WEDSTRIJD »eel deelnemers zwemwedstrijden n Sas van Gent Molenfeesten Zuidzande geslaagd Jertha 400 algemeen kampioene fokveedag in Kloosterzande DUIZENDEN AFGELOPEN WEEKEINDE NAAR TERNEUZEN J. Nolet uit Axel tweede in concours van ZNB POLITIERAPPORT lieuwbouw oor Etec Afscheid-musical leerlingen basisschool De Reynaert DUIVENSPORT SCHIETINGEN (WEDSTRIJD HUWING 'ijftig eelnemers lavenloop >MAKING DMAKING STEM VAN ZEELAND 2 MAANDAG 13 JUL11987 00.- ermaatschappij est-Nederlani Kolencentrale blaast luid stoom af Kortsluiting Vernielingen Ruim Betrapt Brandje Total loss Gereedschappen Ongeval A3 LI«L 01140-19236 21.00 tot 23.00 uur Jacques d'Ancona, Lee. 122.00 tot 23.00 uur bij kaarslicht vcor 2 KS TUSSEN 20.00 01140-13985 T6 anoi 0g correspondent LOOSTERZANDE - De fokvee- in Kloosterzande kenmerkte I door een grote aanvoer van itstekende kwaliteit vee. Zo'n 140 passeerden de jury, die er een ;je ïdus aan had om ze allemaal te ^rdelen. De heren Op 't Hof, Van „ijs vijverberg en Verhoeff bleken lter duskundig genoeg om alle die- de juiste plaats te rangschik- algemeen kampioen riepen zij uit: [tha 400, eigendom van maatschap Vinke en zonen te Hengstdijk. Kampioen bij de stieren werd Hendri ka's Adema 82 van F. Verdurmen uit Absdale, die veel lof van de jury kreeg toegezwaaid. Tot beste vaars werd Olga 203 uitgeroepen van maatschap Cuelenare uit Philippine. De koe met de beste uier werd Dina 32 van P. Rie- mens uit Hoek. Kampioen van de jonge knoeien werd Belter Emma 141 van maatschap de Milliano-Baars uit Oostburg en van de oudere koeien werd dit Bertha 400 van Vinke. In de overige categorieën werden de vol gende eerste prijzen verdeeld: Stieren ge boren voor 1985: Hendrika's Adama 82 van F. Verdurmen, Absdale; geboren in 1986: Klara's Inka van F. Verdurmen, Absdale; kalfvaarzen geboren tussen 1 april en 30 september 1985: Olga 203 van Cuelenaere, Philippine; geboren tussen 1 oktober en 31 december 1985: Belter Anke 108 van De Milliano-Baars, Oostburg; vaarzen gebo ren in 1986: Olga 216 van Cuelenaere; melkgevende koeien, hoogstens 6 maanden gekalfd en geboren na 1 januari 1985: Mieke 17 van Van de Waart, Hulst; droog staande koeien en melkgevende, langer dan 6 maanden gekalfd en geboren na 1 januari 1985: Willy 25 van P. Riemens, Hoek; melkgevende koeien hoogstens 6 maanden gekalfd en geboren tussen 31 mei 1984 en 1 januari 1985: Eeckhof Els 65 van Verschuren, Walsoorden; melkgevende koeien, hoogstens 6 maanden gekalfd en geboren tussen 31 december 1983 en 1 juni 1984: Pav. Sophie 190 van F. Modde, Oost burg; Droogstaande koeien en melkgeven de, langer van 6 maanden gekalfd, geboren tussen 31 augustus en 21 december 1984: Rika 38 van Cuelenaere; geboren tussen 31 december 1983 en 1 september 1984: Olga 167 van Cuelenare; melkgevende koeien, hoogstens 6 maanden gekalfd en geboren tussen 1 januari 1983 en 31 augustus 1984: Dina 33 van P. Riemens; geboren tussen 31 december 1982 en 1 september 1983: Fransje van Vinke, Hengstdijk; droog staande koeien en melkgevende, langer dan 6 maanden gekalfd en geboren tussen 20 september 1983 en 1 januari 1984: Dina 32 van P. Riemens; geboren tussen 31 de cember 1982 en 1 oktober 1983: Bertha 427 van Vinke; melkgevende koeien, hoog stens 6 maanden gekalfd, geboren in 1982: Olga 130 van Cuelenaere; droogstaande koeien en melkgevende, langer dan 6 maanden gekalfd en geboren in 1982: Ber tha 400 van Vinke; melkgevende koeien, hoogstens 6 maanden gekalfd, geboren in 1981: Eeckhof Els 48 van Verschuren, Wal soorden; droogstaande koeien en melkge vende, langer dan 6 maanden gekalfd, ge boren in 1981: Bertha 372 van Vinke; oudere koeien zonder melklijsten: Reintje 123 van Verdurmen, Absdale; levenpro- duktieklas 30.000 kg: Bertha 356 van Vinke; 40.00 kg melk: Jannie 24 van Cuele naere; 50.000 kg: Lieza 2 van Van der Waart, Hulst; 60.000 kg: Loekie van Vinke; vier afstammelingen van een natuurlijk dekkende of KI-stier: Mowry C.C. Rocket van Vinke; beste groep vaarzen: Cuele naere, Philippine; groepen van minstens 5 stuks meidvee van bedrijven boven 50 koeien: Vinke, Hengstidjk; groepen van minstens 4 stuks melkvee voor bedrijven van 25-50 koeien: P. Riemens, Hoek; groe pen van minstens 3 stuks melkvee voor bedrijven tot 25 koeien: C. den Hamer, Schoondijke; koeien met minstens 2 di recte afstammelingen: Olga 89 van Cuele naere. <erstraat 8, Soes EWONERS N, LEPELSTRAAT ITSDORP lamheden aan de watir- 15 juli aanstaande «n daarna de kans aanwe- ird water uit de kranei asgoed kan achterlaten im in die periode voor- wassen van kleding er van bruin water het wa- in tot het weer helder is. I joraf bedrijven en instel- te waarschuwen. enkele vorm van aan- chade die zou kunnen t dat bedrijven, instellin- ooraf individueel zijn gi- i terecht op het districS- jfoon 01660-2475. Watermaatschappij d-West-Nederland AZ) Stoter, ecteur. Zonnige Havenfeesten (anneer je mooi weer, rond- arten en veel plezier bij elk- r hebt, zijn de feesten eigen- li al geslaagd te noemen. De miming, een gezellige vakan- sfeer zat er goed in. Ik durf si gissingen te doen naar het ui onze correspondent ÏRNEUZEN - Tijdens de irneuzense Havenfeesten eld atletiekvereniging heldesport uit Terneuzen n Havenloop over 3,5 en 8 lometer. route voerde de deelnemers jaar over het Terneuzense Éjizencomplex. Aan deze Ha- loop namen 50 deelnemers sb Ibozb' j /IEENTE TBURG uders van Oostburg maken zijn aan recreatiepark Scho- stelling te verlenen als be- e Wet op de Ruimtelijke Or- van de Woningwet, dit voor screatiepark en het bouwen oninaen kadastraal bekend mer 288. 3ng hebben op de uitbreiding lenen vrijstelling, liggen met ter gemeentesecretarie, sec- I, Raadhuisplein 1 te Oost- in dagen voor een ieder ter e is een ieder bevoegd even- et verlenen van deze vrijstel- )llege in te dienen. .^en wethouders van Oostburg, Thomaes, loco-burgemeester, C. Geerse, secretaris. /IEENTE 5TBURG ïouders van Oostburg maken n zijn aan de heer W. de Brui|- >06 BC Cadzand, vrijstelling» n artikel 19 van de Wet op sn artikel 50, lid 8 van de v» uitbreiden van kampeerterrein jemd adres kadastraal beker» ummer964. king hebben op de uitbreiamy stelling liggen met ingang v® sentesecretarie, sectie Ruim» luisplein 1 te Oostburg, ge®' voor een ieder ter inzage, ode is een ieder bevoegd ev®' het verlenen van deze college in te dienen. Ooatburg, 13 juli 19®7 r en wethouders van OostbuW Thomaes, loco-burgemees't" C. Geerse, secretaris au onze correspondent ERNEUZEN - Het promotieweekend van de heldestad trok ook dit jaar weer vele duizen- n bezoekers. m gevarieerd programma voor jong en oud en het ooie weer leverden een bijdrage aan het succes. aantal bezoekers. Wat wel op valt is het grote aantal mensen van buitenaf die de feesten hebben bezocht. In deze zin kan terecht gesproken worden van een promotieweekend", meent coördinator Pierre Eijsaeker. J. Robesin, organisator van de bedrij venpresentatie Port and Industrie Enovatie, hield er een' andere mening op na. „De fees ten zijn dit jaar te laat gepland. Velen zijn al op vakantie zodat de topdrukte van andere jaren niet werd gehaald. Wat de expo betreft zijn er in het zakenle ven leuke contacten gelegd, ook al bleekhet gewone publiek niet geïnteresseerd". Zaterdag konden belangstel lenden vanaf 11.00 uur 's mor gens opstappen voor een rond vaart op de Schelde of het Ka naal Gent-Terneuzen. Velen maakten van deze gelegenheid gebruik de Scheldestad eens vanaf zee te bekijken. Een kanotocht voerde de deelnemers vanaf de Axelse Sassing naar het feestterrein. De vorkheftruckwedstrijden vormden een niet meer weg te denken onderdeel en waren ook dit jaar weer in het pro gramma opgenomen. Acht deelnemers streden om de hoogste eer. Ovet won deze voor de derde achtereenvol gende keer en mocht de wissel beker behouden. Imiddels maakten diverse muziekgezelschappen hun op wachting bij het feestterrein en maakten zij een rondgang door Terneuzen. Om 18.00 uur werd het startsein gegeven voor de roeiwedstrijden, die door de scouting waren georganiseerd. De Verenigde Bootlieden ble ken van de 26 deelnemende ploegen de beste. De grote publiekstrekker voor zaterdagavond was de demon stratie van het internationale ski-team van Peter Stuyve- sant. Vooral de laatste show om half elf, waarbij allerlei licht en geluidseffecten werden ge bruikt, oogstte veel bijval bij het talrijke publiek. Met een feestavond in de feesttent werd de tweede dag besloten. Vanaf 13.00 uur werden de feestelijkheden gistermiddag hervat. Ook nu kwam het pu bliek massaal naar de Haven feesten. Zondagmiddag waren de winkels in braderiesfeer ge opend en waren er in het cen trum verschillende activiteiten. Tevens konden de bezoekers in de bots-simulator van Veilig Verkeer Nederland plaatsne men. Een blusdemonstratie sloot de feestelijkheden af. uitslag was als volgt: 3,2 kilo- ÉKer 1. Pascal de Grave 10.10, 2. Idrè Marcus 11.37, 3. B. Kint 12. Beste dame: Leslie Lipjes 48 5 kilometer: 1. Wim van de 18.31, 2. Marnix de Jonge 14,3. Peter Schutte 27.24. 8 kilo ter: 1. Christiaan van de Wege 12,2. Peter Pica vet 28.16, 3. Ivo Bruin 29.48, 4. Mare Groosman 24,5. Wim Bakkel 31.25,6. R. Be ller 31.41, 7. R. van Waterschoot 12,8. Jack Boekhout 32.01, 9. Jan mpe 33.13, 10. Adrie de Regt 36 Eerste dame: Ingrid van As- Ie 42.35. Verste deelnemer was h Koopman uit Den Helder. ft onze verslaggever RNEUZEN - Het Ter- uzense electronicabedrijf c laat een nieuw be- ifspand bouwen aan de osenveltlaan. De onder ging heeft daar 7500 m2 ind gekocht. het nieuwbouwproject is twee miljoen gulden ge- *id. De nieuwbouw is nodig dat het huidige pand aan Haarmanweg te klein is. 'ij Etec werken zeventig "san. Vijftien jaar geleden tan er tien in dienst. Het uwe bedrijfspand zal 1 [tistus van het volgende jaar ar zijn en biedt onderdak kantoor- en showruimte, werkplaatsen en een ma- lil n. onze correspondent 5 VAN GENT - De jeugdwedstrijden die de Sasse en poloclub De Bruinvis in het kader van de ontweek hield verliepen succesvol, was veel ambiance in het zwembad waar de «'Jeugd met zo-n honderd- anwezig waren om deze hjd af te werken. Onder aanmoedigingen van tal supporters werden de ers vijftig meter school- n vrije slag afgewerkt. S4m?Hr, schoolslag: Meis- en j,.,' Valerie Maas 1.09.0. :k5l? p b: Fiona de Co- Wufc 5: 1; Saskia van 1576 rv GroeP 6: L Bianca o. Groep 7: ApjaNeve 52.2. "club^r,6 Tijdunk 55.4. E Quenie Wegman 55.4. Jongens groep 4: 1. Bart Aude- naerd 1.11.5. Groep 5: 1. Joris Schoonis 1.01.0. Groep 6: Sancho Martens 59.5. Groep 7:1. Niek Stel- lenaar 53.0. Groep 8: Renard Kox 52.5. Zwemclub: Jeroen Korstanje 41.4. 50 meter vrije slag: Meisjes groep 4: 1. Valerie Maas 1.10.1. Groep 5: 1. EeQe Pattijn 1.11.1. Zwemclub; Nathalie Ramondt 41.6. Groep 6: Bianca Kort 56.6. Groep 7: Anja Neve 53.8. Groep 8: Mireille Roskam 44.1. Zwemclub: 1. Sandra Maes 37.0. Jongens groep 4: 1. Pas cal Vernaeve 109.8. Groep 5: 1. Os- tar Dieleman 1.00.0. Groep 6: 1. Ludwig van Gremberghe 51.6. Groep 7: Niek Stellenaar 40.1. Groep 8: Maarten Henderiekx 46.8. Zwemclub: Jeroen Korstanje 33.1. Veel belangstelling was er voor het kindertheater in de feesttent. - FOTO WIM KOOIJMAN Van onze correspondent ZUIDZANDE - Het eerste lustrum van de Zuidzandse Molenfeesten was een succes. Het was gezellig druk op de feestmarkt, waar ingrediënten als de Zeeuwse suukerspekken en de eigen honing van Kools gretig aftrek vonden. De rommelmarkt, die dit jaar voor het eerst werd gehouden, bleek een goede greep van de organisatie. Ondertussen reed de paardentram Jan Plezier uit Brugge van het marktplein naar de molen van De Hulster aan de Sluisedijk, waar het vijf jaar geleden al- lamaal begon. Voor de jeugd was er in de middaguren een voorstelling van de kin dertheatergroep Sloddervos en ook hier was de belangstelling groot. De mini-trekkertrek mocht zich even eens in een goede belangstelling verheu gen. Organisator Jan Schol zag 45 deelne mers op komen dagen in de lego-klas waar Michel Schol won in de klasse tot 2500 gram. In de overige klassen bekamp- ten twintig deelnemers elkaar. Adriaan van der Stoep haalde de eerste prijs in de klasse tot 3500 gram en David Luteijn in de klasse tot 5000 gram. De schieting op de liggende wip nabij de feesttent zag de hoofdvogel afgescho ten worden door A. Moorhem uit Hoofd plaat. Zijn plaatsgenoot L. Martens haalde de rechter zij vogel van de prang en W. Dieleman uit het Belgische Wach- tebeke nam de linker zij vogel voor zijn rekening. De meeste vogels gingen naar L. martens. De bekerschieting werd bij de dames gewonnen door L. de Bock uit Wachte- beke en W. Verhoeven, eveneens uit Wachtebeke, pakte de bokaal bij de he ren. De molenloop leverde een zege op voor Arnemuidenaar Henk de Nood. Het muziekgezelschap Veronica, afgelost door het dansorkest van Nico Sylvester en The Allrounds, zorgde voor een daverende af sluiting. HULST - Het is langzamer hand gewoonte dat basis scholen het einde van het schooljaar vieren met musi cals en andere leuke opvoe ringen en basisschool De Reynaert in Hulst bleef hierbij niet achter. De vijfde en zesde klassers van de Reynaertschool voerde de geestige musical 'Meester Pen- nelik op'. Dat gebeurde woens dagmorgen voor de jongere leerlingen van de school en donderdagavond konden ouders, grootouders, tantes en ooms en verdere familieleden er van genieten. De opvoerin gen vonden plaats in de school zelfs. Het opvoeren van een musi cal stelt behoorlijk wat eisen aan de leerlingen, maar het groepje bracht het er schitte rend van af. Zelf maakten ze zich soms druk om te vroeg of te laat inzetten of andere kleine schoonheidsfoutjes, maar dat Van onze verslaggever BORSSELE - De nieuwe kolengestookte centrale van de PZEM bij Borssele zal maandagmiddag op luidruchtige wijze stoom afblazen. Dat gebeurt als het Stoomwezen de centrale aan een van de laat ste proeven onderwerpt, voor de stroomproduktie helemaal op gang kan komen. In de afgelopen weken is met goede afloop al een aantal proeven genomen. De kolencentrale die een capaciteit heeft van ruim vierhonderd Megawatt, komt binnenkort defini tief in bedrijf. Maandag zal de geluidsoverlast voor de omgeving niet veel langer dan een half uur duren. deed eigenlijk niets af aan de sfeer van het geheel. In tegen deel, het groepje had eer van haar werk en bracht een ont zettend leuk resultaat van een jaar werken. Hoofdrolspeelster Wendy van Deutekom zette een spitse meester Pennelik neer op het podium en ook de anderen kwamen goed uit de verf. De zesde klassertjes kregen na af loop van de musical een aardig plakboek cadeau dat de overige leerlingen van de school zelf had samengesteld. Meester Ed van de Bergen ging naar huis met een plantje aangeboden door de scheidende zesde klas sertjes. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - Fier stonden zater dag de namen van drie Zeeuwsch Vlaamse postduivenhouders op pa gina 616 van teletektst. J. Nolet uit Axel, P. Antheunis uit Hulst en D. Dieleman uit Axel. In die volgorde zouden hun duiven in het concours van de ZNB, die dag gehouden vanuit Limoges boven aan de uitslag prij ken. Dat zou dan een unicum zijn in een dergelijke fondwedvlucht van de ZNB. Te mooi om waar te zijn. En dat werd het he- laas ook niet. Zaterdagavond rond half acht werd de secretaris van het provinciaal sport comi té Zeeland gebeld door de concoursleider. „Ze zijn in Axel toch nog niet aan het feesten, want bij de meldingen van aan komsten die binnen zijn is gebleken dat een duif van Kluitmans-Verstegen in het Oost Brabantse Berghem de winnaar van het bondsconcours is geworden". Nolet werd daardoor tweede, Antheu nis derde en Dieleman zakte naar de vijfde plaats doordat een duif van C. Stoop uit Oosterhout de vierde prijs voor zich opeiste. Niettemin een schitterend resultaat van de drie Zeeuwsvlaamse liefhebbers. De vroegste meldingen uit de verschillende in- korfcentra in Zeeland kwamen van: J. Nolet Axel om 14.20.56 uur,op een afstand van 635.558 kilometer, snelheid 1321,5 meter per minuut. P. Antheunis Hulst om 14.24.15 uur, op een af stand van 639,753 kilometer, snelheid 1321,1 mpm. D. Dieleman Axel 14.23 uur, 1316mpm. M. van Iwaarden Kruiningen 14.40 uur, 1314mpm. J. Almekinders Kapelle, 14.45 uur 1305mpm. J. Kaho Goes, 14.46 uur 1305mpm. Peter Ocké Hansweert 14.45 uur 1301mpm. P. Pieterse 's-Heerenhoek, 14.45 uur 1299mpm. H. Biemans en dochter Souburg, 14.43 uur 1294mpm. O. van Damme Koewacht, 14.30 uur 1293mpm. A. Claessens Kwadendamme, 14.46 uur 1292mpm. S. Neeteson Kloosterzande 14.44 uur 1286mpm. Ko Buijze en zoon Terneuzen, 14.39 uur f283mpm. G. Begijn Sas van Gent, 14.31 uur 1281mpm. Jacco Timmerman Yerse- ke, 14.58 uur 1280mpm. J. Lijnse Vlissingen, 14.47 uur 1279 uur. B. de Poorter Hoofdplaat, 14.41 uur 1279mpm. Aart Vasseuw Cadzand 14.48 uur 1251mpm. M. Japsers Middelburg 15.08 uur 1238mpm. H. Kuiten Dreischor, 15.33 uur 1233mpm. Aan het provinciaal concours werd door 1474 duiven deelgenomen, die zater dagmorgen om 06.20 uur werden gelost. AXEL - Vermoedelijk door kortsluiting raakte zaterdag rond het middaguur de aan de De Ruij terstraat te Axel geparkeerd staande auto van W. V. uit Axel in brand. Het smeulende vuur ontstaan on der het dashboard werd door de brandweer van Axel be dwongen, doch de brand schade was aanzienlijk CADZAND - Drie kinderen tussen 7 en 11 jaar hebben vrijdagmiddag enkele vernie lingen toegebracht aan de auto van mevrouw P. de B. uit Breskens. Ze hadden van het aan de duinovergang na bij Cadzand-Bad de buiten spiegels en de antenne afge broken. Verder lieten ze een van de banden leeglopen. SAS VAN GENT - Zaterdag middag viel door onbekende oorzaak B. G„ een opvarende van het aan de kade van de Zuid Chemie te Sas van Gent afgemeerd liggend schip 'Commonty' uit Londen in het ruim. De man moest met hoofdwonden per ambulance worden overgebracht naar het Elisabeth ziekenhuis te Sluiskil. straat. Vermist worden een aantal gereedschappen tot een waarde van ongeveer 2500 gulden. Men was binnengeko men door het vernielen van een ruit. TERNEUZEN - Met achterla ten van zijn schoenen en jas was zaterdagnacht de Ter- neuzenaar F, S. er van door gegaan na een mislukte po ging tot inbraak in de schip- perschool De Loopplank aan de Van der Peijlstraat in zijn woonplaats. S. die de school via het vernielen van een ruit aan de achterzijde was bin nengedrongen sloeg op de vlucht nadat het stil alarm in werking was getreden. De po litie kon de man nog voor het betreden van zijn woning in de kraag grijpen. VOGELWAARDE - Door on bekende oorzaak raakte de automobilist D. uit Hengst dijk zondagmorgen om streeks 3.00 uur met zijn auto op de provinciale weg Hoek- Terhole het spoor bijster. D. kwam in de berm terecht en ramde een tweetal bomen. Met snij wonden aan het ge zicht en vermoedelijk een ge broken been werd hij per am bulance overgebracht naar het Elisabeth ziekenhuis in Sluiskil. Zijn voertuig raakte bij het ongeval total loss. TERNEUZEN - Tijdens af wezigheid van de bewoners werd zaterdag kort na mid dernacht een brandje ontdekt in de woonkamer van N.T. aan de Dijkstraat te Terneu zen. Door onbekende oorzaak was een twee-zitsbank in brand geraakt. Een buurman bluste het vuur, doch kon niet voorkomen dat de bank ge heel in vlammen opging. Ook de woonkamer liep rook schade op. De brandweer van Terneuzen nam het nablussen voor zijn rekening. TERNEUZEN - Zaterdag morgen ontdekte R. M. dat was ingebroken in zijn werk plaats aan de Donze Visser- VLISSINGEN - De 28-jarige Vlissinger H. B. is in de nacht van zaterdag op zondag bij een eenzijdig verkeersonge val zwaar gewond. Hij raakte met zijn auto even na het pas seren van de Sloebrug van de weg, vermoedelijk omdat hij te hard reed. Hij knalde met zijn voertuig tegen een licht mast die afbrak. De klap kwam zo hard aan dat het motorcompartement van zijn auto een tiental meters van het wrak werd geslingerd. B. kwam bekneld in zijn voer tuig te zitten en moest door de brandweer van Vlissingen uit zijn benarde positie worden bevrijd. Hij werd per ambu lance overgebracht naar een ziekenhuis in Vlissingen. TERNEUZEN - De kring Mid- den-Zeeuwsch-Vlaanderen hield met een deelname van 447 oude duiven een kringvlucht vanuit Orleans. Winnaar werd een duif van J. Dane uit Sluiskil met een snelheid van 1067,02 meter per minuut. 2. G. Begijn, Sas van Gent; 3 en 5. Visser-Lensen, Axel; 4. gebroeders Visser, Sluis kil; 6,7 en 9. H. van de Veeke, Westdorpe; 8. mevrouw De Feij- ter-Vink, Axel; 10. R. van de Berghe, Sas van Gent. Wedvlucht Groot-Terneuzen, ge zamenlijk met de in deze ge meente gevestigde clubs van za terdagvliegers, deelname 337 duiven, hoogste snelheid 1067,36 mpm: 1. M. Scheele, Zaamslag; 2. De Bruijne-Zegers, Terneuzen; 3 en 5. combinatie Scheele, 4 en 10. H. de Feijter, 6. A. Schieman, al len Zaamslag; 7. gebroeders Scheele, 8. D. Deurwaarder, bei den Terneuzen; 9. P. de Vos, Zaamslag. Herleving Kloosterzande, 147 oude duiven, 1052,17 mpm: 1 en 2. A. Lauret, 3 en 4. R de Kort, 5. C. Bisschop, 6. A. Hulshout, 7. L. de Waal en zoon, 8. M. Hollestelle, 9 en 10. H. van Dijk. De Postduif Heikant, 84 duiven, 1066 mpm: 1. Adri Thijs, 2 en 8. L. Herwegh, 3. gebroeders Thijs, 4. L. de Bruijn, 5 en 10. W. Kuijpers, 6. Lex Thijs, 7. D. Nice, 9. Ch. de Beule en zoon. CC Hulst, 162 duiven, '043,23 mpm: 1,5 en 8. Ed van Goethem, 2. Ed van de Walle, 3. P. d'Hondt, 4. Ed Willaert, 6. A. de Meijer, 7. P. de Koster, 9. J. Verheijden, 10. L. Blommaert. De Zeeuw Goes, 145 duiven, 1022,98 mpm: 1. N. de Nooijer, 2,5, 8 en 10. J. Verhaagen, 3. W. de Witte, 4. P. van Leeuwen, 6. W. Visser, 7. J. Hartman, 9. A. van Leeuwen. De Snelvliegers Oostburg, 76 dui ven, 1027,93 mpm: 1 en 5. G. Ras, 2. I. Aalbregtse, 3 en 7. R. van Hee, 4 en 9. L. Verheije, 6. C. van Leeuwen, 8. M. Buysse, 10. J. de Smet. Strijd in Vrede Groede, 75 dui ven, 1051,14 mpm: 1. A. Manhave, 2. G. Dusarduijn Gzoon, 3 en 6. J. van Hoeve, 4 en 8. L. van de Wege NS, 5. G. Dusarduijn, 7. A. Schaap, 9 en 10. D. Aarnoutse en zoon. De Getrouwe Duif Cadzand, 82 duiven, 1055,22 mpm: 1 en 8. K. van de Plasse, 2. J. Kools, 3 en 5. Abr. Vasseur, 4 en 6. Aart Vas- seur, 7. A. Fremouw, 9. A. Mabe- lis, 10. J. de Mey. De Reisduif Breskens, 75 duiven, 1051,89 mpm: 1,2 en 7. F. Scheele en zoon, 3 en 4. J. Versprille, 5. R. Daansen, 6 en 10. R. Versaevel, 8. Ch. Ras, 9. A. Ribbe. Eendracht Maakt Macht Terneu zen, 180 duiven, 1058,64 mpm: 1,8 en 9. De Bruijne-Zegers, 2 en 10. D. Deurwaarder, 3. gebroeders Scheele, 4,6 en 7. P. de Vos, 5. P. Zegers. De Reisduif Philipppine, 89 dui ven, 1036,41 mpm: 1. H. van de Hemel, 2. M. Hendrikse, 3 en 5. F. Roegiest, 4,5 en 10. A. Rammeloo, 6. combinatie Wolfert, 7. T. de Bruijn en zoon, 8. P. Winne. TERNEUZEN - De kring West- Zeeuwsch-Vlaanderen/ Walche ren hield met een deelname van 2108 jonge duiven een wedvlucht vanuit Etampes. Winnaar werd een duif van J. Verplanke uit Hoopfdplaat met een snelheid van 1070.13 meter per minuut. 2. J. Dekker, Breskens; 3. M. Hibels, Souburg; 4. en 5. Sj. van de Velde, 6. H. den Dekker, 7. A. Cornelis en zoon, 8. J. Post, allen Breskens; 9. B. van de Slikke, Driewegen; 10. De Snelvliegers Oostburg met 342 jonge duiven, 1147.03 mpm: 1, 9. en 10. J. Risseeuw, 2. J. Rieteco sr. 3. R. van Hee, 4. J. van de Nes- te, 6. G. van Steenberge, 6. L. Ris seeuw, 7. T. de Poorter, 8. J. Tanghe. De Getrouwe Duif Cadzand met 342 jonge duiven, 1174.94 mpm: 1, 2, 5, 6. en 7. J. van de Plasse, 3. A. de Putter, 4. J. Kools, 8. A. Fre mouw, 9. en 10. A. Duininck. Eerste de Beste Schoondijke met 253 jonge duiven, 1121.19 mpm: 1, 2. en 3. J. de Poorter, 4. J. Tem merman, 5. G. de Wever, 6. A. Si- ben, 7. C. Jansen, 8. en 9. P. de Hullu, 10. J. Pijcke. Met 67 oude duiven, 1144.42 mpm: 1. S. Huigh, 2,3,4. en 5. J. de Poorter. KWADENDAMME - Verenigde sociëteiten, 56 schutters: Wip 1: eerste hoge en eerste zij vogel: P. Rentmeeser; tweede hoge vogel: J. Rentmeester Az, beiden Wil lem Teil; tweede zij vogel: W. de Jonge, ADLM; derde zij vogel: J. de Rijke, Edele Handboog; extra hoge vogel; J. van Steenbergen, Willem Teil. Wip 2: hoge vogel: L. de Wilde, Juliana; eerste zij- vogel: C. van 't Westeinde, Sora- nus; tweede zijvogel: P. Rent meester, Willem Teil; extra vo gel: W. de Jonge, ADLM. KWADENDAMME - Verenigde sociteiten, 15 schutters: 1. Leo de Jonge 11 punten, 2. C. Gijs 9, 3. Jobien de Jonge 9, 4. J. Rijk 9, 5. A. Rijk 8 punten. Iedere schutter kreeg een prijs. HEINKENSZAND - Soranus 2, 40 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: J. Doene, Victoria; tweede hoge vogel: M. Wisse, Concordia; eerste zij vogel: M. Verbeem, Spes Nostra; tweede zij vogel: M. Ver donk, Concordia; derde zij vogel: P. Rentmeester, Willem Teil; grootste aantal (6): L. de Jonge, ADLM. Wip 2: eerste hoge vogel: J. Doene, Victoria; tweede hoge vogel: M. Verdonk, Concordia; eerste zij vogel: P. Rentmeester, Willem Teil; tweede zij vogel: M. Wisse, Concordia; derde zij vogel. H. Boonman, Vrije Schutters; vierde zij vogel: G. Voet, Soranus; grootste aantal (6): A. de Jonge, Soranus. HEINKENSZAND - Blokschie- ting, Soranus: 1. P. Vette, Con cordia; 2. J. Platschorre, Zorg- vlied. WESTDORPE - Oude Raedhuys, 50 schutters: eerste hoge vogel: W. van Acker, Moerbeke; tweede hoge vogel: P. de Muynck; eerste en tweede zij vogel: R. Hondt, beiden Zuiddorpe; grootste aan tal (4): Th.de Caluwé, Koewacht en M. Hamers, Westdorpe. WESTDORPE - Oude Raedhuys, 20 schutters: eerste hoge vogel: C. van Gassen, Hulst; tweede hoge vogel: J. Dobbelaere, Boschka- pelle; eerste zij vogel: C. de Boeye, Zuiddorpe:; tweede zij vogel: me vrouw Dobbelaere, Boschka- pelle; grootste aantal (4): C. van Gassen, Hulst. WESTDORPE - Oude Raedhuys, 50 schutters: eerste hoge vogel: A. de Mey, Zuiddorpe; tweede hoge vogel: A. Rotthier, Sas van Gent; eerste zij vogel: O. Saman, Koe wacht; tweede zij vogel: L. Van- durme, Assenede; grootste aantal (4): M. Haemers, Westdorpe.

de Stem | 1987 | | pagina 7