Valke rond met Lyon DOOHAN VECHT VERDER, PERNFORS VERSLAAT MAYOTTE Auto voor winnaars touretappes SPORT Dri VanB opper: Groots afscheid Ties Kruize UITSLAGEN SANDRA Aanhangwagen nodig? FRANK FOKKEMA DINSDAG 30 JUNI 198? PSY OVERWEEGT AANKOOP VAN TON LOKHOFF WIMBLEDON LONDEN - Michiel Schapers redde het gisteren niet tegen Pat Cash; 7-6 (7-4), 6-2,2-6,6-4. Doohan UITSLAGEN Helikopter verstoort zeilrace Vanderaerden haakt af voor Tour NIEUWSOVERZICHT Timman gedeeld vijfde op ELO-lijst NK schaken voor dames VS willen WK-voetbal '94 ZEILEN Priem en Bol naar De Wever AC Milan wint Mundialito DE STEM SP TERNEUZEN-Na men aa de hegemoni WALLENLOOP S Avondwedstrijden AWOC Vlissingen Dan eerst naar de specialist Tevens vertiuur Speelhuislaan 39 Breda-076-710418 DM Door Chris van Nij natten EINDHOVEN - Michel Valke is rond met Lyon Olympique, zo meldde gis termiddag PSV-manager Kees Ploegsma. Nadere details uit de overeen komst tussen de middenvelder en de Franse tweededivisieclub kon Ploegsma niet geven. Valke zelf was niet bereikbaar voor commentaar. Met de overgang naar Lyon lijkt een ruil Lokhoff/Valke van de baan. Maar de komst naar Eindhoven van de bij Nïmes Olympique onder con- tract staande ex-PSV'er is ze ker niet van de baan, vertelde Ploegsma, die aan Lokhoff heeft laten weten, dat PSV de rechtermiddenvelder erg graag terug wil nemen. „We overwe gen nu om hem te kopen", al dus de manager. „Ze zullen al leen in Nimes geen absurde transfersom moeten vragen. Met de aankopen van Lerby, Gillhaus en Kieft hebben we ons geld voor een groot deel uitgegeven". Volgens Ploegsma is het aantrekken van Lokhoff ook afhankelijk van de transfers van Valke en Van der Gijp. „Ik weet alleen dat Valke rond is, geld heb ik nog niet binnen. Hetzelfde gaat op voor Van der Gijp. Iedereen zegt dat die jon gen naar Xamax gaat, maar dat staat helemaal niet vast. Die Zwitsers willen acht ton betalen en wij willen niet min der dan negen ton voor hem hebben. Maar als die twee ver trekken, neemt de kans op een terugkeer van Lokhoff alleen maar toe". Ton Lokhoff zit inmiddels op hete kolen. „Ik wil nu weieens weten wat er mogelijk is. Ik baal dat ik Michel Valke niet kan bereiken. Volgens mij wil hij graag naar Nimes. Ik weet dat mijn club hem een goede aanbieding heeft gegaan en dat Lyon daar iets overheen ge gaan is. Maar ik weet ook dat Michel erg graag in Zuid- Frankrijk in de buurt van de kust wil wonen. Lyon ligt 300 kilometer noordelijker dan Niimes". PSV voert momenteel nog onderhandelingen met één ge gadigde voor de vacature van technisch directeur. Levert dat geen nieuwe sterke man op, dan wordt interim-hoofdtrai ner Guus Hiddink volgend sei zoen de hoogste technische baas bij PSV. Ploegsma: „Het wegvallen van Michels was een streep door de rekening. Ik heb niet de indruk dat we op korte termijn met een andere naam op de proppen kunnen komen. Dus wordt het steeds waar schijnlijker, dat Guus komende competitie de teugels in handen krijgt". Pat Cash velt Schapers •ts door i. Léon Krijnen §j ~\m S li Desondanks was hij na afloop niet echt ontevreden en verklaarde hij tussen neus en lippen dat hij alle grote spelers nog wel een keer aan zijn zegekar zal binden. Grootspraak of niet, de Rotter dammer heeft de eerste kans om van Cash te winnen, lelijk laten liggen. Eerst in de tie break van de eerste set, en la ter, nadat hij de derde set had gewonnen, in de vierde set. „Hij heeft in totaal maar vier keer mijn service gebroken en ik drie keer de zijne", aldus Schapers, „ik vond hem nogal meevallen". Dat kan wel zijn, maar het aantal breaks bepaalt nou eenmaal niet de winnaar, daar zijn de setstanden voor. Al met al kan 1987 voor Schapers geen slecht tennisjaar meer worden. De aansluiting met de top 50 is vrijwel realiteit geworden, met de twee over winningen op Scott en Javier Sanchez meegerekend heeft hij dit jaar al 134.000 gulden aan prijzengeld bij elkaar geslagen. Als Schapers volgende week in Gstaad rechtstreeks tot het hoofdtoernooi wordt toegelaten speelt hij daar, als hij zich moet kwalificeren neemt hij een weekje vakantie. Daarna staan het toernooi van Stuttgart, de Davis Cup in Valkenswaard, het Melkhuisje, de Westduitse competitie en Flushing Mea dows op het programma van de Nederlandse nummer een. Miloslav Mecir (5) was naast Mayotte andere geplaatste spe ler in de bovenste helft van het schema die gisteren onderuit ging. Anders Jarryd is met Wi- lander, Edberg en nu ook Pern- f ors een van de Zweden die ook op het gras aardig uit de voeten kan, hetgeen hij aantoonde via een simpele 6-3, 6-3, 6-3 tegen Mecir. In het leven van een tennis ser kan heel snel veel verande ren. Vraag maar aan Boris Becker. Twee jaar geleden werd hij in een klap tot in alle uithoeken van de wereld be kend toen hij Wimbledon voor de eerste keer won. Of vraag maar aan Peter Doohan. Tot vrijdag was de Australiër een van de vele vrijwel anonieme broodtennissers in het circuit. Gisteren had hij de bescher ming van een paar potige Lon- dense 'Bobby's' nodig om onge schonden baan veertien te kun nen bereiken. Terwijl Boris Becker in Mo naco zijn wonden zit te likken, staat de man die hem vrijdag verslagen heeft, op Wimbledon in het middelpunt van de be langstelling. Twee weken geleden verloor de uit Newcastle, New South Wales afkomstige Doohan in de eerste ronde van het toernooi van Queens kansloos van Bec ker. Vorig jaar sloeg hij net iets meer dan 22.000 dollar aan prij zengeld bij elkaar. Een modale tennisprof derhalve, die zich geen kamer in het peperdure Gloucester spelershotel kan veroorloven. Een die de tering naar de nering zet en een be scheiden kamertje in de christelijke jeugdherberg van de Young Men's Christian As sociation (YMCA) met een an dere speler deelde. Toen Doohan tien dagen ge leden het schema van Wimble don onder ogen kreeg en, zag dat hij in de tweede ronde weer tegen Becker zou moeten, maakte hij zich weinig illussies meer. Hij reserveerde alvast een plaats in het vliegtuig naar Australië en zei bij de YMCA dat hij per dag wilde betalen en dat hij waarschijnlijk niet lan ger dan een paar dagen zou blijven. De rest is een stukje historie, ook al kwam er gisteren bijna weer een einde aan de opzien barende opmars van de 26-ja- rige 'kangaroo'. Zijn tegenstander, Leif Shi- ras, won de eerste twee sets, en het leek gedaan met de een dagsvlieg. Op baan 14, waar alle tribunes, trappen, hoeken, gaten en spleten volgepropt waren met toeschouwers, werd Doohan echter na zijn landge noot Woodforde, de Amerikaan Scanion en de Israëliër Bloom dit jaar de vierde speler die te rugkwam na een achterstand van twee sets om alsnog te winnen; 6-7 (4-7), 4-6, 6-3, 6-4, 12-10. Over Leif Shiras kan overi gens eenzelfde verhaal verteld worden. Drie jaar geleden ver sloeg hij op Queens achtereen volgens Lendl, Hooper, Tea cher, Forget en Harmon om pas in de finale van de destijds nog in topvorm verkerende John McEnroe te verliezen. Daarna verdween Shiras weer snel in de vergetelheid. Of dat met Doohan ook gebeurd, moet nog even afgewacht worden. In de vierde ronde ontmoet hij de Joegoslaaf Slobodan Zi- vojinovic, die via 25 aces de En gelsman Jeremy Bates van het gras bombardeerde. Het duel tussen Shiras en Doohan was al een ouderwetse klassieker, het werd bij het vallen van de avond overtrof fen door de thriller die Tim Mayotte en Mikael Pernfors op baan I opvoerden. Want ook Pernfors leek na twee sets niet alleen letterlijk, maar ook fi guurlijk kortgeknipt en ge schoren. Na 2-6 en 4-6 leek niets een zevende achtereenvolgende op treden van 'Gentleman Tim' bij de laatste zestien in de weg te staan. Maar ook Pernfors sleepte via 6-4 en 6-3 een vijfde Mikael Pernfors trekt een grimas als hij. een harde bal van zijn tegenstander Tim Mayotte retourneert. Pernfors zou de partij op Wimbledon winnen. - fotoap set uit het vuur. In de beslis sende spelreeks gebeurde er van alles. Terwijl steeds meer mensen zich naar baan I spoed den, zoals dat op Wimbledon altijd gaat als er ergens iets spannends bezig is, braken de twee matadoren om en om eik aars service, redde Mayotte (nummers 10 geplaatst) op 5-4 drie matchballen en gaf Pern fors hem daarna nog een punt cadeau, omdat een lijnrechter niet goed uit zijn doppen keek. Op 7-5 en het vierde match point kwam toch het onvermij delijke einde voor Mayotte, die de laatste twee games van ver moeidheid het ene been niet meer voor het andere kon krij gen. Van onze speciale verslaggevers BERLIJN - Het prijzengeld in de Ronde van Frankrijk werd voor de 74e editie ver hoogd met tweehonderdduizend gulden tot een totaal van 2,2 miljoen. Vergeleken met vorig jaar onderging het prij zenschema geen noemenswaardige veranderin gen. De Tour-winnaar wordt beloond met 60.000 gulden plus een apartement ter waarde van 40.000 en een gouden kunstobject met diaman ten van 125.000 gulden. Elke etappewinnaar krijgt ook dit jaar een zilveren trofee met diamant. De winnaars van de etappes op Franse bodem kunnen bovendien rekenen op een auto met een winkelwaarde in Nederland van twintigduizend gulden. Het nor male geldbedrag dat bij de ritzege hoort is 6300 gulden. Nieuw is de Souvenir Charles de Gaulle, in Colombey les Deux Eglises tijdens de zevende etappe tussen Epinal en Troyes. Wie het eerst langs het huis van de voormalige president rijdt krijgt 3500 gulden plus de oorlogsmemoires van de generaal in drie luxe delen. In tegenstelling tot eerdere berichten kunnen de deelnemers aan de 74e Ronde van Frankrijk al op 2 juli tijdens de eerste etappe in West-Ber- lijn punten vergaren voor het bergklassement. De rit over 105,5 kilometer van Brandenburger Tor naar Rathaus Schöneberg bevat twee klim- metjes, die, hoewel de hoogste top slechts 55 me ter is, alsnog als cols van de vierde categorie zijn aangemerkt. De renner die als eerste boven is, krijgt vier punten voor het klassement om de 'bolletjestrui', de volgende verdienen er respec tievelijk twee en één. De 'beste' klimmer mag na afloop het opvallende tricot aan. Heren enkelspel: derde ronde: Pat Cash (Aus) - Michiel Schapers (Ned) 7-6,6-2, 2-6,6-4, Mats Wilan- der (Zwe) - Jonas B. Svensson (Zwe) 7-6, 6-1, 6-3, Emilio Sanchez (Spa) - Christo van Rensburg (ZAf) 7-4, 6-4, 7-6, Guy Forget (Fra) - Paul Annacone (VSt) 4-6, 6-4, 4-6, 6-2,6-4; Anders Jarryd (Zwe) - Mi loslav Mecir (Tsj) 6-3, 6-3,6-3; Slo bodan Zivojinovic (JS1) - Jeremy Bates (GBr) 7-6, 7-5, 7-6; Jimmy Connors (VSt) - Kelly Evernden (NwZ) 6-1, 6-2, 6-7, 6-3; Peter Doohan (Aus) - Leif Shiras (VSt) 6- 7, 4-6, 6-3, 6-4, 12-10, Mikael Pern fors (Zwe) - Tim Mayotte (VSt) 2-6, 4-6,6-4,6-3,7-5. Dames enkelspel: derde ronde: Martina Navratilova (VSt) - Pea nut Harper (VSt) 6-2, 6-2, Pam Shriver (VSt) - Beth Herr (VSt) 6- 2, 6-2, Ros Fairbank (ZAf) - Bet- tina Bunge (WD1) 7-6, 6-4, Marie Joe Fernandez (VSt) - Alycia Moulton (VSt) 7-6, 6-2, Gigi Fer nandez (PRi) - Belinda Cordwell (NZe) 7-6, 6-1; Claudia Kohde- Kilsch (WD1) - Elizabeth Smylie (Aus) 6-2, 6-1; Dianne Balestrat (Aus) - Bettina Fulco (Arg) 7-6,6-0; Catarina Lindqvist (Zwe) - Elise Burgin (VSt) 6-4, 6-1; Chris Evert (VSt) - Kumiko Okamoto (Jap) 7-5, 6-0. Heren dubbelspel, tweede ronde: Kohlberg/Van 't Hof (ZAf) - Simp- son/Stefanski (NwZ/VSt) 6-3, 4-6, 6-3; Cahill/Kratzmann (Aus) - Mul Ier/Nelson (ZAf/VSt) 6-3, 4-6, 6-4; Flach/Seguso (VSt) - Baxter/ Chamberlain (VSt) 6-2, 6-4; Al- drich/ Green (ZAf) - Acuna/Free man (Chi/VSt) 7-6,7-6; Casal/San- chez (Spa) - Testerman/Wilkison (VSt) 6-1, 7-6; Bourne/Klaparda (VSt) - Donnelly/Fleming (VSt) 7- 6, 6-4, Curren/Depalmer (VSt) - Anger/Holmes (VSt) 6-4, 7-5; Hooper/Leach (VSt) - Bates/Castle (GBr) 6-4, 6-4; Fitzgerald/Smid (Aus/Tsj) - Bauer/Fibak (VSt/Pol) 6-2, 7-6; Forget/Noah (Fra) - Gun- narsson/Mortensen (Zwe/Den) 7-6, 7-6; Annacone/Van Hensburg (VSt/ZAf) - Bloom/ Mansdorf (Isr) 6-2,3-6,6-3. Dames dubbelspel, tweede ronde: Betsy Nagelsen/Elizabeth Smylie (VSt/Aus) - Manon Bollegraf/ Ma ria Lindström (Zwe) 4-6, 6-3, 6-4; Claudia Kohde-Kilsch/Helena Su- kova (WDl/Tsj) - Gretchen Ma gers/Wendy White (VSt) 6-3,6-2. Indeling vierde ronde enkelspelen: Dames: Martina Navratilova (VSt) - Gigi Fernandez (PRi), Mary-Jo Fernandez (VSt) - Dianne Bale strat (Aus), Chris Evert (VSt) - Ro- salyn Fairbank (ZAf), Catarina Lindqvist (Zwe) - Claudia Kohde- Kilsch (WD1), Pam Shriver (VSt) - Sylvia Hanika (WD1), Raffaela Reggi (Ita) - Helena Sukova (Tsj), Gabriela Sabatini (Arg) - Natalja Zvereva (Sov), Jana Novotna (Tsj) - Steffi Graf (WD1). Heren: Peter Doohan (Aus) - Slo bodan Zivojinovic (JS1), Mikael Pernfors (Zwe) - Jimmy Connors (VSt), Mats Wilander (Zwe) - Emi lio Sanchez (Spa), Pat Cash (Aus) - Guy Forget (Fra), Anders Jarryd (Zwe) - Aleksandr Volkov (Sov), Jakob Hlasek (Zwi) - Stefan Ed berg (Zwe), Andres Gomez (Ecu) - Henri Leconte (Fra), Johan Kriek (VSt) - Ivan Lendl (Tsj). DEN HAAG (ANP) - Onder overweldigende belangstel ling heeft Ties Kruize (34) maandag op zijn 'thuisha ven', de terreinen van hoc keyclub Klein Zwitserland, afscheid genomen van zijn actieve loopbaan. Hoogtepunt was de overhandi ging van de sportpenning van de gemeente Den Haag door wethouder Jack Verduyn Lu- nel van sportzaken. Bovendien bracht hij een kistje wijn mee uit het jaar 1971, waarin Kruize op achttien-jarige leeftijd zijn debuut maakte in een wed strijd in Amstelveen tegen Ke nia. Het was het begin van een bijzonder imponerende hoc- keyloopbaan, die tot en met de wereldtitelstrijd van vorig jaar oktober in Londen duurde. In die periode speelde Kruize, die dit jaar nog voor het eerste van HCKZ - waarvan hij ook coach is - in actie kwam toen de de- gradatiezorgen wat al te groot werden, 202 wedstrijden in Oranje, een nationaal record. Hij maakte 167 doelpunten, waarvan de meeste uit hoek- slagen. Ties Kruize speelde in de middag eerst in een gedeelte van de wedstrijd tussen oud- HCKZ en oud-internationals mee en kwam in de avond tij dens het duel tussen Europa en Australië/Azië voor ongeveer 2.000 toeschouwers alleen in de eerste twintig minuten na rust in actie. Hij maakte nog een doelpunt ook, uit een strafcor- ner. Europa won met 6-4 door doelpunten van de Westduitser Blöcher en de Brit Kerly (2), Ties Kruize en Van 't Hek. Voor Australië/Azië scoorden de Australiërs Wansbrough (2), Zekulich en Birmingham. Bij de rust was het gelijk: 3-3. Uit het batig saldo van de festivi teiten kreeg Ties Kruize een golfclinic voor twee personen in de Verenigde Staten onder leiding van de befaamde pro fessional Jack Nicklaus aange boden. KIEL (ANP) - Een te laag vliegende helikop ter van de Duitse tele visie heeft maandag bij de wereldtitelstrijd in Kiel de zegetocht van de Australische Torna do-zeilers Anderson en Ramsey verstoord. Het duo lag in het finish- rak met afstand aan kop, toen de piloot de heli te dicht bij de boot liet ma noeuvreren. De catama ran van Anderson sloeg bijna om door de enorme luchtverplaatsing en zijn landgenoot Cairns maakte gebruik van de averij en zeilde naar de overwinning. De als tweede eindigende An derson en Ramsey kwa men ontdaan in de haven. DEN HAAG (ANP) - Theo de Rooy zal woens dag toch voor de ploeg Post in Berlijn vertrek ken in de Ronde van Frankrijk. De nummer drie uit het Nederlands wegkampioenschap neemt de plaats in Van Eric Vanderaerden. De Belgische sprinter heeft maandag, in over leg met ploegleider Peter Post, besloten af te zien van deelneming. Reden van de beslissing van ploegleider en renner is dat de opgelopen voet blessure niet tijdig her steld is, om op verant woorde wijze aan de Tour deel te nemen. De blessure weerhield Van deraerden er zondag ook van te vertrekken in het Belgische wegkampioen schap voor professionals. LUZERN (ANP) - Jan Timman is op de nieuwste ELO ranglijst voor schakers geklommen naar de gedeelde vijfde plaats. De Amsterdammer, die vorige week met overmacht natio naal kampioen werd, heeft nu 2630 punten, veertig meer dan op de vorige ranglijst, toen hij gezakt was naar de ondei meer met John van der Wiel gedeelde zeventiende positie Bij de dames voert wereldkampioene Maja Tsjiboerdanidze (Sov) de ranglijst aan met 2550 punten, vijf en vijftig meer dan ex-wereldkampioene Nona Gaprindasj vili. De top tien bij de dames en de heren ziet er als volgt uit: dames:! Maja Tsjiboerdanidze (Sov) 2550 punten, 2. Nona Gaprindasjvü (Sov) 2495,3. Zsuzsa Polgar (Hon) 2485,4. Nana Joseliani (Sov) 245i, 5. Pia Cramling (Zwe) 2445, 6. Elena Akmilovskaja (Sov) 2420,1 Marta Litinskaja (Sov) 2415, 8. Nana Alexandria (Sov) 2410,9. Nina Goerijeli (Sov) 2385,10. Eva Klimova (Tsj) en Svetlana Matvejevi (Sov) 2380. heren: 1. Gari Kasparov (Sov) 2740 punten, 2. Anatoli Karpov (Sov) 2700, 3. Andrej Sokolov (Sov) en Artoer Joesoepov (Sov) 2635, 5. Alexander Beljavski (Sov), Viktor Kortsjnoi (Zwnei Jan Timman (Ned) 2630,8. Ljubomir Ljubojevic (Joe) en MikailTal (Sov) 2625,10. Pedrag Nikolic (Joe) en Nigel Short (Gbr) 2620. ARNHEM (ANP) - In de zesde ronde van het schaaktoer nooi om het Nederlands kampioenschap voor dames heelt koploopster Jessica Harmsen maandag in Arnhem een ne derlaag geleden tegen Corrie Vreeken. De voorsprong van Harmsen op Erika Belle en Hanneta van Parreren, die tegen elkaar in zeventien zetten remise speelden bedraagt nog één punt, maar de achtervolgsto hebben nog een inhaalpartij te goed. In de zevende ronde moet Harmsen aantreden tegen Van Parreren. De uitslagen van de zesde ronde zijn: Carla Bruinenberg - Ma riëtte Drewes 0-1, Hanneke van Parreren - Erika Belle 1/2-1/1, Corrie Vreeken - Jessica Harmsen 1-0. De stand is: 1. Harmsen! 1/2 punten, 2. Belle en Van Parreren 3 1/2 (uit 5), 4. Drewes 3,5 Vreeken 1 1/2,6. Bruinenberg 1. LOS ANGELES (Rtr) - De belangstelling voor voetbal in de Verenigde Staten de afgelopen jaren sterk gedaald zijn, de kandidatuur van de Amerikanen voor de organise tie van het wereldtiteltoernooi in 1994 is zeker geen la chertje. Na de domper in 1983, toen de Amerikanen na het wegvalle van Colombia de race om het binnenhalen van de titelstrijd van Mexico verloren, hebben ze hun zinnen gezet op hei toernooi in 1994. Voor het evenement hebben ook Brazil», Marokko en Chili ingeschreven. De FIFA neemt na de om het Europees kampioenschap, volgend jaar in West- Duitsland, een beslissing. „Het gaat om een serieus plan", verklaarde Phil Wol- nam, als adviseur betrokken bij miljoenenplan van de Ame rikanen. „We verwachten dit keer een goede kans te makel Het voordeel is, dat de Verenigde Staten een aanbod kunne: doen waarmee geen enkel land kan concurreren. Ik denk. dat de FIFA dit eveneens in de gaten heeft". De uitslagen van de eerste dag van de Kieler zeilweek zijn: Finn (EK): 1. Doreste (Spa), 2. Müller iyi'i von Blumencron (WD1), 3. X;X Blaszka (Pol), 4. Heiner (Ned), 5. Skibski (Pol), 6. Spitzauer (Oos). 470 heren (WK): 1. Höft/Bier (OD1), 2. Dali/Cojana (Ita), 3. Shadden/McKee (VSt), 4. Paul en Hans Natrop (Den), 5. Borows- ki/Mieth (OD1), 6. Cochrane/ Mcllquhan (Can), 13. Jan en Ben- £x| nie Kouwenhoven (Ned), 24. Sta- venuiter/Alkemade (Ned), 53. Duetz/Bos (Ned), 62. Robert en Mark Drontmann (Ned). 470 da- :£x mes (WK): 1. Tusch/Wichmann (WD1), 2. Quarra/Varron (Ita), 3. Niece/Raymon (VSt), 4. Stemm- ler/Lenkmann (WD1), 5. Hern- don/Goff (VSt), 6. Meyer/Adlkö- fer (WD1), 9. Steenhuis/De Blocq van Kuffeler (Ned), 15. Vegter/ Bultman (Ned), 34. Van der Voo- ren/Sta venuiter (Ned). Star x-X: (EK): 1. Scheinecker/Holler (Oos), 2. Raudaschl/Buxkandi (Oos), 3. Hagen/Girr (WD1), 4. S:*: Schroder/Sundqvist (Zwe), 5. •x*: Hellmich/Schwartzel (WD1), 6. x|x| Schroder/Ebel (Zwe), 24. Bak- ker/Vandenberg (Ned), 32. Kees •X;X Douze/Altena (Ned), 37. Van Leeuwen/Vollebregt (Ned), 40. HOOGEVEEN (ANP) - De kleinste van de vier Neder landse professional wielerploe gen wordt groter. De groep van ploegleider Jules de Wever (Transvemij/Van Schilt) heeft zowel in ervaring als in jeugd geïnvesteerd. Met Cees Priem, die voor de ploeg van Jan Raas rijdt, is overeenstemming voor het nieuwe seizoen bereikt. Drie amateurs uit de ploeg van Piet Hoekstra en Egbert Koersen zijn aangetrokken, namelijk Eddy Schurer, Dick Dekker en Patrick Bol. Staartjes/Rob Douze (Ned). So ling: 1. Bank (Den), 2. Ha® (Zwe), 3. Thompson (Can),1 Wang (Noo), 5. Cobb (VSt), Komatsu (Jap), 51. Imhoff (Nee 55. Van Manen (Ned), 63. De Outer (Ned). Tornado: 1. Cairni Forbes (Aus), 2. Anderson/Ra^ say (Aus), 3. Zuccoli/Santeï (Ita), 4. Booth/Jeffreys (Aus), Lange/Starken (WD1), 6. Willy0 Cees van Bladel (Ned), 20. Vsi Ek/Lambriex (Ned) 43. Tolsnu Kats (Ned). Flying Dutchman: Batzill/Lang (WD1), 2. Jon0 Knowles (NwZ), 3. Bojsen-Mó ler/Grönberg (Den), 4. Borat nov/Boedantsev (Sov), 5. Hsrt mann/Standa (Noo), 6. Mario Claudio Celon (Ita), 17. Haa man/Meerman (Ned), 19. ning/Schelling (Ned), 48. VanflJ Sluis/Van Koppen (Ned). PLan» zeilen: Divisie 2, dames (EK): Jorunn Horgen (Noo), 2. Vale" Capart (Fra), 3. Johanna Södetf tröm, 6. Pascale van Corbaj (Ned), 29. Margreet Keijer (Nej Divisie 2, heren licht (EK): 1. lot (Fra), 2, Nielsen (Den), 3. vidson (Zwe), 9. Reintsema (N^ 10. Verschoor (Ned), 22. TeP (Ned), 23. Van Stekelei#- (Ned), 27. Boersma (Ned). Divtf 2, heren zwaar (EK): 1. Coin* (Fra), 2. Nyman (Fin), 3. Sikke® (Ned), 26. Versteegen (Ned),' Hoekstra (Ned). MILAAN (AFP) - AC Milan heeft het 'Mun; dialito' voetbaltoernooi voor clubs gewonnen. In de laatste wedstrijd ze gevierde het ongeslagen gebleven AC Milan in Mi laan met 1-0 over FC Bar celona. Deze stand was al bij de rust bereikt door een treffer van Pier Paolo Virdis in de 41e minuut Er waren 35.000 toeschou wers. Voor de eerste prijs was een bedrag van onge veer 275.000 gulden be schikbaar. Van onze paardesportmedewerker SEROOSKERKE - Sandee met Thyfoon pjoord-Beveland was i barrage van het Z-spri Kees de Visser met Th van De Gouwe Reyers halve seconde sneller a pakte het oranjelint en wees De Visser gedecid naar de tweede stek. Toch een opmerkelijk res van Kees de Visser, omdat Door Kees Hamelink De vanaf 1979 regeren Thoorenaar onderbrak dit jaar niet meer actie en alle wegen lagen opi doodverfde kampioen. Zoals ook de plaatsingen wezen zou Remco Maa zijn tegenstander moeten den in de finale en alle in diënten leken aanwezig te voor een spectaculair duel sen beide spelers, ware het dat Dick Waasdorp hier stokje voor stak en Maa vroegtijdig uitschakelde, duel tussen Carpentier Waasdorp vormde in de h ste categorie bij de heren slotstuk van de in Terne gehouden kampioenschap Bij de dames pakte Sandra gijn geheel volgens verw ting de titel, maar ontm onverwacht felle tegens van achtereenvolgens Mi van de Tillaar en Annem Verrijzer. Serge Carpentier onder weinig problemen op weg de finale. Met in het tw weekeinde overwinningen Tim van Dijk en Jos schuure (versloeg verras Frans Verhulst) eiste hij d naleplaats voor zich op. derin het schema was Re Maandag halve finalist ge den na zijn club- en tea noot Joost Thoorenaar met 6-4 verslagen te heb Daarna was het de beurt routinier Dick Waasdorp, uitschakeling van Jaap M land door Waasdorp was licht al een teken aan de w voor Maandag, die echter in duel tegen Waasdorp de ee set vlot binnenhaalde, m; daar bleef het bij. In de de en beslissende set sloeg We dorp definitief toe met 3-6. 6-2. Carpentier moest zich Van onze sportredactie SLUIS - De Belg Danny Bellegem toonde zich permachtig in de Walk loop te Sluis. In de 13,5 ki meter lange loop bouwde een voorsprong op v maar liefst 3 minuten en seconden op zijn naa concurrent en landgem Aimé de Groote. Veteraan Peter Provoost de eerste Zeeuws-Vlaming i een derde plaats. Op de 9 k meter ging de winst n: Marco van der Meulen van organiserende AV De Wiel gen. Hij had ruim een mini voorsprong op zijn naaste be ger Robbert Vroon. De kortste afstand van Wallenloop was de 4,5 kilor ter. Hier greep Jacco Dekk eveneens van De Wielingen, winst. Bij de dames won Van onze atletiekmedewerker VLISSINGEN - De AW< houdt woensdag 1 j avondwedstrijden atleti °P het Vlissignse kunstst Dit voor senioren en ABC Junioren. Bij de senioren onder meer t sterk bezette 800 meter met e drietal series. De CD-junioren werken dens deze avond hun prov ciale kampioenschap steeple ?ruv^ resPectievelijk 1500 1000 meter. Bij de werpdr kamp A-jongens komt nat daal kampioen kogelstot Ivan Beck in actie. De w< strijden beginnen om 18.30 ui

de Stem | 1987 | | pagina 6