DE STEM Relatiekomedie met zwarte Newyorkers 'Het kost moeite om God te zijn IJK NIEUWS DDIENSTEN Filmzomer met 'Abel' iONO EN THE EDGE AAN VOORAVOND VAN OPTREDEN IN FEYENOORDSTADION NAMENS Madonna zingt in Rotterdam Oostburg Westdorpe 'SHE'S GOTTA HAVE IT' VRIJDAG 10 JULI 1987 SPEELFILMS OP TV NIEUW OP VIDEO r 00K IN DE BIOSCOOP Avermaete, 3. M. Droesbew Eindstand: 1. Edy van <u Abeele 41 punten, 2. Errirr Audenaerd 38, 3. Marty cje Ruelle 38, 4. Albertic AyA naerd 37, 5. Edmond va» Hurck 34 punten. BRIDGE - De Bridgeclub speelde in hol Du Commerce een zomercou petitiewedstrijd. Daaraa werd deelgenomen door j paren verdeeld in twee gr^ pen. Uitslag groep A: 1. paar Weck, 2. de heren Het mans-De Nooyer, 3. mevrom Marteyn-de heer Langedjji Groep B: 1. mevrouw Va Wanrooy-de heer De Badts, echtpaar Van Horebeek, echtpaar Hermans. VOETBAL - Op het sportte rein aan de Molenstraat de jaarlijkse voetbalwet strijd tussen Den Dijk en Durp gespeeld. Beide ploeg werden gevormd met gel genheidspelers en dat kwant de onderlinge sfeer ten goede De strijd eindige onbeslist;] 3. E, van der Goes (2x) en 1 van de Bossche namen treffers van Den Dijk voo hun rekening en voor 't Dm scoorden J. Hendriks, R. Duy temeyer en M. Swagemakeri an ter 53, tot an, ►55. en en- ind. >tr. sen Ju. 122, R. 2, ek- ir. ent de u. 8, 19 ger, 100- 3 u. an- >405. 0.30 rgl 2 u. 344. roor llen ind- rijd. Ba- ood- 10 illen le - 8 u. roe- tel. ctijk lier door spad 3074, .8.30 :nds- Wol- in de Aar- raar- Vv.d. arts- diap- zond. ilhel- )1140- rallen 11 en Van r van reek in 17- an 1, ter P. tel. yerse, aan- ïkuur 12.30- er af- rpe - 8 u. insijk ■1366. voor 0 uur oek - Ho- 01159- yallen ur tot it, van 01150- ïaand. Mich. 01150- vallen iokter Van :ter v. Ta gen at. en 8 uur. 'boom, 01153- jke en 01100- 01130- - Tel. 01140- eren - cht be reikbaar. (dringende boodschap pen inspreken op antwoordappa raat). Oost Zeeuwseh Vlaanderen Voor spoedgevallen dag en nach bereikbaar onder tel. nr. 0114( 12191 (boodschap inspreken antwoordapparaat). Kruisver. Kanaalzo» Zeeuwseh-Vlaanderen - nacht bereikbaar voor dringend) hulpverlening onder tel. O1150- 19049. U kunt naam en telefoon- nummer inspreken, zodat dienstdoende wijkverpleegkun dige u kan bereiken. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland - Dierenarts M. Karei- se, 's-H.H. Kinderendijk Goes, tel. 01100-20656. Ovezande, Goes, Kapelle, Krul ningen en Reimerswaal - Die renarts J. Gakeer, Bloemenstr Ovezande, tel. 01195-283. Hulst en Hengstdijk - Dierenar. R. Versol en J. Versol-ten Hoopt Plevierstr. 18, Hengstdijk, 01148-2365. Breskens - Dierenarts G.A.M. Bruijckere, Dorpsstraat 133, 01172-2769. Spreekuur za. en 11.30 u. en volgens afspraak. Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneuzen en Axel - Dierei M.P. Schaub, W. de Zwijger); 2b, Terneuzen, tel. O115O-9501l| zaterdag; Terneuzen, W. Zwijgerlaan 2b, tel. 01150-95011] spreekuur 13.30-14 u. en Ag Dierenkliniek, tel. 01155-1# Spreekuur 11-12 u. Zondag gens afspraak, tel. 01150-95011 Terneuzen e.o. - Peter de Vi Wm. T2 Van onze filmredactie De Filmzomer '87 biedt ook de komende week weer een aantal oudere kwaliteitsfilms. Vanavond ver toont Cinésol 3 in Breda de Nederlandse succesfilm 'Abel' van Alex van Warmerdam. Hijzelf speelt de wonderlijke hoofdrol als een onaange paste jongen van dertig in een bizar maar toch ook zeer herkenbaar onderdrukkend ouderlijk huis. Cabaretvond sten in een kunstzinnig uitziende film zonder dramatische ontwikkeling. Zaterdag 10 juli: 'Paris, Texas' van Wim Wenders. Schitte rend uitziende Oscar-winnaar waarin het derderangs ver haal ondergeschikt is aan de associatieve beeldtaal. Een vader zoekt met zijn zoontje zijn ex-vrouw (Nastassia Kinski) terug en vindt haar in een peep-show. Reis door het Amerikaanse landschap. Zondag 11 juli: 'Police' van Maurice Pialat. Gérard Dépar- dieu speelt een brutale politieman met connecties in de on derwereld die verliefd wordt op een aantrekkelijke ver dachte. Zonder directe verhaalstructuur maar met een in dringend realisme en rauwe humor toont Pialat de mense lijke natuur in zijn tegenstrijdigheid. Maandag 12 juli: 'Les Enfants du Paradis' van Marcel Car- né uit 1944. Onvergankelijke klassieker die zich afspeelt in theaterkringen in het Parijs rond 1830. De desillusie in de liefde is het hoofdthema. Met o.a. een prachtige rol van de jonge Louis Barrault. Dinsdag 13 juli: 'La Luna' van Bernardo Bertolucci. Nog altijd aangrijpende, vooral visuele dramaturgie over een oedipoedale moeder-zoonrelatie. Jill Clayburg speelt een Amerikaanse operazangeres, die haar grote liefde in Italië vond. Haar zoon wordt emotioneel verwaarloosd en raakt aan de drugs. Over de culturele tegenstelingen tussen Amerika en Europa, bakermat van de oude cultuur. Woensdag 15 juli: 'Rumble Fish' van Francis Coppola. Ar tistieke zwart-witfilm over rivaliserende jeugdbendes, maar vooral ook over de functie van de verbeelding en de herinnering. Werkelijkheid en fantasie gaan naadloos in elkaar over. Donderdag 16 juli: 'All that Jazz' van Bob Fosse. Spectacu laire, prachtig uitziende musical over een regisseur die zijn eigen sterfbed ensceneert. Muziek, decors en dans worden opwindend met elkaar verbonden, maar het verhaal is niet erg sterk. Door Marjan Mes Met heel weinig geld en zonder zich wat aan te trek ken van de heersende film codes maakte de zwarte ci neast Spike Lee zijn wat studentikoze relatiekome die, 'She's gotta have it'. Het lijkt wel of je naar een vroege film uit de Nouvelle Vague-tijd zit te kijken, want een verhaal ontbreekt en het beeld is behalve zwart-wit ook nog plezierig 'experimenteel'. Het aardigste van deze vrij korte film is het feit, dat hij ge heel door zwarte acteurs is ge speeld. Je ziet nu ook eens zwarte mensen met elkaar in erotische situaties, wat in de traditionele Hollywoodfilm nooit het geval is. Hoofdper soon Nola Darling is een zelf bewuste, jonge negerin uit New York met een stevig libido. We leren haar vooral kennen door de manier waarop haar min naars zich over haar uitlaten. Ze doen dat rechtstreeks pra tend in de camera; drie man nen, die allemaal recht op haar willen doen gelden. Zij geeft er de voorkeur aan om met alle drie tegelijk een verhouding te hebben, waartegen zij zich ver zetten, al houden zij er kenne lijk zelf ook meerdere vrien dinnen op na. Een is een aange paste, redelijke man, een ander een met zichzelf ingenomen macho en de derde een eigen aardige, wat infantiele jongen (Spike Lee zelf). Nola wordt ook nog begeerd door een lesbi sche vriendin, maar daar voelt zij verder niet voor. Haar psy chiater vindt haar wel ver slaafd aan seks, maar voor het overige heel gezond. En dat vindt zij zelf eigenlijk ook. Om de drie minnaars met elkaar in contact te brengen, organiseert Nola (een leuke Tracy Camilla Johns) een etentje, wat echter een minder geslaagd idee blijkt. Ze wordt praktisch ge dwongen om een keuze te ma ken tussen een van hen. Uitein delijk realiseert zij zich dat zij onafhankelijk wil blijven en nooit voor één man zal kunnen kiezen. Jazzmuziek van vader Bill Lee geeft de ongepolijste No la Darling (Tracy Camilla Johns) en een van drie drie minnaars (Redmond Hicks) in 'She's gotta have it'. - foto movies beelden een poëtische charme. Eén scène in kleur lijkt de Hol- lywood-illusie te willen be spotten zonder dat het overi gens veel te betekenen heeft. 'She's gotta have it' van Spike Lee draait in Cinésol 1 in Breda. ir Chris van Nij natten "ou™k voör" kleine hihsillRUSSEL - Midden in een wereldtour met op- e^afi^^Temémen5Redens voor eivolle stadions en andere op massa- ijeenkomsten berekende accommodaties streek 2 deze week even neer in Brussel, lechts 8000 toeschouwers konden daar getuige zijn van hoop poeha om zich heen ver spreiden. Wij zitten hier, pra ten met je en gaan straks mu ziek maken. Heel eenvoudig. Anderen noemen ons een grote band, wij niet. Wij voelen ons nog steeds vier jongens uit Du blin, die toevallig muziek ma ken die aanspreekt. Maar we moeten wel in grote stadions enzo spelen, omdat anders al onze fans ons niet kunnen ren bergenlaan 01150-96425. Spreekuur: zat 12- u. Verder na telefonische tl sprs&ka J.P. de Vos, Kliniek van klein huisdieren en bijzondere diera 01 iM-et moois dat Rotterdam vandaag en morgen te wachten 14 u. en na telefonisch overleg, Sluis, Aardenburg en Oostburf Dierenarts A.v. Bruinessen, Rfr nimazm ^Sn^lkuu""^! "t e Ieren brachten hun volêe' zorid."om 13 uur. fhaast tot hysterie. Bono Praktijk IJzendijke - Dierenart Ihrok er van: „Jullie gaan H.v.d. Vijver, iJzendijke, te arder tekeer dan onze fans in complimenteerde hij renkliniek Minnepoortstr. 14, U B gillende massa, zendijke. De huidige concerten van U2 watten veel werk van hun wwDz^Sh-Vlaanderen atate f.1***- hetgeen niet ver- Tandarts R Apers, Sassenstr i onderlijk is in een tournee, Aardenburg, tel. 01177-ia flie de Joshua Tour genoemd is. Spreekuur zat. en zond. 12-u Hoewel het nieuwe werk van Ooüt-Zeeuwsch-Vlaanderen '^nd ^paald niet het ver- Tandarts h. Mulder, Oranje mmende effect op de massa 10, Axel, tel. 01155-4389. sprs «ft, zoals dat onlangs bij Da- uur zat. 10-10.30 en 18-18. d Bowie het geval was in de Walcheren - Tandarts P. Brus doseert U2 de recentere zeel, Londensekaai 35, Mid» lUZiek zeer zuinigjes, burg, tel. 01180-25963. SpreeW De passie en hartstocht Zuid-1 Z en^ 'Noord-Bevclanl grotendeels bewaard Tandarts R. Laumen, Clara's» or de klassiekers, die mets 71, Heinkenszand, tel. 01106-» n hun glans hebben verloren Spreekuur zat. en zond dens de tour, die toch al in uur- 61 in de Verenigde Staten ge- apotheken irt is en pas in januari in Axel - Apotheek Axel, Oranl» OStralië eindigt. enle-n1 ujf^erdS^tefu» I w*1I foll°w, Unforgettable voor spoedgevallen en recept^ bloody Sunday, SuiTen- Goes - Apotheek Goesche F®' ®T Party girl, Still haven't fid van Rotterdam kunnen p schrap zetten. Als nieu- gheidje brengt de groep tus- de bedrijven door stukjes hits van onder anderen |D Marley, de Stones, Euryth- |Cs, Doors en Beatles. Van die jitste band wordt het num- il^P' kÜna helemaal ge- zat. 11-12 uur en 15.30-17.30' zond. 11-11.30 u. en 16.30-1W] Voor spoedgevallen buiten ningstijden is de dienstdo apothekersassistente thuis reikbaar tel. 01140-14255. Middelburg - Apotheek menwijk-'t Zand, Maasstr. w 35565. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Han^ tel. 01150-12060. Geop. zat 8.30-17.30 il, zond. ll.3O-12.30ui 17-18 u. Vlissingen - Apotheek Paauj burg, Troelstraweg 2a, tel. W ZIEKENHUIZEN ZEEL VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongeiu eerst dienstdoende hui raadplegen Hulst - St. Liduinaziekenhu» 01140-12651. Oostburg - St. Antoniuszie huis, tel. 01170-3355. Terneuzen - Juliana ziek# 01150-12851 Sluiskil - St Elisabethziekei 01157-1451 AMBULANCE EN BB WEER Zeeuwseh-Vlaanderen 01150-12200. Doctor oskun- Fruit- A. Alle en Bra- ber, J. Briggeman, E. BuiJ^J Bijl, L. van de Dries, M. dijk, M. Gijzel, M. Hemel® Hordijk, C. van Oorschot, wels, E. Poortlviet, M. L. Roks, H. de Roolj, H. vanfl sum, A. Rijckaert, J. Schnf Vrij landt, C. van de Zande. leid, oor U2-begrippen was het £ert in het Brusselse Vorst toonaai een 'club-optreden', 'k voor de 'gig' in de Belgi- hoofdstad vonden Bono en e Edge tijd om onder meer vraag daarover te beant- irden. jullie in een kleinere 1 als Vorst om weer eens je ek in de buurt te voelen? ®0: ..Ik heb grotere afstan- gezien tussen bands in een L en bun publiek en weer fctf'r>i ?nbs in groot sta- ik bedoel, het heeft alles I :„e, ding te maken. U2 o het begin, als onbekende iet i,0? dezelfde manier con- i ^e; zijn Publiek als nu in ^stadion als dat van Feyen- Wl3 behoren niet tot de «gorie rockgroepen, die in broeken lopen en een Wat is er nu waar van het ver haal dat jullie de paus zouden willen ontmoeten, of juist niet zouden willen spreken? Bono: „Dat wij iets met de paus zouden willen ontmoeten is een grap, echt onzin. Ik heb het nu ook weer in Frankrijk gelezen in 'Liberation'. We krijgen dit soort verhalen over de 'U2-is- God-vibe' in ieder land onder ogen. (lachend:) Laat ik je zeg gen: het is hard werken om God te kunnen zijn. Wat een onzin. Die jongen van 'Libera tion' heeft nu natuurlijk weer gedacht: 'Hé, een idee. U2, hun muziek, de uitstraling van Bo no, dat heeft iets goddelijks, iets religieus. Laat ik daar eens over schrijven. Het is geen rock and roll-concert, het is een hoogmis en Bono is de priester'. Onzin, die jongen voelt zich waarschijnlijk een genie, maar hij weet niet dat tientallen an deren ook al eens die inspiratie hebben gehad. Wij zitten er mee. Onze band vraagt niet om zo'n benadering". Tijdens jullie concerten dragen jullie het nummer Surrender op aan Greg Caroll. Op de laat ste elpee zien we zijn naam ook. Wat heeft die Caroll voor jullie betekend? Bono: „Dat Joshua Tree opge dragen zou worden aan Greg Caroll (een kort geleden gestor ven road-manager red.) lag voor ons voor de hand. Road- managers zijn voor U2, voor iedere band eigenlijk, van le vensbelang. Ze maken deel uit van de familie en leveren een belangrijke bijdrage aan de prestaties van U2. Greg stond altijd voor aan het podium, we missen hem nog steeds heel erg. Verhalen over rockbands die Bono van U2: „Wij voelen ons nog steeds een klein bandje revolutie maken, kom op, daar geloof ik niet in. We vormen een grote groep die samen werkt aan iets moois". Brian Eno noemde jullie niet zo lang geleden een soulband. Is dat een compliment? Edge: „Ik geloof wel dat Brian Eno gelijk had toen hij ons een soulband noemde. U2 kun je immers niet plaatsen in het rijtje van moderne bands, die ironie en afstandelijkheid hoog in het vaandel hebben. Wij zijn geëngageerd en natuurlijk. Dat is echt geen truc van ons, we zijn zo. Bono laat dat misschien nog het meest zien, hij moet contact hebben met zijn pu bliek. In zoverre zijn we een soulgroep, we maken popmu ziek die verder gaat dan alleen maar het voldoen aan een ima ge. We laten zien wat ons en ons publiek bezig houdt en dat gaat veel dieper dan het 'hide behind an image, or hide be hind the haircut'". Bono: „John Lennon was in onze visie ook een soulzanger. Het doet er niet toe dat hij een witte huid had en uit Liverpool kwam. Hij beantwoordde aan onze opvattingen van een 'soul- man' door eerlijke muziek te maken. Hij gaf het mooiste, maar ook het slechtste van zichzelf bloot. Daarom vind ik het jammer dat Albert Gold- fotoap man, de man die ook zo'n schandalige biografie over El- vis Presley maakte, nu bezig is aan een boek over Lennon, waarin hij Lennon zwart maakt. Ik hoop dat het boek flopt, want Lennon heeft zich zelf al genoeg zwart gemaakt. Die had niets te verbergen, net als wij". Hoe komen jullie op het idee ineens fragmenten van werk van anderen tussen je eigen nummers door aan het publiek te serveren? Edge: „Die fragmenten beval len ons wel. We zijn nog niet goed genoeg om ze helemaal te spelen, maar we oefenen tij dens concerten. Maar nu ze- rieus: er zijn dichters die zo maar woorden oppakken en rangschikken en kunstenaars die met fragmenten van neon reclame spelen. Ik houd ervan om met bestaande stukken mu ziek te spelen. Kijken wat er gebeurt tijdens een optreden als je ineens een stukje 'Ruby Tuesday' van de Stones er tus sendoor prikt". Jullie ontbraken zomaar op Torhout/Werchter. Daar heb ben jullie het Europese publiek definitief aan je voeten gekre gen. Bono: „We vonden het jammer om niet op Torhout/Werchter te kunnen zijn. Daar hebben we geleerd wat het is om voor een grote groep mensen op te treden. Wat de mogelijkheden zijn die je uit zo'n situatie kunt halen. Maar dat is niet onze enige goede ervaring met Tor hout/Werchter. Bij andere op tredens moet iedereen vaak snel weg, je ziet niemand, ar tiesten leven vaak zo afgezon derd van elkaar. In België heb ben we eindelijk eens kunnen praten met de Simple Minds, Eurythmics, Talking Heads, Peter Gabriel. In zo'n situatie ben je niet vaak". Bestaat bij U2 de behoefte om zich te bezinnen op de status van een 'megagroep'. Worden jullie niet te groot voor een band, die zijn fans recht in het gezicht wil blijven kijken? Bono: „Vlak voor de Joshua Tree-opnamen trokken we ons terug. We namen wat op en be raadden ons over de toekomst. Veel mensen confronteren ons met het gegeven dat we een su- pergroep zijn en dat we onszelf niet voorbij moeten lopen. Toen we erover spraken kwamen we erachter dat dat niet ons pro bleem is. Wij voelen onszelf nog steeds een klein bandje. Eerlijk waar, we staan met beide benen op de grond". Edge: Ik ken de artiesten die moeilijkheden gaan krijgen met optredens in grote sta dions. Voor mij telt dat niet. Ik vind het heerlijk om voor een massaal publiek te staan. U2 gaat daar steeds beter van spe len. Als je ons vergelijkt met de periodes dat we in bars spelen dan kun je zeggen dat het grote publiek ons meer stimuleert dan een paar honderd luiste raars in een café. Zo'n beginpe riode moet je niet idealiseren. We spelen nu de beste shows uit ons bestaan, zeker voor volle stadions. Let maar op in Rotterdam". ROTTERDAM - De po pulaire Amerikaanse zangeres Madonna treedt dinsdag 25 augus tus op in het Feijenoord- stadion in Rotterdam. Het is nog niet bekend wanneer de kaartver koop begint. De concer ten die Madonna in het kader van haar wereld- toernee geeft in Londen op 18 en 19 augustus wa ren binnen een dag uit- vekocht. Madonna ZATERDAG The good guys and the bad guys (USA 1969, Did. 1,17.35 uur). Komische western over een marshal op leeftijd, die nog een maal achter een oude vijand aangaat. Met Robert Mitchum en George Kennedy. Pillow talk (USA 1959, Ned. 2,19.25 uur). Doris Day en Rock Hudson in een van hun bekendste komedies. The king's thief (USA 1955, Did. 1,10.55 uur). Kostuumfilm over intriges aan het hof van de Engelse koning Charles. Met David Niven en Ann Blyth. The dead don't die (USA 1974, Did. 1, 22.15 uur). Griezelfilm met George Hamilton. Savaltore Giuliano (Italië 1961, Did. 1,23.25 uur). Het levens verhaal van een Italiaanse Robin Hood. Wunschfilm der Woche (Did. 2, 20.15 uur). De ZDF-kijkers mogen kiezen uit 'Anche gli angeli tirano di destro' (1974); 'The first great train robbery' uit 1978 en de rampenfilm 'The Poseidon adventure' (1972). Outside the wall (USA 1950, Did. 3 WDF, 22.15 uur). Richard Basehart als een ex-gevangene, die nieuw leven wil begin nen. The tall target (USA 1951, België 1, 16.15 uur). Een New- yorkse detective ontdekt een complot om president Lincoln te vermoorden. ZONDAG The solid gold Cadillac (USA 1956, Ned. 1, 15.55 uur). Judy Holliday in een komedie over lastige aandeelhoudster. The front page (USA 1931, Ned. 2,22.25 uur). Journalist in de mangel tussen zijn werk en zijn vrouw. Hoch droben auf dem Berg (W.-Duitsland 1957, Did. 1,14.20 uur). Heimatfilm in de Alepenwei. National Lampoon's Animal House (USA 1978, België 1,20.40 uur). Amerikaanse studentenleven in de jaren zestig. Harde humor met John Belushi. MAANDAG Girl Happy (USA 1965, Did. 1,10.35 uur). Elvis Presley-film. Miracolo a Milano (Italië 1950, Did. 1, 23.00 uur). Modern sprookje over krottenwijk van Milaan. DINSDAG Dodsworth (USA 1936, Ned. 1,15.30 uur). Autofabrikant ver koopt terwille van zijn vrouw het bedrijf. Eenmaal op reis in Europa dreigt hij haar kwijt te raken. The sea hawk (USA 1940, Did. 2, 20.00 uur). Errol Flynn als kaper in dienst van de Engelse koningin tussen de Spaanse galeien. 45 Parabello (Italië 1986, Did. 2, 22.55 uur). Zwart-wit film over aantal mensen in de Povlakte. Ook Thorn Hoffman speelt er een rol in. I WOENSDAG, «u. The Hotel New Hampshire (USA 1984, Ned. 1,22.30 uur). Be werking van John Irvings roman. Met Beau Bridges, Jodie Foster en Rob Lowe. La colmena (Spanje 1982, Did. 2, 22.10 uur). Na de Spaanse Burgeroorlog zoeken Madrilenen gezelschap in een populair café. Bekroonde film van Mario Camus naar de roman van Cela. Magnificient obsession (USA 1953, Did. 3 WDF, 22.30 uur), Melodrama van Douglas Sirk. Rock Hudson is rijke play boy, die blinde vrouw wil redden. DONDERDAG Paint your wagon (USA 1969, Ned. 2,19.55 uur). Musicalfilm over de goudkoorts-periode met Clint Eastwood en Lee Marvin. A thousand little kisses (Israël 1981, Did. 2,23.55 uur). Over ledene blijkt jarenlang een dubbelleven te hebben geleid. .Pier 5 Havana (USA 1956, Did. 3 WDF, 20.15 uur). Na de re volutie op Cuba raakt Amerikaan betrokken bij een com plot tegen Castro. 'Legal Eagles'. Thriller met komische elementen van Ivan Reitman ('Ghostbusters'). Bij het oplossen van een schilde rijendiefstal vinden openbare aanklager Robert Redford en advocate Debra Winger (uit 'Terms of Endearment') elkaar. Hun confrontaties zijn soms aardig, maar het verhaal is niet altijd even boeiend. 'Storia d'Amore'. Film van Francesco Maselli met Valeria Golino als jonge Italiaanse die haar vader en broertjes ver zorgt in een huis in een afbraakbuurt. Ze wordt verliefd op twee jongens. Het drietal gaat samenwonen, maar de inge wikkelde relatie houdt geen stand. Mm JU. De nieuwe film van James Bond, The Living Daylights', gaat in première in Casino 1 in Breda, City in Roosendaal, Cinem'actueel 1 en 2 in Bergen op Zoom en De Koning van Engeland in Hulst. Gisteren hebben wij uitvoerig stilge staan bij deze film. 'Na Schooltijd' (Tuff Turf) blijft nog in Migrion in Breda. Tienerfilm over een middelbare scholier (James Spader) die verliefd wordt op de vriendin van een agressieve klasge noot/bendeleider. 'De naam van de Roos' van Jean-Jacques Annaud naar het boek van Umberto Eco is nog steeds geprolongeerd in Ciné sol 2 in Breda en Roxy 1 in Bergen op Zoom. Tough Guys' met de oude rotten Burt Lancaster en Kirk Douglas gaat verder in Casino 4 in Breda. Misdaadkomedie zonder grote verrassingen. 'Police Academy 4' blijft te zien in Grand Theater in Breda, Centraal in Geertruidenberg, City in Roosendaal, Cinem'ac tueel 3 in Bergen op Zoom en De Koning van Engeland in Hulst. 'Platoon' de bekroonde Vietnamfilm, gaat weer verder in Casino 3 in Breda, Luxor in Terneuzen en de Koning van Engeland in Hulst. 'Children of a lesser God' is te zien in Ca sino 2 in Breda, Roxy 2 in Bergen op Zoom en Luxor in Ter neuzen. 'A room with a view" van James Ivory draait in De Koning in Hulst en Luxor in Terneuzen. Filmhuis Concordia in Breda draait vanavond en morgen avond het decadent-filosofische Kammerspiel 'Violence and Passion' van Visconti. Op 13,14 en 15 juli: 'Teorema' van Pa- solini. Een gezin uit de bezittende klasse gaat tenonder aan de betovering van een onbekende jongeling (Terence Stamp) met de trekken van zowel een Messias als Satan. Erotische spanning in een enigszins achterhaalde jaren zes tig-film met een theoretisch karakter. Op donderdag 16 juli: 'Canterbury Tales', de kluchtig-erotische Chaucer-verfil- ming van Pasolini.

de Stem | 1987 | | pagina 13