IEL GIBSON IN 'LETHAL WEAPON', ACTIEFILM VAN RICHARD DONNER Itraatgevechten met boze ex-soldaten 'Killing Fields' in Filmzomer Hoe eerder je opgerot bent hoe beter' Nederlandse tv-uitzendingen in Spanje Amsterdam gaat niet in op loven en bieden rond Holland Festival iVU BRENGT FILMS MET LEVENSECHTE RUZIES OOK IN DE BIOSCOOP SPEELFILMS OP TV i inspreken op antwoordappg. st Zeeuwsch Vlaanderen J or spoedgevallen dag en nacht jreikbaar onder tel. nr. 0114J) 1191 (boodschap inspreken 0n |twoordapparaat). "aver. Kanaalson» euwsch-Vlaanderen - Dag en Icht bereikbaar voor dringende \lpvf;rlening onder tel. OU50. U kunt naam en telefoon-1 ner inspreken, zodat de i bnstdoende wij kverpleegkun-1 !ge u kan bereiken. VARTSEN Heinkenszand en Noord, tveland - Dierenarts Karelse s J H. Kinderendijk 118, Goes, tel 1100-20656. Jvezande, Goes, Kapelle en Re|. lerswaal - Dierenarts J. Gakeer loemenstr. 4, Ovezande, tel' [195-283. st en Hengstdijk - Dierenarts Versol en J. Versol-ten Hoope levierstr. 18, Hengstdijk, tel [148-2365. skens - Dierenarts G.A.M. de lijckere, Dorpsstraat 133, tel 1172-2769. Spreekuur za. en z0' 1.30 u. en volgens afspraak. lidden-Zeeuwseh-Vlaanderen, neuzen en DE STEM .v.v is VRIJDAG 24 JULI 1987 T2 iiuck Norris, Rambo of Ollie North, hun duistere ilclcen en harde vuisten slaan hevige emoties los veel Amerikanen. „onze filmredactie merika lijkt maar niet genoeg te kunnen krijgen m eenzame helden die door een boze wereld wor- Sv-Dterenami «gedwongen keiharde middelen te hanteren. Of ;.p. schaub, w. de zwijgerlaan ,t nu gaat om Clint Eastwood, Charles Bronson, Terneuzen, tel. 01150-95017 - - aterdag spreekuur 13.30-14 u. eri xel Dierenkliniek, tel. OII55. 88, spreekuur 11-12 u. Zondag blgens afspraak, tel. 01150-95017. [erneuzen e.o. - Peter de Vos [olikliniek voor kleine huisdie- pn 'De Steenberghe', v. Steen- tergenlaan 7, Terneuzen, tel 1150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 L Verder na telefonische af praak. I.P. de Vos, Kliniek van kleine luisdieren en bijzondere dieren, Diemenstr. 83, Terneuzen, tel ■1150-19628. Spreekuur zat. 12.30- 14 u. en na telefonisch overleg. Kluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts Kapsenberg, 1 No- femberstr. 1, Sluis, tel. 01178- 1225. Spreekuur zat. en zond. om [3 uur. b-aktijk IJzendijke - Dierenarts l.v.d. Vijver, IJzendijke, tel 11176-1388. Spreekuur zat. om 1; liur en zond. om 12 uur in de die renkliniek Minnepoortstr. 14, IJ- endijke. FAND ARTSEN Vest-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts Schautteet, Grote daagdenstr. 24, Sluis, tel. 01178- [921. Spreekuur zat. en zond. 12- [2.30 uur. Jost-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts Neve en Picavet, He- nelstr. 12, St. Jansteen, tel. OU40- J12O84. Spreekuur zat. 10-10.30 en [18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. ■Walcheren - Tandarts W. v.d [Heijden, Kon. Wilhelminastr. Iwestkapelle, tel. 01187-2182 [Spreekuur zat. en zond. 11-11 ■uur. (Zuid- en Noord-Beveland [Tandarts A. de Wit, Turfkade 15, [Goes, tel. 01100-16504. Spreekuur Izat en zond. 10-11 uur. [APOTHEKEN [Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 16, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 len 16-17 uur. Verder uitsluitend I voor spoedgevallen en recepten. I Goes - Goese apotheek, Klokstr 119, tel. 01100-27104. Geop. zat 18.30-17.30 u„ zond. 10-11.30 en 16- 118 u. I Hulst - Apotheek Hulst. Geop Izat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur I zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Ivoor spoedgevallen buiten ope- ningstijden is de dienstdoende I apothekersassistente thuis be- I reikbaar tel. 01140-14255. I Middelburg - Apotheek Stro- menwijk-'t Zand, Maasstr. 56, tel 35565. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Hamann tel. 01150-12060. Geop. zat. van 8.30-17.30 u-, zond. 11.30-12.30 u. ei 17-18 u. Vlissingen - Apotheek De Singel Singel 9, tel. 12730. b weer een film die vrolijk jdrijft op dat sentiment: ithal Weapon', met de Istraliër Mel Gibson als een plosieve vechter die als een £eüjk wapen door het leven Regisseur Richard Don- die o.a. 'Superman', 'The „en' en The Goonies' op zijn m heeft staan, beweert dat een actiefilm heeft willen ken, waarin het nu eens een ér niet draait om zinloos ge- ild, bloed en uitpuilende in- wanden. 'Lethal Weapon' vormt ét een kogelregen de climax 1 het verhaal, maar een Batgevecht waarin oude ge- chtstechnieken de hoofdrol den. Vechtkunst uit Angola, zelfverdediging van zwarte iven in de VS in de vorige ijW en een Braziliaanse vorm njiu-jitsu leverden de ingre- énten voor lange knokscènes. Mel Gibson, die bekend werd als 'Mad Max', speelt de rol van de zwaar beproefde narcotica- agent Martin Riggs. Hij heeft het zwaar gehad in Vietnam - dat is een vast thema in dit soort films - en verloor zijn vrouw na elf jaar huwelijk. Sommige collega's denken dat hij streeft naar een leuk pen sioentje 'wegens gekte', ande ren vrezen dat het wel uit zal draaien op zelfmoord. Vechtmachine Martin Riggs wordt door zijn superieuren gekoppeld aan Roger Mur taugh, een man met een trouwe familie achter zich, die zich te oud voelt voor gevaarlijke klusjes. De rol van Murtaugh wordt gespeeld door Danny Clover, die ook de zwarte de- tevtive speelde in 'Witness' en verder te zien was als Mister in 'The Color Purple'. Het duo krijgt de opdracht Mel Gibson en Danny Glover in "Lethal Weapon'. de dood te onderzoeken van gauw blijkt het om een moord Amanda Hunsaker die ver- te gaan. Riggs en Murtaugh dwaasd door drugs van een stuiten op activiteiten van een hoog gebouw is gesprongen. Al bende huurlingen met een foto warner harde oorlogstraining achter de rug. Ook hier speelt het Vietnam-trauma weer een rol. De huurlingen hebben een in ternationale handel in drugs opgezet en ruimen tegenstan ders uit de weg of het soldaten van de Vietcong zijn. Leider van de bende blijkt Joshua (Gary Busey) te zijn, een man die over lijken gaat. Als de strijd losbarst, komt ook het gezin van Roger Mur taugh onder druk te staan. Zijn dochter Rianne wordt bedreigd en zijn vrouw Trish (gespeeld door Darlene Love, zangeres uit de beroemde Phil Spector- stal) is in alle staten. Mur- thaugh en Riggs blijken uitein delijk een goed koppel te vor men. Ze kunnen elkaar blinde lings vertrouwen en er zelfs af en tijd voor wat cynische hu mor. Geweld is wel degelijk de rode draad in deze film, al heeft regisseur Donner het al lemaal wat subtieler in beeld gebracht dan we de laatste ja ren gewend zijn. In Amerika loopt de film gesmeerd en als prententieloze vakantiefilm zal 'Lethal Weapon' het waar schijnlijk in Nederland ook wel halen. 'Lethal Weapon* van Ri chard Donner draait in Grand in Breda. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH' VLAANDEREN I Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raadplegen Hulst - St. Liduinaziekenhuis tel 01140-12651. Oostburg - St. Antoniuszieken- huis, tel. 01170-3355. Terneuzen - Julianaziekenhuis 01150-12851 Sluiskil - St Elisabethziekenhuis 01157-1451 AMBULANCE EN BRAND' WEER Zeeuwsch-Vlaanderen 01150-12200. Scene uit de film 'The Killing Fields'. - foto concorde Van onze filmredactie Het Filmzomer-programma in de Bredase Cinésol-bio- scoop wordt ook de ko mende week weer voortge zet met dagelijks een ande re, oudere kwaliteitsfilm. Vandaag draat When the wind blows' van J.T. Murakami. In zijn idyllische, Engelse platte landsomgeving, waar het nostalgische herinneringen aan vroeger bewaart, bereidt een ouder echtpaar zich naïef voor op de kernoorlog. Als het zover is, beseffèn deze vriendelijke bejaarden niet de fatale ernst van de toestand en wachten nog steeds op 'onze jongens'. Langzaam begint de radio-ac tiviteit zijn gruwelijke wer king. Zaterdag 25 jul: Trois hom mes et un couffin'. van Coline aonzertv-redactie - Tel 1VERSUM - 'Gezocht: tiemakende paren' luidde tekst van een advertentie in 1984 was te lezen in ichillende Amerikaanse inten. De oproep was ge- aatst door de filmmakers een Harry Gantz, die het 30 Augustus neemt de par°* iderwerp ruzie uit de ver- chie officieel afscheid van van huis- en hem tijdens een plechtig Hpk wilden halen 1 eucharistieviering die om 11 PKa™er w"aen. nalen' uur begint. Na deze plechtig kan goed zijn, was heid volgt een receptie, bil uitgangspunt. Ruzie goed weer in de pastorietuin thtop en is altijd nog be- aan de Lombardstraat en bij tdan slaan. minder weersomstenchghe' kwamen honderd reacties den in huize Sint Willibi paren werden uit- Bedoeling is de receptie rona iozen gn lieten hun em0_ 14.00 uur te beëindigen. RIGG Zeeland opgericht MIDDELBURG - Na een f verse instellingen v< •ertege»' laag. Waarom werkt hij niet gewoon zoals iedereen? „Jij bent de meest walgelijke vrouw die ik ooit gezien heb", roept Alan. „Jij hebt het aan mij te danken dat je leeft", schreeuwt Lisa. „Ach", zucht Alan, „hoe eerder je opgerot bent hoe beter". Alan dreigt op te stappen, maar kalmeert. Later ver klaart hij: „Negentig procent van onze tijd samen is harmo nieus en goed". Het tweede echtpaar bestaat uit Barbara en Jim, een tramchauffeur. Jim trekt zich na een rotdag hele maal terug en geeft dan geen kik. Barbara kan dat niet heb ben. Ze zegt: „Ik kan niet op houden. Zelfs al weet ik dat ik te ver ga, ik moet toch door gaan". In de aflevering van vol gende week schreeuwt Elvin dat ze er genoeg van heeft: „Ik voel me totaal gefrustreerd". Tancha en Michael maken ru zie omdat zij niet zo vaak zin heeft in vrijen als hij. Michael trekt zich terug, Tancha voelt zich schuldig. Gloria ergert' zich aan de vrienden die Na than mee naar huis neemt, ter wijl Nathan kwaad wordt als Gloria in bed nog wat ligt te le- zei). Serreau. Charmante sociale komedie over drie vrijgezellen, die onverwachts de zorg voor een baby krijgen, waardoor zij hun genotzuchtig leventje moe ten opgeven. Harde noten wor den niet gekraakt en veel zin nigs wordt er niet gezegd. Zondag 26 juli: 'A Clockwork Orange' van Stanley Kubrick. Verbijsterende satire op het fy- sieke geweld, die hoewel meer dan 25 jaar oud, nu juist weer erg actueel aandoet. De roman van Anthony Burgess be schreef een toekomstige sa menleving, die achteraf heel dichtbij de huidige komt. Intel ligente en krachtig gestileerde film. Imposante rol van Mal colm McDowell als een onaan gepaste jongerenbendeleider, die van hogerhand een hersen spoeling ondergaat. Maandag 27 juli: 'Novecento 1 en 2' van Bertolucci. Schitte rend filmepos over tachtig jaar familieleven en sociale historie op het platteland van de Emilia Romagna. Met prachtig gere gisseerde top-acteurs als Ro bert de Niro, Gérard Dépar- dieu, Burt Lancaster en Domi nique Sanda. Het tweede deel schildert het fascisme zeer gru welijk af, terwijl de strijd van de socialisten tegen de groot grondbezitters met marxistisch en groot filmisch élan wordt uitgedrukt. Vooral het eerste deel is in de schildering van het landleven onovertroffen. Dinsdag 28 juli: The Killing Fields' van Roland Joffé. Zeer aangrijpende, prachtig ge filmde geschiedenis van een Amerikaanse journalist in Cambodja en zijn vriendschap met een Cambodjaan, die ver loren lijkt in de gruwelkampen van de Rode Khmers, maar uit eindelijk Amerika weet te be reiken. Woensdag 29 juli: The Out siders' van Francis Coppola. Kunstzinnige verfilming van het boek van S.E. Hinton over opstandige jongeren en hun problemen. Het verhaal wordt gezien door de ogen van een jongen die van poëzie houdt. Melodrama uit de jaren vijftig zit verpakt in de vorm, maar is niet altijd overtuigend ondanks ijzersterke scènes. 'Rumble Fish' werd het vervolg op deze film. Donderdag 30 juli: Tangos' van Fernando Solanas. Een prachtige mengeling van ko medie, tragedie en muziekfilm over Argentijnse bannelingen in Parijs, die een 'tangedie' wil len uitvoeren. Sterk zijn de muziek van Carlos Gardel en Astor Piazolla en de dansscè nes, die harmonisch zijn ver weven in het geheel, dat overi gens niet echt emotioneert. de vrije loop in twee films 'een half uur die de RVU middag en volgende week Wag om 15.30 uur uitzendt Nederland 1. Voor het eerst 'dt gescholden en ge geeuwd onder het neutrale van de tv-camera. heerste vraag was natuur- JGXvVJ INa r o riode van intensieve voorbe hoe krijg je een lekkere, reiding is in zeeland office f "me levensecht en op de Regionale Instel® e sterkte in beeld? Met de Geestelijke Gezondheidszorï Amende paren werd afge- Zeeland (RIGG Zeeland) op- ®en onmiddellijk te bellen gericht. Bedoeling van de «mot dreigde te ontstaan, nieuwe stichting is het bevor- erna moesten de echtelieden deren en in stand houden val aparte kamers wachten op op de behoeften van d ™mst van de camera-ploeg, bevolking in het werkgeW* «ertussen kon hun woede afgestemd, samenhangend e' roodgloeiend worden en doelmatig functionerend stel' ze hun wapens alvast sel van voorzieningen voor 0 geestelijke gezondheidszorg. '™en een half uur waren ji ™ers aanwezig en kon het Het bestuur, onder voorn st beginnen. De camera re- terschap van J.P. Balkene treerde de verbale gevech- de, is van plan eind 'over Seld> opvoeding, se- gin 1988 een beleidsplan v uiteit, drankgebruik, maar de komende jaren te Prei [°ver de manier waarop de teren. In het bestuur zijn n zijn schoenen uittrekt en Lisa scheldt Alan de huid vol in de eerste aflevering van 'Ruzie'. fotorvu ir de vraag wie het eerst v ex ov, iiiowunibvii r »iacig woordigd, waarbij de zieK» »r de wc mag. huisgroep Zeeuwsch-V®" 1ide eerste aflevering komt deren. Bedoeling is nog thuis na een avondje loop van 1987 een coördi® Ppen. Aan de eettafel zit Li aan te stellen. Hiervoor is ^met haar zoontje bij hem subsidie-aanvraag bi] het«trokken is, op hem te nisterie van WVC ingedieh chten. Ze geeft hem de volle Van onze correspondent BARCELONA - Neder landse vakantiegangers in Catalonië en op de Balea ren-eilanden Ibiza, Me- norca en Majorca kunnen van 3 tot en met 28 augustus dagelijks in hun eigen taal nieuwsberichten en toeris tische tips horen en zien op het Catalaanse tv-station TV-3. Het programma start om zeven uur 's avonds en duurt een half uur. De uit zending wordt verzorgd in het Nederlands, Duits, En gels en Italiaans. Het Nederlandstalig deel van het programma staat onder lei ding van de 30-jarige Boxtelse Annemiek van de Pas. „Wij schenken natuurlijk aandacht aan de belangrijkste nieuwsbe richten in Nederland. Verder geven we vele actuele tips over toeristische attracties in de streek", aldus Van de Pas. Het initiatief van de Cata laanse TV-3 wordt door een stevige reclamecampagne on dersteund. Vanaf begin augus tus krijgen alle toeristen bij de Spaans-Franse grensovergang een folder in de hand gedrukt. Daarin staan precies vermeld op welk kanaal en op welk tijd stip de 'toeristenzender' is te zien. „De gemeente heeft zich nooit onttrokken aan haar verant woordelijkheid rond het festi val", aldus de woordvoerder in een reactie op het lonken van de provincie Limburg naar het festival. Maastricht heeft er 1,5 miljoen gulden voor over om dit nationale culturele gebeu ren binnen haar poorten te krijgen. Ook Den Haag heeft te kennen gegeven geïnteresseerd te zijn in dit evenement. De woordvoerder zei verder dat een discussie over de toe komst van het festival niet via de publieke opinie moet wor den gevoerd maar in recht streekse gesprekken met de di rect betrokkenen. Het festival krijgt 1,2 miljoen gulden van het ministerie van WVC en ruim 5 ton van de gemeente Amsterdam. Als de gemeente Amsterdam haar subsidie aan het Holland Festival niet verhoogt, is het heel waarschijnlijk dat dit fes tival inderdaad naar Maas tricht of Den Haag vertrekt, al dus gisteren Ad 's Graven- zande van het Holland Festi val. Vooral het aanbod van de AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam gaat niet in op het loven en bieden rond het Holland Festival. Dit zei de woordvoerder van de Amsterdamse kunstwethouder M. Luimstra gisteren. provincie Limburg noemde hij aantrekkelijk: „Het is een aan bod met een klinkend finan cieel plaatje. Daar kan ik on mogelijk op voorhand nee te gen zeggen. Natuurlijk vind ik het jammer dat het festival dan moet verhuizen. Want ik vind dat zo'n festival in Amsterdam thuis hoort. Maar het bedrag dat Amsterdam in het festival stopt, is gewoon ver onder de maat. Ik snap best dat er niet meer geld van de gemeentelijke kunstbegroting af kan. Maar dan moet wethouder Luimstra (kunstzaken) eens gaan praten met haar collega, de wethouder van financiën". Tijdens het gesprek met ge deputeerde Kockelkorn uit Limburg heeft 's Gravenzande voorgesteld het festival gedeel telijk in Amsterdam en gedeel telijk in Maastricht te laten plaats vinden. „Daarnaast kan ik me ook de variant Den Haag-Maastricht voorstellen. Dat moet nog blijken uit de ge sprekken met die gemeente. In augustus praten we verder met Limburg. Ik heb afgesproken dat ik die twee varianten dan verder heb uitgewerkt", aldus 's Gravenzande. V.V. v M Theresa Russell in 'Black Widow'. foto twentieth century fox De nieuwe James Bond-film The Living Daylights' met Ti mothy Dalton en Jeroen Krabbé gaat probleemloos verder in Casino 1 in Breda, City 2 in Roosendaal, Cinem'actueel 1 en 2 in Bergen op Zoom, Luxor in Terneuzen en De Koning van Engeland in Hulst. Veel stuntwerk, minder knipogen dan anders. 'Black Widow* van Bob Rafelson wordt geprolon geerd in Casino 3 in Breda. Theresa Russell speelt de 'zwarte weduwe' die rijke mannen vermoordt, Debra Winger is de ex-agente die haar schaduwt en in haar web verstrikt lijkt te raken. 'Soul Man' over een blanke student die zich neger vermomt, draait verder in Cinesol 2 in Breda. De tekenfilm 'Een verhaal met een staartje' ('An American Tail') over muizen- immigranten in Amerika is te zien in de bisocopen Grand en Mignon in Breda. 'Eïrewalker' met vechter Chuck Norris draait in Casino 4 in Breda. Tlatoon', de harde Vietnam-film van Oliver Stone, blijft het goed doen in Casino 2 in Breda, De Koning van Engeland in Hulst en Luxor in Terneuzen. Eten andere blijver is 'Police Academy 4' in Cinesol 1 in Breda, Centraal in Geertruidenberg, Cinem'actueel 3 in Bergen op Zoom en De Koning van Engeland in Hulst. 'De naam van de roos' naar het boek van Umberto Eco is nog te zien in Mignon in Breda, Roxy 1 in Bergen op Zoom en De Koning in Hulst. Centraal in Geertruidenberg brengt The Color of Money' met Paul Newman en De Nobelaer in Etten-Leur vertoont The Mission' met Robert De Niro en Jeremy Irons als missionarissen in de Zuidamerikaanse wildernis. Filmhuis Concordia in Breda gaat verder met de reeks 'De mooiste Italianen'. Vrijdag en zaterdag is de beurt aan 'Vrouwenstad' van Fellini uit 1980 en daarna volgt 'Padre padrone', de indrukwekkende film van de gebroeders Taviani, die in 1977 in Cannes de Gouden Palm won. ZATERDAG Frenchman's Creek (USA 1944, Ned. 1, 17.45 uur). Avontu renfilm naar de roman van Daphne du Maurier met Joan Fontaine en Arturo de Cordova. Alvarez Kelly (USA 1965, Did. 1, 21.45 uur). William Holden als veefokker, die wordt gedwongen een kudde runderen te ontvoeren. Western van Edward Dmytryk. Scarface (USA 1932, Did. 1, 23.30 uur). Klassieke gangster film van Howard Hawks over de carrière van een soort Al Capone. Met Paul Muni. Le boulanger des Sursnes (Frankrijk 1981, Did. 2,15.00 uur). Kleine bakker komt in de problemen door een broodfabriek, maar vestigt alle hoop op zijn dochter. Wunschfilm der Woche (Did. 2, 20.15 uur). Kiezen uit: de rampenfilm 'Disaster on the Coastliner' (1979); 'Batman' met Adam West uit 1966; de sf-film 'The Neptune factor - an undersea Odyssey' met Ben Gazzara (1973). L'alpagueur (Frankrijk 1975, Did. 2, 23.20 uur). Actiefilm met Jean-Paul Belmondo als een premie-jager, die gang sters opspoort. Everything you always wanted to know about sex.but were afraid to ask (USA 1972, Did. 2,01.00 uur. Parodie van Woody Allen op de commercialisering van de sex. Wolfen (USA 1981, Did. 2,02.25 uur). Horrorfilm, waarin po litieman Albert Finney een aantal lijken vindt met daarop sporen van wolfsharen. Tarzan and his mate (USA 1934, België 1,16.00 uur). Tweede Tarzan-film met Johnny Weissmuller, waarin deze zijn Jane dreigt kwijt te raken. Met Maureen O'Sullivan. ZONDAG The adventures of Bullwhip Griffin (USA 1966, Ned. 1,19.50 uur). Komische Disney-western over Engelse aristocraten, die door de goudkoorts worden bevangen. Acceptable levels (Engeland 1983, Ned. 2, 23.03 uur). Kriti sche film van John Davies over de rol van de media in het geweld van Noord-Ierland. Silver Streak (USA 1976, Did. 1,20.15 uur). Komische thriller met Gene Wilder en Jill Clayburgh in een luxe exprestrein. Tarzan, the ape man (USA 1981, België 1,20.35 uur). Laatste versie van het beroemde verhaal van Edgar Rice Bur roughs, die een ode is aan Bo Derek. Regie: John Derek. MAANDAG De bende van hiernaast (Nederland 1980, Ned. 1,15.23 uur). Vijfde jeugdfilm van Karst van der Meulen over kinderen, die kleren ontvreemden voor een musical. Woonwagenbe woners krij gen de schuld. Wild rovers (USA 1971, Ned. 2,19.27 uur). Twee cowboys ma ken plannen om een bank te beroven. William Holden en Ryan O'Neal in western van Blake Edwards. Retour a la bien-aimêe (Frankrijk 1978, Did. 1,23.00 uur). De geschiedenis van een bezeten liefde verfilmd door Jean- Fran?ois Adam met Jacques Dutronc, Isabelle Huppert en Bruno Ganz. Butch Cassidy and the Sundance Kid (USA 1969, België 1, 16.00 uur). Succesvolste western alter tijden over twee le gendarische outlaws, die na enkele mislukte overvallen naar Bolivia uitwijken. Met Paul Newman en Robert Red- ford. DINSDAG Fast break (USA 1979, Did. 2, 20.00 uur). Succes-story van een underdog, die van een slecht basketbalteam een kam- pioensploeg weet te maken. The Muppet Movie (USA 1979, België 1,16.00 uur). De Mup- pets willen Hollywood veroveren. WOENSDAG The world according to Garp (USA 1982, Ned. 1, 22.02 uur). Verfilming van John Irvings bestseller door George Roy Hill. Robin Williams speelt Garp in een absurd verhaal. U marchese del Grillo (Italië 1981, Did. 2,23.20 uur). Komedie over een Italiaanse markies die in de tijd van Napoleon 'practical jokes' uithaalt. L'amour d'une femme (Frankrijk 1954, Did. 3 WDF, 22.30 uur). Vrouwelijke arts weet langzaam de vooroordelen op een Bretons eiland te overwinnen, maar dan wordt ze ver liefd. .Met Micheline Preste. Min of meer (België 1955, België 1,16.00 uur). Komedie over het dorpsgekrakeel tussen de pastoor en de burgemeester, waarvan een naïeve schoenmaker het slachtoffer dreigt te worden. DONDERDAG Rio Bravo (USA 1959, Ned. 2,19.12 uur). Klassieke western van Howard Hawks met John Wayne als sheriff, die het moet opnemen tegen de machtigste man van de streek. Met Dean Martin als alcoholist. Die beiden Seehunden (Duistland 1934, Did. 1, 10.03 uur). Keurvorst ruilt tijdelijk van plaats met een eenvoudige burgerman. Imperativ (Poten 1982, Did. 1,23.00 uur). Begaafd wiskunde leraar raakt in een crisis en gaat op zoek naar de zin van het bestaan. Bekroonde festivalfilm van Krzysztof Zanussi. You have to run fast (USA 1961, Did. 3 WDF, 20.15 uur). Dokter krijgt een zwaargewonde man te behandelen, die twee gangsters bij hem binnenbrengen. Als de man sterft slaat de dokter op de vlucht. Eyewitness (USA 1981, België 1,16.00 uur). Nachtportier be weert alles over een moord te weten in thriller van Peter Yates met William Hurt en Sigourney Weaver.

de Stem | 1987 | | pagina 13