Dubbele zege van Heystek Peter Wielaard I wint verrasseni i Beenhakker: loting kost Real drie miljoen Resultaat EC-loting West Ham United] komt zeker naar proftoernooi| HUISKAJV1 Veel strijd tussen Poppe en Zuidho GEEN SCHOKKENDE TEGENSTANDERS IN EERSTE RONDE EUROPA CUP Zwemrecord Mildred Muis DE STEM SPORT 3 VRIJDAG 10 JUL11987 ZÜRICH - De vijf Nederlandse clubs, die uitko men in de drie Europa Cup-toernooien, hebben in de eerste ronde geen schokkende tegenstanders geloot. Dat was het resultaat van de koppeling van de clubs, die gisteren in Zürich plaats vond. Johan Cruijff nog steeds kwaad op PSV PSV Rijnland-Palts Ajax FC Den Haag Feyenoord FC Utrecht SINGELLOOP IN ZIERIKZEE Iets Paridaen sterkste VLISSINGEN - He artsen verstrekte [tijd zorgwekkend xevaar Ook Hulstei mevrouw zag bol T14 Van onze sportredactie PAPENDRECHT - Voor Real Madrid komt de loting tegen AS Napoli, één van de trekpleisters uit het Europa Cup-toernooi voor lands kampioenen, om meer dan één reden op een wel erg verkeerd moment. De Spaanse kampioensploeg moet namelijk de eerste cup wedstrijd thuis zonder publiek spelen als gevolg van misdra gingen van het Madrileense publiek tijdens de halve finale van het vorig seizoen tegen Bayern München. „Dit kost Real Madrid drie miljoen gulden", constateerde 'entrenador' Leo Beenhakker gisteren in zijn woning in Pa-, pendrecht. „Napoli met Mara- dona trekt een vol stadion in Madrid. Een volle bak met al leen maar dure plaatsen". Kortgeleden nog had de UEFA de aan Real toegekende straf verzacht. De tweede thuiswedstrijd zou ook zonder publiek gespeeld moeten wor den, maar mag nu op een loca tie op 350 kilometer van het eigen stadion gespeeld worden. „Maar dat lijkt nu weinig uit te maken", aldus Beenhakker. „Als je een klapper als Napoli mist, staat dat gelijk met twee ronden tegen kleinere clubs". Voor het overige schrok de Nederlandse oefenmeester niet van de loting. De vorig jaar door zijn ploeg gerealiseerde eliminatie van Juventus sterkt hem alleen maar in zijn zelf vertrouwen. „We moeten ge woon twee wedstrijdjes spelen. Twee grootmachten tegen elk aar, dat kun je wel stellen. Zoiets gebeurt niet dagelijks, maar bij Real moet je daar al tijd rekening mee houden". Volgens Beenhakker bete kent het door hem geschatte verlies van drie miljoen geen aanslag op de kas van zijn club. „Nee hoor, die stoot kan de club volgens mij hebben. In de be groting was er al rekening mee gehouden. De tegenvaller valt alleen wat groter uit". Het duel Real Madrid-Napoli in de eerste ronde van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen wordt toch op radio en televisie uitgezon den. De Europese voetbalfede ratie besloot gisteravond tege moet te komen aan het verzoek van de Spaanse landskam pioen. De clubleiding vreesde ernstige rellen bij het Berna- beu-stadion, indien de aanhang niets van de wedstrijd zou kun nen vernemen. Clubs tevreden met loting Van onze sportredactie Landskampioen PSV ontmoet op 16 en 30 september het Turkse Galatasaray van de ex-bondscoach van West- Duitsland Jupp Derwall. De Eindhovenaren spelen eerst thuis. Ajax, cuphouder in het toernooi van de bekerwin naars, komt eveneens eerst in eigen stadion uit tegen het Ierse FC Dundalk. FC Den Haag treft het Hongaarse Uj- pest Dosza eerst uit. In de strijd om de UEFA-cup lootte het Rotterdamse Feyen- oord een 'klein duimpje' in de vorm van het Luxemburgse Spora. Feyenoord speelt eerst thuis en gaat op 1 oktober in Luxemburg het veld op. Dit omdat de Luxemburgse kam- AMSTERDAM (ANP) - Jo- han Cruijff, technisch di recteur van Ajax, kon het op de eerste werkdag van zijn nieuwe voetbalseizoen niet nalaten zijn ergernis te uiten over de handelwijze van landskampioen PSV in de affaire-Rijkaard. „Zij hebben ongeschreven wet ten overtreden. Ze hebben in februari 1986, vlak voor de top per PSV-Ajax, vier basisspe lers van ons benaderd. Twee jongens, Vanenburg en Koe man, wier contract afliep, maar ook Rijkaard en Van Basten, die nog doorlopende overeenkomsten hadden. Zoiets doe je niet. Je wacht zeker zo'n wedstrijd af". „Voorcontracten zijn erger lijke zaken, maar je komt er toch niet af. PSV wappert nu weer met een paar papieren, maar ze worden er wel een mil joen beter van. De zaak is ge schikt, maar ik had graag een uitspraak van de tuchtcommis- sie gehoord over de praktijken van PSV. In mijn ogen is het niet goed te keuren". „De jonge onervaren spelers kun je niets kwalijk nemen. Die worden gek gemaakt met geld, maar de ouderen van de clubs zouden wijzer moeten zijn. Zij bepalen de norm. Op deze manier is PSV fout bezig", aldus Cruijff, die niet in wilde gaan op zijn dreigement de huidige leiding van PSV te passeren en eens te gaan pra ten met de top van Philips. pioen Jeunesse d'Esch op 30 september op eigen terrein te gen het Deense Aarhus speelt. FC Utrecht moet via het Oos tenrijkse Linzer ASK uit We nen trachten een ronde verder te komen. De loting ontlokte natuurlijk diverse commentaren. De be langrijkste waren: Hans van Breukelen, doelman van PSV en het Nederlands elf tal, was veel gelukkiger met de uitkomst van de loting dan vo rig jaar. „Wanneer je niet de toppers als Bayern, Dinamo Kiev, Real Madrid of Napoli treft in de eerste ronde, kun je alleen maar blij zijn. Wij hebben dit keer bovendien de meevaller, dat er in de eerste ronde ten minste twee sterke clubs uit gaan. Dat betekent weer dat je in het vervolg ook niet op voor hand kansloos bent". Van Breukelen rekent dus op een tweede ronde. „Zonder meer. Wij beginnen de wed strijd tegen Galatasaray als fa voriet en ik ga er vanuit, dat wij er in zullen slagen dat waar te maken. Jupp Derwall is daar coach en de uitwedstrijd zal voor ons heus niet gemakkelijk worden door de warmte, het publiek en het veld. Maar wij hebben het in ieder geval beter getroffen dan vorig jaar. Het kon ook moeilijk slechter". LUDWIGSHAFEN (DPA) - De Nederlandse amateur Arjan Jagt is donderdag in de tweede etappe van de wielerronde van Rijnland-Palts, een rit van Ku- sel naar Ludwigshafen over 172 kilometer, als vierde geëindigd. Uitslag tweede etappe: 1. Bernd Gröne (WD1) 172 km. in 3 uur, 54 minuten en 17 seconden, 2. Djamo- lidin Abdoesjaparov (Sov), 3. Ser gei Sjmievskoi (Sov), 4. Arjan Jagt (Ned), 5. Jocelyn Jolidon (Zwi), 6. Hans-Werner Theisen (WD1), 7. Remig Stumpf (WD1), 8. Michel Za- noli (Ned), 9. Johann Lienhart (Oos), 10. Tommy Nielsen (Den) al len in dezelfde tijd als Gröne. Algemeen klassement: 1. Andrzej Mierzejewski (Pol) 7.47.20, 2. Arvi Tammesaloe (Sov) op 0.04, 3. Atle Kvalsvoll (Noo) z.t., 4. Mario Klim mer (OD1) op 0.13, 5. Arno Wohl- fahrter (Oos) op 0.15,6. Olaf Lurvik (Noo) z.t., 7. Diter Niehues (WD1) z.L, 8. Thedy Rinderknecht (Zwi) z.t., 9. Bernd Gröne (WD1) op 1.53, 10. Dimitri Konisjev (Sov) op 1.58. Beeld van de eerste training van Ajax, dat gisteren voor de Europa Cup II het Ierse Dundalk lootte. LANDSKAMPIOENEN Rapid Wien (Oos)-Hamrun Spartans (Mal), FC Porto (Por)-Vardar Skopje (Jsl), Dinamo Kiev (Sov)-Glasgow Rangers (Sch), Bordeaux (Fra)- Dinamo Berlin (OD1), Benfica (Por)-Partizani Tirana (Alb), Bayern Mün chen (WDl)-Sredets Sofia (Bul), Steaua Boekarest (Roe)-MTK Boedapest (Hon), Malmö FF (Zwe)-Anderlecht (Bel), Real Madrid (Spa)-Napoli (Ita), Xamax Neuchatel (Zwi)-Kuusysi Lahti (Fin), PSV (Ned)-Galatasaray (Tut), Fram Reykjavik (IJsl)-Sparta Praag (Tsj), Olympiakos Pireaus (Gri)-Gornik Zabrze (Pol), Shamrock Rovers (Ier)-Omonia Nicosia (Cyp), Aarhus (Den)-Jeunesse d'Esch (Lux), Lilleström (Noo)-Linfield (Nle). BEKERWINNAARS Voorronde: Limassol (Cyp)-Dunajska Streda (Tsj). Eerste ronde: KV Me- chelen (Bel)-Dinamo Boekarest (Roe), Avenir Beggen (Lux)-HSV Ham burg (WD1), Lok Leipzig (ODl)-Olympique Marseille (Fra), Aalborg (Den)-Hajduk Split (JS1), Ajax (Ned)-FC Dundalk (Ier), Real Sociedad San Sebastian (Spa)-Slask Wroclaw (Pol), Sporting Lissabon (Por)-FC Tirol Innsbruck (Oos), Dinamo Minsk (Sov)-Genclerbirligi (Tur), Rova- niemi (Fin)-Glentoran (Nle), Sliema Wanderes (Mal)-Vlaznia Shkodra (Alb), Limassol/Dunajska Streda-Young Boys (Zwi), Akranes (IJs)-Kal- mar FF (Zwe), Vitosja Sofia (Bui)-OFI Kreta (Gri), Ujpest Dosza (Hon)- FC Den Haag (Ned), St Mirren (Sch)-Tromsö (Noo), Merthyr Tydfil (Wal)-Atalanta Bergamo (Ita). UEFA-BEKER Aberdeen (Sch)-Bohemians Dublin (Ier), Barcelona (Spa)-Belenenses (Por), Linzer ASK (Oos)-FC Utrecht (Ned), Wismuth Aue (ODl)-Valur Reykjavik (IJsl), Beveren (Bel)-Bohemians Praag (Tsj), Borussia Mön- chengladbach (WDl)-Espanol (Spa), Feyenoord (Ned)-Spora (Lux), Tata- banya (Hon)-Vitoria Guimaraes (Por), Grasshoppers (Zwi)-Dinamo Mos kou (Sov), Celtic (Sch)-Borussia Dortmund (WD1), Szczecin (Pol)-Hellas Verona (Ita), Honved Boedapest (Hon)-Lokeren (Bel), Dundee United (Sch)-Coleraine (Nle), Spartak Moskou (Sov)-Dynamo Dresden (OD1), Vitkovice (Tsj)-AIK Stockholm (Zwe), Turku (Fin)-Admira Wacker (Oos), Bröndby IF (Den)-IFK Göteborg (Zwe), Zenit Leningrad (Sov)- Club Brugge (Bel), Mjöndalen (Noo)-Werder Bremen (WD1), Sportul Boe karest (Roe)-GKS Kattowice (Pol), Panathinaikos (Gri)-Auxerre (I-'ra), Larnaca (Cyp)-Victoria Boekarest (Roe), Flamurtari Vlora (Alb)-Parti- zan Belgrado (Jsl), Real Gijon (Spa)-AC Milan (Ita), Juventus (Ita)-La Valletta (Mal), Uni Craiova (Roe)-Chaves (Por), Rode Ster Belgrado (Jsl)- Trakia Plovdiv (Bul), Toulouse (Fra)-Panionios (Gri), Besiktas (Tur)-In- ternazionale (Ita), Austria Wien (Oos)-Bayer Leverkusen (WD1), Lok So fia (Bul)-Dinamo Tiflis (Sov), Velez Mostar (Jsl)-FC Sion (Zwi). De wedstrijden worden gespeeld op 16 en 30 september. „Dundee?" „Nee, Dundalk". Die herhaling van de naam van Ajax' Europa Cup-tegenstan- der was gisteren hard nodig in Amsterdam. Voor de Ajacie- den, die de Europese trofee van de bekerwinnaars verdedigen, is Dundalk uit Ierland weer een grote onbekende. Coach Johan Cruijff bekende in zijn loopbaan nooit Ierse clubteams getroffen te hebben. „We kennen dat voetbal echter. Het is stevig, het lichaam wordt gebruikt. Dit Ajax heeft geen ervaring met dergelijke Brits spelende ploegen. Tot nu hebben we ze ook in vriend schappelijke toernooien niet ontmoet. In de voorbereiding spelen we gelukkig in Glasgow. Dan kunnen we wennen aan dat speltype". „Dat we eerst thuis spelen, is een voordeel. Je kunt de zaak direct al beslissen. Ik wil het cliché liever niet gebruiken, maar het blijft toch een wed strijd. We hebben vorig seizoen ook steeds voor onderschatting moeten waarschuwen. Via te genstanders als Bursaspor kom je echter in de finale", aldus de technisch directeur van Ajax. De loting voor de eerste ronde van het toernooi voor beker winnaars had wat voorzitter Dé Stoop van FC Den Haag be treft in elkaar gestoken kun nen zijn. De koppeling van zijn club aan de Hongaarse beker winnaar Ujpest Dosza noemde Stoop de ideale oplossing voor de handhaving van de rust in Den Haag en Boedapest. „Er komen sowieso geen toe schouwers mee uit Hongarije. Dat heeft de vertegenwoordi ger van Ujpest ons in Zwitser land meegedeeld. FC Den Haag hoeft dus geen rellenvak te re serveren", stelde de voorzitter. „We kunnen van de volledige capaciteit van het Zuiderpark gebruik maken. Met alleen Haagse supporters in het sta dion wordt deze Europa Cup wedstrijd net een popconcert. Daar komen dezelfde jongeren en bij het ontbreken van een tegenpartij blijft het dan ook rustig". Den Haag zal zijn eigen sup porters wél in de gelegenheid stellen de reis naar Hongarije te maken. „Maar de lokatie is zo ver weg, dat ik weinig toe loop van fans verwacht". lijk is Spora een erg gunstige tegenstander. We zaten in een sterke poule. Ik hoop dat Mole naar en Hiele zich op korte ter mijn alsnog bij de selectie zul len voegen. De aanwezigheid van die twee spelers is voor ons noodzakelijk". Publieksspeler Mario Been maakte zich niet druk om het te verwachten gebrek aan toe schouwers: „We mogen niet mopperen. Ik heb liever dat we een paar ronden tegen zwakke ploegen spelen. Er komen bij onze Europese wedstrijden toch altijd wel vijftien- tot twintig duizend mensen kijken. Het is voor Feyenoord de hoogste tijd, ook financieel gezien, dat we ver in het UEF A-toernooi ko men. Wat heb je er aan in de eerste ronde veel publiek te trekken als je wordt uitgescha keld". Han Berger was de enige Ne derlandse trainer, die de loting in Genève bijwoonde. De 37-ja- rige coach, die na vier seizoe nen terugkeert bij FC Utrecht, was een tevreden man, nadat Linzer ASK aan de winnaar van de eerste na-competitie in de eredivisie was gekoppeld. „Ik denk dat de verhoudingen fifty-fifty liggen. Utrecht en Linz zijn ploegen van verge lijkbare kracht. Ik ken het Oostenrijkse voetbal door ploe gen als Austria Wien, Rapid Wien en FC Tirol. Dat zijn de gevestigde clubs, zoals dat bij ons Ajax, PSV en Feyenoord zijn. Linzer ASK is een subtop per. Ik verwacht dat we de tweede ronde zullen bereiken", zei de opvolger van Nol de Rui ter. Feyenoord trof de zwakste te genstander uit de groep, waarin het was ingedeeld. Spora uit Luxemburg heeft voor de Rotterdammers het voordeel, dat het halen van de tweede ronde in het toernooi om de UEFA-beker waar schijnlijk geen al te moeilijke opgave is. Het nadeel is echter dat de publieke belangstelling niet groot zal zijn. Feyenoord-trainer Rinus Israel reageerde met zijn bekende cy nisme: „Bij de ondertekening van mijn contract vorig jaar heb ik gezegd, dat Feyenoord altijd de tweede ronde zou ha len. Dit jaar mag het bestuur daar weer op rekenen. Natuur- Door Cees Pellenaars jr. HELWIJK/ WILLEMSTAD - De Willemstadse liefheb ber Kees Heystek had het puik voor mekaar. Niet al leen had hij met enkele col lega-renners een geslaagde Ronde van Hel wijk op poten gezet, maar deed en passant als actief deelnemer een succesvolle greep naar de overwinning. Met deze zege voor eigen pu bliek en eergisteren de bloemen in Moerdijk pleegde hij daar mee gelijk een onhoudbare coup voor de eerste plaats in het eindklassement, dat over deze twee koersdagen voor lief hebbers werd opgemaakt. Grote verliezer was Bredanaar Johan van Baal, die na Moer dijk het klassement aanvoerde en er in Helwijk in de begin fase alles aan deed de nodige bonificatiesprints te winnen en het deelnemersveld uit elkaar te rammelen. Toen er zich onder het voort durende gebeuk op de pedalen na 22 kilometer een kopgroepje afzonderde van het peloton, liet Van Baal zich verrassen. Op het achthonderd meter korte rondje waren de negen ont vluchte leiders - Kees Heystek, Jaap de Groot, Din de Ridder, Ton Hoeke, Hans Musters, Frans Meyaard, Kees van der Made, Flip Segeren en Wim Franken, die later met een ge broken voorvork de strijd ge dwongen moest staken - duide lijk in het voordeel. Als een sneltrein denderde de vluchters over de Helwijkse straten. De strijd om de overwinning kwam toen goed op gang, met vooral Musters in een aanval lende hoofdrol. Waar de Din- teloorder echter struikelde, slaagde wel Kees Heystek. De nieuwelingenkoers werd in een groepssprint beslist. Op vrij eenvoudige wijze pakte Je roen Hermes uit Liempde zijn twintig overgebleven tegen standers in en won met een fietslengte voorsprong op Roo sendaler Paul Konings. UITSLAGEN Liefhebbers/veteranen: 1. K. Heystek (Willemstad) 50 km. in 1.12.56, 2. J. de Groot (Hardinx- veld), 3. K. van der Made (Moer dijk), 4. F. Segeren (Made), 5. D. de Ridder (Terheijden), 6. F. Meyaard (Wemeldinge), 7. H. Musters (Din- teloord), 7. T. Hoeke (Nieuwendijk), 9. Ch. van de Bergh (Oud Gastel), 10. E. van de Wiel (Ulvenhout), 11. J. van Baal (Breda), 12. L. van de Wiel (Breda), 13. K Zagers (Stand- daarbuiten), 14. H. Vijfhoek (Wil lemstad), 15. G. van de Pijl (Nieu wendijk), 16. P. Bierkens (Fij naart), 17. A. van Dongen (Made), 18. H. van Maastrigt (Hank), 19. W. Doeleman (Raamsdonksveer), 20. W. Gorisse (Oosterhout). Algemeen klassement: 1. K. Heys tek 2.21.26, 2. T. Hoeke 2.21.43, 3. H. Musters 2.21.44, 4. J. de Groot 2.21.45,5. F. Meyaard 2.21.45. Nieuwelingen: 1. J. Hermes (Liempde), 2. P. Konings (Roosen daal), 3. A. Kreeft (Zwijndrecht), 4. P. Loonen (Dongen), 5. J. Blijlevens (Rijen), 6. T. Schaik (Galder), 7. T. Verhoeven (Berkel Enschot), 8. P. Sebrechts (Rotterdam), 9. R. Diep straten (Gilze), 10. J.P. Kouters (Oud Gastel), 11. M. Akkermans (Nieuw Vossemeer), 12. A. Pijnen burg (Oosterhout), 13. T. Newton (Rotterdam), 14. B. Knapen (Prin senbeek), 15. W. Bastiaanse (Hoo- gerheide), 16. M. Verwijmeren (Prinsenbeek), 17. J. van Cadzand (Westdorpe), 18. R. de Leeuw (Steenbergen), 19. P. Kannekens (Fijnaart), 20. S. Verhoossel (Rijen). Van onze sportredactie TERNEUZEN - De komst van West Ham Unitel naar het 'Zeeuwsch-Vlaanderen'87-toernooi', dj van dinsdag 21 tot en met donderdag 23 juli worj gehouden, staat vast. Afgelopen dinsdag was Leslie Walker, veiligheidsfunctioj naris van de Engelse voetbalbond in Terneuzen en Axelo! de terreinen aan de Boslaan (voetbalvereniging Axel) J het Zuidersportpark (voetbalvereniging Terneuzen) keuren. Walker keerde tevreden naar Engeland terug en zal geen problemen rond de veiligheid. Hij zette het sein J groen en gisterochtend kreeg Cees Blomaard, voorzit;! van de KNVB afdeling Zeeland en voorzitter van het org! nisatiecomité 'Zeeuwsch-Vlaanderen'87' een bevrijden! telefoontje vanuit Engeland. Glen Kirton, adjudant-secrj taris van de Engelse voetbalbond, meldde dat Walker ;l zaken in Zeeuwsch-Vlaanderen perfect in orde had bevor l den en dat niets de komst van West Ham United meer in J weg kan staan. Tevredenheid alom dus bij de organisa:! ren. West Ham United speelt zijn eerste wedstrijd woensdJ 22 j uli in Axel tegen Spartak Praag, aanvang 19.00 uur. Van onze atletiekmedewerker ZIERIKZEE - Peter Wielaard pakte verrassend de in de tiende uitgave van de Singelloop te Zierikzeel pupil van Kees Verkerke ging na de laatste premiespj dusdanig hard door dat zijn metgezel Leon van deri| den de rol moest lossen. ZAGREB (ANP) - Het studerend deel van de Nederlandse zwemploeg gedijt uitstekend bij de Universiade in Zagreb. Dat bleek wel op de eerste dag van het zwemprogramma in het prachtige, splinternieuwe overdekte Mladost-complex. Mildred Muis finishte op de 200 meter wisselslag achter de Roe meense alleskunner Noemi Lung in de nieuwe nationale record tijd van 2.18,21. Ze nam het record over van tweelingzus Marian ne, die half mei in Nijmegen tot een tijd van 2.18,5 in staat bleek. Marianne Muis finishte als derde in 2.18,31. De totale medaille-oogst van de Nederlanders op de eerste dag van het zwemmen bedroeg twee zilveren en drie bronzen medail les. Zilver was er voor Patrick Dybiona en Mildred Muis, brons voor Hans Kroes, Marianne Muis en de estafetteploeg dames op de 4x100 meter wisselslag. De nationale dames-volleybalploeg heeft de eerste wedstrijd op de Universiade verloren. In Zagreb was donderdag Europees kampioen de Sovjet-Unie te sterk voor Oranje. Na 65 minuten al stond de eindstand op het scorebord: 0-3. De setstanden waren: 11-15,6-15 en 9-15. De premiespurts in de Singel loop gaven de wedstrijd kleur. Met name Frank Kooman toonde zijn interesse voor die prijzen. In de eerste ronde voerde hij een kopgroep van zes man aan. Naast Kooman bestond die hoofdmacht uit: Jan de Wilde, Peter Wielaard, Simon Blom, Ad Tierie (eerste veteraan) en Leon van der Vel den. Het zouden de eerste zes in de uitslag worden, alleen bleef het halve dozijn niet gegroe peerd. De eerste die moest afhaken was Simon Blom van het orga niserende Delta Sport. Vervol gens werd bij de tweede pas sage aan de Nieuwe Haven ook Ad Tierie gelost. Bij het ingaan van de laatste ronde moest Kooman de tol betalen voor zijn premielust. Ook Jan de Wilde moest afhaken, zodat ze met twee man de finale indo ken. Peter Wielaard, in de ver onderstelling verkerend dat Van der Velden toch niet te kloppen was, ging op zoek naar de laatste premie en zag tot zijn verbazing dat Van der Velden op enkele tientallen meters volgde. De AV'56-atleet moest zelfs in het resterend deel nog meer terrein prijsgeven op de 20-jarige Wielaard, die, nadat AV Flakkee ter ziele ging, overstapte naar Delta Sport. Bij de dames ging de zege naar Nelly van Horssen van Dyna mo. Dit alles onder het wakend oog van een groot aantal be langstellenden. Uitslag heren senioren: 1. Peter Wielaard, Delta Sport 10 kilometer in 33.49.5; 2. Leon van der Velden 34.09.3, 3. Jan de Wilde, beiden AV'56 34.28; 4. Frank Kooman, Dy- Van onze motorsportmedewerker AXEL - De vierde ronde in de RES-motorcrosscompeti- tie voor licentiehouders stond helemaal in het teken van de tweestrijd tussen Kees Zuidhof en Bennie Poppe. Dat ze allebei titel verdediger zijn in verschil lende categorieën was niet te merken aan de manier waarop zij met elkaar in slag gingen. Uiteindelijk gingen ze beiden met een eindzege naar huis. In de eerste reeks pakte Kees Zuidhof de kopstart en terwijl zijn concurrent Jacky Lensen met een kapotte bougie achter bleef, ging Bennie Poppe in de eerste bocht onderuit met Gino Perreman. Als laatste ging Poppe in de achtervolging, maar Kees Zuidhof voelde zich blijkbaar zo goed in vorm dat hij die avond met rondetijden van 1.44 alle concurrenten ruim voor bleef. Poppe kwam nog wel terug naar de tweede plaats en bleef daar ondanks en fel aandringende Jan Jansen. De man uit Hoek had eveneens bijzonder hard moeten rijden om een slechte start en een doodgeremde motor goed te maken. In de tweede reeks bleven de favorieten na de start bij elk aar en meteen laaide de strijd tussen het drietal Zuidhof, Poppe en Lensen huiz op. Poppe nam in de t ronde de leiding van Zii over, maar twee rondenl kon Jacky Lensen op zijnf profiteren van een foutjfl zijn concurrenten. De kof tie was Lensen maar eenl gegund, want daarna Zuidhof het initiatief naai toe. Daarmee was de strijl niet beslist, want Poppol aan het achterwiel kle'f een eindsprint moest sing brengen. Zuidhof e een wiellengte voorspn winnaar over de meet,| schoof onmiddellijk daarn deruit waarbij hij ook Pjlj zijn val meesleurde, konden beide kemphan»! aar van zeer dichtbij feW] met de overwinning. Uitslagen 125 cc: 1. Clapdorp, Sint-Niklaas; 2.9 Boodt, Biggekerke; 3. Jan «I ter, Terneuzen; 4. Wijnawj maat, Hulst; 5. Patrick P Sint-Jansteen; 6. Martin Weele, Brouwershaven; t de Jonghhe, Sluiskil; 8. Pete!J sens, Brasschaat; 9. Patri»! selee, Kloosterzande; F Ploegaert, Terneuzen. 25C Bennie Poppe, Meliskerke;*! tien Jansen, Sluiskil; 11 Mangnus, Vogelwaarde; I Perreman, Denderleeuw; '1 van Cadsand, Axel; 6. Jeaol de Bleyser, Heikant; 7. AkJJ tens, Zelzate; 8. Peter van ó;I le, Brouwershaven. 500 'J Zuidhof, Kwadendamme; Jansen, Hoek; 3. Frank vanL sen, Kloosterzande; 4. Ja®l sen, Philippine; 5. Sam T Sluiskil; 6. Frank de Groot.1! da* *aan Specialiti culinair Oosterhoutseweg Van onze verslaggever SLUISKIL - Bij de Ne landse Stikstof Maatsc pij in Sluiskil heerst voorzichtig optimisme het jaar 1987. Op basis van recente aai jzingen heeft algemeen d teur L. Boido goede hoop d 'kunstmestsector zich ver ken met vorig jaar enig zal verbeteren. Zor r I to namo 35.19; 5. Simon Blom, II Sport 35.24; 6. Albert Karsi Dynamo 35.37; 7. Jan de 8. Jan Guiljam 36.23, 9. RiniiJ geman 36.39, 10. Rino vanO 36.52, allen AV'56; 11. Jan ij Delta Sport 36.58; 12. WimRj AV'56 37.08; 13. Ad Onnink.I 37.24; 14. Ron Dellebeke, Marei 37.28; 15. Hans Saman, Deltai 37.33. Veteranen: 1. Ad Tieriel 2. Ron Abuijs 36.25, 3. Job J thijsse 37.10, 4. Wim KaljouwJ allen Dynamo. Dames: 1. F Horssen, Dynamo 45.15; 2.1 Goeree, AV'56 46.13; 3. Gerriil Oude, Pijnenburg 47.51; 4, gT Smit, Delta Sport 48.27. Van onze sportmedewerker EEDE - Guido Pari heeft een wielerwei over 41 kilometer nen. In de eindsprint van die! die in het Belgische burg gehouden werd eng« telijk over Nederlands gebied nabij Eede liep, wj ridaen de Belg José net iets te rap af. Al snel viel het deelne veld uiteen, ondanks h«| dat de eerste ronde vanf acht kilometer geneutralij afgelegd werd. In de gelederen maakte Guisol daen zich verdienstelijk veel werk op te knapp zege, met enkele centii verschil, kwam verdierij hem terecht. Uitslag: 1. Guido Paridaen,4111 ter in 1 uur en 7 minuten; 2. J«l heye, 3. Freddy de Valcke, 4. Laj reyns, 5. Willy Caboor, 6. -4 Valcke, 7. Jan van de Linde, i| Pollier, 9. Rudy de Wandel. I Van onze verslaggever 1 Het gaat vooral om kali Ihypnol, valium, serest; verkrijgbaar' blijken te I j eet voor Druggebruik I slag over 1986. looral Rohypnol is ber lan het worden, onder i jmdat voetbalvandalen hel ïen voor de wedstrijd. Ze raken erdoor in een roes en zoor niets of niemand lang. Het Vlissingse pn signaleert ook de desastr litwerking van het middel vervormt overgebruikers fkwij lende pseudo-dem zezens, waar geen land mi 'zeilen is'. Het medisch verslag wijsi het gevaar van het toenerr gebruik van de kalmere niddelen in combinatie epmiddelen. Het kan tot naatschappij ge vaarlij ke uaties aanleiding geven', fie ene kant dempen de geb pers hun angstgevoelens, worden ze overmoedig, an( ^ijds doen de stimulere niddelen het remmende |laapverwekkende effect niet. Dat leidt er toe dat pormale normbesef en de onde angst voor extreme ken wegvallen, en de gebrui ,in een zeer ontremde toest pomt'. Volgens het verslag is laar één remedie: artsen n en minder benzodiazep: almerende middelen) vi chrijven. „Dan zullen er n Ier rampen gebeuren door c 'orm van drugsmisbru Iverigens blijkt elders uit tjerslag dat ook apothel Lann een belangrijke rol en. Veelvuldig worden d ecepten verzilverd (met do ie afkomstig zijn van dief pf door onzorgvuldig beh Van receptenboekjes. Apot Iers kijken niet zo nauw: ze Van onze verslaggever HULST - Ook me-, vrouw Van Duyse uil de Hulster Zomer straat heeft dinsdag' nacht de oranje licht' bol aan de hemel g& zien, waarvan een in woner uit Klooster zande eerder melding maakte. He Hulster mevrouw be vestigt dat het ver schijnsel inderdaad westelijke richting waar te nemen. Toen ze even voor middernacht in stapte en het licht deed viel haar mei een felle rode gloed »tk schrok enorm, nacht dat mijn kamer brand stond. Alles mod". Ze stond op trok de gordijnen toen zag ik hoog a; hemel die rode bol. net was zeker niet maan" Ze bleef e._. staan kijken en besloot wat kleren aan te ken. Toen ze <L I ZfS. .temg door raam keek was het - bnsel verdwenen' in viel bed uit- meteen op. Ik r in was en open. I aan de Nee, de even isloot trek- daarop het ver-

de Stem | 1987 | | pagina 8