SELGISCHE FIRMA: 'BU VOLDOENDE BELANGSTELLING' tatiekermis voor de ijfde keer in Hulst DAIHATSU I ien, Nieuwe 'uit' werkgroep voor Hulst SCHIETINGEN PLAATSELIJK NIEUWS kSTEM VAN ZEELAND 2 DONDERDAG 16 JUL11987 EN DE MAAT B.V. MENTEN JRSTEEN Jjten. Eenvoudig Peiling t> 1 p4i i jmi v% i DPSTERS 680 AH Best [Amnesty Schepen Hulde-expositie Charles de Coster Foto's Roger Mattys in Aardenburg NOG TE ZIEN ;e Koerier. °orstelling >or jeugd dorpshuis euwvliet Kreukels voor gehandicapten 't VOSKE EJlS' Bierkaaistraat 8 r>' Tel. 01140-13444 Game 78 naar hoofdklasse Burgers gezocht voor plannen in Aardenburg Clinge Nieuw-Namen Kloosterzande Hulst A12 T22 )6 en 16828 er dan 30 jaar lern irten llustreerde kleurencatalogus blijvend ter image Telefoon 01660-2650 fcabel-tv in Nieuw-Namen U onze verslaggever jjlUW-NAMEN - De Bel- sche firma Ebes is bereid ,t grensdorp Nieuw-Na- gn te voorzien van kabel- levisie. De voorwaarde is tl dat er genoeg mensen I het dorp willen aan- I een aansluitingspercentage Lorden bereikt van 70 pro- it betalen de inwoners van |ilw-Namen eenzelfde abon nementsgeld als hun buren in Kieldrecht. Dat is 3.090 frank per jaar, exclusief 25 procent btw. Ook bij een belangstelling van 60 procent wil Ebes het ri sico nog nemen, maar dan zul len uiteraard de abonnements tarieven wat hoger komen te liggen. Over de aansluiting van Nieuw-Namen op de kabeltele visie is al heel wat te doen ge weest. Het is gemeenteraadslid H. Vercauteren (CDA), tevens voorzitter van de dorpsraad, geweest die steeds het vuurtje is blijven aanwakkeren. Iedere raadsvergadering porde hij burgemeester en wethouders op om actie te ondernemen. Die hebben Ebes nu toch bereid ge vonden om kabeltelevisie aan te leggen. In principe is het technisch ge zien een eenvoudige zaak. Ebes exploiteert het kabelnet in de gemeente Beveren, waaronder ook het aan Nieuw-Namen vastgebouwde grensdorp Kiel drecht ligt. De kabel ligt hoog uit tien meter van de grens, dus een aftakking naar Nieuw-Na men maken is simpel. Op 13 en 14 augustus komt Ebes met zijn spulletjes naar het gemeenschapscentrum De Kauter om er voorlichting te geven over de kabeltelevisie. Ook wordt dan het zenderaan bod gedemonstreerd. Dat is niet kinderachtig, want mo menteel worden 14 verschil lende televisieprogramma's ge leverd. Daarnaast is er een groot aanbod aan FM-radio- stations op de kabel. Na de informatiedagen wordt in het dorp een peiling gehou den naar de belangstelling voor de kabeltelevisie. Aan de hand daarvan wordt besloten of deze voorziening al of niet in het dorp wordt aangelegd. Ook pas als bekend is hoeveel inwoners willen aansluiten, zal het defi nitieve abonnementstarief vastgesteld kunnen worden. Nu de gemeente Ebes zover heeft gekregen is de bemoeie nis van die zijde afgelopen. „Wij blijven er verder buiten", aldus wethouder G. van de Voorde, die nog wel op het aar dige detail wijst dat Ebes deze investering wil financieren met Nederlands geld. De plaatse lijke Rabobank in Nieuw-Na men is bereid gevonden de le ning te verstrekken. de grootste levens in nog steeds uit. anderen ize klanten kunnen de zult u namelijk n, het bijvullen van fan volledige taken erenties, eventueel tunt u bij ons alles sen ervaren kracht n specifieke kennis tijd: 17 tot 21 jaar. e en duidelijke be stenvergoeding. in: IbüESKENS - Amnesty Inter national hield vorig jaar in neuzen de grootste kunst- ng van Zeeland. Zeer veel mwse kunstenaars stelden i gratis werk ter beschik- g maar niet alles werd jkocht. Ten dele omdat een jntal mensen hun schrifte- of telefonisch uitge brachte bod niet nakwam. [Toch leverde de veiling ruim [dertig mille op. e niet verkochte werken zij n ■nu weer te koop. Deze maal [niet bij opbod, maar Amnesty International heeft in overleg Jmet de kunstenaars een prijs |ïoor elk werk vastgesteld. De werken hangen in Gale- JneRaiffeisen, Dorpsstraat 52, |in Breskens. De collectie is dd met grafisch werk, [gemaakt door 25 Amster- kustenaars. Dat werk |heeft 'vrijheid' als thema. De istenaars hebben het spon- |taan gemaakt toen ze hoorden dat Amnesty een veiling zou [houden in verband met het 5-jarig bestaan. Ook hangen er in Breskens schilderijen die gemaakt zijn Jdoor Brabantse kunstenaars. Én opdracht van Amnesty Jhebben die vorig jaar een ■aantal doeken geleverd met |als thema 'Mensenrechten'. Ook deze keer komt al het ||e!d ten goede aan Amnesty, schilderijen zijn ter tse te koop. De belang eenden hoeven niet te Jwachten tot de expositie afge lopen is. De tentoonstelling loopt tot 16 augustus. Dagelijks ge opend tussen 14.00 en 17.00 uur. TERNEUZEN - 'Lusitania', 'Lancastria', 'Cap Arcona' en 'Awa Maru'. De namen van vier passagiersschepen die deze eeuw allen zonken als gevolg van oorlogsgeweld met als resultaat meer dan 10.000 doden. De Terneuzense amateurkun stenaar W. Blok heeft de vier schepen geschilderd en de werken hangen momenteel in het gemeentehuis van Ter- neuzen. De schilderijen ma ken onderdeel uit van de ex positie 'Maritieme Werken' van een aantal Terneuzense kunstenaars. Allerlei soorten schepen zijn op de expositie te zien. Zowel oude als boten die he den ten dage nog dagelijks de havens aandoen. Eveneens zijn er verschillende objecten tezien. Het nadeel van dit soort ex posities is dat allerlei stijlen naast elkaar hangen zodat het geheel nogal warrig over komt. Door de werken te voorzien van uniforme lijsten kan zoiets voorkomen wor den, maar helaas is dat niet gebeurd. Te zien tot 1 augustus. Open tijdens kantooruren. 1 èn vakje benutten, vertentie wordt in een e met het belangrijkste ondig ronnummer in de in gemakkelijk en snel. IE ZIJKANT HET BEDRAG len. Voor toezending van int u f 3,50 extra te iling kunt u een groene we girokaart (dus géén l) insturen, ontvangt u een wij u echter f 4,— lening moeten brengen. aan Dagblad De Stem, :da. ies., of inleveren op onze Prijs incl. 6% BTW f 5.88 f 7.84 f 9.80 f11.77 f 13.73 f 15.69 Het thema is vrijheid. - FOTO WIM KOOYMAN Een plastiek van klei. DAMME - In het stadhuis van Damme loopt de tentoonstel ling Félicien Rops-Charles de Coster. Daar hangen een veertigtal litho's en tekenin gen en zijn boeken te zien die een goed overzicht geven van de wereld van Félicien Rops. De tentoonstelling toont te vens de vriendschap aan die er bestond tussen Félicien Rops en Charles de Coster. Samen hebben zij gewerkt aan het satirisch tijdschrift L'Uylenspiegel. Félicien Rops maakte enkele illustraties voor de Legende van Tijl Uilenspiegel van Charles De Coster. In de tentoonstelling komt vooral de caricaturist Rops aan bod. Rops was een buitenge woon verfijnde spotter. De geestelijkheid en de bourgoi- sie moesten het vaak ontgel den. In Damme wordt in hoofdzaak werk uit zijn be ginperiode getoond, naast en kele meer erotische taferelen. Deze tentoonstelling bewijst Rops' liefde voor Vlaanderen en voor de Vlaamse volks mens. Tot 20 september. Te zien tijdens de kantooruren. TERNEUZEN - Fotograaf Jo- han Klein exposeerde vorig jaar in de Terneuzense galerij Trouvaille. Nu hangen zijn bekraste en beschilderde fo to's er opnieuw. Klein heeft het afgelopen jaar beslist niet stil gezeten. Zijn werk verandert. Het is krach tiger geworden. Hij maakt voornamelijk zelfportretten, vooral omdat hij het moeilijk vindt een model uit te leggen welke beelden hij in zijn - FOTO WIM KOOYMAN hoofd heeft. Nadat de foto ge maakt is bewerkt hij het ne gatief. De beelden die vervol gens ontstaan, roepen een sfeer op van angst en onder drukte agressie. De provincie is inmiddels ook tot de ontdekking geko men dat de Terneuzenaar Klein heel wat in zijn mars heeft en heeft dan ook enkele foto's van hem aangekocht. In Trouvaille hangen ook foto's van Rick Liefting uit Axel. Deze fotograaf heeft oog voor kleur en detail. De meest alledaagse dingen, zoals een wasknijper of een plastic auto, weet hij op en zeer spe ciale manier te fotograferen. Vooral omdat hij oog heeft voor de inwerking van het licht. De expositie loopt tot 30 augustus. Trouvaille is ge opend tijdens de winkeluren. 's Maandags gesloten. AARDENBURG - De jonge Vlaamse kunstschilder-grafi cus Roger Matthys uit Brugge exposeert vanaf zondag zijn schilderijen en tekeningen in het Aardenburgse gemeente museum. Matthys exposeert voorname- lijk naakt, in een tweetal ge vallen meer dan levensgroot. In zijn werk wil hij duidelijk de schoonheid van het mense lijk lichaam tot uitdrukking brengen, de natuur op zijn mooist, ongeremd en zuiver. En dat doet hij met behulp van een kleurenpracht die Een bewerkte foto van Klein. - FOTO WIM KOOYMAN werkelijk indruk maakt. De tentoonstelling loopt tot 5 augustus en kan bezocht worden zondag en maandag van 14.00 tot 17.00 uur en van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Zaterdag 18 juli is het museum bij uitzon dering geopend als op werk dagen. Streekmuseum IJzendijke - Expositie 'De Posterijen in verleden en heden'. Tot 25 oktober. Open maandag t/m vrijdag 10-12 en 13-17 uur. Weekend 14-17 uur. Voormalig gemeentehuis Sint Anna ter Muiden - Zo- mertentoonstelling met wer ken van Horst de Blaere, Liesbeth Huser, Ernest Joa chim en Wim Krull. Tot 30 augustus. Open vrijdag 18-20 uur, zaterdag en zondag 14-17 uur. Makadam Sluis - Teke ningen en schilderijen van Gerard van Grieken. Tot 20 juli. Open tijdens winkel uren. Streekmuseum Axel - Olieverfschilderijen en aqua rellen van Ria Tensen en aquarellen van Karka Bu- chel. Tot 26 juli. VVV Terneuzen - Slepen op de Schelde. Tot 19 septem ber. Open Maandag 13-17 uur. Dinsdag t/m vrijdag 9.30-12 en 13-17 uur. Zaterdag 9.30-12 uur. L'Escaut Terneuzen - Werk uit vaste collectie van Galerie L'Esprit Clinge. De Media Eeklo - Schil deren Jos Vergauwe. Tot 28 augustus. Open woensdag 14.30-0.00 uur, vrijdag 19.00- 2.00 uur en zaterdag en zon dag 14.30-00.00 uur. Museum voor Zuid- en Noord Beveland Singel straat 13 Goes - Olieverven, tekeningen en aquarellen van Rien Poortvliet. Hij maakte deze werken voor zijn boek 'Langs het tuinpad van mijn vaderen'. Tot 1 oktober. Open dinsdag t/m vrijdag 10-16 uur. Zaterdag 11-16 uur. Scharpoort Knokke - Beelden van verschillende kunstenaars. Tot 16 septem ber. verslaggever ^>T - Voor de vijfde keer wordt in het weekeinde van w en met 17 augustus de Statiekermis gehouden. (ADVERTENTIE) de organiserende stich- Statie, die toch al ieder '-utpakt met een nog groot- °Pzet, reden om er dit jaar coprrespondent J^IET - Wegens 'Meligheden kan het eaen van de Zeeuws "tse troubadour Piet !®an vanavond in 'vliet niet doorgaan. allerlei evenemen- n §aiUseert in de badplaats een vervangend pro- naingelast. et Dorpshuis (dorps- LVarzorgen twee clowns Sm j .fProgramma. Met •dolle streken en muzi- wordt de jeugd aan- «nn gehouden. Aan- ■1)0 uur. De toegang tot 'ktakel is gratis. nog een doen. schepje bovenop te Spectaculair is in ieder geval de opening, met een vliegshow en de landing van 14 parachu tisten op vrijdagavond. Ge volgd door een optreden van Avro's Topop discolympics. Op de zaterdamiddag ontbreekt dit jaar ook de Statieloop niet over afstanden 2, 5, 7 en 10 kilome ter. Zaterdagavond verschijnt een keur aan bekende Neder landse artiesten op het podium, zoals songfestivalzangeres Marga Bult, het duo Maywood, Nico Haak en het orkest Blue- sette. Altijd een succes en dus ook nu weer in het programma op genomen is zondagmiddag een soundmix- en playbackwed- strijd, met in de pauze een op treden van Mister Hugo met krokodillen en slangen. De trimkoers de Vijf Uur van Hulst zit er dit jaar ook weer bij en voorts zijn er touwtre- kwedstiijden, een bejaarden middag, een veekmarkt en uiteraard heel wat kermisacti- viteiten en kraampjes. officiële dealer GARAGE DU PONT TERNEUZEN BU Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Tel. 01150-81125 NIEUW-NAMEN KIEL DRECHT - De vereniging het Vlottend Scheepje heeft besloten om zaterdag 19 september kreukels te gaan rapen en op zaterdag 26 sep tember garnalen te gaan vissen. Het Vlottend Scheepje is een vereniging die zich met vrij willigers inzet voor de inzame ling van geld voor de gehandi capten in Kieldrecht, Nieuw- Namen en omgeving. De ge vangen buit wordt zaterdag 26 september aan de man ge bracht om de gehandicapten te kunnen steunen. De vereniging is nog op zoek naar vrijwilligers die ofwel mee willen helpen kreukels ra pen, ofwel mee op garnalen- vangst willen. Van onze verslaggever HULST - In Hulst is een nieuwe werkgroep samen gesteld die voortaan het be stuur van het gemeen schapscentrum Den Dul- laert gaat adviseren over het op te zetten theaterpro gramma in de gemeente. Behalve deskundigen op ver schillende gebieden van de pro fessionele podiumkunst zitten in de adviesgroep ook verte- gewnwoordigers uit de ver schillende kernen. De werkgroep bestaat uit voorzitter J. Verschueren, mevr. Mangnus-Staal uit Graauw, mevr. Polspoel-Gee- raerds uit Sint-Jansteen, mevr. Th. Verschueren-Oude Vrie- link, A. de Kort en w. Heyman. Uit het dorp Clinge moet nog een vertegenwoordiger worden benoemd. In de nieuwe contructie voor de organisatie van theatereve nementen valt de verantwoor delijkheid voor het professio nele podiumkunstbeleid in Hulst niet meer onder de ge meente, maar onder Den Dul- laert. Vandaar dat de oude werkgroep 'uit' is ontbonden en er door Den Dullaert een nieuwe groep mensen is gefor meerd. (ADVERTENTIE) Restaurant JL Hulst Het adres voor uw familie- diners, koffietafels enz. Gerenommeerde keuken, aparte zaal aanwezig. Re serveren prettig voor u en voor ons. Keuken open van 12 tot 21 uur. Dinsdags gesloten CLINGE - Het mixed team van de Clingse tennisclub Game 78 is gepromoveerd naar de Hoofdklasse district Zeeland. De promotie werd afgedwon gen in een spannende beslis singswedstrijd tegen het team van de Sprink uit Oostkapelle (3-3). Daarmee speelt Game 78 volgend seizoen als enige Zeeuwsvlaamse vereniging in de Hoofdklasse. KAARTING - In zaal R. de Jonge werd een kaarting ge houden waaraan veertig mensen deelnamen. Uitslag: 1. mevrouw Van Dorselaer, 2. L. van Goethem, 3. mevrouw Lucasse, allen Kloosterzande; 4. mevrouw Van de Hemel, Axel; 5. D. van Damme, Kloosterzande. Van onze correspondent AARDENBURG - De ge meenteraad van Aarden burg heeft eerder dit jaar besloten om over te gaan tot het opstellen van dorps plannen voor de kernen Aardenburg en Eede. Als eerste aanzet om te komen tot goede dorpsplannen wil het gemeentebestuur een inventa risatie van de problemen. Een goed samenspel met de burgers staat daarbij voorop en daarom doet het gemeentebestuur een beroep op de ingezetenen om zich aan te melden voor een van de twee begeleidingsgroe pen. Voor de groep Aardenburg wordt gedacht aan twee geïn teresseerde burgers, een verte genwoordiger uit de onderne mersvereniging WARVO, één uit de onderwijswereld, een lid van de beherscommissie dorps huis en een bejaarde. Voor Eede wordt gedacht aan even eens twee geïnteresseerde bur gers, een vertegenwoordiger van de ondernemersvereniging VEZAL, een lid van de be heerscommissie Hof van Eede en twee leden van de dorps raad. TENNIS - De door tennisclub Game 78 georganiseerde wed strijden voor veteranen zijn bij de dames gewonnen door Gaby Bauwens, bij de heren A door Robert Vermeulen en bij de heren B door Govert van Duyse. OPEN DAG - Zaterdag 18 juli wordt tussen 14.00 en 17.00 uur open dag gehouden in het vernieuwde gebouw van de Rabobank aan de Graven straat. Bezoekers kunnen niet alleen zien wat er allemaal veranderd is, maar krijgen ook een setje tekeningen mee van de Hulster illustrator Ronny Ivens. De verbouwing was nodig, omdat de con structie van het pand te wen sen overliet. Daarnaast is de inrichting gemoderniseerd en is een nieuw automatise ringssysteem met beeldscher men ingevoerd. DORPSRAAD - De dorps raad van Nieuw-Namen gaat alles in het werk stellen dat de kabeltelevisie er ook in derdaad komt. Dat is tijdens de laatste vergadering beslo ten. Voorts werd gesproken over het plan van de ge meente Hulst om voor Nieuw-Namen een dorpsplan op te stellen. De brief waarin de dorpsraad ommedewer- king wordt gevraagd is nog niet binnen. Besloten werd af te wachten wat nu precies de bedoeling is. Over het derde wereldproject van pater Swinne wordt de vergadering van september afgewacht, wanneer iedere vereniging in het dorp nogeens zal worden uitgenodigd om eventuele plannen te bespreken. BALONNENWEDSTRIJD - Op koninginnedag organi seerde het Oranjecomité kloosterzande een balonnen- wedstrijd voor de groepen van de basisscholen Ter Dui nen en openbare Sandeschool. De balonnen van de Sande school ondergingen een triest lot. Er kwam geen enkel kaartje terug. De uitslag: 1. groep 3 Ter Duinen, 2. groep 4 Ter Duinen, 3. groep 7a Ter Duinen, 4. groep 6 Ter Dui nen. De prijswinnaars kregen een beker. DE SMICKEL - Bilartvereni- ging De Smickel houdt zater dag de jaarlijkse ontspan ningsdag. De leden laten de keu thuis en stappen op de fiets voor een tocht van zo'n 50 kilometer langs de herber- groute. De binnenkomst wordt verwacht rond 20 uur, maar dat kan ook best wat vroeger. Immers, het lid Theo Schauyvaert veroverde maan dag de gele trui in de Stem tourprijsvraag. Een. goede koptrekker dus waaraan de mindere fietsgoden en hun vrouwen zich kunnen optrek ken. KAARTING - In zaal De Lieve werd door de Bond voor Ouderen een kaarting gehou den waaraan 36 personen deelnamen. Uitslag: 1. me vrouw Van de Ha, 2. me vrouw De Potter, 3. mevrouw Gijsel, allen Hulst; 4. A. Ha- geman, Clinge; 5. mevrouw Boone, Hulst. WESTDORPE - St.-Sebastiaan, 90 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: J. Bruggeman, Westdorpe; tweede hoge vogel: R. Cleeminck, Bassevelde; eerste zij vogel: E. van Eetvelde; tweede zij vogel: W. Lammens, beiden Westdorpe; derde zij vogel: M. de Wever, Zei- zate; vierde zijvogel: M. Uiten- hoeve, Lochristi. Wip 2: eerste hoge vogel: R. Ongenae, Wachte- beke; tweede hoge vogel: Th. van Waes, Westdorpe; eerste zij vogel: R. Saye; tweede zij vogel: M. de Wever, beiden Zelzate; derde en vierde zij vogel: Th. Arens, Gilze- Rijen. Wip 3: eerste hoge vogel: R. Kuzee, Zeveneken; tweede hoge vogel: L. Vermeulen, Nieuw-Namen; eerste zij vogel: G. Suy, Zuiddorpe; tweede zij vo gel: M. Steyaert, Eeklo; derde zij- vogel: G. van Waes, Westdorpe; vierde zij vogel: Th. Arens, Gilze- Rijen. KLOOSTERZANDE - Bejaar- denschieting, zaal Molenhof, 21 schutters: hoge vogel: A. Impens, St.-Jansteen; eerste zijvogel: J. Schillemans, Hulst; tweede zij- vogel: E. Rottier; grootste aantal (5): F. Reunis, beiden St.-Jan- KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal P. de Vlieger, 27 schut ters: hoge en beide zij vogels: R. de Smet; grootste aantal (4): R. Ongenae, beiden Koewacht. KLOOSTERZANDE - Zaal De Reizende Man, 54 schutters: Wip 1: hoge en eerste zij vogel: J. Leeraert, St.-Jansteen; tweede zij vogel: A. de Waal, Klooster zande; grootste aantal (6): A. Rottier, Ossenisse. Wip 2: hoge vogel: R. de Vos, Stekene; eerste zij vogel: H. Claassen, Klooster zande; tweede zijvogel: J. Leer aert, St.-Jansteen; grootste aan tal (6): mevrouw De Waal, Kloos terzande. WESTDORPE - St.-Sebastiaan, 65 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: F. Pieters, Moerbeke; tweede hoge vogel: R. Lauwrey- se, Caprijke; eerste zijvogel: A. Goethals, Gilze-Rijen; tweede zij vogel: J. Verberkmoes; derde zij vogel: J. Fopma, beiden Ter neuzen; vierde zij vogel: J. Wee- maes, Hulst. Wip 2: eerste hoge vogel: R. de Pau, Doornzele; tweede hoge vogel: G. Leeman, Dendermonde; eerste zij vogel: G. van Waes, Westdorpe; tweede zij vogel: R. Vermeire, Koewacht; derde zij vogel: G. Willems, Zuid dorpe; vierde zij vogel: L. Op- soomer, Puienburg. Wip 3: eerste hoge vogel: H. van de Hemel, Axel; tweede hoge vogel: A. de la Rivière, Doornzele; eerste zij vo gel: J. Rernery, Westdorpe; tweede en derde zij vogel: W. Ja cobs, Hulst; vierde zij vogel: L. Opsoomer, Puienburg. KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 38 schutters: hoge vogel: G. Baart, Terneuzen; eerste zijvo gel: V. de Schepper, Moerbeke; tweede zij vogel: E. Fierens, Lo keren; grootste aantal (4): F. Martens, Koewacht. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 42 schutters: eerste hoge vogel: Ph. Hofkens, De Klinge; tweede hoge vogel: H. Colleman, St.- Pauwels; eerste zij vogel: T. de Block, Kemzeke; tweede zij vogel: P. Vink, De Klinge; derde zij vo gel: G. van Remortel, Kapelle- brug; vierde zij vogel: F. Thuy, Hellestraat; grootste aantal (4): S. Nats, Kemzeke. STOPPELDIJK - Zaal 't Karre- wiel, 24 schutters: hoge en eerste zij vogel en grootste aantal (9): T. Boogaert, Wychen; tweede zij vo gel: C. Visser, Vogelwaarde. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 28 schutters: hoge vogel: A. de Waal; eerste zij vogel: T. de Waal, beiden Kloosterzande; tweede zijvogel: J. de Waal, Koewacht; grootste aantal (5): P. Samijn, Zuiddorpe en J. Vermeers, St.- Jansteen. HULST - Zaal De Kroon, 44 schutters: Wip 1: eerste hoge vo gel: mevrouw De Looff, Bosch- kapelle; tweede hoge vogel: R. Herwegh, Heikant; eerste zijvo gel: C. van Gassen, Hulst; tweede zij vogel: A. Dobbelaar; grootste aantal (5): M. Dobbelaar, beiden Boschkapelle. Wip 2: hoge vogel: R. de Sterke, Zelzate; eerste zij vogel A. Dobbelaar, Boschkapel le; tweede zij vogel; R. Verscho ten, Hulst; grootste aantal (5): R. Bakker, St.-Jansteen. HULST - De Batavieren, ,68 schutters: Wip 1: eerste hoge en tweede zij vogel: L. de Ruiter, Til burg; tweede hoge vogel: R. Roels, Graauw; eerste zij vogel: K. de Baar, Ovezande; derde zij- vogel: L. van Remoortere, Koe wacht. Wip 2: eerste hoge vogel: R. Wisse, Goes; tweede hoge vo gel: E. van Hove, St.-Jansteen; eerste zij vogel: F. van Swaal, Hulst; tweede zij vogel: L. de Jon ge, Ovezande; derde zij vogel: K. Schipper, St.-Andries. HENGSTDIJK - De Vogel, 28 schutters: hoge vogel: N. Geene, Eeklo; eerste zij vogel: E. Crome- ke, Lembeke; tweede zij vogel: E. van Hoeye, St.-Jansteen; groot ste aantal (5): R. Bosman, Beve ren. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 36 schutters: hoge vogel: J. Ver schoten, St.-Jansteen; eerste zij- vogel: T. de Waal, Kloosterzande; tweede zij vogel: L. de Groene, St.-Jansteen; grootste aantal (4): J. van Belle en A. Vlieger, Koe wacht. OSSENISSE - Zaal Hof ter Nes se, 15 schutters: hoge vogel en grootste aantal (6): L. van Eek hout; eerste zij vogel: F. de Meyer; tweede zij vogel: J. de Waal, allen Ossenisse. STOPPELDIJK - Zaal 't Karre- wiel, 35 schutters: eerste hoge vo gel: P. de Koster, St.-Jansteen; tweede hoge vogel: P. de Waal; eerste zij vogel: W. de Waal, bei den Kloosterzande; tweede zij vo gel: R. Herwegh, Heikant; groot ste aantal (6): T. Boogaert, Wy chen. KOEWACHT - Zaal P. van Stee- ne, 42 schutters: hoge vogel: A. van Overloop, Koewacht; eerste zij vogel: M. van Hoeke, Zuiddor pe; tweede zij vogel: O. Saman, Koewacht; grootste aantal (7): F. Buys, Clinge. KOEWACHT - St.-Sebastiaan, 128 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: M. van Rooyen, Melsele; tweede hoge vogel: H. Gijsel, St.- Jansteen; derde hoge vogel: M. Baas, Stekene; eerste zij vogel: Th. Inghels, Koewacht; tweede zij vogel: C. Boënne; derde zij vo gel: J. Bakker, beiden Graauw; vierde zij vogel: P. Nijskens, Koe wacht. Wip 2: eerste hoge vogel: F. de Cooker, Elversele; tweede hoge vogel: P. Roels, Kemzeke; derde hoge vogel: J. Waspers, Wilrijk; eerste zijvogel: G. Suy, Zuiddorpe; tweede zij vogel: M. van Rooyen, Melsele; derde zij- vogel: G. van Hijft.e Ertvelde; vierde zijvogvl: G. Pardaen, Roe- selaere. Wip 3: eerste hoge vogel: R. van Hoeke, Stekene; tweede hoge en derde zij vogel: W. Ja cobs, Hulst; derde hoge vogel: J. Wijnen, Brussel; eerste zij vogel: P. Freyser, Koewacht; tweede zij vogel: G. Aerens, Moerbeke; vierde zij vogel: H. van Gaver, Melsele. HEINKENSZAND - Soranus, 62 schutters: Wip 1: eerste hoge vo gel: J. Platschorre, Zorgvlied; tweede hoge vogel: F. Ossewaar- de, Doel naar Hoger; eerste zij vo gel: H. de Jonge, Soranus:; tweede zij vogel: C. Raas, Voor uitgang; derde zij vogel: Ch. Kor- stanje, Doel naar Hoger; vierde zij vogel: A. Pikkaart, Zorgvlied; grootste aantal (6): J. de Baar, Willem Teil. Wip 2: eerste hoge vogel: A. de Jonge, Soranus; tweede hoge en tweede zij vogel; J. Platschorre, Zorgvlied; eerste en vierde zijvovel: E. Rentmees ter, Willem Teil; derde zij vogel: C. Raas, Vooruitgang; grootste aantal (6): mevrouw Verbeem, Spes Nostra. KWADENDAMME - Vooruit gang, 28 schutters: eerste hoge vogel: H. Rentmeester, Willem Teil; tweede hoge en eerste zij vo gel: W. de Jonge, ADLM; derde hoge vogel: C. Stouthamer, Zorg vlied; tweede zij vogel: C. Raas, Vooruitgang; derde zij vogel: A. Pikkaart; vierde zij vogel: J. Platschorre, beiden Zorgvlied; extra vogel: C. Stouthamer, Edele Handboog. KWADENDAMME - Verenigde sociëteiten, 26 schutters: eerste hoge vogel: J. Koens, Victoria; tweede en derde hoge vogel: C. van 't Westeinde, Soranus; eerste zij vogel: J. Traas, Eensgzind- heid: tweede en derde zij vogel: P. Rentmeester; vierde zij vogel: W. Boudens, beiden Willem Teil; vijfde zijvogel: P. Repkes, Victo ria; zesde zij vogel: W. de Jonge, ADLM; grootste aantal (7): me vrouw Van 't Westeinde, Sora nus; extra hoge vogels: W. de Jonge, ADLM en W. Boudens, Willem Teil; extra Kwadendam- mer; J. Doene, Victoria.

de Stem | 1987 | | pagina 11