de Stem PER O N E E L sectiechef di elektriciteit, C.A.I. en O.V. (m/v) September: de start van een boeiende loopbaan voor jonge mensen 3É METAALBEWERKERS Pre SALES-MANAGER LEIDINGGEVENDE m/v werkmeester (m/v) IENGELS Overnam NV ENWA Midden Brabant opleiding tot ziekenverzorgende maria-oord vinkeveen docent m/v werktuigbouwkunde ENERGIE VAKMAN GECA BEHEER B.V. DE STEM VAN ZATERDAG 27 JUN11987 energie- en waterbedrijf BON ->g HOGESCHOOL WEST BRABANT De Regionale Stichting „Rondom Mark en Weerijs" GEZINSVERZORGING gemeente breda [THERMAL B.V «j ELECTRON WEG 4, 4706 PP ROOSENDAAL. 3REDA - De verkoof n Breda van Nutricic Jalgety is een strategii /reemd 4.5 MILJOEN AM JONGE MARKETINGORGANISATIE! 190 miljard dollar De N.V. ENWA-Midden Brabant is een dochteronderneming van de N V. PNEM. Zij verzorgt de produktie van drinkwater, alsmede de distributie van gas, drinkwater, elektriciteit en CAI.-signalen in Waalwijk, alsook de distributie van gas in Drunen en Vlijmen. Bij het bedrijf zijn circa 60 medewerk(st)ers werkzaam Voor de afdeling Uitvoering wordt gevraagd een HTS-er (richting energie-techniek) met de functie van met standplaats Waalwijk. De afdeling Uitvoering, is onderverdeeld in de secties: - distributie van gas en water; - distributie van elektriciteit en C.A.I.- signalen, alsmede aanleg en onderhoud van de openbare verlichting; - produktie van drinkwater; - inspectie/meterbeheer en verhuur warm watertoestellen. Functie-informatie: De sectiechef is belast met de dagelijkse bedrijfsvoering van de distributienetten (HS en LS en C.A.I.), alsmede met de uitbreiding en het onderhoud. Hoofdelementen van zijn taak zijn: - de zorg voor de continuïteit van de levering van elektrische energie en centrale antenne-signalen, zowel in kwali tatief als in kwantitatief opzicht; - het bevorderen van een optimale dienst verlening aan de verbruikers; - het leidinggeven aan de medewerkers van de sectie en het houden van toezicht op werkzaamheden uit te voeren door derden, - het bevorderen van een veilige en effi ciënte werkwijze. IDe functie dient in nauw overleg en in goede samenwerking met de afdelingschef, de andere sectiechefs, alsmede met de ondersteunende afdelingen te worden ver vuld. Bereidheid tot opname in de storings dienst is voorwaarde. Functie-eisen: - diploma HTS-E (richting energie-techniek); - ervaring op het gebied van de elektriciteits- distributietechniek; - kennis van C.A.I.-techniek is wenselijk, dan wel de bereidheid zich deze eigen te maken; - ervaring in een leidinggevende functie; - goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid; - goede contactuele eigenschappen; - bezit van rijbewijs BE. Betrokkene wordt opgenomen in het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds en de Interprovinciale Ziektekosten Regeling. Het is de bedoeling dat men in of in de nabijheid van de standplaats woonachtig is dan wel gaat wonen. Bij verhuizing kan een tegemoetkoming worden verleend in de verhuis- en herinrichtingskosten. Een psychologisch onderzoek kan deel uit maken van de selectieprocedure. Het resultaat hiervan wordt desgewenst door de psycholoog met de betrokkene besproken, waarna eventueel niet tot rap portering zal worden overgegaan. Alvorens tot benoeming over te gaan zal een vertegenwoordiging van de afdeling Uitvoering in de gelegenheid worden gesteld advies uit te brengen. Voor nadere informatie met betrekking tot de functie kan desgewenst telefonisch contact worden opgenomen met de heer Ing. J. Stokwielder, telefoonnummer 04160 - 41455, toestel 22. Sollicitaties, uitsluitend schriftelijk en tot 14 dagen na het verschijnen van deze advertentie, te richten aan de directie van de N.V. ENWA Midden-Brabant, Postbus 1044, 5140 CA Waalwijk, onder vermelding van vacaturenummer 87-MB-004 in de sollicitatiebrief. Even kennismaken Wij zijn Maria-Oord in Vinkeveen, een ver pleeghuis waar 103 lichamelijk zieke en 90 geestelijk zieke bejaarden verblijven. Maria- Oord bestaat al sinds 1937, maar wij noemen onszelf een modern en toekomstgericht ver pleeghuis. Momenteel werken er zo'n 300 mensen, mannen en vrouwen, die in nauwe samenwerking en met veel energie werken aan de best mogelijke zorg voor onze zieke bewoners. Momenteel bestaan er in ons Verpleeghuis weer plaatsingsmogelijkheden voor de die in september a.s. van start gaat. De opleiding duurt 2V2 jaar en begint met een voorbereidingsperiode van ongeveer 7 maan den (met 6 weken vakantie). Je volgt dan theorielessen aan het Opleidingsinstituut voor Verzorgende Beroepen in de gezondheidszorg (OVBU) in Utrecht. Het tweede deel van de opleiding, bijna 2 jaar, is een gecombineerde leer/werkperiode. Dus niet alleen theorieles sen, maar zeker ook je kennis echt toepassen in de praktijk ervaring opdoen. Als je je diploma op zak hebt, krijg je van ons een contract voor onbepaalde tijd, zodat je verzekerd bent van een vaste baan in ons verpleeghuis. Wie zoeken we? Enthousiaste mensen die ten minste 16 jaar en 8 maanden oud zijn en één van de volgen de opleidingen hebben gevolgd: e LBO met ten minste 2 vakken op C-niveau, bij voorkeur aangevuld met een 1- of 2-jarige INTAS; MAVO; overgang naar het 4e jaar HAVO/VWO. Wat bieden we? Tijdens die beroepsvoorbereidende periode krijg je een vergoeding van f 395,- per maand en kunnen je ouders in aanmerking komen voor kinderbijslag. Na die periode ga je een salaris verdienen van f 1.160,- bruto per maand. Wil je niet elke dag op en neer rei zen, dan kun je bij ons een kamer huren in de personeelsflat. Wanneer je een informatiebrochure en een sollicitatieformulier over deze opleiding wilt, dan kun je de bon invullen en verzenden. Stuur de bon aan: Verpleeghuis Maria-Oord, Antwoordnummer 5504, 3600 XP Vinkeveen. f" Naam Adres (postzegel niet nodig) voorl. Postcode Woonplaats Vooropleiding VERPLEGING/REAKTIVERING Herenweg 69, 3645 DH Vinkeveen Telefoon (02972) 17 35 Sector Technisch Onderwijs Lovensdijkstraat 61 4818 A] Breda Postadres Postbus 90 116 4800 RA Breda Telefoon 076 -225711 Binnen de sector TECHNISCH ONDERWIJS (HTS) ontstaat met ingang van het nieuwe schooljaar een vacature voor een Taak Het verzorgen van onderwijs, het begeleiden bij afstudeerprojec ten en het mede tot ontwikkeling brengen van nieuwe taken. Functie-eisen De voorkeur gaat uit naar een werktuigbouwkundig (TH) ingenieur of iemand met een gelijkwaardige opleiding, die een brede werk tuigbouwkundige belangstelling heeft, maar bij voorkeur extra interesse voor de vakgebieden energietechniek en mechanica. Minimaal 3 jaren praktijkervaring is vereist. Salariëring volgens Rijksregeling, maximaal f 6.854,- per maand, exclusief 8% vakantietoeslag. Inlichtingen worden verstrekt door de studierichtingsleider Werk tuigbouwkunde, de heer J.H.M. Haagh, telefoon 076-225711 (privé 076-651715). Sollicitaties binnen 14 dagen richten aan Hogeschool West-Brabant, de heer B.H.RJ.M. de Louweren, hoofd Dienst Personeel en Organisatie, Postbus 90116, 4800 RA Breda. Gevestigd te Etten-Leur, Kerkwerve 46, met als werkgebied de gemeenten Etten-Leur, Hoeven, Oudenbosch, Rijsbergen, Standdaarbuiten en Zundert, met als hulpverlening de werksoorten gezinsverzorging, alphahulpverlening en algemeen maatschappelijk werk (totaal 260 personeelsleden), vraagt voor de afdeling gezinsverzorging een met een dienstverband van 20 uur per week, verdeeld over 5 dagen, voor het werkgebied Zundert/Rijsbergen, waar het team bestaat uit vier leidinggevenden. Tot zijn/haar taak behoren: - in gezamenlijk overleg met het team hulpaanvragen behandelen en beoordelen; - het organiseren, bewaken en bevorderen van de hulpverlening; - werkbespreking met verzorgsters en helpsters zowel individueel als in groepsverband; - aktieve deelname aan hel Regionaal team; - in staat zijn om voorkomende administratieve werkzaamheden te verrichten. Gevraagd wordt: - diploma M.B.O,-sd of gelijkwaardige opleiding; - in bezit van auto en rijbewijs; - leeftijd ongeveer 30 jaar; - kunnen werken in teamverband; - ervaring binnen het werk van gezinsverzorging is wenselijk; - de bereidheid hebben inzetbaar te zijn in de hele regio; - de bereidheid hebben inzetbaar te zijn voor bereikbaarheidsdienst avond-weekendhulp. Arbeidsvoorwaarden conform C.A.O. Welzijnswerk, salarisregeling gezinsverzorging. De sollicitaties zullen worden behandeld volgens een door de Stichting opgestelde sollicitatieprocedure. In verband met de vakantieperiode zullen de sollicitatie-gesprekken plaatsvinden na 31 augustus 1987. Nadere informatie is verkrijgbaar bij Corry Vermeeren, team-koördinator gezinsverzorging, telefoon 01608-16450. Schriftelijke sollicitaties met vermelding van personalia, genoten opleiding, werkervaring, gelieve U vóór 1 augustus 1987 te richten aan de di rekt ie van bovengenoemde Stichting, Postbus 138, 4870 AC Etten-Leur. Binnen de Bestuurscommissie Sociale Werkvoorziening (BSW-B) zijn 830 mensen werkzaam in het kader van de wet sociale werkvoorziening, alsmede 70 ambtenaren. Het bedrijf kent in zijn organisatie drie "lijn"afdellngen,'te weten: Industrieel werkverband met afdelingen voor machinale houtbewerking, houtmontage, meubelstoffering, confec tie, administratie, inpakwerk, offsetdruk, elektromontage waaronder printplaten. Cultuur- en civiel-technisch werkverband. Administratief werkverband met medewerkers werkzaam bij overheids- en nonprofit-organisaties, meestal in de administratieve sector. Voor het werkverband Industriële Objecten zoeken wij een Taakinhoud: meewerken aan de uitbouw van verschillende afdelingen, waar 15-20 gehandicapte medewerkers werkzaam zijn; werknemers op de juiste wijze instrueren, leiden en begeleiden teneinde een kwalitatief goed produkt te kunnen waarborgen. Functie-eisen: MTS-niveau, bij voorkeur werktuigbouw of electro- techniek; enige jaren leidinggevende bedrijfservaring, liefst in een industriële onderneming; goede contactuele en organisatorische vaardigheden; begrip voor en inzicht in het werken en omgaan met gehandicapte mensen; een flexibele opstelling, gezien het gevarieerde werk aanbod. Salariëring: Afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring zal het salaris maximaal f 3.271,- bruto per maand bedragen (schaal 6). Bij goed functioneren is maximaal f 3.601,- mogelijk (schaal 7). Een psychologisch onderzoek maakt deel uit van de selec tieprocedure. Bij gelijkwaardige kandidaten zal aan vrouwelijke sollicitan ten de voorkeur worden gegeven. Nadere inlichtingen over de functie worden verstrekt door de heer W. Geusendam, bedrijfsleider, of de heer T. van Toor, hoofd Personeelszaken, telefoon (076) 87 92 14. Kandidaten wordt verzocht hun sollicitatie binnen 14 dagen te richten aan de directeur van de BSW-B, Riethil 11, 4825 AP Breda. Spyer, Van der Vijver Zwanenburg B. V. (SVZ) is een bedrijf, dat zich heeft gespeciali seerd in de teelt en de verwerking van groenten en fruit tot grondstoffen en half fabrikaten voor de voedings- en frisdranken industrie. SVZ heeft vestigingen in Etten-Leur. Baarland en Hien-Dodewaard. Er werken in totaal zo 'n 300 mensen. Binnen de technische dienst in Etten-Leur houdt een groep mensen zich bezig met de bediening van en het onderhoud aan die technische installaties, die energie leveren voor de vries huizen en de produktieafdelingen (koude en stoom). Ook con trole op de werking van de afvalwaterzuivering behoort tot het takenpakket. Door emigratie van één van de mensen, zijn wij op zoek naar de man of vrouw, die in staat en bereid is mede zorg te dragen voor een optimale energievoorziening en daartoe alle voorkomende werk te verrichten. WAT WIJ VAN U VERWACHTEN U bent 25-30 jaar en hebt een voor deze functie relevante oplei ding. U hebt hart voor uw vak en liefst enkele jaren ervaring op dit gebied. U bent bereid in een 3-ploegendienst te werken en door middel van cursussen op de hoogte te blijven van recente ontwik kelingen. BELANGSTELLING? Richt dan uw sollicitatie aan Spyer, Van der Vijver Zwanenburg B.V., Postbus 27,4870 AA Etten-Leur, t.a.v. de heer T. HStapelvoort. Voor nadere informatie kunt u bellen met de heer C. den Boer, telefoon 01608-27321 Spyer, Van der Vijver Zwanenburg bv Etten-Leur Vereisten: Opleiding: Ervaring: Leeftijd: Beloning: Uw sollicitatie kunt u sturen naar: Voor telefonische informatie kunt u bellen: 04257-8911 en vragen naar d(| heer C.A. Geerts. Postbus I 5110 AB Baarle-Nassii THERi Thermal aluminium ramen en deuren vraagt voor spoedige indiensttreding Ervaring met aluminium strekt tot aanbeveling Sollicitaties te richten aan ons kantoor: TEL.(01650)-68850. joor Willem Reijn Dalgety wil met het Pr ropese bodem zetten. L>at vertelt de zeer tevreden di jcteur van Preserven, drs. (Peber, nadat deze week de be .prekingen rond de verkoo Laren afgerond. De werkgele lenheid voor de 295 werkne Iers is gegarandeerd en Dal jety is bereid om miljoenen-in lesteringen te plegen. Met d (erkoop komt een einde aai stien jaar Nutricia in Breda. Preservenbedrijf werd §971 door Nutricia aangekoch en onder de noemer van 'di lersificatie' elk concern bezi las met het opkopen vai (ranche-vreemde bedrijven. Ii e jaren tachtig slaat de slinge |neer terug: de schoenmaker; ouden zich weer bij hun leest. bij Nutricia was Preserven eet jreemde eend in de bijt. Nutri (ia produceert klinische, baby i peutervoeding en melkpro (ukten als koffieroom en cho- ömel. Preserven houdt zich lezig met de produktie van (oude snacks ('Nibb-it') en ge- Iroogde groenten en vlees. De patste produkten wórden gele- rerd aan soepfabrikanten. De ondernemingsraad heeft Jen positief advies over de ver- (oop uitgebracht. Vorig jaar log hield de OR met een nega- (ef advies de verkoop aan Ge- leral Mills, dat de grote hacks-concurrent Smiths op markt brengt, tegen. De orzitter van de OR, H. van (pstal: „We weten allemaal lat Preserven niet in het Nu tria-concern paste en dat er het het oog op de toekomst iets |ou moeten gebeuren". Bij de ordeling van de kandidaat- lopers gebruikte de OR drie riteria: (vestiging Baarle-Nassau) zoekt voor onmiddellijke indiensttreding: De organisatie levert speciale nonwovenprodukten in de gehele wereló| Zij verkeert in een uitbreidingsfase en draagt een expansief karakter. De sales-manager wordt belast met de internationale marktbewerking! e.e.a. in samenwerking met lokale agenten. Daarnaast wordt een bijdrage verwacht t.a.v. het opstellen en realiserer| van verdere uitbreidingsplannen van de onderneming. De marketingactiviteiten richten zich voornamelijk op de volgende sectoj ren: - kabelindustrie (high-tech banderingsmaterialen, o.a. vooj glasvezelkabels) - automobielindustrie - filtratie - medisch-hygiënische toepassingen. - (chemisch) technische vooropleiding - (industriële) marketing, tenminste NIMA-C-niveau - talen: Engels en Duits in woord en geschrift, Frans is een pré. gezien het multi-functionele karakter is enkele jaren praktij sche ervaring in internationale marketing van industriële pro-j dukten een vereiste. Er wordt grote waarde gehecht aan improvisatie-vermoge'l en zelfstandigheid, kandidaat dient bereid te zijn veelvuldig te reizen. 30-35 jaar. deze is in overeenkomst met de belangrijkheid van de functie. Door Jo Wijnen WASHINGTON - In Ned een beetje scheef aangekel de onverwachte poging die enkele weken geleden deei geversbedrijf Kluwer ove men. In het zakelijk nog st te' Nederland behoort de - om niet te zeggen de 'ove de uitzonderingen. Nederl: drijven gaan meestal welo\ fusies aan, in plaats van zi ter te maken van een ande door doodeenvoudig de van dat bedrijf op te kopen In de veel minder scrupuli enigde Staten daarentegen, zij mes aan de orde van de dag. Ii lopen drie jaar gingen in de veer 9.000 bedrijven in ander over. Daar was een bedrag v nabij de vijfhonderd miljard gemoeid. Alleen al vorig jaar vonden overnames plaats, waarmee 1 dollar was gemoeid. Deskundi ken niet langer meer van een Jijke overnamedrang', maar 'overname-manie'. En inplaa overname te zien als een vast bestanddeel van de 'zakelijke c van Amerika, beginnen dieze kundigen zich in toenemende gen te maken over het praktis hoge kosten en de negatieve van veel overnames. Lang overnames zijn een doorslaat gebleken. De enorme sommen met ongeveer de helft van de o\ waren gemoeid, blijken nimme ben worden terugverdiend. D Êen maatschappelijke nadelen bagenoeg alle overnames z" bon, zijn zeer aanzienlijk, waar de economische krach steeds vrij spel hebben, is zo n zelfs de roep om een goede w me overnames en fusies aan str gels moet binden hoorbaar. In de financiële wereld rich1 hek zich vooral op het feit dat mes enorme sommen geld kosfc ln feite niet het effect van een mvestering hebben. Overname slechts zelden tot nieuwe gebou- breiding van het produktiea aanschaf van machines, enzovc overname is eerder het begin zeer geldverslindende afslank J4 bepaalde bedrijfstak, waa zeiden delen van bedrijven wo: sloten of afgestoten. D,e grootste overname die to m de VS heeft plaatstgevonde an Getty Oil door Texaco. I was een bedrag van 10,5 miljai gemoeid. De grootste transact! ae ohewereld betrof de 6,3 milj r kostende overname van R(

de Stem | 1987 | | pagina 6