'Meester' Stevens neemt afscheid 13! EN W'PLICHT OM HELPENDE HAND TE BIEDEN' Nobelhorst in Hulst sluit jaar af met musical 'Geen idee' De Polder wint derde zeskamp Nieuw-Namen tchtWaarVoorJe Gel luist sluit et seizoen af *,*®V NA 35 JAAR LERAAR OP RIETVLIET IN HULST iamse Koerier. Vechtpartij om meisje EXAMENS PLAATSELIJK NIEUWS CITROËNA - Burgemeester en wethou- van Hulst willen vanaf 1 okto- onderdak bieden aan asielzoe- Het gaat daarbij om mensen in afwachting van de beslissing hun asielaanvrage gehuisvest worden. Groepjes Geen kosten AFWEZIG I Vorig jaar bleef de Speel-o- heek open tijdens de vakantie. Pit was een uitprobeersel", leeft voorzitster Tinenke Spin- loven toe. „We dachten dat de Joeristen er veelvuldig gebruik van zouden maken en dat de Vensen die kinderen te logeren kregen het prettig zouden vul len om eens ander speelgoed in uis te halen". De afname was rhter beneden de verwachtin- jen en daarom vindt de werk- Jroep het raadzaam om deze "|ieer gewoon de uitleen enkele |?eken stil te leggen. SS \- -tpV- «v Zwaar Spijt Hulst Hengstdijk Heikant Nieuw-Namen Sint-Jansteen W. DE BLOCK WISSE B.V. )ESTEM VAN ZEELAND 2 DINSDAG 7 JUL11987 royaal gevuld el Gelukkig is erattijl .En niet duur. Sfituretaart met druiven, gemengd L aardbeien en |dari|en. 5.75 NÜ vruchtentaart met frambozen- fcenconfiture en abrikozen, druiven! foukworst. Per stuk a 325 gram NÜ ulst huisvest asielzoekers onze verslaggever Hulster college heeft het maximum lantal op te nemen asielzoekers gesteld pp 55. Dat aantal willen B en W echter liever niet in één keer door de stadspoorten zien komen. Ze willen het aantal mensen gespreid opvoeren, zo dat de gemeente de kans krijgt 'in te leren spe len' op de problematiek. B en W denken eind dit jaar aan tien asielzoekers, in 1988 nog eens vijf tien en zo verder totdat het maximum is bereikt. De voorkeur gaat uit naar asielzoekers in groep jes die bij elkaar horen naar geaardheid. Bij de toewijzing, zo menen B en W, moet zo mogelijk rekening worden gehouden met de woonomge ving van de asielzoeker in zijn land van her komst. Zodat mensen die bijvoorbeeld uit een landelijk gebied komen ook in Nederland in zo'n soort omgeving komen en zich daardoor sneller 'thuis' voelen. Om de vluchtelingen op de vangen moet er volgens B en W ook op lokaal gebied een af doende begeleiding opgebouw kunnen worden met vrijwilligers. Voorts, zo menen ze, moet er begeleiding zijn op fusyk en psychisch gebied. Tenslotte moet, voordat de eerste asielzoekers worden doorgestuurd naar de gemeente, de huisvesting gereed zijn. Met het voornemen om asielzoekers onderdak te bieden, speelt Hulst in op de Regeling Opvang Asielzoekers (ROA). Die is door de Tweede Ka mer vastgesteld om het sterk toegenomen aantal asielzoekers wat de spreiden over het land. De ROA is gebaseerd op vrijwillige medewerking van de gemeenten en biedt daarbij financiële te gemoetkomingen, zodat de opvang van de asiel zoekers de gemeente in principe niets kost. „Ook al zou dit laatste niet helemaal het geval zijn", zo schrijven B en W aan de gemeenteraad, „dan nog achten wij het onze plicht om te hel pende hand te bieden bij de opvang van de extra toevloed van asielzoekers. Teneinde andere ge meenten te ontlasten en ter leniging van dit schrijnende menselijke probleem". [uzarensalade. Bakje a 100 gram 90t| nü 75(1 fcrwebol, 400 gram. 170 <45 jipeei-o-theek Kampeerfestijn in Zuiddorpe onze correspondente ULST - De Speel-o-theek lap Noot Mies in Hulst sluit oensdag 8 juli het seizoen met een groot feest. 10t/m31 juli H.G. van Haell HUISARTS WAARNEMING: drl Jongsma, Julianas) 2, Hoek, tel. 011 1356; dr. J. Neetesoi Hobeinstraat 8, Phil ne, tel. 01159-11 Spreekuur te Sluf van 11.30-12.30 uur] j het speelgoed dat is uitge- ■end moet deze dag worden Eigeleverd. De werkgroep wil e zomervakantie benutten om speeltjes weer eens op te ietsen en daar waar nodig is ferepareren. Woensdag worden er wafels jebakken voor de trouwe leden i de kinderen kunnen zich te p—J doen aan een versnape ring en een glas limonade. Het «luitingsfeest duurt van 13.00 pt 15.30 uur. Tijdens de Hulster Braderie Aap, Noot, Mies aanwezig het een informatiestand. Het istuur gaat proberen meer |onateurs te winnen en leden b werven. Dinsdag 25 augustus opent Speel-o-theek weer haar [euren. Dan is ook de nieuwe orraad speelgoed ingevoegd. .-«C «N Y-*v| VÏ'SfejÉ&f' J'j w üjfc- Van onze verslaggever ZUIDDORPE - De jeugdraad in Zuiddorpe had geen beter weer kunnen treffen voor het jaarlijkse kampeerkamp voor de jeugd. Zo'n 65 deelnemertjes streken vrijdagna middag neer op het speelweitje achter de lagere school. Na het in gereedheid brengen van de bivakspul letjes stilde een barbecue de hongerige magen. Vervolgens ging het in een langgerekte lawaai- optocht door het dorp. Een kampvuur met zang besloot de avond. Uiteraard kwam er van slapen niet al teveel en zaterdagochtend was iedereen Tijdens het kam.peerweek.end werd onder meer een spelcircus gehouden.- foto wim kooijman vroeg uit de veren. Na een gezamenlijk ontbijt werd een spelcir cus afgewerkt Een portie frites met worst zorgde voor extra energie om aan de afsluitende activiteit te beginnen, een speurtocht door het bos. Rond 15.00 uur werd het kampeerfestijn afge sloten. Volgens de begeleiders had het overigens geen uur langer moeten duren, anders waren de eerste deelnemertjes ter plekke in slaap geval len. feken één vakje benutten, i de advertentie wordt in een Vet. Ivertentie met het belangrijkste brt en bondig. Iw telefoonnummer in de leert men gemakkelijk en snel. J AAN DE ZIJKANT HET BEDRAG let betalen. Voor toezending van j Inter dient u f 3,50 extra te lite betaling kunt u een groene In blauwe girokaart (dus géén (hrijving) insturen, etaling ontvangt u een aarvoor wij u echter f 4,— n in rekening moeten brengen. latsing aan Dagblad De Stem, MB Breda. Ivertenties., of inleveren op onze Van onze verslaggever HULST - Kilometers krijt heeft hij op het bord gekalkt. Zo'n drieduizend leerlingen zijn de afgelopen 35 jaar 'door zijn vingers' gegaan. Twee generaties Oost Zeeuws-Vlamingen hebben onder zijn hoede gezweet om de grondbeginselen van de wiskunde onder de knie te knie. Maar ook vakken als Engels, Nederlands, aard rijkskunde en biologie doceerde hij vlotjes. Prijs incl. 6% BTVfl f 5.88 f 7.84 f 9.80 f 11.77 f 13.73 f 15.69 Telefoon: Roger Stevens uit Clinge gaat per 1 augustus in de vut. Aan een loopbaan van 35 jaar ais leraar De Rietvliet in Hulst komt een eind. Eerst heette het ambachtschool, toen lts, nu lbo. Nooit heeft hij erover gedacht zijn licht eens elders op te steken. „Ik heb het hier altijd goed naar mijn zin gehad. "Waarom zou je dan veranderen?" Stevens volgde een on derwijzersopleiding aan de kweekschool in Dongen en viel meteen met zijn neus in de boter. „Zaterdags was het diploma-uitreiking en 's maandags stond ik in Clinge al voor de klas". Dat was in 1949. Het was meteen de han den uit de mouwen steken want hij kreeg een combina tieklas. Intussen haalde hij zijn hoofdakte en toen er een vacature kwam voor een wiskundeleraar op de am bachtschool in Hulst sollici teerde hij. ..Die akte wiskunde, die had 'k helemaal niet, maar ik dacht dat ik dat wel even zou klaren. Dat viel zwaar te- Gen". Immers, behalve die studie moest er wekelijks nog zo'n veertig uur les worden gegeven en doceerde hij aan de vooropleiding voor lera ren en de avondschool. „Ik Weet niet waar ik toen de energie vandaan haalde. Nu hen ik blij als ik om vier uur eens op m'n gemak kan gaan zitten". Zijn overgang naar de am bachtschool was uiteraard nogal spannend. „Als jong broekje kom je voor de klas te staan tussen al die grotere jongens. Heel wat anders dan wat ik de eerste paar jaar in Clinge gewend was. Maar het heeft nooit problemen opge leverd. De leerlingen moeten weten wat ze aan je hebben. En ik heb altijd goed met de jongens kunnen opschieten. Kijk, als ze dan na de laatste les de klas uitgaan en zeggen: het beste en het ga je goed verder, dan doet dat je toch wel iets". Voor 'meester' Stevens is het trouwens nog een tijdje onze ker geweest of hij nu wel of niet in de vut-regeling zou kunnen. Dit in verband met mogelijke veranderingen in de wetgeving. Pas een paar maanden geleden kwam die duidelijkheid er. Stevens in nu 58 jaar en wordt in augus tus 59. „Misschien", zegt hij, „krijg ik nog wel spijt van mijn beslissing. Maar het is in ieder geval niet zo dat ik de school definitief de rug toekeer. Ik weet nu al dat ik hier nog regelmatig zal bin nenvallen voor een kop kof fie". Of om hulp te vragen bij zijn (oud-)collega's. Stevens is een fervent sportvisser en knutselaar. 'Meester'Stevens stopt per 1 augustus met les geven aan de Rietvliet in Hulst. foto wim kooijman „Als ik er niet uitkom dan vraag ik nu ook aan de colle ga's hoe het moet Die geven niet voor niets les in techni sche vakken. Die laten me het dan wel zien. Of, en dat is natuurlijk helemaal fantas tisch, ze maken het wel even voor me". Het afscheid wordt woens dag 8 juli op school in interne kring gevierd. Van onze correspondente HULST - Op veel basisscholen wordt deze weken een mu sical ten tonele gevoerd. Ook Nobelhorst in Hulst doet mee aan deze rage. De groepen die de school verlaten spelen voor de medeleerlingen en de ouders het product van Benny Vreeden 'Geen idee'. Het toneelstuk, dat gelardeerd is met leuke liedjes, wordt woensdagmorgen opgevoerd voor de groepen 1, 2 en 3. De oudere groepen kunnen de avonturen van de dames Gina, Lola en Brigitta donderdag morgen volgen. Donderdag avond kunnen ouders en leer krachten genieten van het spel tijdens de af scheidavond van de groepen 8. 'Geen idee', gaat over een klas die afscheid moet nemen en die maar niet kan bedenken wat ze op zo'n avond moet doen. De drie werksters blijken rasechte artiesten te zijn ge weest en zij zorgen ervoor dat de afscheidsavond een knaller wordt. Voordat het zover is moeten wat hindernissen uit de weg ruimen. Notaris Kleurloo probeert de plannen nog te dwarsbomen maar ook hij gaat overstag voor de lieftalligheid van de deelnemers. Een toepas selijke musical als afscheid van de basisschooltijd. Van onze verslaggever BERGEN OP ZOOM - Uit pure jalouzie heeft een 15- jarige jongen uit Bergen op Zoom zondag een 14-jarige plaatsgenoot zodanig toege takeld, dat deze bewusteloos moest worden opgenomen in het ziekenhuis. De 14-jarige M. B. zou zijn meisje hebben afgepikt. Daarom sloeg de 15-jarige J. B. hem een bloedneus. Het slacht offer liep ook nog enkele kneu zingen op. De ruzie tussen de twee speelde zich af in een zwembad in Bergen op Zoom. Van onze correspondent NIEUW-NAMEN - Onder schitterende weersomstandig heden werd in Nieuw-Namen voor de derde keer een zes kamp gehouden. Aan dit door het feest- en sportcomité georganiseerde evenement deden acht ploegen mee van ongeveer vijftien deelnemers. Er moesten acht spelen afgewerkt worden: kruiwagenrace, wa terrace, hindernisbaan, pingpongballenrace, zandzakken dragen, doeltrappen, schuifwaterspel en verrassingsspel. Het laatste spel bestond uit eieren werpen over een steeds verdere afstand. De sportieve strijd trok ongeveer vijfhonderd toeschouwers. Daaronder de juryleden Conny Bosman en Henk van O verveld, die de wedstrijd in goede banen moesten leiden. Jozef van Ontber gen reikte de bekers uit. Die eer viel hem te beurt omdat hij dit jaar veertig jaar lid is van het feest- en sportcomité, dat dit jaar zelf eveneens het veertigjarig jubileum viert. Uitslag: 1. de Polder, 2. de Deurdouwers, 3. de Lege Wegel, 4. de Poldertrappers en de Smetstraat, 5. de Melse Pad, 6. de Vjusgjut, 7. Kauter/Hombachstraat. GOES - Laboratoriumschool Zeeland, Kort- en Middelbaar Laboratorium Onderwijs: Ana- lystlsche chemie: Paul van Belle- gem en Sybil van Bellegem, Eede; Wilko de Fouw, Hans- weert; Rudi Leenknegt, Lams- waarde; Anita Vermue, Hein- kenszand. Mikroblologische stu dierichting: Esther Boomsluiter, Hoek; Sylvia Spaans, Terneuzen; Erica Vette, Hansweert ROSMALEN - Modevakschool ENSAID (Eerste Nederlandse Stichting voor Instructie en Ak- tievering voor dames modetech nieken): Modinette: A. IJzerman, Axel; A. Wanst-de la Ruelle, Sluiskil; A. Verstraeten, Terneu- zen. Handwerkontwerpster: J.de Braai-Sprenkels, Sluiskil. HULST/IJZENDIJKE - Rk school voor MDGO: In tas: Petra Meesen, Axel; Tanja Delforge en Marina de Koek, Clinge; Bianca Buys, Graauw; Janice Heirman, Heikant; Petra Verrassel, Hengstdijk; Désirée Hermes, Hulst; Elian Hermans, St-Jan- steen; Margo Mast, Kloosterzan de; José van Mol, Lamswaarde; Carina van Heese, Sluiskil; Wen- die Sponselee, Vogelwaarde; Rie- neke Kunst, Natasja Moggré en Brendie Pijcke, Biervliet; Anja van der Hooft, Breskens: Moni que Lohman, Eede; Veronique van Belleghem, Groede; Rianne de Bruyne, Hoek; Karin Adriaansen. Jolanda Vermeulen en Carolien van 't Westeinde, Oostburg; Karin de Clerck, Schoondijke; Monica Dietz, Wa terlandkerkje; Petra Buijsse en Lizenka Claeys, IJzendijke. Ver zorging: Linda David, Linda de Kraker, Bianca Mura en Jacque line Leenhouts, Axel; Claudia jr'aes, Biervliet; Heieen Mat- theijssen, Graauw: Rosita van Geersdaele, Heikant; Eline de Jonge en Erica Trippert, Hoek; Diana van Acker, Christianne van de Brande, Jolanda van Eer denburg, Jacintha Ferket, Jac queline Roegiers en Dolly van Waterschoot, Hulst; Diana van de Broecke en Anniek de Schrij ver, St-Jansteen; Gonny van Waterschoot, Kloosterzande; Sandra Heijens, St.-Kruis; Jean- nette Pijpelink en Marjorie de Smit, Terneuzen; Annemiek Dobbelaar, Monique Goossen en Matty Nachtegaal, Walsoorden; Nancy Warniers, IJzendijke; Matty de Bruyne en Petra Deur waarder, Zaamslag. Agogisch werk, semi-resldentieel werk: Andrea van Cadsand, Petra van Dijk, Bianca Jansen van Rosen- daal en Karin Maas, Axel; Irena Domhof en Petra van Water schoot, Clinge; Christianne d'Haens, Graauw; Petra van Ac ker, Patrick Lossie en Jeanine Schelfhout, Hulst; Carly Kruit hof, Koewacht; Nicolette Groe- newegen, Sandra Janss, Marnie Kieboom en Ingeborg Stevens, Sas van Gent; Alain Vermeulen, Terhole; Heieen Hoogerheide, Peter Klaren, Jeroen Martens, Anita de Ritter en Dorianne Schipper, Terneuzen; Anja van Goethem en Véronique Sponse lee, Vogelwaarde; Chantal Fer ket en Alexandra La Heijne, Zuiddorpe. Cultureel werk: Peter Dieleman en Evelyn Schieman, Axel; Anneke Sittrop, Terneu zen; Leslie Mangnus, Vogelwaar de; Jeanien de Clercq, Zuiddorpe. TILBURG - Instituut Schoevers. Diploma directie-secretaresse: Jacqueline d'Hooghe, Hulst. JOKEREN - In gemeen schapshuis Malpertuus werd door de Katholieke Bond voor Ouderen onder leiding van Frans Plasschaert een kaar ting in jokeren gehouden. Er waren 33 deelnemers. Uitslag: 1. mevrouw Van Mi- chem, 2. mevrouw M. de Block, 3. mevrouw Esseling, 4. mevrouw Van Vooren, 5. de neer Van Voo- KAARTING - Door de Bond voor Ouderen werd in De Lieve een kaarting gehouden waaraan 28 personen deelna men. Uitslag: 1. mevrouw Taalman, Hulst; 2. J. Impens, Terneuzen; 3. mevrouw Mens, 4. J. Dominicus, 5. A. Esseling, allen Hulst. De volgende kaarting is dinsdag 7 juli. KAARTING - In De Blaauwe Hoeve werd door de Bond voor Ouderen een kaarting gehouden waaraan 44 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. G. Gijsel, 2. A. de Cock, beiden Hulst; 3, E. Sturm, St.- Jansteen; 4. E. de Block, 5. J. Voet, beiden Hulst. De volgende kaarting is maandag 13 juli. BINGO - In zaal De Smickel werd een bingo gehouden waaraan 80 personen deelna men. Uitslag: 1. A. Cremers, St.-Jan- steen; 2. M. Roels, Hulst; 3. L. Aarts, Heikant; 4. E. van de Branden, 5. A. Martens, beiden Hulst KAARTING - In zaal De Kroon werd een kaarting ge houden waaraan 36 personen deelnamen. Uitslag; 1. L. van Goethem, Kloosterzande; 2. E. Dankaert, 3. mevrouw Peeters, beiden Hulst; 4. A. van Spaandonk, St.-Jan- steen; 5. P. Jonkers, Kloosterzan de. GAAIBOLLEN - Op recrea tiecentrum De Vogel werd een gaaibolling gehouden waaraan 65 personen deelna men. Uitslag; hoge vogel; R. de Wilde; rechter zijvogel: H. Breen; linker zijvogel: R. D'Hanis; grootste aantal (6): Th. Borremans. KAARTING - In zaal 't Ja gershuis werd een kaarting gehouden waaraan 60 perso nen deelnamen. Uitslag bieden: 1. mevrouw Wol- fert, Axel; 2. R. Rombout, Beve- ren; 3. Th. Baart, Terneuzen; 4. mevrouw Van de Winkel, 5. J. de Cock, beiden Nieuw-Namen. Jo keren: 1. mevrouw Impens, Ter neuzen; 2. mevrouw Pieters, Axel; 3. mevrouw De Kort, Hengstdijk. BINGO - Op recreatiecen trum De Vogel werd een bingo gehouden waaraan 110 personen deelnamen. Uitslag: 1. A. van de Heuvel, Til burg; 2. mevrouw Buyse, Ouden bosch; 3. A. de Poorter, Clinge; 4. J. Impens, Terneuzen. GAAIBOLLEN - Op recrea tiecentrum De Vogel werd een gaaibolling gehouden waaraan 62 personen deelna men. Uitslag: hoge vogel: F. Freyser, Hulst; linker zijvogel: F. Duvi- vier, Kloosterzande; rechter zij vogel: R. de Brouwer, Sas van Gent; grootste aantal (6): J. Wij nen, Wilrijk. BEJAARDENSCHIETING - De voor 9 juli geplande be- jaardenschieting is verscho ven naar 10 juli. Vanaf 13.30 uur kan men terecht in het gemeenschapscentrum 't Hei- ke. EUCHARISTIEVIERING - Vanaf het weekeinde van 12 juli zal er in Nieuw-Namen nog slaechts één euchgaristie- viering zijn en wel op zondag om II uur. De mis op zater dagavond vervalt. BARBECUE - Ook dit jaar wordt er voor de leden van de fanfare De Scheldezonen en het zangkoor St. Cecilia een barbecue-avond gehouden. Dat gebeurt op zaterdag 11 juli. Bij goed weer in de open lucht en bij slecht weer in een berging. Het aanvangsuur is gesteld op 19.30 uur. De mu ziek wordt verzorgd door El. Djedda. Opgave bij Anja Pol let (01144-270) of G. Weemaes (230). SOUNDMIX - Tijdens de Emmahavenkermis werd een soundmix- en playbackwed- strijd gehouden, waaraan 54 personen meededen. Uitslag soundmix: 1. Barry van Wijck, 2. Peter van Driel en J. Coppieters, 3. Peter van Driel. Playback: 1. Carola de Groote en J. Koken, 2. M. de Smet, 3. Dorthy Schaers. KAARTING - Uitslag prijs- kaarting in café Marjo bij J. de Loos: 1. L. van Roeyen en A. Thielens, 2. J. de Loos en A. Thieleman, 3. A. Vergauwen en J. Vermeers- sen, 4. E. de Kindt en P. Praet. KAARTING - Uitslag prijs- kaarting bij Joke in café Du Commerce: I. F. Blommaert en J. de Loos, 2. K. van Waterschoot en M. Schae- fer, 3. P. Praet en E. van de Bos sche. Afvallers; I. A. Apers en W. Thieleman, 2. M. Petinda en E. de Kindt, 3. A. Vergauwen en L. van Roeyen. KVO - De KVO-afdeling Nieuw-Namen brengt van daag (dinsdag) een bezoek aan de tuin van mevrouw Kayser te Stekene. Er zal uit leg gegeven worden over ver schillende bloemen en plan ten. Samenkomst bij de kerk te Nieuw-Nnamen om 19 uur. Wie mee wil kan zich opgeven bij mevrouw M. de Gendt- Baecke, 01144-335. VAKANTIESCHIETINGEN - De schuttersvereniging St. Jan houdt in verband met de vakantieperiode weer een aantal kennismakingsschie- tingen op haar terrein. Be langstellenden kunnen gratis pijl en boog gebruiken op donderdag 9 juli, 16 en 23 juli. Telkens aanvang 19.30 uur. Op vrijdag 17 juli is er weer een publieke schieting. Tij dens deze avondschieting, die om 19.30 uur begint, worden de wippen verlicht. De va- kantieschieting op donderdag 30 juli begint om 15 uur. KAMPIOENSCHAP - Na 5 schietingen voor de strijd om het kampioenschap van de schuttersvereniging St. Jan is de leiding nog steeds in han den van E. Verschueren met 24 punten. De tweede plaats is voor J. de Letter met 21 pun ten en de derde voor E. Sa- vooy met 18 punten. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tlvoliweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300

de Stem | 1987 | | pagina 11