Hulster echtpaar De Keijzer zestig jaar getrouwd Festival met oude muziek in Brugge DEUREN GEMEENTELIJKE MONUMENTEN OPEN VOOR PUBLIEK 'Heksenketel, die ik niet wil missen' PODIUM hard WERKEN in de DAIHATSU I DE STEM Folkfestival in Dranouter Nog te zien Verwacht DE STEM VAN ZEELAND 2 DONDERDAG 30 JUL11987 Zomeravond concert in kerk Cadzand Natuur HULST - De gemeente Hulst opent woensdag 12 september de deuren van de gemeentelijke monumenten voor het publiek. Schietingen GARAGE DU PONT TERNEUZEN BV CADZANDSE HUISARTS HENK BOM HEEFT HET EXTRA DRUK IN DE ZOMER Nachtrust Samenwerking ATIE. Veronica-feest Bergen op Zoom Hard werken Uitstekende zorg Streekmuseum IJzendijke - Exposi tie 'De Posterijen in verleden en he den'. Tot 25 oktober. Open maandag t/m vrijdag 10-12 en 13-17 uur. Weekend 14-17 uur. Voormalig gemeentehuls Sint Anna ter Muiden - Zomertentoonstelling met werken van Horst de Blaere, Liesbeth Huser, Ernest Joachim en Wim Krull. Tot 30 augustus. Open vrijdag 18-20 uur, zaterdag en zon dag 14-17 uur. Makadam Sluis - Schilderijen van Willy de Vriend uit Aardenburg. Tot en met 9 augustus. Open tijdens winkeluren. Streekmuseum Axel - Aquarellen van Krijn Doolaard uit Hoofd plaat van 29 juli tot 16 augustus. Galerie Bellemans Axel. Illustraties van Francine van Westering. Tot 21 augustus. Open tijdens winkeluren. VW Terneuzen - Slepen op de Schelde. Tot 19 september. Open Maandag 13-17 uur. Dinsdag t/m vrijdag 9.30-12 en 13-17 uur. Zater dag 9.30-12 uur. 1/Eseaut Terneuzen - Werk uit vaste collectie van Galerie L'Esprit Clinge. De Dikke van Dale Sluis. Beeldende kunst uit de collectie van Galerie Esprit in Clinge. Museum voor Zuid- en Noord Beve land Singelstraat 13 Goes - Oliever ven, tekeningen en aquarellen van Rien Poortvliet. Hij maakte deze werken voor zijn boek 'Langs het tuinpad van mijn vaderen'. Tot 1 ok tober. Open dinsdag t/m vrijdag 10- 16 uur. Zaterdag 11-16 uur. De Media Eeklo - Schilderen Jos Vergauwe. Tot 28 augustus. Open woensdag 14.30-0.00 uur, vrijdag 19.00-2.00 uur en zaterdag en zondag 14.30-00.00 uur. Stadhuis Damme. Tentoonstelling van het Belgische Rijksarchief: de havens langs de kust en aan het Zwin. Tot 9 augustus. Open van 10 tot 12 en van 14 tot 18 uur. Nieuwviiet-Bad - Hotel St. Pierre. Aquarellen van Jan van der Velden uit Baarlo. Tot 2 augusutus. Te zien vrijdag 19-22 uur, zaterdag en zon dag 14-17 en 19-22 uur. DE VLAAMSE stad Brugge bezit een uniek kader. Prach tige gebouwen en idyllische grachten vormen de achter grond voor culturele en toe ristische manifestaties. Tot 9 augustus valt er in deze stad op muziekgebied heel wat te beleven. Voor de 24e keer word het internationale luik van de 'oude muziek' van het Festi val van Vlaanderen gehou den. Brugge heeft en houdt een specialiteit in het Festi val. Het is in Brugge niet al leen een luistergebeuren met veel concerten, maar ook een leerzaam evenement, naast de concerten zijn er dagelijks interpretatiecursussen en re feraten. De referaten worden ver zorgd door eminente musici die ieder een speciaal onder werp behandelen. Vaak heb ben de uiteenzettingen be trekking op een van de uit voeringen die later in de week in Brugge doorgang vinden. De referaten zijn in het Proviciaal Hof aan de Grote Markt of het Hof van Watervliet aan de Oude Brug en wel om 10.00 en 14.00 uur. Het Concours Musica Anti- qua is dit jaar voor melodie instrumenten: solozang, houtblazers (met inbegrip van de bloflluit), luit, strij kers en ensembles in het Pro viciaal Hof. Ook worden in de kathedraal en andere kerken de orgel- en clavecimbelwed- strijden gehouden. De Lief hebbers van de oude muziek kunnen dus dagelijks op alle uren en in allerlei zalen te recht. De concerten blijven de grootste trekpleister. Voor de komende week zijn de hoog tepunten: Muziek aan het Hof van Maximiliaan I (Isaac, Senfl) door The Tallis Scholars onder leiding van Peter Phillips. Dat is van- vond vanaf 20.30 uur in de St.-Jacobskerk. Morgen wordt de Opera Orontea van P. Cesti door het barokopera-ensemble onder leiding van Réné Jacobs uit gevoerd in de Koninklijke Stadsschouwburg, aanvang 20.00 uur. Muziek aan het Franse en Bourgondische Hof ten tijde van Jeanne d'Arc door de Go thic Voices onder leiding van Ch. Page is zondag in de kerk van de paters Carmelieten aan de Ezelsstraat te horen. De uitvoering begint om 20.30 Het oratorium II Trionfo del tampo e del disinganno van Handel met gerenom meerde solisten en een ba- rokensemble met authentieke instrumenten onder leiding van Nigel Rogers is maandag vanaf 20.30 uur in de St.-Ja- cobskerk te beluisteren. IN DE Nederlands her vormde kerk in Cadzand worden in de vakantiepe riode diverse concerten gege ven. Zowel koorzang als ka mermuziek door ensembles en solisten komen aan bod. Vanavond verzorgt het en semble Scaramouche een concert, waarbij de nadruk vooral ligt op de muziek uit de Renaissance en de Barok periode. Begonnen wordt met een orgelsolo van Pool, daarna volgen werken van Oretiz (blokfluit en orgel), Bach (or gel/zang) en een aria uit de Kantate BWV 137 voor clave- cimbel, zang en blokfluit. Het ensemble speelt daarna com posities uit de Italiaanse Vroeg Barok en met Purcell komt de liefhebber van de Engelse Barok aan zijn trek ken. Het concert begint om 20.00 uur. KRIJN DOOLAARD blijft zich verwonderen over de natuur. De schilder uit Nummer Een is nog lang niet uit gekeken op al hetgeen groeit en bloeit. Planten waar de meesten zomaar langs rijden of lopen bekijkt hij en hij ontdekt zo elke keer weer de schoonheid van de natuur. Nadat zijn werk vorig jaar te zien was in onder meer Ga lerij Trouvaille en Esprit hangen zijn aquarellen nu in het streekmuseum 'Het land van Axel' in Axel. De uit Rotterdam afkomstige schilder neemt zo af en toe geen genoegen met de werkelijkheid. Hij maakt een eigen wereld door iets toe te voegen aan de werkelijkheid, vooral een toevoeging die de kijkers tot nadenken moet stemmen. De expositie is te zien tot 16 augustus. Geopend van woensdag tot en met zaterdag 13.3-17.00 uur. Vrijdag ook van 19.00-21.00 uur. fotowim kooyman Het grootste deel van het jaar omvat de platteland spraktijk van huisarts Henk Bom in Cadzand en een deel van Nieuwvliet-Bad 1.200 patiënten. In het voor- en naseizoen zorgt een gestaag aanzwellende stroom toeristen voor een tijdelijke uitbreiding. In het hoogseizoen van de vakantie - juli/augustus - mondt dit uit in een vertienvoudiging van de prak tijk. Zes weken lang draagt Bom dan de zorg over zo'n 12.000 patiënten. In plaats van één houdt hij drie spreekuren per dag, daar tussendoor wordt hij re gelmatig opgeroepen voor ongevalletjes op cam pings en op het strand. 'Een heksenketel, die ik echter niet wil missen, ook niet voor mijn eigen functioneren', zegt hij. Monumentendag ook in Hulst Van onze verslaggever Het gemeentebestuur haakt daarmee in op het initiatief van de Stichting Open Monumentendag in Amsterdam, die 12 septem ber heeft uitgeroepen tot de eerste landelijke Open Monumentendag. De gemeente ontving onlangs een brief van deze stichting. Ambtenaren zijn op dit mo ment druk bezig voorbereidin gen te treffen voor de openstel ling. Particuliere eigenaren van monumenten worden aan geschreven om eveneens hun medewerking te verlenen. De organiserende stichting komt voort uit de Stichting Na tionale Contactcommissie Mo numentenzorg, een overkoepe lende organisatie van particu liere instellingen die zich met de Nederlandse monumenten bezighouden. Het ministerie van WVC steunt het plan, dat 'afgekeken' is van Frankrijk, waar zo'n dag al drie jaar lang is ingesteld. Het stadhuis, de stadswallen, de stadsmolen en de opgravin gen in de gemeente Hulst zul len voor het publiek toeganke lijk zijn. Er is een brief onder weg naar het kerkbestuur van de H. Willibrordus Basiliek met het verzoek het meest in het oog springende gebouw van Hulst aan de lijst van geopende monumenten toe te voegen, zo dat er een zo compleet mogelijk overzicht onstaat van wat er in Hulst aan monumenten is te zien. De gemeente heeft zelf het initiatief genomen een folder samen te stellen waarin alle monumentale objecten binnen de gemeentegrenzen zijn opge somd. Het publiek dat op 12 sep tember een kijkje gaat nemen kan deze folder dan gratis mee krijgen. In de folder staan niet alleen complete gebouwen be schreven. Ook kleine details, zoals gevels en daklijsten of - goten met een monumentale waarde staan erin. De Stichting Open Monu mentendag brengt eveneens een folder uit met en landelijk overzicht van de activiteiten op 12 september. In die folder is Hulst niet opgenomen, omdat de gemeente pas onlangs be sloot mee te doen. KWADENDAMME - Victoria, 38 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel en grootste aantal (12)M. Wisse, Concordia; tweede hoge vogel: J. Smallegange; eerste zijvogel: J. Platschorre, beiden Zorgvlied; tweede zijvogel: J. de Baar, Willem Teil; derde zij vogel: J. Doene, Victoria; extra hoge vogel: W. Boudens, Wil lem Teil. Wip 2: hoge vogel: P. Repkes, Victoria; eerste zijvo gel: J. van den Dries, Eensge zindheid; tweede zijvogel: J. Doene, Victoria; derde zijvogel: L. de Wilde, Juliana; vierde zij- vogel: J. Koens, Victoria; grootste aantal (10): L. de Jon ge, ADLM; extra vogel: M. Wisse, Concordia. ELLEWOUTSDIJK - Jubi- leumschieting, 95-jarig bestaan Zorgvlied en 20-jarig jubileum P. de Visser, 63 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: J. Smalle gange, Zorgvlied; tweede hoge vogel: H. van Stee, Diana; eer ste zijvogel: K Schipper, St.- Andries; tweede zij vogel: G. Haasdonk, Willem Teil; derde zijvogel: J. de Koeyer, Diana; vierde zij vogel: E. Rentmees ter, Willem Teil; grootste aan tal (10): L. de Jonge, ADLM. Wip 2: beide hoge vogels: J. Prattenbrug, Gilze-Rijen; eer ste zij vogel: F. Ossewaarde, Doel naar Hoger; tweede zijvo gel: P. Platschorre; derde zij- vogel: C. Jeremiasse; vierde zijvogel: W. Nije, allen Zorg vlied; grootste aantal (6): me vrouw J. de Jonge, ADLM. (ADVERTENTIE) officiële dealer Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Tel. 01150-81125 Huisarts Henk Bom, (rechts): 'Het naseizoen begroet ik met een zucht van verlichting'. foto wim kooyman ^NNIE n jullie eens? LIAN DRANOUTER - Het dertiende internationale Folkfestival van het West-Vlaamse Dranouter is van vrijdag 31 juli tot en met zondag 2 augustus. Europese groepen en gezelschappen uit de USA zorgen voor drie dagen spektakel. Enkele hoogtepunten: 31 juli om 19.30 uur Fanfare Dranouter, Wannes van de Velde, Try-Yann en Brussels Folkfriends. Op 1 augustus om 14.00 uur Calicanto, Jose Biaz, Mara, Cita con el Padado. Op 2 augustus om 14.00 uur Kadril, Capercallie, Beau- soleil, John Prine en From us to you. sportief hoge top zowel in diesel als met au» De heer en mevrouw De Keijzer .zestig jaar getrouwd foto wim kooyman Bom kijkt wel uit naar het vakantieseizoen. „Vooral het voorseizoen vind ik prettig. Je maakt met nieuwe mensen kennis en hebt nog tijd met hen een praatje te maken. Dat komt er in het hoogsei zoen nauwelijks van. Maar met een zucht van verlichting begroet ik het naseizoen weer. Dan ben je zo gaar als boter en kun je geen pap meer zeggen. Maar dat geldt ook voor de bakker en de sla ger hier in Cadzand: Zes tot acht weken onnoemelijk hard werken". Het vakantieseizoen is voor Bom wel uit te houden, maar dan moet hij wel de nodige nachtrust hebben. En er zijn jaren geweest dat ook die er nauwelijks was. Een aantal jaren geleden werd West- Zeeuwsch-Vlaanderen regel matig 'geteisterd' door jonge lui. „Vechtpartijen en niet te vergeten ongelukken met auto's, motoren en brommers aan de lopende band. En meestal was er drankmis bruik in het spel. Soms moest ik er twee tot drie keer per nacht (op) uit. Dan stond het hele spul met gewonde mak kers hier voor de deur, dat ging niet geruisloos want de hele Badhuisweg kon 'meege nieten'". Bom prijst in dit verband de toenmalige groepscomman- showroom. Want dit aanbod Van onze correspondent HULST - Gisteren vierde het echtpaar F. de Keijzer- Baert te Hulst het diaman ten huwelijksfeest. De heer De Keijzer is 83 jaar, zijn echtgenote is 79. Hij is ge boren in Clinge en zijn vrouw zag het eerste levenslicht in het plaatsje Absdale. Beiden genie ten nog een goede gezondheid. Het echtpaar woont nog steeds zelfstanding in hun wo ning aan de Van Waesberghe- straat. Uit het huwelijk zijn drie kinderen geboren, die weer voor vijf kleinkinderen zorgden. Na hun huwelijk trok het paar naar de Wieringermeer, waar De Keijzer in de land bouw werkte. Later kwamen de heer en mevrouw De Keijzer toch weer terug naar Zeeuwsch-Vlaanderen en be gon hij zelfstandig met een vlasbedrijf in Heikant Hij deed dat tot zijn zestigste. Het diamanten paar woont inmiddels weer zo'n twaalf jaar in Hulst. De Keijzer fietst nog vrijwel elke week een keer naar Koewacht voor een be zoek aan zijn dochter daar. Verder gaan ze nog al eens op bezoek bij vrienden en kennis sen. Gisteravond werd in café restaurant Het Bonte Hert aan de Markt te Hulst een druk be zochte receptie gehouden, na dat in de middaguren in de rk kerk een mis uit dankbaarheid was gehouden. Nmens het gemeentebestuur van Hulst werd een fruitmand bezorgd.Verder waren er de gebruikelijke telegrammen van de koningin en de commis saris der koningin in Zeeland. per ekonomische Uno 45J6 Uno Turbo i.e. Maar ook ie Van onze verslaggever BERGEN OP ZOOM - Ter gelegenheid van de hon derdste aflevering van het populaire televisiepro gramma Nederland Mu ziekland, gaat Veronica in Bergen op Zoom een feestje bouwen. „Het wordt een bijzondere afle vering", zei een woordvoerster van Veronica. „Meer kan ik er op dit moment niet over zeg gen. We willen nog even ge heim houden wat er gaat ge beuren". De voorbereidingen voor het programma beginnen maandag 24 augustus. De repetities zijn de volgende twee dagen. De op namen zijn op donderdag 27 augustus op de Grote Markt. De tv-uitzending is 2 septem ber. Door Rein van der Helm CADZAND - Het is op een zwaarbewolkte namiddag rustig in de spreekkamer in het doktershuis aan de Badhuisweg 42 in Cad zand. Ochtend- en mid dagspreekuur zijn achter de rug, weinig visites en dus even tijd voor een in terview. „Dat het zo rustig is komt door het weer", zegt Henk Bom, nu al weer 29 jaar werkzaam in zijn praktijk in Cadzand. „Als het weer wat minder is, loopt het aantal patiënten terug. De grootste drukte voor mij komt als het prachtig weer is. Er gebeuren wat meer ongevalletjes en er zijn meer kinderen met koortsaanvallen. Meestal een virus-infectie die na een paar dagen is verdwenen. Is het slecht weer en moeten de mensen op de camping blij ven dan wordt gewacht met de dokter te roepen. Is het mooi weer, en houdt zo'n ziek kind de familie weg van het strand, dan wil men mij wel sneller inschakelen". Bom heeft de ontwikkeling van het vakantiegebeuren in Cadzand en Nieuwvliet op de voet kunnen volgen. Toen hij de praktijk van zijn voorgan ger overnam waren er nau welijks campings, laat staan parken met tweede wonin gen, langs de West-Zeeuws- vlaamse kust te vinden. „De Keuninck was er en De Pan- nenschuur was net begonnen. In de loop der jaren heb ik het recreatiegebeuren zien groeien en de gevolgen ervan in eigen praktijk gemerkt". dant van de rijkspolitie die in samenwerking met de cam pinghouders erin slaagde deze overlast in te dammen. Campinghouders weiger den gasten die elders wegge stuurd waren en de politie adviseerde hen vervolgens maar te vertrekken. Een lijn die ook de huidige comman dant volgt, al riep dat vorig jaar zelfs Kamervragen op. Voor Bom waren die vragen niet nodig. Hij merkte letter lijk en figuurlijk in de prak tijk dat het werkte. „Naar verhouding heb ik er nu wei nig geduvel meer mee". Bij de vraag of de gezond heidszorg in West-Zeeuwsch- Vlaanderen berekend is op de enorme toeloop van toeristen veert hij op. „Deze regio heeft een uitstekende zorg", zegt hij gedecideerd. „Maar patiënten moeten eerst de huisarts consulteren en niet rechtstreeks naar het ziekenhuis gaan. In Oostburg is een uitstekend ziekenhuis maar niet, zoals in de grote stad, ingericht met een 24 uurs-EHBO-voorziening. Wij als huisartsen in de streek zijn ingesteld op de zorg voor de toeristen. En is er eens een zeer ernstig geval dan ligt Brugge op 25 kilometer af stand, met een ziekenhuis op academisch niveau. Dat is hier prima voor elkaar". Wat Bom ook tijdens het seizoen opvalt is de vriende lijkheid van zijn tijdelijke patiënten. „Hoewel Hollan ders dikwijls klagen over het weer. Dat hoor je Duitsers nou nooit doen. Maar die ko men vooral voor de 'reine Luf t' en die hebben we hier in overvloed". :ulieren jubileum, receptie, loving, overwinning, tam, openbare dank, lag best eens in de na familieberichten, uur hoeft het niet te >sten een tientje), m 2,00. Eén grote 5. Voor het plaatsen ing met een formaat iwijj 14,05 toeslag, aanvraag. Bij niet- t 4,00 adm.kosten n niet geretourneerd, ef uw tekst 2 dagen n van onze kantoren, stuurt u eveneens 2 naar Postbus 3229, ilijke opgaven worden ierd indien naam en k indien Uw betaling ouden ons het recht pgaaf van redenen te iren. snleuws om op donderdag. er uitlacht Leverbaar in 5 uit en de 4x4 four-wheel drive 'Dagblad voor zuidwest nederland Kantoren erneuzen, Hulst en Goes, dressen en telefoon nummers op pagina 2. ingstljden: •30-12.30/13.30-17.00 uur. imissie, als diesel, Turbo TDIJK 79, TEL. 076 -7115 60 .S, NIJVERHEIDSWEG 3, DE: AUTOBEDRIJF GEBR. JDENBOSCH: AUTOBEDRIJF 1130, TEL. 01650 - 3 73 55 MERS B.V., TUINSTRAAT 22A, Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Joep Trommelen, Emile Galon, jomain van Damme, Ton Joomen (sport), Cor J.de Boer (foto). Hulst: Frank Deij, Eugène 'erstraeten. Middelburg: Jan Jansen. Advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland: v Menu, privé tel. 01150- 95839. 87.2

de Stem | 1987 | | pagina 11