Aarts soleert naar overwinning rmmg ij loting Jacky Fortrei in opmars Fortrei voor eigen publiek Mario Willems grote favoriet igne in ijdam CONNORS, CASH, LENDL EN EDBERG IN HALVE FINALES Fiets- crossers goed op dreef DE STEM SPORT 3 DONDERDAG 2 JUL11987 toSbSgïT'moeM Nieuwe stichting circuit Zandvoort LONDEN - James Scott Connors, het mooiste I meubelstuk van Wimbledon, kraakt af en toe in alle botten, maar versleten is het nog niet. IRNOOIEN WIMBLEDON Ruil tussen Lokhoff en Koolhof BRESKENSE JUNIOR BEZIG AAN STERK SEIZOEN Makkelijker HuZaVo-crisis verleden tijd TRIATHLON TE HOEK Toernooizege voor Roctus VROOM DREESMANN t -r i agne vloeide gisteren rij- i Zundert. Het succes van lege in de proloog van de lijk de gele trui naar zich 1 gevierd. jampagne-flessen op tafel en fid", zo gaf moeder Lidy Nij- vele reacties na afloop van I, een spannende middag be iwen gaan fietsen. Ik kon het In Henk is blijven kijken. Die Ik. Hij kijkt als een sportman; |u winnen, wist ik dat hij de i tot nu toe zou meemaken. I de TV zag, ging er heel wat van geluk en dat doet een Annette Zwaan, waar hij in woont, werd overspoeld met g. Dus ik ben nog niet zo lang zijn al langs geweest om krste bloemen zijn ook al bin- It er nog veel meer onderweg 25. Blanco-Villar (Spa) 0.20; Hampsten (VSt) 0.20; 27 Da Silvj (Por) 0.20; 28. Sergeant (Bel) 0.21 29. Kietel (VSt) 0.21; 30. Guiseppf Saronni (Ita) 0.22; 32. Millar (GBr) 0.22, 33. Rooks (Ned) 0.23, 37. Van Vliet (Ned) 0.23, 40. Kne- temann (Ned) 0.24, 46. Kelly (Ier) 0.25, 58. Ducrot (Ned) 0.28, 60. Bo. gers (Ned) 0.28, 63. Anderson (Aus) 0.28, 72. Fignon (Fra) 0.30, 75. Herrera 0.31, 76. Theunisst (Ned) 0.31, 88. Hermans 0.34, 96 Nijboer (Ned) 0.36, 100. Solleveld (Ned) 0.37.119. Adrle van der Poel (Ned) 0.39, 120. Zimmerman» (Zwi) 0.39, 125. Lubberding (Ned op 0.40, 126. Van Poppel (Ned 145. Jakobs (Ned) 0.44, 149. Dt Rooy (Ned) 0.44, 150. Jac van del Poel (Ned) 0.45, 207. en laatst) Antequera (Spa) 8 minuten en 24 seconden. T14 Van onze wielersportmedewerker WEST-KAPELLE - Via een korte solo is Vester Aarts gisteravond winnaar ge worden van de 12e kermis- wielerronde in West-Kapel- le, die grote belangstelling trok. De ex-prof-renner uit Krui- ningen slaagde er in om in de slotfase te ontsnappen uit een kopgroep van vijf en wist een zeer kleine voorsprong vast te houden tot aan de finish. De circa 70 amateurs, die zich hadden gemeld maakten er een boeiende koers van voor het publiek. Pierre Raas stak reeds na 15 kilometer de lont in li?lLkrKt 6n .wist behoor lijke bres te slaan. Raas draafde geruime tijd met 30 se conden voorop, maar toen het k^amnt 0nder St00m Hans Oomen, Werner Wieme en Vester Aarts brachten nieuw leven in de brouwerij, maar ook dit trio kon geen stand houden tegen de samen gebundelde krachten in het pe loton. Nadat de kruitdamp was opgetrokken, bracht de zeer be drijvige Werner Wieme het spel andermaal op de wagen. Hij trok op z'n eentje de ruimte in en kwam tot een winst van 20 seconden. Omdat achter hem voorlopig geen serieuze tegen aanval op gang kwam, kon Wieme driftig punten blijven scoren voor de leidersprijs, die hij ook zou opstrijken. Nadat de moedige vluchter zo'n 20 kilometer aan de leiding had gereden, werd hij inmid dels door het fel jagende pelo ton in de kraag gegrepen, maar Wieme was andermaal present toen met nog 17 kilometer te gaan de finale werd ingeluid. Samen met Vester Aarts, Kees de Nooyer, Ad Polak en de En gelsman Speight sloeg Werner Wieme een bres, die voor de anderen de machtig bleek. Bij het leiderskwintet deed Ad Polak twee ronden voor het einde een poging om op de solo toer te gaan, maar onder im puls was Speight kreeg dit uit stapje geen gestalte. Kort daarop sorteerde de poging van Vester Aarts wel succes. Impo nerend hield hij stand en kreeg de verdiende bloemen. Kees de Nooyer won de spurt van de naaste volgers. In de slotfase waren Johan Melsen en John Leijs nog uit het peloton gewipt en verzekerden zich daarmee van de zesde en de zevende plaats. De groep kwam daarna over de streep onder aanvoe ring van Toon van der Steen. Uitslag; amateurs; 1. S. Aarts (Kruiningen) 80 km in 1.49.35, 2. op 5 sec. Kees de Nooyer (Aagteker- ke), 3. C. Speight (Engeland), 4. W. Wieme (Oostkamp), 5. A. Polak (Hansweert), 6. op 25 sec. J. Melsen (Roosendaal), 7. J. Leijs (Ouden bosch), 8. op 35 sec. A. van der Steen (Bruinisse), 9. J. van Ginne- ken (Etten-Leur), 10. R. Tak (Oudenbosch), 11. H. Oomen (Et ten-Leur), 12. J. de Crom (Hooger- heide), 13. P. Haast (Rjjsbergen), 14. M. de Baat (Steenbergen), 15. C. Vleugel (Wemeldinge), 16. H. Nieuwdorp (Yerseke), 17. H. Seelen (Oudekerk a/d IJsel), 18. A. de Bruin (St.Willebrord), 19. T. Keiler (Steenbergen), 20. P. Raas ('s Hee- renhoek). Liefhebbers; 1. J. van Baal (Breda) 50 km in 1.12.10, 2. C. van de Bergh (Oud-Gastel), 3. H. van Kuijk (Geertruidenberg), 4. R. Willems (Uden), 5. N. Westerbeke (West- Kapelle), 6. L. de Jonge (Lewe- dorp), 7. D. de Ridder (Terheijden), 8. K. Heijstek (Willemstad), 9. F Meijaard (Wemeldinge), 10. R. Ma- chielsen (Geertruidenberg), 11. W. Oosse (Middelburg), 12. W. Blok (Lewedorp), 13. M. Dijkwel (Yerse ke), 14. M. Gonzalez (Rotterdam), 15. W. Kerkhofs (Delft). Jimbo' niet te stuiten AMSTERDAM - In Am sterdam is gisteren de 'Stichting nieuwe accom modatie circuit', een initia tief van de gemeente Zand voort, gepresenteerd. De stichting is opgedragen het door de Grontmij gemaakte Accommodatieplan Circuit Zandvoort (van november 1986) uit te werken. De gemeente Zandvoort hoopt dat de stich ting met een startkapitaal van op u.4u, izD. van roppei imea G'n half miljoen gulden voor 0.40, 144. Verhoeven (Ned) 0.44, het einde van dit jaar het defi nitieve plan op tafel kan leg gen. Gisteren werd nog niet dui delijk hoe Zandvoort het finan ciële debacle van de vorige ex ploitant in de nieuwe opzet wil voorkomen. Wethouder Aukema zegt voor 25 miljoen Ban mondelinge toezeggingen binnen te hebben van de hui dige gebruikers van het circuit. Het is niet duidelijk of die 25 ierheijden heeft een prima de- miljoen een voorschot is op la- :s. Gisteren eindigde hij in een tere sponsorcontracten, nt Cathelijne Waver als vierde Uit eerdere onderzoekingen J is gebleken dat het circuit door iebrord, die eveneens bij de be- Ge geluidshinderproblematiek p5ste. De Belg Danny Janssei. gn de slechte bereikbaarheid moeilijk rendabel te maken is. Volgens wethouder Aukema is door het in elkaar schuiven van de baan (waardoor die verder van het dorp vandaan komt te liggen) de geluidshinderproble matiek van de baan. Over de bereikbaarheid moet de stich ting zich nog gaan buigen. De gemeente Zandvoort wil het nieuwe circuit in 1990 klaar hebben. Omdat het contract met de huidige exploitant is opgezegd, is tot die tijd een tus senoplossing nodig voor het draaiende houden van het cir- cuit. ig voor de eerste ronde van de Aukema acht de concurren_ rnooien, die op 9 juli in Geneva tie van Moerdijk gering: „Maar enige Nederlandse vertegen- wanneer het rijk de voorkeur geeft aan Moerdijk, verdwijnt hier het complete circuit. In de (Ita), Universitatea Craiova b!«ft het zeker (Roe), IFK Göteborg (Zwe), Bo- biet voortbestaan hemians Praag (Tsj), Dynamo Moskou (Sov); overige deelne- - mers; Flamurtari Vlora (Alb), Wismut Aue (OD1), DymanOi Dresden (OD1), Borussia Dort mund (WD1), Werder Bremen (WD1), Leverkusen (WD1), Lask (Oos), Admira Wacker (Oos),| Zestien jaar op rij Wimbledon, twee titels, zes keer in de finale, 12 halve finales, 87 wedstrijden, slechts 13 daarvan verloren, 316 sets en 3050 games. Net als de intitialen JC in het voetbal voor een levende le gende staan, doen ze dat in het tennis. Dinsdagavond schreef Con nors historie door na een 6-1,6- l en 4-1 achterstand terug te komen, waarbij in de laatste set met krampen over de baan strompelend, gisteren was hij weer aardig hersteld en wist hij een antwoord te vinden op het serveergeweld van Slobo dan Zivojinovic. Ondanks de 25 daverende aces, die de Joegoslaaf opnieuw produceerde, lukte het Connors de andere kanonskogels op de beslissende momenten te re tourneren: in de tie-break van de eerste set, in de voorlaatste game van de tweede set en op 4-3 in de derde spelreeks, ge noeg voor een afgetekende 7-6, 7-5 en 6-3. Bovendien kwam hij op zijn eigen service nauwe lijks in de problemenen produ ceerde hij zelf, tegen zijn ge woonte in, vijf clean aces. „Dit was een veel gemakke lijker wedstrijd dan die tegen Pernfors", aldus Connors. „Of hij slaat een ace, of ik kan mijn racket er achter krijgen en dan zit hij in de problemen. Van mijn benen had ik geen last meer. Ik heb me dinsdagavond goed laten masseren, een heet bad genomen en de rest van de avond met mijn voeten omhoog gelegen". Zelfs fysiotherapeut Bill Norris wist niet beter dan dat Connors opnieuw last van kramp had toen hij door hoofd- scheidsreehter Alan Mils naar de baan geroepen werd. Hij spoedde zich in eerste instantie door Léon Krijnen naar de Amerikaan, maar werd door een armgebaar van Zivojinovic tot stilstaan ge bracht. Die had namelijk last van een dhwillige spier in de boomstam waarmee hij zijn vuurpijlen af pleegt te vuren. „Als Bobo je een hand geeft, moet je uitkijken dat je geen vinger breekt", zo weten dege nen die al eens tegen hem ge speeld hebben, maar nu moest de 'Rambo' van het proftennis zelf de tol betalen voor het ge weld waarmee hij de bal te lijf gaat. De spuitbus ijs die Con nors' benen dinsdagavond goede diensten bewees had op Bobo's arm niet het beoogde ef fect. Connors ontmoet morgen in zijn twaalfde halve finale Pat Cash, die de planning van Mats Wilander danig verstoorde. „Wimbledon is mijn doel", heeft de Zweed het hele jaar lo pen verkondigen, maar daar had de Australiër lak aan. Met 6-3, 7-5 en 6-4 kreeg Wilander geen kans en moet hij het reali seren van zijn grootste wens minstens nog een jaartje uit stellen. De andere halve finale op vrijdag, vandaag (donderdag) komen alleen de dames in actie, is een volledig Europese aange legenheid: Ivan Lendl tegen Stefan Edberg. Roem kan snel vergaan. Gisteren werd in Londen de kleding-lijn van de Westduitser Bo ris Becker, vorige week in het toernooi van Wimbledon uitgeschakeld, reeds met twintig procent korting verkocht. FOTOAp Lendl stond geen set af tegen Henri Leconte, al scheelde dat niet veel in de tie-breaks van de eerste en de derde set: 7-6 (7- 5), 6-3, 7-6 (8-6). Het scheelde dus maar een paar punten, on danks het gegeven dat de flam boyante Fransman zowaar fa natiek aangemoedigd werd door Prinses Diana. „Dat is prachtig", aldus Leconte, „maar ik heb er helaas niet veel van gemerkt, en het heeft me trouwens ook niet geholpen. Als Lendl zo blijft spelen, dan wint hij het toernooi. Hij stond te serveren als een idioot en re tourneerde ook ongelooflijk goed. Mentaal en technsich is hij de beste van dit moment, daar bestaat geen twijfel over". Stefan Edberg werd gister middag de eerste halve finalist door zijn landgenoot, vriend en dubbelspelpartner Anders Jar- ryd te verslaan: 4-6,6-4, 6-1,6- 3. Een bijna perfect spelende Jarryd greep de eerste set, ter wijl Edberg leek te slaapwan delen en na het verloren set- point zowaar tegen een offi ciële waarschuwing opliep we gen misbruik van zijn racket. Dat moet ongetwijfeld de eer ste keer uit zijn carrière ge weest zijn. Edberg schrok er wakker van, ging op zijn nor male niveau spelen en de koers was gelopen. Het kan ook wel eens goed uitvallen, zo'n 'war ning for court violation'. Uitslagen: dames enkelspel, kwartfinales: Martina Navratilova (VSt)-Dianne Balestrat (Aus) 6-2, 6-1; Chris Evert (VSt)-Claudia Kohde-Kilseh (WD1) 6-3, 6-1; Pam Shriver (VSt)-Helena Sukova (Tsj) 4-6, 7-6, 10-8; Steffie Graf (WD1)- Gabriela Sabatini (Arg) 4-6, 6-1, 6- 1. Halve finales: Navratilova- Evert, Graf-Shriver. Jeugdtoernooi, meisjes, tweede ronde: Brenda Schultz (Ned)-Ma- rianne Strebel (Zwi) 6-2,6-3. Heren enkelspel, kwartfinales: Stefan Edberg (Zwe)-Anders Jar ryd (Zwe) 4-6, 6-4, 6-1, 6-3Ivan Lendl (Tsj)-Henri Leconte (Fra) 7- 6, 6-3, 7-6; Jimmy Connors (VSt)- Slobodan Zivojinovic (Joe) 7-6, 7-5, 6-3; Pat Cash (Aus)-Mats Wilander (Aus) 6-3, 7-5, 6-4. Halve finales: Connors-Cash, Edberg-Lendl. Heren dubbelspel, kwartfinales: Casal/Sanchez (Spa)-Annacone/ Van Rensburg (VSt/ZAf) 5-7, 6-4, 7-5,6-4; ax 'D. -ol a), ge |CV fia fg Ij- Ik les a), ■na lyr aw >r), jys sj), mo plit isia tria fed ce- ri), ïale or Fred Rabout KESKENS - Jacky Fortrei s in zijn tweede junioren- Club Brugge (Bel), Lokeren (Bel), jaar bezig aan een uitste- Dotraran /Dol) liO Dlntr/lnr /T3iil) kend seizoen. Hoogtepunt tot nu toe was zijn zege in de slotrit van de internatio nale Juniorendriedaagse van Groot-Axel. Waar tot op heden nog maar weinig ■Zeeuwen in zijn geslaagd, presteerde hij op de keien van de 'Peereboom'. Stenen Beveren (Bel), FC Plovdiv (Bul), Lokomotief Sofia (Bul), Larnaca (Cyp), Bröndby (Den), Celtic (Scho), Espanol (Spa), Sporting Gijon (Spa), Turun (Fin), Tou louse (Fra), Auxerre (Fra), Pa- nionios (Gri), Banjasz (Hon) Honved Boedapest (Hon), FC Bo hemians (Ier), Coleraine (N-Ier), Valur (IJs), AC Milan (Ita), Hel las Verona (Ita), Spora Luxem burg (Lux), Valletta (Mal), Mjon- dalen (Noo), Feyenoord (Ned), FC utrecht (Ned), Pogon szczeci» cue nog uit het Romeinse (Pol), GKS Katowice (Pol), Vito- ria Setubal (Por), Chaves (Por), Belenenses (Por), Victoria Boe karest (Roe), Sportul Studentesc (Roe), AIK Solna (Zwe), Gras shoppers Zürich (Zwi), FC Sion (Zwi), Bohemians Praag (Tsj) Vitkovice (Tsj), Besiktas (Tur), Spartak Moskou (Sov), Zenith Leningrad (Sov), Dynamo Tbilisi (Sov), Partizan Belgrado (Joe) Velez Mostar (Joe) en Rode Stel Belgrado (Joe) Van onze sportredactie EINDHOVEN - Druk telex- verkeer tussen Nimei Olympique en PSV heeft e' uiympique en rav neen c. trictsploeg gisteren toe geleid, dat beide name dg k clubs in principe een over eenkomst hebben over eet ruil Koolhof/Lokhoff. Koolhof kan voor drie jaar te- tijdperk stammen. be 17-jarige Bressiaander is duidelijk een produkt van het jeugdwielrennen, dat helaas de laatste jaren een enorme terug val kent. In die jeugdcatego- rieën stuitte hij altijd op zijn huidige clubmakker Arjan de Sidder, maar toch reikte hij haar een achttal overwinnin gen. „Ik zou het niet meer precies weten," stelt hij. In zijn nieu- velingentijd bracht hij twee teer de bloemen mee naar de Sarei Doormanlaan. Dit in het Belgische Zomergem en Lich- ervelde. Dit seizoen lijkt de loorbraak te komen. Een door waak, die volgens Fortrei rooral tot stand is gekomen 'oor zijn verkiezing in de dis- en waarbij met klassiekers een voor name rol hebben gespeeld. -Het is een uitstekende leer school. Veel kilometers en de Jacky Fortrei, de talentvolle Breskense junior, die aan een uitstekend seizoen bezig is in zijn categorie. - fotowimkooyman JxUUillUx lYClil VVA/1 111 IV JOOI v *- lAAAViiil» )vl O uil du kenen bij de Zuidfranse clubguhhonale top is er van de par- Ik heb er weliswaar nog Na die periode is hij transfer vrij. De huidige club van Lok hoff heeft zich bovendien be reid getoond een bedrag bij betalen voor de spits. leen grote uitslagen gereden, naar ben toch steeds tussen de Tste dertig aangekomen en 'ergeet niet dat het hard gaat. 'aarnaast wedstriiden ruim over de 100 kilometer en de ki lometers die daar gedraaid worden komen je later knap van pas. Je leert er ook alles wat met de wielersport te ma ken heeft, want geloof me, als ze je op het kantje zetten, is het afzien geblazen." En juist dat afzien is één van zijn grote handelsmerken. Als hij er knap doorzit, kan hij nog juist even dat trapje extra ge ven. Ontbrak het hem in het verleden nog wel eens aan koersinzicht, dit seizoen mist hij zelden de juiste slag. „Als je goed fietst zit je makke lijker in de juiste trein. De mensen langs de kant kunnen het allemaal wel leuk bekijken en vertellen, maar geloof me, als je je goed voelt en sterk rijdt, koers je gemakkelijker van voren, heb je meer over zicht en zie je heus wel wie je in de gaten moet houden." In het provinciaal kam pioenschap was de Bressiaan der ook één van de smaakma kers. Hij zat op die dag in het 'natte' Hansweert echter klem tussen de Middelkamp-briga de, want samen met Rolf Mo- bach van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen was hij als lid van de wielervereniging Zeeland een eenling in het kop- groepje waaruit in de slotfase Wilfred Geys ging lopen en diens Middelkamp-makkers het werk aan Fortrei overlie ten. Het enig haalbare was dan ook de zilveren plak, wat hem wel selecteerde voor het natio naal kampioenschap in Steen- wijk, waar hij weer rond de dertigste plaats reikte. „Je moet in een dergelijke wedstrijd ook wat geluk heb ben," stelt Fortrei. Komend sei zoen wordt hij in Nederland al amateur, een overstap die voor veel jonge renners bijzonder groot is. Bij de nieuwelingen en junioren immers is het verschil in leeftijd slechts twee jaar. De fysieke gesteldheid speelt daarbij een geringere rol dan bij de overstap naar de ama teurs, waar het er allemaal een stuk professioneler aan toe gaat. Ook dat beseft Fortrei terdege. Daarom komt er geen grootspraak uit zijn toch al niet overvloedige woordenstroom. „Het zal aanpassen worden en nog veel leren." Voorlopig echter nog een half seizoen bij de junioren. In België kan hij komend seizoen nog tot juli in die categorie fietsen. Voorlopig doen de benen van Fortrei het beter dan zijn mond. Dat be wees hij op de 'keien van de Peereboom', waar hij die dag keizer was. Van onze sportmedewerker HULST - In de kortste le denvereniging die het Hul- sterse zaalvoetbal tot nu toe kende - totale tijdsduur slechts 9% minuut - zijn de leden weer massaal achter het bestuur gaan staan. Deze ommekeer betekent te vens dat de ontstane crisis over het wel of niet prestatief spelen voorgoed voorbij is. De netelige situatie ontstond onlangs tij dens een algemene vergadering waarin gestemd moest worden over prestatief of recreatief spelen. Met 10 tegen 7 stemmen koos men tot ongenoegen van het HuZaVo-bestuur voor het re creatieve voetbal. Pas toen bleek dat er dan onvoldoende arbiters zouden zijn en een vijftal bestuursleden dreigde met opstappen, kwam de om mekeer. Te laat echter op dat moment om de ontstane situa tie nog te kunnen keren. Via een extra ledenvergade ring was dit wel mogelijk. Zo doende ging men opnieuw rond de tafel zitten. Bij het tellen van de stemmen bleek er nu een totaal andere uitkomst uit de bus te komen. Veertien stemden nu voor prestatief zaalvoetbal en twee stemden tegen. Het gevolg hiervan is dat beide klassen in het Hulsterse zaalvoetbal volgend seizoen een competitie afwerken waarin normaal gepromoveerd en gedegradeerd kan worden. „Het was even spannend, maar nu we weer op één lijn zitten, gaan we gewoon door," aldus een HuZaVo-woordvoerder. ROBIN VAN HECKE uit Sas van Gent reed in Lokeren naar een dertiende plaats. Zijn plaatsgenoot PATRICK VAN HULLE werd er twintigste. COR VERVAET uit Walsoorden liet een zestiende plaats voor zich noteren in een amateurkoers in het Belgische Wachtebeke. CAM1EL DE ROOY uit Terneuzen kwam in actie in een WAOD-koers in Zul te. Hij finishte op een fraaie derde plaats. PROMENADEKOERS BRESKENS STERK BEZET Van onze sportmedewerker BRESKENS - De Breskense Promenadekoers, altijd één van de sterkst bezette avondcriteriums in West- Zeeuwsch-Vlaanderen, zet vrijdag 3 juli deze traditie voort. Naast de amateurs komen dit jaar voor het eerst de junio ren aan de bak. Zij openen om 17.30 uur de wieleravond met een wedstrijd over zestig ki lometer, waarbij de Prome nade-klim dertig keer geno men moet worden en dat gaat toch in de kuiten zitten. Onder de deelnemers plaatselijke man Jacky For trei, die op dit moment in een 'bloedvorm' verkeert en in de favorietenrol vertrekt. Ook zijn clubmakker Arjan de Ridder, lid van de nationale selectie, is van de partij. Een van de weinige keren dat de Arnemuidenaar in eigen pro vincie fietst. Verder de regio nale mannen Rudi Rabout, Marco Pijpelink, Marco Uijt- derwilligen, Rolf Mobach, Guido de Smit en Harold Dhondt. Het sterke Middel kamp-trio onder aanvoering van provinciaal kampioen Wilfred Geys, Tonnie Moonen en Mario Martens is eveneens present, evenals de sterke Jacco Schroevers en een aan tal Brabantse kleppers. Bij de amateurs, die om 19.00 uur voor 80 kilometer worden weggeschoten is het veld nog groter met alles wat naam heeft in het Zeeuwse wielerwereldje, want de mannen weten dat er in Bres- kens een aardige duit te ver dienen is. In de favorietenrollen een Werner Wieme, Rob Bij- vanck, Karei van Goethem, Wilfried de Krijger, John de Crom, Antoine Goense, de ge broeders Peter en Nico van der Klundert, Erik Vereec- ken, Tonnie Akkermans, Matti de Baat en Cees Vleu gel. Voorts de regionale man nen Conno van der Sande, Niek de Taeye, Cor en Ab Verplanke, Theo de Krijger, Frank Gommers, Jos van Baal, Ronny Hamelink, Ko Harms, Marc de Smit, Guus Barhorst - de nationale tan demkampioen - Chris Goeree, Robin van Hecke en Patrick van Hulle. Veldrijder Freddy de Muijnck begint er zijn voor bereiding op zijn seizoen en Jan Mobach is na langdurige blessureperikelen weer van de partij. De amateurs mogen veertig keer de Promenade op. Van onze sportmedewerker HOEK - Hoek krijgt eveneens zijn triathlon. Een kwartet bestaande uit Miel Sallet, Adri de Regt, Mare Groosman en Karei Meertens, heeft de handen ineen geslagen en zater dag 4 juli pakt men uit met een zesde triathlon, bestaande uit 500 meter zwemmen, 32 kilometer fietsen en 8 kilometer lopen. Het grote voordeel van 'Den Oek' is dat men over een uitste kend open water beschikt in de vorm van de Hoekse Kreek. „Het wordt dan ook een kluun- start," stelt Karei Meertens, normaal gesproken ook van de partij, maar evenals zijn colle ga-organisatoren nu niet pre sent. Hoek telt nog niet mee voor het open Zeeuws triathlon- kampioenschap, maar staat volgend jaar zeker wel op die kalender. In de favorietenrol bij de heren ongetwijfeld Ma rio Willems. De Terneuzenaar is na een blessurejaar bezig aan een tot nu toe geslaagde rentree en ziet Adri Flipse en Sjaak de Kok niet aan de start verschijnen. Het grootste ge vaar voor Willems komt nu van Adri Gerards en Cees Nooyens. Ook een man als Jan van de Linde zou wel eens voor Van onze sportmedewerker AXEL - Het zaalvoetbal team van Roctus heeft het zogenaamde Ketelbinkie- toernooi gewonnen. In dit sportieve treffen in de Axelse sporthal 't Sportuus werd de equipe van Reizende Man tweede, vóór Primus/ Pluym, het organiserende Disco Love, HCG en De Kroon. Arbiters waren Machiel van Heeze en Eddy Seghers. een aangename verrassing kunnen zorgen. Bij de veteranen zal de strijd wellicht gaan tussen Camiel de Rooy - knap winnaar in IJzen- dijke - en Jan de Jonge. Plaat selijke favoriete Ingrid van As- sche moet bij de dames afreke nen met Jolanda de Rijke, Ka rin Karmelk en Sabine Her- togh. Gestart wordt er om 12.30 uur en alle andere faciliteiten worden vervuld in de kantine van de voetbalvereniging Hoek. MEERDONK - Mario de Ritter uit Hoek en Judith de Mey uit Westdorpe hebben in Meerdonk een BLFCB- fietscross gewonnen. De Westdorpse kwam uit bij de C-meisj es en De Ritter in de jongste jon- gensgroep. Arjan de Mey kwam uit bij de 13-jari- gen en werd derde. Jimmy Rausch uit Sluis reed bij de 12-jarigen. Hij klasseerde zich als vijfde. (ADVERTENTIE) ALTIJD IETS NIEUWS ONDER DE ZON De ideale reisverzekering haalt u vlot en voordelig bij Vroom Dreesmann. Een vertrouwd adres voor al uw verzekeringen.

de Stem | 1987 | | pagina 9