ORT Van Bellegem oppermachtig SPORT LAGEN Lenet Sandee met Thyfoon goed in vorm SANDRA BEGIJN STERKSTE IN ZEELAND Bij Hans Cornelis werkt alles anders SPORTPRIJSVRAGEN DE STEM SPORT 2 DINSDAG 30 JUN11987 th !EK35 OVERZICHT ijfde op ELO-lijst ames .bal '94 AC Milan wint Mundialito TERNEUZEN - Na acht jaar is er een einde geko men aa de hegemonie van Hans Felius. WALLENLOOP SLUIS Avondwedstrijden AWOC Vlissingen Uitslagen Trimloop Goes Training NIEUWSOVERZICHT Tsjiboerdanidze baart opzien Van Helden dag op fiets Damesploeg voor Tour Feminin Neptunus maakt bezwaar tegen speeldata Zilveren WK-ploeg naar Goodwood DS '79 neemt sponsor van Eagles over Thijssen rond met Groningen Voorverkoop RBC-Ajax T14 tlËi s é- I |f| .'"«Wik 1 O- Al 'aJiV deraerden er zondag ook van te vertrekken in het Belgische wegkampioen- schap voor professionals. mman is op de nieuwste ELO- dommen naar de gedeelde vijfde rige week met overmacht natio- nu 2630 punten, veertig meer dan n hij gezakt was naar de onder iel gedeelde zeventiende positie, rampioene Maja Tsjiboerdanidze 2550 punten, vijf en vijftig meer Jon a Gaprindasjvili. heren ziet er als volgt uit: dames: 1. 2550 punten, 2. Nona Gaprindasjvili on) 2485, 4. Nana Joseliam (Sov) 2450, 5. Elena Akmilovskaja (Sov) 2420,7. Nana Alexandria (Sov) 2410, 9. Nina ilimova (Tsj) en Svetlana Matvejeva sparov (Sov) 2740 punten, 2. Anatoli Sokolov (Sov) en Artoer Joesoepov vski (Sov), Viktor Kortsjnoi (Zwi) en ibomir Ljubojevic (Joe) en Mikail Tal Joe) en Nigel Short (Gbr) 2620. sesde ronde van het schaaktoer- ampioenschap voor dames heeft ;en maandag in Arnhem een ne- ie Vreeken. isen op Erika Belle en Hanneke Ikaar in zeventien zetten remise a punt, maar de achtervolgsters tij te goed. In de zevende ronde egen Van Parreren. mde zijn: Carla Bruinenberg - Ma- van Parreren - Erika Belle 1/2-1/2, ■msen 1-0. De stand is: 1. Harmsen 4 'arreren 3 1/2 (uit 5), 4. Drewes 3, 5. 1. belangstelling voor voetbal mag ie afgelopen jaren sterk gedaald le Amerikanen voor de organisa- ernooi in 1994 is zeker geen la de Amerikanen na het wegvallen het binnenhalen van de titelstrijd )ben ze hun zinnen gezet op het evenement hebben ook Brazilië, even. De FIFA neemt na de strijd ienschap, volgend jaar in West- us plan", verklaarde Phil Woos- en bij miljoenenplan van de Ame- dit keer een goede kans te maken, enigde Staten een aanbod kunnen 1 land kan concurreren. Ik denk, n de gaten heeft". iag inn lier 3. i, 5. os). 3ier 3. en ws- ne/ en- ta- 53. en da mn 3. im- rn- kö- ocq er/ oo- itar lier indi 4. 5. 6. ak- Cees /an 40. Staartjes/Rob Douze (Ned). So ling: 1. Bank (Den), 2. Hamel (Zwe), 3. Thompson (Can), Wang (Noo), 5. Cobb (VSt) Komatsu (Jap), 51. Imhoff (Ned), 55. Van Manen (Ned), 63. Den Outer (Ned). Tornado: 1. Cairns/ Forbes (Aus), 2. Anderson/Ram say (Aus), 3. Zuccoli/Santella (Ita), 4. Booth/Jeffreys (Aus), 5 Lange/Starken (WD1), 6. Willy en Cees van Bladel (Ned), 20. Van Ek/Lambriex (Ned) 43. Tolsma/ Kats (Ned). Flying Dutchman: 1. Batzill/Lang (WD1), 2. Jones/ Knowles (NwZ), 3. Bojsen-Mól- ler/Grönberg (Den), 4. Borodj' nov/Boedantsev (Sov), 5. Hart- mann/Standa (Noo), 6. Mario en Claudio Celon (Ita), 17. Haak man/Meerman (Ned), 19. K°' ning/Schelling (Ned), 48. Van der Sluis/Van Koppen (Ned). PLank' zeilen: Divisie 2, dames (EK): l- Jorunn Horgen (Noo), 2. Valerie Ca part (Fra), 3. Johanna Söders- tröm, 6. Pascale van Corbacn (Ned), 29. Margreet Keijer (Ned)- Divisie 2, heren licht (EK): 1- Be* lot (Fra), 2, Nielsen (Den), 3. Dj" vidson (Zwe), 9. Reintsema (Ned)» 10. Verschoor (Ned), 22. Tellier (Ned), 23. Van Stekelenborg (Ned), 27. Boersma (Ned). Divisie 2, heren zwaar (EK): 1. Colmas (Fra), 2. Nyman (Fin), 3. Sikken» (Ned), 26. Versteegen (Ned), Hoekstra (Ned). MILAAN (AFP) - AC Milan heeft het 'Mun dialito' voetbaltoernooi voor clubs gewonnen. In de laatste wedstrijd ze gevierde het ongeslagen gebleven AC Milan in Mi laan met 1-0 over FC Bar celona. Deze stand was al bij de rust bereikt door een treffer van Pier Paolo Virdis in de 41e minuut. Er waren 35.000 toeschou wers. Voor de eerste prijs was een bedrag van onge veer 275.000 gulden be schikbaar. Van onze paardesportmedewerker SEROOSKERKE - Lenet Sandee met Thyfoon van jjoord-Beveland was in de barrage van het Z-springen Kees de Visser met Thoran van De Gouwe Reyers een halve seconde sneller af. Ze pakte het oranjelint en ver wees De Visser gedecideerd naar de tweede stek. Toch een opmerkelijk resultaat van Kees de Visser, omdat twee jaar geleden Thoran in een sa mengestelde wedstrijd in Ar- nemuiden geblesseerd raakte en via een periode van dres suur zich nu weer in de hoogste klas nadrukkelijk liet zien en met succes. De vele bijschrijvingen voor dit springconcours hippique voor paarden en pony's konden toch binen de planning ver werkt worden. „Omdat vrij- dagvond het concours in Klun- dert was afgelast kregen we er nog zo'n twintig ruiters en amazones bij en die kun je eigenlijk niet teleurstellen," al dus wedstrijdleider Anton Hanse uti Kerkwerve, die met zijn ringmeesters alles op tijd gereed kreeg. Ondanks dat er bij het oprij den van de terreinen van ma nege De Eendracht in Seroos- kerke, waar dit concours werd gehouden tijdens de Zeeuwse Dag van het Paard, najaarsta ferelen ontstonden, omdat bijna alle vee-auto's en trailers met tractoren erop gesleept moesten worden, was het in de springring naar omstandighe den toch redelijk goed. Uitslagen Z-paarden: 1. Lenet Sandee met Thyfoon, Noord-Beve land; 2. Kees de Visser met Thoran, Gouwe Reyers. M-paarden: 1. Kees Jan de Graaf met Dwina, Schou- wen-Duiveland; 2. Arnold Kriens met Lady, Renesse; 3. Diana Jan sen van Rosendaal met Aires, Luc- tor et Emergo. Z-pony's: 1. Sandra van Dijk met Chopin, NPC; 2. Es ther van Westen met Astrid, Wal cheren. L-paarden: 1. Izak van Yzeren met Zabilet, Weelruiters; 2. Fons de Vetter met Zandor, Hulst; 3. Kees de Visser met Sigini, Gouwe Reyers. L-pony's: 1. Anni- que Jacobsen met Ramona, Oran jezon; 2. Suzette Jacobsen met Ax- keen, Oranjezon; 3. Wilma de Vis ser met Razin, Oranjezon. B-paar den: 1. Nicky Abrahamse met Anouschka, Oranjezon; 2. Sonja Dingemanse met Miphan, Paarde bloem, 3. Monique Melse met Achim, Oranjezon. B-paarden: 1. Corien Geelhoed met Pompidou, Oranjezon; 2. Izak van Yzeren met Maistro, Weelruiter; 3. Ad Bergs met Bramiro, Vossereyers. Men nen: B-klas: 1. Steven van Hasselt met Victor, Lekruiters. L-klas: 1. Jan Rentmeester met Pepijn, Schouwse Ruiters. M-klas: 1. Cees Schout met Tamara, Scheldestad. Z-klas: 1. Adrie Louwerse met Ze phyr, Scheldestad. Drie titels voor Carpentier Door Kees Hamelink De vanaf 1979 regerend Zeeuwse tenniskampioen (Joost Thoorenaar onderbrak deze reeks in 1981) besloot vanaf dit jaar niet meer actief deel te nemen aan de titelstrijd en alle wegen lagen open voor Serge Carpentier, de ge doodverfde kampioen. Zoals ook de plaatsingen aan wezen zou Remco Maandag zijn tegenstander moeten wor den in de finale en alle ingre diënten leken aanwezig te zijn voor een spectaculair duel tus sen beide spelers, ware het niet dat Dick Waasdorp hier een stokje voor stak en Maandag vroegtijdig uitschakelde. Het duel tussen Carpentier en Waasdorp vormde in de hoog ste categorie bij de heren het slotstuk van de in Terneuzen gehouden kampioenschappen. Bij de dames pakte Sandra Be gijn geheel volgens verwach ting de titel, maar ontmoette onverwacht felle tegenstand van achtereenvolgens Mirjam van de Tillaar en Annemarie Verrijzer. Serge Carpentier ondervond weinig problemen op weg naar de fmale. Met in het tweede weekeinde overwinningen op Tim van Dijk en Jos Ver- schuure (versloeg verrassend Frans Verhulst) eiste hij de fi naleplaats voor zich op. On derin het schema was Remco Maandag halve finalist gewor den na zijn club- en teamge noot Joost Thoorenaar met 6-1, 6-4 verslagen te hebben. Daarna was het de beurt aan routinier Dick Waasdorp. De uitschakeling van Jaap Moer land door Waasdorp was wel licht al een teken aan de wand voor Maandag, die echter in het duel tegen Waasdorp de eerste set vlot binnenhaalde, maar daar bleef het bij. In de derde en beslissende set sloeg Waas dorp definitief toe met 3-6, 6-4, 6-2. Carpentier moest zich in stellen op een andere tegen stander. Dat leidde tot een par tijtje schaaktenis, waarin Car pentier nimmer echt in moei lijkheden kwam: 6-4,6-1. De sinds vorig jaar als tennis- lerares in Vlissingen vertoe vende Mirjam van de Tillaar leek het eerste obstakel te wor den voor Sandra Begijn op weg naar de titel. In de halve eind strijd schudde de Hulsterse haar tegenstandster weliswaar van zich af, maar moest in de tweede set een 4-5-achterstand goedmaken. In straight-sets werd uiteindelijk het kwarwei geklaard, waarna het de beurt was aan Annemarie Verrijzer. Haar weg naar de finale was allerminst over rozen gegaan, want Stephanie Rottier was onverwacht een 'sta-in-de- weg'. Drie sets had Verrijzer nodig voor zij zich finaliste kon noemen. Een aanvankelijk gelijk op gaand duel waarin Begijn de beslissing forceerde door een service-doorbraak, waarna een 5-4-voorsprong werd genomen, hetgeen tot de eerste setwinst leidde. Ondanks een 3-5-ach- terstand liet Verrijzer het er niet bij zitten en dankzij vier games op rij moest Begijn haar een derde set toestaan. Meer dan toestaan zat er niet meer in voor haar tegenstandster, want Begijn zette orde op zaken en via een 3-0-voorsprong bouwde zij aan de uiteindelijke over winning: 6-4,5-7,6-2. Niet Antoine van Bockel pakte de eindzege bij de C2-he- ren, maar de als tweede ge- Van onze sportredactie SLUIS - De Belg Danny van Bellegem toonde zich op permachtig in de Wallen- loop te Sluis. In de 13,5 kilo meter lange loop bouwde hij een voorsprong op van maar liefst 3 minuten en 56 seconden op zijn naaste concurrent en landgenoot Aimé de Groote. Veteraan Peter Provoost was de eerste Zeeuws-Vlaming met een derde plaats. Op de 9 kilo meter ging de winst naar Marco van der Meulen van het organiserende AV De Wielin gen. Hij had ruim een minuut voorsprong op zijn naaste bela ger Robbert Vroon. De kortste afstand van de Wallenloop was de 4,5 kilome ter. Hier greep Jacco Dekker, eveneens van De Wielingen, de winst. Bij de dames won de Van onze atletiekmedewerker VLISSINGEN - De AWOC houdt woensdag 1 juli avondwedstrijden atletiek ep het Vlissignse kunststof. Dit voor senioren en ABCD- junioren. Bij de senioren onder meer een sterk bezette 800 meter met een drietal series. De CD-junioren werken tij dens deze avond hun provin cie kampioenschap steeple af wvw resPectievelijk 1500 en moo meter. Bij de werpdrie- temp A-jongens komt natio naal kampioen kogelstoten 'van Beck in actie. De wed strijden beginnen om 18.30 uur. Een aantal sterke troeven uit de Zeeuwse tennistitelstrijd in Terneuzen bijeen. Stanaae van links naar rechts: Dennis de Jonge, Jo Wisse, Marc Zuidweg, Jos Verschuure, Marcel Wolfert, Dick Waasdorp, Annemarie Verrijzer, Jaap Moerland en Remco Maandag. Onderste rij van links naar rechts: Manon Kienjet, Manfred de Kok, Serge Carpentier, Chantal van Schel ven en lngrid de Vries. plaatste Marcel Wolfert greep de eindzege in de finale tegen een goed toernooi spelende Jos Verschuure. In de derde set werd de strijd beslecht: 6-3,3-6, 6-2. Verschuure was daarvaor verantwoordelijk geweest voor de uitschakeling'van de als fa voriet bestempelde Van Bockel, terwijl Wolfert alle moeite had gehad met Jeroen Verstraeten: 7-6,7-5. Bij de dames van vergelijk bare sterkte voldeed lngrid de Vries aan de verwachtingen. Onderin het schema bracht Manon Kienjet in de halve eindstrijd Chantal van Schel ven een forse nederlaag toe. In het slotduel was het echter De Vries, die met nipte cijfers Kienjet onder de duim hield. In de C2-categorie bij de he ren was er een Zeeuws-Vlaams succes weggelegd. De vier kwartfinalisten Evert van Kampen, Ramon de Jong, Frank Hamelink en Frank Wille, waren deze plaatsen niet toebedacht, een bewijs dat er in deze groep geen grote krachts verschillen bestaan. Honte- nisse-speler Evert van Kampen eiste met zijn forse 6-4, 6-0- zege op Ramon de Jong de fi nale voor zich op en Terneuz- naar Frank Hamelink won in drie sets van clubgenoot Frank Wille: 2-6, 6-4, 6-2. Een boeiend duel op goed niveau wees Evert van Kampen uiteindelijk als winnaar aan: 6-4,4-6,6-2. Het slotstuk op het Animo- tennispark werd gevormd door de finale in het gemengddub- bel, hetgeen leidde tot de derde titel voor Serge Carpentier. Met partner Annemarie Verr ijzer won hij van Angela Latu- heru en Manfred de Kok. Daar voor had Carpentier met Jaap Moerland het duo Thoore- naar/Maandag een nederlaag toegebracht. HE-B: halve finale: Serge Carpen tier-Jos Verschuure 6-4, 6-2; Dick Waasdorp-Remco Maandag 3-6, 6- 4, 6-2. Finale: Carpentier-Waas dorp 6-4, 6-1. DE-B: halve finale: Sandra Begijn-Mirjam van de Til laar 6-3, 7-5; Annemarie Verrijzer- Stephanie Rottier 3-6, 7-5, 6-2. Fi nale: Begijn-Verrijzer 6-4, 5-7, 6-2. HE-C1: halve finale: Jos Ver- schuure-Antoine van Bockel 6-7, 6-4, 6-4, Marcel Wolfert-Jeroen Verstraeten 7-6, 7-5. Finale: Wol- fert-Verschuure 6-3, 3-6, 6-2. DE- Cl: halve finale: lngrid de Vries- - FOTO ERIK OSSEWAARDE Elisabeth Buijs 6-2, 6-2; Manon Kienjet-Chantal van Schelven 6-2, 6-2. Finale: De Vries-Kienjet 7-6, 6-4. HE-C2: halve finale: Evert van Kampen-Ramon de Jong 6-4, 6-0; Frank Hamelink-Frank Wille 2-6, 6-4, 6-2. Finale: Van Kampen-Ha melink 6-4,4-6, 6-2. DE-C2: hale fi nale: Heieen André de la Porte-Jo- landa de Kam 6-4, 6-3; Elly Cijvat- Nancy Blok 6-3, 6-1. Finale: André de la Porte-Cijvat 6-2, 6-1. HE-D1: halve finale: Dennis de Jong-Han- nie Langeraert 6-0, 6-1; Edwin de Lange-Jo Wisse 6-3,6-3. Finale: De Jong-De Lange 6-1, 6-1. DD-D: Ineke van Leersum-Myriam van Garsel 6-2, 6-2; Esther Levolger- Jolanda de Kam 6-4, 6-3. Finale: Levolger-Van Leersum 6-1, 6-3. HE-D2: halve finale: Gino d'Hont- Björn Wielakker 7-5, 6-2; Tom den Haan-Wilfred Meulmeester 6-4, 6- 4. Finale: d'Hont-Den Haan 6-3, 6- 3. HD-B: finale: Moerland-Car- pentier-Cijsouw/Ten Bruggencate 6-1, 4-6, 6-4. GD-B: finale: Verr- i j zer/ Carpentier-Latuheru/ De Kok 5-7,6-4,6-2. Belgische lngrid Cauwels de kortste afstand en Christianne Vermorken uit Nieuwvliet nam de 9 kilometer voor haar reke ning. Voor deze Wallenloop ter ge legenheid van de plaatselijke braderie kwamen ruim zestig deelnemers naar Sluis. Uitslag 4500 meter: 1. Jacco Dekker, Oostburg 16.00; 2. Charles van Overbeeke, Cadzand 16.25; 3. Herman Verschaeve, Aardenburg 16.46; 4. John Martin, België 17.23; 5. Daniël Dekker, Oostburg 17.37. 9000 meter: 1. Marco van der Meu len, IJzendijke 31.29; 2. Robbert Vroon, Breskens 32.32; 3. Jörg Mul ler, West-Duitsland 33.27; 4. Ron Goossen, Cadzand 34.09; 5. Johan Zegers, Breskens 35.17. 13.500 me ter: 1. Danny van Bellegem, België 45.08; 2. Aimé de Groote, België 49.04 3. Peter Provoost, Cadzand 49.28; 4. Jan van de Linde, Oost- burg 50.32; 5. Erik van Nevele, Bel gië 51.20; 6. Jan Kempe, Zaamslag 51.38; 7. Freddy van de Woestijne, België 52.16; 8. Frank Gijzel, Sluis 53.47 9. Lucien van de Bossche, België 54.45; 10. David Malipaard, Oostburg 54.55. Dames 4500 meter: 1. lngrid Cauwels, België 18.45. 9000 meter: 1. Christianne Vermorken, Nieuwvliet 39.14. Van onze atletiekmedewerker GOES - De Goese atletiek vereniging AV'56 houdt woensdag juli, in samen werking met het psychia trisch ziekenhuis in Goes, de traditionele PZZ-trim- loop. De afstanden die gelopen kun nen worden zijn 1 tot en met 6 kilometer. Het startschot wordt om 19.30 uur gegeven op het PZZ-terrein aan de 's-Graven- polderseweg. Inschrijven vanaf 18.30 uur aan de balie van de hoofdingang van het zieken huis. Door Fred Rabout GROEDE - Op de manier waarop een normaal mens een krentebol verorbert, loopt Hans Cornelis een marathon of pakt een triathlon mee. In vijf jaar tijd liep hij 29 marathons, waarbij de marathons die onderdeel uitmaken van een triathlon niet zijn meegeteld. De afgelopen meimaand liep hij binnen vier dagen twee marathons. Een menu dat door een normale marathon loper slechts per jaar ge bruikt wordt. „Ik heb schijn baar een lichaam dat haaks staat op alle logica," stelt de bijna 34-jarige Groedenaar onomwonden. „Tijdens de tweede mara thon liep ik zelfs nog een per soonlijk record van 2.48.26. Dat is het bewijs voor mij dat mijn lichaam er geen schade van ondervind. Ik heb me vaak in vele trainingssche ma's verdiept en ik moet blijkbaar gewoon het tegen gestelde doen. Let wel, ik luister erg goed naar mijn li chaam. Zo had ik vanavond plannen om een rondje van twintig kilometer te gaan lo pen, maar ik merkte dat het nog ging en dus werden dat er elf. Daarom denk ik dat het kennen van je eigen li chaam belangrijker is dan de strak voorgeschreven trai ningsschema's." De komende maanden staan niet meer in het teken van de marathon - al draait hij zijn hand er niet voor om er eentje tussendoor te pik ken - maar de triathlons. Geen halve of kwartjes, maar drie volledige staan in zijn agenda in de periode van 11 juli tot 15 augustus. Op 11 juli wordt het rijtje geopend in het Belgische Middelkerke, vervolgens vertrekt hij naar het Finse Joroinen voor het Europese kampioenschap op 18 juli, terwijl Almere, waar hij al voor de vierde keer pre sent hoopt te zijn op 15 Hans Cornelis, de Groedenaar die niet op een kilo metertje meer of minder kijkt. - fotodestem/corj deboer augustus, het sluitstuk vormt. Voor de niet ingewij den: een volledige triathlon gaat over 3800 meter zwem men, 180 kilometer fietsen en 42,192 kilometer lopen. En dat aan één stuk door. Dat er voor een dergelijke duurinspanning getraind moet worden behoeft geen betoog. Toch heeft de Groe denaar nog een volledige weektaak. „Op de fiets gaat het naar en van het werk in Middelburg. Tussen de mid dag train ik daar op het zwemmen en in de avond uren fiets ik er nog een paar kilometer bij en vijzel het loopwerk wat op. Ik zit wat het lopen betreft op zo'n 80 kilometer in de week. Voor een pure marathon te weinig, maar bij een triathlon gaat het vaak meer om doordou wen. De scherpte is er in de slotfase toch af." Vorig jaar eindigde hij in Almere, waar ruim 600 deel nemers van start gingen, als 69e. Cornelis: „Het gaat ieder jaar beter. Mijn persoonlijke records sneuvelen steeds en ik ben er van overtuigd dat er nog progressie in zit. Wat zwemmen betreft weinig. Dat is altijd mijn zwakste onder deel, want voordat ik met sporten begon - ik zat tot te gen mijn dertigste liever in de kroeg, dat was ook gezellig - kon ik niet zwemmen. Hoe wel mijn stijl nog niet fameus is, kom ik aardig vooruit. Maar op dat onderdeel ligt niet veel winst meer. Wel bij het fietsen, dat de laatste tijd niet zo denderend is." Als aanloop naar dat grote werk pakt hij in Zeeuwsch-Vlaan deren een aantal kwart- triathlons mee. „Ik kan me echter niet opladen voor een kwart-triathlon. Ik kom ge woon klasse tekort om daarop een vooraanstaande rol te spelen en of ik nu twin tigste of drieëntwintigste ben, dat zal me worst wezen. Nee, ik ga lekker op de fiets heen en terug en dat is een uitstekende training." Hoe langer hoe liever is zijn devies. Een paar grepen daaruit: hij pakt rustig de fiets en rijdt naar het Belgi sche Ronse, rijdt daar de Ar- denneroute en komt met de fiets terug. De teller geeft 255 kilometer aan. Douchen, eten en hij gaat nog een stukje lo pen. Ook was hij vorig jaar present in de 100 kilometer loopwedstrijd van Torhout. Zijn tijd van 8 uur en 16 mi nuten is goed voor een Zeeuws record, maar wordt niet erkend, omdat hij geen lid van KNAU is. „Komend najaar wil ik dat wel pakken, want ik ga de 100 kilometer van Winschoten als KNAU-lid lopen. Ik hou in derdaad van duurwerk en daarom denk ik er aan om volgend jaar naar Amerika te gaan voor een dubbele triath lon. Zo gek zijn ze in Europa nog niet, daarom wordt het vier weken vakantie opne men. Onderweg pik ik dan nog eventjes de triathlon van Hawai, waar het allemaal be gon, mee." BILBAO (AFP) - De voormalige wereldkampioen Anatoli Kar- pov, die vanaf 10 oktober in Sevilla een herkansing krijgt tegen zijn landgenoot en titelhouder Gari Kasparov, heeft het inter nationale schaaktoernooi van Bilbao gewonnen. Karpov behaalde uit negen partijen zeven punten, een halfje meer dan de Zweedse grootmeester Andersson. Niet de ver richtingen van Karpov baarden echter opzien, maar die van Maja Tsjiboerdanidze, de 26-jarige wereldkampioene bij de dames. De Sovjet-schaakster hield zich knap staande in het ge zelschap van vooraanstaande mannelijke grootmeesters. Tsji boerdanidze eindigde ongeslagen op de derde plaats en weer legde de vaak uitgesproken mening, dat de prestaties van scha kende vrouwen nauwelijks iets voorstellen. Ze speelde remise tegen haar landgenoten Karpov en Sokolov en won van de Joe goslaaf Ljubomir Ljubojevic. Tsjiboerdanidze kwam uit op 5,5 punten. Dat was een vol punt meer dan Sokolov en de Hon gaarse topspeelster Polgar, de tweede vrouw op de deelne merslijst in Bilbao. De eindstand is: 1. Karpov 7,2. Andersson 6,5,3. Tsjiboerdanidze 5,5,4. Ljubojevic 5,5, 5. Sokolov 4,5, 6, Polgar 4,5, 7. Illescas 4, 8. Fernandez 4, 9. Ochoa 3,10. Izeta 0,5. UTRECHT (ANP) - Hans van Helden heeft zich laten overha len een wereldrecordpoging te wagen op de fiets. De schaatser wielrenner met de Franse nationaliteit zal samen met Piet Vil ten op 4 juli (start 20.00 uur) in het Utrechtse zalencentrum Vredenburg een aanval doen op het 24-uursrecord. Het tweetal moet in een dag meer dan 3.021 kilometer afleggen. In januari haalde Vilten met twee collega's in Amsterdam een recordafstand van 3.265 kilometer. Een speciaal ontworpen ra cefiets zorgt ervoor dat de renners snelheden kunnen halen van ruim boven de honderd kilometer per uur. Van Helden en Vilten lossen elkaar om het half uur af. De wielersoigneurs Jan Heil en Dolf Schuurman nemen de verzorging van het tweetal op zich. WOERDEN (ANP) - Bondscoach Rinus Verboom heeft maan dag de namen van de zeven wielrensters bekend gemaakt, die op 8 juli in de Ronde van Frankrijk voor dames van start gaan. De geselecteerden, die in St. Quentin aan de proloog beginnen, zijn: Nederlands kampioene Mieke Havik (Soest), Monique de Bruin (Hoogland), Petra de Bruin (Nieuwkoop), Heieen Hage (Arnhem), Monique Knol (Soest), Connie Meijer (Vlaardingen) en Gonnie van Koert (Nieuwkoop). De dames krijgen vijftien etappes voorgeschoteld met een totale lengte van ruim negen honderd kilometer. In het etappeschema zijn drie rustdagen en twee tijdritten opgenomen. ROTTERDAM (ANP) - Het bestuur van honkbalvereniging Neptunus heeft er bij de KNBSB op aangedrongen het wed strijdprogramma zodanig aan te passen, dat de schijn van competitievervalsing wordt vermeden. Het Neptunus-bestuur is van mening, dat het competitiever loop in de hoodklasse onnodig negatief wordt beinvloed door het vervroegd afwerken van de eerste play-off-ronde (4/5 juli). Volgens woordvoerder Verhoek wordt daardoor in de hand ge werkt, dat clubs die geen belang meer hebben bij de laatste voorrondewedstrijden op 30 juni en 1 juli, hun beste werpers aan de kant zullen laten om in de kampioens- of degradatie poule met het sterkste negental te kunnen verschijnen. DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Hippische Suortbond heeft maandag, na afloop van het CHIO van Aken,"besloten naar de Europese titelstrijd dezelfde ploeg af te vaardigen, die in augustus vorig jaar bij de wereldkampioenschappen in Ce- dar Valley (Canada) zilver won. Het team wordt aangevoerd door Annemarie Sanders-Keijzer, met haar inmiddels negentienjarige troefpaard Amon al jaren de beste Nederlandse dressuuramazone. Verder zijn Tineke Bartels-De Vries (Olympic Duco), Helene Pen-Aubert (Olym pic Mr.X) en Bert Rutten (Olympic Garibaldy) geselecteerd. In Cedar Valley had overigens Rutten nog niet de beschikking over het door de Stichting het Nederlands Olympiade Paard (NOP) vastgelegde paard Garibaldy. Hij bereed destijds Rob- by. De Europese kampioenschappen worden van 8 tot en met 12 juli afgewerkt in de Engelse plaats Goodwood. DORDRECHT (ANP) - De nieuwe ere-divisieploeg DS '79 heeft maandag in Dordrecht een contract getekend voor shirt-spon- soring. DS zal reclame maken voor een firma in dieren genees middelen uit Deventer (Beaphar). De overeenkomst is gete kend voor driejaar met nog een optie voor één jaar. Het bedrijf dat van 1982 tot nu reclame maakte op de shirts van DS blijft verbonden aan de Dordtse vereniging als co-sponsor. GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft maandag overeen stemming bereikt met de 35-jarige oud-international Frans Thijssen, die een contract zal tekenen voor een jaar met een op tie voor nog een seizoen. Thijssen was bij Fortuna Sittard transfervrij. Groningen trok de middenvelder van origine aan als organisator van de verde diging. Hij is na de aanvallers Foeke Booy (PEC Zwolle) en Jurrie Koolhof (gehuurd van PSV) de derde aanwinst van Gro ningen. De onderhandelingen met Keje Molenaar verkeren momenteel in een impasse. LOTTO Lotto 26: le prijs: geen winnaar, 2e prijs: 3 winnaars, die elk bruto f. 100.000,— ontvangen, 3e prijs: 100 winnaars, die elk bruto f. 2.586,30 ontvangen, 4e prijs: 4.974 winnaars, dié elk f. 51,90 ontvangen, 5e prijs: 74.133 winnaars, die elk f. 5,00 ontvan gen. CIJFERSPEL Cijferspel 26: 6 cijfers goed: 1 winnaar, 5 cijfers goed: 5 win naars, 4 cijfers goed: 16 winnaars, 3 cijfers goed: 233 winnaars, 2 cijfers goed: 2.351 winnaars. RUUD VAN DE RAKT, de amateur uit Baarle-Nassau, werd zondag in Lokeren (B) tweede. In een juniorenkoers te Luijksgestel was er maandag een vijfde plaats voor RICHARD VAN LOON (Zevenbergen) en een achtste voor Robert de Raden (Dussen). TONNY MOONEN uit 's-Heerenhoek finishte als derde bij de junioren in Lepelstraat. FRANK ZOETEWEI uit Kapelle klas seerde zich als vijfde bij de nieuwelingen en ONNO HOFSTEE uit Middelburg kwam als zesde over de streep. Van onze sportredactie ROOSENDAAL - Voor de wedstrijd RBC-Ajax, die op 29 juli om 19^30 uur op sportpark De Luiten gespeeld wordt, houdt de Roosendaalse club donderdag een voorverkoop in clubhuis De Luiten van 17 tot 19 uur.

de Stem | 1987 | | pagina 7