akeac0nn0rs en edberg halen het niet Brenda Schultz niet in halve finales ij. wentzlei wee Nederlandse records •ij NK zwemmen Atletiekbond van W est-Duitsland in verlegenheid SPORT UITSLAGEN IU1MING Promenadekoers Rreskens voor Werner Wieme WIMBLEDON ;ot 50% korting DE STEM SPORT 2 ZATERDAG 4 JUL11987 ïctiebedrijf grote 200 m2. Jrieven gaarne ïau v. d. blad. IN JEUGDTOERNOOI VAN WIMBLEDON BUNGALOW LONDEN - Michiel Schapers kan tevreden zijn. Tegen ieder die het wil horen kan de Rotterdam mer vertellen dat hij op Wimbledon uitgescha keld is door een finalist. lEIZOEN NU [e bekende merkeij - gezondheids! IRE IRIUMOPLEIDINGEN) Metgod kiest Spurs richting logische richting Ijsstadion Thialf kan nog enige weken vooruit Geen werkvergunning Fandi John Talen weer thuis Argentinië klopt Ecuador Carola Eenkhoorn stopt met turnen Zes renners naar Rijnland Pfalz Reedijk trainer van polokampioen AZC IJshockeytoernooi in Nederland T19' E Van onze speciale verslaggever LONDEN - Het uitstapje van Brenda Schultz naar de Grand-Slam-j eugdtoer- nooien is in Londen, evenals in Parijs, blijven steken bij kwartfinales. Het zestien-jarige meisje uit Heemstede verloor gisteren met 7-5, 4-6, 2-6 van haar Franse leeftijdsgenote Julie Halard. Het programma van de na tionale jeugdkampioene is er op gericht zoveel mogelijk er varing op te doen bij de senio ren. Roland Garros en Wimble don vormen de uitzonderingen. De laatste voor de helft nood gedwongen, omdat van bonds- zijde vergeten werd de struise Jong Oranje speelster voor de kwalificatie van het hoofdtoer nooi in te schrijven. Het jeugdtoernooi van Wim bledon speelt zich af op de ba nen van het complex, maar het mist de strakke organisatie. Een handvol lijnrechters zit dommelend in de zon. Een scheidsrechter probeert van de stoel wat orde te brengen. Of niet, zoals op baan zes. De man bestond het een punt, dat de Francaise toekwam aan de Ne derlandse te geven (zonder cor rectie) en kondigde de tweede door Halard gewonnen set eerst aan als 'deuce' en vervol gens 'game Schultz'. Dat vond het Nederlandse meisje wat al te gek en op haar voorstel werd de stand alsnog gecorrigeerd. Brenda Schultz had lange tijd het beste van het spel, maar toen eenmaal haar harde eerste service niet meer in kwam, duwde de slimme Fran caise de meeste returns in de richting van de zwakke back hand van de Nederlandse. Deze had daar geen verweer tegen. Dat was jammer Want het winnen van de junior-titel van Wimbledon is de laatste jaren een opstapje gebleken naar het grote tennis. Pascale Paradis (1983), Annabel Croft (1984), Andrea Holikova (1985) en Na- talja Zvereva (1986) doen het bij de vrouwen niet slecht. Cash en Lendl in finale i UTRECHT-BREDil verkt; er is o.a. een riante ^orruimte. Het geheel staat opjj i m2 eigen grond. J-inlichtingen: li 804-30841 Hr. Droge. door Léon Krijnen Of misschien zelfs wel door de winnaar. Want de finale morgen gaat tussen Pat Cash, de man, die Schapers in de derde ronde versloeg, en Ivan Lendl. imel - Durea - Dr. Schol iemann Birkenstock \oelsel, steunzolen, modei\ schoenmakerij. Grote Zwanenstraat 21 4561 AN Hulst Tel. 01140-13425 [zeeland de diploma's uitgi ^oratorium onderwijs. geslaagden en hun familif [ageverlenende bedrijven e| deze studenten hun studil LONDEN (ANP)-John Metgod zal de komende drie seizoenen uitko men voor Tottenham Hotspur. De 29-jarige middenvel der, die sinds 1983 voor Nottingham Forest speelde en daarvoor bij Real Madrid en AZ'67 ac tief was, moet maandag nog een medische keuring ondergaan voordat het contract wordt getekend. Metgod gaf de voorkeur aan de Spurs boven Feyenoord, omdat de Rot terdamse club niet verder wilde gaan dan een con tract voor de duur van twee jaar. Tomislav Ivic is de ko menden twee seizoen trai ner van de Portugse voet balclub FC Porto. De Joe goslaaf is de opvolger bij de winnaar van de Euro pese beker voor lands kampioenen van Artur Jorge. Deze tekende afge lopen week, teleurgesteld over het vertek van spits Futre, bij de Franse ver eniging Racing Club Pa ris. De 45-jarige Ivic was het laatst werkzaam bij Benfica. Daarvoor was hij ondermeer oefenmeester bij Hajduk Split, Ajax, Anderlecht en Ascoli. Lendl, de nummer een van de wereld, die in Londen als num mer twee was geplaatst, scha kelde de Zweed Stefan Edberg uit; 3-6, 6-4,7-6 (10-8) en 6-4, de als elfde geplaatste Cash maakte een einde aan de de privé-veldslag van veteraan Connors; 6-4,6-4,6-1. „Ik heb geen tenniswedstrijd verloren, maar een oorlog", al dus de 34-jarige Connors, die in 1974 en 1982 op het hoogste po dium stond. „Ik speelde rede lijk en moest steeds afwachten wat hij ging doen. Hij speelde goed en wist steeds wat ik ging doen. Dat was het verschil. Verder valt er niet veel over te vertellen". Hoe de uitslag morgen ook uitvalt, met Lendl of Cash zal een nieuwe naam op de lange erelijst bijgeschreven worden. Lendl haalde vorig jaar voor de eerste keer in zijn carrière de finale, waarin hij door Becker afgedroogd werd, de 22-jarige Cash won vijf jaar geleden het juniorentoernooi, maar hij heeft het in hoofdtoernooi nog nooit verder gebracht dan de halve finales van 1984 waarin hij van McEnroe verloor. Connors, heeft zich met de manier waarop hij zich de af gelopen week ontdeed van Pernfors en Zivojinovic, on sterfelijk populair gemaakt in Engeland. Ook gisteren koos het publiek weer massaal de zijde van de oude vechtjas, maar Cash werd er niet warm of koud van. Connors zelf had zijn gevoel voor humor ook niet verloren toen de uitschakeling onontkoombaar begon te wor den. „Kom op Jimmy", schreeuwde een fan terwijl Cash zich opmaakte voor weer een daverende opslag. „Ja, rus tig, ik doe mijn best", repli- ïnhuis Joseph teiden Middelburg Oostburg Terneuzen Vlissingen Zierikzee atorium Goes Hulst Lelystad Middelburg Sluiskil Yerseke sskundig de ratorium uut voor gisch ERSFOORT (ANP) - larianne Muis van De- emsvaart AC heeft gister avond in Amersfoort tijdens de nationale titelstrijd vemmen het Nederlands eord 400 meter wisselslag ames gebracht op 4.54,99. 'et oude record was met i in handen van Anne- es Maas (1979) en Mildred |uis, een tweelingzusje van arianne (15 mei van dit |r). let record van Marianne Muis volstrekt uit de lucht komen Hen. Tweelingzus Mildred veruit favoriete op de 400 Jeter wisselslag en Marianne, Wemmend in de' buitenbaan, jas eigenlijk alleen maar voor aardigheid' deelneemster dit nummer. Op de vlin- slag gingen de Muisjes ge- s op, maar op de rugslag nam prianne afstand om niets «r van haar voorsprong fis te geven en uit te komen een tijd (4.54,99), die ander- (w seconde ligt boven de httijd voor de Europese npioenschappen. dans Kroes kwam dichter I de Europese eis op de 50 me- I vrije slag. In serie (23,05) zo- finale (23,01) tipte hij aan waagtijd van 23,00. Kroes Fde zich in Amersfoort ver- "6 sterkste op de sprint en h tijden zijn ook de beste ooit IJ een Nederlander gezwom- Sjb Recordwaardig zijn zij Per niet, want pas als 22,90 Jrinder gezwommen wordt, pt die prestatie als nationale JPld in de boeken. De 1500 meter miste iedere We. Kampioen Arthur de Rouw, overtraind, bleefweg, kanshebber Richard Granne- man had last van een hand blessure en zag halfweg de wedstrijd het jeugdige talent Martin van der Spoel weg zwemmen. De Eemsrobben verbeterde op de 4 x 100 meter wisselslag estafette zowel het nationale- als het adspirantenrecord. Jac queline Wildeman, Linda Moes, Evelien Kleinhuis en Marieke Mastenbroek haalden met hun tijd van 4 minuten 20,66 secon den ruim een seconde af van de één jaar oude nationale toptijd van HPC (4.21,69). Zij bleven bijna vijf seconden onder haar eigen toptijd van een week ge leden (4.25,27). De uitslagen: dames: 400 meter wis selslag: 1. Marianne Muis (DAC) 4 mi nuten 54,99 seconden (Nederlands re cord), 2. Mildred Muis (DAC) 4.57,01, 3. Ingrid Moers (MZPQ 5.02,93, 4. Da nielle Veenhuizen (DAC) 5.05,47, 5. Hanneke de Jong (VZC Erika) 5.08,46,6. Alexandra Worm (HPC) 5.08,73,7. Na thalie Koekkoek (HPC) 5.09,91, 8. Radna Mulder (De Rog) 5.10,11; 4 x 100 meter wisselslag estafette; 1. Eemsrob ben (Jacqueline Wildeman, Linda Moes, Evelien Kleinhuis en Marieke Mastenbroek) 4.20,66 (Nederlands- en adspirantenrecord), 2. DAC 4.22,66, 3. De Dolfijn 4.26,48, 4. De Dinkel 4.27,03, 5. De Zeeschuimers 4.29,31, 6. Orca 4.29,89; heren; 50 meter vrije slag: 1. Hans Kroes (HPC) 23,01 seconden, 2. Patrick Dybiona (OZPC) 23,46, 3. Marco Boe- rema (Zeemachtj 23,55,4. Erik Ran (HZ ZIAN) 23,61,5. Peter de Rover (Dolfijn) 24,32, 6. Jos Huizer (AZPQ 24,36, 7. Martijn Tilro (AZPQ 2437, 8. Ferry Degenaar (WVZ) 24,80; 1500 meter; 1. Martin van der Spoel (DWK) 16 minu ten 1239 seconden, 2, Richard Granne- man (WVH) 16.23,02, 3. Alain de Kort (HPQ 16.26,47, 4, Wander Halderman (Zeeschuimers) 16.47,36, 5. Casper van Dam (Zwemlust) 16.54.29, 6. Raimond Vahrmeijer (Het IJ) 16.54,36; jongens: 4 x 100 meter vrije slag esta fette: 1. MZPC 3 minuten 48,96 secon den, 2. De Kempvis 3.50,48, 3. De Zijl/ LGB 3.51,55. ceerde Connors, „is er mis schien nog iets anders wat ik voor U kan doen?". Ivan Lendl heeft nog nooit de indruk gewekt dat hij zich he lemaal op zijn gemak voelt. Nu de beslissing weer moet vallen, staat hij weer als een nerveus raspaard om zich heen te trap pen. „Lendl mag dan wel de nummer een van de wereld zijn, hij heeft net zo veel per soonlijkheid als zijn evenbeeld in het wassen beeldenmuseum van Madame Tussaud", zo meldde het dagblad 'The Inde pendent' gisteren hautain. Gezwam, want karakter en persoonlijkheid heeft de Tsjech genoeg. In Engeland denkt men het tegenovergestelde omdat hij niet de hele dag met de zelfde grijns op zijn gezicht rondloopt als de leden van het Koninklijk Huis aldaar. Over wassen beelden gesproken. Gisteren, nadat hij de eerste set van Stefan Edberg had verlo ren, maakte hij zich weer eens ouderwets kwaad op de Ameri kaanse scheidsrechter Ken Slye, die inderdaad af en toe zijn ogen in zijn zak had zitten. Lendl schopte de stoel welis waar niet onder zijn benen uit, maar hij verklaarde na afloop wel dat hij die mogelijkheid even in overweging had geno men. „Die man was een verschrik king", snauwde hij, „tweemaal bemoeit hij zich met een ser vice als daar geen enkele aan leiding toe is, tweemaal houdt hij zijn mond dicht als een li- nesman in de fout gaat en hij dus wel iets moet zeggen, ver volgens hanteert hij een spelre gel verkeerd en dan durft hij ook nog eens een keer de ma chine die de services beoor deelt, tegen te spreken. Het leek wel een ijshockeywedstrijd, waarin de scheidsrechter een fout maakt om hem drie minu ten later weer te compenseren". In de tweede set kreeg Lendl meer grip op de opslag van Ed berg die de fout maakte om niet consequent de backhand van Lendl te blijven bestoken met de hoog opspringende 'kick-services' waarmee Lendl absoluut geen raad wist. Toen Edberg ook de derde set kwijt raakte via een spannende, maar met veel fouten gelar deerde 10-8 tie-break, was het gedaan met de Zweed. Welis waar zou hij in de vierde set nog een keer door de opslag van Lendl breken, maar toen stond hij al met 5-2 achter en liet Lendl zijn prooi niet meer glippen. Hoe nerveuzer Lendl is, hoe beter hij gaat spelen. Zoals in 1984 in de finale van Roland Garros, toen hij voor het eerst een Grand Slam toernooi won, nadat hij de eerste twee sets Een dolblije Ivan Lendl nadat hij Stefan Edberg uitschakelde in de halve finales van het toernooi van Wimbledon. - fotoap van McEnroe had verloren. Kotsend en hikkend van de ze nuwen, maar magistraal ten nissend, haalde hij daar zijn eerste grote prijs binnen. Tot de finale van vorig jaar in Wimbledon verliep het toer nooi voor Lendl hetzelfde als dit jaar. Naarmate de ontmoe ting met Boris Becker steeds onvermij delijker werd, begon hij steeds meer zenuwtrekjes te vertonen. Vanaf de eerste bal in de finale gaf Becker hem echter geen kans om in zijn spel te komen en verloor hij in drie sets. Dit jaar kan Lendl bij het verwezenlijken van zijn groot ste droom niet opnieuw ge dwarsboomd worden door Bec ker, maar ook aan Cash zal hij geen makkie hebben. In 1974 was Ken Rosewall de laatste 'kangaroo' in de finale van Wimbledon. De toen 37-jarige Rosewall werd toen ingemaakt door... Jimmy Connors. Dertien jaar later heeft Cash al een ding rechtgezet. Of hij ook de eerste Australiër na John New- combe (1971) wordt die Wim bledon gaat winnen, blijft nog een dag de vraag. Uitslagen: heren enkelspel, halve finales: Ivan Lendl (Tsj)-Stefan Edberg (Zwe) 3-6, 6-4, 7-6, 6-4. Pat Cash (Aus)-Jimmy Connors (VSt) 6-4,6-4,6-1; heren dubbelspel, halve finales: Flach/Seguso (VSt)-Gomez/Zivo- jinovic (Ecu/Joe) 7-6, 2-6, 7-6, 6-4; Casal/E Sanchez (Spa)-Edberg/ Jarryd (Zwe) 6-3,7-5,6-2; gemengddubbelspel, kwartfinales: Durie/Bates (GBr)-Scheuer-Lar- sen/Mortensen (Den) 6-4, 7-6; Kohlberg/Fendlck (VSt)-Flach/ Jordan (VSt) 6-3,3-6,8-6; dames dubbelspel, halve finales: Nagelsen/Smylie (VSt/Aus)- McNeil/White (VSt) 6-4, 6-7, 6-4; Kohde-Kilsch/Sukova (WDl/Tsj)- Parkomenko/Savtsjenko (Sov) 1-6, 6-4,7-5. Van onze sportredactie HEERENVEEN - Ijsstadion Thialf BV in Heerenveen heeft de dreigende faillisse mentsdatum van 1 juli overleefd. Op 15 juni kreeg de ijshal een boedelkrediet van drie ton, waarmee de lopende lasten tot 1 juli betaald zouden kunnen worden. Daarna zou een nieuw krediet nodig zijn om Thialf te laten voortbestaan. Hoewel nog geen nieuwe inves teerders zijn gevonden, kan de ijshal echter nog twee tot drie weken blijven draaien. „We hebben nog geld over van het eerste boe delkrediet", aldus bewindvoerder mr. A.J.H. Geense van het ijsstadion. Inmiddels gaan de onderhandelingen met kandidaat-investeerders voor een nieuw krediet door. Volgens Geense zijn de vooruitzichten voor de ijshal positief. De identiteit van de mogelijke investeerders houdt hij echter vooralsnog geheim. Binnenkort zal hij met een voorstel komen waarop eventuele geld schieters kunnen ingaan. Over de aard van het voorstel en de datum waarop het op tafel komt te liggen wilde Geense niets kwijt. Thialf heeft ongeveer drie ton nodig om de periode tot 3 sep tember te kunnen overbruggen. Dan wordt de aanvraag voor de surseance van betaling be handeld. Van onze wielermedewerker BRESKENS - Werner Wieme bij de amateurs en Wilfred Geijs bij de junio ren schreven gisteren de Breskense Promenadekoers op hun naam. Dit middels twee marathon-ontsnap pingen, want het vijftal, waaruit Wieme een achttal kilometers voor het einde wegwipte, werd al na twaalf kilometer wedstrijd geformeerd. Op jacht naar de vette premie- buit trokken Karei van Goe- them, Wim de Waal, Werner Wieme, Antoine Goense en John de Crom er tussenuit. Vijf mannen, die al een poosje mee draaien en de slagen van de zweep kennen. Achter dit vijf tal probeerde men herhaalde malen wat te ondernemen, maar het ontbrak aan organi satie, zodat de vijf vooraan half koers al een kleine minuut bij een hadden gefietst. Toen eindelijk kon van een georganiseerde jacht worden gesproken. Een zestal, be staande uit Gerrie Speight, Pe ter en Nico van de Klundert, Rob Bijvank, Jos van Ginne- ken en Ton Timmers, ging op zoek naar iets wat al onbereik baar was, want vooraan draaide het gesmeerd. De actie van het zestal had tot gevolg dat daarachter het 70-koppige deelnemersveld to taal uiteenspatte. Bij de zes te- genaanvallers zou Jos van Gin- neken nog wegvallen, want ook gisteren deed het rode asfalt van de Promenade zijn werk. Veertig keer moest die bobbel genomen wordén. Wieme - stak ook de leidersprijs op zak - verteerde hem het best en muisde er in het zicht van de haven tussenuit om onbedreigd te winnen. John de Crom re gelde de zaak voor de tweede plaats. Bij de junioren zorgden Wil fred Geijs, Fred van Son en Wilfred Raas voor een mara thon-ontsnapping. Ook zij trokken al vroeg op avontuur en daar het ook hier in de ach terhoede aan organisatie ont brak bleven ze buiten schot. Een totaal leeggereden Raas moest even na half koers afha ken, maar het overgebleven duo reed moedig verder. In de slotfase kregen ze het echter nog knap moeilijk toen Arjan de Ridder, Jacky Fortrei en Rini van Loon eindelijk de krachten gingen bundelen. Maar ze hielden net genoeg over om voor de zege te spur ten. Die kwam terecht bij Wil fred Geijs, een jongen die nooit te lui is om te werken. Arjan de Ridder vloerde plaatselijke man Jacky Fortrei in de spurt om de derde plaats. UITSLAGEN Amateurs: 1. Werner Wieme (Oostkamp) 80 km in 1.58.31,2. op 27 sec. John de Crom (Hoogerheide), 3. Karei van Goethem (Kloosterzan- de), 4. Antoine Goense (Ovezande), 5. Wim de Waal (Axel), 6. op 1 min. 3 sec. Nico van de Klundert (Hoo gerheide), 7. Rob Bijvank (West- dorpe), 8. Peter van de Klundert (Hoogerheide), 9. Ton Timmers (Prinsenbeek), 10. Gerrie Speight (Engeland), 11. op 1 min. 21 sec. Erik Vereecken (St. Jansteen), 12. Cor Vervaet (Walsoorden), 13. Pe ter Pais (Hoogerheide), 14. Wilfried de Krijger (Biervliet), 15. Ab Ver- planke (IJzendijke), 16. Kees Schouwenaar (Goes), 17. Mattie de Baat (Steenbergen), 18. Harrie Ak kermans (Zevenbergen), 19. Stefan Koole ('s-Heerenhoek), 20. Hans Moens (Vogelwaarde). Junioren: 1. Wilfred Geijs (Kwa- dendamme) 60 km in 1.33.55, 2. Freddie van Son (Zevenbergen), 3. op 10 sec. Arjan de Ridder (Arne- muiden), 4. Jacky Fortrei (Bres kens), 5. Rini van Loon (Zevenber gen), 6. op 1 min. 20 sec. John Va- lentijn (St. Willebrord), 7. Jacco Schroevers (Arnemuiden), 8. Mario Martens ('s-Heerenhoek), 9. op 1 min. 31 sec. Rolf Mobach (Sluiskil), 10. Ad Wouters (Zevenbergen), 11. Ferrie de Groot (Halsteren), 12. op 1 min. 42 sec. Peter Jacobi (Bruns- sum), 13. Tonnie Moonen ('s-Hee- renhoek), 14. Ron Jonker (Warnen- huizen), 15. Erik Oostdijk (Wol- phaartsdijk), 16. Marco Uijtdewil- tigen (Terneuzen), 17. Wilfred Raas ('s-Heerenhoek), 18. Harold Dhondt (Hulst), 19. Peter van Belzen (Mid delburg), 20. Leo Vreeke (Ouden bosch). BONN (RTR) - Officials van de Westduitse Atle tiek Bond (DLV) ver klaarden gistereng in verlegenheid te zijn ge bracht door een artikel in het maandblad Wie ner, waarin een verslag gever melding maakte van het feit, dat zeven topatleten en trainers pillen hadden aangeno men in de wetenschap, dat er verboden stimule rende middelen in zaten. Heiner Henze, algemeen se cretaris van de bond, zei: „We maken ons op morele gronden grote zorgen over dit buitengewoon verve lende artikel". De DLV zal overigens geen discipli naire maatregelen tegen de betreffende atleten nemen omdat de aangeboden pil len niet daadwerkelijk zijn geslikt. Het blad Wiener ont hulde in zijn juli-uitgave dat een van zijn reporters zich bij acht atleten en trai ners had voorgedaan als een vertegenwoordiger van een fabrikant van drugs. Hij bood hen pillen aan met de verboden middelen am fetamine, efedrine en pen- thylentetrazol. De verslaggever vertelde er bij, dat de inhoud van de pillen - in werkelijkheid nep - bij dopetests niet op te sporen zou zijn. Hij waar schuwde voor het feit, dat ze illegaal waren en dat ze medisch niet waren goed gekeurd. De antwoorden van de acht werden alle op de band opgenomen. Bij de atleten waren tienkampers als Sigi Wentz (Olympisch brons in 1984) en oud-wereldrecordhou der Guido Kratschmer. Al leen Jürgen Hingsen, zilver op de Olympische tienkamp van Los Angeles, weigerde de pillen. Hij verklaarde 'schoon' te zijn en zich bo vendien bezig te houden met een anti-drugs cam pagne. Een deel van de pil len is aan dopingexpert Manfred Donike gegeven voor een nadere analyse. Volgens de DLV hadden de atleten, die de pillen aannamen, stom gehandeld. Ze worden echter niet ge straft omdat ze bezwoeren het spul niet daadwerkelijk tot zich genomen te hebben. De affaire komt slechts ruim twee maanden na de plotselinge dood van zeven kampster Birgit Dressel. Ze overleed in een ziekenhuis enkele uren nadat ze we gens ernstige rugpijnen was opgenomen. Na een on derzoek werd als waar schijnlijke oorzaak opgege ven een reactie tussen twee of meer medicamenten. NIEUWSOVERZICHT GRONINGEN (ANP) - Fandi Ahmad krijgt van het Ministerie van Sociale Zaken geen werkvergunning. De voetballer uit Singapore zou komend seizoen voor de tweede keer in dienst treden van eredivisieclub FC Groningen. Het clubbestuur gaat bij de minister in beroep tegen de beslissing. SPIJKENISSE (ANP) - Eerstejaars profwielrenner John Talen is terug gekeerd in zijn woonplaats Spijkenisse. Hij werd met het vliegtuig uit Chur vervoerd. In de Zwitserse stad verbleef hij in het ziekenhuis, waar hij werd verpleegd na een val in de negende rit van de Ronde van Zwitserland. De aan het hoofd verwonde Talen moet voorlopig thuis rusten. BUENOS AIRES (RTR) - In een wedstrijd voor groep A van het toernooi om het Zuidamerikaanse voetbalkampioenschap heeft Argentinië in Buenos Aires met 3-0 gewonnen van Ecua dor. De 40.000 toeschouwers zagen de drie doelpunten in de tweede helft. Via Canigga werd het drie minuten na de hervat ting 1-0. Twee treffers van Diego Maradona bepaalden de eindstand op 3-0. In de 66ste minuut maakte Maradona er uit een strafschop 2-0 van en zes minuten voor het eindsignaal werd het 3-0. Eerder in het toernooi had Argentinië met 1-1 ge lijk gespeeld tegen Peru. DEN HAAG (ANP) - Carola Eenkhoorn stopt met turnen. De 18-jarige turnster uit Culemborg heeft dat besluit genomen in verband met rugklachten. Zij heeft zeven jaar deel uitgemaakt van de nationale selectie op Papendal. Het vertrek van Carola Eenkhoorn, jarenlang de nummer twee achter Therese Wil mink, betekent een fors verlies voor het damesteam, dat van 18 tot en met 25 oktober in het sportpaleis Ahoy' in Rotterdam deelneemt aan de strijd om de wereldtitels. ALMELO - Bondscoach André Boskamp zal woensdag met zes renners deelnemen aan de Duitse etappekoers Rijnland Pfalz. De zes geselecteerden zijn Arjen Jagt, John Cordes, Frank Ker sten, Michel Zanoli, Gerrit de Vries en Nederlands kampioen Johannes Draayer. Boskamp wil geen beroep doen op Rob Harmeling. De Nijverdaller mag zich van de bondscoach via een strak schema gaan voorbereiden om weer de vereiste vorm te behalen. ALPHEN (ANP) -Piet Reedijk zal Fred Kranstauber opvolgen als trainer van AZC Alphen. De polokampioen en bekerwin naar heeft tevens een nieuwe sponsor (Tarvo) voor drieëneen half jaar. De nieuwe sponsor, die een boekjaar heeft dat gelijke tred houdt met het kalenderjaar, wilde een overeenkomst die op 1 januari zal ingaan. AZC doet zijn nieuwe geldschieter in feite een halfjaar 'cadeau'. ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse IJshockey Bond heeft voor volgend jaar de organisatie van het toernooi om de Thayer Tutt-trofee toegewezen gekregen. De wedstrijdency clus is bestemd voor ploegen die zich niet hebben gekwalifi ceerd voor de Olympische Winterspelen van 1988 in Calgary. Aan het toernooi doen, naast twee teams van Nederland, tien landenploegen mee. De deelnemende landen zijn: Oost-Duits- land, Hongarije, Italië, Japan, Bulgarije, Joegoslavië, Noord- Korea, China, Roemenië en Denemarken. De wedstrijden wor den gespeeld in Tilburg en Eindhoven. Het toernooi duurt van 20 tot en met 27 maart 1988. EN STANDEN NK schaken dames Arnhem: in- haalpartij eerste ronde: Erika Belle-Hanneke van Parreren 1/2-1/2. Stand na negen ronden: 1. Erika Belle en Hanneke van Parreren 6 punten, 3. Jessica Harmsen 5 1/2,4. Corrie Vreeken en Mariëtte Drewes 4, 6. Carla Bruinenberg 11/2. Open Nederlandse golftitel Zeist: stand na twee rondes: 1. Cees Renders (Molenschot) 143 (69); 2. Ruud Bos (Leusden) 144 (74); 3. Cees Smits van Waesberghe (VSt) 164 (71); 4. John Woof (Leusden) 146 (75); 5. Wouter de Bruin Kok (Hilversum-amateur) 147 (68); 6. Ger Bazuin (Zweeloo) 149-74); 7. Bertus van Mook (Ven- ray) 149 (75); 8. Joop Renders (Eindhoven) 151 (75); 9. Rik Ruls (Molenschot) 151 (75); 10. Willem Swart (Wychen) 152 (78); 11. Rob Zingel (Curacao) 152 (80). ROB SIENDERS, de amateur uit Zevenbergen, gleed in Hen drik Ido Ambacht als derde over de meet. Ricki Jansen, de nieuweling-dame uit Breda eindigde in Ambacht als vijftien de.

de Stem | 1987 | | pagina 11