onderhandelingen tussen vissers en club zonder resultaat Verstraeten in kwart finale tennis Hulst 't Karrewiei Fotoclub exposeert Fanfares niet voor een zacht prijsje in de dorpshuizen neele leelemans Kloosterzande luidt pastoor Verster uit „DE MANDICA'S" TOUWTREKKEN Jaarlijkse fokveedag in Kloosterzande Drie maanden brommen voor casinohouder met schietklare wapens POLITIERAPPORT Samenwerking Zeeuws en Indonesisch waterleidingbedrijf DER HOOFT IMISMENU: VOGELWAARDE STRING-BAND tan bekent rand- ichting Boete voor pikken witte fiets Excursie naar Doel maakt tongen los PLAATSELIJK NIEUWS MARKTEN EXAMENS in de samenwerkingskrino :h-Vlaanderen „Noord" )E] STEM VAN ZEELAND 2 VRIJDAG 10 JUL11987 KEN PALINGPOTEN 'AP MET HONDEËI XEL-In Axel kunnen kanovaarders voorlopig et terecht om een eindje te peddelen. trvelend BRUGGEMAN BESTRIJDT B EN W: 4, Tel.: 01620-31054. el: 076-225705. Werk Clinge Kloosterzande Hengstdijk Terneuzen Groede Goes Cadzand Oostburg I At 11/12 juli a.s. zullen de aan- de weekenddiensten in de gd worden: 00 uur: Kloosterzande 30 uur: Stoppeldijk 30 uur: Boschkapelle 30 uur: Lamswaarde 30 uur: Ossenisse 00 uur: Hengstdijk 00 uur: Terhole 11.00 uur Kloosterzande ande op zondag 12 juli om 10.00 de afscheidsviering van pastoor Besturen van de parochies. T22 tennismedewerker njLST - Door een partij in in3t om te zetten bereikte favoriet in de C-catego- jeroen Verstraeten de „,art finales van het in ilst georganiseerde ten- stoernooi. versloeg met 6-1,6-2-cijfers Lje Lambert De als tweede ilaatste Ronald van Remor- legde met zijn 6-0,6-2-winst gjaak Koole de basis voor een mogelijke finaleplaats, maar krijgt eerst nog Evert van Kampen als tegenstander. Hij bereikte de kwart finale door André Laan uit Oosthuien te verslaan met 6-3,6-4. Jeroen Verstraeten moet in de kwart finale Paul Hendrikse bestrij den die min of meer verrassend Fred Elliott onderuit haalde. Dit duel kende in de eerste set een tie-break van 12-10, waarna Hendrikse in de tweede set definitief het lot van Elliott bezegelde (6-2). Zowel Ron van der Meer (Oosthuizen) als Edward Bleijenberg wer den kwart finalist via een walk-over op respectievelijk een geblesseerde Ronnie van Remortel en Jean-Loup Del tour. In de B-categorie, waar van iedere avond een partij op het programma staat, plaatste de Belg Philip Versluis zich eenvoudig voor de halve eind strijd door met 6-0, 6-3 Mark Albers met lege handen achter zich te laten. Ook bij de dames is een aanvang gemaakt op het schema. Franceses Adriaan- sens ontmoette in haar ope ningspartij Nathaly Tijssen en dat bleek aanvankelijk geen gemakkelijke opgave, want Tijssen pakte de eerste set met 6-3. Adriaansens keerde even wel de rollen tijdig om en stond haar tegenstandster slechts twee games toe in het vervolg van de strijd: 3-6, 6-2, 6-0. Het schema bij de D-heren kent reeds twee kwart finalisten. Dat zijn Paul Boeijkens en Ro bert Vermeulen. Boeijkens bleek te sterk voor Alfred Koen, hetgeen werd uitgedrukt in de cijfers 6-2, 6-1, terwijl Vermeulen een 6-4, 6-3-over- winning boekte op Macky Ed wards van Muijen. Enkele uitslagen: Heren enkel E: Jan Stam-Jan van de Berg 6-1, 6-1, Mark van der Meer-Ronald de la Ruelle 6-4, 6-3, Theo Voermans-Theo Heijndrickx 6-0,6-2, Peter Pro- voost-Olaf van der Sloot 7-6,6- 1. ENISONDERNEMING unusstraat 25, 's Gravenpolder 1103-1517, bg g 1327 itverlenlng. Overal te ontbieden en nacht bereikbaar itic i 24. Hukt. lel. 01140-19236 tiekermis 14 t/m 17 aug. bij mooi weer. iet 's nachts kouder dan buiten is) Prijs: Italiaanse dollars advertentie morgen in deze krant. Aariv.: 20.00 u. Aanv.: 20.00 u. Aanv.: 19.00 u. Na afloop D.J. „PEDRO" een kanovaarders in Axel onze verslaggever leerhandelingen tussen de Kanoclub Zeeland en de ■club GOA, over het mogelijk beschikbaar stellen van .Kleine Kreek en de Bosbaanvijver, zijn op niets uitge- pen. café te Vogelwaarde. lie partijen wachten nu maar met welke resultaten een ovinciale werkgroep uit de js komt. Die is bezig met een iderzoek naar watertjes in eeland die in aanmerking ko en voor kanosport. Aanvankelijk waren de xelse hengelaars bereid de noclub te laten varen op de isbaanvijver en, zij het met indjesmaat, op de Kleine •eek. GOA stelde daarbij wel uitdrukkelijke voorwaarde t de kanoclub dan wel moest ien van verdere pogingen op nog andere Axelse wate- n hun bootjes te water te la- Daarop schreef de kano- jbeen briefje voor zo'n rege- ig in het geheel niets te voe- L ethouder H. de Mul had nog hoop dat de twee clubs het nog met elkaar op een ak- zouden gooien. In een sprek deze week opperde hij totstandkoming van een mpromis. Immers, Axel heeft geen enkel belang bij dat er er het gebruik van gemeen- ijke wateren geruzied wordt, lar GOA bleek van een com- omis niets te willen weten, hengelaars wachten liever resultaten van de provin- .e werkgroep af. Als ze nu de lovaarders op 'hun' water laten, zo vrezen ze, staan ze iks een stuk zwakker als er meer water van hen wordt lepakt'. Wie nu z'n auto inruiltv< een nieuwe Seat Marbella 1 kanoclub liet op zjjn beurt ten zeker niet met de eis van «BA akkoord de gaan. Im- enkel rondjes varen op de line Kreek wordt zelfs voor kan waarschijnlijk meteen wtj rijden zonder te betalen. Want tijdelijk krijgt u vu Seat een renteloos voorschot va? maximaal f 10.000,- Envoi meeste gevallen voldoende zij1 Het renteloze vooischotbt JRGH-HAAMSTEDE - taalt u pas na 6 m a a n d e n tenig ^~iAr'ge C. H. uit Dor- 1 Kht heeft bekend brand Dus kunt u nu in uw nieu»< hebben gesticht in een litaal buitenhuis aan de Boeijesweg te Burgh amstede, waardoor een iade ontstond van onge- Op zichzelf al een aantrtl r 1 miljoen gulden. tifla, eigendom van de fa- kelijk aanbod, maar nog a lie K. uit Voorthuizen, werd Je vroege morgenuren van trekkelijker wanneer we u" ïdag 20 juni vrijwel geheel Marbella stappen en hoeft pas begin 1988 te betalen tellen dat u al vanaf f 12.2 r e'genaar W. K. is aange- een Marbella koopt, tn ien. Hij had de man op- rno :fl.' Seêeven de villa in alle Marbella s nu nog co» ld te steken fervente kanoërs op een geven moment vervelend. De kano club wil uiteindelijk een lange kanoroute realiseren. Boven dien zitten de peddelaars nu niet meer zo dringend op een klein water te wachten. Het zou namelijk gebruikt worden voor de opleiding van nieuwe leden. Maar inmiddels heeft de club in Terneuzen een watertje voor dat doel. weten te bemachtigen. Ook de kanoërs voelden er dan maar het meeste voor op de re sultaten van de provinciale werkgroep te wachten. Van onze correspondente MIDDELBURG - De witte fiets met twaalf versnellin gen oefende op 28 december van het vorig jaar een on weerstaanbare aantrek kingskracht uit op de 22-ja- rige M.V. en zijn 25-jarige vriend B.R. uit Terneuzen. Het voertuig stond weliswaar op slot maar dat was voor de mannen geen probleem. Samen Sjorden ze het ding op de schouders en zo ging het twee tal die nacht op huis aan. Twee surveillerende politie mannen vonden het gesjouw nogal verdacht en, nader aan de tand gevoeld, bekende het tweetal de fiets even tevoren te hebben gestolen. Donderdag hadden de maten zich voor dit feit voor de politierechter in Middelburg moeten melden, maar hun plaats voor het ver- dachtenhekje bleef leeg. Bij verstek werden de fiet sendieven elke veroordeeld tot een boete van 500 gulden. Hoopvolle boeren leidden gisteren in Kloosterzande, waar de jaarlijkse fokveedag werd gehouden, hun vee voor de keurende jury. Er was veel belangstelling voor het evene ment, mede dank zij het mooie weer. fotowim kooyman Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Tot 30 juli zijn zo'n 60 vergrotingen te bezichtigen, gemaakt door de Foto Hobbyclub Vogel waarde. In de openbare bibliotheek te Kloosterzande hangen onder andere landschappen en portretten en kleur en zwat-wit, grafisch werk en andere foto's die het bekijken waard zijn. De openingsuren zijn maandag van 13.30-17 uur en van 18-20 uur, dinsdag en woensdag van 13.80-17 uur en vrijdag van 13.30-17 uur en van 18-20 uur. Voor wie op die tijdstippen niet kan is enkel ook op zaterdag 11 juli de bibliotheek geopend van 13.30 tot 16.30. Van onze correspondent de aanbetaling zal uw inruil in |n OpdraCht VERDACHTE IN HOGER BEROEP (ADVERTENTIE) Van onze verslaggever HULST - De muziekgezelschappen in de gemeente Hulst kunnen helemaal niet voor een zacht prijsje gebruik ma ken van de gemeenschapshuizen. ziekgezelschappen sterk varië ren. „Juist aan die relatie wil len we proberen iets te doen met die heroverweging". tgeleid voor de rechtercom- Bris in Middelburg en heb- een bekentenis afgelegd, kennelijk niet meer tevre- met de oorspronkelijke in- ng van de villa, wilde met opstrijken van het verzeke- vgeld de villa herbouwen. pleter zijn Zo heeft de Marbella nu verstelbare rugleuningen de GL bovendien een handif wisser op de achterruit. Kort samengevat kunt plokker straks zeer voordelig, pittig' A sportief rijden Dus heeft u rfl» nen genoeg om s n e 1 bij uw Sc' ersla6Sever dealer langs te gaan. - Het winkelbedrijf *^er> gespecialiseerd in en huishoudelijke ar- gaat zich vestigen heeft het leegstaande Jan Pot in de Axelse Ktraat gekocht Na een kd verbouwing zal de naar verwachting ge- nu,?rden rond septem ber. In Zeeuwsch- kTfren heeft Blokker mo- et een maximum van f 10 000,- Minimale aanbel Wettigingen Hulst en Van onze correspondente MIDDELBURG - Omdat zijn casino in Kapellebrug al tweemaal was overval len, had de 34-jarige V.B. uit Vogelwaarde zich gewa pend met een pistool en een machinegeweer, die hij in Amsterdam op de kop had getikt voor ruim 4000 gul den. Op 26 september 1985 trof de politie na een tip het pistool aan onder het bed in de slaap kamer en het machinegeweer in de kofferbak van de auto. Beide wapens bleken 'schietklaar' en dat was voor de politierechter donderdag in Middelburg een 'verzwarende omstandigheid'. „Iemand die een casino runt weet dat hij risico's loopt", al dus de officier van justitie mr. Nijmeijer die dat nog geen re den vond om dan maar zelf naar de wapens te grijpen. Hij vond de zaak zo ernstig dat hij tegen B. een gevangenisstraf eiste van vier maanden. Daar bij merkte hij op rekening te houden met het feit dat een en ander zich al ruim anderhalf jaar geleden had afgespeeld, maar B. kon niet eerder voor het verdachtenhekje verschij nen omdat hij in België nog een straf moest uitzitten. Overigens werd behalve de wapens ook nog een grote hoe veelheid munitie in beslag ge nomen, plus een grote som geld, waar de belastingsdienst on middellijk beslag op legde. Po litierechter mr. Nomes hield met de omstandigheden nog meer rekening dan de officier al had gedaan en hij veroor deelde de man tot vier maan den waarvan een maand voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. Maar ook hier kon B. geen vrede mee hebben: hij kondigde aan onmiddellijk in hoger beroep te gaan. PASFOTO'S kleur en zwart-wit DIRECT KLAAR! Ook op zondagmiddag ZOMERAANBIEDING KONICA KLEURENFILMS 12 OPNAMEN 6.90 Nu 2 stuks9.90 24 OPNAMEN- 7.90 Nu 2 stuks12.50 36 OPNAMEN 9.90 Nu 2 stuks15.90 F bierkaaistraat 10 hulst tel. 01140-13084. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE Zondag 12 juli nemen de parochianen van Kloos terzande afscheid van pastoor J. Verster, die na 20 jaar herder te zijn ge weest van de H. Marti- nusparochie met emiraat gaat. Op verzoek van de pastoor zelf wordt aan dit feit niet te veel ruchtbaarheid gegeven. Hij zegt een prachtige tijd gehad te hebben in Klooster zande, waar hij met plezier op terugkijkt. Nog liever kijkt hij naar de toekomst. Alle parochianen hebben een extra editie van het pa rochieblad in de bus gekre gen met daarin een uitnodi ging om het afscheid van hun pastoor te komen meevieren. Tijdens een plechtige eucha ristieviering om 10.00 uur in de parochiekerk zal afscheid worden genomen. Iedereen wordt daarna in de gelegen heid gesteld om persoonlijk afscheid te nemen in café zaal 'Het Molenhof' tegen over de kerk. Ook de huis houdster van de pastoor, mej. N. Vereecken, zal hierbij be trokken worden, omdat zij zich ook al die jaren voor de parochie heeft ingezet. De ze ventigjarige scheidende pas toor blijft in Kloosterzande wonen. Raadslid A. Bruggeman (eigen lijst) betoogde dat gisteravond tijdens de raadsvergadering met een hele rits argumenten en voorbeelden. Hij ging daarmee in tegen burgemeester en wethouders, die eerder stelden dat de fanfa res, omdat ze maar een 'sociaal tarief' betalen, indirect door de gemeente gesubsidieerd wor den. Met dat 'sociaal tarief' bleek wethouder P. Weemaes gisteren een huurprijs te be doelen die niet kostendekkend is. Maar zo lustte Bruggeman er nog wel een paar. „Dat geldt voor iedere vereniging", con stateerde hij. Het raadslid bleek niet ge rust op de door B en W aange kondigde heroverweging van de subsidies aan muziekgezel schappen. Het argument dat de rol van de korpsen in de sa menleving veranderd is, veegde Bruggeman snel van tafel. Hij wees erop dat de mu ziekgezelschappen van groot belang zijn voor de leefbaar heid van de verschillende ker nen. Ze doen rondgangen, luis teren huwelijksjubilea op, spe len tijdens de kermis en geven concerten. Juist omdat ze voor die concerten telkens zaal- ruimte afhuren, meende Brug geman, dragen ze juist bij aan het instandhouden van de dorpshuizen. Het raadslid stelde vast dat de muziekverenigingen heel wat werk verzetten om hun clubkas op peil te houden via allerlei activiteiten. „Ze proberen daardoor de contributie zo laag mogelijk te houden". Dat B en W een relatie willen leggen tot de hoogte van de contributie en het subsidiebedrag lijkt Brug geman dan ook niet juist. Wethouder Weemaes bena drukte dat B en W niet de be doeling hebben om de stimu lans bij de verenigingen weg te nemen om eigen initiatieven te ontplooien. Hij wees erop dat de verschillen tussen eigen in komsten en subsidie bij de mu- Van onze verslaggever HULST - Een mogelijk uit stapje naar het kerncentra lepark in Doel heeft don derdagavond tijdens de Hulster gemeenteraad flink wat discussie opgeleverd. Inzet daarbij was de vraag of de raadsleden ook nog andere informatie nodig hebben, be halve dan die ze in Doel zullen krijgen. Mevrouw A. van Wees (PvdA) opperde om ook een bij - eenkomst voor de raad te orga niseren over de negatieve as pecten van kernenergie. Ook P. Stevens (Gemeenschappelijke Belangen) wilde graag vooraf uitleg door een deskundige op gebied van kernenergie. Een eerder idee om een des kundige mee te nemen zag bur gemeester F. Jacobs niet zitten. „Als we daar naar toe gaan, gaan we als gast. Een deskun dige meenemen is niet nodig. Mijn ervaring is,dat zowel de positieve als de negatieve kan ten van kernenergie door de voorlichters worden belicht". De suggestie voor een aparte bijeenkomst zei Jacobs nog wel met de wethouders te willen bespreken. „Maar als u even eerlijk wil zijn als u wilt dat men in de kerncentrale is, dan siert het natuurlijk niet om iemand van te voren uit te no digen die alleen maar kritiek heeft". VISWEDSTRIJD - De jeugd afdeling van de visclub 'De Clingse Hengelaars' houdt zaterdag 11 juli aan het vis water 'De Zestigvoet' langs de Verkorting een viswedstrijd. Voor de wedstrijd zijn ver schillende prijzen beschik baar gesteld. Die worden na afloop uitgereikt door de voorzitter van de jeugdcom missie Roger van Craenen- broeck. De wedstrijd duurt van 9.00 tot 10.30 uur. TENNISCLUB - Tennisvere niging Hontenisse heeft de clubkampioenschappen in de B-poule afgewerkt. De win naars: mixed: Heorgette Burm en Pierre de Caluwé', heren dubbel: Peter van An- rooy en George Morcus, da mes dubbel: Georgette Burm en Mattie Asselman, heren enkel: Ron Salomé, dames en kel: Anne-Marie Jansen. VISWEDSTRIJD - Hengel sport vereniging De Vogel houdt zaterdag 11 juli een vis wedstrijd op de Vogel. Deze begint om 17 uur en duurt tot 20 uur. DE VOGEL - Op het recrea tieterrein de Vogel zijn ko men weekeinde en de daarop volgende vakantieweek weer volop activiteiten gepland. Zaterdag 11 juli is er om 14.30 uur schieting op de liggende wip en om 20.30 uur een dans avond. Zondagmiddag is het vanaf 13.30 uur gaaibollen en in de pauze verzorgt de fan fare Excelsior uit Terhole een koffieconcert. Zondagavond is het bingo, voorafgegaan door een uurtje kinderbingo. Maandagavond is er een vos senjacht en dinsdag een disco-avond voor de jeugd. Woensdagmiddag is er ring- rijden op de fiets of op een pony en 's avonds kinder bingo, gevolgd door een bingo-avond. Donderdag komt om 14.30 uur Adriaans Pretparade met een kinder show. Om 18.30 uur begint een viswedstrijd in de haven en om 22.30 uur is er een lampr ionnenoptocht op de camping. Vrijdagavond verzorgt de groep Shape uit Kapelle een body-building demonstratie. Zoals gewoonlijk zijn alle ac tiviteiten ook toegankelijk voor niet-kampeerders. Twee zeventienjarige jon gens, A.P van de B. en R.W. uit Goes, hebben bekend in Terneuzen acht inbraken te hebben gepleegd. Zes wonin gen aan de Oude Vaart, een garage en een caravan waren het doelwit. In een leegstaand pand aan de Peter van An- rooylaan werd een gedeelte van de gestolen goederen te ruggevonden. Eerder hadden de jongens tegenover de Goese politie be kend dat ze in Domburg drie keer hun slag geslagen had den. In samenwerking met de Goese recherche gaat de Ter- neuzense politie na of de twee jongens nog meer op hun kerfstok hebben. De automobilist H. P. uit Terneuzen verleende tijdens het oversteken van de Axel- sestraat in zijn woonplaats geen voorrang aan een over Breskens het rijwielpad naderende bromfietser A. B. uit Terneu zen. Bij de botsing die volgde bleef het bij materiële schade. Vlaanderen van de rijkspoli tie heeft een controle gehou den op het illegaal kamperen. Er bleken in de nacht van woensdag op donderdag een vijftal recreanten niet op daarvoor bestemde plaatsen te kamperen. Hen werd ver zocht een wel daarvoor in aanmerking komende kam peerplaats op te zoeken. Een van de recreanten weigerde dit en hem werd een proces verbaal opgelegd. In de bebouwde kom van groede is H.J. uit Zelzate aan gehouden toen hij met zijn auto slingerend door de be bouwde kom van Groede reed. Uit het onderzoek bleek dat J. onder invloed verkeer de. A. W. uit Hoek deed bij de gemeente politie van Terneu zen aangifte van diefstal van circa 30 liter benzine uit de tank van zijn personenauto. Deze stond geparkeerd aan het Oostelijk Bolwerk te Ter- Bij De W. te Breskens is een etalageruit stukgeslagen en is voor 180 gulden aan goederen gestolen. In de nacht vn woensdag op donderdag werd ingebroken in de winkel van J. K aan het TT Kolveniershof te Goes. Ver- IJzendljke mist wordt voor een bedrag van ongeveer 2000 gulden aan tabaksartikelen. Hoe men het pand is binnengekomen kon volgens de politie niet worden vastgesteld, daar geen sporen van braak werden gevonden. In de nacht van woensdag op donderdag heeft men in de wijk De Brabander uit de auto van M.W. uit Heinsberg getracht bepaalde goederen te ontvreemden. De dader c.q. daders werden echter ge stoord en het bleef dan ook bij een poging. De groep West-Zeeuwsch- Nabij het grenskantoor Wa tervliet is een vrachtauto, be stuurd door W.L. uit St. Lau rens, in aanraking gekomen met een personenauto, be stuurd door M.C. uit Nieuw- vliet. Dit gebeurde toen L. vanaf een parkeerplaats weg wilde rijden en hij de perso nenauto van C. niet had ge zien. AMSTERDAM, 9 juli - In Bintje 50mm, werden 773 contracten ver handeld voor levering april bij een prijs van 30,00 tot 28,60 per 100 kg. De stemming was goed prijshoudend ZOETERMEER - Stichting S.V.H. Diploma aspirant chef-kok: Frank Claerhoudt, Hulst. GOES (ANP) - De Watermaatschappij Zuidwest-Neder land (WMZ) gaat een samenwerkingsverband aan met het Indonesische waterleidingbedrijf PD AM Kabupaten Ban dung. Volgens voorlichter G. van Rossum van de WMZ gaat het om een gebied zo groot als Zeeland, waar rond de drie miljoen mensen wonen. Zeeuwse technici zullen naar Indonesië afreizen om het waterleidingbedrijf daar te helpen en te adviseren met de verbe tering van het leidingnet, de negen pompstations, de zuivering en de administratie. Aanstaande woensdag wordt op het hoofdkantoor van de WMZ te Goes de samenwerkingsovereenkomst getekend. Voor deze ge legenheid is een Indonesische delegatie naar Nederland afgereisd. Daarbij bevinden zich onder meer de voorzitter van de raad van commissarissen van het Indonesische bedrijf en ir. Achmad Set- jadipradja, de directeur van het bedrijf.

de Stem | 1987 | | pagina 11