Anjo van Loon wint in Bruinisse ;lub brugge verliest terecht in eindstrijd SPORT PSV laat ware gezicht zien zek is overgelukkig Officiële ontvangst voor organisatie 'Waar we deze zomer ook heengaan, het is overal lekker bewolkt...' Wielerkoers Terneuzen sterk bezet hflSTEM SPORT 3 VRIJDAG 24 JUL11987 S VRAM iRNEUZEN - De grote triomfator in het iuwsch-yiaanderen'87-toernooi heette Spar- lk Praag. Gedegen LUK SPEL JUISTERE VERHOUDING' Piet Leunis tweede man bij Terneuzen Demonstratie tennis Axel Guimard dag geschorst Schapers opent tegen Tsjesnokov Morele steun KNSB voor Thialf-stadion Hartoch neemt leiding in open NK schaken Frost geeft pluimpjes de schuld Golfer Feherty evenaart baanrecord Zege Oranje-volleybalsters T14 NT flUlNISSE - Anjo van zegevierde donder- ,'gavond in de jaarlijkse Celerronde van Bruinisse. L Loon, die een dag tevoren reeds de bloemen in ont- ,„gSt mocht nemen in Ulven- «t, glipte in de laatste ronde Ljn met Vester Aarts uit een groepje van vijf en klopte Ltstgenoemde in de eind- jjjit overtuigend. Van de drie aste volgers die op korte af- nd over de finish stoven, c Kees Hopmans de snelste L Ton Akkermans en An il, Goense. Ipe levendige wedstrijd in tisse begon met een uit- ye van Rudie van Vlimme- ren die kort nadat het start schot had geklonken de ruimte in stoof en de eerste twintig ki lometer voorop draafde met een maximale winst van dertig seconden. Als eersten sloten Kees de Nooyer en Johan Melsen" bij de koploper aan, terwijl niet lang daarna alles samen kwam. Na 45 kilometer wisten Toine Goense, Johan Melsen, Fester Aarts en Jan Goedendorp een klein gaatje te slaan. Nadat Goedendorp door pech zijn me devluchters in de steek had moeten laten, werd in het pelo ton flink aan de boom geschud. Vijftien man maakten zich los uit de groep onder wie Peter Mol, Anjo van Loon en Angelo Polvorosa. Deze groep slaagde er na een felle jacht in de drie koplopers Goense, Aarts en Melsen in de kraag te grijpen. Later zouden zich trouwens nog meerdere renners vooraan melden. Inmiddels was het veld in drie groepen gesplitst maar in de voorste lijn opereeerden de allersterksten. De strijd kwam na zeventig kilometer in de beslissende fase toen de zeer actieve Toine Goense voor een tempoversnel ling zorgde. Hij kreeg gezel schap van Fester Aarts, even eens zeer bedrijvig, Ton Ak kermans, Kees Hopmans en Anjo van Loon en dit vijftal kwam tot een uitstekende sa menwerking. De koplopers slaagden er dan ook in om der tig seconden winst te pakken en omdat er geen serieus tegen offensief meer op gang kwam was voor hen de zaak bekeken. In het laatste rondje van 2500 meter slaagden Anjo van Loon en Fester Aarts er toch nog in om weg te geraken uit de lei- dersgroep en de vierduizend toeschouwers waren er ten slotte getuigen van dat Anjo van Loon verdiend de bloemen in ontvangst kon nemen. In de wedstrijd voor liefhebbers draaide het uit op een massa spurt. Uitslagen: Amateurs: 1. A. van Loon (St. Wil- lebrord) 95 km. in 2.16.07, 2. V. Aarts (Kruiningen), 3. op 4 sec. C. Hopmans (Zevenbergen), 4. T. Ak kermans (Zevenbergen), 5. A. Goense (Ovezande), 6. op 26 sec. A. Biletzki (Duitslandj, 7. R. Sienders (Zevenbergen), 8. A. Polovorosa (Wouw), 9. P. Mol ('s-Gravenpol- der), 10. A. Oomen (Etten-Leur), 11. H. Lap (Henrdik Ide Ambacht), 12. P. Kuijten (Waspik), 13. J. de Crom (Hoogerheide), 14. J. Leijs (Ouden bosch), 15. J. Melsen (Roosendaal), 16. R. Tak (Oudenbosch), 17. K. Jonkers (Oud Gastel), 18. T. Fase (Oud Vossemeer), 19. T. den Braber (Fijnaart). Liefhebbers: 1. P. Sager (Zuid Beijerland) 50 km. in 1.12.05, 2. C. van de Bergh (Oud Gastel), 3. P. Griep (Spijkenisse), 4. N. Gonzalez (Rotterdam), 5. A. Jongejan (Rot terdam), 6. J. van Baal (Breda), 7. W. Oosse (Middelburg), 8. M. Faro (Rotterdam), 9. J. Koeman (Kaats heuvel), 10. R. Willems (Uden), 11. C. Timmers (Drunen), 12. L. de Jonge (Lewedorp), 13. C. van der Made (Moerdijk), 14. W. Blok (Le wedorp), 15. H. Huisveld (Rotter dam). IEKL.. maan Appels: postij op van het klassemet er. - FOTO LEO VANS 3, Rijen; G. Jansen, 62, Made; Cees Michie innekenstr. 11, Zundert; iten: Jacco Buys, Jasmijn 4, Oudenbosch: Rob Clae Bierkaaistr. 12, Hulst; unten: Emiel Lichtenben nhof 24, Made; René D» De Vooghtstr. 18, Made joon. Eekhof 10, Chaam; I Wever, Sasputsestr. indijke; unten: Caspar Haight min 65, Baarle-Nassau; i rse, Jupiter 104, Oosterhouj knten: Th. de Bakker, singel 15, Kloosterz v.d. Broecke, Den Wi 1, St.-Jansteen; An( en, Bisschopschoeve a; Peter Struys, Weimer «Vernhout; A Voet, itr. 14, Hulst; punten: Kees Bruygon str. 6, Chaam; J. de Bakk isedijk 53, Hulst; Kees v| Marterdonk 8, Dongen; ïmers, Wernhoutseweg lert; E. Michielsen, Lav of 80, Zundert; Iwan Netl rhof 16, Made; ien. Tuintjes 9, Prinsenh Renders, Oude Tilburg 61, Dorst; J.P. Kats, 'tSt linteloord; unten: H. v.d. Berg-Mol, laan 83, Breda; J. Heerd jstr. 161, St.-Willebrord; Jj itermans, Dorpstr. 89, Uit A. v.d. Bliek, Bosloof isenbeek; C. v. Hooijc rbeemd 58, Bavel; J. Kil eweg 11, Chaam; G.B. N]J Kievit 8, Etten-Leur; HJi] rs, Grensvaart 24, Breda. partak Praag triomfator Ton Koomen ploeg bestaande uit 'staatsamateurs' onder leiding .i sympathieke coach Vaclav Jezek bleek in de finale het Terneuzense Zuidersportpark tegen Club Brugge sterkste te zijn. .GEMEEN .OEGENKLASSEMENT Guimard 309.03.40, 2. 18, 3. Minguez 54.58, 4. 1.02, 5. Köchli 1.33.29, 6. 1.36.54, 8. Post 1.50.37, I 6.18.09. Roche (Ier) 212, 2. pa) 209, 3. Van Poppel 4. Bernard (Fra) 176,5. ra (Col) 174, 6. Lieckens 6. jr een doelpunt van Hasek de tweede periode van de denging maakte Spartak jag zijn superioriteit in dit looi waar. Het mocht te lt de fraaie 'Zeeuwsch- ianderen'87-bokaal' uit han- van Cees Blomaard, voor- ir van de KNVB afdeling land en het organisatieco- |lé in ontvangst nemen, artak Praag verdiende de ttwinning. De veelvoudige jechische kampioensploeg in zijn eerste duel tegen stHam United in Axel al la- zien niet alleen voor de v naar Zeeuwsch-Vlaande- te zijn afgereisd. Spartak ig, de 'goedkoopste' ploeg it toernooi - voor teams als ikampioen PSV, Club te en in mindere mate Ham United moesten lerkelijk meer 'centjes' ien neergeteld 'door de or- itoren - wist wat het itbiedea lat dat betreft kan een lent gemaakt worden ihet adres van de pupillen Vaclav Jezek, de mannen weten wat een 'trip naar Westen' waard is. Geen ge- m over pas in training, al- ■i onzinnige excuses, zonder waanzinnige excuses rop menig zwaar verwende /oetballer zo graag een be- doet, wenste Spartak te spelen voor wat het was. En dat was in feite Iding van het toernooi. Bakte Club Brugge er in Breskens absoluut niets van, trainer Henk Houwaart besefte terdege dat in Terneuzen in de finale tegen Spartak Praag aangepakt diende te worden. Houwaart wist donders goed dat zijn Club Brugge net zo vernederd zou worden als West Ham United als hij net zo zou spelen als in het 'bejaarden spelletje' tegen PSV. Het pleit voor de Belgische formatie dat in de eindstrijd Club Brugge voluit wenste te gaan. Herrera (Col) 452, 2. )6, 3. Alcala (Mex) 274, 4. ido (Spa) 224,5. Parra (Col) Roche (Ier) 172. Alcala (Mex) 103.16.40,2. Bi jnk (Ned) op 31.21, 3. San i'ra) 57.25,4. Skibby (Den) Sanchis (Spa) 1.04.59, 6. illo (Col) 1.06.41,10. Stevr en (Ned) 1.19.49. Spartak Praag ondervond nu wel gedegen tegenstand. Vooral via Mare de Grijse en Luc Beyens zorgden de Belgen herhaaldelijk voor gevaar voor het Tsjechische doel van kee per Jan Stejskal. Kroop Club Brugge in zijn openingsduel laf in de verdediging, het durfde nu de aanval te zoeken. Spar tak Praag-trainer Jezek had al aangekondigd beducht te zijn voor de tactiek van de Belgen. Jezek: „Ze speelden zwak in Breskens, maar dat zegt niets. Ze kunnen meer, dat heb ik al lang gezien." De Bruggelingen kregen dan ook de beste kansen in de be ginfase. Mare de Grijse en Beyens wisten er echter geen raad mee. In de eerste helft was het een kwestie van rustig af tasten. Beide ploegen hielden elkaar keurig in evenwicht, Een aanvaller van Spartak springt hoog boven een Brugse verdediger uit om op het doel te koppen. waarbij aan Tsjechische zijde de beste acties kwamen van de 'speler van het jaar' Jozef Cho- vanec, een voetballer van we reldklasse. Chovanec was ook in de tweede helft dichtbij een doel punt. Uit een vrije trap knalde hij rakelings naast. Er waren meer mogelijkheden voor de Oost-Europenanen. Uit een voorzet van dezelfde Chovanek kopte Hasek rakelings over. Het duel kabbelde naar het einde. Twee tegen elkaar opge wassen ploegen. Een Club Brugge, dat duidelijk totaal anders uitpakte dan tegen PSV, en dat was beslist verrassend voor de Tsjechen. Scheidsrech ter Jan Keizer meende zelfs te gen de Tsjechische sterspeler Chovanek te moeten uithalen met: „Hé rustig lange. Er ko men meer dagen op de wereld," Het duurde pas tot in de ver lenging voordat de definitieve beslissing viel. In de vierde mi nuut van de tweede verlenging kreeg de ploeg die de meeste aanspraak kon maken op de overwinning in dit Zeeuwsch- Vlaanderen'87-toer nooi. Cho vanec schoot eerst rakelings langs het Club Brugge-doel; daarna knalde De Grijse tegen - FOTO WIM KOOYMAN de Tsjechische lat, waarna Ki- moni tegen de Spartak Praag doelman schoot. Na de uittrap van Stejsksal belandde het leer voor de schietgrage voeten van Hasek, die alle Club Brugge-il- lusies aan flarden knalde. Daarmee was het pleit be slecht. Daar kon ook het slotof- fensief van Club Brugge, met keeper Van de Walle nog in de frontlijn, niets meer aan ver anderen. De 'goedkoopste', had zich in Zeeuwsch-Vlaanderen duidelijk de 'duurste' getoond. Spartak Praag-Club Brugge 1-0 (n.v.). 105. Hasek 1-0. Scheidsrech ter: Keizer. Toeschouwers: 3500. (ADVERTENTIE) Completa.'t Lekkerste wolkje in je koffie. Hlllllt fj - -~-ZZZÉ| iorzine - in La Piagne GEUZEN - „Een uiteraard tevreden winnende trainer toppe varZde Ronde lav Jezek van Sparta Praag, die echter met beide voe- Frankrijk over 186 kiiometó 0p Terneuzense gras bleef staan. „Een gelijk spel 'tortniltHetis z^tweer. de verhoudingen beter weergegeven, maar het geluk i2 km: Doorkomst cormet-j aan onze kant. Een bal op onze lat en uit een tegenaan- selend (le cat): 1. Herman, washetnriis Tuerte, 3. Herrera, 4. Caden "ei pxijs. Alcala, 6. Fignon. door Ivan Hasek, juist de Herrer met ik risico's nam. Scala" Fuerte, 5. Bernar< sukkelt met de longen en - "ivoor hem is dat leuk naar 'Smaak." roemde Club Brugge -Een goede tegenstander, vooral verdedigend erg Sanders. 70 km: Chozas demarreert 95 km: Doorkomst Ara vis cat): 1. Chozas, 2. Lejarre» 1.55, 3. Y. Madiot, 4. SancW Herrera, 6. Fignon. definitief bergkoning. Wze sportredactie nttiieid, e. i-igiiv-AA». o 108 km: Vergeefse achtervoii ipieet Vergeet ech- groep van acht met o.a. liet dat wij in zeven dagen I20 km: Doorkomst Colon* jf wedstrijden hebben af- (le cat): 1. Chozas, 2. HerreJ erjtt en daarom misten wij 2.15, 3. Fuerte, 4. Lejarre» finale kracht en explo- Sanders, 6. Sanchis. nV eit. Een extra nadeel was 1« k£; Doorkomst ChatilW »dien dat wij in tegenstel- cat): 1. Chozas, 2. MunozoP' tot Club Brugge amper 3. Laguia. ..i jitwintig uur rust had- 150 km: Eerste tussenspm T^^msS» I" collega Henk Houwaart Chozas, 2. Munoz, 3. Brun- zijn spelers om hun in- 165 km: Peloton m stuk* y. geloof (jat ze vanavond Joux Plane. Mottóbu pa ïS[ van ^chzelf gevergd Lelairete Rrche^n »he( *0. Het is een uitstekende Munoz ingelopen. voor ons geweest met 169 km: Roche en »ci .pe tegenstanders. De fi- counteren esnvsl Delg3 pj Ijppfifinpr» wp prp popd ("cMji LCho^ivelêf) Jaarna heten we ons in' 1.42,3. Schepers, 4. Roche, - Wiegen door onze tegen- nard, 6. Parra. er, die met vertragend eti 8teeds meer greep op het s^r R^hrSllgado. kreeg Ik dacht dat de, behoudt gele trui. "e 1 Mare de Grijse de beste °p het veld hadden. Het is jammer dat hij op dit moment nog geen speler naast zich vindt, mede omdat we op nog niet ver genoeg zijn in onze voorbereiding. Met name Ken neth Brylle is nog niet op zijn juiste niveau. Hij mist alle overtuiging, maar ondanks al les hadden we hier een gelijk spel verdiend. Een moment concentratieverlies na een bal op de lat deed ons de das om, maar overigens gun ik de Tsje chen de winst Een stel uitste kende voetballers, maar min der dan PSV." Beide trainers vonden het Zeeuwsch-Vlaanderen'87-toer- nooi een uitstekend evenement, zowel in organisatorisch als in sportief opzicht. Voor de orga nisatie was het jammer, dat het publiek het in Terneuzen op de slotavond wat het afwetea Hoewel men financieel 'rond' was, had men toch meer dan de 3000 toeschouwers verwacht, dan die nu de weg naar het Zuidersportpark vonden. Wel licht was daar de 'wanpresta tie' die PSV en Club Brugge op de openingsdag leverden mede debet aaa Eric Viscaal van PSV scoort 3-0 voor de Eindhovenaren. Van onze sportredactie TERNEUZEN - PSV voelde zich dan toch verplicht aan het Zeeuws-Vlaamse pu bliek zijn ware gezicht te laten zien. Waren de pupil len van trainer Guus Hid- dink dinsdagavond in Bres kens duidelijk in vakanties temming in het duel tegen Club Brugge, tegen West Ham United wisten de Eindhovense landskam pioenenen dat ze nog wat goed te maken hadden. In de strijd om de derde en vierde plaats in het Zeeuwsch- Vlaanderen'87-toernooi in Ter neuzen tegen de Britse topploeg wenste PSV toch nog even te onderschrijven niet helemaal voor 'Jolly joker' naar Zeeuwsch-Vlaanderen te zijn gekomen, Het pleit voor de Eindhove naren dat ze toch nog het ver antwoordelijkheidsbesef had den dat er in Terneuzen iets meer van gebakken diende te worden dan in Breskens, waar tijdens het duel tegen Club Brugge niets meer of minder dan flauwekul verkocht werd. Natuurlijk is het zo, dat het in oefenduels niet alles gegeven wordt tijdens de voorbereiding op de competitie, maar om in 'wandelmarstempo' een wed strijd af te werken is toch ook niets voor dik betaalde profs. Er zijn mensen die harder moe ten werken voor veel minder centjes. Daar mogen de PSV- ers best eens aan denken. Dat zijn tenslotte de mensen die langs de lijnen staan. De wanprestatie van de Eindhovenaren was er waar schijnlijk de oorzaak dat er aanzienlijk minder toeschou wers langs de lijn stonden dan er aanvankelijk werden ver wacht. PSV voelde in het duel om de derde en vierde plaats wel degelijk dat er wat dat be treft in Breskens fouten ge maakt waren. Het speelde te gen West Ham United met een geheel andere inzet. Het had bovendien het geluk, dat de - FOTO WIM KOOYMAN Britse tegenstander geen mo ment kon imponeren. West Ham United, pas in training - overigens net als zijn opponen ten - was in Zeeuwsch-Vlaan deren geen schim van de ploeg die in de Engelse league furore maakt. Na rust maakte PSV korte metten met de in feite zwakke tegenstander West Ham Uni ted. Kieft zette een voorzet van Koeman om in de fraaie ope ningstreffer; Thorensen scoorde na een pass van Gerets 2-0 en Viscaal, de uitblinker in het missen van kansen, scoorde 3-0 toen hij een opgelegde mo gelijkheid kreeg. Het werd zelf nog 4-0 via Gilhaus. Een juiste uitslag van het duel om de derde en vierde plaats, waarin vooral West Ham United een zeer schamele indruk achter liet. PSV-West Ham United 4-0 (0-0) 54. Kieft 1-0, 68. Thoresen 2-0, 88. Vis caal 3-0, 89. Gillhaus 4-0. Scheids rechter: Van Swieten; toeschou wers: 3500. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Piet Leunis, oud-doelman van het Ter- neuzen-keurkorps, heeft met de rood-zwarten een contract getekend als trai ner. Leunis krijgt het tweede team onder zijn hoede. Naast het op lossen van dit probleem - men zocht naar een trainer - vond men in de persoon van Rein Bentz een nieuwe begeleider voor de A-jeugd. Een groep die voor de komende driejaar Ver- straeten/Verbrugge als spon sor heeft kunnen aantrekken. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Na aantal jaren van onderbreking staat er voor zaterdagavond opnieuw een amateurkoers op het programma in Ter neuzen. In de binnenstad van Terneu zen, met start en finish aan de Markt, vertrekken om 18.45 uur zo'n zestig renners. Onder de deelnemers be kende namen als Werner Wie me, Karei van Goethem, Erik Vereecken, Cor Vervaet, de ge broeders Van de Klundert, Rob Bijvank, Rudy van Vlimmeren, Thijs Fase, Kees Vleugel, Peter Mol en Peter van Acker. De lengte van het parkoers bedraagt 1750 meter en de ren ners moeten 90 kilometer afleg gen. Van onze tennismedewerker AXEL - Het tweede lustrum van het jeugdtennistoernooi in Axel laten de organisato ren Peter Esselbrugge en Manfred Löchter niet zon der meer voorbij gaan. Vandaag, vrijdag, zal op de ba nen van de tennisvereniging Axel een demonstratiepartij worden gespeeld tussen de nummer vijf van Nederland, Wim Groeneveld en Rob Si mon. Groenveld is voor de Zeeuws-Vlamingen geen onbe kende. Hij was onlangs nog in Terneuzen in het Racketcen trum met Tom Okker actief, terwijl Simon bekend is van de tennisschool van zijn broer Mi ke. Hij was deze week nog ac tief in het Masterstoernooi in Amersfoort waar hij door de Duitser Stefan Rhode werd verslagen. De partij in Axel be gint om 19.00 uur. Van onze speciale verslaggever MORZINE - De wedstrijd leiding van de Ronde van Frankrijk heeft de Franse ploegleider Cyrille Gui mard voor een dag ge schorst. Hij mag vandaag de 23ste etappe van Morzine naar Dijon niet bijwonen. Guimard kreeg deze straf, om dat hij gistermorgen zijn ren ners per auto naar Aime bracht, waar het officiële start sein werd gegeven. De offi cieuze start was bovenop de berg La Piagne. NIEUWSOVERZICHT VALKENSWAARD (ANP) - De Davis-beker ontmoeting tus sen Nederland en Sovjetunie, die van vrijdag tot en met zondag in Valkenswaard wordt gehouden, wordt geopend door het duel tussen de twee sterkste spelers in de Brabantse plaats. Michiel Schapers begint om 16.00 uur tegen de Russische num mer één, Andrei Tsjesnokov. In het tweede duel ontmoet Tom Nijssen, die de laatste tijd in de Verenigde Staten een paar aar dige successen boekte, Aleksander Volkov. De Sovjet verraste op het toernooi van Wimbledon door de vierde ronde te halen waarin hij in vier sets verloor van de Zweed Anders Jarryd. In het dubbelspel wordt Schapers in principe gekoppeld aan Huub van Boeckel. Speelschema: Nederland-Sovjetunie: vrijdag: 16.00 uur: Michiel Scha- pers-Andrei Tsjesnokov, 19.00 uur: Tom Nijssen-Aleksander Volkov. Zaterdag: 16.00 uur: Schapers/Van Boeckel (of Nijssen)-Zverev/Leo- riioek, zondag: 13.00 uur: Schapers-Volkov, Nijssen-Tsjesnokov. HEERENVEEN (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Schaat senrijders Bond (KNSB) zal de komende jaren bij het toewijzen van wedstrijden met een zekere welwillendheid rekening hou den met het in financiële moeilijkheden verkerende Thialf- stadion in Heerenveen. Dat zei penningmeester IJff van de KNSB donderdag. „Wij zullen Thialf geen verkapte subsidie geven en willen de andere ijsbanen beslist niet benadelen", stelde IJff, „maar de overdekte baan van Thialf is, mede met het oog op de voorbereiding voor de Winterspelen van Calgary, erg belangrijk. Als Nederland grote toernooien krijgt, denken we met enige voorbehoud aan Heerenveen". DIEREN (ANP) - Rob Hartoch heeft in de derde ronde van het open Nederlands schaakkampioenschap alleen de leiding geno men. De internationaal meester versloeg Knoppert, die daar door zijn plaats in de kopgroep kwijt raakte. Hartochs rivalen, Pieterse en de Chileen Cifuentes, kwamen remise overeen. De vier grootmeesters komen nog steeds op het tweede plan. Van hen kwam alleen de Columbiaan Zapata tot winst. Uitslagen derde ronde: Pieterse-Cifuentes (Chil) ti-ti, Knoppert- Hartoch 0-1, Winants (Bel)-Berg (Den) )4-V4, Jongsma-Blees 0-1, Wes- terinen (Fin)-Peek Vanheste-Rodriguez (Cub) ü-ti, Brenmnk- meijer-Pliester 1-0, Van Mil-Grooten "A-'A, Ostojic (Joe)- Vogel 0-1, Timmerman-Peelen 1-0, Perez Garcia-Belkhodja (Fra) ti-ti, Nieu- wenhuis-Schwartz (A -Vz, Riemersma-Schlenga (WD1) 1-0, Zapata (Col)-Faase 1-0, Noetzel (WD1)-Welling 1-0, Van de Oudeweetering- Hoeksema - ViBohm-Du Chattel 1-0, Hofman-Bottema 0-1. De stand aan kop na 3 ronden is: 1. Hartoch 3 punten, 2. Cifuentes, Blees en Pieterse 2D 5. Knoppert, Winants, Berg, Riemersma, Bren- ninkmeijer, Westerinen, Peek, Timmerman en Vogel 2. DJAKARTA (Reuter) - Uit protest tegen de slechte kwaliteit van de shuttles heeft de Deense wereldkampioen Morten Frost donderdag het open toernooi om Indonesische badmintontitels vroegtijdig verlaten. Hij gaf de pluimpjes de schuld van zijn tegenvallende spel. De nummer drie van de wereldranglijst weigerde tijdens zijn partij in de tweede ronde tegen Indone siër Lius Pongoh de wedstrijd uit te spelen. Frost, die met 8-11 achter stond, had de eerste game verloren met 6-15. „De kwaliteit van de shuttles is bedroevend. Ik kan er niet mee spelen", liet de Deen de scheidsrechter en de duizend toe schouwers weten. Frost eiste een controle van de pluimpjes voordat hij verder wilde spelen. De scheidsrechter ging niet op zijn verzoek in en verklaarde Pongoh tot winnaar. HILVERSUM (ANP) - In de schaduw van publiekstrekkers als Severiano Ballesteros, Ian Woosnam en Tze-Chun Chen heeft de bescheiden David Feherty donderdag bij het begin van de open Nederlandse golf-titelstrijd in Hilversum voor een onbe scheiden prestatie gezorgd. De 29-jarige Noordier rondde zijn tocht langs achttien holes af in 65 slagen en evenaarde daarmee het baanrecord, dat sinds 1980 op naam stond van Ballesteros. Feherty nam daarmee de leiding in het klassement. Tony Johnstone, deelnemend als Zimbabwaan, en de Spanjaard Jo- sé-Maria Canizares hadden tijdens hun eerste ronde over de Hilversumse golfbaan één klap meer nodig. MOSKOU (SID) - Het Nederlands dames-volleybalteam heeft donderdag bij het internationale toernooi in Moskou een gede gen overwinning geboekt op Bulgarije. De selectie van bondscoach Pang stond geen set aan de Oosteu- ropese tegenstander af. In de eerste was Oranje oppermachtig. In de volgende sets bleven de Bulgaarsen gevaarlijk dichtbij, maar ze slaagden er niet in een verlenging af te dwingen: 15-6, 15-13,15-13. Een vertegenwoordiger van Spartak Praag ontvangt uit handen van de organisatie twe Zeuwse poppen. FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportredactie TERNEUZEN - De stichting Zeeuwsch-Vlaanderen'87, or ganisator van het proftournooi, vertegenwoordigers van de deelnemende clubs, sponsors en het arbitrale duo Jan Kei zer en Ignace van Swieten kregen gisterochtend een offi ciële ontvangst in het stadhuis van Terneuzen. Tijdens de bijeenkomst werden over en weer cadeaus en lofui tingen uitgewisseld. Veel lof hadden alle sprekers voor het optreden van de politie die tij dens de schermutselingen in Breskens, na afloop van het duel PSV-Club Brugge, de zaak niet heeft laten escaleren. Bestuurslid Merode van PSV sprak er zijn verbazing over uit dat in grote delen van ons land, aangesterkt door een door veel Zeeuwen verfoeid reclame spotje, de indruk bestaat dat zuinigheid troef is in het Zeeuwse. Voor Merode gaat 'ons Zeeuwen bin zuunig' niet (meer) op. „Ik heb hier de afge lopen dagen een enorme gast vrijheid meegemaakt," zo liet hij zijn gehoor weten. Waarop burgemeester C. Oc- keioen de lachers op zijn hand kreeg met zijn spontane reac tie. „Maar ons ben dan ook Vla mingen.' Ockeloen bood de vier clubs, PSV, Sparta Praag, West Ham United en Club Brugge het wa pen van Terneuzen aan. Voor de zeven bestuursleden van het organiserende comité, onder voorzitterschap van Cees Blo maard, had Ockeloen een stropdas met het wapen van Terneuzen. Na de plechtigheid, waarbij onder meer werd gesproken door scheidsrechter Jan Keizer en R. Ruules, namens hoofd sponsor Dow Chemical BV, werden in een ontspannen sfeer de kansen van de finalis ten Club Brugge en Spartak Praag afgewogen. Het gezel schap trof elkaar gisteravond na de finalewedstrijden op nieuw in de 'Boerderij' van Dow Chemical BV voor een groots slotfeest.

de Stem | 1987 | | pagina 7