De Zwinruiters sterk KERMISKOERS VOOR AMATEURS IN KRUININGEN ZVA sluit seizoen af Jan van Laarhoven weer oppermachtig Robbie Meijer rappe spurter Bejaarde SSV'65 in duf met Lokeren UITSLAGEN EREPRIJS WPN VOOR NIEUWVLIETSE CLUB PASTOOR KNIP!: 870 ROTTE; Wielerkoers Zoutelande DE STEM SPORT 7 MAANDAG 6 JULI KRUININGEN - Heddy Nieuwdorp was zaterdag uitstekend op dreef in de kermiswielerronde van Kruiningen en mocht dan ook de verdiende bloe men in ontvangst nemen. Gevaar Trimkoers in Colijnsplaat Trimkoers in Heinkenszand TWINTIG KILOMETER VAN GOES kernreactor [ol stilgelegd een korting (alarissen onderwijs SPORT IN 'T KORT Merijntje T9 Van onze paardesportmedewerker SEROOSKERKE - De ereprijs van het WPN (Warmbloed Paardenstamboek Ne derland) afdeling Zeeland voor het berste achttal tijdens de tiende jubileumkeuring te Serooskerke gehouden dressuurconcours voor afdelingen, werd gewonnen door het achttal in de M-klas van De Zwinruiters onder leiding van instructeur Ben Boidin uit Hulst. De fraaie beker werd overhandigd door de voor zitter van het WPN, Jan Goedgebure, die zei: „We zijn verheugd dat de provinciale bond van landelijke rij verenigingen in Zeeland deze wed strijden in het programma heeft opgenomen, omdat de fokkerij en de sport bij elkaar komen. Fokkerij en sport horen bij elkaar." Het achttal van De Zwinruiters was goed op dreef. Het scoorde niet minder dan 127 punten en liet met 20 punten verschil Oranjezon uit Vrou wenpolder in de M-klas en Luctor et Emergo uit Zaamslag in de L-klas, achter zich. Ook bij de viertallen pony's was De Zwinrui ters oppermachtig met 128 punten. Ook hier was Ben Boidin instructeur. Met 120 punten eindigde de ponyclub Walcheren op de tweede stek. Bij de menners in de M/Z-klas handicap pakte Cees Schout met Tamara van Scheldestad het goud. Zilver was er voor Cor Provoost met Viola van Oranjezon en het brons was voor Adrie Lou- werse met Zephyr van Scheldesatad. - De Noord-Bevelandse ponyclub, pupillen van instuctrice Hanny den Exter, kwam goed uit de startblokken en liet een dressuurproef zien die 126 punten waard was, bijna 20 punten verschil met de ponyclub Oranjezon uit Vrouwenpolder, die op een tweede plaats einigde. Een waardig idee van de provinciale bond en wellicht zitten er in de toekomst het individuele dressuur en springen bij, een wens van veel deelnemers. Heddy Nieuwdorp slaat toe Van onze sportmedewerker Nieuwdorp, die vanaf het begin attent had gekoerst en lange tijd deel uitmaakte van een kopgroepje, liet er in de slotfase geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Op 15 kilometer voor de finish begon de kleine coureur uit Yerseke aan een solo-uitstapje en bekroonde dit met succes. In deze amateurkoers werd de lont al snel aan het kruit gesto ken. Heddy Nieuwdorp, Toine Goense, Kees de Nooyer, Thijs Fase en Conno van de Sande vonden elkaar en dit vijftal be paalde lange tijd het koers- beeld. In hoog tempo joegen de leiders voort op het 2 kilometer lange parkoers en hoewel het peloton niet in slaap viel, wis ten de mannen in de frontlijn toch een winst vast te houden van 25 seconden. Van de koplo pers scoorde Thijs Fase heel wat punten voor de leiders- prijs, die hij ook incasseerde. Na 80 kilometer werd het hoge tempo bliikbaar te mach tig voor Conno van de Sande, die moest afhaken bij zijn met gezellen in de hoofdmacht. In middels hadden zich bij de koplopers vier jagers gemeld. Onder aanvoering van de plaatselijke favoriet Vester Aarts, die gezelschap had van Nap Hage, Pierre Raas en Jo- han Melsen, kwam het tot een tegenaanval, maar die sor teerde niet snel genoeg effect en daarom ging Pierre Raas het in zijn eentje proberen. De man uit 's-Heerenhoek trok alle registers open en voegde zich op imponerende wijze bij de koplopers. Heddy Nieuwdorp onderkende dit gevaar. Op het moment dat Raas aansloot wipte hij weg uit de voorste lijn en luid aange moedigd door het publiek gaf Nieuwdorp gestalte aan dit uit stapje. Inmiddels hadden zich uit peloton losgemaakt Rob Bijvank, Patrick Tolhoek, Pe ter Mol, Kees' Schouwenaar, Karei van Goethem en Ad Po lak en dit zestal kreeg aanslui ting met Goense, De Nooyer en Fase. Heddy Nieuwdorp werd echter door deze volggroep niet meer bedreigd en arriveerde met ruime voorsprong aan de finish. In de slotfase wip Raas nog weg van de naaste volgers en verzekerde zich daarmee van de tweede plaats. Rob Bijvank was de rapste van de groep die daarna over de streep kwam, terwijl Nap Hage en Verster Aarts veel terrein hadden ver loren in de laatste kilometers en dan ook met een bescheiden klassering genoegen moesten nemen. Bij de junioren slaagden hal verwege de koers zes man er in om een bres te slaan. Dat wa ren Jacco Schroevers, Rob de Raden, Jacky Fortrei, Wilfred Geijs, Tonny Moonen en Rolf Mobach. Na 60 kilometer moes ten Moonen en Mobach afha ken en daarna werd het span nend toen Rob de Raden uit de kopgroep ontstnapte. Een fu rieuze achtervolging van Jacco Schroevers sorteerde echter ef fect en deze had tevens nog ge noeg reserves in petto om De Kopgroep op weg bij de amateurs in Kruiningen. Tweede van rechts latere winnaar Heddy Nieuwdorp. - foto willem mieras Raden achter zich te houden in de eindsprint. Schroevers boekte daarmee zijn derde zege in dit seizoen. In de strijd om de derde plaats versloeg Jacky Fortrei Wilfred Geijs. Bij de liefhebbers gingen na 35 kilometer aan de haal: Nor man Gonzalez, Kees Schroe vers, Chris van de Bergh en Frank van Dongen. In de laat ste ronde sloot Henny Huisveld nog aan en de eindsprint werd gewonnen door Gonzalez. Amateurs: 1. H. Nieuwdorp, Yerse ke, 100 kilometer in 2.26.07; 2. op 38 seconden P. Raas, 's-Heerenhoek; 3. op 56 seconden R. Bijvank, Zuid- zande; 4. P. Tolhoek, Yerseke; 5. A. Goense, Ovezande; 6. P. Mol, 's- Gravenpolder, 7. K. Schouwenaar, Goes; 8. K. van Goethem, Klooster- zande; 9. K. de Nooyer, Aagte- kerke; 10. T. Fase, Oud-Vossemeer; 11. A. Polak, Hansweert; 12. J. Mel sen, Roosendaal; 13. op 1.21 W. van Kooten, Bruinisse; 14. N. Hage, Poortvliet; 15. S. Aarts, Kruinin gen; 16. op 2.34 T. Vermeulen, Kloe- tinge; 17. A. Stigtenhorst, Abcoude; 18. H. Oomen, Etten-Leur; 19. T. van de Velde, Rijsbergen; 20. C. van de Corput, Ossendrecht. Ju nioren: 1. J. Schroevers, Arnemui- den, 70 kilometer in 1.52.15; 2. R. de Raden, Dussen; 3. op 21 seconden J. Fortrei, Breskens; 4. W. Geijs, Kwadendamme; 5. op 50 seconden T. Moonen, 's-Heerenhoek; 6. R. Mobach, Sluiskil; 7. op 1.01 R. We- senbeek, Heerle; 8. op 2.10 W. van Hoot, Hoogerheide; 10. P. van Bel- zen, Middelburg; 11. E. van Meer, Oud-Gastel; 12. op een ronde E. Oostdijk, Wolphaartsdijk; 13. R. Jonker, Warmenhuizen; 14. R. van Elven, Rucphen; 15. R. Rabout, Zuidzande; 16. W. Raas, 's-Heeren- hoek; 17. P. Hoefkens, St.-Laurens; 18. L. Vreeke, Oudenbosch; 19. J. Broos, Bosschenhoofd. Meedere renners haalden de finish niet. Liefhebbers: 1. N. Gonzalez, Rot terdam, 60 kilometer in 1.36.12; 2. K. Schroevers, Arnemuiden; 3. C. van de Bergh, Oud-Gastel; 4. F. van Dongen, Made; 5. R. Huisveld, Rotterdam; 6. op 20 seconden N. van Belzen, Middelburg; 7. J. van Beek, Breda; 8. H van Kuijk, Geertruidenberg; 9. N. Westerbe- ke, Westkapelle: 10. W. Oosse, Mid delburg; 11. K. Zagers, Standdaar- buiten; 12. L. van der Wiel, Breda; 13. R. Willems, Uden; 14. L, Roks, St.-Willebrord; 15. W. Verkooyen, Oosterhout. Van onze sportmedewerker COLIJNSPLAAT - De jaar lijkse trimwielerkoersen in Colijnsplaat, die zaterdag 11 juli worden verreden onder de vlag van de stichting Trimbelangen Midden-Zee land, worden voorafgegaan door de zogenaamde 'Pee- landkoers'. Deze wedstrijd staat open voor alleen Noord-Bevelandse deel nemers, die geen lid zijn van de TMZ. Traditiegetrouw bestaat daarvoor grote belangstelling. Met de 'Peelandkoers' wordt om 13.00 uur begonnen. Een uur later wordt het programma voortgezet met wedstrijden voor TMZ-renners. De C-cate- gorie en veteranen komen het eerst in actie. Om drie uur gaan de B-renners van start en om vier uur worden de A-renners op pad gestuurd voor hun 60 kilometer. Rugnummers kun nen worden afgehaald in café Juliana. Van onze sportmedewerker HEINKENSZAND - Voor de zevende keer wordt op vrijdag 10 juli in Heinkens zand een trimwielerronde verreden. Het eerste startschot klinkt om zes uur 's avonds voor de B-ca tegorie, waarbij Peter Remijn de plaatselijke favoriet is. Een uur later zijn de C-ren- ners aan de beurt en om acht uur wordt de hoofdmoot van het programma afgewerkt als de A-renners in actie komen, die 60 kilometer voor de wielen krijgen. De plaatselijke renner Wim Hoondert behoort tot de favorieten, evenals Robbie Meijer, Jan van 't Westeinde, Jan Oreel en Marcel Verhagen. Van onze sportmedewerker AXEL - Met een overvol programma is afgelopen week het Axelse zaalvoet balseizoen afgesloten. Een competitie waarin HCG in de eerste klas de titel pakte en samen met Moy Fa overstapt naar het regionale zaalvoetbal. Uit deze eerste klas degraderen de formaties van Wapen van Axel/Kesbeke en Den Hamer. Hun stekken worden ingeno- men door de kampioen van de tweede klas, Verpoorte 2 en De Bliek en Vos. De kans dat het team van De Maayer eveneens mee promoveert, is aanwezig, maar nog niet zeker. Een en ander hangt af van de samen stelling van de klassen. Een zaak waar deze week over wordt vergaderd. Uitslagen eerste klas: Primus/ PIuym-Disco Love 4-7, Den Ha mer-Le Feber 3-4, Ratjetoe-Num- ber One 3-1, Reizende Man-Moy Fa 9-5, Groovy-De Pooter 5-3, Disco Love-Dax 5-5. Tweede klas: De Meij er-Haak 5-3, Markt Boys/ Schoot-Kerckhaert 0-10, Moy Fa 2- Wilton 6-6, La Bourse-Verpoorte 2 0-6, Eeuwige Lente-Bliek en Vos 3- 3, Eeuwige Lente-De Meijer 4-1, Broomchemie-Bliek en Vos 4-6, La Bourse-Eeuwige Lente 4-4, Van Alten-La Bourse 1-3. Eindstand eerste klas: HCG 28- 44, Groovy 28-38, Ratjetoe 27-35, Moy Fa 28-35, Le Feber 28-35, Disco Love 28-34, De Pooter 27-32, Num ber One 28-30, Primus/Pluym 28- 29, Groosman/Smulders 28-21, Die- leman 28-18, Dax 28-17, Reizende Man 28-17, Den Hamer 28-10, Wa pen van Axel/Kesbeke 28-10. (Het gestaakte duel Ratjetoe-De Pooter wordt niet opnieuw gespeeld). Tweede klas: Verpoorte 2 28-51, Bliek en Vos 28-44, De Maayer 28- 40, Eeuwige Lente 28-37, La Bourse, 28-35, Marine Service 28-32, Moy Fa 2 28-28, Broomchemie 28-26, Wilton 28-26, De Meijer 28-22, Cito 28-21, Van Alten 28-20, Kerckhaert 28-18, Haak 28-5, Markt Boys/ Schoot 28-3. Van onze atletiekmedewerker GOES - Jan van Laarhoven schreef zaterdag de twintig kilometer van Goes op zijn naam. Slechts 500 meter mochten de concurrenten hem gezelschap houden. Vanaf dat moment heerste de Hulstenaar. Hij was er achteraf hoogst verbaasd over. „Ik demar reerde niet eens, zo gemak kelijk ging het. Op dat mo ment moet je beslissen, alleen doorgaan of even het tempo laten zakken. Ik heb voor het eerste gekozen en ben ge woon in mijn eigen tempo door blijven gaan." Het was pas zijn vijfde wedstrijd van het seizoen, nadat een partijtje zaalvoet bal hem vorig najaar uit schakelde. Het betekende ook een nieuwe test voor hem, want na zijn heroptreden tij dens de halve marathon in Terneuzen had hij nog geen twee wedstrijden binnen een week gelopen. „Vorige week eindigde ik als tweede in een halve marathon te Roosen daal. Vandaag wilde ik tes ten of mijn knie het zou hou den en zoals het er nu naar uitziet is de test positief ver lopen," aldus een ontspannen Van Laarhoven, met zijn 38 jaar niet meer een van de jongsten, na afloop. Achter Van Laarhoven liep Jaap Oele solo naar de tweede plaats. De Kapelle- naar moest een kleine twee minuten inleveren bij Van Laarhoven, maar bleef num mer drie Jan Baarends weer een tweetal minuten voor. Dit in een loop die een betere balangstelling verdiend had, want slechts 42 atleten waren naar het Goese Sportcentrum gekomen. Vraag is of het or ganiserende AV'56 niet terug moet naar de binnenstad, waar in het verleden de be langstelling van alteten en publiek heel wat groter was. Bij de veteranen was het een Dynamo-onderonsje tus sen Ron Abuijs en Wim Kal- jouw. Een onderonsje dat in de slotkilometer werd beslist met Abuijs als winnaar. Bij de veteranen 2 en 3 won Hans Pluyaar van Dynamo. Moni que Decorte kwam als enige dame langs de inschrijftafel. Uitlopen was goed voor winst. De bokaal, beschik baar gesteld voor de eerste Goesenaar, ging bij de senio ren naar Wim Roose, een jongen die vaak met minder tevreden moet zijn, maar vrijwel altijd present is en eindelijk dus eens beloond Jan van Laarhoven op weg weg naar een onbe dreigde zege in de 20 kilometer-wedstrijd van AV56 in Goes. - foto willem mieras. werd. Dit in tegenstelling tot het organiserende AV'56. Uitslag heren: 1. Jan van Laarhoven, Sprint Breda 1.07.38; 2. Jaap Oele, AV'56 1.09.23; 3. Jan Baarends, Spado 1.11.44; 4. Wil Zweemer, AV'56 1.12.13; 5. Rini Faas, Olympia Halsteren 1.12.23; 6. Willem Öckhuyzen, Huissen AC 1.12.58; 7. Pieter van Horssen, Dynamo 1.13.22; 8. Jan Branden burg, AV'56'1.13.56; 9. Wim Roo se, AV'56 1.14.57; 10. Ad Mey- boom, AV'56 1.15.39; 11. Kees Bruins, AV'56 1.16.05; 12. Adri Gideonse, Dynamo 1.16.54; 13. Ko Eversdijk, AV'56 1.17.00; 14. Kees van Sluys, AV'56 1.17.46; 15. Jo- han de Hollander, AV'56 1.18.35. Veteranen: 1. Ron Abuijs, Dy namo 1.11.14; 2. Wim Kaljouw, Dynamo 1.11.18; 3. Krijn Saman, AV'56 1.12.41; 4. Job Matthijsse, Dynamo 1.14.40; 5. Leo Dam, Ve teranen Nederland 1.16.367. Ve teranen 2 en 3: 1. Hans Pluyaar, Dynamo 1.23.31; 2. Kees Hooge- steeger, AV'56 1.31.53; 3. Bertus Walker, Zeeland Sport 1.35.36. Dames: 1. Monique Decorte, AV'56 1.32.01. Van onze sportmedewerker KWADENDAMME - Robbie Meijer was zater dag duidelijk de rapste in de trimwielerronde van Kwadendamme. Meijer won de masssas- purt in de A-categorie, waar slechts een paar speldeprikjes even wat leven in de brouwerij brachten. Voor de rest was het een saaie verto- ning. Bij de B-renners ging de zege naar de sterk acte rende Frans Goorden uit Breda en de plaatselijke favoriet Bert Peeters kon de bloemen in ontvangst nemen bij de C-renners. Peeters etaleerde een sterk eindschot en het zelfde deed Wil Pennings bij de veteranen. Uitslagen A-categoric: 1 R. Meijer, Putte; 2. J. van 't Westeinde, 's-Heerenhoek; 3. J. Oreel, Vlissingen; 4. W. Hoondert, Heinkenszand; 5. K. Raats, Nispen; 6. J. Kleefstra, Leeuwarden; 7. A. Wijdeveld, 's-Gravenpol- der; 8. P. Vermeulen, Mid delburg; 9. J. de Bruin, St.- Willebrord; 10. K. Schrijver, Kapeile. B-categorie: 1. F. Goorden, Breda; 2. A. van Ree, Willemstad; 3. J. Gij zel, Yerseke; 4. J. Lepoeter, Oost-Souburg; 5. P. Legier. se, Achthuizen; 6, K. (je Jong, Nispen; 7. T. Verhuls( Bosschenhoofd: 8. A. Wisse, Yerseke; 9. J. van Dijke Tholen; 10. A. Trampet| Goes. C-categorle: 1. B. Pee. ters, Kwadendamme; 2. Nieuwkoop, Willemstad; R. Geelhoed, Colijnsplaat;! H. Brandenburg, Zierikzee; 5. J. Ars, Borssele; 6. R. Mat- thijssen, Roosendaal; 7. M van der Klooster, Nieuw dorp; 8. B. Harms, Sluiskil; 9. R. Bal, Kwadendamme; 10. A. Schipper, Heinkens. zand. Veteranen: 1. W. Pen. nings, Roosendaal; 2. T. van Poucke, Hoogerheide; 3. H Rouw, Kapeile; 4. J. van Dalen, Goes; 5. P. Goorden Nispen; 6. K. van Stel, Krui. ningen; 7. A. Dekkers, Zun. dert; 8. G. Lagers, Oost. Souburg; 9. J. Hamelink Baarland; 10. P. Oost-Souburg. EN STANDEN eMEN tijd LEZEN? Voroee» n'®« do Kleintjes" door te nomen. Er staat vast Iets van uw gading bij. 00K vandaag I 27ste jaargang Kantoren Emeritus-pastoor Knip- cheer. - fotodestem/cordeboer Btulï Van onze sportmedewerker ZOUTELANDE - In de Walcherse badplaats Zoute lande wordt woensdag 8 juli voor de tiende keer een wie lerronde verreden. Dit avondcriterium begint om half zes met een wedstrijd voor dames, die 50 kilometer moeten afleggen. Van de partij zijn on der andere Petra van der Stel, Jolanda Cools, Petra van Til burg en de streekfavoriete Ma rianne Wagemakers. Bij de amateurs, die om ze ven uur vertrekken en 80 kilo meter voor de wielen krijgen, bevinden zich vele sterke klep pers. In actie komen onder an dere Karei van Goethem, John de Crom, Peter Hofland, Matti de Baat, Twan den Braber, John Leijs, Nap Hage, Werner Wieme en Heddy Nieuwdorp. Uit de regio komen voorts op draven Kees de Nooyer, Piet Wisse en Chris de Visser. Van laatstgenoemd drietal wordt vooral vuurwerk ver wacht van Kees de Nooyer, die als coureur aan zijn laatste sei zoen bezig is en minstens nog één bloementuil aan zijn pal mares wil toevoegen. EK trimmers in Woensdrecht 15-23 jaar: 1. C. Boden Wouwse Plantage), 2. M. Bakker (Den Helder), 3. J. de Bruijne (Ril land Bath), 4. F. van de Leur (Roosendaal), 5. J. Veer (Alk maar), 6. J. Peemen (Rijsber gen), 7. J. de Koning (Etten- Leur), 8. R. Wassenburg (Den Helder), 9. J. Oreel (Vlissingen), 10. M. van Antwerpen (Wom- mels, B), 11. J. Kleefstra (Leeu warden), 12. W. Norden (Noord- wijk aan Zee), 13. E. Jacobs (Merksem, B), 14. A. de Vos (Oude Tonge), 15. C. Rombouts (Terheijden). 24-33 jaar: 1. G. van Putten (Haaften), 2. J. van den Bosch (Beneden Leeuwen), 3. A. Grarujjean (Druten), 4. G. Hen- drikx (Putte), 5. C. Verbraken (Wouw), 6. P. van Oirschot (Putte), 7. R. Meier (Putte), 8. E. van Zundert (Bosschenhoofd), 9. N. Heydran (Den Helder), 10. J. van Oers (Sprundel), 11. H. van 't Westeinde ('s-Heeren hoek), 12. H. van Sunderen (Oirschot), 13. P. Boeren (St.- Willebrord)14. M. Verhagen (Schaijk), 15. G. Butterman (Wormerveer). 34-43 jaar: 1. G. Jacobs (Wouw), 2. L. Schenk (Huijbergen), 3. P. Verbaarendse (Ossendrecht), 4. E. van Put (Ossendrecht), 5. M. Hendriks (Ossendrecht), 6. A. Mariën (Bevel, B), 7. P. Jaspers «4 (St.-Willebrord), 8. A Nuijenr (Bevel, B), 9. H. Boonman (Goes), 10. Chr. Mollet (Hans- weer), 11. M. Koeken (Prinsen beek), 12. M. Koeken (Prinsen beek), 13. F. van den Berge (Krabbendijke), 14. J. Berghege (Roosendaal), 15. K. Konings (Hoogerheide). 44 jaar e.o: 1. P. van Eekelen (Nispen), 2. L. Hollemans (Em mer Compascuum), 3. J. Oomen (Galder), 4. W. van Putten (Hoeften), 5. C. van de Horst (Standdaarbuiten), 6. N. Heeren (St.-Willebrord), 7. P. Konings (Asten), 8. J. Molenaar ('s-Gra- vezande), 9. R. van den Burg, 10. M. Govers (Kalmthout, B), 11. J. van den Berg (Woerden), 12. M. van Dijk (Tholen), 13. J. Polder mans (Nispen), 14. K. Tolhoek (Yerseke), 15. J. Schipperen (Diemen). Ronde van Dinteloord Amateurs: 1. W.J. van Loen- hout (Oud Vossmeeer) 100 km. in 2.27.34,2. op 37 sec. T. van der Steen (Bruinisse), 3. P. Heeren (Rucphen), 3. K. Hopmans (Hoogerheide), 5. H. Rovers (Roosendaal), 6. J. van Aert (Rijsbergen), 7. op 1.07 min. N. van de Klundert (Hoogerheide), 8. K. Jonkers (Oud-Gastel), 9. R. van Vlimmeren (St.-Wille- brord), 10. J. de Crom (Hooger heide), 11. R. Tak (Oud-Gastel), 12. op 2.22 min. A. Franken (Roosendaal), 13. B. de Wit (Zegge), 14. M. de Baat (De Heen), 15. T. van Loon (Zegge), 16. J. van de Kasteele (Halste ren), 17. T. den Braber (Fij naart), 18. A. Huismans (Stam persgat), 19. J. van Dis (Fij naart), 20. K Smits (Zundert). Junioren: 1. M. Rasch (Uitgi 80 km. in 2.02.57, 2. F. de Gi (Halsteren), 3. N. Smits (Drj nen), 4. op 18 sec. R. van (Zevenbergen), 5. M. Sjoi (Oostvoorne), 6. R. Ko) (Oudenbosch), 7. A. van (Oud-Beijerland), 8. E. ter (Oudenbosch), 9. op 45 sec, Kooyman (Hoogvliet), 10. Huysmans (Oude Tonge), 11, van Dijke (Tholen), 12. R. Loj kefeir (Oudenbosch),. 13. Bosters (De Heen), 14. R. Braber (Oudenbosch), 15, 1.07 min. T. Verschuuren naart), 16. M. Meijer (Vlaari gen),l 7. H. Neüs (Breda), 18. Timmermans (Hoogerheit' 19. G. Bus (Hellevoetsluis), Dekker (Hoeven). Ronde van Sprundel Amateurs: 1. P. Heeren (Spi del) 100 km. in 2.23.36, 2. op sec. R. van Vlimmeren (f Willebrord), 3. op 2.46 min. Tak (Oud Gastel), 4. op 3.15 W.J. van Loenhout (Oud V< meer), 5. B. de Wit (Zegge), 6,1 een ronde K. Jonkers (f Gastel), 7. J. Nieuwkt (Roosendaal), 8. R. Haveri (Oud Vossemeer), 9. C. van Korput (Ossendrecht), 10. Hage (St. Maartensdijk), 11, Havik (Zoetermeer), 12. T. Loon (Zegge), 13. R. van Rakt (Baarle Nassau), 14. J.vi Dis (Fijnaart), 15. C. V( (Breda), 16. P. Pais (Hoogerl de), 17. J. Koeken (Zundert), B. Dirven (Oosterhout), 19. J.i Klerk (Breda), 20. R. (Oudenbosch). Junioren: 1. R. Vei (Schalkwijk) 60 km. in 1.31.47,1 E. van Zoelen (Culemborg), 1 Brouwers (Dordrecht), 4. jj^-ven voor 7000 uur. Maar er Kroon (Oud Gastel), 5. D. zijn zoveel uren verloren ge- jong (Raamsdonksveer) 6 gaan aan onderhoud en repa- S?2tcTvinfo;",i,ratleS dat de reactor die 7000 gen), 8. op 22 sec. R. van Loflur nieteens gehaald heeft. BUSSEL (ANP) - De eer- te kernreactor die (in 1962) in België ooit in bedrijf erd genomen, de BR3 van iet studiecentrum voor lernenergie in Mol, is op vel van de Belgische autoriteiten stilgelegd. Dat is al gebeurd op 30 juni, laar de maatregel is pas aandag bekendgeworden. Tot het stilleggen van de nu- leaire centrale werd besloten dat een Amerikaans advies bureau, waarvan men de hulp d ingeroepen, tot de conclu- le was gekomen dat er geen olute zekerheid meer be nd over de veiligheid. Het ziet er naar uit dat de actor ontmanteld zal moeten irden. De kosten daarvan irden geraamd op 110 tot 165 jiljoen gulden. De kernreactor Mol heeft alles bijeen nog aar 6300 uur gedraaid. Bij het opstarten van de cen- ple was een vergunning afge- (Zevenbergen), 9. P. de Bri (Andel), 10. V. Timmerm (Hoogerheide), 11. K. KoJ (Oudenbosch), 12. A. Massed (St.-Willebrord), 13. C. Wautd (Zevenbergen), 14. P. Steijfj (Delft), 15. op 30 sec. A. Dijke (Tholen), 16. F. Schi (Oudenhoorn), 17. M. Cas leijns (Steenbergen), 18. P. Jol ker (Australië), 19. J. de Leei (Ermelo), 20. A. Roks (Breda)j Nieuwelingen: 1. G. van (Culemborg) 40 km. in 1.01.47] B. Koninks (Roosendaal), 3. Scheer (Oudenhoorn), 4. Kreeft (Zwijndrecht), 5. Westerbeek (Prinsenbeek), Zoetewei (Kapeile), 7. op 7 O. Hofstede (Middelburg), van Oetelaar (Boxtel), 9. P. (Leidschendam), 10. P. SebreL^ (Rotterdam), li. J. Kout er te laten onderzoeken hoe tegenvaller op de Onder- ijsbegroting (1 miljard gul- n) is kunnen ontstaan. feu onze Haagse redactie !N HAAG - Het kabinet at komend jaar niet be- linigen op de salarissen in onderwijskrachten. o Yd* kabinet heeft gisteren be- van Oetelaar (Boxtel), 9. P. K nfpn j d i /Leidschendamio p. Sebre n He Algemene Rekenka- (Zwijndrecht), 18. W. Bastia: sen (Hoogerheide), 19. R. W ringen (Velsen), 20. J. Wiskf (Kortgene). GOES - De Goese zaterdagclub SSV'65 speelt zaterd lijk wedstrijd tegen de Belgische eersteklasser Lokerf wedstrijd begint om 15.30 uur. (Oud Gastel), 12. J. Blijle» (Rijen), 13. L. Machielsen naart), 14. P. Jansen (Putte), M. Bergen (Wouw), i6. M. Loo (Middelburg), 17. B. siaiJFas na dit onderzoek zal het ibinet beslissingen kunnen ■men over de manier waarop post salarissen goedkoper in worden. Voor de begroting ti 1988 is dat te laat. Het kabinet praat deze week r de begroting voor 1988. irwacht wordt dat minister letman (Onderwijs) nog |eds een bijdrage aan de be- tniging zal moeten leveren, 'ar dan niet via de salarissen n de onderwijskrachten. Minister Ruding (Financiën) wel dat volgend jaar de in- juli op sportpark 'Het Schenge' in Goes een vriendsditfit.!:['"5ssubsi^e (WIR) aa? Irilr luoHc+riifl toaon rlo RolfTionVio oAro+dlrlnortAv T WOTut VCFTTlinClGrCi. De Goese club gaat op deze middag tevens de pas gereed ZEEZEILEN - Het Neder landse jacht New Magic Breeze is zaterdag in de klasse voor solozeilers tweede geworden in de 'Azores and Back Race', een wedstrijd over ruim 2400 zee mijlen met aankomst in ^Fal mouth (Engeland). In het éérste deel werd de Breeze gevaren door Wytze van der Zee, die er zeven dagen, twaalf uur en acht minuten over deed, en in het tweede deel door Dirk Nau- ta, die tien dagen en vijftien minuten nodig had. TENNIS - Racing Club de France heeft zaterdag in Neuss voor de elfde keer de Europese beker voor landskampioenen tennis veroverd. In de finale wonnen de Fransen, met onder meer Tulasne en Forget, met 7- 0 van Real Barcelona. VOETBAL - Gordon Milne wordt de nieuwe coach van de Turkse eerste divisieclub Be- siktas uit Istanboel. WATERPOLO - De Neder landse dames waterpoloploeg heeft tijdens een trainings kamp in Hongarije twee inter landwedstrijden gespeeld. Van Canada werd met 9-5 gewon nen. Hongarije hield Oranje op 13-13. gekomen bestuurskamer! bruik nemen, alsmede| massageruimte. Lokeren heeft toegezeji zijn sterkste selectie naai te komen, dus met spelfj Versavel, Bob Hoogent Zeeuws-Vlaming Angek| kens en de ex-Anderlect Ier Walter de Greef. Ab| ner-coach fungeert bij gen de bekende oudl enoord-speler Wim Jans] tevens ,p5 keer het orafl droeg. Jansen wordt als oefen] ter geassisteerd door kende Poolse ex-internal Wlodek Lubanski. Del gangsprijs bij deze inter] ontmoeting bedraagt vijj den voor volwassenen geren beneden de 16 jaatl lenf 1,75. manier kan een deel van I bezuinigingen worden inge- terd. Ruding wil deze subsi- Ps - jaarlijks zo'n vijf miljard )lden - al veel langer aanpak- werkgeverscentrales ■"O en NCW hebben gisteren gereageerd op Rudings orstel de WIR aan banden te gen. Een tipje van de sluier

de Stem | 1987 | | pagina 16