TEPAS Katten en honden in Sluiskil moeten weg Grote aanvoer van mosselen verwacht GS houden afslanken nautische dienst scherp in de gaten Mindervaliden Hontenisse gratis in aangepast luxe chalet op De Vogel sterkste TTA TVT 7TTTIT A ATT» VxxlNI XiPiPil iM IM I J GEEN GERICHTE ACTIES, WEL REGELMATIG PATROUILLES' Öeuters zullen juffrouw Mien missen Oplossing gevonden voor parkeerprobleem Cadzand tëRNOOI j-n Met 7-5, 6-1 bewees paar kracht, om daarna I Marion Mewiss uit te fkelen: 6-4, 7-5. In de fi. rondde zij het karwei litief af tegen Gertie lake, hoewel de beslis- pas viel in de derde set: 2-6, 6-4. Chantal van blven, die een tweede kts was toebedeeld op dn erna, verloor in de halve lie van Gertie Knaake 12-6,6-3,6-4. I soinvetd 31, Breda. 076-224944 ïggie Lambert RAAD VAN STATE STELT KATTENLIEFHEBSTER IN ONGELUK CADZAND/DOMBURG - De Rijkspolitie Zee and houdt komend vakantieseizoen het illegaal camperen zo scherp mogelijk in de gaten. Vergunning Gewonde bij aanrijding in Kloosterzande UNA 30 JAAR KLEUTERLEIDSTER IN GRAAUW DOCKt spurtzegfj 'vloed op je doen en laten. Ze houden je jong". Donderdag is er tijdens een re- Overgang DINSDAG 7 JULI 1987 VEILIGHEID WESTERSCHELDE Nacht GEMEENTE HUURT WEILAND Borden Te heet in ziekenhuis: brandmel- ding lerrassende winnaar Isclub Schelde Inter- listoernooi. Hij legde hoogste B-categorie te winnen van Mare Richel Gorsse uit Kapelle het plaatsingsschema neens geweld aan. Erwin lol en Harold Schipper Ven de favorieten bij de |en-C2, maar zij konden angs tijdens de Zeeuwse npioenschappen al even- schitteren. Hoewel Ca- er nog in slaagde de |ve finale te bereiken na zege in drie sets op een rk spelende Ramon de hg: 4-6, 7-5, 6-2. Harold hipper werd gewipt door Jnnis de Jong, die hiermee Zeeuwse kampioen- hap in de Dl-categorie ge- felte gaf. Tegen Michel prsse moest hij zich uitein- jlijk in drie sets gewonnen Iven: 6-7,6-1,6-1, maar kon Vh troosten met de ge- Ichte verloren te hebben In de uiteindelijke win- lar. Gorsse toonde zich erker in het finaleduel dan prol: 6-2,6-1. pTSLAGEN kele finale-uitslagen: DE-C2: fether Levolger-Els Ars 5-3, lalk-over voor Levolger; HE- Pl: Dennis de Jonge-René de Wf 6-4, 7-6; DE-D1: Esther Jevolger-Maranda de Veij lalk-over voor Levolger; HE- ll: Frans van der Heijde- jarco Jongsma 6-4, 6-4; DE-D1; larina Visser-De Munck 3-6,7- 16-0; HE-E: Ab Hollestelle-Ka- el Leenhouwers 2-6, 6-2, 6-3; lE-E: 1. Hella Giele, 2. Sophie lan Vliet; HD-B/C: 1. Zuid- lieg/Verschuure; DD-C: 1. Van phelven/Knaake; HD-C2: De ong/Jobse-Scheeren/Van Vel len 6-4, 6-2; GD-C: Knaake/ treeve-De Bourgraaf/Van Vel len 6-2, 6-1; HD-D1: De Lan- Je/De Jong-Montenarie/Oreel |-3, 7-6; DD-D1: Meerhoff/ erts-Nieuwenhuize/ De Jtourgraaf 6-3, 6-2; HD-D2: ■ongsma/Jongsma-Bunt/Ver- vijs 6-2, 6-1; DD-D2: Verbrug- Met gereedschap van Tepas levert U vakwerk be beste gereedschappen en machinerieën voorj Ihobbyist, vakman en industrie. DE STEM T27 brugge-Franke/Iwema 6-4, 6-2; HD-E: Bakker/De Bree-An- röchte/Daenen 7-6,5-7,6-3; DD- 1. Anröchte/Van Vliet; GD- Scholten/ Schaier-De Dreu/De Dreu 6-1,6-4. ppeeld op de banen van Phi op Marijke van Driel: 11-2. Ook in de dubbelspelen nifesteerden de Vogelvluci Van onïe Haagse redactie pgN HAAG - Mevrouw M. jijtenhout uit Sluiskil moet snel mogelijk een groot aantal van haar honden en (atten de deur uit doen. jat blijkt uit de uitspraak van Ie Raad van State (afdeling lechtspraak) in het geschil assen de Sluiskilse dierenlief- \ebster en de gemeente Ter- ieuzen. De gemeente Terneuzen ,eeft mevrouw Uijtenhout in yjj van het vorig jaar onthef ing verleend voor het houden ian maximaal vijf honden en eventien katten. Dat is aan- zienlijk meer dan volgens de in Terneuzen geldende Algemene Politie Verordening: daarin staat dat een particuliermaxi- maal vier honden en/of vijf katten mag houden. Voor de Raad van State spit ste de kwestie zich toe op de vraag voor hoe lang die onthef fing verleend was. De ge meente Terneuzen ging ervan uit dat mevrouw Uijtenhout tot 1 juli van dit jaar de tijd zou krijgen een aantal van haar dieren de deur uit te doen. De inwoonster van Sluiskil daar entegen was van mening dat de ontheffing gold totdat de kat ten- en hondenpopulatie door natuurlijk verloop tot het ma ximum uit de politieverorde ning was gereduceerd. „Ze vraagt slechts om oud te mogen worden met haar dieren en deze door natuurlijke sterfte in aantal te doen verminderen", aldus de vertegenwoordiger van mevrouw Uijtenhout voor de Raad van State. De gemeente Terneuzen vindt echter dat daarop niet gewacht kan worden, gezien de overlast die de katten en hon den van mevrouw Uijtenhout veroorzaken. Gezien de grootte van de woning en gezien het feit dat mevrouw Uijtenhout in een woonstraat huist, acht de gemeente het aannemelijk dat de katten en honden ook in de toekomst met een zekere regel maat overlast zouden veroor zaken. De gemeente wijst er bovendien on dat het pand naast dat van mevrouw Uijten hout al enkele jaren onbe woond is. De gemeente vindt de termijn van één jaar ruim schoots voldoende om de 'over tollige' honden en katten weg te doen. De Raad van State geeft de gemeente hierin volstrekt ge lijk. Van ontheffing voor onbe paalde tijd, zoals mevrouw Uij tenhout wenst, kan geen sprake zijn, gezien 'een continue stroom van klachten met be trekking tot overlast door de dieren'. Het gegegeven dat die dieren uitstekend worden ver zorgd, doet daaraan volgens de Raad van State niet af. Bon voor illegaal kamperen Van onze verslaggever Dat gebeurt dan tijdens reguliere patrouilles en niet met jerichte acties, zoals die in voorgaande jaren regelmatig Jaatsvonden. hebben geen tijd en man- iracht om regelmatig 's nachts vijftien man op pad te sturen", politievoorlichter Ton Huiler. „Bovendien weet on- lerhand iedereen dat illegaal :amperen in Nederland, net als lijna overal in het buitenland, -erboden is. Worden illegale lampeerders aangetroffen dan [rijgen ze gelijk een bon. Eerst waarschuwen in de vooravond j) dan 's avonds laat gaan con- roleren of ze wel vertrokken ijn, is ook niet meer te doen". De rijkspolitie zal zijn aan- e/Baarends-Franke/Cronin 6- lacht wat betreft illegaal kam- 6-4; GD-D2: Baarends/Ver- ieren vooral richten op kwets- 11CTcr»_Tc 1-artIro/TrxrArrrn fi_9- F. lare gebieden. „Wij hebben wel irioriteiten gesteld. Natuurge- lieden, waterwingebieden, be- icuwde kommen en terreinen dagrecreatie krijgen oortdurend aandacht van de jjkspolitie". litdrukkelijk wijst de politie woordvoerder erop dat ook amperen zomaar ergens bij Ispeler Reggie Lambert is boer, ook al heeft men toe- I Vier-Dorpentoernooi term temmmf van de grondeige- 1 Haar trornnrlnn to A UnAn Kaa laar, verboden is. „Alleen boe- en met een kampeervergun- ling, afgegeven door de ge- seente, mogen kampeerders laatsen". Afgelopen weekeinde vertegenwoordigers zich g« èn overigens de eerste illegale Reggie Lambert legde besl ampeerders aangetroffen, op de eerste plaats met part» eer tot verdriet ook van cam- Patrick Vonck. Zij versloeji inghouders, hun terreinen bo- in de finale Bram Bieringsi en immers nog plaats genoeg. grote irordt in Willy Lippens met 6-2, 6-1 dat zij in de halve finale mei! 7 het duo Matthijssen/Vani Akker hadden verslagen. In U /eirOOp gemengd dubbelspel ging eindoverwinning naar Danii de Schepper en Reggie La bert. Met duidelijke cijfers t ken zij het sterkste koppel zijn. Zij versloegen met 6-1,1 Marijke Vervaet en Hans' den Akker. Overige uitslagen finales: ÏIK-D) Nouwen-Ferdi Lambert 6-3, 1-6. DE-D/E: Loes Heij boer-Anneke Jonge 1-6, 2-6, 6-2; Herendubbel vtf zersronde: Van Dam/Vink-NouW® Bock 5-7, 6-4, 6-0; Damesdubbel: vaet/De Vries-Bierings/Deij 7-5, Damesdubbel verliezersronde: Maas Dijcker-Guilliet/Bax 6-0, 6-2; Gen# dubbel verliezersronde: Geus/Geus-' melink/Hamelink 6-3,6-1. De kampeerders werden met naar hen doorverwezen. stroom toeristen de weekends van 11/12 en 18/19 juli verwacht. Diverse gemeenten hebben al plannen in de la liggen om eventuele overloop op te van gen, zodat ook op die manier het (noodgedwongen) illegaal kamperen kan worden tegen gegaan. In Oostburg zijn er een aan tal kampeerterreinen die ex- tra-gasten mogen herbergen als alle andere campings in de gemenete vol zijn. „Het gaat hierbij om enkele hectare, waar zo'n driehonderd extra- eenheden geplaatst kunnen worden. Dat geeft in ieder ge val flink wat soelaas", werd gezegd op het Oostburgse ge meentehuis. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - De bromfietsster G. de M. uit Kloosterzande werd zon dagnacht bij een verkeers ongeval in haar woonplaats gewond. Ze werdoverge- bracht naar het Sint Lui- dina ziekenhuis in Hulst. Het ongeval gebeurde op de kruising Marijkeplein-Bea- trixstraat. De bromfietsster werd aangereden door een per sonenauto bestuurd door C. H. uit Kloosterzande. H. wilde vanaf een parkeerterrein linksaf de Beatrixstraat inrij den, maar zijn uitzicht werd door een geparkeerd staand voertuig belemmerd. Van onze correspondent HENGSTDIJK - Met enig offficieel vertoon werden zondag op recreatie terrein De Vogel de eerste minderva- lide gasten ontvangen. Ze gaan hun vakantie doorbrengen in een nieuw, aangepast en luxe chalet. De familie Van de Bosch, eigenaar van De Vogel, heeft het chalet gratis beschikbaar ge steld aan alle mindervaliden van de gemeente Hontenisse. Al in oktober vorig jaar is ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van recreatiege bied De Vogel dit chalet toegezegd. De fa milie Hiel uit Kloosterzande gaat met dochter Jolanda, die rolstoelpatiënte is, als eerste gratis van deze accommodatie ge bruik maken. Van de Bosch stelt dit chalet voorlopig voor één jaar gratis ter beschikking. Of deze termijn verlengd wordt, hangt af van het gemeentebestuur. Als de gemeente Hontenisse daadwerkelijk de toeristenbe lasting doorvoert, dan wordt die termijn niet verlengd. Ook zullen dan geen pasjes meer verstrekt worden om gratis te komen tennissen, roeien, zwemmen, midget-golf- en, paardrijden, etcetera. „De gemeente zou er beter aan doen om deze gratis faciliteiten, die wij de bevol king bieden als particulieren, te gebruiken bij het promoten van de gemeente", aldus Van de Bosch. „Het kost de gemeente geen geld. Ook ons recreatieterrein kost de ge meente geen geld. Waarom moeten ze dan toch nog geld in de vorm van toeristenbe lasting bij ons komen halen, terwijl ze er niets tegenover stellen?". IJNA 30 JAAR bepaalde juffrouw Mien Hillaert het gezicht van de kleuter- :hool in het dorp Graauw. Deze week komt het einde. Ze is 59 en maakt ge- fuik van de vut. Ze zal een leegte achterlaten. Het hele dorp kent haar. De uders van nu zijn de kleuters van vroeger. Ze zijn volwassen geworden en ok juffrouw Mien heeft de jaren zien verstrijken. Maar in haar hart is ze jong I bleven. „Dat is het leuke om te werken met die kleine kinderen. Ze hebben eptie van 19.00 tot 20.00 uur in de basisschool gelegenheid om afscheid te ne- ien. Ig Ronny de Clerck pakte trimkoers. Dit in een spurt r) an onze verslaggever RAAUW - Op het speelveldje r>Air wni„ x* p»w en >1 in de Graauwse kleuterschool Souburg; 5. Rudy Lammens, burg; 6. Henk Peters, Biervl" Willy de Feber, Hoek; 8. Jan beldam, Sas van Gent; 9. Heyboer, Terneuzen; 10. V Veerman, Oostburg; 11. Harms, Sluiskil; 12. Danw, Munck, Sas van Gent; 13. Brand, Kaprijke; 14. Dirk Fi Moerbeke-Waas; 15. Hans 1 Zaamslag. Recreanten: 1. Cj» de Clerck, Brugge; 2. Stan Bj mans, Terhole; 3. Jean-Paul senrood, Koewacht nog het peloton in de steek, peloton dat door de leidiers één ronde werd gereden, w over de finish geleid door B Heyboer. Ook de recreat kwamen in Oostburg in ai Hier opnieuw een Belgische ge, die werd opgeëist Charles de Clerck. In beide tegorieën kwamen 22 reik11 hun rugnummer afhalen. Uitslag trimmers: 1. Roriri Clerck, Brugge; 2. Patrick - - Maldegem; 3. Robert Cloe- bi]. Juffrouw Mlen loopt Brugge; 4. Johan Lepoeter, u 'ei even mee naar binnen. Op- R RnHv T.ammenS, F ïlöst TAr» A,,1j:z. adanks het warme weer ste rn de kindertjes al hun ener- 6 in het spel. Juffrouw Mien illaert kijkt, gezeten op de "id van de zandbak, tevreden P' Met grote regelmaat hou- in de rondrennende kleuters |en een 'pitstop' bij de zand- Een meisje heeft een sappige 'Pel van thuis meegenomen, aar de lekkernij is op een plekje opgeborgen. Ze kan Juffrouw Mien Hillaert be gon in 1958 met een kleu terklasje in het patronaatsge bouw. Dat was daar eigenlijk niet voor geschikt, dus was het een beetje behelpen. Een jaar later kreeg het dorp echter een heuse kleuterschool. „Dat was een enorme vooruitgang. Nieuwe meubeltjes, nieuwe materialen. Alles het nieuwste van het nieuwste". Hoewel er af en toe een fikse wachtlijst was, heeft het dorp nooit de rijkdom van twee kleuterklassen gekend. „Ik had toen wel veertig kinderen in de klas. Nu zijn dat er 21. Je ziet hoe dat toch achteruit gaat". 'lost. De volgende dient zich Puilend aan. Zich in het vuur net spel pijn gedaan. De ™:n drogen met een zak- kie en troostende woorden ln de juffrouw verrichten 'nderen. Nog even de neus puiten, een een aai over zijn en het kereltje kan er weer Senaan. Ze heeft de hele ontwikkeling in het kleuteronderwijs meege maakt. „Vroeger lag de nadruk op het spel. Wel gericht hoor, maar nu komt toch het leren veel meer aan bod. Bijvoor beeld, sinds een paar jaar heb ben we een lees- en schrijf- hoek. En de kinderen maken al eenvoudige sommetjes. Dat kende je vroeger niet". Ook de kleuterschool bestaat eigenlijk niet meer. Sinds 1985 zijn dat de groepen 1 en 2 van de basis school. Die overgang betekende niet alleen het volgen van allerlei cursussen om 'bij' te blijven. Ook voor juffrouw Mien per soonlijk veranderde er heel wat. Immers, voor die tijd runde ze de school in haar eentje. Nu maakt ze deel uit van een heel team, met aan het hoofd een directeur. „Dat heeft zijn voordelen, maar het was toch best wel leuk om eigen baas te zijn". In de loop der jaren veran derde niet alleen het kleuteron derwijs, maar ook de kleuters zelf. „Ze hebben nu al van alles meegemaakt. Zijn overal ge weest". „Wij zijn zondag naar Cadzand geweest, zegt plots een bruingebrand potje met blijkbaar grote oren. „Kijk, dat bedoel ik nou". Juffrouw Mien tussen haar ukken Vriendelijkheid staat bij juf frouw Mien voorop. Ze heeft het vertrouwen van haar kroost. „Het eerste contact met een kind moet leuk zijn". En dat betekent het ventje of meisje op zijn of haar gemak stellen. Van alles vragen. Of ze broertjes of zusjes hebben. Of dieren. „Dan is het ijs vlug ge broken. De een heeft een poes, de ander een hond. Ik had eens een jongetje in de klas en daar hadden ze thuis blijkbaar geen dieren. 'Wij hebben een oli fant', zei hij met een strak ge zicht. Met een heel verhaal er bij dat ze dat beest iedere dag eten moesten geven. Later bleek dat hij een pluche oli fantje op zijn kamer had staan. Hij wilde natuurlijk niet on derdoen voor de anderen". In de zandbak is het intussen YERSEKE/BERGEN OP ZOOM (ANP) - De aanvoer van mosselen op de veiling van Yerseke overtreft, zowel in hoeveelheid als kwaliteit de verwachting. Volgens L. Lucas, hoofd van het mosselkantoor in Bergen op Zoom, heeft het warme weer van de afgelopen dagen geen nade lige invloed op de kwaliteit van de mosselen. Dankzij het mooie rustige weer, kunnen veel mos selschepen van de Wad denzee buitenom naar Yerseke varen. Dat scheelt veel uren reistijd met de vaart binnendoor. Volgens Lucas is er de vorige week 30.000 ton mosselen (één mosselton is 100 kilogram) op de vei ling van Yerseke aange voerd. Men hoopt deze hoeveelheid ook deze week te kunnen halen. Vorig jaar was die hoe veelheid aanzienlijk min der en lag de prijs veel hoger. De afgelopen week bracht één mosselton 133 op, terwijl dat vorig jaar rond de 200 schom melde. De vraag naar mosse len is bijzonder groot. Veel van de aanvoer gaat naar België. Bijna ieder restaurant heeft op aan- plakbiljeten de leuze staan: Zeeuwse mosselen nu weer volop verkrijg baar. Volgens Lucas neemt ook de Neder landse consumptie nog steeds toe. De mossel branche is zeer optimis tisch gestemd, zegt Lucas. Het ziet er naar uit dat de Waddenzee een zeer overvloedige oogst aan mosselen zal opleveren. MIDDELBURG - Gedeputeerde Staten van Zeeland volgen nauwlettend de ontwikkelingen rond de afslankingsopera tie van het Directoraat Scheepvaart en Maritieme Zaken in het district Scheldemond. Onder toeziend oog van leden van de Zonnebloem rijdt Jolanda Hiel uit Kloosterzande het aangepaste vakantiechalet op recreatieterrein De Vogel in Hengstdijk binnen. - fotowimkooijman Mocht deze operatie nadelige gevolgen hebben voor de vei ligheid op de Westerschelde, dan worden stappen onderno men. De dienst is onder meer betrokken bij de begeleiding van LPG-schepen. Dit schrijft het college in ant woord op schriftelijke vragen van het PvdA-Statenlid J. Roo- denburg, die ongerust is over het grootschalig vervoer van LPG. Uit de antwoorden blijkt bo vendien dat het vooral van Bel gië afhangt op welke wijze de veiligheid op de Westerschelde wordt gewaarborgd. Hoewel bekend is dat het Nederlands Maritiem Instituut heeft aan bevolen onder meer bij mist en siecht zicht het laten varen van LPG-schepen te vermijden moet de hand gehouden wor den aan de bepalingen in het Reglement Vervoer Gevaar lijke stoffen Zeeschepen, die 2.500 meter zicht als ondergrens aanneemt. Dit reglement is - na moeizaam onderhandelen - ook door de Belgen onderschre ven. Het college kan ook niet bevor deren dat vaart van grote LPG-tankers over de Wester schelde bij nacht wordt verme den. Het concentreren van de vaart in een korte(re) tijd spanne zal een groter gevaar saspect opleveren dan wanneer die vaart is gespreid over het gehele etmaal, is het standpunt van de dagelijkse provinciebe stuurders. Wel wordt een aantal risico- verlagende factoren onder zocht. Gedoeld wordt hierbij op opvallender seinvoering bij nacht en uitbreiding van het aantal meldpunten waardoor een intensievere 'bewaking' mogelijk is. Dit alles in af wachting van het gereedkomen van de Schelderadar, iets wat in 1990/1991 wordt verwacht. Overigens heeft het college geen idee hoeveel LPG-trans- porten over de Westerschelde tijdens duisternis plaatsvinden. Ten aanzien van het begelei ding van LPG-transporten wijst het college erop dat bege leiding door DGSM-schepen over het gehele Westerschelde- traject alleen plaatsvindt als dit door de loods uitdrukkelijk wordt gevraagd bij uitzonder lijke omstandigheden. Onge vraagd worden dergelijke schepen begeleid op nautische knelpunten zoals de Rede van Vlissingen, Sloegebied, Pas van Borssele, ter hoogte van de ha vens van Terneuzen en Hans- weert en het Nauw van Bath. Van onze verslaggever CADZAND - Te elfder ure is de Oostburgse wethouder A. de Feijter erin geslaagd alsnog een terrein in Cadzand-bad te huren om te proberen het dit weekeinde ontstane par keerprobleem (gedeeltelijk) op te lossen. - fotowim kooijman gekomen tot een woestijnge vecht Een van de meisjes komt op het matje. Alsof ze in een ware zandstorm heeft gestaan. Juffrouw Mien lost het wel op. Even flink uitkloppen en af stoffen. Klaar voor een nieuwe duik in de zandbak. „Af en toe maak je wat mee mee hoor, maar ze zijn allemaal hard- stikke lief". Het bewuste terrein is een wei land langs de Noordelijk, gele gen ter hoogte van Wijk de Brabander. „De koeien moeten nog uit de wei gehaald worden maar vanaf dinsdag kan daar geparkeerd worden", zei De Feijter gisteren. De verwach ting is dat men voor rond drie honderd auto's hier een plek kan vinden. De parkeerproblemen in Cadzand-Bad ontstonden door dat de pachter van weilanden tussen de Lange Strikweg èn Boulevard De Wielingen (gele gen nabij sporthal en Strand- kerk) weigerde een eerder met de gemeente gemaakte over eenkomst te ondertekenen. Be gin dit jaar was met hem over eengekomen dat hij daar par keerterreinen mocht exploite ren. Ruimte die men dringend nodig had nu het voormalige parkeerterrein nabij de Noord- dijk door bouwactiviteiten niet meer beschikbaar is. „Wij hadden de borden en aan wijzingen al geplaatst toen bleek dat de man de overeen komst niet wilde tekenen. Wij zijn nu in overleg om de gere zen problemen, die ons overi gens niet helemaal duidelijk zijn, op te lossen. Wij hebben goede hoop eruit te zijn voor het weekeinde van 18/19 juli als het hoogseizoen echt begint", aldus De Feijter. Met de eige naar zijn al geruime tijd on derhandelingen bezig om de gemeente de gronden te laten aankopen. De gereconstrueerde Boule vard De Wielingen bleek overi gens afgelopen weekeinde meer auto's te kunnen bergen dan voorheen het geval was. Mede door het niet beschikbaar zijn van de bovengenoemde weilanden waren er hoopjes parkeerproblemen. „De politie heeft echt een oogje dicht ge daan, alleen op de kop van de Noorddijk, waar geparkeerd werd tussen rijweg en fietspad, is verbaliserend opgetreden. En dat blijft men doen", aldus De Feijter. „Je kunt niet alles tole- Van onze verslaggever BERGEN OP ZOOM - In de machinekamer van zieken huis Lievensberg te Bergen op Zoom is het gisteren zo heet geworden dat de auto matische brandmelder af ging. De meldinstallatie komt in werking als de temperatuur boven de zestig graden Celcius uitstijgt.

de Stem | 1987 | | pagina 9