'VAN GEMEENTE NOOIT GEHOORD DAT ER RUIMTE WAS' Jeugdorkest in den Dullaert PODIUM DE STEM DUIVENSPORT Natuurgebied Grote Geule dreigt rijkdom te verliezen DAIHATSU PLAATSELIJK NIEUWS DE STEM VAN ZEELAND 2 DONDERDAG 2 JULI 1987 SINT-JANSTEEN - De uitspraak van wethou der P. Weemaes dat het speelgoedmuseum in Sint-Jansteen de kans heeft laten liggen om te blijven voortbestaan, is [«"•bij het bestuur in het verkeerde keelgat ge- Lschoten. Concertfestival in Knokke-Heist Zomeravond concert in kerk Cadzand Kermisfestival in Westdorpe Koffieconcert Sluisse Rakkers Poolse dansen in de Halle Axel Triatlon mavo Zes maal schilderen Expositie weefclub Afwisseling NOG TE ZIEN VERWACHT Etampes WATERKWALITEIT ACHTERUIT Verzoeting Can to rij Hulst zingt in Gent I T22 Museum kaatst bal terug Van onze verslaggever :'„Wij wisten uitsluitend dat de gemeente een zoekactie was gestart naar een ge schikte huisvesting voor het museum in de Hulster binnenstad", zegt Hans Vlottes. „Maar dat er al concrete ruimten in beeld waren, daar hebben we nooit wat van gehoord. Overigens, wij hebben nooit gevraagd om een an dere ruimte. Enkel om gel delijke steun". Hoewel de speelgoedcollectie nu is overgedaan aan het Cen trum voor Speelgoed en Volks kunde in het Belgische Meche- len, hoeft dat volgens Vlottes niet meteen te betekenen dat het musuem moet worden op gedoekt. „In de overeenkomst is opgenomen dat we te allen tijde de spulletjes terug kun nen lenen. Dus als we het mu seum zouden willen voortzet ten, is er geen enkel probleem". De collectie is van de hand gedaan omdat het museum de exploitatiekosten niet kan be happen. Dat komt door een minder aantal bezoekers dan verwacht. Dat de locatie in Sint-Jansteen niet goed zou zijn, betwijfelt Vlottes. „Als de gemeente maar enige moeite zou doen in de promotiesfeer. Wat is er nou eenvoudiger dan op de markt in Hulst een bordje te zetten dat verwijst naar ons museum. Ze maken mij niet wijs dat die ene kilometer die de mensen naar Sint-Jansteen moeten rijden dan een bezwaar is". Over de financiële proble men van het speelgoedmuseum is in april een gesprek geweest met wethouder Weemaes. Het museum vroeg daarbij om een oijdrage van 4.000 gulden. Toe gezegd werd dat de gemeente oinnen veertien dagen contact zou opnemen over een moge lijke reddingsactie voor het museum. Die twee weken wa ren belangrijk, in verband met de onderhandelingen die liepen met Mechelen. Half juni had iet museum echter nog niets vernomen en de spullen wer den verkocht. Een en ander werd in een jrief aan de gemeente medege deeld. Gezien de lange tijd dat de gemeente niets van zich had aten horen, was Vlottes wel zeer verbaasd toen een dag la- ;er al een antwoord binnen vas. „Toen kon er blijkbaar vel meteen gereageerd wor- Jen, terwijl we eerst twee maanden moesten wachten. «Vij vinden niet dat wij een cans hebben laten liggen, maar lat juist de gemeente dat heeft ;edaan". IN Knokke-Heist begint 4 juli het 32e concertfestival. De concerten worden beurtelings in het Knokse Zoutekerkje, de Kristus Koningkapel te Duin bergen, de H. Hartkerk te Knokke en in ontmoetings centrum Scharpoord gehou den. Het begint in het Zoutekerkje 4 juli met een optreden van het Eupener Mannerquartet onder leiding van Hubert Schoonbroodt met een inter nationaal programma in het kader van de Week van de Duitstalige Gemeenschap. Het koor brengt Renaissance- liederen ten gehore. Hoogtepunt van het 32e concertfestival is 8 juli in de zelfde locatie het Requiem van Verdi, uitgevoerd door het Koninklijk Filharmonisch Orkest van Vlaanderen, de gemengde koren Cantabilé uit Knokke-Heist en het Lukas- koor uit Gent. In het concertfestival-pro gramma is het 11 juli-concert niet vergeten. Daarvoor te kent dit jaar het West- Vlaams Orkest onder leiding van Patrick Peire. Het speelt werken van Vlaamse compo nisten zoals H. Roelstraete, E. Gistelinck, W. Carron, Blockx en Ryelandt. Het gemengd koor en ka merorkest van de muziek school van Echternach zijn 16 juli te gast in de Kristus Ko ningkapel te Duinbergen. Zij voeren werken uit van Bach. In de kerk van de paters Do- minikanen concerteert 22 juli het piano-duo Levente Kende-Hendrickx met wer ken van Chopin, Debussy en Rachmaninov. De organiste Pascale van Coppenolle speelt in de H. Hartkerk 26 juli wer ken van Schumann, Mendels sohn, Messiaen en Brahms. Het internationaal pro gramma wordt 10 augustus ingezongen door het Janacek- koor uit Tjechoslowakijke. In de balletzaal van Scharpoord kan men 14 augustus genieten van een heel ander genre mu ziek, namelijk het jazz-trio van Kris Defoort. Het vocaal ensemble Rundadinella en Thesaurus Musicus zorgen 16 augustus voor een koorcon cert met werken van Bach, Distier en Burkhard en dit al les in het Zoutekerkje, waar 23 augustus de Japanse Mo- toko Nabeschima een clave- cimbelrecital uitvoert, met op het programma onder andere Scarlatti en Couperin. De orgenist van de Dom van Keulen, Wilhelm Precker, besluit het zomerprogramma van het concertfestival met een orgelrecital 25 augustus in het H. Hartkerk. Die avond kan men hem Buxtehude, Bach, Reder en Messiaen ho ren vertolken. Het concertfestival is ge groeid uit de Artiestenmissen en orgelconcerten, die vanaf 1955 werden gehouden door organist Jacques Maertens, thans directeur van de Stede lijke Muziekacademie. Jaar na jaar evolueerde dit festival en het groeide uit tot één van de hoogtepunten van het cul tuuraanbod te Knokke-Heist. CADZAND - Het Hervormd Kerkkoor van Cadzand-Bad en het kamerkoor Vocalitas Het Zeeuws Jeugdorkest. HULST - Het Zeeuws Jeugd orkest luistert morgenavond, (3 juli) de uitreiking van de muziekdiploma's aan de leer lingen van de Zeeuwse mu ziekschool op met een concert. De uitreiking vindt plaats in het gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst. Onder leiding van Mathieu Meys, de algemeen directeur van de Zeeuwse Muziek school, speelt het gezelschap van jeugdige muzikanten de aan Ludwig van Beethoven toegeschreven 'Jena' symfo nie. De dwarsfluitist Maurice Heumen is de solist in het - FOTO DE STEM COR J DE BOER concerto voor fluit en strij kers van M. Blavet. Ook de eigen ensembles uit het Land van Hulst komen aan bod. Onder leiding van hun leraar verzorgen de slag- werkersgroep en het groot ko perorkest enkele stukken. Aanvang van deze avond 19.30 uur. WESTDORPE - In café De Gravin in Westdorpe zijn de komende dagen flink wat bands te horen tijdens het Kermisfestival. De meeste groepen komen uit Zeeuwsch- Vlaanderen. Er is echter ook een Walcherse en een Belgi sche formatie te horen. 'Terrific Tim' treedt zaterdag 4 juli op om 14.30 uur. De groep speelt pop uit de jaren '70. 's Avonds is het de beurt aan de Belgische band 'One 2 Waziru' die voornamelijk reggae speelt. De formatie be treedt om 20.30 uur het po dium. De volgende dag, zondag 5 juli, begint om 14.30 uur 'Lynn' te spelen. De band brengt vooral country-rock. Om 20.30 uur begint de new- wave formatie 'First Contact' Maandag speelt vanaf 20.30 uur 'Rotnaam'. Deze groep laat ook new-wave muziek horen. Het festival wordt dinsdag afgesloten met om 20.30 uur een optreden van 'Roots' uit Middelburg. Deze groep speelt muziek uit de ja ren '60. uit Terneuzen zijn vanavond te horen en te zien in de her vormde kerk van Cadzand. Met dit concert opent de stich ting Kerkconcerten weer een serie van vier optredens in Cadzand en Retranchement. De beide koren staan onder leiding van de Terneuzense musicus Arie Karreman, die met hen reeds enkele grootse muzikale prestaties leverde. Aan het optreden werkt ver der mee: het strijkkwartet Noncharivari, de bas Kees van Nieuwenhuizen en orga nist Jos Verpoorten. Op het programma staan werken van Andriessen, Bach, Mendelssohn, Monte verdi, Schubert en Strategier. Het concert wordt besloten met de Psalm kantate 'Ascen- dit Deus in Jubilo' van Ester- hazy. Dit wordt gebracht door de beide koren met medewer king van de bas, organist en twee trompettisten. Hiervoor kan het gezelschap rekenen op de jeugdige muzikanten Joop de Poorter en Peter Rouw. Aanvang 20.00 uur. SLUIS - Het jongerenkoor De Sluisse Rakkers sluit zondag het zangseizoen af met een zo- merkoffieconcert in de raads zaal van het Sluisse Belfort. Dit concert begint om 11.00 uur en vormt het sluitstuk van een druk zangseizoen met als hoogtpeunt de reis naar Heimbach begin juni. Het koor wordt ook deze keer begeleid door het vaste com bo, bestaande uit Carlo Ultee op drums, Marian de le Lijs op klarinet, Marleen Vanden- bussche en Waldy Lecluyze op gitaar, Jan Vandenbussche op dwarsfluit en Ria Bukkens op orgel. Solistische medewer king wordt verleend door de sopranen Ingrid Santy en Addy van Eyck. Het geheel staat onder leiding van diri gent Tony Venneman. AXEL - In het gemeenschaps centrum 'de Halle' in Axel verzorgt de Poolse groep 'Po- fajdok' morgen, vrijdag, een avondvullend programma. De groep danst onder lei ding van Jola van Bellen een aantal folkloristische dansen uit verschillende streken van het geboorteland van de leid ster: Polen. De groep dansers wordt ge assisteerd door een muzikaal gezelschap dat zorgt voor de ritmische ondersteuning. Ook worden enkele Poolse liede ren ten gehore gebracht. Aanvang 20.00 uur. HULST - Een schooljaar besluiten met een sportief evenement. Dat is het doel van de Triatlon die de mavo-scholen in Hulst dinsdag 7 juli houden. Het sportgebeuren kreeg de klinkende naam 'Ravelijntriat lon' mee. Hiermee duidt de or ganisatie op de nieuwe naam die de mavo volgend schooljaar voert, na de fusie van de Cle mens- en de St. JosephMavo. Reeds 140 leerlingen hebben zich aangemeld om de achtste triatlon te volbrengen. Na een koele duik in het open zwem bad in Hulst, volgen er nog et telijke kilometertjes fietsen en lopen. De start vindt plaats voor de Clemensmavo om 9.00 uur. Een nieuwigheidje deze keer is de volledig electronische ver werking van de tijden. De or ganisatie hoopt zo een snelle uitslag te krijgen. - JBIAC VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulsten Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8 30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Joep Trommelen, Emile Calon, Romain van Damme, Ton Koomen (sport), Cor J. de Boer (foto). Hulst: Frank Deij, Eugène Verstraeten. Middelburg: Jan Jansen. Advertentie-exploitatie inspecteur Zeeland: C, Menu, privé tel. 01150- 95839. 67.2 VLISSINGEN - De voorma lige Scheldesmederij in Vlis- singen staat deze maand cen traal als tentoonstelling ruimte van hedendaagse kunst. Zes beeldend kunste naars: Klaus Kröger en Wolf gang Finck (beiden uit Ham burg), Gilbert Swimberghe (Brugge), Philippe Vanden- berg (Gent), Marian Plug (Hilversum) en Tomas Rajlich (Den Haag) exposeren daar 28 grote schilderijen in olieverf en acryl onder de noemer 'Zes maal schilderen'. De oude Scheldesmederij aan de Walstraat is door zijn bij zondere lichtinval een unieke ruimte. De sfeer in het ge bouw ademt nog steeds be drijvigheid uit. Het was in het bijzonder deze sfeer in en om het gebouw die vorig jaar di verse kunstenaars inspireerde tot een drietal muzikale com posities. Dit jaar is het met name de architectuur van het gebouw die de opbouw van de expositie 'Zes maal schilde ren' vormt. De grote kunst werken hangen aan de dak spanten en beelden op deze wijze de opbouw van de con structie uit, terwijl toch de ruimelijke werking van de smederij in stand blijft. Op de buitenwand van de smederij is een gevel project uitgevoerd door Wies de Bles en Martin Mc. Namara uit Heinkenszand. Het ontwerp staat model voor de vormge ving van de afiches en de ca talogus die verschenen is. TERNEUZEN - Met textiel is heel wat te doen. De stof is niet alleen geschikt om kle dingstukken te maken maar leent zich ook uitstekend om kunstwerken te fabriceren. In galerij Nummer 7 in Terneu zen zijn hiervan de voorbeel den te zien. Daar hangt werk van leden van de weefclub Zeeuwsch-Vlaanderen. De leden van de club gebrui ken allerlei stoffen, niet al leen textiel. Zo is in één werk stuk koperdraad verwerkt. In de galerij is zaterdag 4 juli een modeshow van exclu sief handbeschilderde kleding in katoen en zijde. De show begint om 15.00 uur. De expositie loopt tot 12 ju li. Open dinsdag tot en met vrijdag 14-18 uur. Vrijdag ook 19-21 uur. Zaterdag 14-17 uur. SINT ANNA TER MUIDEN - Midden op het dorpspleintje in Sint Anna ter Muiden staat het voormalige gemeentehuis, waar tot en met 30 augustus een expositie te zien is. In het dorp hebben enkele beeldende kunstenaars hun vaste stek gevonden. Tweemaal per jaar wordt er een tentoonstelling gehouden die belangstellen den trekt uit België en geheel Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze keer is het vaste kwartet kunstenaars, dat zes jaar geleden het initiatief nam om zich te manifesteren via exposities, weer van de partij. Daarnaast is er werk te zien van twee Brugse gastex- posanten. Horst de Blaere speelt met de ruimte en de beweging in zijn tekening en etsen. Lies- beth Huser leverde een serie van vier etsen die allen als onderwerp de vis hebben. Zij drukt de etsen zelf. Wim Een van de geëxposeerde werken van de weefclub. FOTO WIM KOOVMAN Krull fixeert op een zeer men selijk gevoelige wijze de na tuur. Zijn natuurlijk vlecht werk blijken drie ineenge- stengelde wortelen en de kroeskop behoort een goed ogend rund toe. De schoon heid van paardebloemen en de stille taal van structuren zijn bij hem zeer beeldend. Ernest Joachim verrast met enkele mooie kleurenetsen. De samengebalde kracht die hij tentoon spreidt in zijn bronzen vindt een lossere uit drukking in de etsen, waar van vooral de herinnering aan Ierland een bijna organi sche droomwereld vormt. De gastexposanten wijken af van het gewone expositie beeld. Fotograaf Mare Iseren- tant maakte een reeks rondom het ontwerp 'Salomés Dans'. De combinatie van eta lagepoppen en menselijke fi guren doet vreemd, ietwat magisch aan. Zeer sterk is het werk van Pia Burrick die in een serie glas in loodramen de beweging op abstracte wijze weergeeft. Het wit is bewust gekozen en geeft de toeschou wer een eindeloos gevoel van ruimte. De loodstrips zijn functioneel als grafische lijn. Ets van Horst de Blaere. FOTO DE STEM COR J DE BOER De werken roepen stuk voor stuk spanning en ontspanning op via kleurvlakken. Een boeiende expositie vol afwisseling in een prachtig kader. Een goede gewoonte is de verkoop van een kunst mapje met deze keer zes origi nele kunstwerkjes op brief kaartformaat van de expo santen. Een dergelijk mapje kost 25,00. Er zijn slecht hon derd mapjes en de werken zijn gesigneerd. Geopend vrijdag van 18.00 tot 20.00 uur en zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Er is steeds een van de expo santen aanwezig tijdens de openingsuren. Streekmuseum IJzendijke. Expositie 'De Posterijen in verleden en heden'. Tot 25 oktober. Open maandag t/m vrijdag 10-12 en 13-17 uur. Weekend 14-17 uur. Galerij Esprit Clinge. Groepstentoonstelling door De Nieuwe Tijd. Tot 5 juli. Open woensdag t/m zondag 13.30-17 uur en volgens af spraak. L'Escaut Terneuzen. Werk uit vaste collectie van Galerie L'Esprit Clinge. De Media Eeklo. Schilderen Jos Vergauwe. Tot 28 augus tus. Open woensdag 14.30-0.00 uur, vrijdag 19.00-2.00 uur en zaterdag en zondag 14.30-00.00 uur. Museum voor Zuid- en Noord Beveland Singel straat 13 Goes. Olieverven, tekeningen en aquarellen van Rien Poortvliet. Hij maakte deze werken voor zijn boek 'Langs het tuinpad van mijn vaderen'. Tot 1 oktober. Open dinsdag t/m vrijdag 10-16 uur. Zaterdag 11-16 uur. Voormalig gemeentehuis Sint Anna ter Muiden. Zo- mertentoonstelling met wer ken van Horst de Blaere, Liesbeth Huser, Ernest Joa chim en Wim Krull. Tot 30 augustus. Open vrijdag 18-20 uur, zaterdag en zondag 14-17 uur. Balans 17 Middelburg. Ex positie 'Structuur in Balans' met werken van Barbara Jean. Tot 12 juli. Open woensdag t/m vrijdag 12-17 uur. Zaterdag 11-18 uur. Café De Ster Hulst - Schilde rijen van Jac. de Jonge Tot eind augustus. De Ster is alle dagen geopend, behalve dins dag. Kloosterzande RONDE MIEKE BUYS - In tegenstelling tot wat eerder werd gemeld, mogen zaterdag aan de Ronde van Mieke Buys te Kloosterzande geen trimmers meedoen uit Graauw. Enkel renners uit de gemeente Hontenisse kunnen van start gaan. Sint-Jansteen VOETBALKANTINE - De le den van de VV Steen zijn volop bezig met de verbou wing van de kleedgelegen heid. Gehoopt wordt dat het karwei nog voor de competi tie gereed komt. Een flinke dosis sloopwerk vormde het begin van het werk. Enkel de buitenmuren van het oude kleedlokaal bleven overeind. De bouw verloopt niet al te snel, omdat de club kampt met een gebrek aan vakmen sen. De vereniging hoopt dat zich alsnog enkele deskun- diuge vrijwilligers zullen melden. Is de accommodatie niet voor de competitie ge reed, dan wil Steen een be roep op de gemeente doen om de kleedgelegenheid van de sportzaal te gebruiken. Hengstdijk DE VOGEL - Het recreatie centrum De Vogel heeft voor het weekeinde en de komende week weer tal van activitei ten op de agenda. Zaterdag 4 juli is er om 14.30 uur een schieting op de liggende wip en om 20 uur een bingo avond. Zondag middag is er vanaf 14 uur gaaibollen en maandag kan er vanaf 18 uur worden ingeschreven voor de sport- en spelavond. Dinsdag wordt om 18.30 uur een wan deltocht gehouden en woens dag om 20 uur een bingo avond. Hengelaars komen donderdagavond in het ha ventje aan hun trekken tij dens een viswedstrijd. Voor de jeugd is er vrijdag om 14 uur een poppenkast met le vende poppen. Om 20 uur ten slotte begint een prijskaar- ting. Alle activiteiten zijn ook toegankelijk voor niet-kam- peerders. Hulst GEMEENSCHAPSDIENST - In de kapel van de Blaauwe Hoeve in Hulst wordt zondag een gemeenschapsdienst ge houden met als thema 'va kantie'. De dienst begint om 11.30 uur. Het is meteen ook de laatste gemeenschaps dienst van het seizoen. OUD PAPIER - De voetbal club HVV'24 haalt zaterdag weer oud papier op. Dit keer gebeurt dat in de Hulster bin nenstad, de Dullaertwijk, Ti- voli en de Saxhavenstraat er omgeving. De ophaalploeg vertrekt om 9 uur. TERNEUZEN - In het inkorfcen- trum Hulst vlogen (plaatselijk) vanuit La Souteraine 141 duiven, hoogste snelheid 1017,91 mpm 1 en 3. Ed van Goethem, St.-Jan steen; 2. Joh. van Spaandonck, Kapeilebrug; 4 Ed Willaert, Hulst; 5. Ch. de Beule en zoon, 6. J Braat, beiden Heikant; 7. J Goossens, 8. P. d'Hondt, 9. P. An- theunis, allen Hulst; 10. P. de Koster, Clinge. Herleving Kloosterzande, 81 dui ven, 1044,78 mpm: 1. gebroeders De Backer, Graauw; 2. P Pieters, Vogelwaarde; 3. Van Hulst-Pau- wels, 4. E. de Kever, 5. Verschu ren-A ndriessen, 6. F. van Kruijs- sen, 7 en 10. L. de Waal en zon, 8. W. Voet en zoon, allen Klooster zande; 9 R. de Baer, Graauw Nieuw Leven Koewacht, 68 dui ven, 1022,35 mpm: 1,2 en 6. Jos Elegeert, Koewacht; 3. D. van de Bergen, Clinge; 4 L. de Bruijn, Heikant; 5 mevrouw De Kind, 7 J. de Schepper, beiden Koewacht CC Hulst, 110 jaarlingen, 1026,77 mpm: 1 en 8. Ed Willaert, 2. H Leeraert, 3. T Taalman en zoon, 4. J. de Witte, 5. H. Everaard, 6 en 9. J. van Helsland, 7. gebroeders Kramers, 10. H. Berkelmans. Met 88 oude duiven, 1091,72 mpm: l.J. de Witte, 2. F. Janssens en zoon, 3. V. Colsen, 4. Alf. de Nijs, 5. Ed de Cock. De Postduif Heikant. 96 oude duiven, 1018,82 mpm: 1 C. van Doorn, 2. Adri Thijs, 3. D. Nice, 4 gebroeders Sturm, 5 J Reunis Met 98 jaarlingen, 1018,81 mpm: 1 C. van Doorn, 2. Ch. de Beule en zoon, 3. L. Seghers, 4. L. Hazevoet, 5. J. Leenknegt Nieuw Leven Koewacht, 60 oude duiven, 972,25 mpm: 1 O. Bonne, 2. W. van der Bilt, 3. G. Schal- kens, 4. W. Elegeert, 5. B. Rom- bout. Met 103 jaarlingen, 968,28 mpm: 1 W. van der Bilt, 2. me vrouw De Kind, 3. G. de Caluwé, 4 G. van de Heijden, 5. J. van de Branden. Herleving Kloosterzande, 26 oude duiven, 990,36 mpm: 1. Reneé van Goethem, 2. R de Kort, 3. A Beaurain Met 20 jaarlingen, 816,1 mpm: 1. A. Colpaert, 2. A Beau rain, 3. M. Hollestelle. De Snelle Duif Clinge, 41 oude duiven, 981,1 mpm: 1. R. van Gae- ver, 2. J van Goethem, 3. S. Bol- sens Met 39 jaarlingen, 1008,5 mpm: 1 J. Kooimees, 2. B. van de Branden, 3. C. van Duyse. Van onze verslaggever KIELDRECHT - Het natuurreservaat Grote Geule net over de grens bij Kieldrecht dreigt zijn rijkdom aan allerlei verschillende planten te verliezen. De oorzaak daarvan is de kwa- litiet dan het water, die steeds slechter wordt. Dat heeft «.te maken met een te lage water stand en het gebruik van land- bouwbestrijdingsmiddelen op de omliggende akkers. Een en ander is gebleken uit een onderzoek in het krekenge- bied, dat door de staat is bekos tigd. Het watergebied geniet de grootste juridische bescher ming die in Vlaanderen op dit moment mogelijk is, vanwege de grote ecologische en land schappelijke waarde. Binnen het reservaat turfden de onderzoekers 170 verschil lende plantensoorten. Gecon stateerd is dat echter de soorte- narme droge weidelandschap pen steeds meer oprukken door de lage waterstand. Die heeft ook tot gevolg dat de rietkra gen verruigen. Voorts draagt ook de verdergaande verzoe ting van het water bij tot een verdere verarming van de flo ra. Uit een maandelijke bemon stering op negen punten bleek dat de biologische waterkwali teit nogal te wensen overlaat voor een natuurgebied. Volgens de onderzoekers is het dan ook noodzakelijk om het waterpeil te verhogen. Zij denken dat dit (ADVERTENTIE) officiële dealer OARAXii SU PONT TËRNEUZEN BV Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Tel. 01150-81125 mogelijk is zonder de belangen van de omliggende landbou wers te schaden. Voor verder onderzoek is nog zo'n 400.000 frank nodig, maar de overheid heeft de subsidie kraan voorlopig dichtgedraaid Ook de gemeente Beveren zit niet te springen om het beno digde geld beschikbaar te stel len. Dit tot ergernis van de na tuurliefhebbers. Die constate ren dat er blijkbaar wel genoeg geld is voor een watertuin in Hof ter Saksen of de fontein bij het kasteel Cortewalle. Van onze correspondente HULST - De Cantorij dei basiliek uit Hulst zingt zon dag in de St. Baafskathe- draal in Gent. Het koor luis tert, onder leiding van diri gent Anton de Kort, de mis viering muzikaal op met dt vaste gezangen uit de Cho- rallmesse van A. Bruckner Ook zingt men nog koor werken van Hugo Distier en Daan Manneke. Het monu mentale orgel van de kathe draal wordt bespeeld dooi Jos Verpoorten. In Hulst is het koor voor dt laatste keer dit seizoen te be luisteren op zondag 12 juli. Dt Cantorij verzorgt dan de mu ziek in de dienst van 11.3(1 uur die tevens dient als viering van een priesterjubileum. Met deze beide activiteiten besluiten het koor en zijn diri gent een druk koorseizoen. De groep verzorgde drie concerten en een twaalftel kerkdiensten zoals de vesperdienst tijdens Kerkepad. Ook voor het nieuwe seizoen staat reeds een aantal optredens op de agenda.

de Stem | 1987 | | pagina 13