DE STEM NCRVweer een 'zwarte' komedie jtjm Super Channel slaat nog niet erg aan Films uit VS op Chinese televisii KERKGEMEENSCHAP CENTRAAL IN SERIE 'NIET TE GELOVEN' Doe eens wat kunst in uw vakantie Kunstdiefstallen nemen grote vlucht DONDERDAG 2 JULI 191 ZWARTE AMERIKANEN die kibbelen over kerk en geloof bevolken de komische serie 'Niet te geloven', die vanaf morgen op de Nederlandse tv te zien zal zijn. Regelaar Zekerheden Johnny Cas NEDERLAND 1 DUITSLAND 1 KIJKERS BLIJVEN NEDERLANDSE TV TROUW Super Channel Vertekend DUITSLAND 2 Han Meilink is als NOS- weerman zeker 10 graden beter dan Henk van Dorp. Hij gaat ook veel beter om met zijn depres— Drs. Flip de Wijs, Euro-metereoloog T2 Door Dirk Vellenga Dat gebeurt in de zendtijd van de NCRV, de protestants- christelijke omroep, die zo goed scoort met een andere 'zwarte' serie, de Cosby-show. Niks onlogisch dus, al moet geconstateerd worden dat zoiets als 'Niet te gelo ven' een jaar of tien, vijftien geleden vanwege de gevoe ligheden op gebied van ras en godsdienst ondenkbaar zou zijn geweest op de Amerikaanse én de Nederlandse tv. raakt aan tv-series waarin zwarte acteurs de hoofdrollen spelen. Het succes van Bill Cosby heeft wat dat betreft voor een definitieve doorbraak gezorgd. Daarvoor stonden al zwarte kinderen centraal in 'gemengde' series als 'Diff'rent Strokes' (ook bekend als 'Ar thur') en 'Webster'. Ook de zwarte huisknecht van 'Soap', Benson, heeft enige tijd een eigen show gehad. De serie draait in Amerika al twee seizoenen mee onder de naam 'Amen' en rukt daar langzaam maar zeker op naar de top-tien van meest bekeken series. Producer is Ed Wein berger, ook een van de drij vende krachten achter de Cos- by-show. Alles draait om een zwarte kerkgemeenschap, The First Comunity Church of Phi ladelphia. Direct al in de eerste aflevering krijgt de dominee van deze gemeente zijn ontslag en moet er een nieuwe predi kant gevonden worden. De grote regelaar is admini strateur Emest Frye, die ook nog kerkvoogd en voorzitter van de kerkeraad is. Frye is dagelijks uiterst fanatiek met 'zijn' kerk bezig en wekt rgel- matig irratie op bij andere ge zagsdragers. De nieuwe domi nee, Reuben Gregory, doet het goed bij de vrouwen, maar Frye is niet van plan het hem makkelijk te maken. Heel langzaam is het Ameri kaanse publiek gewend ge- Televisie-producent Norman Lear is de eerste Amerikaan geweest die het 'witte' image van de tv-series heeft aange pakt. Tot ver in de jaren zestig konden op de tv alleen blanken grappig en slim zijn. Norman Lear produceerde tussen 1970 en 1980 'AU in the family', waarin Archie Bunker steeds werd geconfronteerd met ver tegenwoordigers van andere rassen en bevolkingsgroepen. In de eerste jaren waren er bij voorbeeld wekelijk schermut selingen met buurman Jeffer son, die zwart was, maar, oh onrechtvaardigheid, met zijn stomerij meer geld verdiende De belangrijkste spelers uit 'Niet te geloven' ('Amen'), vl.n.r. Sherman Hemsley als Ernest Frye, Barbara Montgomery als Casietta Hetebrink, Clifton Davis als dominee Gregory, Anna Maria Horsford als Thelma, de dochter van Frye, Roz Ryan als Amelia Hetebrink en Jester Hairston als Roily Forbes. - fotoncrv dan de 'keurige, blanke Ameri kaan' Archie Bunker. Deze Jefferson deed het zo goed, dat Norman Lear een nieuwe tv-serie ontwikkelde, 'The Jeffersons', die in Neder land nooit te zien is geweest, maar in Amerika jarenlang heeft gedraaid. Daarin was George Jefferson verhuisd naar de dure oostkant van New York en bleek hij zich te gedra gen als een arrogante, uiterst behoudende kapitalist. Het om draaien van maatschappelijke situaties en het spelen met vooroordelen behoorden tot de geliefde bezigheden van Lear. Hij zette 'Sanford and Son', met twee zwarte scharrelaars, en 'Diff'rent Strokes' (twee zwarte jongens worden door een blanke vader opgevoed) op sta pel en maakte samen met Alex Haley, de man van 'Roots', de 7-delige serie 'Palmerstown USA', rond een blank en een zwart jongetje in een dorpje met een strenge rassenschei ding. Zo bereidde Norman Lear de weg voor diverse vormen van integratie op de beeldbuis. Ondertussen tastte hij nog meer Amerikaanse zekerheden aan in 'Mary Hartman, Mary Hartman', 'One day at a time' en 'Maude'. Een aardig eerbewijs aan de serie-activiteiten van Norman Lear is het feit dat de oude held 'Jefferson' nu een belangrijke rol heeft gekregen in de serie 'Niet te geloven'. De regelaar Frye wordt gespeeld door Sherman Hemsley die ook 'Jef ferson' voor zijn rekening nam. Als je bedenkt dat Bea Arthur, de hoofdrolspeelster uit de Lear-serie 'Maude' nu elke maandag paradeert in de vrou- wen-comedy 'Golden Girls', dan moet je constateren dat de cirkel weer helemaal rond is. De eerste aflevering van 'Niet te geloven' is vrijdag om 20.55 uur op Nederland 2. De volgende afleveringen zijn ge pland op 11 en 23 juli, 7,15 en 20 augustus en 11 en 19 september. Vanaf oktober krijgt de serie vande NCRV een vaste avond. LAUSANNE (AFP) - In Europa worden elk jaai 60.000 kunstwerken gestolen. Het gaat om schil, der ij en, beeldhouwwerken, wandtapijten en sie raden. Dit verklaarde in Lausanne Guy Fontanet, een advo caat in Genève die door de Raad van Europa werd uit genodigd op een hoorzitting over de illegale handel it kunst. Van lang niet alle diefstallen wordt een politiezaak gemaakt, zei hij. Een vertegenwoordiger van Interpol, de overkoepe lende politie-organisatie in Parijs, Keresa Karunatil- leke, zei dat zijn organisatie in 1986 tweehonderdvijf, envijftig aangiften van kunstdiefstallen had gekregen waarvan 141 hadden plaatsgehad in Italië. Ongeveer 1! procent van de gestolen kunstvoorwerpen was dooi Interpol teruggevonden. De experts stelden een Euro pees computernet voor waarop alle politie-instantie zouden kunnen terugvallen. „De dieven hebben het vooral gemunt op kerkge bouwen, vervolgens op woningen en pas daarna oj musea en archeologische vindplaatsen", aldus de Ita liaan Emilio Napolitano, hoofd van de afdeling Artis tiek Erfgoed van de Italiaanse rijkspolitie. Eind mei beleefde de stad Breda zijn zeventiende 'Oude De gestolen goederen worden na een 'redelijke tijd Stijl Jazzfestival'. Van deze na eerst naar het buitenland gezonden te zijn, via al lerlei kanalen teruggevoerd in het legale circuit en ko zich voor een groot deel op men dan in handen van dealers en museumdirectie!straat afspeelde, presenteert die te goeder trouw zijn, aldus Napolitano. De gestolen schilderijen worden opgerold en in sta len of kartonnen kokers gesloten die reclame-opdruk den dit jaar groepen uit di dragen. De kleine doeken kunnen worden verstopt ii paraplu- of wandelstokken. Dikwijls wordt een doel Frankrijk, Duitsland en Ne- tijdelijk overgeschilderd worden, zei hij. alvorens geëxporteerd ti derland. ROTTERDAM (ANP) In het kader van toernee door Europa LiJjQlJilYi ÜIUO 20.28 Slag bij Katwijk Vanaf het strand in Katwijk brengt de EO een zomers jongerenprogramma mei muziek en spelen. In 'Slag bi, Katwijk' ontmoeten een Ronduit-team en een korps mariniers elkaar voor een sportieve krachtmeting. Tol) de spel-onderdelen behoren brandingvaren met hinder nissen, catcrawl over water en een menselijke rupsband, piet Veerman en de Noorse zangeres Solveig Leitaugt begeleiden het geheel met muziek. Presentator is Jan van den Bosch. 19.12 Oude Stijl Jazz Breda de KRO een samenvatting van drie kwartier. Er speel- Verenigde Staten, Engeland 19.55 Zullen we het nog een Ret duo Sidney Poitier-Bil n Cosby bezorgt vanavond de 111 Kotterdail mafia van New Orleans koude rillingen. In de ver- volgkomedie 'Let's do igain' zijn zij Billy en Clyde Iwee goklustige vrienden, dit op 2 september de Am met hun echtgenotes in New rikaanse countryzang Orleans op vakantie gaan Johnny Cash in het RrjAangezien ze dringend gek sportpali aodig hebben en Clyde hei ■den. 0 ïypnotiseren beoefent, vindt Billy Jo Spears, de Ni! iet tweetal spoedig een mat Gritty Dirt Band en Dfiier om snel veel te verdie- Seals nemen deel a#»en. het concert. Dit he Ahoy' meegedeeld. Johnny Cash - foto ap Alle melne Traume Van onze rtv-redactie HILVERSUM - De Neder landse tv-kijkers blijven hun nationale zenders rede lijk trouw. Ondanks de komst van nieuwe buiten landse zenders als Super Channel zijn de Neder landse uitzendingen nog steeds veruit de populairste. Maar in gebieden waar Sky Channel te ontvangen is, dalen de kijkcijfers voor de Nederlandse programma's toch licht. Dat blijkt uit een onderzoek dat het bureau Intomart in op- i r» <i prPD dracht van de NOS, STER en c Sky Channel in maart van dit jaar heeft uitgevoerd. De kij kers die Sky Channel kunnen ontvangen, besteden 80 procent van de kijktijd (gemiddeld 136 minuten per dag) aan Neder land 1 en 2. De rest van de tijd stemmen ze het toestel meestal af op Sky Channel, verreweg de best bekeken buitenlandse zender. Daarna volgen Duits land 1 en 2, de Vlaamse zenders en Super Channel. De BBC, die in het westen van het land te zien is, wordt in tegenstelling tot wat vaak wordt aangeno men, het slechtst bekeken. Sky Channel is vooral populair bij kinderen van 3 tot en met 11 jaar, die vaak kijken op mo menten dat de Nederlandse zenders geen (kinderprogram ma's uitzenden. Fun Factory, D.J. Katshow en Batman zijn favoriet. Verder blijken ook de Belgische kleuterprogramma's aantrekkelijk te zijn. Er wordt veel gekeken naar Tik Tak en Plons. Super Channel, dat sinds begin dit jaar in Nederland te ont vangen is, doet het ietsje beter dan voorloper Music Box, maar heeft toch geen grote verschui vingen in het kijkgedrag ver oorzaakt. De zender komt niet boven 2 procent van de kijktijd uit. Super Channel zelf maakt met enig gejuich gewag van het feit dat zestig procent van de volwassen Europese kijkers naar de zender kijkt. Dat is ge bleken uit onderzoek door een Brits onderzoeksbureau. Maar bij dat cijfer worden ook diege nen meegeteld, die in een maand tijd één programma van Super Channel hebben ge volgd. Voorlichtster Jenny Kovac- sek van Super Channel zegt dat de leiding van de Britse zender het onderzoek van NOS, STER en Sky Channel momenteel be studeert. Zij vecht het cijfer van 2 procent niet aan, maar zet wel vraagtekens bij de waarderingscijfers die bij het onderzoek uit de bus zijn ge rold. In de top-tien van hoogst gewaardeerde programma's op buitenlandse zenders kwam geen enkele uitzending van Su per Channel voor. „In de periode van het onder zoek kampte Super Channel met moeilijkheden met de ac- teursbond in Groot-Brittannië, waardoor een aantal aange kondigde programma's verviel. Op het lijstje dat de onder vraagden moesten invullen, stonden bijvoorbeeld Easten- ders en 'Allo, 'Allo, program ma's die Super Channel tot eind april op de plank moest houden. Daardoor zijn de waarderingscijfers vertekend", aldus Kovacsek. Super Channel houdt overi gens overeind dat de zender bij de belangrijkse doelgroep, de goed-opgeleide Europese za kenman, aanslaat. Die is voor namelijk geïnteresseerd in het Europese nieuws dat Super Channel op elke werkdag om 22.00 uur uitzendt. Verdere fa voriete programma's zijn Su per Sport, Ken Horn's Chinese Cookery, Doctor Who en Benny Hill. De zender wordt in Neder land nog het meest bekeken. Drie kwart van de Nederlandse bevolking ziet wel eens een programma van Super Chan nel, terwijl 95 procent van de Nederlanders van het bestaan van de zender op de hoogte is. In andere Europese landen, waar Super Channel op de ka bel te ontvangen is, zijn deze cijfers lager. Negulesco schetst het portref an enkele jonge vrouwen ie ten onder gaan in een we-] ld van egoïsme en carrière- Irang. De ambitieuze Caro- Bender solliciteert me ucces naar een baan als se- iretaresse bij een grote uit- [everij in New York. In d» iefde lijkt ze minder geluk- 'g, evenals twee van haaq iRega's. SYDNEY (RTR) - Klassieke films uit Hollywood, zi 'The Sound of Music', worden binnenkort een alleda; programmapunt op de Chinese televisie. Hollywood en king hebben daartoe een transactie van vele miljoenen dj lars afgesloten. 'News Corporation' deelde in Sydney in Australië mee dat Cenl China Televison 52 films van Twentieth Century Fox had gek» die met ingang van 25 oktober eens per week om vier uur 's mil 22.55 dags vertoond zullen worden. 'The Sound of Music' opent de ri De transactie is gesloten tussen Central China en Fox, een vi(^anjaag js het jjq jaar „eje dochter van News Corporation. lei Onder de andere films zijn 'Patton', 'The Snows of Kilimanfc ro', 'Broken Lance', 'How Green was my Valley', 'Pinky', 'Sifig,, Pretty', 'Broken Arrow', 'The Grapes of Wrath' en 'The Day Earth Stood Still' Der Steppenwolf en dat de Duitse schrijve Nobelprijswinnaar Her an Hesse werd gehore aar aanleiding van d ag zendt het ZDF de Ameri De Chinezen hebben ook een aantal Shirley-Templefilms geiaanse verfilming van Hes zen, waaronder 'Heidi', 'Rebecca of Sunnybrook Farms' en .'s roman 'Der Steppenwol Little Colonel'. News Corporation, 's werelds grootste interna; qjj onverfilmbaa nale mediagroep, deelde mee 3.750.000 dollar te ontvangen voor minuten reclame per film. Het is voor het eerst dat Amerikaanse films met regelmaat de Chinese televisie te zien zullen zijn, met een potentieel van miljoen kijkers. De beeldende kunst biedt in deze vakantietijd talloze mo gelijkheden om uw tochten door het land aangenaam op te sieren met een bezoek aan een tentoonstelling, museum etc. Enige suggesties: SLAGHAREN: in het be kende ponypark is een spe ciaal gebouwde expositie ruimte. Van 5 juli tot en met 6 september exposeren daarin de samenwerkende academies van Noord-Oost-Nederland, te weten die uit Arnhem, Gro ningen, Enschede en Kampen. Voor de derde keer wordt er werk van juist afgestudeer den (34 in aantal) getoond on der het motto 'Salon der De- butanten'-schilderijen en beelden. DIEPENHEIM: tot 20 sep tember wordt er weer een 'Beeld en Route' gehouden in dit mooie plaatsje in Overijs sel. Het meerendeel van de 27 Nederlandse en Duitse kun stenaars heeft objecten of in stallaties ontworpen voor de hen aangewezen fraaie situa ties. In Galerij 1881 in de Gro testraat 19 (dagelijks, behalve op maandag, van 11.00-17.00 uur) begint de route met een expositie binnen (tot 23 juli Tije de Jong en daarna Ewerdt Hilgemann). LAREN: in het bekende Sin- germuseum is tot en met 16 augustus de tentoonstelling 'Landschap in keramiek'. Dertig keramisten - o.a. Cou- sijn, Sielcken, Giles, Hooft, Kuipers, Mobach, Yoshiya, Wiegman - hebben zich tradi tioneel en vooruitstrevend monumentaal beziggehouden met de grondstof van het landschap (klei). 'Weldadig tegenwicht tegen het vele kunstmatige van de huidige consumptiemaatschappij', zo heet het. Behalve maandags dagelijks van 11.00 (zo. 12.00)- 17.00 uur. BAARNsedert 1983 organi seert de Nederlandse Kring van Beeldhouwers zomers een tentoonstelling in het fraaie park van Staatsbosbeheer rond kasteel Groeneveld. Tot 25 oktober hebben talrijke beeldhouwers er hun beelden en verbeeldingen ingebracht op het thema van de Europese campagne voor landelijke ge bieden, waarmee aandacht wordt gevraagd voor het plat teland. Het park is open di., wo. en vr. 10.00-17.00 uur en zo. en zo. 12.00-17.00 uur. UTRECHT: het Centraal Museum in Utrecht heeft on langs met de verbouwing van de voormalige artilleriestal len een prachtige uitbreiding gekregen. Daarin werd moge lijk een representatief beeld te geven van de 19e en 20e eeuwse kunst die dit museum rijk is. Carel Blotkamp maakte een keuze uit deze collectie (negentig werken) voor het boek 'Daubigny, Van Doesburg, Daniëls en 88 an dere hoogtepunten' (uitg. Veen/Reflex - 37,50). Tevens is in dit museum te zien de ex positie 'Nederlandse 17e eeuwse schilderijen uit Boe dapest', een uitzonderlijke collectie die nog niet eerder buiten Hongarije werden ge ëxposeerd. Open di.-zo. 10.00 (zo. 13.00)-17.00 uur. ROTTERDAM: in de beel dentuin van het Plaswijck- park in Hillegersberg heeft galerie Aelbrecht weer tal rijke objecten gezet van onder meer Jaroslawa Dankowa, Jan Steen, Truus Menger, Tjikkie Kreuger, Evert den Hartog, Jos Oehlen, Elly van den Broek, Piet van Heerden, Ula van Ophuysen en Marjo lein Schaap. TILBURG: het Nederlands Textielmuseum nog niet ge zien? Ga dan eens naar de Goirlestraat 96. Behalve het hele bedrijf (want dat is het letterlijk) is er tot en met 11 oktober een grote overzichts tentoonstelling met het werk van Fong Leng. Daarop is on der meer te zien de garderobe van Mathilde Willink; crea ties uit particulier en museaal bezit, schilderijen, meubels, industriële produkten. Twee films (Fong Leng/PSV en Fong Leng/documentaire) gaan in première. Voor deze expositie ontwierp ze patro nen en stoffen die in de mu seumwinkel verkrijgbaar zijn. Open: di.-zo. 10.00 (za.-zo. 12.00)-17.00uur. NOORD-HOLLAND: de zo geheten Toer-in in deze pro vincie bevat onder meer veel beeldende kunst. De tweede Biennale Noord-Holland is bijvoorbeeld te zien in de aardappel- en uienschuren aan de Ulkeweg 1, halverwege Middenmeer en Kolhorn. Wa ren tijdens de vorige biënnale de kunstenaars verspreid door de hele provincie, nu zijn de 33 Noordhollandse arties ten hier centraal bijeenge bracht op basis van het thema ruimte en perspectief. Tot en met 2 augustus dagelijks 11.00-17.00 uur. In de oude Ur- sula-kerk van Warmenhuizen is bovendien een overzichts tentoonstelling te zien met het werk van Friso ten Holt. Een groot aantal doeken laat zien hoe het Noordhollandse land schap hem inspireert. Tot 16 augustus dagelijks 13.00-17.00 uur. En in de Beemster is een beeldenroute met werk van dertig kunstenaars uit heel Nederland. ZEIST: 'de arrogantie van de onmacht' is de titel van een beelden-buiten-expositie in het park van slot Zeist. De kunstenaar Ton Paauw, die in het nieuws kwam door zijn gebaar van onmacht met het bieden van zeven miljoen voor het Hilversums Mon- driaan-schilderij, dat te koop is. In het park laat hij de ge varen zien van een welvaarts maatschappij met een spoor van projecties en objecten; door de bakker, de houthan del, een metaalbedrijf, ge meentewerken en een buson derneming. Tot en met 27 sep tember dagelijks bij daglicht. AMSTERDAM: behalve AH heeft ook V&D zijn honderd jarig bestaan gevierd met kunst. Een graffiti-prijsvraag leverde meer dan 300 stukken op. Hiervan zijn er 115 geko zen door een jury. Ze werden geëxposeerd in Groningen en Rotterdam. Zondag 5 juli om 16.00 uur gaat Sotheby's deze kunstwerken veilen in de Koopmansbeurs (richtprijs vanaf 300; formaat 250x125 cm). Kijkdagen: zaterdag 4 juli van 10.00-18.00 uur en zondag 5 juli van 10.00-16.00 uur. GROEDE: in deze plaats na bij Breskens gaat Bouquette- rie-galerie Minou op zondag 5 juli om 14.00 uur een kleine expositie openen met werk van Otto van Rees (1884-1957). Het zijn enkele reisimpressies (pastels en tekeningen) die ge maakt zijn in Griekenland, Italië en Frankrijk. Van Rees was de enige echt Dadaïst die Nederland gehad heeft. Hij was bevriend met onder meer Braque, Chagall en Kees van Dongen. Later, met name na zijn overgang tot het rooms- katholicisme, veranderde zijn werk zeer van karakter. Hij heeft lange tijd gewoond en gewerkt nabij de Monte Ver- ita in Ascona en had later zijn atelier in Utrecht in de Bouw- straat (nu het atelier van Gé- rard Grassère). VLISSINGEN: 'Zes maal schilderen' heet een tentoon stelling die tot en met 1 augustus is te zien in de voor lachte boek werd in 197 *>r Fred Haines in beelde ngezet. Hoofdpersoon is d jna vijftig jaar oude Duit: hrijver Harry Haller. O vlucht voor zichzelf hee zich in een Zwitse. adje teruggetrokken. iuske en Wisk Gekweekt in een merMjrot in ot kuurt m Yalktnaurt, het drielandenpunt ep t)e trens van keltic, lieaerland en Ouitsland. In let op. nu komt het beste 'OOI Haar wdont m^n rader dtihampf non konmf m jijn paleis. Hu en lijn naaste tevolf kunnen pralen tiaar dat weet niemand1 'ik ben de kroonprins hij jou lift dat natuurlijk anders M moet er iets aan dien {Gixellife Dit is beeldend kunstenaar Jan Ploeg uit het Groningse Lageland. Zijn werk bestaat vooral uit houten sculpturen, die door planten en dieren worden geïnspireerd. Hij zegt: „Ik benut de natuur waar zij mij inspireert en interpreteer haar, waar zij mij beperkt." Zijn werkstukken worden momenteel in verschillende zalen van het Dolfinarium van Harderwijk geëxposeerd. malige Scheldesmederij (hoek Walstraat). Deze tentoonstel ling omvat 48 grote recente olieverf/acryl-schilderijen van Klaus Kroger en Wolf gang Finck uit Hamburg, Gil bert Swimberghe uit Brugge, Philip Vandenberg uit Gent, Marian Plug uit Hilversum en Tomas Rajlich uit Den Haag. De expositie is een onderdeel van het Straatfestival Vlis- singen. Elke dag is ze te zien tussen 11.00-18.00 uur. ROTTERDAM: voor wie niet naar de Documents in Kassei kan biedt het Goethe Instituut aan de 's-Graven- dijkwal 50 mogelijk een alter natief. Tot 20 september is daar eert informatieve ten toonstelling te zien, die een overzicht geeft van de voor gaande zeven Documenta's. Bovendien is er alle informa tiemateriaal betreffende de Documents 8 te verkrijgen. Open: ma.-vr. 10.00-16.00 uur. MIDDELBURG: in het Zeeuws Museum, Abdij 3, is tot 30 september de expositie 'Beelden van een China-reis' te zien. Het gaat hierbij om een beeldverslag van een rei: van Johan Nieuhof, die als hofmeester deelnam aan eei ambassadereis naar China van 1655 tot 1657. De tentoon stelling bevat het origineli reisjournaal, tekeningen ei prenten. Daarmee krijg je eei duidelijk beeld van de geo grafie, zeden en bezienswaar digheden die Nieuhof waar nam op zijn reis van Kantoi naar Peking. Zijn schetsen ei tekeningen hebben lange tij in Europa het beeld beïnvloed] dat men van China had Open: ma.-zo. van 10.00 (zo| 13.30)-17.00 uur. [ts. onnbone. PsycH/A TE/ 'C-T DR/MKEN Be/v Be/v PSYCH/Are

de Stem | 1987 | | pagina 16