Feest mét en vóór De Leeuwtjes Emancipatie in ziekenhuizen niet best T)ie| Derti; Vroirw Marinierskapel in 1988 opnieuw in IJzendijke RUILVERKAVELING SCHOONDUKE WELLICHT VOLGEND JAAR AL Wedstrijd omgaan met tractoren markt IJzendijke SCHIETINGEN Schoolzomerfeest brengt 2300 op AIDS LE( MARKTEN EXAMENS DE STEM VAN ZEELAND 3 DINSDAG 30 JUN11987 MUZIKANTEN MAKEN ONGELUKKIGE MISSER VAN EERSTE CONCERT GOED SCHOONDIJKE - De landinrichtingscommissie voor de ruilverkaveling Schoondijke is gisteren door gedeputeerde E. Maris-Koster geïnstalleerd. Braderie Sluis zeer succesvol Duumpje Volgend jaar SLOT FOLKLORISTISCHE DAG Extraatje Leeuwenjacht OOSTBURG MET VROUW IN DIRECTIE SPRINGT ER POSITIEF UIT Jonge moeder Stimuleren SCHOOL UZENDUKE TEVREDEN Antieke auto's rijden de Smokkelroute LOS ANGELES (R Filmacteur Tom steekt zijn arm uit na doos condooms op hel blik waarop hij m< dame in bed wil sprin de nieuwe film 'Dr maar hij ontdekt dat c leeg is en het feest ga door. Acties SHAKE S P ELISABETH T16 Van onze correspondent IJZENDIJKE - De Mari nierskapel komt in 1988 op nieuw naar IJzendijke. Dit heeft kolonel M. de Korver schriftelijk aangeboden aan muziekvereniging Geduld Overwint, via Pol van de Vijver. Zoals bekend concerteerde de kapel op 19 juni ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van de IJzendijkse muziekvereni ging. De duizend bezoekers moesten echter anderhalf uur op de Marinierskapel wachten. De mariniers hebben nu een revanche aangeboden. De gedraging van de mari niers had te maken met een commando-overdracht in Den Helder, die wat uitliep, diverse verkeersopstoppingen, de sta king van het overheidsperso neel in België en tenslotte een boete voor te hard rijden op de rondweg bij Antwerpen. „Dat het duizendkoppige pu bliek het geduld heeft weten op te brengen deze anderhalf uur uit te zitten is naar mijn me ning zeer bewonderenswaar dig", aldus kolonel Korver in zijn brief. „Daarom zijn wij be reid slechts tegen betaling van de transportkosten onze Mari nierskapel ter beschikking te stellen voor het verzorgen van een concert in IJzendijke". Zowel Pol van de Vijver, presentator tijdens het optre den van de kapel, en Hans Co- rijn, voorzitter van Geduld Overwint, waren zeer ver heugd met dit aanbod. „De al lure van het gebodene deed het wachten graag vergeten", al dus Van de Vijver. Het is echter zeer uitzonder lijk, dat de Marinierskapel nogmaals in IJzendijke zal op treden. Alleen bij speciale gele genheden is het mogelijk deze druk bezette muzikanten voor een optreden te strikken. Commissie kan aan het werk Van onze verslaggever Het gebied wordt over enige tijd administratief verka veld, wat wil zeggen dat vooral de percelen opnieuw ver deeld worden. Dit is nodig omdat de percelen in het bewuste gebied veelal ver van de boerderijen liggen, waardoor de boeren extra kos ten moeten maken. In een tijd waarin het niet zo goed gaat met de boeren, is het Van onze correspondent SLUIS - De veertiende bra derie van Sluis is een van de drukste evenementen van de afgelopen jaren gewor den. Alleen zaterdagavond was het wat minder druk. De regen viel toen met bakken uit de lucht en iedereen zocht een goed heen komen. Enkele vandalen maakten van de betrekkelijke stilte gebruik om het stro onder een van de klimmasten in brand te steken zodat de brandweer nog moest uitruk ken. De organisatie is ondanks dat incident zeer te spreken over de braderie. Het was de afgelopen dagen zo druk dat de automobilisten die wat later kwamen, hun auto tot ver bui ten Sluis moesten achterlaten. Alle parkeerplaatsen waren al vroeg vol en ook langs de stoepranden was nergens meer een plaatsje te vinden. De zaterdag gehouden kin derrommelmarkt was zoals ge woonlijk een groot succes. An dere hoogtepunten waren de modelbotenshow, de demon straties kanovaren, de viswed strijd en de optredens van de dweilorkesten. belangrijk er voor te zorgen dat ze zo min mogelijk produktie- kosten hebben, zodat ze goed koper kunnen produceren. Er wordt niet alleen naar het belang van de boeren gekeken. Ook de natuurbeschermers mogen meepraten over de ruil verkaveling. Een vertegen woordiger van 't Duumpje is adviserend lid van de commis sie. Hij is echter niet stemge rechtigd. Het gebied Oostburg-Sluis wordt momenteel administra tief verkaveld. De plannen hiertoe zijn reeds in een ver ge vorderd stadium. Ook in dit ge bied wordt vooral kavelruil toegepast, omdat daar ook de ontwatering en de ontsluiting redelijk goed zijn. Maris-Koster sprak de hoop uit dat het gebied Aardenburg het volgende jaar op het verkave lingsschema wordt geplaatst. Woordvoerder Brinkman van de Centrale Landinrichtings Commissie vertelde dat die wens hoogst waarschijnlijk zal uitkomen. Hij vertelde dat ad ministratieve ruilverkaveling vooral in Zeeland wordt toege past. Tot nu toe zijn de aanvra gen uit de rest van Nederland afgewezen. De gedeputeerde liet weten dat volgens haar de landbouw nog steeds een vooraanstaande positie innneemt in ons land. Wel moeten de boeren inspelen op de nieuwe behoeften van de comsument. „Niet meer, maar betere produkten". Ook moet de boer oog hebben voor het landschap, de natuur en het milieu. IJZENDIJKE - Al enkele jaren zit de commissie Streekmuseum IJ zendij ke in zijn maag met het avond programma van de folklo ristische dag, die dit jaar wordt gehouden op zater dag 18 juli. De Regionale Agrarische Kommissie (RAK) hield ieder jaar een evennementendag in Oost burg, die dit keer geen door gang vindt. De combinatie was snel gemaakt. De trac- torbehendigheidswedstrijd, het hoofdonderdeel van de agrarische evenmentendag, wordt voor de eerste keer als avondprogramma ge houden tijdens de folkloris tische dag. Gestreden wordt om de Grote Prijs van IJ zendijke. Zowel de RAK als de commis sie Streekmuseum heeft dit ini tiatief toegejuicht. De tractor behendigheids wedstrijd moest volgens RAK toch in stand worden gehouden. Al vele ja ren lang is dit een vast gege ven. „Het leek er eerst op dat we de wedstrijd in mijn eigen regio kwijt zouden raken," al dus Luc Buysse, lid van de Zeeuwse en landelijke tractor- behendigheidswedstrijden. „Het is toch leuker om deze wedstrijd samen te houden met een evenement. Daarom dach ten we gelijk aan de folkloristi sche dag. Wij willen het evene ment naar het publiek bren gen." Zaterdag 18 juli vanaf onge veer 19.00 uur zullen de deelne mers, zowel landbouwers als niet-landbouwers en wellicht enkele toeristen, de eerste me ters rijden. Buysse: „Deelname is voor iedereen vrij, ook voor toeristen. Het gaat om de gezel ligheid. Daarom zijn de prijzen ook niet van al te grote waarde. De commissie StreeKmuseum stelt de Grote Prijs beschik baar." Een tractorbehendigheids- dwedstrijd bestaat uit vier on derdelen. Naast het trekken van een wagen of een machine met de tractor, moeten de deel nemers ook gebruik maken van de hefinrichting, met de voor lader werken en tenslotte de vaardigheid met de tractor be wijzen. Het wedstrijdelement bestaat uit rijvaardigheid en veiligheid. Snelheid speelt een ondergeschikte rol. Ieder jaar worden er verschil lende soorten tractoren ge bruikt, zodat niemand bevoor deeld kan worden. De tractoren zijn eigendom van de Land- bouwpraktijkschool. Om de wedstrijd meer cachet te geven zal er voor de bezoekers nog een extraatje zijn. Naast de braderie en de tap met terras wordt er een tentoonstelling gehouden van tractoren uit de Marshall-periode. Omstreeks 21.30 uur wordt het einde van de wedstrijd ver wacht. Daarna vindt voor de eerste keer sinds jaren weer een openluchtbal plaats. Het Scheldekwartet verzorgt die avond de muziek. De liefdesmeter was bij de leerlingen zeer in trek FOTO WIM KOOYMAN TERNEUZEN - Met een creatieve dag voor de leer lingen begon gisteren de feestweek van scholenge meenschap De Leeuwtjes in Terneuzen. De school bestaat dit jaar een halve eeuw en houdt in het ka der van dat jubileum ver schillende activiteiten. Vorige week zag het er nog naar uit dat het feest in het hemelwater zou vallen. Maar dat viel mee. De nieuwe, eigen vlag hing fier bij de in gang van het zonovergoten schoolplein, waar leerlingen uit verschillende klassen uit maakten wie het sterkste was in basketbal. Dat was slechts één van de onderdelen aan de hand waarvan uitgemaakt werd welke klas aan het eind van de dag met de overwinnaar- staart zou gaan strijken. In de klaslokalen ging het er al lemaal een beetje 'anders dan anders' toe. In het Huishoud- kundelokaal werden panpiz- za's en sorbets vervaardigd, onder opvallend grote be langstelling van de leer krachten, die hun taak - be oordelen van de kwaliteit- bijzonder serieus namen. De leerlingen waren voor het feest in gelegenheids- groepen samengebracht. „Ze zijn daarin actief met elkaar bezig en het aardige is dat de klassen nu eens zijn doorbro ken. Het is een feest mét en vóór de leerlingen", aldus di rectrice D.P. de Buck. Ze hadden er zin in. De eersten arriveerden al om kwart voor acht op school, terwijl het programma pas een half uur later begon. Met name bij 'Tehatex' (Tekenen, handenarbeid en textiele werkvormen) vierde de crea tiviteit hoogtij. Onder mu ziekbegeleiding toonden de leerlingen eigen kledingont werpen in voorstellingen van mime en dramatische ex pressie. Het schoolembleem -de leeuw- kreeg velerlei verschijningsvormen in pa pier, kunststof of ijzermate riaal in het handenarbeidlo- kaal. In weer een andere ruimte was gekozen voor het thema 'feest', al stak ook daar de heerser van het dierenrijk met grote regelmaat de kop op. Ook werden er bloem- stukjes gemaakt en konden toekomstige romantische ge voelens worden bepaald aan de hand van een 'Liefdesme ter'. De werkstukken zullen woensdag tijdens de tentoon stelling (met actueel en ar chiefmateriaal) te zien zijn. Dan is er ook een reünie van oud-leerlingen en leerkrach ten. Het middagprogramma bestond gisteren uit voor drachten en toneelstukjes, playback, zang en dans. Ze waren speciaal voor deze dag bedacht en staan los van de Bonte Avond die later deze week in het Zuidlandtheater wordt gehouden. Het feestprogramma ver meldt voor vandaag een sportdag met onderdelen als zwemmen en softball. Mor gen, woensdag, wordt in de binnenstad een Leeuwen jacht gehouden, met de leer lingen als jagers en de leer krachten als - verklede - prooi. Gedurende de week wordt heel wat belangstelling ver wacht van de kant van ouders, ZLM-bestuur en in- spekties van lager en middel baar beroepsonderwijs. Een vijftigjarig jubileum is bij uitstek aanleiding voor een terugblik. Dat de volgende vijftig jaar er heel anders uit komen te zien, staat voor juffrouw De Buck wel vast: „Het voortgezet onderwijs onder gaat in 1990 grote verande ringen. Daarmee krijgen wij, zoals trouwens elke scholen gemeenschap, te maken. Wat het voortgezet basisonder wijs betreft: aan de ene kant zit dat in de ijskast, aan de andere kant staat het in de gloeiende zon. Het is voorlo pig nog een politieke kwestie. Wij gaan als school door, maar er zal wel een en ander veranderen." Door Emile Calon TERNEUZEN - Emancipa tie in de Zeeuws-Vlaamse ziekenhuizen. Daar is het niet al te best mee gesteld, zo bleek zaterdag tijdens een studiedag in het vrou wengezondheidscentrum Katelijne in Terneuzen. Ruim tachtig procent van het personeel bestaat uit vrouwen. In het bestuur, de onderne mingsraden en de directie overheersen echter de mannen. Verder is er geen kinderop vang. Borstvoeding tijdens het werk mag alleen in het Oost- burgse ziekenhuis, hoewel wet telijk toch vastgelegd is dat een moeder haar baby tijdens het werk mag voeden. Ook op andere punten springt Oostburg er positief uit, terwijl toch alle ziekenhuizen in een en dezelfde stichting zit ten. Volgens de deelneemsters komt dat doordat een vrouw in de Oostburgse directie zit. Zo krijgt het personeel daar te ho ren dat men na de zwanger schapsperiode nog enkele we ken onbetaald verlof kan ne men. Die bepaling is in de CAO opgenomen, maar het perso neel van de ziekenhuizen in de Kanaalzone wordt niet op de hoogte gebracht van de moge lijkheid. Als een jonge moeder de CAO kent en om die verlof periode vraagt, wordt er zelfs erg moeilijk gedaan. De deelneemsters aan de stu diedag vrezen dat er bij het nieuwe streekziekenhuis De Honte in Terneuzen geen kin deropvang komt. Zo'n crèche is wel opgenomen in de bouw plannen, maar de vrouwen hebben in de wandelgangen gehoord dat de opvang er waarschijnlijk niet komt. Een slechte zaak, vinden ze. Ze gaan dan ook alles in het werk stellen om er voor te zor gen dat de crèche er toch komt. „Dat is belangrijk voor jonge moeders die willen werken", stelde Antonie de Beaumont van de stichting Vrouw en werk Zeeland. Verder willen ze dat er meer mogelijkheden voor deeltijdba nen komen. In Oostburg is het niet zo'n probleem om part time te werken. Bij de andere ziekenhuizen ligt dat echter veel moeilijker. De vrouwen hebben nog meer wensen. Zo moet de di rectie verpleegsters stimuleren om vervolgopleidingen te be zoeken. Mannen worden daar toe wel aangezet. „Maar dat past in het rollenpatroon. Man nen zorgen voor het gezin en moeten daarom meer kansen krijgen", zo is een klacht van de deelneemsters. Opgemerkt werd dat ook veel vrouwen nog volgens dat rollenpatroon denken. „Velen vinden het niet meer dan lo gisch dat een man extra kansen krijgt. Als een vrouw wordt be vorderd, moet ze aan alle eisen voldoen. Een man mag falen, een vrouw beslist niet". De ziekenhuizen, en die niet al leen, maken het vrouwen moei lijk om zowel een gezin op te voeden als te blijven werken. „Om die reden stoppen velen met hun werk. De combinatie is te moeilijk, vooral door het ontbreken van een crèche. De moeilijkheden bij het verkrij gen van een part-time baan stimuleren niet om carrière te maken", vertelde Nel Florusse. De vrouwen blijken niet te vreden over de naamsverande ring van hun beroep. Ze heten tegenwoordig verpleegkundi gen. „Zodra een paar mannen ons werk doen wordt de naam veranderd. We moeten daar niet aan toe geven. Wij zijn en heten verpleegsters", zei Flo russe verder. Joke Storm van de vakorga nisatie Het Beterschap wees de deelneemsters er op dat eman cipatie vaak financiële voorde len voor een ziekenhuis heeft. „Dat argument hebben we veel te laat op tafel gelegd. We zijn daar nu pas achter gekomen. Wijs de directie en het bestuur op het geldelijk voordeel en ze worden gevoelig voor onze ar gumenten". Tijdens de discussie bleek dat de ondervertegenwoording van vrouwen in de onderne mingsraad niet alleen te wijten is aan het beleid. Vrouwen stel len zich vaak niet kandidaat. Om die reden moeten vrouwen elkaar meer steunen, elkaar stimuleren. Samen er voor zor gen dat bestaande structuren worden doorbroken. „Niet al leen in Zeeland of Nederland. Maar in de gehele wereld", al dus Storm. GOES, 29 juni - Sla natuur st. kl. 1 B 16, kl. 2 B 13-18. Bloemkool st. kl. 1 gr. 90-210, kl. 2 120, fn. 60, gr. 70-140, mi. 60, kl. 3 st. 45. Bospeen natuur kl. 1 gr. 85. Spitskool kl. 2 A 88. Snijbonen glas kg kl. 1 fn. 570-580, kl. 2 kr. 360. Rode kool kg kl. 1 B 10. Kroten bos kl. 2 A 39-50. Uien bos kl. 1 20-72, dr. 41. Peulen kg kl. 1 720-880. Aardbeien open gr. ds x200 gr. kl. 1 56-63, 500 gr, kl. 1140, kg kl. 2 190-290. Rode bes doos x200 gr. kl. 1 180, B 150-170, kl. 2 10-100, 500 gr. kl. 1 B 190. Jonkheer Van Tets ds x200 gr. kl. 1 A 185. Bramen doos 150 gr. kl. 1 640. Kruisbessen kg kl. 1 350. Frambozen doos x200 gr. kl i 190-260, B 150-160. Glen Glova doos x200 gr. kl. 1 290-340. Vroege aardappelen kg kl. 1 bo. 48-64, d) 37-44, kr. 40-77, mi. 43-59, kl. 2 kr 87 mi. 47-53. Late aardappelen ke kl. 1 bo. 2. AMSTERDAM, 29 juni - Aardap. peltermijnmarkt: In bintje 50mm, oogst 1987 werd 1 contract verhandeld voor levering no vember bij een prijs van 4 19c,, en 72 contracten levering april tegen ƒ25,40 tot ƒ25,20. de stem. ming was voor november kalm en voor april pijshoudend. BREDA - Aan het Nederlands Wetenschappelijk Instituut voor Toerisme en Recreatie te Breda is geslaagd voor het diploma Toeristisch/economisch uitgaand: mej. N. Kramer, Ka- pelle. BREDA - Modevakschool Ensaid: kostumière: Titin Boogaard, IJzendijke; tailleuse: Sonja Jacobse, Oostburg. HENGSTDIJK - De Vogel, 22 schutters: hoge vogel en grootste aantal (6): J. Sinave, Wetteren; eerste zij vogel: P. van Hooye, St.- Jansteen; tweede zij vogel: B. Heene, Eeklo. HULST - Bejaardenschieting, zaal De Blaauwe Hoeve, 26 schutters: hoge vogel: R. de Rijk, Hulst; eerste zij vogel: mevrouw Van Meelen; tweede zij vogel: J. van Meelen, beiden Kloosterzan- de; grootste aantal (5): M. de Klerk, Verrebroek; vliegende vo gels: R. Verschuren en R. de Rijk, Hulst. HULST - Zaal De Kroon, 20 schutters: hoge vogel: F Vos, Kieldrecht; eerste zij vogel: C. Schuurman, Hulst; tweede zij vo gel: J. van Delft, St.-Jansteen; grootste aantal (4): J. de Bin, De Klinge. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 47 schutters: eerste hoge vogel: J. Moorthamer, Boschkapelle; tweede hoge vogel: P. Koster, St.- Jansteen; eerste zij vogel: A. de Saeger, Heikant; tweede zij vogel: Ch. Frankaert, Kapellebrug; derde zij vogel: W. Ongenae, Hei kant; vierde zij vogel: R. de Vil der; grootste aantal (6): N. Akke, beiden De Klinge. KLOOSTERZANDE - Zaal Mo lenhof, 27 schutters: eerste hoge vogel: A. de Waal, Klooster- zande; tweede hoge en eerste zij- vogel: J. de Waal, Koewacht; tweede zij vogel: P. van Meelen, Clinge; grootste aantal (6): J. Verschoten. St.-Jansteen. KLOOSTERZANDE - Zaal Mo lenhof, 20 schutters: hoge en eer ste zij vogel: E. Luyloc, Hulst; tweede zij vogel: J. Verschoten, St.-Jansteen; grootste aantal (6): R. Verschoten, Hulst en L. van Goethem, Kloosterzande. KLOOSTERZANDE - Bejaar denschieting, zaal Molenhof, 29 schutters: hoge vogel: R. de Rijk, Hulst; eerste zij vogel: R. Hiel, Kloosterzande; tweede zij vogel: R. Beulaert, Hulst; grootste aan tal (6): J. Sponselee, Kloosterzan de. KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 41 schutters: hoge vogel en grootste aantal (5): W. Ferket, Stekene; eerste zij vogel: B. Schelfhout, Clinge; tweede zij vo gel: W. Vervaet, Lokeren. KOEWACHT - Bejaardenschie ting, zaal Oude Molen, 28 schut ters: hoge en eerste zij vogel: E. Hanssens, Moerbeke; tweede zij- vogel: P. van Remortel, St.-Jan steen; grootste aantal (4): J. Suy, Koewacht. KOEWACHT - Zaal P. van Stee- ne, 30 schutters: hoge vogel: M. van Hoeke, Zuiddorpe; eerste zij- vogel: P. Martens, Koewacht; tweede zij vogel: G. Smet, Steke ne; grootste aantal (5): R. de Smet, Koewacht. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 26 schutters: hoge en eerste zij vo gel: J. de Waal; tweede zij vogel; mevrouw H. Groenewegen; grootste aantal (4): G. Baart en M. Goossens, alloen Koewacht. KOEWACHT - Bejaardenschie ting, zaal P. de Vlieger, 33 schut ters: hoge vogel: A. van de Bran den, St.-Jansteen; eerste zij vogel; R. Colpaert, Moerbeke; tweede zij vogel: Th. de Caluwé, Koe wacht; grootste aantal (4) Janssens, Moerbeke. OSSENISSE - Puntenschieting tussen Zeemeeuw en Hellegat, schutters: Zeemeeuw 27 punten, Hellegat 29 punten. TERNEUZEN - De Westerschei- de, 39 schutters, blokschieting; winnaar: Th. Neve, Westdorpe, TERNEUZEN - Staande wip, De Westerschelde, 40 schutters: eer ste hoge vogel: J. Vilder; tweede hoge vogel: A. Hoogstrate, beiden Terneuzen; eerste zij vogel: J, Taepe, Eeklo; tweede zij vogel: P van Esbroek, Axel; derde vierde zij vogel: W. Landsman, Terneuzen. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg 40 schutters: eerste hoge vogel:! Kogelman; tweede hoge vogel; M. Suy, beiden Zuiddorpe; eerste zij vogel: J. Heulinck, Overslag; tweede zij vogel: J. van Kerkho ven, St.-Jansteen; grootste aan tal (5): A. D'Hooghe, St.-Jansteen en A. de Mey, Zuiddorpe. ZUIDDORPE - Staande wip, St.- Sebastiaan, 66 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: G. Uytendaele, Zelzate; tweede hoge vogel: L Temmerman, Wachtebeke; ste zij vogel: M. Mathijs, Koe wacht; tweede zij vogel: R. Apers, Overslag; derde zij vogel: J. van de Walle, Brugge; vierde zijvo gel: L. de Letter, Wachtebeke Wip 2: eerste hoge vogel: G Arens, Moerbeke; tweede hoge vogel: L. Inghels, Zuiddorpe;eer ste zij vogel: W. Kok, Axel tweede zij vogel: G. Uytendaele, Zelzate; derde zij vogel: L. Ver- eecken, Kemzeke; vierde zij vo gel: A. de Munk, Zuiddorpe. ZUIDDORPE - Staande wip, St Sebastiaan, 61 schutters: Wip eerste hoge en tweede zijvogi Herman, Axel; tweede hoge vo gel: J. van Kerkhoven, Moer beke; eerste zijvogel: J. Wouters Windham; derde zijvogel: E Plasschaert, Zuiddorpe; vierde zij vogel: F. de Dijker, Axel. Wip 2: eerste hoge vogel: G. Suy, Zuiddorpe; tweede hoge vogel: A Slok, Koewacht; eerste zijvogel: J. Visser, Axel; tweede zijvogel M. van Waes, Zuiddorpe; derde zij vogel: J. Wouters, Windham; vierde zij vogel: F. van Poucke, Koewacht. ZUIDDORPE - Zaal M. de Cock 25 schutters: eerste hoge en eer ste zij vogel: W. de Waal, Axel; tweede hoge vogel: E. Inghels; tweede zij vogel: J. Kogelman; grootste aantal (6): M. de Cock allen Zuiddorpe. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Het derde schoolzomerfeest, dat zaterdaj op en rond het schoolplein van de rk basisschool Molen- bolwerk werd gehouden, leverde een netto opbrengst o[ van 2300 gulden. Vooral de nieuwe activiteiten zoals pa raplu-hangen, schminken en de rollenwedstrijd vielen enorm in de smaak. De hele dag waren er veel bezoekers. „Het was een geslaagde dag", aldus onderwijzer Frank van Poucke van de organiserende werkgroep. „We hebben alweer enkele leuke ideeën voor vol gend jaar". Het schoolzomer feest wordt om de twee jaar ge houden. De opbrengst is be stemd voor het organiseren van activiteiten van de leerlingen. De bezoekers konden aan talrijke activiteiten deelnemen. Veel kinderen lieten zich schminken door Peter en Frida Impens, of namen deel aan het paraplu-hangen, koemeiken of een rollenwedstrijd, onder het toeziend oog van Willem Ver- planke van de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen. Ook de trekker-trek-tractor van Frans Temmerman kreeg veel bekijks. De schandpaal, waarbij natte sponsen op de leerkrach ten konden worden gegooid, was erg in trek. Walter Min- naert en Ludwig de School meester verzorgden in de school een demonstratie body building, terwijl muziekver eniging Geduld Overwint en showband Jeugdbelang de be zoekers op een wervelend op treden trakteerden. Winnaar ballenschieten: Tristan de Sutter; paraplu- hangen: Laura de Jaeger en Lars Nygaard; koemeiken: Sandra van de Broeke en Harry de Greef. Raadspel trac tor: George de Sutter, Ballon nen (38) Larissa de Jaeger Krikkers: Esther Verhoosel Rollenwedstrijd: Roger van ie Bunder, Vanessa Verbeke, An gelo de Houck en Noortje Greef. Bonnenwedstrijd: W" nie du Puy. Van onze verslaggever IJZENDIJKE - De Classic Vehicle Club rijdt zondag' juli de West-ZeeutfS' Vlaamse Smokkelroute Aan de tocht doen zo'n ventig old-timers mee. Onderweg moeten de bestuur ders en hun passagiers ver schillende opdrachtjes vervul len. Daartoe behoort het zoels' van smokkelaars. Eentje heen een baal met echte boter op W rug. Wie hem vindt krijgt e» pakje roomboter. De dag wor® besloten met een etentje in Hof van Koophandel te IJ^ dijke, waar om 11 uur ook start is. Aids verandert de script levensstijl in Hollywood. De scène met Hanks in een fil die die is gebaseerd op de oud siedetectivereeks 'Dragnet', soort raad dat Hollywood is ven aan bioscooppubliek: seks meenschap met uiteenlopenc ners, vooral zonder besch< maatregelen, kan in het aids dodelijk zijn. In de nieuwste James Bo 'The Living Daylights', houd Timothy Dalton uit Wales, debuut maakt als Agent 007 zegge en schrijve één vriend» trice Maryam d'Abo. Bond pk talenten vroeger te delen m stens drie vrouwen per film. „Ongebonden seks is verled zegt de scriptschrijver van d films, Richard Maibaum. „D; weerspiegeling van de wereld ons alleen maar verstandig antwoord". Aids heeft in Hollywood hare slagen. Er zijn maar weinig die niet iemand kennen die immuunziekte is overleden, hebben, aangevuurd door E Taylor, deelgenomen aan talr ties voor het bijeenbrengen v voor het bestuderen van de zie De dood van Rock Hudson i t OVlIDIi o n n o i Titelpagina van een eersti kespeares verzamelde toneel faamde folio-editie van komt ook hij aan bod in 'C het Theater'. Door Hans Rooseboom In dit jaar 1987 worden d van de grootste Ned landse schrijvers herdac Joost van den Vondel w< 400 jaar geleden gebor Constantijn Huygens ovi leed in 1687, en Multat stierf een eeuw geleden. De Vondel-herdenking hi ben we nog voor de bo diens geboortedag valt paé november. Multatuli is eer< dit jaar geëerd met een stai beeld in Amsterdam, C< stantijn Huygens met een i gebreide expositie in woonplaats Den Haag. Zowel over Multatuli over Huygens zijn dit j: boeken verschenen waarin schrijver in kwestie wordt 1 licht vanuit eenzelfde zichtspunt, namelijk dat v de vrouw. Beide heren hebb zich tijdens hun leven niet c betuigd gelaten op dat gebi

de Stem | 1987 | | pagina 12