Toernooizege voor Jo Raedts flERDAAGSE WIELERWEDSTRIJD IN TORUN Van 't Westeinde wint voor eigen publiek KV Mechelen na rust op dreef Barhorst Polderman wint Tour voor tandems US VRAGEN DINSDAG 28 JUL11987 EagL es [tennistoernooi wereldtitel eerste in Leer trekpleisters VERRASSENDE FINALISTEN IN SAS VAN GENT Moerland verrast Maandag ERNEUZEN - De wielervereniging Zeeuwsch- 'laanderen heeft een uitnodiging gekregen deel nemen met een ploeg junioren en amateurs an een vierdaagse wielerwedstrijd in Torun, in uid-Oost Polen. ij EK schieten LOTTO CIJFERSPEL Ld Polak aat aan in Den Haag eiding ïRNEUZEN - Ad Polak, ninaar van de amateur- ?rs in Terneuzen, heeft de ding van het wielerklas- ïent Verenigde Spaar- Voortreffelijk Fauconnier trainer bij Luctor STERKE EERSTE HELFT VAN CLINGE Bleijenberg wint penalty-bokaal 9ZICHT franje berlands herenhockeyteam efeninterlandwedstrijd te- len 12-3 (5-2) 7. Parlevliet l-o' [l, 14. Parlevliet 3-1, 15. Van't -1, 30. Zoltowski 5-2, 36. Rob- fcorner), 41. Robbert Delissen ■liet 10-2, 63. Schlatmann U.j j2-3. Scheidsrechters: Van BeJ irs: 300. 'aber, Klaassen, Kooijman en an't Hek en Doyer (Van Ede)- Delissen) en Schlatmann. p0.l >k, Wybieralski, Bogucki en Michalak (Glowinski); Klatt T14 k). Eagles heeft Mircea Petescu I De voormalige trainer van Jrken met Nico van Zoghel, fman. Peruaanse tennisser Jaime Ïrand-Prixtoernooi gewon- oi van Schenectady bij New Ie Amerikaan Jim Pugh met wr Kees Hamelink VAN GENT - Jo !edts en Robert Vermeu- hebben het plaatsings- j,ema in het tennistoer- joi te Sas van Gent volle- ,op zijn kop gezet. 0 van de vier geplaatsten in p-categorie bij de heren be- jjjte de halve finales en dat jg zelfs in een D-categorie gewoon genoemd worden. ,tde titel uiteindelijk naar Jo jedts ging, mag dan voor de atistiek van belang zijn, be- „grijker was op de finaledag Sas van Gent dat de toe- jiouwers een aantrekkelijk ,el te zien kregen. aedts uit Aardenburg en Ver ben uit Clinge streden voor at ze waard waren en dat re steerde in een boeiend duel. ij de dames pakte Marijke (rvaet de titel ten koste van sch kampioen en wereldre- J Verenigde Staten heeft zon- 1 Gateshead (Groot-Brittan- bnnen in 48 seconder en 84 npbell werd eerste op de 110 barragoza heeft zondagavond het vedergewicht (WBA-ver-- en de Amerikaan van Mexi- |da. De Venezolaanse bokser ronde. [itter Ben van Limbeek heelt internationaal toernooi ge- Be 190 van de 200 punlen. De ligde als tweede met 167 tref- jiet toernooi in Leer all voor- flstrijd, die deze week wordt 3e Nederlandse ploeg bestaat schieten uit Van Limbeek en [ikels, Kiek van Ieperenen de el. l Timman en Andrej Sckolov Internationale schaaktoernooi augustus wordt gehouden, anglijst, en Timman (5e) voe- In de kroongroep. Die bestaat andier, de Colombiaan A onso er Tsjernin en de Nederlander Ijn 28 schakers ondergebracht, (de Staten woonachtige Boris 1 Sovjetunie) en Vlastimil Hort H Marie-José Baggen, die het tempo van Vervaet lang niet aan kon. Zoals gezegd waren de favo rieten duidelijk niet thuis in Sas van Gent. De als eerste ge plaatste Hannie Langeraert haalde het weliswaar tot de kwartfinales, maar moest de kracht ervaren van de latere winnaar Jo Raedts met 6-4,6-1. De als tweede geplaatste Liet Erpelinck kwam zelfs zover niet. Fred van Cauteren scha kelde hem vroegtijdig uit met 7-5,7-5, terwijl de als derde ge plaatste Hans van den Akker van de latere finalist Robert Vermeulen de kous op de kop kreeg: 6-1, 6-4. Jo Raedts be dwong in de halve eindstrijd Etienne de Maagt, die Paul Boeijkens in de kwartfinale met 6-2, 6-3 had uitgeschakeld, terwijl Vermeulen zijn clubge noot Van Cauteren met 6-2, 6-3 tegenhield en hiermee de fina leplaats voor zich opeiste. Met zijn 44 jaar demon streerde Vermeulen een nim mer aflatende inzet. Telkens trachtend het spel te maken, waarop Raedts zich goed in stelde. Met 6-4 trok Raedts de eerste set naar zich toe en zijn tegenstander leek een vogeltje voor de poes, zeker na de 4-0- stand in de tweede set. Dat Vermeulen nog tot 4-2 kwam, werd door een ieder afgedaan met de opmerking 'dat hij dat toch niet vol zou houden' en on danks een 2-5-achterstand bleef Vermeulen onverdroten verder gaan. Zover zelfs dat zijn tegenstander zeker in de problemen kwam. Vermeulen kwam langszij op 5-5, maar Raedts liep toch weer een game uit. Een drop-shot van Ver meulen luidde echter de tie break in en op het moment dat iedereen aan een derde set zat te denken (het stond toen 6-4 voor Vermeulen) krabbelde Raedts terug om uiteindelijk met 8-6 het duel in zijn voor deel te beslissen: 6-4,7-6. Voor Marijke Vervaet leek de opdracht eenvoudig. Haar tegenstandster Marie-José Baggen trachtte met tempover snellingen het spel op te leggen. Dat leek inderdaad eenvoudig te gaan, want Vervaet kon vol doende druk zetten om haar te genstandster uit haar spel te krijgen. Dat resulteerde al vlot in een eerste setwinst van 6-1, maar in het begin van de tweede set kwam zij toch nog even in moeilijkheden door op dat moment zelf teveel fouten te gaan maken. De 2-3-achter- stand werd vlot weggewerkt, waarna het derde matchpoint bij de stand 5-3 haar de uitein delijke overwinning bracht. Zij had in de halve finale gewon nen van Sonja Apecechea met 6-1, 6-1, terwijl Baggen in de halve eindstrijd Netty Deij geen game toestond: 6-0,6-0. In de E-categorie bij de he ren ging de eindzege naar Etienne Schauwaert, die in de finale sterker bleek dan Jan Heije: 6-3, 6-2. Bij de dames ging de titel naar Josien Boeij kens, die na haar zege in de halve finale op Marijke Poppe ook Annie de Meester achter zich liet met 6-1,6-1. Uitslagen finales dubbelspelen: HD-D: Van Cauteren/Van Cam- penhout-Blaak/Lagasse 6-4, 7-5; DD-D: Asselman/Mast-Baggen/ Hoek 6-3, 6-3; GD-D: Bauwens/ Vermeulen-Vervaet/Van den Ak ker 6-2, 6-0; GD-E: Voermans/ Voermans-Boeijkens/Salomé 6-4, 6-4. Van onze tennismedewerker MIDDELBURG - Een Zeeuwse tennisfinale was er in het Middelburgse Maeneblusserstoernooi, waarin TSI-er Jaap Moerland verrassend won van de plaat selijke favoriet Remco Maandag met de veelbeteke nende cijfers 6-0,6-1. Dennis de Jong uit Middelburg, die de Zeeuwse D-titel op zijn naam bracht, was ook in dit toernooi succesvol. In de finale pakte hij de eerste prijs ten koste van René Monte- narie met 7-6,6-0. Bij de dames pakte de Duitse Steffie Pegel de hoofdprijs. Zij toonde zich in de finale ruimschoots sterker dan Ingrid de Vries met 6-3,6-0. Voor Middelburg-speelster Ingrid de Vries was er echter een andere prijs weggelegd. Zij won de C-finale van Elisabeth Buijs met 7-5,6-2. Diederik van den Heuvel, dit jaar met het eerste team van Souburg gepromoveerd naar de tweede klas, werd winnaar van het Dikke Torentoernooi in Zierikzee. In twee sets versloeg hij TSI-speler Jos Verschuure met 7-5,6-3. Zeeuwse renners naar Polen tor Ton Koomen et betreft een tegenbezoek aan de 'Ludowy Klub Ko- irski AGROMEL' uit Torun, die onlangs met een junio- •nploeg deelnam aan de internationale juniorendrie- lagse Groot-Axel. ch is zijn eerste plaats bij de be schaaktitel in Dieren kwijt- Isde ronde van Riemersma. De ferd door de Chileen Cifuentes isterinen versloeg. 3 (Chil) - Westerinen (Fin) 1-0, Ho- (mersma - Hartoch 1-0, Berg (Den) I - Zapata (Col) 0-1, Peek - Ostojic to, Belkhodja (Fra) - Timmerman tl) 1/2-1/2, Blees - Knoppert 1-0, Pliester - Schwartz 1-0, Van de 2, Böhm - Grooten 1-0, Du Chattel etzel 1-0, Jongsma - Bottema 0-1, Jifuentes 5,2. Riemersma en Rodri- len, Pieterse en Zapata 4. maandag tijdens de Europese in Lahti (Finland) vijfde ge- et. Ze plaatste 183 treffers, elf |lana Demina uit de Sovjetuiie. er geweer werd de Brit Hal- hoen. Lotto nr. 30: Eerste prijs: winnaar. Tweede prijs: 4 we naars, die elk bruto f. 75.CM- ontvangen. Derde prijs 93 dw' nemers, die elk bruto f. 2.3W ontvangen. Vierde prijs: l'u deelnemers, die elk f. 46,— onr. vangen. Vijfde prijs: 69.284 4w" nemers, die eik f. 5,ontvang )e renners worden woensdag 9 iptember in Torun verwacht, taderdag 10 september staat proloog op het programma, en tijdrit over 4,8 kilometer |oor de straten van Torun, een ihitterende oude Poolse stad. Ie tweede dag, vrijdag 11 sep- mber is er de eerste etappe lorun-Torun. De amateurs - fe samen met de junioren van tart gaan, maar er worden wel parte klassementen samenge teld - rijden 3 ronden van 48 ilometer en de junioren heb- en 2 keer 48 kilometer voor de iezen. De etappe gaat door luvelachtig terrein. Zaterdag 12 september is er in criterium in de straten van Drun, waarbij de amateurs i'n 70 kilometer moeten afleg- in en de junioren 50 kilome- r. Zondag 13 september, de otdag, is er de derde en laat- e etappe met Torun als start- nfinishplaats. Een etappe met ink wat klimwerk door heu- tlachtig gebied met een lengte an 134 kilometer voor de ama- nirs en 105 kilometer voor de inioren. Ton van Oosten, voorzitter de wielervereniging aeuwsch-Vlaanderen, is bij- mder in zijn nopjes met deze ttnodiging. Hij zegt: „Een raehtige kans voor de jongens internationale ervaring op doen. Zo'n mogelijkheid |rijg je niet alle dagen." De sportcommissie van de belervereniging Zeeuwsch- flaanderen heeft in principe volgende amateurs aange- ezen voor dit vierdaagse wie rspektakel op Pools grondge- ed: Erik Vereecken, Peter n 't Westeinde, Frank Gom- ers en Niek de Thaeye. Het stal junioren dat de kleuren )ti de Zeeuws-Vlaamse wie- frelub in Polen hoog gaat hou- [en bestaat uit: Marco Pijpe- Marco Uytderwilligen, uido de Smit, Patrick de Mul, ndi Rabout en Harold hondt. Als ploegleider fun- srt Fred Vermeersch. Ap den Cijferspel nr. 30 (vaste prijzg?); Zes cijfers goed: 2 winnaars W cijfers goed: 2 deelnemers. Vi» cijfers goed: 14 deelnemers. V& cijfers goed: 193 deelneitffr Twee cijfers goed: 2.190 deilne* mers. maart gehouden op de hooglandbaan. In Alma Ata werden in 1974 de Europese titelstrijd voor heren en tien jaar later het Europese allround-toernooi voor da mes georganiseerd. Het Europese - en wereldtoer- nooi voor dames vindt plaats in Noorwegen; res pectievelijk in Kongsberg en Skiën. Het programma voor het sei zoen 1987/'88 is: Allround: He ren: 23/24 januari 1988 EK he ren in Den Haag, 5/6 maart 1988 WK heren in Alma Ata (Sov). Dames: 16/17 januari 1988 EK dames in Kongsberg (Noo), 12/13 maart 1988 WK da mes in Skiën (Noo) Sprint: WK sprint dames en heren 6/7 fe bruari 1988 in West-Allis (VSt) Olympisch schaatstoernooi van 13 tot 28 februari in Calga ry. onze sportmedewerker Zeeuwsch-Vlaande- stevig in handen. renner uit Hansweert had de koers in Terneuzen 79 Men verzameld. Acht meer n de volgers Rob Bijvank en ik Vereecken. I°ine <^oense volgt daarna vi Punten. vóór Nico van Wundert met 69, Peter Mol 168 en Wim de Waal met 63 aten. Voor dit najaarsklas- nent - het voorjaarsklasse- •nt werd door Peter Mol ge- nnen - tellen de wedstrijden n Biervliet, Sas van Gent, ®and, Eede, Nieuw-Namen Buist nog mee. Doelder uit Axel, voorzitter van het organisatiecomité In ternationale juniorendrie- daagse Groot-Axel en Ton Koomen Uit Terneuzen gaan in ieder geval als begeleiders mee naar Polen en er kunnen nog enkele officiële begeleiders meer mee. Twee weken voor de wedstrijd in Polen moeten de 'offciciële deelnemerslijsten binnen zijn bij de 'Ludowi Klub Kolarski AGROMEL' in Torun. Ton van Oosten: „De Polen hebben de zaak voortreffelijk voor elkaar. Vanaf de Poolse grens zijn de kosten voor de Poolse organi satoren. De renners en begelei ders zullen worden onderge bracht op zo'n vijf kilometer buiten Torun, waar alle bui tenlandse ploegen onderdak krijgen. Er komen namelijk naast verschillende sterke Poolse ploegen, ook nogal wat buitenlandse equipes aan het vertrek. Vooral de Oost-Euro peanen zijn daarbij sterk ver tegenwoordigd." De renners van de wieler vereniging Zeeuwsch-Vlaan- deren ontvangen evenals de begeleiders zakgeld in Poolse zloty's van de organisatie, die tevens een tweetal ploeglei derswagens beschikbaar stelt, één voor de junioren en één voor de amateurs. De afvaardi ging van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen is te gast in Torun tot en met dins dag 15 september. De Poolse or ganisatoren willen namelijk graag besprekingen voeren met het bestuur van de wielervere niging Zeeuwsch-Vlaanderen over meer uitwisselingspro gramma's en verdere samen werking tussen de Poolse en Zeeuwse wielerclub. Appie den Doelder, voorzit ter van het organisatiecomité van de Internationele junio- rendriedaagse Groot-Axel: „Het is voor ons tevens een ideale gelegenheid om contac ten te leggen in Polen. We wil len volgend jaar graag in de Internationale juniorendrie- daagse van Groot-Axel een Poolse en Russische wieler ploeg contracteren. De komst van de Poolse ploeg dit jaar is ons uitstekend bevallen. Die mannen komen hun beloftes in ieder geval na. De West-Duitse ploeg en die van Ierland lieten het lelijk afweten. Wat dat be treft maak ik graag afspraken met een paar Oost-Europese ploegen. Ik heb nu geleerd dat die in ieder geval hun afspra ken nakomen. Daar kun je van op aan en dat is prettig wer ken." Vanavond om half acht is er in het clubgebouw van de wie lervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen aan de Langerek- sestraat in Terneuzen een eer ste bespreking met renners en organisatoren van de trip naar Polen. Daar zal ook worden be keken op welke wijze de reis naar Polen zal worden onder nomen. Er bestaan namelijk ook plannen eventueel een Cito-bus in te zetten met sup porters, renners en begeleiders. Vanavond zal er meer duide lijkheid komen hoe een en an der te realiseren is. Van onze korfbalmedewerker TERNEUZEN - De Terneuzense korfbalvereniging Luctor is er op de valreep in geslaagd een nieuwe trainer aan te trekken, nadat het één seizoen de selectie door een eigen man heeft moeten laten begeleiden. De nieuwe man is Etienne Fauconnier, een 38-jarige Gentenaar, die zijn trainersopleiding heeft gehad van de Belgische bonds coach Daniel de Rudder. Daarmee heeft Luctor tevens een pri meur in korfballand, want het is de eerste keer dat een Zeeuwse vereniging een buitenlandse trainer heeft kunnen aantrekken. Van onze sportmedewerker BIERVLIET - Nog een Nederlands succes in de Tour de France. Guus Barhorst uit Biervliet en Arnold Polderman uit Vogelwaarde wisten de gele trui op de Champs-Elysées te winnen in de Tour voor tandems. Erik Vereecken, de talentvolle amateur uit St.-Jansteen, die van de partij zal zijn in de vierdaagse wielerwedstrijd in het Poolse Torun. - fotowim kooyman Ton van Oosten, voorzitter van wv Zeeuwsch-Vlaanderen: „Een prachtige kans voor de jongens om internationale er varing op te doen". - FOTO WIM KOOYMAN Toen afgelopen zondagavond de eindbalans werd opgemaakt haalden ze het met dertig se conden voorsprong op hun Ne derlandse collega's Jan Mulder en Maas van Beek. De Tour stond voor het Zeeuwsvlaams duo in het teken van het verdedigen van de gele trui die ze in het tweede ge deelte van de eerste etappe wisten te veroveren. Een Tour, die over zes dagen ging met ze ven etappes en evenals de grote Tour op de Champs-Elysées eindigde, vlak voordat de vrou wentour zijn intrede deed. In de proloog eindigden Bar horst en. Polderman als vierde. De winst en de eerste gele truien waren voor het koppel Mulder/Van Beek. Tijdens het tweede gedeelte sloegen Bar horst en Polderman toe. In de rit in lijn gingen ze na 35 kilo meter van de concurrentie weg om met een voorsprong van tweeëneenhalve minuut de Door Fred Rabout BIERVLIET - Winnen voor eigen publiek geeft altijd extra voldoening. Peter van 't Westeinde deed het gisteravond <n zijn eigen Biervliet. Een aanval van KV Mechelen, in gestreept shirt, waaruit het derde Belgische doelpunt ge maakt zou worden. foto wim kooyman Door Peter Snelders CLINGE - In de eerste helft dwong Clinge bewondering af tegen KV Mechelen. Met veel inzet en goed gedisci plineerd voetbal werd de Belgische topclub 45 minu ten lang in bedwang gehou den, maar na de pauze werd het de thuisclub conditio neel allemaal te machtig en kon KV Mechelen van 1-2 naar een normale 1-8-zege uitlopen. Clinge was niet van plan veel toe te geven. Met volle overtui ging en vanuit een gegroe peerde en dus gesloten verdedi ging werd KV Mechelen tege moet getreden. Lang had dat baat, want KV Mechelen kon nauwelijks openingen vinden. Integendeel, het was Clinge dat uit een vloeiende counter na ruim tien minuten 1-0 scoorde. Toen lanceerde Boudewijn van Craenenbroeck de langs de zij lijn stormende Walter Bonte en die gaf uitstekend voor naar Ron de Mol, die op zijn beurt doeltreffend afwerkte. De eer ste de beste aanval van Clinge was daarmee succesvol. Precies zeven minuten kon Clinge op de weelde van dat doelpunt teren. Een vrije trap van Erwin Koeman werd door de overigens goed keepende Siegfried van de Berg uit het doel geslagen, maar de bal be landde precies voor de voeten van Piet den Boer: 1-1. Ron de Mol kreeg even later zelfs een tweede mogelijkheid om Clinge op voorsprong te brengen, maar zijn kopbal verdween voorlangs. Tien minuten voor rust kwam KV Mechelen op voorsprong. Met een onnavolg bare schijnbeweging zette Joa chim Benfeld zijn tegenstander op het verkeerde been en met een nog fraaiere effectbal liet hij doelman Van de Berg kans loos. Er ontstond meer ruimte en de gaten aan Clinge-zijde wa ren toen niet meer te dichten. Geen schande, want Clinge had tot dan toe - zelfs in die tweede helft kwam men nog enkele ke ren gevaarlijk door via Fred van Cauteren, Ron de Mol en via een vrije trap van Mare Triest - knap partij gegeven. In die tweede helft lieten de KV Mechelen-aanwinsten, Mare Emmers van Waterschei en de 26-voudige international van Israel, Eli Ohana, zien de no dige klasse in huis te hebben om in de competitie een rol van betekenis voor Mechelen te kunnen spelen. Vooral de Israëlische speler maakte indruk, door zijn in zicht, balbehandeling en bewe gelijkheid. Hij nam drie tref fers voor zijn rekening en door doelpunten van Erwin Koe man, Wim Hof kens en Geert Deferm werd de 1-8-eindstand bereikt. Hij verliet met nog zeven kilo meter te gaan zijn gezellen van dat moment, Werner Wieme, Ad Polak, Karei van Goethem en Paul Barten en werd niet meer bedreigd. Een verdienste lijk winnaar, want hij was op het snelle maar lastige 1700 meter lange rondje nooit uit de spits van de wedstrijd weg te slaan. Eten wedstrijd die jammer genoeg wat ontsierd werd door een valpartij na een twintigtal kilometer. Wim de Waal's ach- tertuub explodeerde. In zijn val nam de Axelaar Kees Schou- wenaar en Cor Verplanke mee, terwijl ook Rob Bijvank - hij reed de eerste elf ronden alleen aan de leiding - en Erik Ver eecken voet aan de grond moesten zetten en er een kruis over mochten maken. Het peloton brak hierdoor in drie stukken met een zestal voorop, bestaande uit Wieme, van 't Westeinde, Van de San- de, Aarts, Vervaet en de Brit Mashfield. Ook dit splitste nog zodat half koers Wieme, van 't Westeinde en Mashfield riant aan de leiding reden. Het bo terde echter niet en een twaalf tal achtervolgers - de rest was toen al naar de douches gere den - streken op de vluchters neer. Met nog dertig kilometer te gaan opnieuw actie. Weer Pe ter van 't Westeinde, Karei van Goethem, Paul Barten, Ad Po lak en Werner Wieme kozen het Hazepad. Dit vijftal zorgde voor de beslissende vlucht. Ka- rel van Goethem - hij won de beide vorige edities - trok met nog vijftien kilometer voor de wielen er op zijn eentje tussen uit. Hij zag zijn heattriek ge smoord worden door toedoen van Polak en Van 't Westeinde. Laatstgenoemde had nog re serves genoeg over om het voorbeeld van Van Goethem te volgen en sterker nog, om de zaak af te maken. Barten won het spurtje voor de tweede plaats voor de winnaar van de leidersprijd Wieme. De trim mers openden de wielermiddag in Biervliet. Hier werd het een Brabantse zege met Christ Bo den uit Wouwse Palntage die een spurt met drie won. Jan van 't Westeinde regelde achter dit trio de pelotonspurt met als inzet de vierde plaats voor Willy de Feber. Uitslagen: Amateurs: 1. P. van 't Westeinde (Biervliet), 90 km. in 2.16.35 u., 2. op 15 sec. P. Barten (Zevenbergen), 3. W. Wieme (Oostkamp), 5. K. van Goethem (Kloosterzande), 5. A. Po lak (Hansweert), 6. op 1.16 min. P. van Acker (Axel), 7. V. Aarts (Kruinlngen), 8. F. de Muijnck (IJ- zendijke), 9. F. Gommers (Philippi ne), 10. C. Vervaet (Walsoorden), 11. T. de Braber (Fijnaart), 12. M. de Baat (Steenbergen), 13. L. Mash field (Engeland), 14. A. Verheijen (Oud Gastel), 15. O. van de Sande (IJzendijke), 16. E. Vereecken (St. Jansteen), 17. J. van de Reijt (Gor- cum), 18. R. Bijvank (Westdorpe), 19. L. Meijers (Tilburg), 20. D. Uijl (Poortvliet). Trimkoers: 1. C. Boden (Wouwse Plantage), 2. R. Cloetens (Brugge), 3. H. Dekker (Zaamslag), 4. J. van 't Westeinde ('s Heerenhoek), 5. W. de Feber (Hoek), 6. J. M. de Roo (Ever- gem), 7. H. Peters (Biervliet), 8. J. van Oers (Rijsbergen), 9. C. Mollet (Hansweert), 10.1. de Clerck (Brug ge), 11. R. Buzeyn (Schoondjjke), 12. J. Oreel (Vlissingen), 13. M. Boelens (Oostburg), 14. D. de Muijnck (Sas van Gent). koppositie in het klassement te pakken. „Vanaf dat moment moesten we achter alles en iedereen aan en dus puur in de verdediging rijden", stelde 'stuurman' Guus Barhorst bij zijn terugkeer in Biervliet. In de tweede rit handhaafden ze zich keurig in het voorste gelid. Vier koppels bleven na een zinderende fi nale overeind op het geacciden teerde parkoers. De Zeeuwsvlamingen ein digden als derde en behielden uiteraard hun gele truien. De derde dag stond er een berg etappe op het programma. „Toen hebben we constant op het tandvlees gereden. In de klim moesten we er steeds af maar in de afdaling konden we steeds terug komen waardoor we uiteindelijk tweede werden op zeven seconden van de rit winnaars en was onze gele trui ook niet in gevaar", aldus Bar horst. De rit van vrijdag ging over vals plat en zes koppels meld den zich in de laatste rechte lijn. Met een vijfde plaats in het ritkiassement bleef het geel ook nu om hun schouders. Die leidende positie kwam zater dag in groot gevaar toen ze tien kilometer voor het eind hun achteras aan diggelen zagen gaan. Op dat moment behoor den ze tot een kopgroep van vier. Anderhalve minuut vergde de reparatie om uitein delijk op dertig seconden te ko men, waardoor ze met het geel aan de laatste rit naar Parijs konden beginnen. Een rit die in een enorme chaos eindigde, want de dames boden zich op de Champs-Ely sées eerder aan dan gepland en de eerste tien koppels kwamen tussen de volgwagens van het damespeloton terecht. Barhorst en Polderman bleken ondanks deze chaotische toestanden een tweede ritzege binnen te halen, maar moesten op een honderd tal meter voor de streep vol in de remmen om niet op een volgwagen te knallen. Ze wer den tweede, maar hun eindzege kwam niet meer in gevaar. „Een evenement om nooit meer te vergeten ondanks dat we om onze trui te verdedigen erg diep moesten gaan", aldus Barhorst. „Want voor aanvang van de laatste rit stonden we nog met vier koppels binnen de minuut gerangschikt". Van onze sportmedewerker CLINGE - Alex Bleijenberg van de voetbalvereniging Hul- sterloo heeft de penaltybokaal van Groot Hulst gewonnen. In de finale toonde hij zich de sterkste van nog twee medefi nalisten tegenover KV Meche- len-doelman Pierre Droguet. In de voorronden had Alex Bleijenberg zich weten te plaatsen voor de eindstrijd door alle drie de penalties te benutten. Tijdens de finale van deze wedstrijd voor jeugdspe lers tot 15 jaar van de voetbal verenigingen Graauw, HW'24, STEEN, Clinge en Hulsterloo, was hij ook het koelbloedigst. Tot tweemaal toe passeerde hij Pierre Droguet en dat was vol doende om juist voor aanvang van het duel Clinge-KV Me chelen de begeerde trofee in zijn bezit te krijgen.

de Stem | 1987 | | pagina 7