procent is leeg pU FOSSE: 'BESLUIT JAMMER, MAAR WEL BEGRIJPELIJK' H. de Schepper uit Old timers rijden Smokkelroute Clinge winnaar provinciaal Orleans Trekkers :n innen r krijgt )0 boete Donderdag twaalfde fokveedag in Kloosterzande Herman Goossens wint bol-tweedaagse POLITIERAPPORT PTT-project DUIVENSPORT PAARDENSPORT IJzendijke afgesloten EXAMENS 1IAANDAG 6 JULI 1987 ING ZEELAND DE STEM VAN ZEELAND 2 MAANDAG 6 JUL11987 T6 dersom. >T AFGEWEZEN Geen behoefte Positief advies N VANGSTQUOTA. Illegaal Muzikaal einde jubileumviering Geduld Overwint ïrustig weekend »nd vliegbasis Ongeval Inbraak Bijen Aanrijding Schaafwonden Auto in brand Granaat Parkeren Kamperen Van deze woningvoor raad verkeren er in de particuliere sector 7.918 woningen in een slechte staat. In de huursector r waren er dat 2.321. „In het kader van de stads en dorpsvernieuwing zal de aandacht van de ge meenten dan ook uit moeten gaan naar het stimuleren van verbete ring van woningen in de particuliere sector", zo wordt geconstateerd in het jaarverslag 1988 van de Directie Volkshuis vesting in Zeeland. In 1986 werd voorts minder gebouwd dan landelijk was toegestaan Het gevolg was dat per 1 oktober in totaal 154 wo ningen werden terugge geven'. Daarvoor kreeg Zeeland wel een extra contingent premiekoop woningen en vrije sec tor-woningen (in totaal 62). In de gesubsidieerde sector bleef daardoor het «verlies' beperkt tot 92 woningen. Weg Hoeke-Sluis afgesloten SLUIS - Sinds afgelopen weekeinde is het niet meer mogelijk per auto /an Hoeke (B) -langs de Damse Oaart - richting Sluis te rijden en last van het provinciebestuur van jjfest-'Vlaanderen wordt het in de maan- juli en augustus tijdens het week- jide onmogelijk met de auto richting derland te rijden. Loco-burgemeester J. du Fossé van Sluis is niet zo gelukkig met de beslissing van de Brugse pro vincie-autoriteiten. „Anderzijds is het wel te be grijpen. De Damse Vaart is een gebied waarin ten behoeve van wandelaar, fietser en visser veel geld gestoken is. Het is een smalle weg en auto's - vooral als te hard gereden wordt - vor men een probleem". Niettemin betreurt het Sluisse gemeentebe stuur het dat de afscheiding pal tegen de Bel gisch-Nederlandse grens is opgericht. „Waarom niet, zoals wij tijdens vooroverleg hebben gevraagd, de afscheiding nabij Hoeke gezet. Nu staat het zo ongastvrij en het lijkt net of Nederland (dat wil zeggen: wij) daar de grens heeft gesloten." De betrokken weg is officieel niet als grens overschrijdend aangemerkt. Het is een gemak kelijke sluipweg. Je rijdt binnen een kwartier van Sluis naar het centrum van Brugge, wat be duidend sneller is dan via de grote weg Sluis- Westkapelle-Brugge. De afscheiding werd overigens afgelopen vrij dagavond neergezet zonder dat Sluis werd geïn formeerd. „En dat net in het weekeinde dat onze traditionele zwemwedstrijd Hoeke-Sluis plaats vond", werd gezegd. Overigens speelt men in Brugge met de ge dachte de weg aan de andere kant van de Damse Vaart eveneens voor doorgaand verkeer te slui ten. Dan is het niet meer mogelijk vanaf de Sy phon richting brug bij Hoeke te rijden. „Daar hebben we niets van gehoord, maar dat hoeft ook niet. Dat is een puur Belgische aange legenheid, maar voor vaste bezoekers van Sluis die altijd via die route naar ons rijden is het wel vervelendnatuurlijk", werd gisteren door een Sluise middenstander opgemerkt. - Velen zijn geroepen J Dit gezegde is in Zeeland |n in een uitkeringssituatie,! [llen beginnen. [tingsavonden plaats. Dat hier- nee in een behoefte wordt| voorzien blijkt uit de belang- Istelling hiervoor. In het werk- lgebied van de Kamer vanl (Zeeuwsch-Vlaanderen zijn ei| [per avond zo'n tachtig gegadig- Idea I en behoeve van (startende) on- dernemers uit de etnische min- I derheden zijn landelijk vijl I medewerkers in dienst getre den. Het Regionaal Dienstver- leningscentrum Kleinbedrijl! Zeeland kan wat dit betreft eenj l beroep doen op de collega's Rotterdam. „Tot nu toe blij! er in onze provincie weinig geen behoefte te bestaan vanuil de voorgestane doelgroep" wordt geconstateerd. In het kader van onder meer dt Rijksgroepsregeling Zelfstan digen werden in Zeeland ii 1986 zo'n 176 bedrijfseconomi sche oderzoeken ingesteld Hiervan ging het in ruim on dernemingen om een kredif tinjectie. In slechts 33 gevalli kon een positief advies wordi uitgebracht. Vjn onze duivensportmedewerker 1IERNEUZEN - De tweede in dit seizoen gehouden provin ciale wedvlucht voor oude duiven vanuit Orleans is ge- onnen door een duif van Harry de Schepper uit Clinge. (ai meer aanspreekt is dat hij de tweede prijs in dit vlot jlopen concours won. De Schepper klokte zijn win- ide duif zaterdagmiddag om uur op een afstand van 402 kilomter, gemiddelde Iheid 1084 meter per mi lt Zijn tweede duif arri- rde 4 minuten later en no- :rde daarmee een snelheid 1071mpm. De verdere vroegste meldingen men van: H. de Cock Clinge uur 1068mpm. J. Dane Sluiskil imische politierechter in Midi zeevisser C.C. uit Arnemuides an 58.000 gulden, te vervangei nis. drijf eigenlijk kunstmatig stand hield en eigenlijk moeten verdwijnen omdat op die manier andere visserjj die zich wel aan de voorst ten houden - benadeelt. De politierechter, die tioneel met de visser kon denken, vond echter dat strafmaat diende te woi toegepast. Hij vonniste form de eis: 58.000 gulden boe# Visser D. van B. (21 jaar) een boete van 4.250 gulden gens het illegaal lossen en vendien het doen van een juiste opgave van zijn v: sten. Hij werd vorig jaar trapt in Stellendam toen hij loste op een 'vreemde' pla8; Van onze correspondent JZENDIJKE - Onder itralende weersom- ndigheden sloot mu- iekvereniging Geduld .verwint zaterdag- iddag zijn jubileum- iering af. Muziekso- iëteit Aardenburgsche 'anfaren, muziekver- iniging Veronica uit ■uidzande, muziekver- niging Groede en har- ionie Amicitia uit kioo maakten een ondgang door het lorp, terwijl er op de arkt een concert erd gegeven. ioor het niet komen op- igen van muziekvereni- ing Oefening Kweekt tuist uit Schoondijke en de muziekvereniging iuis-Knokke, moesten de ganisatoren behoorlijk iproviseren en moesten er noodgedwongen extra mzes worden ingelast. „De muziekvereniging luis-Knokke kwam er inderdagavond pas ach ter dat het nog een optre den elders moest verzor gen, terwijl wij het al een jaar geleden hadden vast- legd," aldus Frans :yaert, toch wel enigs zins teleurgesteld. Het pu- Miek genoot echter met 'olie teugen. De terrassen ten zol, waardoor deze ibileumviering waardig 'erd afgesloten. 12.37uur, 1068mpm. Adri Thijs Hei kant 12.40uur, 1067mpm. Mevrouw Coenen Koewacht 12.36uur, 1066mpm, G. Begijn Sas van Gent 12.33uur, 1065mpm. T. Ras Bres- kens 12.44uur, 1065mpm. R. de Kos ter Kwadendamme 12.57uur, 1062mpm. I. de Cocq IJzendijke 12.40uur, 1062mpm. A. van Bremen 's-Heerenhoek 12.57uur, 1058mpm. Combinatie Jeremiasse Wemel- dinge 13.09uur, 1057mpm. D. Rijk Heinkenszand 13.12uur, 1057mpm. F. van Gemert Vlissingen 12.53uur, 1057mpm. Combintatie Visser- Lensen Axel 12.42uur, 1057mpm. J. van de Plasse Cadzand 12.41uur, 1056mpm. Th. Weemaes Graauw 12.52uur, 1054mpm. Combinatie Van de Linde-De Regt Biervliet 12.44uur, 1054mpm. A. Lauret Kloosterzande 12.56uur, 1053mpm. M. van Iwaarden Kruiningen 13.04uur, 1053 mpm. M. Jaspers Middelburg 13.03uur, 1045mpm. C. Hermes Lewedorp 13.06uur, 1044mpm. Ed. van Goethem St. Jansteen 12.50uur, 1043mpm. Ed. van der Walle Hulst 12.53uur, 1042mpm. Aan het concours werd door 2710 duiven deelgenomen. Dat is ruim 600 minder dan vorig jaar. Deze sterke teruggang moet voornamelijk geweten worden aan de vorige week zeer slecht verlopen wedvluch ten vanuit Etampes. Het afdelingsconcours van de Zeeuwse zaterdagvliegers werd gewonnen door een duif van de combinatie Van de Abeele uit Middelburg, snel heid 1088 meter per minuut. De Zeeuwse zondagvliegers hadden voor de nationale en internationale wedvlucht van uit Barcelona (Spanje) 298 dui ven ingekorfd. Het convooi werd vrijdagmorgen 3 juli om 08.25 uur gelost. Zaterdagavond hadden veer tig Nederlandse duiven hun thuishok bereikt. Daarbij een duif van A. de Smit uit het Westzeeuwsvlaamse Eede ge klokt om 20.36 uur. Hij wint dan ook de eerste provieiale prijs en staat ook nationaal hoog geklasseerd. Van de onge veer 4000 deelnemende Neder landse duiven aan de monster- vlucht over een afstand van ruim 1200 kilometer waren en zaterdagavond 40 gemeld. In ternationaal met een deelname van 21736 waren dat er 175. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Er was gistermorgen veel belangstelling voor de auto's van de Classic Vehicle-club, die vanaf de markt van IJzendijke vertrokken voor de Smokkelroute. De belangstellenden hadden natuurlijk veel interesse voor de Rover, Bentley en Spitfire, die stonden opgesteld. De eigenaren maakten zich echter niet zo druk en genoten van een versnapering op een nabijgelegen terras. De 'oude auto's' za gen er echter keurig verzorgd uit. „Er is ooit eens voor een totaal opgeknapte Spittfire 40.000 gul den geboden", vertelt een van de deelnemers aan enkele belang stellenden. Rond elf uur ging het gezelschap, in totaal 27 Classic Vehicles van start voor de Smokkelroute. Het was de bedoeling dat de deel nemers opdrachten moesten uitvoeren en een echte smokkelaar moesten zoeken. Deze zou dan aan de gelukkige vinder een pakje echte boerenboter overhandigen, maar gezien de -warme- tempe ratuur vonden de organisatoren het beter dat gisteravond pas te doen. „Door het uitstekende strandweer bleven we op 27 steken. We hadden er nog een dertiental meer verwacht", meldt een van de woordvoerders. „Onderweg hebben we veel bekijks gehad". Twee- of drie keer per jaar houdt de Classic Vehicle-club der gelijke ritten, geheel vrijblijvend. Komend weekend zijn ze te gast bij de havenfeesten in Terneuzen. „Het moet gezellig blijven en geen verplichting", meent de zegsman van de organisatie. De glimmend opgepoetste Bentley trok veel bekijks - FOTO WIM KOOIJMAN KLOOSTERZANDE - Voor de twaalfde achtereenvol gende keer wordt donderdag 9 juli de jaarlijkse fokveedag gehouden in Kloosterzande. Het puikje van het Zeeuws- Vlaamse rundvee komt dan opgesmukt en wel naar Kloos terzande om zich door een deskundige jury op het exterieur te laten beoordelen. Op het gebied van rundvee is Kloosterzande met zijn 176 in zendingen, de grootste fokvee dag van Zeeland en ook kwali tatief staat het aangevoerde rundvee op hoog peil. Alle dieren zijn in rubrieken onze verslaggever 'ENSDRECHT - Het af- ipen weekeind is het on- -ig geweest rond vlieg- Woensdrecht. ievoerders hielden zondag- dag een aantal knipacties, 'bij met name de noord van het hekwerk het it ontgelden. Een woord- der van de vliegbasis zei de schade die werd aange- Jt 'behoorlijk' was. Tijdens de acties werd één wn gearresteerd. Tegen de werd proces verbaal opge- ikt. De woordvoerder van 'liegbasis liet weten, dat irrmddag ook kinderen van ictievoerders bij het knip- ln het hek betrokken wa in hip en Ise :n- aal 1U- oe- -:- .„erg - ■"-* ueuutuuui wa- Die ging m een vrachtauto® „En dat is njeuw>. Uet y,- hoewel ambtenaren van ®en. AID dit verboden reed men De onrustigheden gisteren mee naar de vismijn in gen. Daar aangekomen bl< dat er een onjuiste opgave gedaan: er was driemaal gevangen dan opgegeven. Visbedrijf V. uit Middel! kreeg een boete van 500 gul' en verbeurdverklaring van opbrengst van 231 kilo on' maatse kabeljauw. m het vervolg op een fiets- 'andeltocht, die het Vre- iuro uit Bergen op Zoom in "drecht had georgani- Vrijdagavond zijn even activisten actief geweest, toen werd er geknipt in iek maar arrestaties wer- "et verricht. IJZENDIJKE - Herman Goossens uit IJzendijke is de winnaar geworden van de internationale bol- tweedaagse die bolclub Molenzicht in diezelfde plaats hield. Er waren zaterdag 66 en gis teren 69 deelnemers. Een te genvaller ten opzichte van vorig jaar. „Vorig jaar waren er ruim honderd deelnemers per dag", aldus een bestuurslid van Molenzicht. „Er was ech ter behoorlijk concurrentie van wedstrijden uit de re gio". Goossens was een ver diende winnaar, hij liet alle Belgische toppers achter zich. De tweede plaats was voor de jeugdige Andy de Schipper, gevolgd door Al- bert Buize. Goossens legde gisteren samen met zijn maten Leo Klaassen en Frans Rijckaert beslag op de eerste plaats. Zaterdag werd hij derde sa men met Willy Aerssens en Gustaf Dutschave. Zaterdag was de eerste prijs voor An ton Eecke, Achiel van Putte en Kurt Declerck. De deelnemers verdeelden negen bekers, waaronder drie prijzen van dagblad De Stem. Einstanden: zaterdag: 1. A. Eeecke/A. van Putte/K. Spanning tijdens de wedstrijden. Declerck, 2. P. Ceriel/A. de Schipper/A. Buize, 3. H. Goossens/G. Dutschave/W. Aerssens, 4. P. van Pame- len/L. van Waes/J. Vermeu len; zondag: 1. H. Goos- sens/L. Klaassen/F. Rijc kaert, 2. G. de Boevere/S. Scherbeijn/R. Goossens, 3. C. van Loocke/A. van Waes/A. - FOTO WIM KOOIJMAN de schipper, 4. L. de Betue/S. Boerman/A. Buize. Eind klassement: 1. A. Goossens, 2. A. de Schipper, 3. A. Buize. samengevat in een overzichte lijke catalogus, waarin ook veel wetenswaardigheden uit de burgelij ke stand van de koeien staan vermeld, zoals naam, ge boortedatum, vader en moeder en wat ze zoal gepresteerd heb ben op het gebied van de melk- geverij. De keuringen zijn op het terrein aan de Clooster- staat/Willem de Zwijgerlaan en beginnen om 09.30 uur. 's Middags vanaf twee uur zijn de keuringen van de kam pioenen. De toegang tot het ter rein is gratis. De jury bestaat deze dag, evenals voorgaande jaren, uit W. van Sluijs uit Roosendaal, W. op 't Hof uit Kapelle, J. Verhoeff uit Poor- tugaal en W. Vijverberg uit Ouwerkerk. J. Stroo uit Mid delburg komt, ondanks het feit dat hij met pensioen is, naar Kloosterzande om als microfo- nist alles aan elkaar te praten. IJZENDIJKE - Leerlingen van de openbare basisschool te IJzendijke sloten vrijdag een project af met als the ma: de PTT. In de afgelopen drie weken zijn de leerlingen dagelijks bezig geweest met het door de afde ling jeugd voorlichting van de PTT beschikbaar gestelde ma teriaal, zoals diaserie, geluids cassettes, boekjes, maar oak een telefooncentrale en een postloket. Vrijdagavond presenteerden de leerlingen dit aan hun ouders en andere belangstel lenden, zoals de heer Dielema- na, directeur van het postkan toor te Oostburg. Breskens. De auto en de huis raad waren niet verzekerd. NIEUW-NAMEN - Op de kruising Woestijnestraat - Kielweg te Nieuw-Namen werd mevrouw M. de B. uit Clinge bij het oversteken van de weg geschept door de auto mobilist J.H. uit Kieldrecht. Ze werd in ernstige toestand overgebracht naar het Aca demisch Ziekenhuis te Gent. AARDENBURG - In de wo ning van J. H. F. in de Rei- naertstraat heeft men inge broken door agn de achter zijde van de woning een raam in te slaan. Een bedrag van 700 gulden is vermist. OOSTBURG - In de Nieuw- straat ontstond een aanrij ding met een personenauto, bestuurd door mevrouw S. K. uit Aardenburg en M. E. T. uit Oostburg, die op haar fiets ter plaatse reed. Het meisje T. stak plotseling de weg over en werd geschept door de auto. Zij liep een hoofdwond en schaafwonden op. Mevrouw K. liep een shock op en werd naar het ziekenhuis overge bracht in Oostbrug. SLUIS - Mevrouw E. V. uit Breskens reed in de St. Anna- straat te Sluis toen zij linksaf een parkeerplaats op wilde rijden. Op dat moment kwam I. H. uit Brussel per fiets aan en deze werd aangereden. Het bleef beperkt tot wat schaaf wonden. HOOFDPLAAT - Op de Westlangeweg is een bestel auto, geladen met huisraad, in brand gevlogen. De brand ontstond onder de motorkap en de auto is geheel uitge brand. Bestuurder en eige naar van de auto was H. S. uit RETRANCHEMENT - Bij mevrouw D. is een zwerm bijen aangekomen. Dit zorgde voor wat overlast en imker De Koeijer uit Aardenburg heeft de zwerm bijen mee ge nomen. BRESKENS - Nabij de strandpost Zeebad heeft men een granaat van vijftien cen timeter gevonden. De mijnop- ruimingsdienst heeft zondag avond nog het projectiel on schadelijk gemaakt gelet op het enorme strandbezoek. BRESKENS - De drukte in West-Zeeuwsch-Vlaanderen en vooral langs de kust heeft vele problemen gegeven ten aanzien van parkeren. On danks het feit dat de ge meente Oastburg en particu lieren parkeerterreinen had den ingericht, parkeerden ve len hun auto toch in de berm. Zodoende moest de politie, meer dan honderd parkeer bonnen uitschrijven. OOSTBURG - Door de rijks politie groep West- Zeeuwsch-Vlaanderen is af gelopen weekend gecontro leerd op het illegaal kampe ren met campers en caravans op de parkeerterreinen langs de kust. Twaalf mensen, die een standplaats op een par keerterrein langs de kust hadden, zijn door de rijkspo litie verwezen naar de be staande campings, daar hier nog voldoende plaats aanwe zig was. De komende tijd zal ook door de groep West- Zeeuwsch-Vlaanderen nauw lettend worden toegezien dat met campers en caravans niet op terreinen en langs wegen wordt gekampeerd. AMSTERDAM - Gemeentelijke Universiteit: Doctoraal econo mie: Tonny van den Hauw, Bier vliet GOES - Rijks Middelbare Agra rische School: Akkerbouw en veehouderij 2-jarige richting: Ronnie van Daele, Koewacht; Marnix Strooband, Heikant; Luc Verdurmen, Hulst; John Fas- saert, Lamswaarde; Peter Kos ters, Axel; Bert van der Pas, 's- Heerenhoek; Hugo de Rechter, Koewacht; Stefan Schout, Hulst; Richard Vermue, Heinkenszand. 3-jarige richting: Suzie de Bruij- ne, Terneuzen; Enno Buijsse, Biervliet. Akkerbouw en fruit teelt: Marjan Brandes, Axel; Jo- han Dobbelaar, Lewedorp; Ab van Hoeve, Terneuzen; Jan Roos, Hoek; Ronny Vermue, Graauw; Daan de Zwart, Kuitaart. GOES - MDGO-school Ter Wel le: Apothekersassistent: Anniek Hemelaar, St.-Jansteen; Ingrid Staal, Sas van Gent. Dokersassis- tent: Conny de Croock en Anne- lies van der Plas, Terneuzen; Ni cole van der Poel, Lamswaarde; Anniek Serrarens, Ovezande; Evelien Sturm, Heinkenszand; Ylona Vonck, St.-Jansteen. Tandartsassistent: Michelle Mi- chielsen. Philippine; Lian Rijk en Diana Schipper, Ovezande; Es ther Vermue, Lewedorp. Verzor ging: Jfanneke Blankenburgh, Lewedorp; Jeanet Goense, Ove zande. MHNO, In tas: Hennie Franse, Kwadendamme. GOES - Hogeschool Zeeland, sec tie Hoger Laboratorium Onder wijs: Analystische chemie: Pa trick Aerts, Ter hole; Arnold Boonman, Hulst; Rudi Herman, Vogelwaarde; Tonny Schuit, Sas van gent. Organische chemie: Patrick Totté, Graauw; Marlies van 't Westeinde, Oostburg. HLO Klinische chemie: Jacqueline Boonman, Sluiskil; Marianne Dekker, IJzendijke; Alain Schauwaert, Clinge. Microbilogi- sche medische studierichting: Sonja de Waal, Sluiskil. TERNEUZEN - De kring West Zeeuwsch Vlaanderen/Walche ren hield met een deelname van 668 oude duiven een concours vanuit La Souteraine. Winnaar werd een duif van G. Dusarduijn uit Groede met een snelheid van 1026,12 meter per minuut. 2. H. Biemans en dochter Souburg, 3 en 7. P. Dingemanse Biervl'et, 4 en 8. G. Tas Wateriandken je, 5. A. Kunst Middelburg, 6. A. Cor nells en zoon Breskens, 9. J. Kools Cadzand, 10. R. Braet Sluis. Concours bond Zuidbeveland, 794 duiven, 1074,20mpm: l en 7. M. van Iwaarden Kruiningen, 2. R. van der Peijl Goes, 3. C. Stroo- snijder Kruiningen, 4 en 5. J. ver- haagen Goes, 6. W. de Witte Goes, 8. P. de Vos 's-Heerenhoek, 9. A Zweedijk Kaplle, 10. H. Tijdens Heinkenszand. Kring Midden Zeeuwsch Vlaan deren vanuit Etampes met 936 duiven, 1158,57mpm. 1. J. en J. Nolet Axel, 2. gebroeders Visser Sluiskil, 3. Th. Lambert Boschka- pelle, 4. P. Vervaet Westdorpe, 5. mevrouw Strooband Sttoppel- dijk, 6. F. van Cleemputte Ter neuzen, 7. A. van Houdt Terneu zen, 8. J. de Brouwer Stoppeldijk, 9. F. de Beule Sluiskil, 10. P. Goossen Westdorpe. Doornik Steeds Sneller IJzendijke, 386 jonge duiven, 1373mpm. 1 en 10. R. Thomaes, 2. H. Dellaert, 3. A. Dellaert, 4. Combinatie De Put ter, 5. A. PLasschaert, 6. B. Tang- he, 7. G. de Boevere, 8 P. Dellaert, 9 C. de Putter en zoon, 83 oude duiven, 1287mpm. 1. G. de Boeve re, 2. R. Colpaert, 3. C. de Putter en zoon, 4 en 5.1. de Cocq. Strijs in Vrede Groede, 286 jonge duiven, 1238,76mpm. 1, 3 en 5. A. Beun, 2. Ch, Ras, 4. A. Schaap, 6. mevrouw Scheele, 7 en 10. L. van de Wege NS, 8. A. Manhave, 9. J. Manhave. Nog Sneller Breskens, 300 jonge duiven, 1251,16mpm. 1, 2 en 3. J. Reynvoet, 4. J. Boeije, 5. H. Mook- hoek en zoon, 6 I. de Jonge M, 7. Mulkens-Mookhoek, 8. A. Merre- laar, 9. W. Daansen, 10. gebroe ders PJjcke. Hoop Biervliet, 348 jonge duiven, 1302,80mpm. 1 en 10. A. Provoost, 2 Peter de Bree, 3. Chr. de Graaf, 4,6 en 7. J. Lecluyze, 5. Jac. Ver- sluijs, 8 en 9. P. Dingemanse. De Snelvliegsre Oostburg, 261 jonge duiven, 1270,94mpm. 1 en 2. C van Leeuwen, 3. A. Rabout, 4. L. Verheije, 5 en 10. T. Poorter, M. Buysse, 7. J. van de Neste, 8. J. de Krijger. 9. W. Prenen. De Getrouwe Duif Cadzand, 372 jonge duiven, 1228,05mpm. 1. Abr. Vasseur, 2, 6, 9 en 10. J. van de Plasse, 3. D. van Houte, 4. W. Goossen, 5. D. van Kerkhoven, 7 en 8. A. Mabelis. De Zeeuw Goes, 617 duiven, 1235,65mpm. 1. J. Eikenhout, 2,3,9 en 10. J. Steengard, 4. J. Kaho, 5. A. Mulders, 6. C. Dominicus, 7 en 8. J. Verhaagen. SEROOSKERKE - Op de cen trale merriekeuring van het WPN (Warmbloed Paarden stamboek Nederland) afdeling Zeeland zaterdag is Serooskerke, is Divette R van fokker en eige naar F. Thijs uit Hulst jeugd kampioen geworden van de twee-jarige merries. Deze merrie kwam goed uit de verf in een goede rubriek met vijf eerste premies. Kampioen bij de oudere mer ries werd Aranka van L. van Gilst uit 's-Heer Hendrikskinde ren. Suzan Malcorps uit Cadzand zegevierde met Bonvivant in de rubriek bestaand rijpaard. Zij en M. van Liere uit Schore verte genwoordigen Zeeland op de na tionale in september tijdens de Utrechtse paardendagen. In het middagprogramma werd een massale show opge voerd door instructrice Mina de Feyter uit Axel met zestien Zeeuws-Vlaamse paardencombi- naties, die een schitterend gere den caroussel lieten zien. Dit bracht bij het talrijke publiek de handen op elkaar. „Inderdaad door de show en de afdelings- dressuur erbij is er veel meer pu bliek dan voorheen," zei Cor Abrahamse, publiciteitschef van het WPN-bestuur. Zeeuws-Vlaamse successen: 1- jarige merries: 1. Encorra van D. Bakker, Goes. 2-jarige merries: 1. Divettte R van F. Thijs, Hulst; 2. Darcey van D. Bakker Goes. 3- jarige stamboekmerries: 1. 2. Ca- priche van M. de Feyter, Terneu zen. 4-7-jarige stamboekmerries zonder veulen: 1. Areina van M. van Doorn, Axel. 3-7-jarige rui nen: 1. Bonvivant van P. Rie- mens, Nieuwvliet. Bestgaand rij paard: 1. Bonvivant van Suzan Malcorps, Cadzand; 3. Uitlanda van Arna Lauret, Breskens.

de Stem | 1987 | | pagina 7