'Vaticanum grote ommekeer' Forse boete voor croupiers met lamp-handwapens' 15.95 20.95 400 cc 3.95 2.95 PATER MIKKERS EEN HALVE EEUW PRIESTER IN VELE KERKEN PTT'ers zitten nog even in de rommel SCHIETINGEN KORT ZEEUWS Team De Regt sterk in de trekker-trek Gemeenten zijn positief over plan kusttreintje uttig, >00/ kan zijii 3 leeftijden 'ommen n lilfli m PLAATSELIJK NIEUWS MARKTEN lig in onze slijterij: ga hasseltse never oqc rum \ns jrande- nog veelmeer: diepvriesdozen )0,600, bestrijder ïlte ;ta KINDERGELD DE STEM VAM 7FF1 AND 3 WOENSDAG 8 JUL11987 Fouten Wolk stof Beklemmend Ruimte Voorzichtig 'erste groep Rommelig Onwel Vreemd Sas van Gent Terneuzen Auto Ae voorI voor i voor stuks, vanaf gende en insekten QC /oor Aanbiedingen geldig t/m zaterdag 11 juli 1987 L-28 T16 lijk in. eesteken één vakje benutten, van de advertentie wordt in een gezet. advertentie met het belangrijkste i kort en bondig, k Uw telefoonnummer in de 5ageert men gemakkelijk en snel. it u AAN DE ZIJKANT HET BEDRAG moet betalen. Voor toezending van ummer dient u f 3,50 extra te tante betaling kunt u een groene een blauwe girokaart (dus géén rschrijving) insturen. betaling ontvangt u een waarvoor wij u echter f 4,— ■ten in rekening moeten brengen. plaatsing aan Dagblad De Stem, 00 MB Breda. advertenties., of inleveren op onze Prijs incl. 6% BTW f 5.88 f 7.84 f 9.80 f 11.77 f 13.73 f 15.69 Een halve eeuw pries ter. Pater Mikkers kan het straks, eind augus tus zeggen. Vijftig jaar in dienst van de rooms- katholieke kerk, als kapucijner. Afkomstig uit Veldhoven, nu wo nend in Philippine. Vooral bekend in Mid den- ZeeuwsCH-Vlaan deren, de Kanaalzone. Toen hem gevraagd werd die vijftig jaar nog eens te beleven, zei hij meteen ja. „Maar dat zal tijd kosten. Het moet meer zijn dan 'toen deed hij dat en woonde hij daar". Ge volg was dat het inter view uitgesmeerd werd over een aantal dagen. „Laat ons maar even ophouden, praten over geloven, over de kerk kan vermoeiend zijn", zei hij na de eerste 'zit ting'. Maar er werd ook hartelijk gelachen. Op momenten dat Pater Mikkers smakelijk anecdotes opdiste. Een poging om vijftig jaar priester te vangen in één verhaal. „Moeilijk, want er is zoveel om over te praten". Door Romain van Damme PHILIPPINE - Vroeger en nu. Pater Mikkers moet zich een jojo voelen. Dan weer pratend over het begin, de gloedvolle preken van een uur die de kerkgangers deed sidderen in de banken. Een paar minuten later uitwijdend over de bete kenis van het doopsel nu. Maar telkens weer 'moet het jaartal 1963 genomen worden'. Het jaar van het Tweede Con cilie. Vaticanum II, geleid door paus Johannes XXIII. „Dat betekende de grote ommekeer. Het latijn ver dween uit de kerken. Ineens was het biechten over. Er wordt wel eens gedacht dat het biechten afgeschaft is, maar dat is niet waar. Biech ten gebeurde niet meer. De nieuwe ideeën waren er trou wens al lang. Dat merkte je tijdens gesprekken met colle ga's. Je proefde dat. Het Vati canum zorgde er voor dat die vernieuwingen plotseling aan de oppervlakte kwamen". Pater Mikkers werd 20 november 1911 geboren. Na een studie aan onder meer het seminarie in Langeweg nabij Zeven bergen werd hij 29 augustus 1937 tot priester gewijd in Udenhout. Van daaruit trok hij Neder land in. Missies in eigen land. „Je was een zwervend predi kant. Ik heb op vele preek stoelen gestaan, in veel ker ken geweest. Je had bijvoor beeld het veertig-urengebed. Dat werd met name in de noordelijke provincies ge- Pater Mikkers: 'Een zaaier ging uit om te zaaien'. daan. Maar ook wel in Noord- Brabant. Met carnaval was dat. Dat had natuurlijk te maken met de zonden rond het carnavalsfeest, gebed om het weer goed te maken. Dat zwerven door heel Nederland heb ik 26 jaar gedaan. Hoe dat ging? Het moederhuis van de kapucijners in Den Bosch, kreeg daartoe verzoeken. En dangingjeoppad". Hij maakte fouten toen, zegt hij nu. In zijn preken ge bruikte hij taal die de mensen bang maakte. „Je moet dat durven erkennen. De mensen werden angstig gemaakt. Ja, dat was fout in mijn preken. Maar ik kon toen ook niet an ders. De opleiding was zo. Het was heel binnenkerkelijk, je moest de moraal van de kerk verdedigen. Het was sterk moraliserend. Sterk gebonden aan wetten, de tien geboden, verplichtingen, het huwelijk en kinderen krijgen. Die za ken. De kerk sprak zich daar heel duidelijk over uit". De mensen luisterden. Er was een diep ontzag voor de kerk. „Ja, de mensen vroegen er om. Ze wilden luisteren naar die gloedvolle preken. Ze vonden dat prachtig. Je preekte een uur lang. Je begon met het slechte, de hel, de zonde. En je eindigde met het leuke, de he mel, de engelen. Hoe harder je te keer ging, hoe mooier ze het vonden. Dat was de trend toen". Een keer wilde pater Mikkers zijn woorden kracht bijzetten door de kansel te geselen met een vuistslag. Hij heeft het daarna nooit meer gedaan. „Het was in de Wouwse Plan tage. Ik stond daar op een preekstoel met een pluche rand bovenaan. De kerk vol. Ik begon op temperatuur te komen, stemverheffingen en zo, je kent dat wel. Om wat meer kracht bij te zetten, sloeg ik met mijn vuist op de preekstoel. Het volgende mo ment stond ik in een grote wolk stof. Ik was net met een heel serieus onderwerp bezig. Maar dat kwam niet goed over, de hele kerk lachte. Ik heb nooit meer mijn vuist ge bruikt". Na 26 jaar was het ge daan met het 'zwervers bestaan'. Pater Mikkers kreeg een totaal nieuwe job. Hij moest pendelen tussen twee zustercon gregaties. Dat hield al weer verband met het Vaticanum II. Pater Mik kers kreeg de opdracht de theologie en nieuwe gezichtspunten van Vati canum II aan de zusters te verkondigen. „Twee jaar heb ik dat gedaan. Bij de congregatie Mater Dei uit Breda en de zusters van Dongen. Die hadden ook ves tigingen in Zeeuwsch-Vlaan- deren. In Sluiskil en Hulst za ten de zusters van Mater Dei en in IJzendijke de zusters van Dongen. Vanaf toen kwam ik regelmatig in Zeeuwsch-Vlaanderen. Twee jaar heb ik dat werk gedaan. En toen wisten ze het". Vroeger en nu. Pater Mikkers vergelijkt. Zet het heden en verleden naast elkaar en merkt dan dat hij meege groeid is. „De belangrijkste verandering? Dat de kerk meer open is. Zowel naar bin nen als naar buiten toe. De problemen werden meer be spreekbaar. Vroeger, toen het allemaal volgens die strikte regels ging, ja, toen was de kerk ook wat beklemmend. Laat ik het zo zeggen, aan de ene kant was het rijk, aan de andere kant beklemmend. Door die veranderingen werd het priester zijn breder. Het was niet alleen meer de mis opdragen, wijden en de zegen geven. Het werd veel meer". „De openheid tussen de men sen bevorderen. Dat moet de kerk nu doen. Ja, de liturgie zal zeker blijven, dat moet ook. Het vieren, het samenko men, ook dat heeft de kerk nodig. Maar zeker ook het be spreken van de grote maat schappelijke problemen. Zo als oorlog en vrede, het mi lieu. Dat zijn allemaal zaken die de mensen bezig houden, die de mensen ook bang ma ken voor de toekomst. Het moet een kerk voor iedereen zijn. Niemand mag buitenge sloten worden. De kerk moet niet oordelend en veroorde lend zijn. De mensen moeten hun eigen verantwoordelijk heid kennen. Ik zie het onge veer zo, de kerk moet eerbied hebben voor het eigen gewe ten van de mensen". Nadat pater Mikkers de zusters op weg geholpen had, kreeg hij een paar aanbiedingen van het bisdom. Zo kon hij kape laan worden in een Dordtse parochie. Nog twee andere parochies waarvan de namen hem ontschoten zijn, wilden wel in zee met pater Mik kers. Maar de Brabander ging daar niet op in. Het werd Zeeuwsch-Vlaan deren, het Elisabeth-zie- kenhuis in Sluiskil. „Ik zat niet in de basisziel zorg. Daarom had ik niet zo veel zin om ergens kapelaan te worden. Ik kwam al twee jaar in Zeeuwsch-Vlaande ren. Op een gegeven moment kwam het rectoraat van het ziekenhuis in Sluiskil vrij. Dat was in augustus 1968. Dat wilde ik wel doen. Tot '77 heb ik daar gezeten. Totaal anders dan kapelaan of pastoor in een parochie. Het was eenzij dige zielzorg. Je hebt altijd te maken met zieke mensen. Je moest dag en nacht bereik baar zijn. Stervensbegelei ding, ja, daar had je natuur lijk veel mee te maken". Moeilijk - FOTO WIM KOOYMAN „De dood. Daarover praten is moeilijk, altijd. Ja, het hoort er bij. Ik ben priester. Dan wordt mij vaak gevraagd, hoe zit dat nou, na de dood. Wat is er dan? Ik weet het niet, ik kan dat niet zeggen. Het is ac cepteren, accepteren dat de dood er is. Ja, dat is moeilijk. Als het in je eigen omgeving is. Dan zijn er zoveel vragen. Daar kun je niet op antwoor den. Dat accepteren is een worsteling. Voor iedereen persoonlijk. Daar kom ik niet graag tussen. Ja, zoiets kost energie, veel energie. Dat ac cepteren is geloven ja. Dat is heel diep geloven". „Geloven is op weg zijn. Als ik kinderen doop, ga ik daar op in. Daar doelde ik op toen ik het had over die preken van vroeger. Bij een doopsel kun je toch niet meer aankomen met hemel, hel en daartussen het vagevuur. Je moet dat kind ruimte geven om zich te ontwikkelen. Wij, de ouders, de omgeving, moeten dat be geleiden. Ja, je hoort tegen woordig vaak zeggen, waarom neem je een kind. Het is toch niet verantwoord om in deze wereld vol gevaren een kind te nemen. Ik zeg dan, waarom niet. Het gaat om de ruimte die je geeft. Je zet het op de weg. En als dat kind dan niet precies de weg bewandelt die jij voor ogen hebt, kan dat wrijvingen geven, zeker. Zo erg is dat niet, als die hoofd weg maar steeds in zicht blijft". Na zijn afscheid in het Sluiskilse ziekenhuis moest pater Mikkers kie zen. Hij bleef zitten, in Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij werd free-lance pas tor. Pater Mikkers werd 'overvallen' door allerlei instanties die hem vroe gen of hij belangstelling had voor dit en voor dat. Zeeuwsch-Vlaanderen ontdekte pater Mikkers. „Terug naar Brabant? Nee, dat niet. Hier heb ik mijn re laties, mijn werk. Dan ga je niet zomaar terug. Bovendien, vanaf het moment dat ik weg ging uit het ziekenhuis, heb ik het nooit zo druk gehad. Ik heb van alles gedaan. Voorzit ter SKW Sluiskil, regioleider kanaalzone op kerkelijk ge bied, aalmoezenier van de scouts en verkenners in Ter- neuzen, secretaris van de be- jaardenbond, districtsadvi seur, voorzitter genootschap Nederland-Israël afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen. Ik ben nu nog assistentie-pater. Ik val in waar het nodig is. Het was al bij al teveel. Ik ben 75. Ik ging wat met mijn gezond heid sukkelen. Ik moest gas terugnemen. Nu gaat het weer goed". „Nee, ik kan niet zeggen dat ik achter het terugdraaien van bepaalde dingen sta. Daar heb ik nogal wat moeite mee. Maar nu moet ik voor zichtig zijn. Laat het me zo zeggen, dat de bisschoppen al les wat terugdraaien, nee, daar sta ik niet achter. Wij mogen blij zijn met bisschop Ernst. Die doet het anders. Meer op de manier die de kerk van nu nodig heeft. Het is verschrikkelijk goed geweest dat er binnen de kerk gespro ken kon worden over allerlei maatschappelijke zaken. Zo als homofilie, geboorteberper- king, de pil, euthanasie. Dat zijn nou net die maatschappe lijke zaken waarover je bin nen een kerk moet praten. Je kunt niet zo maar voorbij gaan aan die zaken. Die tijd is geweest". „Natuurlijk is het voor veel mensen snel gegaan. Te snel misschien. Daar moet je als kerk ook rekening meehou- den. Een simpel voorbeeld. Plotseling waren alle beelden uit de kerk. Dat heeft mensen pijn gedaan. De veranderin gen voltrokken zich in een te hoog tempo. Momenteel heb je als kerk twee gezichten. Je hebt mensen die vast blijven houden aan het statisch ge loof. Ja precies, op de knieën in de kerkbanken. Dat mag, zeker. Maar je moet er voor zorgen dat die dialoog open blijft. Dat kost tijd en moeite. Want aan de andere kant staat dat dynamische geloof. Het bezig zijn met de maat schappij, met de mens. Dat is zo belangrijk". De uitnodigingen liggen al klaar. Eind augustus, 29 om precies te zijn, is pater Mikkers een halve eeuw priester. Maar dan wordt er nog niet gefeest. Philippine loopt in dat weekend vol met mossel liefhebbers en Sluiskil viert de 'Kilfeesten'. Daarom is het een week end uitgesteld. „Ja, 29 augustus was de da tum van de wijding. Op 5 sep tember vieren we het feest in Sluiskil. Om 19 uur begint dat. Na de eucharistieviering is er een receptie. Zondag 6 sep tember verhuizen we naar Philippine. Om elf uur is de mis, daarna receptie. Ja, de uitnodigingen zijn klaar. Ik heb er op laten zetten, 'een zaaier ging uit om te zaaien'. Dat zinnetje vat vijftig jaar priesterschap samen". EERSTE 'HAP' NAAR ROOSENDAAL 'an onze verslaggever ROOSENDAAL - Het nieuwe districtskantoor van de PTT n Roosendaal is deze week in gebruik genomen. In ver- )and hiermee verhuisde een groep van 75 PTT'ers van het lagere districtskantoor te Middelburg naar de nieuwe huisvesting in Roosendaal. Telefoon: tweede en laatste groep, uim dertig man sterk, gaat l'nnen drie jaar naar Roosen aal over. Verder zijn in het UWe kantoor tegenover het «osendaalse EKP ook staf- pisten ondergebracht die el- J*8 in Roosendaal zaten. De getting van het nieuwe kan- 'bestaat nu uit ruim hon- Fta mensen. jtöer de 75 mensen van de •rste groep verhuizers zitten Brabanders die voordien 13| Middelburg pendelden, laatste jaren zijn met het op de verhuizing van het «ïctskantoor naar Roosen- "ij vacatures met name en aangenomen die al in West-Brabant wonen of zich daar hebben gevestigd. Ook zitten bij de eerste 'hap' diverse Zeeuwen die nu zijn gaan pendelen. Van hen heb ben verschillenden plannen om richting Roosendaal te verhui zen. De ingebruikname van het nieuwe PTT-kantoor leverde begin deze week een rommelige indruk op. „Het is nog een grote bende. Maar we proberen hierin zo goed mogelijk aan de slag te gaan," zo merkte een PTT'er op. Ook is het hele ge bouw nog niet gereed. Onder meer heeft het personeel nog geen kantine ter beschikking. Van onze correspondent TERNEUZEN - „U mag zich niet bewapenen met dezelfde wapens waarmee u mogelijk zou kunnen wor den aangevallen. Ik weet dat u een gevaarlijk beroep heeft, maar dan moet u het op een andere wijze oplos sen". Dit zei gistermorgen officier van justitie mr. C. Nijmijer te gen de croupiers J.M. en M. F. uit Brussel, werkzaam in een casino te Kapellebrug en zich voor het Terneuzense kanton gerecht moesten verantwoor den voor het feit dat zij op 27 februari van het vorig jaar wa ren aangehouden toen ze in het bezit waren van 'ongewenste handwapens'. In hun auto be vonden zich lampen die bij het in werking stellen giftige gas sen afgaven en zodoende de te genstander weerloos maakten. Bij hun aanhouding werden de spullen dan ook in beslag geno men door de politie. Mr. Nij mijer eiste voor beiden een geldboete van 350 gulden en kantonrechter mr. H. de Mul vonniste conform deze eis. De vrachtwagenchauffeur E. V. uit Terneuzen was bij het achteruit rijden uit een inrit aan de Van Wijkhuizenweg in aanrijding gekomen met een over het rijwielpad naderende bromfietser. V. zei terdege goed te hebben uitgekeken, maar volgens V. moet de bromfietser wel met een zeer hoge snelheid hebben gereden, omdat die in eens achter hem opdook. In ieder geval had deze voor rang en waren zowel de officier van justitie als de kantonrech ter van mening dat V. toch nog net niet voorzichtig genoeg was geweest. Eis en uitspraak 150 gulden of drie dagen hechtenis. H. G. uit Terneuzen was op 4 oktober van het vorig /faar ge verbaliseerd omdat hij een door hem bestuurde personen auto aan de Nieuwstraat in zijn woonplaats had geparkeerd met nog draaiende motor en bovendien niet afgesloten. G., die een in een café omwel ge worden vriend zou ophalen, had gedacht dat dat direct zou kunnen gebeuren. De man, vol gens G.'een hartpatiënt, was daar niet a la minute toe in staat. Zodoende duurde het even en in die tussentijd was de politie in de straat verschenen en schreef een proces verbaal uit. Vreemd en ook niet juist vond G. dat de politie eerst in een vlak ernaast aanpalend café naar binnen was gegaan voor een waarschuwing en daar te horen kreeg wiens auto het was en wat de problemen zouden kunnen zijn. „Waarom komen ze dan ook niet waarschuwen in het café er vlak naast", zo verweerde G. zich gisteren ANNABELLA'S - De volks dansgroep voor ouderen De Annabella's geeft woensdag 8 juli een laatste seizoenoptre den voor leden van KBÓ-af- deling in De Roselaer, aan vang twee uur. Naast De An nabella's is ook de volksdans groep voor ouderen uit het naburige Assenede in De Ro selaer te gast bij de KBO. JUBILEUM - Donderdag 9 juli viert A. de Milliano, werkzaam bij de Sint-Willi- brord-school, zijn zilveren ju bileum als onderwijzer. De school laat dit niet ongemerkt voorbijgaan. Er is een heel feestprogramma opgesteld en belangstellenden kunnen de jubilaris feliciteren tijdens een receptie die van 17.00- 18.30 uur op school, Begonia straat 3, wordt gehouden. SOOS - Het COC regio Zeeuwsch-Vlaanderen houdt vrijdag 10 juli, aanvang 21.00 uur, een soosavond voor ho mo's en lesbiennes. Zij kun nen dan terecht in het ge bouw van de Centrale Stich ting, Nieuwstraat 41. KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 58 schutters: hoge vogel: L. Dullaert; eerste zij vogel: J. Da vid, beiden Stekene; tweede zij- vogel: E. Fierens, Lokeren; grootste aantal (3): G. van Dam, Koewacht. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal P. de Vlieger, 30 schut ters: hoge vogel: J. Vermeire, Koewacht; beide zij vogels: R. Colpaert, Moerbeke; grootste aantal (3): L. van Meelen, Kloos- terzande. HENGSTDIJK - De Vogel, 22 schutters: hoge vogel en grootste aantal (6): J. Sinave, Hengstdijk; eerste zij vogel: P. van Hooye, St.- Jansteen; tweede zij vogel: B. Heene, Eeklo. KLOOSTERZANDE - Bejaar- denschieting, zaal De Kastanje, 29 schutters: hoge vogel: F. de Meyer, Ossenisse; eerste zij vogel: J. de Block, Heikant; tweede zij- vogel en grootste aantal (5): P. D'Hondt, Kloosterzande. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal Oude Molen, 21 schut ters: hoge vogel: E. Janssens, Moerbeke; beide zij vogels: ver loot; grootste aantal (4): J. Suy, Koewacht. HULST - Zaal De Kroon, 41 schutters: wip 1: hoge vogel: R. Stentler, Rotterdam; eerste zij- vogel: J. Dobbelaar; tweede en vierde zij vogel: A. Dobbelaar, beiden Boschkapelle; derde zij- vogel: A. Bakker, St.-Jansteen. Wip 2: eerste hoge vogel: G. Her- wegh; tweede hoge en tweede zij- vogel: C. van Gassen, beiden Hulst; eerste zij vogel: R. Sterke, Zelzate. OSSENISSE - Zaal De Zee meeuw, 17 schutters: hoge en eerste zij vogel: F. Pijl, St.- Niklaas; tweede zij vogel: H. Baart, Hamme; grootste aantal (6): A. de Waal, Ossenisse. KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 34 schutters: hoge en beide zij vogels: G. Verstraeten; groot ste aantal (6): E. Fierens, beiden Koewacht. KLOOSTERZANDE - Zaal De Kastanje, 50 schutters: wip 1: hoge vogel: J. Hoop, Kloosterzan de; beide zij vogels: E. de Kort, Hulst; grootste aantal (6): A. van Dijk en R. de Waal, Vogelwaar de. Wip 2: hoge vogel: mevrouw Hermans, Ossenisse; beide zij vo gels: P. Maas, Kloosterzande; grootste aantal (5)J. Passemiers, Ossenisse en M. de Beule, Hulst. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 23 schutters: hoge vogel: R. Her- wegh, Heikant; eerste zij vogel: J. de Waal; tweede zij vogel: C. Gij- sel; grootste aantal (4): R. van Grembergen, allen Koewacht. HENGSTDIJK - De Vogel, 18 schutters: hoge en tweede zij vo gel: J. Sinave, Wetteren; eerste zij vogel: E. Crombeke, Lebeke; grootste aantal (4): G. Poppel, St.-Jansteen. 'S-HEERENHOEK - Bejaarden- schieting, zaal De Korenbeurs, 22 schutters: eerste hoge vogel: P. Maat, Zorgvlied; tweede hoge vo gel: J. Bos, Soranus 2; eerste zij- vogel J. Rijk, Concordia; tweede zij vogel: J. Koens, Victoria:; derde zij vogel: C. van den Dries, Soranus; vierde zij vogel: P. Maat, Zorgvlied; grootste aantal (6): A. Pikkaart, Zorgvlied; vlie gende vogel: C. Baas, Juliana. De volgende schieting is dinsdag 14 juli. Vlissingen bewapent Vlissingen moet weer een echte vestingstad worden. Dat vindt de stichting Vesting Vlissingen die vorige maand officieel is opgericht. Deze week wordt er een begin ge maakt met het herbewapenen van de vestingwallen. Dat ge beurt door de plaatsing van twee antieke kanonnen op de boulevard De Ruyter. Deze twee kanonnen, waarvan er één schietklaar is, zullen vrij dag officieel worden onthuld. Vlissingen werd al in 1489 ommuurd en bewapend om aanvallen vanuit zee te kun nen afslaan. Keizer Napoleon Bonaparte liet tijdens zijn re geerperiode kazematten aan leggen onder de boulevard De Ruyter om er zijn garnizoe nen in te vestigen. Een deel van die gewelven bestaat nog, maar zijn niet toegankelijk voor het publiek. De nieuwe stichting wil ook daar verandering in brengen. Op dit moment is de stichting bezig met het ver werven of in bruikleen ne men van oude kanonnen. Deze zullen zodanig opgesteld worden dat het idee van bat terijen op de vestingwallen weer herkenbaar wordt. De kanonnen zullen bij officiële gelegenheden saluutschoten moeten afvuren. AMSTERDAM, 7 juli - In Bintje 35-50 mm, oogst 1987, werden 5 con tracten verhandeld voor levering april tegen ƒ15,00 per 100 kg. De stemming was kalm. In Bintje 50mm, oogst 1987, werden 9 contracten verhandeld voor levering november bij een prijs van ƒ26,50 tot ƒ25,00 en 1941 contracten levering april tegen ƒ36,60 tot ƒ33,30. De stemming was voor beide flauw na vast. GOES, 7 juli - Fruitveiling: Golden Delicious, 4600 kg: k1. 1 60/70 0,86, 70/80 1,41. Jonagold, 2700 kg: kl. 2 65/70 1,16-1,37, 70/80 1,54-1,65. Aard beien open gr. ds. x 500 gr, 30 ds.: kl. 1 1,20. Aardbeien open grond kg, 840 kg: kl. 2 1,40-2,00. Rode bessen kg, 2200 kg: kl. 2 A 2,78-3,01, B 2,54- 2,64. Rode bes doos x 200 gr., 1070 ds.: kl. 1 A 0,52, B 0,45. Kl. 2 0,41. Rode bes doos x 500 gr., 16.870 ds.: kl. 1 A 1,53-1,62, B 1,40-1,54. Kl. 2 0,90-0,96. Bramen doos x 150 gr., 50 ds.: kl. 1 5,40. Kruisbessen rood ds x 200 gr., 980 ds.: kl. 1 0,97-1,18. Kruisbes rood doos x 500 gr., 70 ds.: kl. 1 0,85. Schonemann doos x 200 gr., 30 ds.: kl. 0,85. Frambozen doos x 200 gr., 1060 ds.: kl. 1 0,88-1,17, B 0,96-1,00. Kl. 2 0,56-0,69. Glen Gova doos x 200 gr., 3940 ds.: kl. 1 1,43-1,56, B 0,90-1,02. Witte bessen doos x 20 30 ds.: kl. 11,04. voor het kantongerecht. Mr. Nijmijer toonde zich niet gevoelig voor deze argumenta tie. „U had terug naar buiten moeten gaan om de motor af te zetten" en eiste een boete van 60 gulden of 2 dagen. De kan tonrechter hield het op de toen- dertijd aangeboden politie- schikking van 35 gulden of 1 dag brommen. F. de V. uit Axel zou volgens het proces verbaal zijn perso nenauto op 23 maart van het vorig jaar aan de Stations straat in Sas van Gnet hebben geparkeerd op minder dan vijf meter van de as van het weg dek nabij een kruispunt. De V. zou echter niet hebben gepar keerd maar slechts een passa gier hebben laten uitstappen. Verder stond in het verbaal dat hij in een grijze auto reed en die was rood. „Zelfs voor iemand die kleurenblind is, moet dit verschil te zien zijn", concludeerde Mr. De Mul. Wel stond er op dat moment daar in de buurt een rode auto maar daarin zat niet De V., die het proces verbaal drie dagen later in de brievenbus vond. Wegens onvoldoende bewijs werd hij dan ook vrijgesproken. Van onze correspondent KAPELLE- Prudant Buick van het team De Regt (Ba- renbrug) uit Biervliet, was zaterdag de meest succes volle Zeeuw tijdens de Trekker-trek-wedstrij den in Kapelle. In de vrije klasse 5,7 ton haalde de 'Green Spirit' als enige een full pul en klasseerde zich daarmee als eerste. De winnaar van vorig jaar 'Popeye' ein digde nu als tweede en trok de sleepwagen 84,5 meter. In de vrije klasse tot 4,4 ton had de trekker van het Zeeuws Vlaamse team last met de ben zine toevoer en eindigde dan ook op de laatste plaats, bij de mini-pullers (900 kg) reikte Hans Adriaanse uit Oostburg naar een goede tweede plaats en Rinus Vermue uit Nisse klasseerde zich met de 'South West Express' als tiende. Bui ten mededinging nam Kees Cools uit Cadzand deel in de 3,4 ton super standaardklasse en verraste met een vierde plaats. Cools heeft plannen om volop actief te worden in de Trekker- trek wedstrijden. De wedstrijd in Kapelle die meetelde voor het Nederlands kampioenschap trok 4000 toeschouwers. Van onze verslaggever SLUIS - De college's van B en W van Sluis en Oostburg staan positief ten opzichte van het plan van de West- Zeeuws-Vlaamse camping houders om volgend jaar twee 'treintjes' langs de kust te laten rijden. De Sluise loco-burgemeester J. du Fossé verklaarde gisteren dat de ondernemers waar schijnlijk wel op een startsub sidie kunnen rekenen. „Eerst moeten ze echter met een uit gewerkt plan komen. We weten momemteel nog niet wat een ritje gaat kosten en waar de haltes komen. Daar moeten we eerst zekerheid over hebben", aldus de loco-burgemeester. Het college van Oostburg is bereid een startsubsidie te ge ven. Ook een ontheffing voor groepsvervoer is volgens wet houder J. de Vries geen pro bleem. „Langs het kustgebied is weinig tot geen openbaar vervoer zodat het treintje nau welijks voor concurrentie zorgt", zei hij. Tien campingondernemers willen het volgende jaar de treindienst opstarten. Tussen Breskens en Sluis gaan dan twee landrovers met aange paste aanhangers rijden. Het is de bedoeling dat de 'treintjes' tussen 9.00 en 17.00 uur rijden.

de Stem | 1987 | | pagina 15