Kim Reynierse lijdt verlies Langeveld titelverdediger Westerweele SPORT Idhagen turbo tl s p LU ELLE STRIJD OM VLIEGENDE HOLLANDER- TROFEE ROOM LAND ALLE MODELLEN Van Remortel in favorietenrol DRIEMAAL DAAGS METNETHERUNES ROTTERDAM-GATWICK lSIONS WIELERKLASSEMENT SPORTPRIJSVRAGEN ESTEM SPORT 3 ZATERDAG 25 JUL11987 ïtails te betere racefiets zegt: INI iprematie Uitslagen Roda JC pas na rust langs Lewedorpse Boys EENHOORN-BADGASTENTOERNOOI OOSTBURG Vlotte zege TENNISTOERNOOI KLOOSTERZANDE Nieuwe opzet Rotterdam-toernooi Rumoer rond Davis Cup-duel Voortbestaan Thialf verzekerd zm NetherLines Emily Noor verder in dubbelspelen T14 Ae snze a tletiekmede werker ijlBURG - Voor duizen- toeschouwers pakte van Wansem in Dom- de oudste badplaats Zeeland, de zege in de jalometer lange straten- p. Uopte de Zeeuwse topfavo- lüm Reynierse. (insiders was de winst van Wansem van AV Phoenix jo verrassend, want hij is .'ederland een uitstekende j 0p de 10 kilometer op de tl Excuses zocht Reynierse ook niet voor zijn neder- laag. Het duo Reynierse/Van de Wansem zorgde in Dom burg, waar een uitstekende ambiance heerste, al vrij vlug voor de grote schoonmaak. Dat betekende dat bij de eer ste van de vijf passages al een waar slachtveld was aange richt, temeer omdat er naast Van de Wansem meer kwaliteit van buiten de provincie aan wezig was. Na Reynierse was Piet Vonck met een vijfde plaats de tweede Zeeuw en dat mag weer opvallend knap ge noemd worden. De Hulstenaar werd daarmee de eerste vete raan en hield opnieuw zijn grote concurrent van de jongste crosscompetitie, Leon van der Velden, achter zich. Ook dit duo was er echter niet meer bij toen Van de Wan sem in de slotronde in het cen trum van Domburg Reynierse met een venijnige versnelling losgooide om met 25 seconden voorsprong te winnen. Bij de dames ging de zege naar Mies Kuipers van Sprint Breda. Opvallend was dat er ondanks dat het organiserende Dynamo de geldbuidel niet open wenste te trekken, er een select deelnemersveld naar Domburg was gekomen. „Am biance is voor een sportman vaak meer waard dan geld," gaf John Guequierre na afloop als reden aan. UITSLAGENHeren-senioren: 1. Johan van de Wansem, AV Phoenix 10 kilometer in 29.27 2. Kim Reynierse, Dynamo 29.52; 3. Rien van de Wilt, Glytoneus 30.20; 4. Erwin NederlofSliedrecht Sport 30.40; 5. Leon van der Velden, AV'56 31.00; 6. Richard Beumer, Ci- ko'66 31.16; 7 Rian van de Broeke, Marathon 31.25; 8. Jan de Wilde, AV'56 31.28; 9. Michel Ziegman, AW 31.30; 10. Simon Blom, Delta Sport 31.42; 11. Jan de Bart, AV'56 31.54; 12. Henk Cijsouw, Sprint 32.06; 13. Wim Ockhuysen, GAC 32.07; 14. Kees van Koeveringe, AV'56 32.18; 15. Johan de Vlieger, Marathon 32.33; 16. Adri Faes, Dy namo 32.4117. Bart Hertogh, Ma rathon 32.46; 18. Ron Dellebeke, Marathon 33.11; 19. Frank Kooman, Dynamo 33.25; 20. Ad Mahusstein, Parthenon 33.25. Heren-veteranen: 1. Piet Vonck, Hulst 30.54 2. Ad Tierie, Dynamo 32.21; 3. Ron Abuijs, Dynamo 33.44 4. Job Mat- thijsse, Dynamo 34.14; 5. Dirk van Dellen, SV Friesland 34.46. Dames: 1. Mies Kuipers, Sprint 38.19; 2. Elly Westerweele, Marathon 40.01; 3. Nelly van Horssen, Dynamo 41,45; 4. Hugette de Clercq, Marathon 41.56. (Ton Koomen iAMSLAG - De strijd om de Vliegende Hollan- -trofee op de eerste dag van het internatio- concours hippique van de landelijke rijvere- jng en ponyclub Luctor et Emergo is in een ■abants 'onderonsje' geëindigd. deze eerste concoursdag, waarop traditiegetrouw de iy's in actie kwamen, werd de zege opgeëist door Joyce ppen met Daisy Brown van de Strieneruiters uit snbergen in de Z-klasse springen categorie C-D en ouk de Bot met Limbra's Sorke van de Paradepaard- uit St.-Willebrord in de categorie A-B. 076-41 37 01) sren) aanbieding: 90 COUNTY V 8 it, nu 29.750.- '80 t/m '86 '80 t/m '84 cll.LPG'80 on 1.8 D'84 il aut'85 TD '85 als nieuw irulkte onderdelen aedrijf 23, Breda 91 van elke fiets compleet door ;ent één pure vakman ge ilen bouwd. Zo ontstaat de oor perfecte harmonie tus- iali- sen frame en onderde- op len, die elke Koga-Miya- (ge- fa fiets tot een unieke in- dt vestering maakt. jwbare professional, ontwikkeld isen van 's werelds beste pro'5 Ie Koga Miyata-amateurploeg. 52 oyce Noppen boekt succes r.acht in de krant. viel op het ruitersportter- van Rob Picavet aan de mperseweg in Zaamslag lermiddag te genieten van ingsport van niveau. Klasse er genoeg aanwezig. Zo vooral het deelnemersveld Ie Z-klasse uitstekend bezet, ir werd niet alleen gereden de fel begeerde Vliegende lander-trofee (fraaie prij- in natura, zoals tv-toestel- en draagbare radio's), maar betekende voor zowel de uwse combinaties in het Z- ssuur en de Z-springwed- |d de tweede voorselectie- ttrijd voor het Zeeuwse ipioenschap. oyce Noppen maakte haar ntatie waar. De amazone uit ïibergen startte met haar fdure Europese kampioen- fly Daisy Brown als favo- Op het klassiek spring- koers kwam ze als enige os rond in de barrage, die een vijftal combinaties d bereikt. Pech was er voor dy den Exter, de 18-jarige izone uit Kortgene, die met r pony Sapai op de derde iernis ongelukkig ten val im en een pijnlijke pees sure opliep. Dat betekende :n einde wedstrijd voor talentvolle amazone, die itin staat zou zijn geweest loppers goed partij te geven. was er ook voor uschka Bevin. De goed- se amazone uit Waterland- tje, pas teruggekeerd met uitstekende negende plaats sis de Europese kampioen- ippen in Saumur, nam in de i één balkje mee. Dat g goed voor een tweede achter Joyce Noppen, irin het progressief spring- eiste zij net een tikje «1 van Nelis, een schitte- 'i springpony, zodat zij met een zevende plaats rcgen moest nemen. ie Noppen onderstreepte 'suprematie in het klassiek ngen nog eens met een Ie plaats met Fantasy, een I waarmee ze in het pro- springen vijfde werd. Progressief springparkoers het snelst werd afgelegd Annemarie Kerstens van tanjeruiters uit Moerstra- fc daarmee tweede werd it totaalklassement van de lom de Vliegende Hollan- trofee. de kleine maat categorie was het een titanenstrijd in twee gigantjes, een J die werd beslist in het deel van vinnige Anouk de toet het 'zwarte duiveltje' hfa's Sorke van de Parade- djes. Kim de Loos, een jong "achts talentje met Hum- van de organiserende ver tos Luctor et Emergo, a knap tweede. - Beun met Ronnie- 'van Oranjezon; Sandy Exter met Sapai van td-Beveland en Rian Dane Boy van Oranjeruiters toen goed in de tweede se- 'wedstrijd voor het 'wse kampioenschap. Zij "aften zich een goede uit- fspositie voor de strijd om *euwse titel, die zaterdag fugustus bij Oranjezon in aurg wordt betwist. '"dra van Dijk met Chopin «houwen-Duiveland, Ne- "ds kampioene vorig jaar, de Z-dressuurwed- °P haar naam. Elianne de „Imet Bres van de organi se club finishte als vierde, '"dressuurwedstrijd telde tevens als tweede voorselectie wedstrijd voor het Zeeuwse kampioenschap. Geblesseerd geraakte Sandy den Exter met Sapai van Noord-Beveland voert daar de ranglijst aan met 238 punten, gevolgd door Ma rian Jumelet met Romeo van Bru met 227 punten en Nico- lette Stahlie met Diamond van Noord-Beveland met 217 pun ten. Vandaag, zaterdag, is het de beurt aan de paarden in Zaam slag. Het deelnemersveld is grandioos bezet, zodat het een bezoek aan het concoursterrein aan de Kamperseweg alleszins waard is. Ring 1 dressuur achttallen L-klas- se: 1. Noord-Beveland, Wissenker- ke; 2. Luctor et Emergo, Zaamslag. Ring 2 dressuur viertallen L-kl as- se: 1. Schouwse Ruiters, Dreischor; 2. De Kleppeijtes, Axel. Ring 3 Z- dressuur: 1. Sandra van Dijk met Chopin, Schouwen-Duiveland; 2. Arianne Hanse met Liza, Schouwse Ruiters; 3. Jan Hopmans met Duke, Markizaat. Z-dressuur en voorselectie voor Zeeuws kam pioenschap: 1. Sandy den Exter met Sapai, Noord-Beveland; 2. Marian Jumelet met Romeo, Bru; 3. Nicolette Stahlie met Dia'mond, Noord-Beveland. Ring 4 M-dres- suur: 1. Jeannet Tramper met Tra der, Noord-Beveland; 2. Maja Beun met Ronnie-Mayor, Oranje zon; 3. Karin Breure met Alljin, Heerle. Ring 5 L2-dressuur; 1. Thalysia Fabrie met Horse Shoe's Florette, Plantage Ruiters; 2. Ca- rola Melis met Vaillantre, Schelde- stad; 3. Angelique de Leeuw met Cobien, Noord-Beveland. Ring 6 Ll-dressuur: 1. Mariska Boone met Meivin, Noord-Beveland; 2. Linda van Heese met Wild Fire, De Klep- pertjes; 3. Anouk de Badts met Blue Lady, Luctor et Emergo. Ring 6 L2-dressuur: 1. Sjoukje Vinke met Sarina, Zuid-Beveland; 2. Alexander Meys met Lord Pieter, Weert; 3. Sheila van Troost met Annabelle, Luctor et Emergo. Ring 7 Ll-dressuur: 1. Karina Koole met Polly, Luctor et Emergo; 2. Angeli que van der Wegen met Edwin- Chester, Oranjeruiters; 3. Lenny de Boer met Minos, De Klepperljes. Ring 8 B-dressuur: 1. Veerle Schuurhuis met Amber, Graeve Jan; 2. Rowenda de Pender met Sigfried, NPC Zuid; 3. Rowenda de Pender met Okay Maid, NPC Zuid. Ring 9 B-dressuur: 1. Janis Lind- hout met Shadow, Noord-Beve land; 2. Sjoerd Debot met Mira, Paradepaardjes; 3. Josje Mierop met Starlight, Delftse PC. B-springen categorie B: 1. Lies- beth van der Velde met Mollie, Zuid-Beveland. B-springen cate gorie C-D: 1. Thalysia Fabrie met Horse Shoe's Florette, Luctor et Emergo; 3. Carolien de Feijter met Edain, Luctor et Emergo. L-sprin- gen categorie A: 1. Kim de Loos met Hummel, Luctor et Emergo. L- springen categorie C-D: 1. Anne marie Kerstens met De Rampert Alex, Oranjeruiters; 2. Doris Loos met Goldie, Heerle; 3. Hans van Kempen met Spetter, Den Bosch. M-springen categorie B: 1. Anouk de Bot met Libra's Sorke, Parade paardjes. M-springen klassiek: 1. Leontien Vermeulen met Tils Jip- pie, Haringruiters; 2. Ingrid Faes met Lady Rose, NPC Zuid; 3. Eline Struyk met Pascal, Schouwse Rui ters. M-springen progressief cate gorie B: 1. Anouk de Bot met Lim bra's Sorke, Paradepaardjes. M- springen progressief categorie D: 1. Nina de Leeuw met Shariff, Noord-Beveland; 2. Eline Struyk met Pascal, Schouwse Ruiters; 3. Ingrid Faes met Emmy, NPC Zuid. Z-springen categorie C-D: 1. Joyce Noppen met Daisy Brown, Striene ruiters; 2. Anouschka Bevin met Nelis, NPC Zuid; 3. Joyce Noppen met Fantasy, Strieneruiters. Z- springen categorie D voorselectie voor Zeeuws kampioenschap: 1. Maja Beun met Ronnie-Mayor, Oranjezon; 2. Sandy den Exter met Sapai, Noord-Beveland; 3. Rian Dane met Boy, Oranjeruiters. Z- springen progressief categorie C- D: 1. Annemarie Kerstens met Tarzan, Oranjeruiters Moerstra ten; 2. Joyce Noppen met Daisy Brown, Strieneruiters; 3. Sandra van Dijk met Chopin, Schouwen- Duiveland. Vliegende Hollander- trofee categorie A-B: 1. Anouk de Bot met Limbra's Sorke, Parade paardjes; 2. Kim de Loos met Hummel, Luctor et Emergo. Vlie gende Hollander-trofee categorie C-D: 1. Joyce Noppen met Daisy Brown, Strieneruiters; 2. Annema rie Kerstens met De Rampat Alex, Oranjeruiters Moerstraten; 3. Eline Struyk met Pascal, Schouwse Ruiters. Anouschka Bevin met Nelis uit Waterlandkerkje in actie tijdens het Z-springen in Zaam slag. Ze pikte net een balkje mee, waardoor ze tweede werd in het klassiek springen. - FOTO WIM KOOYMAN. van onze sportmedewerker LEWEDORP - Roda JC, dat deze week een aantal oefen wedstrijden afwerkt tegen Zeeuwse clubs, startte don derdagavond deze cam pagne tegen zondag vierde klasser Lewedorpse Boys, dat met 0-5 het onderspit moest delven. Vooral in de eerste helft gaven de Zeeuwen behoorlijk partij. Dankzij een grote werklust en een goed sluitende defensie, met Arnold Eggink als uitblin ker, kon Lewedorpse Boys toen de schade beperkt houden tot 0-1. Deze treffer kwam op naam van de Israëlische spits Motty Iwanir, die veel beter uit de verf kwam dan Joe Allan van New Castle United, die deze week op proef is bij de Limburgse eredivisionist. In de tweede helft kon Lewe dorpse Boys het conditioneel niet meer bijbenen en kon Roda vrij gemakkelijk tot 0-5 uitlopen via Van Geel, Iwinar, Boerebach en nogmaals Iwi nar. Van onze tennismedewerker OOSTBURG - Opvallend is de tegenvallende belang stelling van de kant van de dames in het Eenhoorn-ten nistoernooi dat de komende week van start gaat op de tennisbanen van Ludo et Emergo in Oostburg. Kon men vorig jaar bogen op een sterke deelname in de B- categorie bij de dames, dit jaar is het vooral deze groep (zes in- schrijvingen)die het laat afwe ten. Over het geheel genomen is het aantal inschrijvingen eveneens minder dan vorig jaar, toen er zo'n 300 partijen moesten wor den afgewerkt. Dit jaar komt men op een totaal van 250 par tijen. Dat is dan ook de reden dat de eerste partijen niet ko mende zaterdag gepland staan, maar dat men pas zondag be gint. In de B-categorie bij de he ren start men op een schema van 32 en dat is identiek aan vorig jaar. Raymond Lange veld uit Prinsenbeek komt in Oostburg zijn vorig jaar be haalde titel verdedigen. Als tweede geplaatste staat Gerben van Wijngaarden op het sche ma. Coen Dobbeleir (nummer drie) geldt als regionale favo riet. Barbara du Fossé voert het zes namen tellende schema aan bij de B-dames, terwijl Margo Jacobs uit Zaltbommel een tweede plaats inneemt. Zij reikte vorig jaar tot de halve finales, waarin zij verloor van de latere winnares Ingeborg van de Kerk. Verliezend finalist van vorig jaar, Menno van den Hout, voert het schema aan bij de C- heren. Jan Willem Bartz werd als tweede getipt en Ronnie van Remortel bezet de derde plaats. Bij de C-dames staan de zus ters Chantal en Monique Baecke bovenaan het schema. De grootste schema's zijn ook dit j aar weer te vinden in de D- categorie. Ronnie Seen uit Groede, on langs verliezend finalist in Sluis, werd als eerste getipt voor Sluizenaar Mario Leen houwers en Leen Deij. Frans van den Hemel, Bennie Lamp- aert, Hannie Langeraert en Johnny Bleijenberg maken het rijtje geplaatsten vol. In de D-categorie voor 30 jaar en ouder werd Frans van de Hemel als eerste geplaatst voor Hannie Langeraert. Jo- landa de Kam uit Cadzand is vanzelfsprekend de favoriete voor de eindzege bij de D-da- mes met Godelieve Lison, Dity Boeckhout en Anneke Bouw huis als de overige kansheb- sters. De finales zijn op zondag 2 augustus gepland. De plaatsingen in de dubbelspe len zijn als volgt: HD-B: 1. Lange- veld/Brako-Cartner, 2. Wonder- gem/Bedenbecker; HD-C: 1. Bartz/Leenknegt, 2. Hoving/Dijk man; HD-D: 1. Bleijenberg/Leen- houwers, 2. Lison/Lison; DD-B/C: 1. Wissing/Du Fossé, 2. Jacobs/De Wit; DD-D: 1. Breugers/Hinteman, 2. Schreurs/Sampon; GD-D: 1. M. Baecke/Bartz, 2. Ch. Baecke- Leenknegt. Van onze tennismedewerker KLOOSTERZANDE - On der de benaming van Kloos- terse Windtoernooi gaat dit weekeinde op de tennisba nen van de tennisvereni ging Hontenisse het jaar lijkse toernooi van start voor C-, D- en E-spelers. Een aantal van 163 deelnemers betekende voor de organisatie dat reeds op zaterdag en zon dag zal worden gespeeld, ter wijl men voorts iedere dag par tijen zal plannen. In de C-categorie bij de he ren kreeg Ronald van Remortel de eerste plaats toebedeeld. Gyon Asselman wordt getipt als zijn mogelijke tegenstander in de finale. Een 'sta-in-de- weg' is mogelijkerwijs Evert van Kampen. De overige ge plaatsten in deze groep zijn; Steven Erpelinck, Jan de Klerk, Richard van de Vrie, Eric Herman en Henk Jansen. De D-categorie is gesplitst in een groep voor 17-jarigen en ouder en een groep van 35-jari- gen en ouder. Het is veelbete kenend dat in beide catego rieën William Asselman en Liet Erpelinck als favorieten worden bestempeld. In de D 17 -groep staat Mare de Brouwer op een derde plaats. Hij was vorige week nog succesvol in het Belfort- toernooi te Sluis, waarin hij tot de halve finales reikte. In de D-categorie bij de da mes voert Marie-José Baggen het schema aan. De finales van dit toernooi zijn gepland op zondag 2 augustus. De overige plaatsingen zijn als volgt: HD-C: 1. Van Kampen/Van Remortel; 2. Herman/Erpelinck. HD-D: 1. Boeijkens/Renique; 2. Kint/Erpelinck. DD-D: 1. Assel- man/Danckaert; 2. Baggen/Mast. GD-D: 1. Asselman/Boeij kens; 2. Baggen/Asselman. DE-E 17+: 1. Monique Goossen, 2. Ingeborg As selman. DE-E 35+: 1. Adrie Goe- theere, 2. Georgette Burm. DD-E: 1. Asselman/ Boeij kens; 2. Voer- mans/Erpelinck. HE-E 17+: 1. Ste fan Buijsse, 2. Eric Heijndrickx. HE-E: 1. Jan Burm, 2. Etienne Schauwaert. HD-E: 1. Buijsse/Van Bunder; 2. De Kort/Salomé. GD-E: 1. Boeij kens/Salomé; 2. Cauwels/ Burm. Van onze atletiekmedewerker NIEUWVLIET - Piet Wes terweele uit Aardenburg schreef probleemloos de derde Kustloop van de atle tiekvereniging De Wielin gen in Nieuwvliet op zijn naam. Gelijk na de start vormde zich een trio aan de leiding be staande uit: Piet Westerweele, Marco van der Meulen en Christiaan van de Wege. Van der Meulen en Van de Wege liepen echter de zes kilometer, terwijl Westerweele de langste afstand, de negen kilometer, voor zijn rekening nam. Achter Westerweele legde Robert Vroon beslag op de tweede plaats, op een kleine anderhalve minuut. Marco van der Meulen won de zes kilometer, nadat Van de Wege in de laatste ronde duide lijk problemen kreeg. Op de drie kilometer, ging de winst afgetekend naar Jeroen Pro voost uit Cadzand. Zijn zus Pe tra was met een derde plaats in het totaalklassement de eerste dame. Uitslag 3 km: 1. Jeroen Provoost, Cadzand 11.05; 2. Daniël Dekker, Oostburg 12.14; 3. Petra Provoost, Cadzand 12.19; 4. Ingrid Cauwels, Knokke (België) 12.22; 5. Serge La- prade, Breskens 12.43. 6 km; 1. Marco van der Meulen, IJzendijke 21.05; 2. Christian van de Wege, Terneuzen 21.34; 3. Wim van de Wege, Terneuzen 22.35; 4. Alex Fe- nijn, Nieuwvliet 23.07 5. Ivan de Mey, Waterlandkerkje 23.20. 9 km; 1. Piet Westerweele, Aardenburg 31.59; 2. Robert Vroon, Breskens 33.25; 3. Hans van de Griendt, Hoek 33.35; 4. Mare Groosman, Hoek 34.02; 5, Oswald van Overloop, Hulst 34.29. (ADVERTENTIE) Rrilli rdam London Gdtwu k London Gaiwnk Rotterdam ma 07 2507 35 uur "n 1125 U 35 uur Kn 17 25 17 35 uur ma 07 5510.05 uur 'm H 17 05 uur :j 10 50 11 00 uur lj 11 3013 40 uur 17 25 17 35 uur :o 17 5520 05 uur Bel snel uw reisagent of NetherLines zelf: 010 - 4370622. NATHAN DAHLBERG, de Nieuw-Zeelandse Zeeuws- Vlaming, veroverde de winst in een amateurkoers in het Belgische Deinze in een spurt met twaalf renners. ERIK VEREECKEN uit St.-Jan- steen werd er vierde. In Co- mins eindigde VEREECKEN eveneens op een vierde plaats. JOS VAN BAAL uit Schoon- dijke reed in Maldegem-Kleit naar een zeventiende plaats. AMATEURS: 1. J. de Crom (Hoo- gerheide) 388 punten, 2. N. v.d. Klundert (Hoogerheide) 279, 3. H. Rovers (Roosendaal) 263, 4. P. Heeren (Sprundel) 250, 5. P. Mol ('s Gravenpolder) 242, 6. P. Bar- ten (Zevenbergen) 225, 7. R. v. Vlimmeren (St. Willebrord) 219, 8. K. Jonkers (Oud Gastel) 202, 9. E. Vereecken (St.-Jansteen) 190, 10. P. v.d. Klundert (Hoogerheide) 189, 11. K. v. Goethem (Klooster- zande) 184,12. A. v. Loon (St. Wil lebrord) 181, 13. T. Akkermans (Zevenbergen) 172, 14. T. Fase (Oud Vossemeer) 168, 15. A. Goense (Ovezande) 153 punten. JUNIOREN: R. v. Loon (Zeven bergen) 296 punten, 2. V. Tim mermans (Hoogerheide) 289, 3. F. v. Son (Zevenbergen) 214,4. R. de Raden (Dussen) 194, 5. J. Valen- tijn (St. Willebrord) 193, 6. D. de Jongh (Raamsdonksveer) 187, 7. W. Geys (Kwadendamme) 170, 8/9. C. Wouters (Zevenbergen), T. Moonen ('s-Heerenhoek) 168, 10. R. v. Kappel (Made) 166, 11. R. Sestig (Oosterhout) 165, 12. H. Roeven (Oosterhout) 151,13. W. v. Hoof (Hoogerheide) 134, 14. R. v. Wezenbeek (Heerle) 123,15. F. de Groot (Halsteren) 120 punten. NIEUWELINGEN: 1. P. Koning (Roosendaal) 343 punten, 2. P. Aartsen (Putte) 159, 3. P. Loonen (Dongen) 135, 4/5. M. Verwijme- ren (Prinsenbeek), R. Westerbeek (Prinsenbeek) 132, 6. J. Kouters (Oud Gastel) 121, 7. J. Blijlevens (Rijen) 120,8/9. L. Machielse (Fij naart), R. Diepstraten (Gilze) 89, 10. P. Jansen (Putte) 78, 11. M. Bergen (Wouw) 74,12. A. Pijnen burg (Oosterhout) 71, 13. J. v. Cadzand (Westdorpe) 68, 14. E. v. Alphen (Koewacht) 59, 15. H. Loonen (Breda) 49 punten. Midlotto juli: 5 - 21-25 - 35 - 36 - 38. Reservegetal: 3. Cijferspel: 5 61080. Extra prijs: 3560. NIEUWSOVERZICHT ROTTERDAM (ANP) - De organisatoren van het jaarlijkse in ternationale voetbalevenement in Rotterdam hebben besloten de opzet te veranderen. In de negen voorafgaande edities speelden de vier clubs om rechtstreekse plaatsing in de finale. In het jubileumjaar wordt van die regel afgeweken. De deelnemende ploegen krijgen voor een winstpartij drie punten (gelijk spel 2, verlies 1) en voor ieder doelpunt een extra punt, met een maximum van drie. Dit alles om de produktiviteit te bevorderen. Feyenoord speelt vrijdag 7 augustus tegen de Italiaanse ploeg AS Roma, dat zich voor ruim zes miljoen gulden versterkte met de Westduitse in ternational Rudi Voller. De wedstrijden van AS Roma in Rot terdam worden in Italië rechtstreeks op de televisie uitgezon den. De andere ontmoeting op vrijdag gaat tussen het Brazi liaanse Atletico Mineiro en Standard Luik uit België. Zondag speelt Feyenoord tegen de ploeg uit Brazilië. NEW DELHI (Rtr) - Nadat de politie met de wapenstok een studentenprotest had neergeslagen, manoeuvreerde de tennis- ploeg van India zich vrijdag in een gunstige positie voor het behalen van de halve finales van het toernooi om de Davis-be- ker. De twee wedstrijden in het enkelspel tegen Israël werden in de brandende hitte gewonnen. Eerst versloeg Ramesh Krishnan Shlomo Glickstein in een saaie partij in drie sets (7-5,6-1,6-2), daarna zegevierde de ve teraan Vijay Amritraj over Israëls nummer één Amos Mans- dorf6-4,6-4,7-5. India, dat de Palestijnse bevrijdingsbeweging steunt, en Is raël onderhouden geen diplomatieke contacten. Vlak voor de aanvang van de wedstrijd in New Delhi trokken ruim twee honderd studenten naar de grasbaan om te protesteren tegen de Israëlische aanwezigheid in India. Met pro-Palestijnse leu zen gaven zij hun ongenoegen weer. Volgens de politie vielen er geen gewonden. Schapers en Andrei Tsjesnokov hebben vrijdag in Valkens- waard Davis-beker geschiedenis geschreven. De eerste wed strijd in het duel in de halve finales van de Europese zone A tussen de betere tennissers van Nederland en de Sovjetunie, le verde in de eerste set een unieke score op. Na twee uur en 53 minuten spelen besliste de Sovjet-speler de set op de zevende mogelijkheid die hij daartoe kreeg. De stand van 24-22, die op het bord kwam te staan, is in de 87-jarige his torie slechts een keer voorgekomen. (1975: Betancourt (Col) - Power (Can)) Michiel Schapers won de tweede reeks met 6-1, maar ging daarna kansloos tenonder. Twee doorbraken van zijn opslagen per set waren meer dan genoeg voor Tsjesnokov: 6-2,6-2. Kwartfinales wereldgroep: New Delhi: India - Israël 2-0. Ramesh Krishnan - Shlomo Glickstein 7-5, 6-1, 6-2, Vijay Amritraj - Amos Mansdorf 6-4, 6-4, 7-5. Brisbane: Australië - Mexico (2-0): Wally Ma- sur - Jorge Lozano 6-3,6-4,6-4; Pat Cash - Leonardo Lavalle 6-2, 6-1, 6-0. Fréjus: Frankrijk - Zweden 0-2. Thierry Tulasne - Kent Carlsson 1-6, 6-3,1-6,2-6, Henri Leconte - Mats Wilander 3-6,4-6,2-6. Caracas: Paraguay - Spanje 0-1. Victor Pecci - Emilio Sanchez 1-6,4-6, 9-11. Europese zone A, halve finale: Haskova: Bulgarije - Zwitserland 0-2 Krassimir Lazarov - Claudio mezzadri 1-6,1-6,1-6, Roeslan Rainov - Jakob Hlasek 5-7,2-6,3-6. Valkenswaard: Nederland - Sovjetunie 0-1. Michiel Schapers - Andrej Tsjesnokov 22-24,6-1,2-6,2-6. Europese zone B, halve finale: Porto: Portugal - Oostenrijk 0-2 Nuno Marques - Horst Skoff 6-8, 3-6, 3-6, Cunha de Silva - Thomas Muster 1-6,7-9,3-6. Aarhus: Denemarken - Roemenië 0-1. Peter Bastiansen - Florin Se- garceanu 4-6,3-6,6-3,5-7. NttneamM n company o' tn* NeöUoyd Group Vèur Business Airiine Van onze sportredactie HEERENVEEN - Vrijdag ochtend heeft burgemeester drs. H.B. Reinders van Hee renveen meegedeeld dat het voortbestaan van het in surséance verkerende ijs stadion Thialf verzekerd blijkt. Van diverse kanten is donder dag een onvermijdelijk lij kende faillissementsaanvrage voorkomen. Bedrijven uit Hee renveen en wijde omgeving hebben steun toegezegd tot een bedrag van 2,5 ton. Buurge meente Skarsterlan besloot bo vendien donderdagavond 125.000 gulden bij te dragen om het gat te vullen dat nog was overgebleven na toezeggingen van de provincie Friesland en de gemeente Heerenveen. Schaats- en ijshockeyclubs begonnen woensdag al een ac tie om onder de bevolking 1,5 miljoen gulden in te zamelen. De Koninklijke Nederlandse schaatsenrijders bond KNSB en de internationale schaats- unie ISU zegden donderdag toe Heerenveen de komende jaren vaak genoeg op de wedstrijd- kalender te plaatsen om een gezonde exploitatie mogelijk te maken. De plaatselijke bank, de grootste kredietverschaffer, bleek bereid een stevige basis te leggen voor een goede finan ciering, aldus burgemeester Reinders. Van onze sportredactie ATHENE - Zowel de Neder landse jongens- als meisjes- ploeg is vrijdag in de top tien geëindigd van het ta feltennistoernooi om de Europese kampioenschap pen te Athene. De jongens werden negende, de meisjes zevende. Bij de individuele strijd be reikten Bart van Haaren, Piet Bakker (bij de jongens), Patri cia de Groot en Gerdie Keen (bij de meisjes) de laatste zes tien. Emily Noor van lands kampioen Hotak '68 uit Hoo gerheide plaatste zich met haar Britse partner Holt voor de achtste finales in het meisjes dubbelspel. Ook in het ge mengd dubbel kwam Noor zo ver. Zij speelt in dit onderdeel met Danny Heister.

de Stem | 1987 | | pagina 11