W Hulpbrug wordt weg over Krammersluizen EERSTE CAMPmGGASTEN MAKEN GEBRUIK VAN NIEUWE REGELING Ulïtljuf Oude en nieuwe huisvlijt op hobby markt axel Protest Bloemenbuurt tegen huurverhoging Politierechter is mild voor uitkeringsfraudeur Fabriek van Hoechst in Vlissingen weer volop in bedrijf Viswedstrijd h Breskens Iets te vieren? ■ft mn TERNEUZEN - De regen- garantieregeling die de Zeeuwse Vereniging van Gastvrije Campings dit jaar voor het eerst als extra ser vice aan haar gasten aan biedt, slaat aan. se Koerier. Eilandfeesten gaan niet door KLUS VAN 3,5 MILJOEN BEGONNEN VRIJDAG 24 JULI 1987 GERINGE BUIT IN VLISSINGEN Gewapende overvallen op bank en supermarkt Supermarkt LUST MET 161 HANDTEKENINGEN PROVISIE NIET OPGEGEVEN AAN GAK Supporters van Club Brugge vrij Specialiteitenrestaurant <U* «UK Wegens vakantie gesloten vein 20/7 t/m 6/8 Oosterhoutseweg - Teteringen - 076-713381 DE STEM VAN ZEELAND T27 Regengarantie slaat aan TRAAT10 d - vrijdag koopavond Van onze verslaggever In verband met het slechte weer, maar ook vanwege de gesteld heid van de kampeerterreinen, heeft de afgelopen dagen een be hoorlijk aantal campinggasten hun vakantie in Zeeland met een 'tegoedbon' op zak vroegtijdig onderbroken. Zij mogen in overleg met de camping houders op een later tijdstip terugko men om de dagen, die ze wel gereser veerd hebben maar niet hebben 'op genomen', op te maken. In Zeeland hanteren zeventien campings de re gengarantieregeling waarvan vier in Zeeuwsch-Vlaanderen. Het zijn de campings de Panneschuur, de Zonne- weelde en Camping Internationaal in Nieuwvliet en de Napoleonhoeve in Breskens. „De mensen reageren ontzettend positief op de regengarantie. Het is natuurlijk beter als er geen gebruik van gemaakt moet worden. Dan heb ben we goed weer", zo zegt mevrouw Bolijn, bestuurslid van genoemde vereniging. De regeling geldt alleen voor mensen die gereserveerd heb ben. De vereniging wil met deze dienst verlening bereiken dat de kwaliteit van de campings over heel de lijn om hoog gaat. Mevrouw Bolijn vindt het dan ook jammer dat er relatief wei nig - zeventien van de ruim honderd kampeerterreinen- bij de Vereni ging van Gastvrije Campings zijn aangesloten. „Maar ja, dat is een zaak van de ondernemers". Niet elke camping komt overigens in aanmerking voor een lidmaat schap. De campings moeten voldoen aan een aantal eisen. De aanwezig heid van een toiletgroep en telefoon cellen bijvoorbeeld is een eerste ver eiste. Campinghouder A. Boomert van De Napoleonhoeve in Breskens houdt er een eigen interpretatie van de re gengarantieregeling op na. Volgens hem is het voor verre gasten niet erg interessant om op een later tijdstip voor enkele dagen terug te komen. Hij ziet meer heil in een restitutie of een korting. „Bij mij heeft er tot nu toe niemand gebruik gemaakt van de re geling", aldus Boomert. Maar als mensen, die gereserveerd hebben, toch eerder weg gaan vanwege het slechte weer hoeven ze van hem niet het volle pond te betalen. in vakje benutten, rertentie wordt in een s met het belangrijkste indig. onnummer in de n gemakkelijk en snel. E ZIJKANT HET BEDRAG !en. Voor toezending van int u f 3,50 extra te iling kunt u een groene ve girokaart (dus géén l) insturen, ontvangt u een wij u echter f 4,— lening moeten brengen. lan Dagblad De Stem, ida. ies., of inleveren op onze Prijs incl. 6% f 5.88 f 7.84 f 9.80 f 11.77 713.73 f 15.69 Van onze correspondent SAS VAN GENT - De Sasse Eilandfeesten gaan dit jaar niet door. Reden is de te zware tijdsinvestering die organisatoren moeten doen om een nieuwe editie van dit Sasse nazomerfeest te realiseren. De organiserende stichting Eilandfeesten wil daaorm dit jaar een keer overslaan en zich op korte termijn buigen over de verdere toekomst van de Eilandfeesten. De Sasse Eilandfeesten, ge houden in de tweede helft van augustus, trokken in voor gaande edities duizenden be zoekers en kenden een geva rieerd programma. De grote feesttent op het terrein aan de Prinsenkade vormde steeds het middelpunt van het evene ment. VLISSINGEN {ANP) - De atzuurreinigingsfabriek van Hoechst in Vlissingen Oost die op 1 juli uit bedrijf zou worden genomen, draait weer volop met drie ovens. De fabriek moest aanvankelijk stilgelegd worden in verband met de teruglopende afzet van fosfaten, een grondstof onder meer voor de wasmiddelenin- dustrie. Oorzaak van het opnieuw opstarten van de fabriek vormt ie brand, die op 29 juni de nat- rjurreinigingsfabriek van Hoechst in het Duitse Knap sack verwoestte. Volgens de di rectie van Hoechst is niet be iend hoe lang de fabriek in be- drijf zal blijven. Ook is nog niet leker of de fabriek in Knap sack wel herbouwd zal worden. De dertig personeelsleden an de natzuurreinigingsfa- ttiek in Vlissingen Oost, voor Me men elders in het bedrijf terk had gevonden, zijn weer terug op hun oude werkstek. Eind van dit jaar wordt in "'lasingen Oost ook gestart "at de bouw van een nieuwe 'AED-fabriek. TAED is een Nervormige stof, die als takmiddel-activator aan de "asmiddelen wordt toege- _i. Met de bouw van de nieuwe fabriek is een bedrag eid van 90 miljoen gulden teer worden zestig nieuwe ar beidsplaatsen mee gecreëerd. 'te onze verslaggever s® ES KENS - Hengelsport- leniging De Zeekrab ïJdt zaterdag voor de ne- We maal een zeeviswed- ■'r;M aan de Boulevard, wedstrijd is zoals gebruike- opgezet samen met café De ®mbuis en staat open voor .teugstellenden. Zij kunnen «h tussen 12 en 13.15 uur in- te'ijven op het adres Boule- 'ird 38. De hengels mogen 'te 'ter' tussen 13.45 en 16.45 uur. De hulpbrug over de SUuik krijgt een nieuwe functie als overspanning van de Krammersluizen. Van onze verslaggever PHILIPSDAM - De aan nemersbedrijven Van Splunder en Van Hattum Blankevoort zijn begon nen met het afbouwen van de brug over de Kram mersluizen in de Philips- dam, een klus van 3,5 mil joen gulden. Het karwei is het afbreken van de 740 meter lange hulp brug over de Slaak, die in '79 is gebouwd om werklieden en materiaal van St. Philipsland naar het werkeiland in Slaak en Krammer te kunnen transporteren en welk eiland voor de bouw van de duw- vaartsluizen in de Philips- dam was aangelegd. Deze betonnen hulpbrug wordt, na enkele kleine aan passingen, in haar geheel ge bruikt voor het overspannen van de Krammersluizen. De brug over die sluizen vormt een schakel in de nieuwe pro vinciale weg over de Philips- dam, die St. Philipsland en West-Brabant via de Greve- lingendam met Schouwen- Duiveland en delen van Zuid-Holland gaat verbin den. De brug over de sluizen moet op 1 mei '88 klaar zijn, de weg over de Philipsdam een paar maanden daarna. Na de bouwvakvakantie worden de 25 overspanningen van de hulpbrug over de Slaak op de twintig meter hoge betonnen pijlers gehe- - FOTO DE STEM BEN STEFFEN sen, die al in '81 bij de Kram mersluizen zijn gebouwd. Die pijlers, die hoog oprijzen in het vlakke landschap, zijn ki lometers ver te zien. Stukje bij beetje worden de onder delen van de hulpbrug door een grote drijvende bok opge pakt, op een ponton gezet, dan naar de loswal bij de Krammersluizen gevaren, op een lorrie geplaatst en ver volgens door een immense kraan op de pijlers gezet. Voor dit technisch hoog standje bestaat zowel in aan nemerskringen als bij Rijks waterstaat grote belangstel ling. De weg over de Philips dam krijgt een lengte van circa zeseneenhalve kilome ter. AXEL - Hoewel het evene ment minder aandacht trok dan de Kleindierenmarkt de dag ervoor, was er gisteren voor geïnterresseerde lief hebbers genoeg te zien op de Hobbymarkt in Axel, die zich kenmerkte door de combinatie van oude en nieuwe huisvlijt. Ook de Hobbymarkt maakte deel uit van de Marathonmarkt die deze week het aanzicht van het Axelse centrum bepaalt. Een vliegtuig van zweefvlieg- club Ezac was de voornaamste attractie tijdens de markt. Op de markt was ook een compu terspelondernemer aanwezig. Radio-amateurs lieten via ge heimzinnig gedraai aan knop pen en regelaars de Mexi- kaanse Hond klinken over het Marktplein. Ook Natuurbeschermings vereniging De Steltkluut had een kraam. Verder waren er nostalgische borduurwerken te zien, houtsnij- en -draaiwerk en ook de hengelsporters waren aanwezig. Aan hun deelname was een wedstrijd gekoppeld. Voorbijgangers mochten raden hoe lang een bepaalde hengel was. Een zweefvliegtuig van de club Ezac trekt de meeste belang stellenden. FOTO WIM KOOIJMAN Van onze correspondent VLISSINGEN - Een naar schatting 25-jarige man heeft gisterochtend een overval gepleegd op een bank in Vlissingen. Met de buit maakte hij zich daarna lopend uit de voeten. Gisteravond ont brak nog elk spoor van de dader. Omstreeks tien uur stond een vrouw aan de balie van de Verenigde Spaarbank aan de Singel voor het opne men van een geldbedrag. Toen de bankemployé haar het geld toeschoof, werd dit plotseling weggegrist door een achter haar staande man. Deze richtte daarna een pistool in de rug van de vrouw en eiste nog meer geld. De bankbediende schoof de man nog een aan tal bankbiljetten toe, waar mee de man kennelijk te vreden was en de bank uit liep richting Scheldestraat. De gemeentepolitie van Vlissingen verzoekt even tuele getuigen die omstreeks die tijd iemand hebben zien rennen in die richting zich met haar in verbinding te stellen. Het signalement van de dader luidt: ongeveer 1.75 meter lang, blond haar, ten ger postuur en gekleed in een spijkerjack. Het was voor de Vlissingse politie de tweede gewa pende overval in 24 uur. Woensdagmiddag werd bij een overval op een super markt aan de Segherslaan een bedrag buitgemaakt van 2.047 gulden. Een jonge man kocht iets voor een klein bedrag en bij het afre kenen aan de kassa trok hij plotseling een mes en be dreigde daarmee een 18-ja- rige cassière. Met het mes op de keel van het meisje deed hij een greep in de kassa. De auto waarmee hij wegreed, bleek eerder op de dag in Vlissingen te zijn gestolen. Deze zwarte Renault 18 werd later op de avond te ruggevonden aan de Troel- straweg in Vlissingen op slechts een paar honderd meter afstand van de plaats van de overval. Van onze correspondent TERNEUZEN - De bewonerscommissie van de bloemen buurt in Terneuzen heeft gistermiddag bij directeur H. Engelsma van de woningbouwvereniging Terneuzen een lijst met 161 handtekeningen ingediend. De handtekeningen bekrachti gen een protest tegen de aange kondigde huurverhoging met ingang van 1 juli dit jaar van 211 woningen in de bloemen buurt. De bewoners accepteren die huurverhoging niet omdat de woningen in slechte staat verkeren en de woningbouw vereniging geen haast maakt met een renovatie. Het gaat in feite om twee complexen woningen. Voor een deel daarvan is vorig jaar reeds bevriezing van de huur ge vraagd met ingang van juli 1985. De huurcommissie heeft dat verzoek kortgeleden geho noreerd. Omdat het besluit maar voor een jaar van kracht is, hebben de bewoners opnieuw protest aangetekend. Voor de andere groep woningen, in de Rozen straat en omgeving, is nu voor het eerst om bevriezing van de huur gevraagd. De handtekeningen werden gisteren overhandigd door H.' Wegman en J. de Haan van de bewonerscommissie. Van onze correspondent MIDDELBURG - Tranen van spijt biggelden over de wangen van Terneuzenaar J. van S. „Ik heb het echt niet geweten", probeerde hij de hem ten laste gelegde uitkeringsfraude gisteren voor poli tierechter mr. G. Nomes te weerleggen. Die liet evenwel duidelijk blijken geen waarde te hechten aan zoveel naïviteit: „Ach, schei toch uit. Ik neem aan dat u toch niet op uw achterhoofd bent ge vallen?". Van S. werd ervan beschuldigd een bedrag van 79.000 gulden aan inkomsten niet aan het GAK te hebben opgegeven. Dat bedrag had hij in de periode van juli 1982 tot mei 1985 aan provisie ontvangen van zijn werkgever. Als gedeeltelijk wao-uitkeringsgerechtigde had hij steeds zijn maandloon op zijn inkomstenformulier ver meld. Hij had echter verzuimd om ook zijn extra inkomsten te vermelden. „Uit het formulier blijkt toch duidelijk dat dat had gemoeten", zei officier van justitie C. Nijmeijer. Hij voegde eraan toe: „Uw provisie was bovendien zo hoog dat u niet eens recht meer had op een uitkering". De officier eiste dan ook een pittige straf: zes weken gevangenis waarvan drie voor waardelijk. Volgens mr. J. Burlet, raads man van de verdachte, was het niet de bedoeling van Van S. geweest te frauderen. „Mijn cliënt dacht dat het zo hoorde". Hij wees erop dat Van S. uit eigen beweging een loon- strookje naar het GAK had ge stuurd. „Als er sprake van op zet was, zou dat toch bijzonder dom zijn geweest", aldus Bur let, die het GAK verweet te weinig controle te hebben uit gevoerd. Mr. Nomes tenslotte hield re kening met Van S.' persoon lijke omstandigheden en ver oordeelde hem tot zes weken voorwaardelijke gevangenis straf en een onvoorwaardelijke geldboete van duizend gulden. „Niet om u, want u hebt het niet verdiend, maar om uw ge zin", aldus Nomes. De eveneens van uitkerings fraude verdachte J. van D. uit Westdorpe nam niet de moeite die te ontkennen. Hij had in no vember en december 1986 een RWW-uitkering ontvangen, terwijl hij in diezelfde periode een café uitbaatte in België. Zijn inkomsten daaruit had hij verzwegen. Hij bestreed dat het om beide maanden ging, maar kon niets inbrengen tegen het verwijt van de politierechter: „U bent niet eerlijk geweest". Mr. Nomes vonniste conform de eis van de officier van justi tie: twee weken voorwaarde lijke gevangenisstraf en een onvoorwaardelijke geldboete van 400 gulden. Van onze verslaggever MIDDELBURG - De zeven Brugse voetbalsupporters, die dinsdag tijdens en na de voetbalwedstrijd Club Brugge-PSV op verdenking van openlijke geweldple ging werden aangehouden, zijn weer op vrije voeten. De politie heeft processen-ver- baal opgemaakt en de zeven zullen zeker vervolgd worden, zo verzekerde mr. Huigen, hoofdofficier van justitie in Middelburg. Het politie-optreden van dinsdag - 'als een bok op de ha verkist' zoals mr. Huigen het omschreef - heeft vruchten af geworpen. De andere toernooi- wedstrijden werden in een prima entourage afgewerkt. Even is bij het parket nog overwogen de zeven in snel recht voor de politierechter te brengen. „Maar eigenlijk is ook nu ons doel bereikt, een zo rus tig mogelijk toernooi. De zeven moeten zich straks verantwoorden voor de rechter. Een eventueel vonnis dat daar uit voortvloeit, zal de heren er zeker van weerhouden hier nog eens herrie te komen trappen. Iemand die nog een straf te goed heeft, kijkt wel twee keer uit voor hij weer naar Neder land komt", aldus mr. Huigen.

de Stem | 1987 | | pagina 9