Luxe probleem voor Minus Verboom SPORT En weei SLECHTS DRIE PARTIJEN UITGESPEELD Amerikaanse team mist Navratilova niet MET DANI I SPORTPRIJSVRAGEN VINTERSPOBT BREJAART DONDERDAG 30 JULI 1987 HILVERSUM - Be halve dat het allebei tennistoernooien zijn hebben Het Melkhuisje en Wimbledon weinig overeenkomsten. OEFENVOETBAL Spits Mitchell naar Feyenoord SPORT IN HET KORT Zeilen Stein kan vertrekken bij HSY Vanderaerden én Criquielion kopman Beste wereld-seizoenprestatie Biondi Romp wint Concours in Nunspeet Petra Felke verbeterd speerrecord Cova niet naar WK atletiek Riemersma blijft opzien baren Alcoholverbod op paardenrenbanen Golfbond overspoeld met aanmeldingen Heppner aan de leiding pESTEM sport een wonderb. CHAAM - De naam var voor profs, gisteren tijd vergoedde veel. Van der Poel winnaar in Noordwijk WESTDUITSE LOTTO VEEMARKTSTRAAT 14, tel. 076-227000 's maandags geopend va 13 00 uur Donderdag koopavond DE STEM Regen verstiert Melkhuisje door Leon Krijnen De editie 1987 verloopt tot nu toe op het Hilversumse gravel vrijwel identiek aan die op het Londense gras, enkele weken geleden. Want na de maandag is gisteren ook de woensdag volledig in het water ge vallen. Drie partijen konden volledig afgewerkt worden, de twee volgende werden door de regen onderbroken en dat was dat. Tom Nijssen kon al na twee ga mes naar de kleedkamer, ver gezeld door zijn Spaanse tegen stander Martin Jaite. Het stond op dat moment 1-1 in de eerste set; Om de vertraging in het toernooi, die zo langzamerhand desastreuze vormen aan begint te nemen, het hoofd te kunnen bieden, zal er vandaag al om 9.00 uur aan de partijen uit de tweede ronde begonnen wor den. Het wordt de toernooiorga- nisatie ook niet gemakkelijker gemaakt door het gegeven dat ieder jaar woensdagavond, als doorgaans de eerste en tweede ronde afgewerkt zijn, op baan I en II een extra tribune en een VIP-tent gebouwd worden. Zo- Het bad vol, de tribunes leeg. Zo lag het centre-court er gisteren in Hilversum bij. dat er vandaag nog maar twee, inhalen. Het wordt pas echt desondanks de afgelopen week inplaats van vier banen over- moeilijk als het ook donderdag nog geen moment gebruikt is. blijven. de hele dag zou regenen". Waarom niet? „Kan geen kwaad", meende directeur Piet van Eysden. „Als alles goed gegan was zou er vanaf donderdag toch alleen maar op het centre-court ge speeld zijn. Nu kunnen we op baan 4 nog een hoop partijen Na de overvloedige regenval gistermiddag stond er binnen de kortse keren weer enkele centimeters water op het gere noveerde center-court. Er ligt ergens in een hoek van het complex een enorm zeil dat „Geen idee", aldus Van Eys den, „dat moet je de grounds man vragen, dat is mijn pak- kie-an niet". Volgens referee Henk Korvinus is het afdekzeil, een noviteit in Hilversum, de afgelopen weken uitgebreid - FOTO ANP getest, maar heeft het niet vol daan aan de verwachtingen. „Ook als het zeil er ligt, wordt de baan kletsnat", aldus Korvinus, er loopt water onder omdat de afdichtingen aan de zijkanten niet afsluiten. Bo vendien komt er met het oprol len ook weer een hoop water op de baan, omdat de afwatering vanaf het zeil niet goed werkt. Volgens ons zijn hier de niet afgedekte banen sneller be speelbaar dan de wel afgedek te. Onder het zeil wordt het gravel op de een of andere ma nier vet. Het is trouwens overal moeilijk om gravel-banen te gen regen te beschermen". Het ware een goede zaak als de Hilversumse coryfeeën, die toch ook altijd op Roland Gar ros en Wimbledon rondlopen, daar hun licht eens opstaken bij de plaatselijke groundsmen. Zowel in Londen als in Parijs worden de zeilen bij het eerste druppeltje regen uitgerold, en kan er binnen vijf minuten na afloop van een buitje weer ge speeld worden. De uitslagen van woensdag zijn: enkelspel, eerste ronde: Jorgi Ar- rese (Spa)-Josè Lopez-Maeso (Spa) 6-2, 5-7, 6-3. Thomas Muster (Oos)- Hans-Jörg Schwaier (WD1) 7-6 (7- 3), 6-3. Ricky Osterthun (WD1)- Stanislav Birner (Tsj) 6-3,6-4. De stand in de afgebroken partij en: enkelspel, tweede ronde: Tom Nijssen (Ned)-Martin Jaite (Arg) 1-1, Andreas Maurer (WDl)-Guil- lermo Perez-Roldan (Arg) 7-6 (7-5), 6-5. Het programma voor donderdag (enkelspel tweede ronde, dubbel spel eerste ronde) is: Centre court 09.00 uur: Oosting (Ned)-Skoff (Oos), Nijssen (Ned)-Jaite (Arg) (1- 1), Mecir (Tsj)-Osterthun (WD1), Tsjesnokov (Sov)-Mezzadri (Zwij, Fibak/Mecir (Pol/Tsj)-De Mi guel/Rittersbacher (Spa/Wdl) en Nijssen/Vekemans (Ned)-Nova- cek/Pimek (Tsj). Baan 1 09.00 uur: Steeb (WD1)- Tous (Spa), Perez-Roldan (Argj- Maurer (WD1) (6-7, 5-6), Arrese (Spa)-Bengoechea (Arg), Maurer/ Steeb (WD1)-Birner/Dyke (Tsj/ Aus), Amritraj/Barlow (Ind/Aus)- Lopez-Maeso/Tous (Spa) en Oster- thun/Skoff (WD1/Oos)-Anto- nitsch/Muster (Oos). VANCOUVER (Reuter) - Het dames-tennisteam van de Verenigde Staten, verzwakt door de afzegging van de ge blesseerde Martina Navratilova, heeft zich dinsdag met gemak geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Federatiebeker. Met overwinningen in de en kelspelen van aanvoerster Chris Evert en Pam Shriver en de zege in het dubbelspel door Evert en Zina Garrison ver sloegen de titelverdedigsters Japan met 3-0. De onervaren Japanse speel sters waren in Vancouver geen partij voor Evert en haar land- genotes. Geen van de Ameri kaanse dames hoefde een set af te staan. Pam Shriver had wel een tie-break nodig om de eer ste set van haar partij tegen Akiko Kijimuta te winnen. Geconcentreerder spelend in de tweede set, gunde ze haar tegenstandster slechts één ga me. Het zal vermoedelijk nog enkele ronden duren, voordat ®het team van de Verenigde Sta ten het gemis van Navratilova gaat merken. De Wimbledon- winnares moest verstek laten gaan, nadat ze vorige week bij een partijtje basketbal haar enkel had verstuikt. De tweede dag van het 325.000 dollar-toernooi leverde geen verrassingen op. Bulga rije, Australië en Italië, respec tievelijk de nummers vier, vijf en acht van de plaatsingslijst, plaatsten zich eveneens voor de tweede ronde. In deze wedstrijden had ook het afsluitende dubbelspel geen betekenis meer, omdat de zege via twee enkelspelen al zeker was gesteld. De uitslagen van de woensdag gespeelde vriendschappelijke wedstrijden van clubs uit het be taalde voetbal zijn: Brandenburg: Stahl Branden- bfcrg-FC Den Haag 4-2. Doelpun ten Den Haag: Boere en Ront- berg. Veendam: Veendam-FC Den Bosch 2-1. Doelpunten Veendam: Gall 2 (1 uit strafschop). FC Den Bosch: Grim. Oene: Oene (4e klasse zaterdag)- RKC 1-8, Doelpunten RKC: Schapendonk 2, Rebesch, Brands, De Kok, Van Ruhl, Van der Kaay, De Graaf (e.d.). Velsen: Telstar-AZ 0-7. Doelpun ten: Tol 2, Norton 2, Jaling 2 en Van der Hengst (strafschop). Lierse: Lierse SK (2e klasse)- Haarlem 1-0. Doelpunt: Witte- bole Nijmegen: NEC-Pecs Munkas (Hon) 1-2. Doelpunten Pees: Mar ton en Lovasz. NEC: Peters. Roosendaal: RBC-Ajax 1-3. Doelpunt RBC: Molenaar. Ajax: Rijkaard 2, Wouters. De uitslagen van dinsdag zijn: Eerste ronde: Verenigde Staten- Japan 3-0, Bulgarije-Griekenland 2-1, Australië-Denemarken 3-0, Italië-België 2-1, Frankrijk-Oos tenrijk 3-0, Indonesië-Ierland 3-0, Spanje-Jamaica 3-0, Groot-Brit- tannië-Chili 3-0. ROTTERDAM (ANP) - De Australische spits Dave Mitchell heeft woensdag een contract voor drie jaar getekend bij Feyenoord. Met het aantrekken van de 25-jarige midvoor is de se lectie van de Rotterdamse club voor het komende sei zoen rond. Mitchell speelde de afgelopen anderhalf jaar voor de Bundes- ligaclub Eintracht Frankfurt. Hij behoorde niet tot de vaste keus. In 34 competitiewedstrij den scoorde hij vijf keer. Nadat Mitchell overbodig was gewor den bij Frankfurt doordat de club de Hongaarse internatio nal Lajos Detari aantrok, meldde Feyenoord zich. Mit chell kwam dinsdagavond in actie voor zijn nieuwe werkge ver in de oefenwedstrijd tegen Vitesse (4-2) en maakte één treffer. De aanwinst ondergaat don derdag een medische keuring. Secretaris Fred Blankemeijer zei woensdag te verwachten dat de Stichting Arbeidszaken toestemming zal geven, te meer omdat de drievoudig Australi sche international ook over een Brits paspoort beschikt. Voor dat hij naar West-Duitsland kwam, speelde Mitchell onder meer bij Glasgow Rangers, Seiko Hong Kong en Sydney City. DE DERDE race in de strijd om de Europese titel zeilen in de catamaran A-klasse, is woens dag gewonnen door de West duitser Egner. De vierde wed strijd leverde een zege op voor zijn landgenoor Roman Strobl. - FOTO COR VOS De amateurploeg op voeg naar de winst: van links naar rechts Zanoli, Harmeling, De Vries en Cordes. KOLLUM (ANP) - De internationale ploegentijdrit in Kollum, de laatste voorbereiding voor de Nederlandse ploegen op de strijd om de wereldtitels in Oostenrijk volgende maand, heeft de coach bij het dames-wielren- nen Rinus Boom met een luxe probleem opgezadeld. Niet het favoriete viertal Mieke Havik, Petra de Bruin, Moni- qie Knol en Monica de Waal won de rit over vijftig kilometer, maar de zogenaamde B-ploeg bestaande uit Thea van Rijns- oever, Connie Meyer, Heieen Hage en Els Koolloos. Het verschil tussen de twee formaties was aanzienlijk. Thea van Rijnsoever c.s had voor de vijftig kilometer 1 uur, 9 minuten en 57,90 seconden nodig. De A-formatie volgde op meer dan een minuut. De Belgische equipe, die in Kollum er voor de dames een internationaal tintje aangaf, volgde op ruim twee minuten. Bij de heren kent bondscoach Andre Boskamp geen proble men over de samenstelling van zijn ploeg voor de 100-kilome- tertijdrit in Villach. Van het viertal dat in Colorado Springs de wereldtitel veroverde, zijn Tom Cordes, Gerrit de Vries en Rob Harmeling overgebleven. De oud-wereldkampioen bij de junioren Michel Zanoli neemt in de ploeg de plaats in van John Talen die de stap naar de profs maakte. In Kollum bleek het viertal goed samen te kunnen werken. Ook de moeilijkheden die Zanoli te verwerken kreeg, een lekke band in de eerste ronde en daarna ook nog eens wisse ling van fiets, hield de equipe niet van de winst in Kollum af. De tijd van het viertal was zelfs goed te noemen: 2 uur, 3 minuten en 34 seconden. Van de buitenlandse concurrentie zorgden alleen de verrassend sterke Joegoslaven voor weer werk van formaat. Teleurstellend was het voor de organisatie dat op het laatste moment ook Tsjechoslowakije wegbleef. De uitslag van de tijdrit bij de amateurs is: 1. Nederland (Rob Har meling, Tom Cordes, Gerrit de Vries en Michel Zanoli) 100 km in '2 uur, 3 minuten en 34 seconden, 2. Joegoslavië op 1 minuut en 17 secon den, 3. Groot-Brittannië op 3.28, 4. België op 4.03, 5. Frankrijk op 5.19, 6. Ploeg Koersen op 5.32, 7. Spanje op 5.33, 8. Noordelijke Wielervere niging op 10.54,9. Alcmaria Victrix op 13.32,10. WSV Emmen op 14.33. Dames: 1. Nederland B (Thea van Rijnsoever, Connie Meijer, Heieen Hage en Els Koolloos) 1 uur, 9 minuten en 57,90 seconden, 2. Neder land A (Mieke Havik, Monique de Waal, Monique Knol en Petra de Bruin) op 1 minuut en 3 seconden, 3. België op 2.29. HAMBURG (SID) - Ham burger SV-doelman Uli Stein heeft zich buitenspel gezet bij zijn club. De voormalig keeper van het Westduitse elftal is woensdag door de clubleiding voor onbe paalde tijd met vakantie ge stuurd. De maatregel volgt op de rode kaart, die Stein kreeg in het duel om de Westduitse Supercup tegen Bayern Mün- chen. De keeper sloeg Bayern- aanvaller Wegmann na zijn tweede doelpunt in het gezicht en moest van scheidsrechter Pauly vertrekken. Stein kreeg tevens te horen, dat hij naar een nieuwe club mag uitzien. Reserve-doelman Richard Golz neemt voorlopig de plaats van Stein in. Drie dagen voor de start van de competitie heeft hij het vertrouwen gekregen van trainer Josip Skoblar en manager Felix Magath. De 19- jarige speler debuteert zater dag tegen Schalke 04. De club gaat wel op zoek naar een ver vanger voor Stein. Voor Stein was het de tweede rode kaart in zijn loopbaan. Vorig seizoen werd de doelman van het veld gestuurd in het bekerduel tegen FC Augsburg wegens beledigen van de scheidsrechter. Hij werd des tijds door Westduitse voetbal bond voor vier weken ge schorst. Daarnaast kreeg de doelman ook nog een boete van 2500 gulden. De 32-jarige Stein wilde na het duel tegen Bayern niet reageren op zijn woeste uithaal. De doelman stond ze ven seizoenen bij HSV onder de lat. In die periode speelde hij 242 bundesliga-wedstrijden. NIEUWSOVERZICHT BRUSSEL (AFP) - Eric Vanderaerden uit de ploeg van Pe ter Post, afwezig in de Ronde van Frankrijk, is aangewezen als één van de twee kopmannen in de Belgische wielerploeg voor de wereldtitelstrijd volgende maand in Villach (Oos- tenrijk). Ook Claude Criquielion heeft een beschermende positie in het team, dat wordt geleid door Eddy Merckx. Uit de ploeg van Peter Post zijn ook Guy Nulens en Eric van Lancker geselecteerd. Jan Raas moet Edwig van Hooy- donck afstaan. De ploeg bestaat verder uit: Ferdi van den Haute, Etienne de Wilde, Herman Frison, Jos Haex, Jan Ne vens, Mare Sergeant en Flupke van den Brande. Als reserve is Jean-Pierre Heynderickx aangewezen. CLOVIS (Reuter/AFP) - Wereldrecordhouder Matt Biondi heeft dinsdag bij de Amerikaanse zwemkampioenschappen in Clovis de beste wereld-seizoenprestatie op de 100 meter vrije slag geleverd. Biondi won in 49,34 seconden. Het we reldrecord staat op 48,74. Steve Bentley en Amy Shaw waren de overige smaakma kers van de tweede dag van de titelstrijd. Bentley vestigde met 2.15,38 een nieuw nationaal record op de 200 meter schoolslag. 15,38). Amy Shaw stelde het oude nationale record op de 200 me ter schoolslag (2.31,15) van Susan Rapp twee keer scherper. In de serie zwom zij 2.30,77. In de finale tikte Shaw aan in 2.29,78. NUNSPEET (ANP) - Bert Romp heeft woensdag bij het concours hippique van Nunspeet de wedstrijd, die meetelt voor het NHS-klassement, gewonnen. De ruiter uit Moerge stel ging in de barrage ruim twee seconden sneller foutloos over de hindernissen, van maximaal 1,50 meter, dan Jos Lansink. Eric van der Vleuten stuurde zijn paard Gonddor het rapst van allemaal door de ring, maar die haast ging ten koste van een springfout. Daardoor kwam hij niet verder dan de vierde plaats achter Jacques Busser, die geen enkel risico nam. Het jachtspringconcours leverde een overwinning op voor Jan Tops met het op snelheid- en wendbaarheidsparcoursen gespecialiseerde paard Little Madam. Tops had een voor sprong van meer dan vier seconden op Emile Hendrix. LEIPZIG (SID) - Een dag voor haar 28ste verjaardag heeft de Oostduitse atlete Petra Felke woensdag in Leipzig het wereldrecord speerwerpen verbeterd. In haar derde poging wierp Felke de speer 78,90 meter ver. Het oude record stond met 77,44 meter op naam van Engelse Fatima Whitbread, die deze prestatie leverde tijdens de strijd om de Europese titel vorig jaar in Stuttgart. ROME (SID/Reuter) - De succesvolste Italiaanse atleet van de jaren tachtig, Alberto Cova, neemt dit jaar niet deel aan de strijd om de wereldtitels die van 29 augustus tot en met 6 september in Rome wordt gehouden. De Europees kampioen op de 10 km in 1982, de wereld kampioen op deze afstand van 1983 en de Olympisch kam pioen van 1984 in Los Angeles, ondervindt teveel hinder van een bij de vorig jaar gehouden Europese kampioenschappen in Stuttgart opgelopen kapselblessure aan zijn linkerenkel. Na de wedstrijden in West-Duitsland ging Cova's voet ver scheidene weken in het gips. Hoewel alles in het werk werd gesteld de Italiaan op tijd weer fit te krijgen, slaagden art sen daar niet in. DIEREN (ANP) - Liafbern Riemersma blijft opzien baren in het open toernooi om de Nederlands schaaktitel in Die ren. Met nog een ronde te spelen heeft Riemersma de Chi leense koploper Cifuentes achterhaald. Zij gaan nu samen aan de leiding met een half punt voorsprong op de achter volgende grootmeesters Zapata en Westerinen. Riemersma speelde tegen de Cubaanse grootmeester Ro driguez een prachtige aanvalspartij. Na een Siciliaanse ope ning ontwrichtte hij met twee pionoffers de vijandelijke verdediging, waarna hij met een combinatie zijn tegenstre ver overrompelde. Cifuentes vocht een harde strijd uit met zijn concurrent Zapata uit Colombia. Beide spelers kregen te maken met een open konings-stelling. Uiteindelijk kwam er een eind spel op het bord met een loper en twee pionnen voor Cifuen tes tegen een toren plus een pion voor Zapata. Dat bleek re mise. LONDEN (DPA) - Op de paardenrenbanen in Engeland is binnenkort een gedeeltelijk alcoholverbod van kracht. D« Jockey Club heeft besloten tot het nemen van deze maatre gel, omdat de koersen in toenemende mate worden ver stoord door dronken relschoppers. Dronken toeschouwers worden in de toekomst niet meet toegelaten tot de 59 renbanen. Op grote gedeelten van de ac commodaties mag geen alcohol meer worden geschonken. De handhaving van de orde kwam tot dusver vooral neer op bejaarden. Zij krijgen nadrukkelijke assistentie van de po litie. De agenten krijgen ook meer bevoegdheden. In het nabije verleden deden zich ernstige rellen voor i de renbanen. Zo werd een 72-jarige bookmaker in York be wusteloos geslagen. Jeugdige bezoekers gingen in Redcar op I de vuist met de politie. Op de renbaan van Chepstow wer-1 den cassières lastig gevallen door benevelde bezoekers. HILVERSUM (ANP) - De open Nederlandse titelstrijd go|l die vorige week in Hilversum werd gehouden, heeft zij» uitwerking niet gemist. De Nederlandse Golf Federatie is dt afgelopen dagen overspoeld met enkele honderden tele foontjes van mensen die zich wilden aanmelden als lid. Vrijwel alle golfers-in-spé zullen geduld moeten betrach ten. De NGF wees de belangstellenden door naar golf-ac- commodaties in hun omgeving. De 39 officiële clubs hebben bijna allemaal een wachtlijst. De NGF kent daarnaast eet veertigtal 'geassocieerden', golfclubs in oprichting en sport accommodaties, bijvoorbeeld hockeyvelden, waar in be perkte mate gegolfd kan wordea WETZLAR (DPA) - De Oostduitse wielrenner Jens Hep] ner heeft door zijn zege in tweede etappe van de Ronde va» Hessen de leiding in het algemeen klassement overgenomen van zijn landgenoot Thomas Barth. Harry Rozendahl was, in de rit over 167 kilometer de beste Nederlander op tiende plaats. In het algemeen klassement staat hij elf* met een achterstand van 2.23. Dietrich Thurau heeft woensdag het tweede van een serie criteriums in West-Duitsland gewonnen. Zijn Westduitë landgenoot Rolf Gölz werd derde en behield de eerste plaat» in het algemeen klassement. poor Chris van Nij natten CHAAM - Anjo van Loon Leeft gistermiddag Chaam een haast onmoge lijke prestatie verricht, pe Amstel-coureur uit St. Wil- lebrord schreef zijn vijfde overwinning binnen acht da gen op zijn naam. En dan gaat het niet om zomaar een paar criteriums; behalve in Chaam triomfeerde hij ook in het bij amateurs begeerde amateur- criterium van Ulvenhout. Vijf keer winnen in acht da gen (Ulvenhout, Bruinisse, Waspik, Elsloo, Chaam), dat doet onder het publiek nog wel eens de geruchten over nieuwe apothekers en wondermid- deltjes de kop op steken. Van poon had echter een nuchtere verklaring voor zijn successen- reeks. Bre Door Rob van Deursen Erik Breukink, Neerlands strijden in zeer bange dage regen vrijwel verziekte koe: Immers, de heren beroeps ma ken van de Acht van Chaam altijd een wedstrijd om van te smullen. Dit keer echter stond het zo min mogelijk risico ne men in de spekgladde bochten en op de smalle landwegen bui ten de bebouwde kom hoog in het vaandel. Vallen, en dan zeker door een vande vedetten, zou een enorme financiële schadepost betekenen in de reeks van na- Tourse-koersen, die nog nau welijks op gang is gekomen. Maar het moet gezegd, de on geveer zestig profs, die gister middag om kwart over drie aan het vertrek voor de kerkto ren in Chaam stonden, maak ten er het beste van. En dan ze ker in de finale. Wie namelijk wat aan te merken zou hebben op de kwaliteit van de zeven man sterke kopgroep waaruit de winnaar te voorschijn moest komen, zou als een grote knies- NOORDWIJK (ANP) Adrie van der Poel heeft woensdag op de boulevard van Noordwijk een derny- koers gewonnen. Achter Smits bleef de Ne derlandse kampioen Joop Zoetemelk en Jean-Paul van Poppel voor. Uitslag derny-koers Noordwijk: 1. Adrie van der Poel/Smits (Hooger- I heide), 2. Joop Zoetemelk/Raats (Germigny l'Eveque), 3. Jean-Paul yan Poppel/Debacker (Bilthoven), 4. Gerrie Knetemann/Koel (Huy- bergen), 5. Rene Pijnen/Van Doorn (Hoogerheide), 6. Peter Winnen/ Van de Torre (Venray), 7. Steven Rooks/Roels (Castricum), 8. Henk Lubberding/Zijlaard (Voorst), 9. Gert Jakobs/Boelens (Helmond), 10. Jelle Nijdam/Boer (Zundert). De resultaten van de twee trek kingen voor de Westduitse mid weeklotto zijn: Trekking A: 3-9-10-14-38-43 Reservegetal: 35 Trekking B: 1-7-19-25-33-49 Reservegetal: 41.

de Stem | 1987 | | pagina 6