Koersen Philippine en Clinge LOODZWARE AMATEURKOERS VAN HOOFDPLAAT Broodman toont klasse Westerweele winti voor eigen publie Spurtzege vai John de Cro] Be Ütnjoot Rode Kri Belastingon gewone schu UITSLAGEN Galleen dezeV week V-RAAD DRl Stratenloop in Domburg Gesmeerd Merijntje DE STEM SPORT 5 MAANDAG 20 JUL11987 AMATEURS KOMEN FLINK AAN HUN TREKKEN HOOFDPLAAT - In een spurt met zes pakte An toine Goense gisteren in Hoofdplaat zijn tweede seizoenpalm. Wim Huys wint springconcours SANDY DEN EXTER IS GOED OP DREEF Uitslagen Ivoor '695; AMATEURKOERS ST.-MAARTENSDI] Jacht Uitslagen NEW YORK (RTR) - De Veil Verenigde Naties heeft Iran eenstemmig gelast hun oorl beëindigen. Wanneer het bev< volgd, worden strafmaatregel T2 PHILIPPINE/ CLIN GE - De amateurs kunnen de ko mende twee dagen flink aan de bak. Allereerst staat er vandaag een koers op het programma in het mossel dorp Philippine en morgen (dinsdag) komen de ama teurs opnieuw in actie. Dan is Clinge aan de beurt tij dens de traditionele kermis- ronde. Philippine is vandaag toe aan de 22e kermisronde. De wieler- dag wordt geopend met een koers voor nieuwelingen. Om 17.30 uur gaan er zo'n dertig nieuwelingen van start met tal van bekende gezichten. Ri chard Groenendaal, winnaar van de Omloop van Vogel waarde, is van de partij en start als de te kloppen man. Ook de Brabantse inbreng is opnieuw groot met Paul Ko- nings en Van Loon als belang rijkste troeven. Jürgen Pijcke en Ricardo de Smit houden de Zeeuws-Vlaamse eer hoog in deze koers over 45 kilometer. Natuurlijk gaat de meeste belangstelling in Philippine uit naar de amateurs. Zo'n 70 ren ners hebben hun inschrijvings- kaart op het secretariaat gede poneerd en onder de deelne mers heel wat bekende namen. Allereerst wordt er veel ver wacht van Theo de Krijger en Frank Gommers. Zij rijden voor eigen publiek en dat geeft meestal een extra prikkel. Vooral Gommers heeft zich goed aangepast bij de ama teurs. Voor de zegepalm wordt het een keiharde strijd met man nen als Peter Hofland, Antoine Goense - winnaar in Heikant - Ad Polak, Nico van de Klun- dert, Karei van Goethem, Mar tin Stroonsnijder, Matty de Baat, Wies van Dongen, Rob Bijvank en Heddy Nieuwdorp. De amateurs rijden 80 kilome ter met start en finish in de Laureynestraat. De lengte van het parkoers bedraagt drie ki lometer. „We hebben een prima rennersveld. De renners moe ten de koers maken," aldus Jo- han van Steenberge, één van de vele ijverige comitéleden van de wielerfanaten uit Philippi ne. In Clinge krijgt het publiek ook een druk wielerpro- gramma voorgeschoteld. De liefhebbers openen het wieier- geweld om 13.30 uur. Hier ko men Westerbeeke, Wielhou- wer, Zagers, Oosse, De Jonge, Van Baal, Dij kwel en Gonzalez aan het vertrek en mogelijk schuilt in dit rijtje de winnaar. Na de liefhebbers is het de beurt aan de dames. Deze cate gorie is al jaren te gast in Clinge en dit tot volle tevre denheid van het wielercomité. De dames starten om 15.00 uur. Dertig dames gaan van start met daarbij Jolanda Cools, tweede tijdens het nationaal kampioenschap. Zij is de ge doodverfde favoriete. Becks, Zoeteweij, Gommers, Ehlen, Mulder en de Amerikaanse Re becca Anderson kunnen in Clinge eveneens hoge ogen gooien. Om 18.30 uur gaan de ama teurs van start voor een koers over 90 kilometer. Vijftig ren ners hebben ingeschreven. Erik Vereecken, vorig jaar aange wezen als winnaar, zal zijn zege willen prolongeren. Hij kan flinke tegenstand ver wachten van John de Crom, Rob Bijvank, Karei van Goe them, Cor Vervaet, Chris Goe- ree, Toon van der Steen, Edwin Rovers en Nico van de Klun- dert. Plaatselijk favoriet is Ce- riel Hoefnagels. Hij is bezig aan een goed seizoen. De ren ners moeten over een parkoers van 1700 meter lengte rijden. De permanence is in café De Troubadour. Start en finish zijn gelegen in de Gravestraat. Spurtzege Antoine Goense Door Fred Rabout De 20-jarige Van Aerle-renner uit Ovezande kwam op vierhonderd meter voor het spandoek op kop en werd niet meer van die positie verdrongen. i De wedstrijd in Hoofdplaat was een ware slijtageslag, want van de zestig gestarte renners bleven er amper dertig in koers. De wind had op het vlakke, vijf kilometer iange parkoers vrij spel. Wie er af wapperde, was gezien. Dat on dervond in de eerste omloop onder meer al Peter Hofland, normaal toch een jongen, die moeilijk uit de prijzen wordt gereden. Men ging echter gelijk diep in de beugels en al bij de eerste passage lag het veld in vele stukken uiteen, zodat na 20 ki lometer wedstrijd 22 man in de voorste lijn konden worden ge noteerd. Onder die 22 heel wat favorieten, met natuurlijk als grote gangmaker en premieja ger Werner Wieme. Daarachter formeerde zich een peloton van een dertig renners, dat zich echter toen al geklopt wist. Peter van 't Westeinde, de winnaar van vorig jaar, viel als eerste weg uit de hoofdmacht. Hij reed lek. Voor Nico van de Klundert ging het allemaal te snel, zodat na 30 kilometer nog 20 man overeind bleven. Vester Aarts, Tonnie Akkermans, An toine Goense, Toon Kayen, Ad Polak, Wim de Waal, Werner Wieme en Pierre Raas zorgden vervolgens voor wat opschud ding door de hoofdmacht te doen splijten. Lang duurde hun avontuur niet. De 20 werden er 19, toen Ro bin van Hecke - toch weer knap als eerstejaars - lek reed. Ook Cor Verplanke zou nog uit de hoofdmacht wegvallen. Be wonderenswaardig was het hoe de man uit Biervliet uit de greep van het achtervolgend peloton wist te blijven onder deze loodzware omstandighe den. De uiteindelijke beslissing werd ingeluid door de latere winnaar Goense, die vier kilo meter voor het einde Angel Polvorosa, Werner Wieme, Ka- rel van Goethem, Rob Bijvank en Tonnie Akkermans mee kreeg. Het bleef een spel van seconden, maar de zes werden niet meer gepakt. Goense be gon dus aan het werk en gaf de winst niet meer uit handen. Uitslag: 1. Antoine Goense (Ove zande) 80 km. in 1.59.51, 2. Angel Polvorosa (Wouw), 3. Werner Wieme (Oostkamp B), 4. Karei van Goethem (Kloosterzande), 5. Rob Bijvank (Westdorpe), 6. Tonnie Akkermans (Zevenbergen), 7. John de Crom (Hoogerheide), 8. Pierre van Est (Dinteloord), 9. Ad Polak (Hansweert), 10. Wim de Waal (Axel), 11. Erik Vereecken (St. Jan steen), 12. Vester Aarts (Kruinin- gen), 13. Theo van de Velde (Rijs- bergen), 14. Niek de Taeye (Eede), 15. Toon Kayen (Zevenbergen), 16. Janus de Visser (Goes), 17. Erik de Crom (Hoogerheide), 18. Pierre Raas ('s Heerenhoek), 19. Cor Ver- plancke (Biervliet), 20. Kees Schou- wenaar (Goes). Van onze paardesportmedewerker OOSTBURG - Alle B-com binaties uit de kring Zeeuwsch-Vlaanderen, zo wel bij de pony's als de paarden, kwamen zaterdag in actie in dé kringwed strijd op het hippisch cen trum 'De Brugse Vaart' in Oostburg. Alex de Vos, voorzitter van de landelijke rij vereniging en po nyclub Oostburg en eigenaar van hippisch centrum 'De Brugse Vaart', merkte op: „Alle B-klassers waren content hier in actie te kunnen komen. Ik ben vooral erkentelijk voor al het werk dat Trudy Bom, Ria de Boo en Gaby Erasmus heb ben verricht om dit concours tot een succes te maken." Bij het B-springen paarden was Axelaar Wim Huys met Figaro van Luctor et Emergo oppermachtig. Hij kwam fout loos rond op het parkoers, dat door Bram Schilleman uit Biervliet was neergezet. Hij verwees Terneuzenaar Wal- ther Murre met Patrick van De Oranjeruiters naar de tweede stek. Vijf ponycombinaties bleven foutloos in de B-klasse sprin gen. Laura Castelijn met Mis- tery van De Zwinruiters bleek over de langste adem te be schikken en zegevierde. Zij liet achtereenvolgens Bram de Vos met Contessa van Oostburg en Ad Murre met Beauty van De Zwinruiters achter zich. Op eenzame hoogte in de B- dressuurklasse paarden stond Yvonne van Spaandonck met Bonheur d'Or van De Zwinrui ters. Zij scoorde maar liefst 134 punten en dat was ruimschoots goed voor de eerste plaats in het eindklassement. Clubge note Hermien Merk met Anda reikte met 126 punten naar de tweede stek en Alex Freijzer met Oswalt van Graeve Jan eiste het witte lint voor zich op met 124 punten. De 10-jarige Angelique van de Adel met Peter van De Kleppertj es pakte het goud met 127 punten in de B-dres- suurklasse bij de pony's. De tweede plaats was met 125 pun ten voor Veerle Schuurhuis met Amber van Graeve Jan en Anne de Feijter met Suzan van Luctor et Emergo greep met 125 punten het brons. Amateurkoers Oudenbosch Amateurs: 1. P. Heeren (Sprundel) 90 kilometer in 2.01,20, 2. H. Rovers (Roosendaal), 3. R. van Vlimmeren (St. Willebrord), 4. P. Bol (Hoeven), 5. E. van Dongen (Roosendaal), 6. T. den Brader (Fijnaart), 7. P. Pais (Woensdrecht). 8. R. Tak (Ouden bosch), 9.' overs (Roosendaal), 10. J. van ae Toorn (Zevenbergen), 11. J. Melsen (Roosendaal), 12. J. Nieuwkoop (Roosendaal), 13. J. van Steen (Fijnaart), 14. A. van Loon (St. Willebrord), 15. M. de Baat (De Heen), 16. N. Schrauwen (Terheij- den), 17. C. van de Korput (Ossen- drecht), 18. A. Huysmans (Stam persgat), 19. A. Verheijen (Oud- Gastel), 20. M. Gunst (Yerseke). Junioren: 1. W. van Hoof (Hooger heide) 70 kilometer in 1.39,50, 2. J. Schroever (Arnemuiden), 3. F. van Loon (Zevenbergen), 4. P. de Bruyn (Andel), 5. D. de Jongh (Raams- donksveer), 6. F. van de Velde (Rijsbergen), 7. F. van Son (Zeven bergen), 8. R. van Kappel (Made), 9. T. Moonen ('s Heerenhoek), 10. P. de Braber (Oudenbosch), 11. op 58 Een beeld van de koers in Hoofdplaat. Rob Bijvank recht zijn rug, terwijl Eric Vereecken een slok neemt uit zijn bidon. - FOTO WIM KOOYMAN sec. B. Koppen (Naaldwijk), 12. J.H. Kitsz (Amsterdam), 13. J. Bogaard (Den Haag), 14. A. Masseurs (St. Willebrord), 15. P. Gelens (Breda), 16. J. Koper (Heemskerk), 17. W. Raas ('s Heerenhoek), 18. W. Hui- zingh (Dinteloord), 19. W. Timmer mans (Hoogerheide), 20. L. Keijzers (Baarle Nassau). Liefhebbers: 1. F. Segeren (Made) 50 kilometer in 1.12,08, 2. J. Gom mers (Roosendaal), 3. H. Bal (Bre da), 4. P. van de Bergh (Oud- Gastel), 5. op 40 sec. B. Vissers (Et- ten-Leur), 6. C. van der Made (Moerdijk), 7. K Heystek (Willem stad), 8. F. van Dongen (Made), 9. H. van Kuyk (Geertruidenberg), 10. J. van Baal (Breda), 11. A. Snijders (Wagenberg), 12. L. van de Wiel (Breda), 13. W. van Geel (Dor drecht), 14. A. Musters (Din teloord), 15. F. Heijaart (Wemel- dinge), 16. M. van Nispen (Breda), 17. K. Lansbergen (Delfgouw), 18. A. van Nispen (Ulvenhout), 19. P. Bierkens (Fijnaart), 20. F. van Hol- steijn (Papendrecht). Van onze paardesportmedewerker VLISSINGEN - Het ponyconcours dat de ruitersportvereniging De Scheldestad in Vlissingen hield, gold tevens als eerste voorselectiewedstrijd voor het individuele Zeeuwse kampioenschap in de Z-dres- suurklasse en het Z-springen. Zeven combinaties kwamen in actie in de voor selectiewedstrijd in de Z-dressuurklasse. Sandy den Exter met Sapai van Noord-Beveland plaat ste zich nadrukkelijk op de voorgrond. Zij scoorde maar liefst 125 punten en dat was bijna tien punten meer dan haar naaste concurrente en clubgenote Simone Stahlie met Maby, die tot 115% punt reikte. Marian Jumelet met Romeo van Bru reikte met 114 punten naar de derde stek. Bij de voorselectie voor het Z-springen lagen de zaken iets anders. De voorspelling dat geen enkele combinatie zonder kleerscheuren het parkoers zou verlaten werden bewaarheid. „Toch ben ik tevreden, hoewel ik gemikt had op drie combinaties voor de barrage," aldus par- koersbouwster Liesbeth Kodde. Zeven combinaties in deze springwedstrijd in de Z-klasse en het oranjelint ging naar Maja Beun met Ronnie-Mayor van Oranjezon, met één weigering. Met vier strafpunten - zij nam met Sapai één balkje mee - eindigde Sandy den Exter op de tweede plaats. Jacqueline Knook met Troubadour van De Oranjeruiters Willem stad kreeg zeven strafpunten te incasseren, maar dat was nog altijd goed voor de derde plaats. Bij de paarden, die een dag later in actie kwa men, plaatsten zich vijf combinaties voor de barrage in de M-klasse. In die barrage toonde Mare Broodman met Thelma van De Zwinrui ters de nodige klasse in huis te hebben, door de zege voor zich op te eisen. Jan van Dalen met Zemli van de Eendrachtruiters veroverde het zilver en het brons ging naar Inge Quist met Wagner van De Zwinruiters. In de Zl-dressuurklasse ging de overwinning naar Peter Kosters met Varant van Graeve Jan, de ruiter die pas is afgestudeerd aan de Middel bare Agrarische School in Goes. Tweede werd Ingrid de Kok met Tejo van De Dij kruiters. Kees Steendijk met Boy van Zuid-Beveland ging met het oranjelint naar huis in de Z2-dressuurklas- se. Het hoogste aantal punten van de dag was voor de sterk rijdende Lieveke Goossens met Vosco van De Oranjeruiters uit Axel in de Ml- dressuurklas met 132 punten. PONY'S: LI-dressuur: 1. Marcella de Kam met Ziroc- co, Oranjezon; 2. Wanda Lauwereins met Tamara, Gouwe Reyers; 3. Janet van de Wekken met Hansan, Schouwseruiters. L2-dress uur: 1. Mare Timmerman met Telstar, Oranjezon; 2. Ilse van Peenen met Govert, Scheldestad; 3. Minat Hollebek met Tarzan, Kleppertjes M-dressuur: 1. Jeanet Tramper met Tra der, Noord-Beveland; 2. Maja Beun met Ronnie- Mayor, Oranjezon; 3. Yvonne Morsink met Grove, Scheldestad. Z-dressuur: 1. Marjan Jumelet met Ro meo, Bru; 2. Arianne Hanse met Liza, Schouwserui ters. Voorselectie Z-dressuur: 1. Sandy den Exter met Sapai; 2. Simone Stahlie met Maby, beiden Noord-Be veland. Afdelingsdressuur achttallen: 1. Annique Ja- cobsen met Ramon, Oranjezon; 2. Wanda Laureins met Tamara, Gouwe Reyers; 3. Vivian de Regt met Ronald, Scheldestad. M-springen na barrage: 1. Su- zette Jacobsen met Axkeen, Oranjezon; 2. Marjoke van Strien met Taufan, Noord-Beveland. Z-springen tevens voorselectie: 1. Maja Beun met Ronnie-Mayor, Oranjezon; 2. Sandy den Exter met Sapai, Noord-Be veland. PAARDEN: LI-dressuur: 1. Sandy den Exter met Fandago, Noord-Beveland; 2. Jakomina van Zet ten met Tarzan, Vroonruiters; 3. Edith Josiasse met Aranka, Walcheren. L2-dressuur: 1. Sjaak Boonman met Rebecca, Vlaandertseruiters; 2. Arianne Hanse met Vital, Schouwseruiters; 3. Joop Overbeke met Pascal, Oranjezon. Ml-dressuur: 1. Lieveke Goossens met Vasco, Oranjeruiters; 2. Jenny Dekker met Phy- tia, Haringruiters; 3. Marian de Visser met Selecte, Eendrachtruiters. M2-dressuur: 1. Trudy de Nooyer met Mona Lisa, Gouwe Reyers; 2. Elianne de Feyter met Tuncar, Luctor et Emergo; 3. Janet Murre met Radetha L, Oranjeruiters. LI-dressuur ring 4B: 1. Rianda Walhout met Orchidee, Haringruiters; 2. In grid Krabbe met Edith, Schouwseruiters. L2-dressuur ring 4C: 1. Carla Haak met Szusza, Oranjeruiters; 2. Augusta Lantsheer met Zorka, Oranjezon; 3. Fran- cisca Bakker met Ambert Zuid-Beveland. Zl-dres- suur: 1. Peter Kosters met Varant, Graeve Jan; 2. In grid de Kok met Tejo, Dijkruiters. Z2-dressuur: 1. Kees Steendijk met Boy, Zuid-Beveland. Afdelings dressuur achttalen: 1. Oranjezon, Vrouwenpolder; viertallen: 1. Paardebloem, Kloetinge. L-springen na barrage: 1. Fons de Vetter met Zandor, Hulst; 2. Bar bara Anrochte met Nomen Nescio, Dijkruiters; 3. Ineke van Yzeren met Zento, Weelruiters. M-springen na barrage: 1. Mare Broodman met Thelma, Zwinrui ters; 2. Jan van Dalen met Zemli, Eendrachtruiters; 3. Inge Quist met Wagner, Zwinruiters. Z-springen: 1. Bram Klaasse met Robin, Walcheren; 2. Piet Huige met Waldon, Weelruiters. (ADVERTENTIE) Staande klok, 206 cm, eiken uit voering met Kieninger uurwerk en Westminster slag. [VAN Grootste koilektie klokken en barometers! Bmbcai| Benei uxstraat 7, Oisterwijk, 04242-88565. U bent welkom van maandag t/m zater- Xdag. Vrijdag koopavond. I DOMBURG - De Middel burgse atletiekvereniging Dynamo houdt woensdag 22 juli de zevende Stratenloop van Domburg, bekend om zijn grote publieke belang stelling. Deze 'Dwars door Domburg', waar de gehele Zeeuwse top in het stratenlopen wordt ver wacht, gaat over 10 kilometer. Het startschot wordt om 20.00 uur gegeven bij de kerk op de markt, waar tevens het fi- nishdoek hangt. Het secreta riaat is gevestigd in 'Het Schuttershof' aan de Kanon- weistraat, waar men vanaf 18.00 uur kan na-inschrijvea Naast de wedstrijd staat er ook een viertal prestatielopen gepland met als afstanden 2500, 5000, 7500 en 10.000 meter. De deelnemers aan de prestatielo pen gaan om 19.00 uur van start. Inschrijven in het Schut tershof. ROBIN VAN HECKE uit Sas van Gent reed bij de ama teurs in het Belgische Sinaai naar een tiende plaats. ERIK VEREECKEN uit St.- Jansteen werd zesde in Ter- nat. FRANK GOMMERS en THEO DE KRIJGER uit Phi lippine reden zich in de prij zen bij de amateurs in Den- tergem. GOMMERS werd vierde en DE KRIJGER tien de. RICARDO DE SMIT uit IJ- Van onze atletiekmedewerker AARDENBURG - Piet Westerweele won afgelopen terdag voor eigen publiek de Braderieloop in Aardg burg, een trimloop over 7700 meter. Hij liet over zijn bedoelingen niet de minste twijfel be staan, want al bij de eerste van de zeven passages kwam hij afgescheiden op kop door. Daarachter op dat moment een trio bestaande uit: Peter Provoost, Robbert Vroon en de Belg Willy Huylenbroek. Dit trio zou in het verdere verloop verbrokkelen, vooral door het uitstekende werk van Vroon, die de laatste we ken een voortreffelijke vorm demonstreert. De jonge Bres- siaander liet 'oude vos' Peter Provoost nooit meer terugke ren, terwijl Huylenbroek in de beginfase duidelijk teveel van zijn krachten had gege- geven. Hij kon geen rol van betekenis meer spelen in de strijd om de tweede plaats, want Piet Westerweele was een maat te groot voor de concurrentie. Op de 4400 meter voerde de familie Jasperse de regie. Zoon Bas won gedecideerd, vóór vader Hans. De liooj ter leverde een zege op a Hans Verstraten uit burg. Voor deze door de al tiekvereniging De Wielj georganiseerde loop een kleine zeventig dee" mers naar Aardenburg gel men, waar men qua pubjj belangstelling niet te 1 had. Uitslagen: 1X00 meter: 1 p Verstraten, Oostburg 4j| Werner Govers, Aarden] 4.54; 3. Marion Dons, Aarderi. 5.28; 4. Evelien den Dekker, Bi kens 5.49; 5. Thomas de f Aardenburg 6.27. 4400 i Bas Jasperse, Axel 15.35; 2.1] Jasperse, Axel 15.53; 3, van Overbeeke, Cadzand 1Ë] Johnny Jansen, Breskens II. Carlo de Smit, Breskens ii 7700 meter: 1. Piet Westen Aardenburg 26.04; 2. Vroon, Breskens 27.03; 3. P Provoost, Cadzand 27.12; 4, II Huylenbroek, Eeklo 27.43; 5. Patrick van QueUt] he, Eede 28.32; 6. Eri van L Arnemuiden 28.53; 7. Edwiii| gaard, Sluis 29.24; 8. Hon 3 sen, Cadzand 29.25; 9. Sjaak dj Ruelle, Axel 29.31; 10. Jano Veld, Middelburg 30.08. Van onze sportmedewerker ST.-MAARTENSDIJK - De dit seizoen sterk etalei John de Crom kon zaterdag zijn tiende bloementuil in vangst nemen. In St.-Maartensdijk was De Crom te voor acht concurrenten, onder wie Thijs Fase, met John de Crom de beslissende fase had ingeluid. Van de 77 vertrekkers maakten handhaafde zich goed velen de afstand van 85 kilome ter niet vol, deels omdat men het zelf niet meer zag zitten, of anders omdat men op last van de jury uit de strijd werd geno men door te grote achterstand. Ook deze keer was er overigens weer een aantal pechvogels dat noodgedwongen moest afstap pen. De winnaar van deze 22e Ronde van St.-Maartensdijk was al in de beginfase bedrij vig. Samen met Mathieu Hen driks en Edwin Rovers trachtte John de Crom een gaatje te slaan, maar het snel reage rende peloton stak daar een stokje voor. Cees Vleugel en Thijs Fase sprongen daarna op het vinkentouw. Het duo kreeg gezelschap van Nap Hage en Toon van der Steen, terwijl la ter ook Andy van Loon aan haakte. Het vijftal kwam tot een maximale winst van 23 se conden, maar kon geen stand houden tegen de inmiddels sa mengebundelde krachten in het peloton, waarin Nico van de Klundert, John de Crom en Joost van Adrichem als diri genten fungeerden. De strijd bleef levendig om dat kort daarop Henny en Ed win Rovers samen met Mat- thieu Hendriks op avontuur uittrokken, maar ook dit sprongetje sorteerde geen ef fect. Na 45 kilometer kreeg Thijs Fase weer eens de han den van het publiek op elkaar. De smaakmaker iri vele koer sen glipte weg uit het langge rekte peloton, maar een attente John de Crom wipte tijdig in de lift. Het duo in de spits kreeg voorlopig niet al teveel ruimte. Het offensief had echter wel tot gevolg dat het veld achter dit duo uiteen viel. Elf man maakten zich op voor de jacht op de koplopers en slaagden in hun opzet. Mede in de spits meldden zich Henny Rovers, Angel Polvorosa, Joost van Adrichem, Peter Mol, Mat- thieu Hendriks, Jan van Dis, Nico van de Klundert, John Cools, Roberto Stiegelis, Dennis van den Ouden en John van Meel. Laatstgenoemde renner was de eerste die uit de kop groep wegviel door pech. Later moesten Jan van Dis, John Cools en Dennis van den Ouden afhaken omdat het tempo in de hoofdmacht voor hen te hoog lag. Laatstgenoemd drietal kopgroep en een groep me:l der andere in hun midden Ir van der Steen, Dirk Uijl ea) Hage. In de frontlijn f niemand er nog in om wefl komen. Een poging daartoe! Joost van Adrichem werdi gecounterd door Nico vail Klundert en John de Cromf laatste trok van ver de s] aan en bleef gemakkelijk! concurrentie de baas metf van de Klundert als naaste') ger. Bij de junioren zegen! Jacco Schroevers, die inl eindsprint sneller bleek f Fred van Son en Ron den 8 ber. Het werd een boeii) koers met als eerste vlucht Hans Brans en Desiré S peroort. Nadat deze pogM mislukt gingen de Zeeil Jacco Schroevers, Wilif Geijs en Eric Oostdijk haal, maar ook zij kregen!] ruimte. Ook Robert de F Tonny Moonen en Patrick 1 lens zagen hun activiteitenl beloond, terwijl de bedril Wilfred Geijs zijn zoveelste^ ging samen met onder s Vital Timmermans, zaf lukken. Fred van Son f den Braber maakten 1 in de slotfase het beste gaatje. Na een irnpon® jacht sloot Jacco nog bij het tweetal aan e in de eindsprint nog gen» serves om de winst te grijp® Amateurs: 1. J. de Crom, 1 heide, 85 kilometer in 2.03- van de Klundert, Hoogerts A. Polvorosa, Roosendaal, jt Rovers, Roosendaal; 5. R 5 3 Dordrecht; 6. T. Fase, Olie meer; 7. M. Hendriks, Berl» denrijs; 8. P. Mol, 's-Gravenp 9. J. van Adrichem, ZuilicM op 24 seconden D. van den Oude-Tonge; 11. J. van DKJ naart; 12. J. Cools, Tholen; FT seconden A. van der Ste®J nisse; 14. C. van de Corpu,uJ drecht; 15. A. Overbeeke drecht; 16. L. van Mook, -■ hout; 17. D. Uijl, Poortvliet» de Baat, Steenbergen; la. Poortvliet; 20. R de Vrie» 1 Junioren: 1. J. Schroevers ,L muiden, 60 kilometer in Ukl van Son, Zevenbergen; |J Braber, Oudenbosch; 4- Bosschenhoofd; 5. R. de" Dussen; 6. R. van Loon, WJJ gen; 7. T. Moonen, 's-Heeff- 8. V. Timmermans, Hooge'»" - J. Buckens, Oud-Gastel; 'U1 lens, Breda; 11. W. Geijs, 5* damme; 12. H. Meijer, gen; 13. H. Laterveer, Nies", aan de IJssel; 14. R. van» Made; 15. G. Bus, Hellef*: 16. E. Oostdijk, Wolphaarte A. Roks, Breda; 18. L Steenbergen; 19. R 6 Tuitjenhorn; 20. D. de Raamsdonksveer. zendijke kwam in actiey nieuwelingenkoers in kj Hij reikte er naar een f vijfde plaats. JOHNNY VAN CADSA» uit Westdorpe reed nieuwelingen in \veti_ naar een veertiende pwl THEO VAN DE BRjiJI presteerde goed in y»f koersen. In Berlaar 3,, hij de overwinning opl naam en in Zele greep te J een tweede plaats net J de bloemen. geef eell tïhrëfbon Restaurant al vanaf 15,- Ginnekenstraat 85, BREDA, Tel. 07^ j27ste jaargang Kantoren te Van onze verslaggevers NIJMEGEN - Het leger Rode Kru sen dat tijdens de Vierdaagse van gen met name vele duizenden blar te prikken krijgt, heeft extra vcx maatregelen genomen ter bescherr gen AIDS. Dat heeft Rode Kruis- Bosch maandag gezegd. Tijdens de Vierdaagse draaien twaa Kruis-groepen van elk tien mensen dienst Vorig jaar werden bijna 15.00 doorgeprikt Daarnaast vonden nog eer duizenden andere medische handelinge Hoewel volgens Bosch het AIDS-virus t niet in blaarvocht is gevonden, is het 1 helpers, verpleegkundigen en artsen toe 6Sta De oorlogvoerende partijen moetc terugtrekken op internationaal erk De resolutieis het resultaat van nog nooit eerder vertoonde samenwerking tussen de vijf grote wereldmogendheden Verenigde Staten, Sovjetunie, China, Frankrijk en Groot- Brittannië, die er zes maanden over hebben onderhandeld. Het is ook voor het eerst dat de Veiligheidsraad, voorgeze ten door Frankrijk, tussen beide komt in een oorlog tussen naties, met een beroep op hoofdstuk 7 van het Handvest van de Verenigde Naties. Iran heeft gisteravond, ter wijl de Veiligheidsraad aan de gang was, in een oorlogscom muniqué gemeld dat bij aan vallen luchtl grond front linies zijng< Volge de Re amfib voor STOCKHOLM (RTR) - De politie van Stock holm zoekt een 20-ja- rige gevangene die door een celraampje van 36 bij 15 cm uit brak. Bewakers konden er niet over uit dat de man door zo'n kleine opening kon. 'Ik kon er zelfs met mijn hoofd niet door', aldus een van hen. De man bleek zich ge heel met margarine te hebben ingesmeerd. Hij ontsnapte door de gevan genispoort, die openstond voor het doorlaten van een auto, en verdween als de gesmeerde bliksem in het bos. een u Majnc Irak, met 1 rillast zoens' noord verov( ter de Inl front Iraak: toen Iraak; in de van i Bij Irake gema; nietig Iral noord vocht dat hoops om st overe onder zen noon een en ee infan van afges' Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De belastingontvanf voegdheden bij de invordering van l tie wordt dezelfde als die van een sch Tevens wordt de rechtspositie van de belastingbetaler ver sterkt. Dat blijkt uit het wets voorstel voor een nieuwe Inv- orderingswet. Staatssecretaris Koning van Financiën en minister Korthals Altes van Justitie hebben het voorstel voor advies naar de Raad van State gestuurd. De bewindslieden willen dat de nieuwe Invorderingswet, die de uit 1845 daterende bestaande wet moet vervangen, op 1 ja nuari 1989 ingaat De wetswij- 'Aging moet leiden tot een blij vende extra belastingop- brengi joengt voerin 300 mi volg v betalin minist Thai achter vanger kere p dere st ontvan voegdi vaneei vragen '.55 Zo'n Arabische koning heeft toch al veel gemeenschap? Van on: BRUS werkii in eer Hassa kaans< renov mene sen, is Zowel cretaris sprakei

de Stem | 1987 | | pagina 14