tanker vlot INGHOUDERS MET BLIJ MET TERUGGEVEN VERGUNNING ;ing op Drieduizend bezoekers Boudeloofeesten Succesvolle Zeeuwse Dag van het Paard Politie Schouwen geeft voorlichting 6 INI. APPORT PLAATSELIJK NIEUWS INSTEM VAN ZEELAND 2 MAANDAG 29 JUN11987 OORKOMEN T6 jROEDE - Camping De Voordhoeve in Groede heeft jjn vergunning terug. Eind orige week stond de ge- neente Oostburg toe dat de amping weer open ging. Überti's winnen trofee scouting routes in Aar denburg (I 5-1 O®' mogelijk die routes uitge- ALLEEN DEZE WEEK Meer open dagen bij Dow Chemical Freewheel wint zesde sterrit Westdorpe Oostburg Uitslagen EEN BETROUWBARE TELEFOON KOMT VAN DE PTT t het water nog driee- ïenhalve meter zou zak en. De Arminia met zijn ding benzine was op eg van de Sloehaven te lissingen naar Duis- urg. Omstreeks half vijf p het vaartuig bij echt zicht vast op de ndbank. De schipper obeerde nog wel om op gen kracht vlot te ko en. Toen dit niet lukte, ep hij de hulp in vari eepboten. De Waasland n Willem Muller en ultrtug 4 van Multrship t Terneuzen maakten ist aan het achterschip slaagden erin de ge rande binnenvaarttan- er naar dieper water te epen. Na een inspectie door e Verkeersdienst Wes- xschelde kreeg de Ar- inia, die geen schade ad opgelopen, toestem- ing zijn reis voort te :tten. Langeweg-Bankertlaan i iteruit gereden de Bankert een voorrang aan W.H. ui reed. oordhoeve weer open fan onze verslaggever jet bedrijf raakte eind vorig aar de vergunning kwijt omdat r regelmatig teveel eenheden op het terrein stonden. Vaak was de beheerder gewaarschuwd dat de vergunning op het spel stond maar na de zoveelste overtre ding besloot Oostburg tot hande len over te gaan. Volgens wethouder J. de Vries (re creatie) voldoet het bedrijf nu aan alle normen die de gemeente kan stel len. Zo is er een vijf meter brede groensingel aangeplant en zijn er vol doende toiletten en douches. De Woordhoeve stond lange tijd zeer slecht aangeschreven. Niet alleen bij de gemeente maar ook bij de colle ga's. De vereniging van Zeeuws- Vlaamse campinghouders juichte destijds het besluit tot intrekking van de vergunning toe. Voorzitter C. Bolijn-Hertzberger vertelde toen dat de camping een smet werpt op het blazoen van de an dere recreatiebedrijven in de streek. Vorig jaar bezat het bedrijf zeer slechte caravans die verhuurd wer den aan gasten die niet meer terecht konden op de andere bedrijven. Colle ga's van de Woordhoeve moesten toen vaak noodgrepen toepassen om gas ten die niet langer op de Woordhoeve wilden staan op het eigen bedrijf on der te brengen. Bolijn verklaarde dit weekeinde dat ze niet echt blij is met het besluit van de gemeente. „Het blijft een min dere camping. De beheerder biedt ab soluut geen waar voor het geld dat de gasten hem moeten betalen". Ze vindt het jammer dat de ge meente niet in staat is om kwaliteits eisen te stellen. „Geen enkele instan tie kan dat. Wie slechte caravans ver huurt, kan feitelijk door niemand aangepakt worden. Alleen de gasten kunnen dat, maar de meesten laten het wel om een gerechtelijke proce dure aan te spannen. Je hebt altijd de kans zo'n zaak te verliezen en dan moet je voor de kosten opdraaien". J. Joosten, de beheerder van de camping, was gisteren niet bereik baar voor commentaar. itraat is J.V. uit IJzendijkf en de weg niet vrijliet, me ird door A.H. uit IJzendijke ateriële schade. D. te IJzendijke is een gra uimingsdienst is van deze ilveren waarderingsteken van Scouting Nederland, heette de lanwezigen welkom met de logan 'Vijftig jaar St. Huber- tus, scouting goed jeugdwerk'. Hierna volgde een ganzen bordspel met veertig opdrach ten. Het spel voerde de deelne mers onder meer door de bin- aan de Pasdam reed eer lenstad van Terneuzen en via ie Zeedijk. Alle opdrachten iadden betrekking op de vijf- ligjarige historie van de groep, üverigens was de tocht zo'n jvstraat-Rij ksweg ontstora ,-f kilometer langer dan voor- Hrio anfn'c hotrnlflfon ura. u.i ivoli te IJzendijke reed P.C nuit de bebouwde kom de jorrang verleende aan een omende personenauto he it. Zware materiële schadr moesten worden wegge- werpen tegen een boom en R. een verkeerd pedaal in drie auto's betrokken wa de richting Draaibrug, be reed achter op de in de fill rvolgens door de botsing o[ de ingerichte expositie. Fo- m oude logboeken en films lit de oude doos moesten de listorie van de scoutinggroep tóen herleven. Tevens kregen aanwezigen de primeur te ien van de film 'Vrijdag ge haktdag', een horrorfilm ge maakt door de rowangroep. Na de gezamenlijke barbe- :ue werd met de hele club een livalrace gespeeld. Mevrouw fan der Heijden bleek in deze mock-out-show over de leeste praktische kennis te be- van J. de J. uit Terneuzen den beschadigd m vrijdag op zaterdag zijr zeven geparkeerd staand negen banden kapot gesto nke schade toegebracht aai geparkeerd op de Markt n Boschsstraat en Fahren- s) gevolgde route moest ook jes het ontgelden, etser R. M. uit Terneuzen wielpad langs de Guido Ge- bromfiets bestuurd door M ien richting reed. M. liep bi bikken. De leiding besloot de erwijl zijn voertuig gehee wste dag met TV-presen- latie op een scherm van tien bij lijf meter bij een knapperend lampvuur. Zondag werd de dag begon- het vuur spoedig meester ien met een aandachtsdienst loor aalmoezenier J. Mikkers, werd tijdens afwezigheid iet familieweekend werd be- iioten met een zwem-in, waar sloeg de vlam in de pan in de Irenestraat te Terneu- gingen in vlammen op. De de woning bij de familie De :n. Het hele huis werd over- ilitie wordt niets vermist, J. uit Biervliet liep zater eval op het fietspad gelegei Terhole een gekneusde en richting Terneuzen toen bi nobilist C. A. uit Hulst dif lurant De Kraag kwam. litie in Vlissingen heeft delT^ l >arresteerd die niet was te- 1 "Ct ia Llcvlltt of uit de jeugdgevangenis :uw ingesloten. De aanhou- :ontrole. De auto waarin de lurd door de 27-jarige M. de ïouden, doch toen de politie n, gaf deze vol gas. Na eer rvolging lukte het deze de het voertuig lagen een ze- lettebandjes van diefstal at- >rt na het middaguur#1 ad op brutale wijze ver het opschrift Trend- in wit-rode letters. rtjJ.er )e dader is volgens de Poll,„San gd half lang haar, gc_ ir en hij droeg een spi»e >ek en een donker jack. )e man moet zich zaterdas je man moei zien m»-;- rnnj' idag omstreeks 13.00 _u, zijn te zien. >ben bevonden op de Axelsedam. De gemeen-^.. van Terneuzen verl(Ze intuele getuigen zich in verbinding te steil 01150-94151 fan onze correspondent TERNEUZEN - Als slot van ie festiviteiten in het kader ian het 50-jarig bestaan tan scoutinggroep St. Hu- lertus uit Terneuzen stond afgelopen zaterdag en zon- jag een familieweekend op iet programma. De leden en amilieleden konden met iet hele gezin deelnemen aan diverse scoutingactivi- leiten en een zwem-in. taterdag werden de 150 deel nemers ontvangen op het «eifje aan het Zuidersport park. Allereerst moesten de lijftien tenten voor de over nachting opgezet worden. Groepsvoorzitter Edy Engels, «langs onderscheiden met het aen, hetgeen menigeen ver- noeide voeten opleverde. Bij terugkomst kon men uitblazen tecreatief gezwommen kon •orden. Tevens waren er aller lei spelletjes. Na afloop bleek de familie Mberti over de beste scouting- nentaliteit te beschikken. Zij tochten de familietrofee in mtvangst nemen. fan onze verslaggever WRDENBURG - Hoogst waarschijnlijk kunnen de loensten die deze zomer iardenburg aandoen ge klik maken van drie ver killende drie routes, de Schans-Wallen en Momu- ®entenroute. eJl N college van B en W wil zo "en> zo laat het de museum- -ommissie weten. Wethouder Keijmel-Cambier hoopt dat zaak binnen een maand het Zuidersportparki' Wis. en w hopen ook op korte (Imijn een andere belofte in te Jrien. Eind vorig jaar liet het ™lege de gemeenteraad reeds had een witte tas D«_?®S.,dat Aardenburg ann- i-HoP' [lelijker gemaakt moet ,oraen voor de toeristen. On- meer door het aanbrengen e uciut:i is vuigciu» ut h. l man van 25 a 30 jaar de vele monu- ift een lengte van circa die de gemeente rijk is. i meter, blond rossig on** P (he bordjes komt te staan :d half lang haar, gezet po» «oud het bewuste monu- Jont is en wat de functie is en 's- Ook komen er borden arop de historische platte- Het college wil verder alle i zijn slachtoffer op de rouj genten in kaart brengen, sen het Zuidersportpark» me panden die gebouwd Avpisednm De pemeentéP? sen 1850 en 1940. De wuseumcommissie komt 'oensdag 1 juli bijeen in het meentehuis. De vergadering *8mt om 19.30 uur. Bennie Schelfhout zingt het lied 'Erme Sloeber' bij de opening van de Sloeberkermis. Van onze correspondent CLINGE - De Sloeberkermis in Clinge werd gisteren door het orkest De Deurtrappers in het bijzijn van vele belangstellenden met een muzikale omlijsting geopend. Met begeleiding van De Deurtrappers zong Bennie Schelfhout het door hem zelf gecomponeerde lied 'Erme Sloeber'. De opening vond plaats bij het beeld van de arme sloeber, een bedelaar die door het Zeeuws-Vlaamse land trok en vele keren in Clinge vertoefde. Het beeld, dat geplaatst is voor de St.-Bernardusschool, werd bij het tienjarig verblijf van De Sterre in Clinge aan de gemeenschap geschonken. „Voor de derde keer vieren we hier in ons dorp de verjaardag van Erme Sloeber, die thans hier in de bloemen is gezet. Dit feest zullen we blijven vieren en er een kermis van maken," aldus leider van de Slober-sympathisanten Eduard Bracke. Vervolgens - FOTO DE STEM COR DE BOER maakte hij het programma bekend, waarbij ieder een uitgenodigd werd om gratis boerenbrood met gekookt spek te komen eten. 's Middags was er in de tuin het bekende mastklimmen. Veel kinderen waagden de kans om naar boven te klimmen, hoewel sommigen de bo venste punt niet bereikten. Ook was er nog een gaaibolling, terwijl er vanaf vijf uur gelegenheid was om te dansen op discomuziek. Vandaag wordt het feest voortgezet met een echte Sloeberkaarting om 19.30 uur. Een spelenmiddag in de feesttent sluit de geslaagde Boudeloofeesten af LAMSWAARDE - De Boudeloofeesten in Lamswaarde kunnen niet meer stuk. De derde editie van de drie feestdagen is zo fantastisch geslaagd dat er volgens de or ganisatoren alle reden is om aan te nemen dat de feesten niet meer weg te denken zul len zijn uit het dorp. „Drieduizend bezoekers zijn er geweest", aldus Frans van Laere, voorzitter van de stichting Carnaval der Lamsoren, die het feest heeft op gezet samen met de blaaskapel der Lamsoren. „Er was een voortdurende stroom van publiek. Geen enkel onderdeel viel in een 'gat', de be langstelling was enorm". De feestdagen zetten vrijdagavond al in met een primeur, de presentatie van de muziekcas- sette 'Vrijheid Eendracht' en de blaaskapel der Lamsoren, getiteld 'Das ist Musik'. Van de cas sette zijn er inmiddels al zo'n 150 van de hand gegaan. De muziek van de blaaskapelavond die daarop volgde bracht het dorp al in de juiste stemming voor de volgende dagen (zaterdag en zondag). Zaterdagmiddag bleek een soundmix-play- backshow met 21 deelnemers nogal wat verbor gen talent boven te brengen. Hoewel men zich soms vertilt aan de eisen van een dergelijke wedstrijd, bleken verschillenden bijzonder goed voor de dag te komen. Winnaars in de junioren- groep (tot 12 jaar) waren Carola en Courtney van Driessche, twee nichtjes, met hun perfecte play-back van het liedje 'Showing out' van Mei en Kim. Eerste bij de volwassenen werd Luc Ruben uit Kloosterzande met het lied 'Run to you' van Brian Adams. Helemaal 'plat' kreeg Berry van Wijk uit Drunen de zaal als winnaar van de soundmixwedstrijd met zijn vertolking van 'Franky' (Lee Towers). Het Boudeloobal zaterdagavond trok zo'n 500 man. 'Bluesette' begeleidde Hans de Booy en de glamourgroep 'Centerfold'. De zondag eindigde met een stemmig concert, uitgevoerd door de Koninklijke Stedelijke Har monie uit Hulst en Vrijheid Eendracht uit Lamswaarde. De dag werd afgesloten met een enthousiaste spelenmiddag, die waren uitgezet in de feesttent en in de beide plaatselijke cafés. Men speelde in ploegen van zes man. De win naars waren: jeugd tot 14 jaar: 1. groep van El mer van Troost en Ivo van Laere; volwassenen: 1. groep van J. Quaak, Pateer en Staal. FOTO DE STEM/COR DE BOER (ADVERTENTIE) Beneluxstraat 7, Oisterwijk, 04242-88565. U bent welkom van maandag t/m zaterdag. Vrijdag koopavond, jpd Van onze verslaggever TERNEUZEN - Dow Chemical in Terneuzen gaat meer ge richte open dagen houden. Af gelopen zaterdag bezochten ruim honderd belangstellenden het bedrijf. Een veelvoud van dat aantal had een kijkje wil len nemen, maar door het be perkte karakter van die dag kon dat niet. Het thema van de dag was 'mi lieu'. Na de zomervakantie wordt om de twee maanden een nieuwe open dag gehouden met een steeds wisselend thema. Zo zal een volgende keer het 'per soneelsbeleid' onder de aan dacht worden gebracht of het 'sociaal beleid'. De belangstellenden die za terdag het bedrijf bezochten, hebben zich naar aanleiding van een advertentie opgegeven. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Freew heel heeft de zesde proef, de Schepentrekkerssterrit, van de Zeeuwse sterrittencom- petitie gewonnen. Dat was echter niet voldoende om de leiding van TC Sas van Gent in het klassement over te nemen. De Sassenaren eindigden in hun eigen plaats op de tweede stek. Voor deze sterrit kwamen 63 deelnemers naar de Betekop- penstad, waar tevens een avondfietsvierdaagse werd ge houden, die 32 deelnemers trok. Woensdag 1 juli staat de PZEM-sterrit in Terneuzen op de agenda, waarna de competi tie zich verplaatst naar West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Uitslag Schepentrekkersrit: 1. Freewheel, Schoondijke 11 punten; 2. TC Sas van Gent 10; 3. TC PZEM, Terneuzen 9; 4. TC De Griete, Ter neuzen 7; 5. De Wielertoerist, Sluis 5 punten. Stand na 7 ritten: 1. TC Sas van Gent, 2. TC De Griete, 3. Freewheel, 4. Wielertoerist, 5. NSM. OPENING - De geheel ver nieuwde basisschool West dorpe wordt vrijdag 3 juli om 15.00 uur officieel geopend. KARNAVAL - De Karna- valsstichting 'De Koeters' uit Westdorpe houdt vrijdag 3 juli een gaaibolling op het terrein van 't Oude Raed- thuys. De bolling begint om 19.00 uur en is de eerste die meetelt voor de kermiscom- petitie. COMMISSIE - De leden van de Oostburgse raadscommis sie openbare werken en pla nologie komen woensdag 1 juli bijeen in het gemeente huis. Op de agenda staat on der andere de uitbreiding van recreatiepark Schoneveld in Breskens. De bijeenkomst be gint om 9.05 uur. SEROOSKERKE - Als een maanlandschap lag zaterdag avond, na de Zeeuwse Dag van het Paard, het terrein van manege De Eendracht in Serooskerke er bij. Als een slordig omgeploegde akker, waar door de natte omstandigheden zware tractoren de veewagens en trailers er op en af moes ten slepen. „We blijven lachen, het herstelt wel weer en binnen drie weken is het weer keurig groen," vertelt Jan Meyers, eigenaar van de terreinen. Door het niet vlot op het keu ringsterrein kunnen rijden, ontstond er bij de vele stam boeken achterstand op het keu ringsprogramma. Ook konden de mannen aan de kassa hun werk niet goed doen. „Laat ons dat nou een dikke duizend gul den kosten, als de mensen maar vlot op het terrein geholpen kunnen worden," zei voorziter Jos Brooymans uit Tholen. Ondanks alles konden toch alle samenwerkende stamboe ken hun keuringen afwerken en in het middagprogramma met de demonstraties hun beste kunnen laten zien. Het grote demonstratieterrein werd dan ook door vele duizenden paar den- en ponyliefhebbers om zoomd tijdens deze achttiende Zeeuwse Dag van het Paard. Welsh Pony's: 1. Linge's Kim van A. Broekaert, Kloosterzande; 2. Stuifakkers Lady van W. Kleyn, Sluiskil; Welsh Pony's halfbloed: 1. Elanka en Shirley van W. Roe- lands, St.-Jansteen; Friesche Paardenstamboek: 2. Kees van't Vogeloord van J. Martens, Hei kant; Larton van C. Langendoen, Wemeldinge; Jecolien van J. de Bel, Goes; Jilka van't Vogelfort van G. Bake, Westdorpe; Haitske van Th. Heyens, Sluis; Guikje van L.Rijks, Wemeldinge. Appoloosa: 1. N.N. van S. de Feyter, Axel; 2. Sas- kia van P. de Waal, Kloosterzande; 1. Freule Hilde van S. de Feyter, Axel; kampioen ouderen: Freule Hilde van S. de Feyter, Axel. Haf- lingers: Hengsten geboren in 1985: 1. Wrendle van de Heksenketer van R. va Rie, Sluis; geboren in 1984;: 2. Monica van de Molendijk van J. Verwilghen, Biervliet; Mer ries geboren in 1982: 1. Silly van Vereniging tot Behoud van Na tuurmonumenten, Heinkenszand; geboren in 1981: 1. Truuske van P. Karelse, Heinkenszand. Trekpaar den: 2-jarige merries grote maat: 1. Charlotte van de Regenjas van S. de Feyter Axel; 3-jarige merries grote maat: 1. Sarina van C. de Ha mer, Schoondijke; Merries ouder dan 10 jaar grote maat: 1. Valda te Zande, van stal Te Zande, Hein kenszand/Kapelle. Merrie veulens oud: Sarina Te Zande van stal te Zande, Heinkenszand/Kapelle. New Forest pony's: 1. Look Outs's Monthy van E. se Theye, Axel; 2. Look Out's Justien vn E. de Theye, Axel; 2. Brummershoeve's Danny Elisabeth van S. van Geetsum, Westdorpe; Duke's Forest Expect van E. de Theye, Axel; 2. Hemel- rijks Anna belle van mevrouw Troost, Axel. Rijpaarden en ponys tamboek: 2. Roderick van A. aan de Wiel, Ossenisse; 1. Ramona van A. Tollenaar, Hoek; Reinhoud van mevrouw Meeuwissen, 's-Heer Arendskerke. Shetland pony's: 2. N.N. van Biesterveld van Staats bosbeheer, Goes; Xandra van het Wafeldorp van J. Jacobse, Hengst dijk; Urtica van Biesterveld van Staatsbosbeheer, Goes; 2. Tritona van Biesterveld van Staatsbosheer, Goes; Rosa van Biesterveld van Staatsbosbeheer, Goes; reserve kampioen: Urtica van Biesterveld van Staatsbosbeheer, Goes; ere- kampioen: Rosa van Biesterveld van Staatsbosbeheer, Goes. Van onze verslaggever RENESSE - De rijkspolitie van Schouwen-Duiveland wil de kleine criminaliteit nog verder terugdringen. Om dat te bereiken heeft de politie een voor lich tings - boekje samengesteld voor de bewoners van het eiland en dan vooral voor de bewo ners van het kustgebied. Het boekje werd zaterdag ge presenteerd tijdens een voor lichtingsdag van de politie in het dorpshuis in Renesse. In het boekje staan allerlei tips hoe kleine criminaliteit, zoals dief stal en mishandeling, te voor komen en wat men moet doen als het toch gebeurd is. Het kustgebied van Schou wen wordt tijdens de zomer maanden druk bezocht door jongeren. Regelmatig zorgden die voor overlast. Tot en met '84 probeerde de politie door mid del van het uitdelen van be keuringen hier wat aan te doen. Dat beleid had echter weinig tot geen succes. Vanaf '85 is de politie voor lichting gaan geven aan met name de café- en campingeige naars en de gemeente hoe bal dadigheid te voorkomen. Vol gens groepscommandant adju dant M. Lenselink is hierdoor het aantal diefstallen en mis handelingen met veertig pro cent afgenomen terwijl in an dere streken van het land een stijging viel waar te nemen. De politie van Schouwen Duive- land is echter nog niet tevreden en wil een verdere daling van het zogenaamde kustgeweld. Om die reden is het boekje ge schreven. (ADVERTENTIE) (voeringen spet ificdties voorbehouden TWINTOON10. Het toestel dat in ieder inte rieur past. Met 6 basisfuncties, zoals nummerherhaling (handig als een nummer in gesprek is), geheugen voor 10 nummers, P-toets voor notitienummer, uitdraaibaar memoplaatje, een traploos regelbare zoemer èn een ultralichte hoornPrijs f 149,-ptt telecommunicatie Bel gratis 06-0402 voor meer informatie en voor het dichtstbijzijnde adres van de PTT Telefoon winkel.

de Stem | 1987 | | pagina 7