Prijzen van de Tour blijven stijgen Een bizarre nacht in het Zeister bos Champagne in huize Nijdam Bescherming Ajax bij loting JURY HEEFT HET VOOR HET ZEGGEN CONNO Oorlogsverklaring van sponsors aan Boskamp TOUR '87 DE STEM SPORT 2 DONDERDAG 2 JUL11987 WEST-BERLIJN - Het vertrek van Felix Lévi tan bij de organisatie van de Tour de France be tekent in meer dan een opzicht het einde van een tijdperk. Goede zaak Merkbaar Veel DE STEM SP Nieuwe stichtin circuit Zandvo EUROPA CUP-TOERNOOIEN Ruil tussen Lokhoff en Koolhof T19 Van onze speciale verslaggevers WEST-BERLIJN - Jean- Francois Naquet-Radiguet had evengoed kunnen an nonceren, dat hij politicus was en geen zakenman. De opvolger van Felix Lévitan als algemeen directeur van de Ronde van Frankrijk praatte veel maar zei wei nig bij zijn eerste openbare optreden in de wielerscene. Met hem staat voor het eerst een zakenman aan het hoofd van de Tour. Henri Desgrange, Jacques Goddet en Felix Lévi tan waren allen journalisten. Naquet-Radriguet was tot voor kort in de wereld een vlot verkoper van Franse voedings producten. Hij heeft de taak gekregen het product Tour de France nog meer wereldom vattend aan de man te brengen. Hij zal, in tegenstelling tot zijn voorganger, alleen over de centjes gaan. Voor al het an dere heeft hij een team ter be schikking. Kolonel Richard Marillier en Xavier Louy voor de sportieve organisatie, Ber nard Hinault voor de belangen van de wielrenners en de 82-ja rige Jacques Goddet voor de traditie. „De Tour de France is werelds geworden. Daar moe ten we aan werken. Ik predik zeker geen revolutie, maar er zal een aantal zaken gaan ver anderen, al vermoed ik dat daar een behoorlijke tijd over heen zal gaan". Naquet-Radriguet sprak zonder haperen Frans, Engels en Spaans en liet per ondertoon merken, dat de prijzen voor deelnemende ploegen en etap peplaatsen aanzienlijk zullen stijgen. „Berlijn betaalde drie miljoen D-Mark. Dat was een prijsverdubbeling in twee jaar. We zullen zo moeten doorgaan. Niet omdat we zo nodig op een grote schat willen zitten, wel om dat geld in de Tour de France te investeren, opdat dit het grootste evenement ter we reld blijft". Einde van een tijdperk De nieuwe directie van de Societe du Tour de France, be staande uit Xavier Louy (belast met de organisatie van de sportevenementen) en Jean-Francois Naquet-Radi guet (de nieuwe man, die aan Harvard gestudeerd heeft en de bewaking van de budgetten als hoofdtaak heeft) gaat in de toekomst nog commerciëler te werk. Zo heeft de tweehoofdige lei ding laten weten voortaan met het meest biedende TV-station in zee te zullen gaan. Verder zullen verliesgevende onderne- imingen worden afgestoten. In sportief opzicht zal er ook het een en ander veranderen. In de 74ste Tour, die gisteren in het 750-jarige Berlijn van start ging, zal het al goed merkbaar zijn dat Lévitan van het toneel is verdwenen. In het verleden was de kleine dictator zeer na drukkelijk baas in zijn eigen wedstrijd. De juryleden waren niet meer dan zijn paladijnen. Lévitan wikte en beschikte. En het internationale jurylid dat al te duidelijk kenbaar maakte het niet eens te zijn met de handelwijze van 'le patron', kwam een volgende keer niet meer in aanmerking voor het volgen van de Grande Bouclé. De macht van Lévitan strekte zich volgens geruchten zelfs uit tot in het laborato rium, waar de dopingonderzoe- kenwerden verricht. „Aan de macht van Lévitan heeft nooit iemand durven tornen", ver klaart Wim Jeremiasse, het Nederlandse internationale ju rylid, die aan zijn derde Tour begint. „Kennelijk waren er mensen bang voor hun baantje. Lévitan had natuurlijk ook re laties. Met rapporten werd in ieder geval nooit iets gedaan". Xavier Louy had zichzelf de zelfde onaantastbare positie toegedacht als Lévitan altijd innam. Hij wilde ook als wed strijdleider fungeren. Hein Verbruggen, de Nederlandse voorzitter van de FICP, de profsectie van de UCI (interna tionale wielerbond), maakte de Fransman echter in een tête a tête zonneklaar dat daar geen sprake van kon zijn. Louy kreeg alleen de bevoegdheid om met zijn dikwijls promi nente gasten in de koerrs te rij den waar hij wil. Het Zwitserse jurylid Louis Wermelinger, aangewezen door de UCI voor de Tour - de ai.rWe drie internationale ju ryleden zqn present op uitno diging van de organisatie - fungeert deze keer als wed strijdleider. „Een goede zaak", aldus Wim Jeremiasse, „want de wedstrijdleiding hoort in handen van officiële instanties te zijn. Er is nu nog een koers, waar de wedstrijdleiding in handen is van de organisatie, de Ronde van Spanje, waarin Mendiburu de touwtjes in han den heeft. Torriani, de organi sator van de Giro, heeft al af stand genomen van het koers- gebeuren. De Vuelta zal nu ook wel volgen. Mendiburu kan nu niet meer schermen met het feit dat er in de Tour ook wordt afgeweken van de normale gang van zaken". De zeggenschap, die de jury nu krijgt, zal zeker gevolgen hebben. Zaken met de mantel der liefde bedekken of de ogen sluiten voor inbreuken tegen de reglementen, zullen niet meer of althans minder voorkomen. Wat dat betreft zijn reeds de Het Nederlandse, internationale jurylid Wim Jeremiasse in de Tour de France aan het werk. „Na vertrek Lévitan is de jury in de Ronde van Frankrijk eindelijk de baas". - FOTO DE STEM/DICK DE BOER afgelopen winter duidelijke af spraken gemaakt. Wim Jeremiasse: „Elke win ter komen de internationale ju ryleden bijeen met de leden van de AIOC (vereniging van organisatoren). In het verleden werd er op die bijeenkomsten altijd veel gepraat. Er kwam evenwel nooit iets uit. De afge lopen winter, toen we in Lu xemburg vergaderden, was dat echter anders. Dat is zonder meer te danken aan Hein Ver bruggen, die een frisse wind heeft doen waaien. In Luxem burg werd overeengekomen dat de jury zich voortaan strikt aan de reglementen zou hou den. Van de organisatoren was 'er maar een tegen. Dat was Lé vitan. Er is toen gesteld dat hij met zijn wedstrijd nog een uit zondering mocht vormen. Nu Door Chris van Nijnatten ZEIST - Een bizarre nacht in het Zeister bos culmi neerde in de vroege woensdagochtend in een tien uur eerder, toen de arbitragecommissie van de KNVB onder voorzit terschap van professor mr. M. Giltay Veth de stoelen aanschoof voor 'de zaak Rijkaard', door en kele aanwezigen voor spelde anti-climax. Frank Rijkaard blijft gewoon twee jaar onder contract bij Ajax, zijn voorovereenkomst met PSV wordt als ontbon den geacht en de Brabantse landskampioen ontvangt een bedrag als de speler na twee seizoenen door de Amster dammers wordt verkocht en ontvangt een percentage van Rijkaards transfersom als hij tussentijds door Ajax aan een andere club wordt verkocht. De concessie van Rijkaard bestond in de door zijn zaak waarnemer Cor Coster ge dane toezegging, dat zijn maximale transfersom na twee seizoenen verdubbeld wordt tot anderhalf miljoen gulden. De anti-climax zat hem vooral in de manier waarop alle partijen - Rijkaard, PSV, Ajax en een zwermpje advo caten - in de nacht van dins dag op woensdag na de pers verklaring van Giltay Veth met hun monden grotendeels op slot snel hun biezen pak ten in het zweterige spelers home van de KNVB, dat bijna een half etmaal als de cor gediend had voor een uniek evenement in de ge schiedenis van de voetbal bond. In alle openbaarheid voch ten de advocaten van de be trokkenen een sensationeel gevecht uit, daarbij zo nu en dan vocaal ondersteund door een brommende Ajax-voor- zitter Ton Harmsen en diens sluwe tegenspeler, PSV- praeses Jacques Ruts. Nooit eerder werden de 'ins and outs' van een toptransfer zo in het niets verhullende dag licht geplaatst. Een topclub, die een speler van een andere topclub los weekt met een topsalaris. En een naïeve topspeler, die zich, min of meer geïsoleerd van zijn immer toegewijde echt genote en gekweld door fi nanciële problemen, laat paaien met een lening van 30.000 gulden en een stereoto ren. Het lijkt te banaal voor woorden, maar achter de glitterfacade waarvoor grote transfers zich voltrekken, is banaliteit aan de orde van de dag. Daar tekent een lekker gemaakte Rijkaard een con tract waarvan hij een dag la ter spijt heeft, ontdekt Marco van Basten dat hij van AC Milan niet de auto krijgt die hij zichzelf had toegedacht en arriveert Ruud Gullit in de dure wijk Milano Due voor zijn nieuwe woning, die niet zoals afgesproken is ver bouwd, maar wel is uitge leefd. Wie vanaf dinsdagmiddag 17.13 uur aanwezig mocht zijn bij de marathonzitting van de arbitragecommissie geloofde soms zijn eigen oren en ogen niet. De modale voetbalver slaggever voelde zich beves tigd in de vermoedens die hij altijd al had ten aanzien van de naar slavernij riekende transferwereld, en noteerde gretig de saillante details. De met professor Giltay Veth meegekomen rechtenstuden ten haakten echter meesmui lend af, toen hun prof zich even niet meer beheerste en uitriep nog nooit 'zo'n juridi sche troep' te hebben meege maakt. Om over Ajacied Rijkaard, die bij twee clubs tekende, maar te zwijgen. Even over twaalven, tij dens een schorsing, ver schafte Giltay Veth een toe lichting op de ontwikkelin gen. „In elf jaar arbitrage- werk voor de KNVB ontwik kel je 'Fingerspitzengefühl'. Voor de zitting wist ik daar om, dat de partijen met een berg frustraties zaten. Ze wa ren boos op elkaar, moesten stoom afblazen. Ik denk dat er wel een schikking van komt". En zo gebeurde, op een po dium kropen de betrokkenen dicht bij elkaar onder een wolk van sigaren- en sigaret tenrook. Op minimaal tien meter moest het pers- en an der (inmiddels gereduceerd tot drie belangstellenden) volk wachten. Net buiten ge- hoorsafstand klonk alleen wat gemompel en gebrom door. En natuurlijk de bas sende Harmsen van Ajax, die af en toe op stond, zijn jas aan- en uittrok. 'Anderhalf miljoen', 'ammenooitniet', 'en wij met een vuiltje blijven zitten', 'het dubbele', drong er van zijn betoog door. Woensdagochtend droeg Giltay Veth eindelijk de van bedragen en details ontdane schikking voor. Commentaar der partijen was er helaas niet. Alleen Cor Coster door brak het stilzwijgen: 'Met mijn geschreeuw heb ik nog wat van de prijs aan PSV af gehaald. PSV noemde Frank de vervuiler en de vervuiler moest betalen. Zijn ze gek ge worden? De zaak is nu rond, maar Ajax had gewoon de arbitragecommissie een uit spraak moeten laten doen. Dat had Ajax gewonnen, PSV had er een puinhoop van ge maakt". En Rijkaard? Die durfde weinig te zeggen. Maar het moet niemand verbazen dat die over een jaar naar Italië gaat. Van de officiële prijs zal PSV in dat geval een percen tage krijgen. Van de offi cieuze prijs zou Ajax weieens een zeer interessant bedrag in de verenigingskas kunnen steken. Uiteraard pas na af trek van de kosten, die Coster in rekening zal brengen. hij vertrokken is, is daar na tuurlijk geen enkele reden meer voor". Het beter naleven van de regle menten is volgens Jeremiasse al duidelijk merkbaar geweest. „Met name de Dauphiné Libéré vormt een goed voorbeeld. Jean Court had de teugels in die ronde strak in handen. Maar ook in andere wedstrijden is het veel beter gelopen dan in het verleden. Naar wat ik ge hoord heb vormde alleen de Ronde van Zwitserland in ne gatieve zin een uitzondering. Maar ja, daar was ook maar één internationaal jurylid. Waarmee ik overigens niet wil zeggen dat internationale jury leden zaligmakend zijn en na tionale juryleden niets kunnen. Bij de internationale juryleden zitten ook zwakke broeders. Een voorbeeld. De Belg Hutse- baut heeft drie keer de Tour de France gedaan. Hij is nooit met een geconstateerde overtreding aan komen dragen, die een an der nog niet had gemeld. Zoiets kan natuurlijk niet". Volgens Jeremiasse is een strengere aanpak dringend no dig om de geloofwaardigheid van het profwielrennen niet helemaal te grabbel te gooien. „Het kan toch niet dat een ren ner als Vanderaerden zich in een bergetappe constant laat duwen en aan andere coureurs trekt, zoals echt gebeurd is. Een Kelly daarentegen probeert op een legale manier punten te vergaren voor de groene trui. Op zo'n manier krijg je koers- vervalsing, want aan een vol gende etappe kan de man, die de reglementen aan zijn laars heeft gelapt, frisser beginnen dan de man, die zich heeft uit gesloofd. Tegen vergrijpen te gen de reglementen zal deze keer streng worden opgetre den. Voor het vastleggen van overtredingen worden video camera's ingezet. Die registre ren meedogenloos". Jeremiasse is dit jaar een wel bijzonder veel gevraagd jury lid. Hij was dit jaar reeds wed strijdleider in de Vredeskoers - „Daar was het net of ik de mi- nister-president was; ik werd gesoigneerd tot en met" - en komt na de Tour nog in actie in de Coors Classic in de Ver enigde Staten, de wereldka- m'ioenschappen in Oostenrijk en een wielerronde in China, waarvoor hij zeventien dagen van huis moet. Jeremiasse, die in dienst is van 's rijks belastingen - hij legt aanslagen op - heeft om zijn hobby uit te kunnen oefe nen een grote periode onbezol digd verlof nodig. „Over mede werking wat dat betreft, heb ik niet te klagen. Van nu tot 7 sep tember heb ik vrij gekregen". En op een houtje hoeven de in Schijndel wonende Zeeuw en zijn vrouw in die periode zeker niet te bijten. Hij ontvangt na melijk als jurylid, die in het buitenland wordt ingezet een vergoeding van 300 Zwitserse franken (ongeveer 411 gulden) per dag. Daarvan moet hij wel zijn eten betalen, maar dan blijft er niettemin een forse som over. Jeremiasse: „Wij krijgen inderdaad een aardig bedrag betaald, maar dat mag ook wel. Zoals hier zijn we met profsport bezig. De profs ver dienen goud geld. Dan mag er voor degenen, die de koers in goede banen leiden ook wel iets aan vast zitten". Van onze sportredactie DEN HAAG - De sponsors van de gastrennersverenigin- gen, verenigd in de BV AS, hebben de oorlog verklaard aan André Boskamp, de wielercoach van de KNWU. De geldschieters, toch al niet tevreden met de werkwijze van Bos kamp, hebben zich gestoten aan uitlatingen van de bondscoach voor de nationale wegkampioenschappen, die voor de ploegleiders Herman Krott en Frits Schür grievend waren. Na een bespreking hebben de sponsors de KNWU meegedeeld met onmiddellijke ingang de samenwerking met de bondscoach op te zeggen omdat er geen vertrouwen bestaat in zijn functione ren. Aan het eind van het seizoen heeft die stellingname weinig di recte gevolgen. In de nationale selectie rijden drie renners van sponsorploegen, namelijk nationaal kampioen Johannes Draaijer (Schür), Rob Harmeling en Corné van Rijen (Krott). Het drietal zal niets in de weg gelegd worden, maar de bondscoach kan een afwijzing verwachten, indien hij andere renners uit de vijf lande lijke ploegen zou oproepen. De groep van Krott, die volgend jaar ophoudt te bestaan, houdt zich afzijdig van het geschil. De sponsors vinden dat Boskamp, gedeeltelijk met feitelijke onjuistheden, een aanval heeft gedaan op hun beleid dat gericht is op ontwikkeling van de amateurwielersport, door financiële on dersteuning en begeleiding. Het oude bezwaar van deelneming van de A-selectie aan de acht amateurklassiekers blijft door de gastrennersverenigingen onverminderd gehandhaafd. De BV AS heeft het dagelijks bestuur van de KNWU van zijn standpunten op de hoogte gesteld en verwacht binnen vijf dagen een reactie op het protest met een verklaring waarin Boskamp de gewraakte uitlatingen terugneemt en de onjuistheden rectificeert. Van onze sportredactie ZUNDERT - De champagne vloeide gisteren rij kelijk in huize Nijdam in Zundert. Het succes van zoon Jelle, die via zijn zege in de proloog van de 74ste Ronde van Frankrijk de gele trui naar zich toetrok, werd uitgebreid gevierd. „Er staan hier drie lege champagne-flessen op tafel en we zijn nog niet aan het eind", zo gaf moeder Lidy Nij dam prijs. Zelfs had zij, ook door de vele reacties na afloop van de openingrit van de Tour, een spannende middag be leefd. „Ik ben van de zenuwen gaan fietsen. Ik kon het niet meer aanzien. Mijn man Henk is blijven kijken. Die ziet zoiets toch anders als ik. Hij kijkt als een sportman; ik als moeder. Als Jelle zou winnen, wist ik dat hij de mooiste dag van zijn leven tot nu toe zou meemaken. Toen ik dat blije koppie op de TV zag, ging er heel wat door me heen. Hij straalde van geluk en dat doet een moeder altijd veel goed". Jelle Nijdams vriendin, Annette Zwaan, waar hij in Klein Zundert mee samen woont, werd overspoeld met reacties. „Ik werk overdag. Dus ik ben nog niet zo lang thuis. Maar bijna alle buren zijn al langs geweest om me geluk te wensen. De eerste bloemen zijn ook al bin nen en ik heb begrepen dat er nog veel meer onderweg UITSLAG WEST-BERLIJN - De uitslag van de proloog: 1. Nijdam (Ned) 6100 meter in 7 minuten en 6 se conden, gemiddelde snelheid 51,453 km/uur; 2. Piasecki (Pol) op 3 seconden; 3. Roche (Ier) 0.07; 4. Bontempi (Ita) 0.07; 5. Jurco (Tsj) 0.08; 6. Thurau (WD1) 0.08; 7. Bernard (Fra) 0.09; 8. Indurain (Spa) 0.10; 9. Marie (Fra) 0.10; 10. Lang (Pol) 0.11; 11. Stevenhaagen (Ned) 0.11; 12. Machler (Zwi) 0.13; 13. Duclos-Lassalle (Fra) 0.13; 14. Breukink (Ned) 0.14; 15. Julian Gorospe (Spa) 0.15; 16. Bérard (Fra) 0.16; 17. Colotti (Fra) 0.16; 18. Wojtinek (Fra) 0.16; 19. Ruiz- Cabestany (Spa) 0.16; 20. Bauer (Can) 0.16; 21. Gölz (WD1) 0.17; 22. Peiper (Aus) 0.17; 23. Delgado (Spa) 0.19; 24. Alcala (Mex) 0.19; 25. Blanco-Villar (Spa) 0.20; Hampsten (VSt) 0.20; 27. Da Silv (Por) 0.20; 28. Sergeant (Bel) 0.21 Saronni (Ita) 0.22; 32. Milla (GBr) 0.22, 33. Rooks (Ned) Oil 37. Van Vliet (Ned) 0.23, 40. Knt temann (Ned) 0.24, 46. Kelly (lei 0.25, 58. Ducrot (Ned) 0.28, 60. Bo (Aus) 0.28, 72. Fignon (Fra) 0.3 75. Herrera 0.31, 76. Theunis» (Ned) 0.31, 88. Hermans 0.34, Rooy (Ned) 0.44, 150. Jac van def Poel (Ned) 0.45, 207. en laatst Antequera (Spa) 8 minuten en seconden. Van onze wielersportmedew WEST-KAPELLE - Via korte solo is Vester A gisteravond winnaar worden van de 12e ke wielerronde in West-Ka le, die grote belangstel trok. De ex-prof-renner uit ningen slaagde er in om i slotfase te ontsnappen uit kopgroep van vijf en wist zeer kleine voorsprong va houden tot aan de finish. De circa 70 amateurs, zich hadden gemeld maa er een boeiende koers van het publiek. Pierre Raas reeds na 15 kilometer de lo 'Ji AMSTERDAM - In sterdam is gisteren 'Stichting nieuwe acc 29.jkiefei <vst) 0.21; 3o^ Guisepp| modatie circuit', een in tief van de gemeente Z~ Voort, gepresenteerd. De stichting is opgedrage gers (Ned) 0.28, 63. Anderso door de Grontmij gema Accommodatieplan Ci Zandvoort (van november BOB RASENBERG uit Terheijden heeft een prima de' buut gemaakt bij de profs. Gisteren eindigde hij in eel koers in het Belgische Sint Cathelijne Waver als vierdt Nijboer (Ned) 0.36, loo. Solleveli uit te werken. De gem (Ned) 0.37,119. Adrie van der Pm Zandvoort hoopt dat de st 0®fi25.12Lub&egrS ting een startkapitaal op 0.40, 126. Van Poppel (Ned een half miljoen gulden 0.40, 144. Verhoeven (Ned) o.o het einde van dit jaar het 145. Jakobs (Ned) 0.44, 149. ft nitieve plan op tafel kan Haav (VoH) ik AA IRA Tan iron Aar ar gen. Gisteren werd nog niet delijk hoe Zandvoort het fi ciële debacle van de vorige ploitant in de nieuwe opze' voorkomen. Wetho ukema zegt voor 25 mi" an mondelinge toezeggi innen te hebben van de lige gebruikers van het cir ët is niet duidelijk of di tniljoen een voorschot is o tere sponsorcontracten. Uit eerdere onderzoekt is gebleken dat het circuit Daan Luykx uit Sint Willebrord, die eveneens bij de be de geluidshinderproblema roeps debuteerde, werd 25ste. De Belg Danny Janssen en de sj^hte bereikbaar zegevierde. moeilijk rendabel te make Volgens wethouder Auke door het in elkaar schuiven de baan (waardoor die ve van het dorp vandaan ko liggen) de geluidshinderpro matiek van de baan. Ove bereikbaarheid moet de st ting zich nog gaan buigen. De gemeente Zandvoort het nieuwe circuit in 19901 hebben. Omdat het cont met de huidige exploita opgezegd, is tot die tijd een senoplossing nodig voor draaiende houden van het cuit ZÜRICH (SIZ) - Bij de loting voor de eerste ronde van djAukema acht de diverse Europese bekertoernooien, die op 9 juli in Genevi tie van Moerdijk gering- wordt verricht, zal Ajax als enige Nederlandse vertegen- wanneer het rijk de voor woordiger zijn geplaatst. In totaal gaan de namen van 139 clubs voor de drie cuptoer nooien in de koker. Portugal is in de Europa Cup voor lands kampioenen met twee clubs vertegenwoordigd. Cuphouder FC Porto en landskampioen Benfica verdedigen de Portu gese belangen. In het toernooi voor de bekerwinnaars is Ne derland met bekerhouder Ajax en FC Den Haag dubbel aan wezig. Londskampioenen:geplaatst: Bayern München (WD1), Rapid Wien (Oos), Anderlecht (Bel), Real Madrid (Spa), Bordeaux (Fra), Porto (Por), Benfica (Por), Steaua Boekarest (Roe), Dymano Kiev (Sov); overige deelnemers: Partizan Tirana (Alb), Dynamo Berlin (OD1), Sredets Sofia (Bul), Omonia Nicosia (Cyp), Arhus AGF (Den), Glasgow Rangers (Scho), FC Kuusysi (Fin), Olym- piakos Piraeus (Gri), HTK Boe dapest (Hon), Shamrock Rovers (Ier), Linfield (N-Ier), Fram Reykjavik (IJs), Napoli (Ita), Jeunesse d'Esch (Lux), Hamrun Spartans (Mal), Lilleström (Noo), PSV (Ned), Gornik Zabrze (Pol), Malmö FF (Zwe), Xamax Neu- chatel (Zwi), Sparta Praag (Tsj), Galatasaray (Tur) en Vardar Skopje (Joe); bekerwinnaars: geplaatst: Ajax (Ned), Lokomotive Leipzig (OD1), Hamburger SV (WD1), FC Tirol (Oos), Real San Sebastian (Spa), Dinamo Boekarest (Roe)overige deelnemers: Shkoder (Alb), KV Mechelen (Bel), Vitosja Sofia (Bul), Limassol (Cyp), Aalborg BK (Den), St. Mirren (Scho), Ro- vaniemen (Fin), Olympique Mar seille (Fra), OFI Kreta (Gri), Uj- pest Dosza (Hon), FC Dundalk (Ier), Glentoran (N-Ier), Akranes (IJs), Atalanta Bergamo (Ita), Avenir Beggen (Lux), Sliema Wanderers (Mal), Tromsö (Noo), FC Den Haag (Ned), Merthyr Tydfil (Wal), Slask Wroclaw (Pol), Sporting Lissabon (Por), Kalmar FF (Zwe), Young Boys (Zwi), Dunajska Streda (Tsj), Genglerbirligi (Tur), Dynamo Minsk (Sov) en Hajduk Split (Joe); UEFA Cup: geplaatst: Borussia Möchengladbach (WD1), Austria Wien (Oos), Dundee United (Scho), Aberdeen (Scho), Barce lona (Spa), Panathinaikos (Gri), Juventus (Ita), Internazionale ;eeft aan Moerdijk, verd lier het complete circuit. I (Ita), Universitatea Craiové ?u'dige staat blijft het (Roe), IFK Göteborg (Zwe), B" niet voortbestaan", hemians Praag (Tsj), Dynami Moskou (Sov); overige deelne mers: Flamurtari Vlora (Albi Wismut Aue (OD1), Dyman Door Fred Rabout Dresden (OD1), Borussia Dort mund (WD1), Werder Bremei TjRITCV-fTvTC T (WD1), Leverkusen (WD1), Las) pKKSKKNb - Jacky Fo (Oos), Admira Wacker (Oos) Club Brugge (Bel), Lokeren (Bel jaar bezie aan pgn uj Reveren iRelt FC PlnvHiu (R.ill ""'S aaLl U1 kend seizoen. Hoogte tot nu toe was zijn ze de slotrit van de intern nale Juniorendrieda van Groot-Axel. Waa op heden nog maar w Zeeuwen in zijn gesla presteerde hij op de ourg 4J_UX), vaiiena (Mai), Mjon vao dalen (Noo), Feyenoord (Ned), F( e Peereboom S *"e nog uit het Rom tijdperk stammen. Beveren (Bel), FC Plovdiv (Bull Lokomotief Sofia (Bul), Larnacs (Cyp), Bröndby (Den), Celtii (Scho), Espanol (Spa), Sportin Gijon (Spa), Turun (Fin), Tou louse (Fra), Auxerre (Fra), Pa nionios (Gri), Banjasz (Hon Honved Boedapest (Hon), FC Bo hemians (Ier), Coleraine (N-Ier Valur (IJs), AC Milan (Ita), Hel las Verona (Ita), Spora Luxem burg (Lux), Valletta (Mal), Mjon Utrecht (Ned), Pogon Szczeci (Pol), GKS Katowice (Pol), Vito ria Setubal (Por), Chaves (Por Belenenses (Por), Victoria Boe j-. karest (Roe), Sportul Studentes; (Roe), AIK Solna (Zwe), Gras shoppers Zurich (Zwi), FC Sio! leugdwielrennen, dat hela (Zwi), Bohemians Praag (Tsji laatste jaren een enorme t Vitkovice (Tsj), Besiktas (Tur aatste jaren een enorme t Spartak Moskou (Sov), Zenit ke"t- Jn jeusdca Leningrad (Sov), Dynamo Tbilis P™? Stuitte hl] altijd op (Sov), Partizan Belgrado (Joe -huidige clubmakker Arja Velez Mostar (Joe) en Rode Ste *Ridder, maar toch reik naar een achttal ove gen. „Ik zou het niet meer pr weten," stelt hij. In zijn relingen tijd bracht hij lieer de bloemen mee na Karei Doormanlaan. Dit i Belgische Zomergem en tervelde. Dit seizoen lijk ioorbraak te komen. Een oraak, die volgens Fo Belgrado (Joe). Van onze sportredactie EINDHOVEN - Druk telex verkeer tussen Nime^°°ral..tot staid is gek Olympique en PSV heeft e verklezing inJe RatKoiri tHctsploeg en waarbij gisteren toe geleid, dat beid clubs in principe een over eenkomst hebben over ee ruil Koolhof/Lokhoff. Koolhof kan voor drie jaar kenen bij de Zuidfranse cluljjj Na die periode is hij transfer^ vrij. De huidige club van Lok| hoff heeft zich bovendien reid getoond een bedrag bij betalen voor de spits. is in zijn tweede junio 17-jarige Bressiaand ■duidelijk een produkt va 13me de klassiekers een iame rol hebben gespeeld. „Het is een uitstekende •chool. Veel kilometers e Rationale top is er van de Ik heb er weliswaar ;een grote uitslagen ger "aar ben toch steeds tuss rste dertig aangekome ergeet niet dat het hard aarnaast wedstriiden

de Stem | 1987 | | pagina 8