ERDER MPL0MAI IAGEMEN1 IDINGEN Ivan Beck slaat weer toe N.V. Wielerkoers Westdorpe sterk bezet NATIONALE KAMPIOENEN BARHORST EN POLDERMAN Dressuurconcours in Serooskerke J eugdtennistoernooi gericht op de regio ZEEUWS RECORD DISCUSWERPEN NTEN (V/M) WIELERKLASSEMENT Trimkoers Oostburg Atletiekduel matig bezet Amateurs en junioren in kermisronde Kruiningen DE STEM SP0RT3 ZATERDAG 4 JULI 1987 G WERKENDE VOGELWAARDE - Twee Zeeuws-Vlaamse ren ners dit jaar in de Tour de France. Niet de profes sional Patrick van Passel - hij werd door Raas nog te jong bevonden - maar wel het tandemduo Guus Barhorst en Arnold Polderman. Festijn fOorkonde voor Georges Begijn TWINTIG KILOMETER VAN GOES T14 Zandvliet lë. van werkzaamheden heb- een d-, wegenbouwkundige- en ige werken ele eigenschappen of MTS WW. of soortgelijke en bestaan uit calculeren van eiden werken en goede kon en met de opdrachtgevers. oede salariëring en dito se- oorwaarden. schriftelijke sollicitatie ge- n aan: s, Nieuwe Markt 51a, 4701 Van onze sportmedewerker WESTDORPE - In de 35e kermiskoers van West- dorpe dinsdag 7 juli ko men weer tal van voor aanstaande renners aan het vertrek bij zowel de amateurs als de dames. Het organiserende wielerco- mité kan tevreden zijn als dinsdag om 17.15 uur het startsein valt voor de dames wedstrijd over 50 kilometer. Dan weet die organisatie zich verzekerd, tijdens hun eerste wedstrijd voor dames, van een sterk deelnemersveld. Inmiddels kwamen de in schrijvingen binnen van Jo- landa Cools, die tweede werd tijdens het nationaal kam pioenschap, de sterke zusjes Schipholt, Petra Groen, Conny van Koert en de Zeeuwse dames Petra van de Stel en Mariette Zoetewei in de bus bij secretaris Danny Soethaert. In totaal zo'n 35 deelneemsters. Zij zullen als eersten het parkoers van 1700 meter afhaspelen dat van start gaat in de Bernhard- straat. Om 19.00 uur komen de amateurs aan het vertrek voor een afstand van 90 kilo meter verdeeld over 52 ron den. Plaatselijke favorieten Rob Bijvank, Robin van Hec- ke, Patrick van Hulle en Theo de Krijger zullen dan niet op het appèl ontbreken. Zij zullen alle zeilen bij moe ten zetten om een verdienste lijk resultaat neer te kunnen zetten, want de concurrentie mag er zijn. Die bestaat uit: de gebroeders De Crom en Van de Klundert, Peter Mol, Rudie van Vlimmeren, Heddy Nieuwdorp, Toon van der Steen, Theo Akkermans, de renner die een rit in Olympia's Toer en de klas sieker Omloop van de Kem pen wist te winnen, de sterke Belg Edwin Enthoven, Ab Polak en de streekrenners Erik Vereecken, Karei van Goethem, Cyriel Hoefnagels, Conno van de Sande, Jan Mobach en Werner Wieme, die vergezeld zal zijn van de Engelsman Gary Speight. Dat deelnemersveld strijd niet alleen om de zege, maar ook voor een goed gevulde premiepot, die er zeker in dit jubileumjaar mag zijn. Ook nu rekent de organisatie op een flinke publieke belang stelling. Zeeuws-Vlamingen in Tour Van onze sportmedewerker Zij rijden de Tour van dinsdag 21 tot en met zondag 26 juli en komen dan, evenals de grote mannen, aan in Pa rijs. ING MIDDE1BUR6 Papisland 1 4337 CX TERNEUZEN De Jongestraat 8 4531 61 nieuwe schooljaar vraagt de Stichting mee gestalte geven aan de inhoud van dt IE: iding Eigen Bedrijf te Middelburg ken: -onomie (3u p.w.), ministratie (1,5u p.w.) ne economie (1,5u p.w.) eiding Adviseuse Informatica te Terneuzen economie (3u p.w.) WETENSCHAPPEN: leiding Eigen Bedrijf voor de vakken: pbevordering (1,5u p.w.) I (1,5u p.w.) SKUNDE: leiding Eigen Bedrijf voor het vak: emingsplan (1,5u p.w.) leiding Adviseuze Informatica voor het vak isatie en management (1,5u p.w.) leiding Adviseuse Informatica gedurende 19 5u p.w.) gericht op de terminologie in de -leiding Computergebruik te Middelburg 2/3u. voorbereidingstijd geboden en een a aderingen e.d. d. 1. bedrijfseconomisch d. 2. in de handelswetenschappen ad. 3. in bedrijfs-/organisatiekunde -d. 4. in de englese taal ad. 5. bevoegdheid om typeles te geven "n onderwijsfunktie, bij voorkeur met gr Zij vertrekken naar de tan demtour gehuld in de nationale driekleur, want onlangs stond 1 er in Bergen op Zoom geen maat op het duo. 'Piloot' Guus Barhorst - zo wordt de man aan het stuur genoemd - en 'stoker' - tweede man op de tandem - Arnold Polderman, I trapten weliswaar pion en ket ting aan flarden, maar waren die dag in het 'Krabbegat' on genaakbaar. „We lagen op dat moment halverwege de koers met drie koppels voorop toen de ketting begon over te slaan. We namen een ander wiel, maar het euvel was niet verholpen en achteraf bleek dat ook de ketting door midden was. Ongelooflijk hoe dat ding het nog gehouden heeft," aldus de 34-jarige visu eel gehandicapte Arnold Pol derman, die van de achttien keer dat hij dit seizoen aan de start kwam al veertien maal met de bloemen terug naar 'Den Bos' kwam. Dat gebeurde met Rob Bijvank en Guus Bar horst als piloot. „Je moet volle dig op die jongens vertrouwen en dat doe ik," aldus Polder man, die vol vertrouwen naar de komende Tour vooruit blikt. Dat staaft hij met de uitspraak: ,We gaan er naar toe om te winnen." Deze Tour bestaat uit vijf dagen en zes ritten. Dinsdag 21 uli opent een proloog over 6 ki lometer in Melun het gebeuren. Vervolgens in de namiddagu- 'en een rit Melun-Meaux over 10 kilometer. Woensdag gaat iet van Meaux naar Pontoise- Wantes la Jolie over 75 kilome- :r, daarna naar Versailles over 80 kilometer, vandaar naar Evry over dezelfde af stand en de slotrit naar Champs Elyseés is 45 kilome ter. d bij de doelgroep er naar uit een paar vakken bij één docent! De arbeidsvoorwaarden zijn conform CAO iéring bij een volledige werkweek is bruto min 4.616.-. De inschaling is afhankelijk va en opleiding. evrouw I. Frencken voor de opleiding Eigen Br -sdag. En bij Mevrouw N. Blomsteel voor de au aan het bestuur van de Stichting Vrouwenval s 7034,4330 GA Middelburg, li a.s. oepn Met name die slotrit is een groot festijn. Ook vorig jaar was Polderman met Rob Bij vank present. Toen duurde de Ronde van Franrijk twee da gen. „Ik kreeg er kippevel van. Hoewel we ruimschoots voor de aankomst van de grote Tour rijden staat het zwart van de mensen en heerst er een enorme sfeer." Het Zeeuws-Vlaamse duo heeft ongetwijfeld winstkan sen, al is het parkoers lastig, want ondanks dat het echte hooggebergte niet in het ronde- boek is opgenomen krijgen ze toch aardige heuvels voor de wielen geschoven. Bovendien moet men afrekenen met sterke concurrentie, want naast een aantal Franse kop pels, is de gehele wereld verte genwoordigd. Daaronder kop pels uit Australië, Canada, Al gerije, Tunesië, Israël en alle Europese landen. Als voorbereiding op de Tour gaat het duo nog een paar keer naar de Belgische Ardennen. „Het naar boven rijden op een tandem is toch iets aparts. We hebben daarmee al kennis ge maakt in Frankrijk, maar in de streek onder Parijs, waar het parkoers is uitgezet, is geen meter vlak terrein en dat zes dagen na elkaar. De vraag is dan ook, hoe herstel je na een etappe? Dat hebben we eigen- want dat wordt enorm belast, lijk nog nooit ervaren. Een an- Kun je de zaak heel houden?," dere factor is het materiaal, aldus Polderman, die voorlopig ivaJI /oor de organisatie tekent het L ■MILllestuur van de provinciale F Wil Til »nd voor landelijke rijvereni- ILb kV pogen en ponyclubs in Zee and. Doel hiervan is het afde- ingsdressuur wat meer nieuw even in te blazen, omdat er tij- lens concoursen waar men 'oor deze disciplines in kan chrijven bijzonder weinig be- angstelling blijkt te bestaan. Zaterdag in Serooskerke is t echter wel de nodige belang- hetmanageme^tanietvolsBig^^r^e e kennis van managers die zichzf onontbeerlijk. U vindt deze '-opleiding Middle Managemei «Wtallen zijn er zeven clubs theorie wordt u via case-studies !y®nh^arbij zijn po" uw eigen rol in de praktijk. Opmerkelijk is dat de oudste chtenbehandeling, motivatie, p(Jn grootste club van Zeeland, n ruime aandacht. Stuur de bon 58585. ige opleiding. Cursusplaatsen bijj Van onze paardesportmedewerker SEROOSKERKE - Tijdens de centrale keuring van het WPN (Warmbloed Paardenstamboek Nederland) zater- iag 4 juli in Serooskerke op de terreinen van manege De üendracht, wordt er een dressuurconcours hippique ge- ïouden voor vier- en achttallen. kunnen gemakkelijk met twee achttallen paarden meedoen, maar om alleen voor een dres- suurnummer voor achttallen vanuit Axel naar Serooskerke af te reizen, vindt men binnen onze vereniging verspilling van tijd en kosten. Het zou anders zijn als ook kon worden deelge nomen aan individuele dres suur- en springwedstrijden," zegt de Axelse instructeur Le- vien Schieman. De acht- en viertallen gaan allebei om half tien 's morgens van start. De beste twee acht tallen bij de paarden strijden in het middagprogramma om de eerste en tweede plaats. In het middagprogramma is voorts om half drie een carous- sel opgenomen, gereden door zestien combinaties onder lei ding van instructrice Mina de Feij ter uit Axel. minder dan tien viertallen lomen aan het vertrek, waar- 'an vier pony-viertallen. Bij de Oranjeruiters uit Axel, lechts met één viertal paarden 1 at ingeschreven. „Ja, we :loo zonder Dostzeeel versturen „Van onze srmrtmedewerkpr lop zonder postzegel versturen nummer 10120,2300 VB Leiden. ig Middle Management. 316 XG Leiden. Telefoon 071-25 85| onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Uit handen van wethouder L. Mar- linie mocht Georges Begijn voor zijn 50-jarig lidmaat- chap van de biljartvereniging KOT een oorkonde van de pmeente Sas van Gent in ontvangst nemen. wethouder memoreerde de verdiensten van Georges Begijn, jn clubgebondenheid en noemde hem één van de peilers waarop OT steunde. Gelijktijdig gaf hij, na de kampioenen van deze 50-jarige ver ding, Peter Snelders en Carlo van Dam te hebben gehuldigd, de ub het advies mee de aandacht wat meer op de jeugd te richten 'dieer meer bij te betrekken. Een richtlijn die het bestuur van 0T intern al eens ter sprake had gebracht, omdat het KOT ook u niet was ontgaan dat de vereniging dringend jong bloed nodig fcft. Een advies dat KOT in ieder geval probeert op te volgen. Van onze atletiekmedewerker VLISSINGEN - Een uit stekende atletiekavond in Vlissingen met opnieuw een Zeeuws record voor Ivan Beck bij de A-junio ren. De kersverse natio nale kampioen kogelsto ten vestigde deze keer een provinciaal record met de discus: 44.54 meter. Ook op de beide andere on derdelen van de werpdrie- kamp pakte hij overtuigend de winst. Met de kogel kwam hij tot 16.06 meter en bij het speerwerpen tot 56.34 meter. Hij won dan ook probleem loos de werpdriekamp bij de A-junioren. Bij de heren ging de zege in de driekamp naar Bert de Jonge van AV'56. Zijn prestaties waren: kogel stoten 14.22 meter, discus werpen 44.43 meter en speer werpen 48.32 meter. Robert van der Vegt won de drie kamp bij de jongens B met de afstanden 47.10,13.24, bij res pectievelijk het speerwerpen en kogelstoten en een per soonlijk record van 42.60 me ter bij het discuswerpen. Jacolies van Gastel liep een persoonlijk record bij de dames op de 200 meter met 24.1 seconden. Robert Bege- man won de 200 meter bij de heren in 22.7 en A-junior Ste ven Schilders had voor zijn zege op die afstand slechts 0.1 seconde meer nodig. Nationaal kampioen kogelstoten Ivan Beck vestigde in Vlissingen een provinciaal record met de discus. FOTO DE STEM/COR J DE BOER Ook op het sterk bezette nummer 800 meter heren kwam er een knappe win nende tijd uit. Daarvoor zorgde Corné Peeters van Spado met 1.49.1. Jopie Daane won de 800 meter bij de da mes/meisjes A vóór haar dochter Caroline. Tijdens deze avondontmoeting wer den ook de Zeeuwse titels steeple voor C- en D-junio- ren afgewerkt. Walter Hout zager werd kampioen bij de jongens C en René van Dijk van Diomedon pakte de titel bij de jongens D, voor Hul stenaar Manno Buysrogge. UITSLAGEN HEREN: 200 meter: 1. Robert Begeman, Delta Sport 22.7; 2. Kees Hovingh 23.1, 3. Roel van Laere 23.2, beiden Scheldesport. 800 meter: 1. Corné Peters, Spado 1.49.1; 2. Jan Konijnenburg, Delta Sport 1.54.8; 3. Erik Punt, PAC 1.58. Werpdriekamp: 1. Bert de Jonge, AV'56 2148 punten; 2. •Bram van Peenen, Marathon 1748 3. Rob van Tul, Spado 1516 punten. JONGENS A: 200 meter: 1. Steven Schilders, Wielingen 22.8; 2. Mark van de Riet, Delta Sport 23.8; 3. Andrè Mastbroek, Marathon 24.1. Werpdriekamp: 1. Ivan Beck, RKHAV 2340 pun ten; 2. Rob Kooyman 1702, 3. Paul van Loon 1236 punten, bei den Spado. JONGENS B: 800 meter: 1. Miquel van Tongeren 2.03.0, 2. Reinier Broeksma 24.4, beiden Dynamo; 3. Alex van der Maas, Spado 2.04.7. 200 meter: 1. Reinier Broeksman, Dynamo 24.3; 2. Arjen de Boer, AV'56 24.4; 3. Jeroen Provoost, Wielingen 24.4. Werpdriekamp: 1. Robert van der Vegt, Delta Sport 2009 punten; 2. Arjen de Boer, AV'56 1467; 3. Geert Boekema, Dynamo 1434 punten. DAMES/MEISJES A: 200 meter: 1. Jacolies van Gastel, Delta Sport 24.1; 2. Karen Glerum, Marathon 27.5; 3. Petra Provoost, Wielingen 27.5. Ver springen: 1. Jacolies van Gastel 4.94; 2. Cora den Dekker, beiden Deita Sport 4.68; 3. Joanca Pie- terse, Dynamo 4.55. 800 meter: 1. Jopie Daane 2.24.7; 2. Caroline Daane 2.25.2, beiden Marathon; 3. Jacolies van Gastel, Delta Sport 2.33.0. MEISJES B: 800 me ter: 1. Marjolein Klunne, Spado 2.27.0; 2. Karin Jonker, Schelde sport 2.33.3; 3. Cynthia Polfliet, AV'56 2.38.1. Verspringen: 1. Astrid Kiewiet, Marathon 4.64; 2. Petra Jeras, Dynamo 4.42; 3. Cynthia Polfliet, AV'56 4.37. 200 meter: 1. Astrid Kiewiet, Mara thon 28.5; 2. Silvia Baart, RKHAV 29.2; 3. Cynthia Polfliet, AV'56 29.2. MEISJES C: 1000 me ter: 1. Danielle van Cadsand, Marathon 3.12.0; 2. Chiery Abuijs, Dynamo 3.13.2; 3. Anoeska Butter, Fortuna 3.15.8. MEISJES D: 1000 meter: 1. Anjo- lie Wisse, AV'56 3.23.0; 2. Linda Schuilwerve 3.36.9, 3. Esther Hofman 3.45.5, beiden Marathon. Zeeuwse kampioenschappen steeple: jongens C 1500 meter: 1. Walter Houtzager, Marathon 4.37.0; 2. Mare Hilberts, AV'56 4.42.5; 3. Peter Scheele, RKHAV 4.54.2. Jongens D 1000 meter: 1. René van Dijk, Diodemon 3.08.6; 2. Manno Buysrogge, RKHAV 3.14.6; 3. Emiel Roodenburg, Ma rathon 3.20.4. AMATEURS: 1. J. de Crom, Hoo- gerheide 274 punten; 2. P. Barten, Zevenbergen 193; 3. H. Rovers, Roosendaal 179; 4. ex aequo P. van der Klundert, Hoogerheide en P. Mol, 's-Gravenpolder 169; 6. P. Heeren, Sprundel 168; 7. K. Jonkers, Oud-Gastel 159; 6. T. Akkermans, Zevenebergen 137; 9. N. van der Klundert, Hooger heide 136; 10. B. Rasenberg, Ter- heyden; 11. E. Vereecken, St.- Jansteen 120; 12. H. Akkermans, Zevenbergen 114; 13. J. van Gin- neken, Etten-Leur 113; 14. L. van Mook, Oosterhout 109; 15, P. Hof land, Roosendaal 108 punten. JUNIOREN: 1. V. Timmermans, Hoogerheide 228 punten; 2. R. van Loon, Zevenbergen 100; 3. J. Valentijn, St.-Willebrord 153; 4. F. van Son, Zevenbergen 148; 5. D. de Jongh, Raamsdonksveer 146; 6. R. Sestig, Oosterhout 144; 7, C. Wouters, Zevenbergen 141; 8. H. Roeven, Oosterhout 134; 9. R. van Kappel, Made 133; 10. R. den Raden, Dussenl20; 11. W. Geys, Kwadendamme 117; 12. T. Moo- nen, 's-Heerenhoek 115; 13. ex aequo F. de Groot, Halsteren en W. van Hoof, Hoogerheide 101; 15. ex aequo A. Roks, Breda en J. van de Boom, Roosendaal 91 pun ten. NIEUWELINGEN: 1. P. Konings, Roosendaal 285 punten; 2. P. Aartsen, Putte 121; 3. M. Verwij- meren, Prinsenbeek 111; 4, P. Loonen, Dongen 99; 5. J. Kouters, Oud-Gastei 93; 6. J. Blijlevens, Rijen; 7. ex aequo R. Westerbeek, Prinsenbeek; L. Machielse, Fij naart en J van Cadzand, West dorpe; 10. A. Pijnenburg, Ooster hout 62; 11. M. Bergen, Wouw 60; 12. E. van Alphen, Koewacht; 13. P. Jansen, Putte 55; 14. D. Diep straten, Gilze 49; 15. J. Schrau- wen, Hoogerheide 47 punten. Arnold Polderman (midden) en Guus Barhorst (links), op de foto vergezeld van Rob Bijvank, zullen proberen een toppres tatie te leveren in de Tour de France. FOTO DE STEM/COB J. DE BOER PETER VAN T WESTEINDE reed bij de amateurs naar een vijfde plaats in het Belgische Hansbeke. NATHAN DAHLBERG van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaan deren werd zestiende in Edingen. JACKY FORTREI uit Breskens wist een achtste plaats te bemachti gen in een juniorenkoers in Jonkerhove. Van onze tennismedewerker SAS VAN GENT - Traditiegetrouw richt het j eugdten nistoernooi van de tennisclub Drive in Sas van Gent zich voornamelijk op de regio. Ook dit jaar zal dat wel het ge val zijn. Ooit gestart als een invitatietoernooi voor Zeeuws-Vlaamse clubs, is het karakter de laatste jaren veranderd, want inschrijving staat voor iedereen open. Een totaal van 63 inschrijvin gen ontving men en dat is meer dan de voorgaande jaren. On danks dat moest men in de jongste leeftijdsgroep enkele categorieën laten vervallen vanwege een te geringe be langstelling, maar dat beeld vertoont zich ook bij grotere toernooien. Toernooileidster Joke van Quekelberghe heeft de deelnemers eerst in poules ingedeeld, waarna er enkelen overgaan naar het afvalsche- ma. In tegenstelling tot de pou lewedstrijden wordt er op het afvalschema niet op tijd ge speeld. In de oudste leeftijdsgroep bij de jongens worden als favo rieten aangemerkt Bernd van Quekelberghe, Frank Wille, Guido Tolhoek en Jeroen Ever- ling. Bij de meisjes komt de fa voriete niet uit Zeeuwsch- Vlaanderen. De uit Naarden afkomstige Petra Boerhorst zal hier ongetwijfeld de hoofdprijs in ontvangst nemen. Nathaly Tijssen en Greetje de Prest moeten trachten de nodige te genstand te bieden. De broer van Petra, Ingmar Boerhorst, is eveneens een sterke troef in het gezelschap van de 14-jari- gen, waarbij de concurrentie moet komen van Bernd van Quekelberghe en Guido Tol hoek. Bij de 12-jarige jongens is Hulstenaar Jean-Loup van de Wiele favoriet, terwijl bij de 12-jarige meisjes de strijd wel licht gaat tussen Astrid Koen, Simone Tijssen en Anke Lij- baart. Zondag 5 juli start men met de partijen, waarna er de gehele week wordt gespeeld vanaf 17.00 uur. De finales zijn zondag 12 juli gepland. Van onze sportmedewerker OOSTBURG - In Oost burg staat staat zondag 5 juli ter gelegenheid van.de jaarlijkse ker mis een wielerwed strijd voor trimmers op het programma. Dit op het snelle 'Kroon- wijkparkoers', waar de recreanten om 14.00 uur de wielermiddag openen met een wedstrijd over 30 kilometer. Om 15.00 uur wordt de A-categorie weggeschoten met als opdracht 60 kilo meter. Een wedstrijd die meetelt voor het 'De Stem-ki assement'. maar één groot probleem heeft sor zou uitkomst brengen, en dat zijn de financiën om de maar die heeft zich nog niet zaak te bekostigen. „Een spon- aangediend." Van onze atletiekmedewerker GOES - De '20 kilometer van Goes' staat voor zaterdag 4 juli op de atletiekkalender. Een wedstrijd op een uitste kend parkoers waar vorig jaar de nationale titelstrijd over 25 kilometer werd gelopen. Het is dan ook onbegrijpelijk dat er slechts zo'n 25 voorinschrij vingen binnen zijn gekomen bij het organiserende AV'56, waarbij dan nog een twintigtal aanmeldingen van de eigen vereniging. Er zijn wel eens andere tijden geweest, met riame toen men de loop hield in de binnenstad van Goes, wat weer ten koste ging van de veiligheid van de atleten. „Misschien komt er op de dag zelf nog een aantal atleten opdagen, want een dergelijk mager bezet veld geeft organisatorisch toch geen bevrediging," stelt Jean Polfliet. Afgaande op de voorinschrijvingen is Jan van Laarhoven top favoriet. De Hulstenaar, lopend voor het Bredase Sprint, krijgt zoals de zaken er nu voorstaan alleen wat tegengas van Jaap Oele en Wil Zwemer, beiden van AV'56. Gestart wordt er om 16.00 uur op de Houtkade, waarna men vervolgens vier ronden van vijf kilometer aflegt. Alle verdere fa ciliteiten worden afgewerkt in de sporthal, waar men om 18.00 uur de prijsuitreiking verzorgt. Van onze sportmedewerker KRUININGEN - Amateurs en junioren komen zaterdag in actie tijdens de jaarlijkse kermisronde in Kruiningen. Bij de amateurs, die om half zeven vertrekken en 100 ki lometer moeten afleggen, zijn er vier plaatselijke ren ners, namelijk Vester Aarts, Leo Goeree, Jan Poleij en Martin Stroosnijder. Dit kwartet zal zich natuurlijk voor eigen publiek in de kijker willen rijden, maar de concur rentie is zwaar. Uit Zeeuwsch- Vlaanderen komen sterke kleppers opdraven als Karei van Goethem, Rob Bijvanck, Jan Mobach en Ab Verplanke. Andere bekende Zeeuwen als Heddie Nieuwdorp, Pierre Raas, Richard de Vrieze, Cees Vleugel, Thijs Fase en Antoine Goense zijn uiteraard ook geen kleine jongens. Dan zijn er nog de Braban ders Johan Melsen, Mario van Vlimmeren en René Hooy- donck, die zeker in staat moe ten worden geacht roet in het eten van de Zeeuwen te gooien. Een aantrekkelijke koers ligt dan ook in de lijn der verwach tingen. Om vier uur gaan de junio ren van start voor hun 70 kilo meter. Favorieten in deze cate gorie zijn: Jacky Fortrei, Rolf Mobach, Wilfred Geijs, Jacco Schroevers, Frank Verbiest, Mario Martens, Tonny Moonen en de Brabander Robert de Ra den. Het wielerprogramma in Kruiningen wordt vrijdag avond al geopend met een wed strijd voor liefhebbers, die 60 kilometer voor de wielen krij gen. De start is om 19.00 uur. Ook bij deze categorie veel be kende namen aan de start. Als prominenten noemen we: Leo de Jonge, Nout Westerbeke, Kees Schroevers, Co Coppoolse, Niek van Belzen, Chris van de Bergh, Wim Oosse, Paul Sager en Kees Heijstek.

de Stem | 1987 | | pagina 13