, we f( ken zelf, dus is het niet dat de hele familie een be< 'paardesportgek' is." Vanaf haar zesde jaar Marlies al actief in de ruit sport. Eerst zoals gebruikel op de pony, maar op 12-jar leeftijd stapte zij op haar e 'ste paard, Soraya. Een pa; waar ze regelmatig mee in prijzen reed - de prijzenki ten puilen uit in huize Vai Westeinde - en het tot de klasse springen en L-dr suur bracht. „In Bergen hoekidc 200 cm, eiken ui voering Kiening uurwerk en Wes minstet (de aanbiedingen gelden

de Stem | 1987 | | pagina 6