centrum tief Esnault leidt in Midi Libre Simon den Exter is oppermachtig DDR voelt niets voor Olympische Spelen FAN DE VELDE OOK IN ZWITSERLAND OP DREEF IN BERGETAPPES mS mm Optie van AC Milan op Rijkaard V erandalux wint 24 uur van Borsele BÉN Radio- en fotomuseun in Axel trekpleister )ESTEM SPORT 2 DINSDAG 23 JUN11987 CADEMARIO - Na een week regen won Peter Winnen maandag in zomers weer voor het eerst in vier jaar een wielerkoers in het hooggebergte. ampers bij Post iÉÉÉÉIÉÉ CMS 1^9 A|JV Fraaie winst Judith de Mey Toernooizege De Leeuwkes Herman Webbink wordt erelid van Corn Boys MARC BROODMAN GOED OP DREEF Rentree Zico T14 IQST-BERLIJN (SID) Idst-Duitsland voelt niets oor Olympische Spelen in ,twee stadsdelen van Ber- n Die gedachte werd 0 voren gebracht door de ,'estberlij nse burgemeester 'berhard Diepgen voor het jval Seoel niet langer ge- "tiikt geacht wordt als jympische stad voor 1988. et partijblad Neues Deutsch- dat de meningen van de Oostduitse leiders naar voren brengt, had in de krant van maandag, in een commentaar kritiek op de suggestie uit West-Berlijn en noemde het een nieuw voorbeeld van het niet-realistisch denken van het stadsbestuur. Richard Pound, vice-voor- zitter van het IOC, heeft in een televisie-interview bekend ge maakt dat pas in juni of juli van het volgend jaar het Inter nationaal Olympich Comité zal beslissen of de Spelen van Seoel kunnen doorgaan. „Het is zeer voorbarig", verklaarde de Canadees, „reeds nu te spreken over de mogelijkheid de 24ste Spelen elders te doen plaats vinden". Als eerste van de Olympi sche leiders heeft Pound zich in de afgelopen weken kritisch uitgelaten over de beslissing van het IOC de Spelen aan de Zuidkoreaanse hoofdstad te gunnen. „Op een dag kan het nodig zijn de regering in Seoel te vragen of het evenement kan plaatsvinden. Afhankelijk van het antwoord zullen wij dan een beslissing moeten nemen". In Seoel stelde oppositielei der Kim Young Sam dat Zuid- Korea slechts gastheer zal kun nen zijn, wanneer voor het be gin van de Spelen (17 septem ber 1988) de democratische rechten hersteld zijn. Zijn uit gangspunt is dat een nieuwe .regering de gasten uit de hele wereld moet ontvangen. De voorzitter van de Zuidkore aanse Sportfederatie, Kim Chong Ha, heeft maandag op geroepen tot een nationale in spanning om de Spelen tot een succes te maken. „Een misluk king zal een onuitwisbare schande voor ons en ons land betekenen". innen wint weer eens >an rechts) in shirts van spon- Deto Jeans. FOTO JOS Tweede wedstrijd kampia schap zoetwaterhengelen op Kleine Kreek te Axel van 14.00 16.30 uur. Maandag 29 Juni tot en met vrij 3 Juli: zwemvierdaagse in zwe bad 't Plaatje van 16.00 tot uur. Deelname drie gulden persoon. lemeen klassement: Woensdag 1 tot en met zatenki schler (Zwi) 29.20.24, Juli: expositie van aquarellen 1. Eric 2. Andy - - Jampsten (VSt) op 25 sec., 3. Marco inkttekeningen, vervaardigd di ovanetti (Ita) op 27 sec., 4. Fabio Krijn Dolaard in streekmusa "Het Land van Axel'. Woensdag en met zaterdag van 13.30 tot 11 uur. Zaterdag 4 juli: weekmarkt Axel. Viswedstrijd tussen GOA Ai en Clingse Hentóaarsverêni» 1,Fra> °P 218'13 Alessandro Pa- op de 16.30 uur. Tweedehands boekenbeuis winkelgalerij Cité aan de Noot straatpromenade van 10.00 tot 11 uur. Woensdag 8 juli: RES-motorcn wedstrijden voor amateurs RES-motorcrossterrein, aanval 18.00 uur. Zaterdag 11 juli: weekmarkt k< Axel. RES-motorcrosswedstrijden v sterrein, aanvang 14.00 uur. ulag zevende etappe: 1. Peter innen (Ned) 211,5 km in 5.16.20 40,116 km/u), 2. Fabio Parra jl) op 20 sec., 3. Alessandro Paga- ssi (Ita) op 50 sec., 4. Johan van Velde (Ned) op 1.29, 5. Charly jttet (Fra) op 1.57, 6. Rafael Ace- do (Col) op 2.11, 7. Andy Hamp- (VSt) op 2.12, 8. Acacio da (Por) op 2.21, 9. Bernard Ga- iet (Zwi) op 2.24, 10. Marco Gio- netti (Ita) op 2.29, 11. Erich achter (Zwi) op 2.32,12. Julio Ce- Cadena (Col) op 2.37, 13. Beat (Zwi) op 2.43,14. Marco Vitali i)z.t, 15. Andreas Kappes (WD1) 3,07, 24. Steven Rooks (Ned) op Laurent Fignon (Fra) op Guido Winterberg (Zwi) op 143. Peter Stevenhaagen (Ned) 12.35, 44. Gerard Veldscholten ed) zt., 60. John Talen (Ned) op ül, 71. Gert-Jan Theunisse (Ned) 17.00, 82. Teun van Vliet (Ned) 95 Peter Harings (Ned) op il, 97. Eric Vanderaerden (Bel) 104. en laatste Peter Steiger uilzt. Van onze speciale verslaggever In Cademario, aan de Italiaanse grens bij Lugano, ver sloeg hij de Colombiaan Fabio Parra met twintig en de Italiaan Alessandro Paganessi met vijftig seconden. jrra (Col) op 32 sec., 5. Peter Win- B) (Ned) op 33 sec, 6. Acacio da Iva (Por) op 41 sec., 7. Marco Vi- li (Ita) op 59 sec., 8. Andreas Kap- (WD1) op 1.01, 9. Steven Rooks ted) op 1.09,10. Guido Winterberg wi) op 1.16, 11. Johan van de tide (Ned) op 2.01,12. Charly Mot- wi) op 3.49,15. Raul Alcala (Mex) 351, overige klasseringen: 28. gnon op op 6.56,38. Stevenhaagen 12.57, 40. Veldscholten op 13.17, Theunisse op 16.05, 47. Talen op 119,77. Van Vliet op 39.36, 99. Ha- kgs op 1.03.05, 102. Vanderaerden 1.10.46,104. en laatste Steiger op 1.28. ADEMARIO (ANP) - De Bel- amateurs op het RES-motorcr sche wielrenner Jean-Marie impers rijdt volgend jaar lor de ploeg van Peter Post. heeft inmiddels een con- üct getekend. Wampers werd jaar winnaar van Run- mi den Henninger Turm. Breu start volgende ïk in de Ronde van Frank- ik als huurling in ploeg van Belg Walter Godefroot. voor de Axelse winkeliers.! zullen er tijdens de Gent )Ra BEKS week dagelijks gratis col sumptiebonnen worden uitg itnelrenster uit Wouw, deeld aan het winkelendep ihaalde maandag in Ronsé bliek. Ria Timmermai l)een negende plaats. Vluchtgezel Johan van de Velde eindigde op de vierde plaats. Beide Nederlanders kregen uitzicht op de eindover winning in de turbulente Ronde van Zwitserland. Dins dag en woensdag worden de Alpen opnieuw doorkruist en bestaat er zelfs nog hoop voor Steven Rooks. Vier jaar moest Peter Win nen wachten op een continue ring van zijn Toursuccessen. Hij won tussen 1981 en 1983 drie etappes, die tot de verbeelding van miljoenen spraken, twee op l'Alpe-d'Huez, één in Morzi- ne. De wederopstanding van de 'doctorandus klimmologie' be gon bij de Amsterdammer For- tuijn, een manueel therapeut met de reputatie van wonder man, want hij wist zelfs het door elkaar geschudde karkas van ploegleider Peter Post op te knappen. Winnen vertelde in Cadema rio: „Ik had al vijftien jaar last van rugpijn. Ik dacht altijd, dat het van het fietsen kwam, als onderdeel van het afzien. Het werd steeds erger. Vorig jaar in de Tour was het zo verschrik kelijk, dat ik geen meter meer vooruit kwam en in de etappe naar de Puy de Dome ben afge stapt. Thuis ging het niet over en ben ik op zoek gegaan naar een specialist. Fortuijn heeft met een zeer aparte therapie mijn rug en heupen in de juiste stand gezet. Vanaf dat moment ben ik beter gaan rijden". Peter Winnen verbleef lan ger dan nodig in de anonimi teit. Achtste plaatsen in de Brabantse Pijl en de Ronde van Friesland waren een indicatie van betere tijden. In de Ronde van Romandië werd hij acht ste. In de Ronde van Italië was de vorm er voor een grote pres tatie, maar diende hij zich elke dag in te zetten voor de goed geplaatste ploeggenoten Breu- kink en Millar. Hoe goed hij ook zijn best deed. Winnen „Vrijdag 31 juli tenslotte is ^en^ydaïe^nrffelstraf voor Cambuur-supporters befaamd in Axel. Een s koopjesfestijn aan het HOLLE (ANP) - Vier Cambuur-supporters uit Leeuwarden, die van' de zomer-opruimingsp juni werden gearresteerd omdat zij voor 22.000 gulden schade riode." AXEL - Hoewel een g« aantal mensen wel van bet staan zal weten, zijn er v nog evenzoveel Inwoners (ADVERTENTIE) trein zouden hebben aangericht, zijn maandag door de 'olse politierechter R. Weenink veroordeeld tot gevangenis- en chtschoolstraffen, dienstverleningen van 100 en 50 uur en een sktrijdverbod voor de uitwedstrijden van Cambuur gedurende "gehele volgende seizoen. De oudste en enige meerderjarige van het viertal, de 21-jarige kreeg een gevangenisstraf van tien weken, waarvan acht ken voorwaardelijk opgelegd, waardoor hij nog als enige tot 'eind van deze week in de cel zal moeten verblijven. Verder M. 100 uur dienstverlening doen en zich onder behandeling "het Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs stellen. OP.D. (17) werd op vrije voeten gesteld en kreeg een vonnis 11 zfs weken tuchtschool, waarvan vier weken en zes dagen r— v^wwaardelijk, eveneens met 100 uur dienstverlening. D.F. werd nog evenzoveelInwoners ^deeld tot een maand tuchtschool voorwaardelijk en 50 uur inwoonsters van Axel, diei ^erl<™ng, terwijl de straf voor de jongste van het stel, 12 weten dat de gemeente AI '«.alleen een maand voorwaardelijk bedroeg, een bezienswaardig foto-1 '"ae "ein, die met Cambuur-supporters onderweg was van radiomuseum rijk is. 'Warden naar Nijmegen voor het bijwonen van de wedstrijd Dit foto- en radiomuse'11 j® NEC, werden op het traject Leeuwarden-Zwolle vele ver- gevestigd in het pand Bas® 1 lngen aangericht, straat 45, is eigendom van gebroeders Witte en heeft' publiek een unieke verza® ling fototoestellen en radio bieden. De collectie omvat totoestellen uit de periode 1860 tot 1950 en is bover' uitgebreid met fotobo donkere kamer-art®' glasplaten en andere vooi pen. Behalve de hierboven noemde collectie foto' len, kan men ook een breidt verzameling radio] stellen bezichtigen, waar sommige toestellen al da^ uit de periode waarin het ste radiogeluid werd gepr ceerd. Er staan in totaal 250 exemplaren opgesteld Het foto- en radiomus in de Bastisnstraat te A* geopend 'van mei tot en september en wel gedut iedere vrijdagavond vana» ven uur en zaterdag»»1' vanaf één uur. De expos' bovendien gedurende het hele jaar op afspraak te zichtigen. Wanneer me» voelde toch aan voor de Ronde van Frankrijk wel eens buiten de ploeg te kunnen vallen. Hij maakte het Peter Post gemak kelijk door voor te stellen hem als kopman af te vaardigen naar de Ronde van Zwitserland en thuis te laten voor de Tour de France. Hij voelde absoluut geen sleet van de Giro-inspan ningen. Na zijn fraaie triomf in de zevende etappe naar Cade mario had Winnen geen spijt van zijn besluit. „Ik heb hier bewust voor gekozen. Deze overwinning neemt niemand mij weer af en als ik een mooie eindklassering haal, ga ik dik tevreden naar huis". De zevende etappe van de Tour de Suisse had een eigen aardig profiel. Van de 211 kilo meter werden er 150 in afdaling verreden, vandaar ook het enorme gemiddelde van 40,116 km/u voor een bergetappe. De beklimming van de Nuf enen, met 2480 meter het dak van de ronde, was al na 77 kilometer voorzien. Veel renners stegen naar het sneeuwniveau in de veronderstelling dat de afda ling te lang was om met kans op succes het klassement op zijn kop te zetten. Het bleek, dat wie deze gedachten in zijn hoofd zette, verloren was. Johan van de Velde, Peter Winnen, de Colombiaan Fabio Parra, de Italiaan Alessandro Paganessi en de Fransman Charly Mottet koesterden snode plannen. Zij gebruikten John Talen en de Italiaan Mag- nago, die veel eerder ontsnapt waren, als springplank. Talen kreeg later van Peter Post uit gebreid schouderklopjes voor zijn manier van koerscontrole in de beginfase. De debutant zou later uitleggen: „Het was een beetje spelen". Van de Velde bepaalde het tempo in de eerste helft van de Nufenen. Boven de sneeuw grens deden Parra en Winnen dat. Zij reden gelijk over de nog met dikke pakken sneeuw bedekte top. Winnen had het maar even koud. In het dal was de zon aangenaam warm en dat verhoogde zijn zelfvertrou wen. Parra en Winnen kregen al snel gezelschap van Paganessi en Van de Velde. Toen ook Mottet aansloot was de ideale vlucht geboren. „We besloten met zijn allen hard door te rij den", verklaarde Van de Velde, „we deden allemaal aflossing beurten". De voorsprong op het her groeperende peloton liep op tot ruim vijf minuten. Talen en een paar Colombianen reden er tijdelijk tussen tot Post kwam zeggen, dat hij beter in het pe loton kon gaan afstoppen. In de achterhoede werden de ploegen van Rooks en gele-truidrager Guido Winterberg tot zware arbeid gedwongen. Het verschil werd nauwelijks kleiner. Pas iïüüTL\ Tl IMllM i 1 jri4 iM rikj i'f T| sCjT flltlltly i". i 16'êmr zuLiiugcn. aiuicci y| groepsverband een bezoe" brengen aan dit unieke seum, is dit eveneens mo& in de avonduren. Mei de Internationale Reis en Kredietbrief (IRK) gaat u mei een gerust han op reis. Want mocht er onverhoopt iets misgaan, dan kunt u altijd rekenen op juridische hulp. autohulp. medische hulp en nog meer hulp. De IRK geefl u direct al bij de start een belangrijke zekerheid mee; mocht u onderweg in hel buitenland in de problemen raken, dan staat u er met de IRK nooit alleen voor. Met 7 steun punten in het buitenland (met Nederlands sprekend personeel) zorgt de ANWB Alarmcentrale voor hulp als dat nodig mocht zijn, dag en nacht, het hele jaar door' Haal uw IRK bi| de ANWB, de Rabobank of de Grenswissel kantoren of bel 070-141420 IRK: alle hulp in één vertrouwde hand. T Peter Winnen gaat lachend over de streep. toen de ploeg van de Zwitserse kanshebber Eric Machler assis teerde en de vijf vluchters op reserve gingen rijden om niet helemaal kapot aan de slotklim naar Cademario te beginnen/ slonk de marge tot twee minu ten. Guido Winterberg ging er volledig aan onderdoor. Mach ler profiteerde en zou de gele trui overnemen. Van een georganiseerde ach tervolging was geen sprake. Vandaar dat de winnaar uit het leidende vijftal moest ko men. Paganessi plaatste direct een demarrage. Winnen wilde reageren, maar wachtte liever even af, hoewel de omgeving hem volkomen onbekend was. „Ik vond het tactisch beter Parra het gat te laten dichtrij den". De Colombiaan deed het en stak Paganessi voorbij. Winnen volgde op kleine ach terstand. „Ik kon aan zijn rij den zien dat Parra niet echt ge weldig op dreef was. Ik reed zo naar hem toe, liet hem achter en wist me zeker van de over winning". BEZIERS (AFP) - Pa trice Esnault heeft maandag Gilles Sanders onttroond als leider in het klassement van de Midi Libre. Esnault eindigde na de rit over 206 km van Rodez naar Béziers in de eerste groep, die een handvol seconden achterstand had op de rit winnaar, de Engelsman Adrian Timmis. Sanders verloor het contact met de groep -en zijn leiderstrui- op de laatste helling van maandag, de Col des Prin ces, op 153 km. De uitslag van de vierde etap pe: 1. Adrian Timmis (Eng), 206 km in 5 uur 27 minuten en 29 seconden (met bonificatie 5.27.19), 2. Luc Leblanc (Fra) op 4 seconden (met bonificatie 5.27.27), 3. Claude Criquielion (Bel) op 0.07 (met bonificatie 5.27.34), 4. Pascal Dubois (Fra), 5. Ludo Peeters (Bel), 6. Sean Kelly (Ier), 7. Rudy Dhaenens (Bel), 8. Eric Caritoux (Fra), 9. Bruno Bruyère (Bel), 10. Kim Andersen (Den), 19. Rolf Gölz (WD1) allen dezelfde tijd als Criquielion, 21. Maarten Du- crot (Ned) op 0.35. Algemeen klassement: 1. Pa trice Esnault (Fra) 20.20.22, 2. Eric Caritoux (Fra) z.t, 3. Mare Madiot (Fra) z.t., 4. Martial Gayant (Fra) op 0.02, 5. Ludo Peeters (Bel) op 0.03, 6. Julian Gorospe (Spa) op 0.04, 7. Luc Leblanc (Fra) op 0.18, 8. Sean Kelly (Ier) op 0.20, 9. Adrian Timmis (Eng) op 0.24,10. Celes- tina Prieto (Spa op 0.30, 17. Maarten Ducrot (Ned) op 1.32, 20. Rolf Gölz (WD1) op 2.04, 41. Ad Wijnands (Ned) op 12.11. Van onze correspondent Gerard Kessels ROME - Frank Rijkaard is na zijn eerste optreden als gastspeler bij AC Milan met lof overladen. Milan, dat de Nederlanders Gullit en Van Basten al heeft gecontrac teerd, heeft een optie geno men op Rijkaard voor het seizoen 1988-1989. De club van de schatrijke tele visie- en bouwmagnaat Silvio Berlusconi hoopt dat tegen die tijd de Italiaanse grenzen zijn opengegaan voor de derde bui tenlander per club. Voor de Ajacied heeft het zich geloond zijn vakantie in Portugal voor het Milanese Mundialito-toernooi te onder breken. Niet alleen speelde hij zich mooi in de kijker, maar voor de vijf wedstrijden incas seert hij een bedrag van om en nabij de 150.000 gulden. Rijk aard, vanwege de vakantie niet in supervorm, maakte niette min grote indruk in de wed strijd van AC Milan tegen Europacupwinnaar Porto. De Italianen wonnen de wedstrijd met 2-0. Rijkaard be heerste het middenveld en strooide met lange passes op maat. De Stampa gaf hem de kwalificatie mee van 'beste man van het veld'. De Gazetta dello Sport vond het optreden van Rijkaard zo indrukwek kend dat op de voorpagina de promotie van Pisa en Pescara daar zelfs voor moest wijken. „Wat is het Nederlandse Milan toch mooi!", juichte de krant over de volle breedte. „Milan werd schitterend gedirigeerd door Rijkaard. Berlusconi heeft een optie genomen op de land genoot van Gullit en van Bas ten". Voor de sportkrant is Rijk aard 'de sterkste middenvelder van Europa'. Voor Berlusconi zal het echter niet gemakkelijk zijn Rijkaard los te weken. Het probleem in Italiaanse ogen is dat de Ajacied wat al te snel zijn handtekening zet. Er wordt op gewezen dat PSV het recht heeft gebruik te maken van de diensten van Rijkaard wanneer diens contract bij Ajax volgend seizoen afloopt. „Dat zou dus betekenen dat Mi lan, wil het volgende zomer Rijkaard inlijven, zowel het contract met Ajax als dat met PSV af moet kopen", schrijft de Gazetta dello Sport. PATRICK TOLHOEK uit Yerseke was in het afgelopen week einde goed op dreef bij de amateurs. In Comble le Tour in de Belgische Ardennen, reikte hij naar een derde plaats en in een bergcriterium en in Munster Geleen finishte hij als vierde. MARIO MARTENS uit 's-Heerenhoek kwam als tweede over de eindstreep bij de junioren in Achtmaal. Van onze sportmedewerker ST.-GILLIS-WAAS - Judith de Mey uit Westdorpe is er in geslaagd bij de C-meisjes de BLFCB-fietscross in het Bel gische St.-Gillis-Waas op haar naam te schrijven. Haar broer Arjan werd tweede. Hij kwam uit in de cate gorie 13-jarigen. Eenzelfde klassering behaalde Stefan de Caluwé uit Axel in de jongste categorie. Van onze sportmedewerker 'S-HEERENHOEK - Het team van Verandalux, bestaande uit Frans van de Berge, Jan van 't Westeinde, Daan Verhulst, Adrie van Loon en Sjaak Rom- mers is winnaar geworden van de '24 uur van Borsele', die het afgelopen weekend in 's-Hee renhoek werd verreden. Van deze succesvolle ploeg wonnen Frans van de Berge, Daan Verhulst en Jan van 't Westeinde elk een trimronde en laatstgenoemde triomfeerde ook in een afvalrit. Daarmee werden uiteraard heel wat punten in de wacht gesleept. Ook de ploeg van Huissoon Sport met in de gelederen Al- bert Allewijn, Rinus en Huib Slabbekoorn, Ton Poortvliet en Rens Deurloo was goed op dreef en eindigde als tweede in de eindstand. Rinus Slabbe koorn en Albert Allewijn won nen elk een trimronde. De ploeg Kaelen/Capello, die vorig jaar de 24-uur won, klasseerde zich nu als derde. Dit team won weliswaar beide ploegentijd ritten, maar had minder succes op de individuele onderdelen. Het wielerspektakel kreeg flink wat belangstelling. Ook toen het zondagsmiddag ging regenen waren er nog heel wat Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Met grote overmacht heeft het Belgische team De Leeuw kes het toernooi van de zaalvoetbalvereniging De Vlaanderen gewonnen. Zelfs tegen de laatst overgeble ven concurrent W 't Polder ken, liet De Leeuwkes er geen twijfel over bestaan welke for matie de sterkste was. Met dui delijke 3-0-cijfers werd dat duel in het voordeel van De Leeuwkes beslist. Eindstand: 1. De Leeuwkes, 2. W 't Polderken, 3. De Vlaanderen, 4. IZV, 5. Excelsior, 6. Racing White. toeschouwers. De stichting Vi tesse uit Heinkenszand, die deze '24 uur' organiseerde, kan dan ook op een bijzonder ge slaagd evenement terugzien. Eindstand: 1. Verandalux 405 punten, 2. Huissoon Sport 398, 3. Kaelen/Capello 392, 4. Capello/Kaelen 382, 5. Rentmeester 268, 6. Mossel koning 264, 7. Walk Inn 1 260, 8. Sjaak de Koning 260, 9. Walk Inn 2 258, 10. Eijke- Hogendoorn-Tecona 252. Damesploegen: 1. Sunlux, 2. Jo's café. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Herman Webbink, de verzorger van Corn Boys, werd eervol uit geluid. Tijdens de feest avond van die vereniging in het kader van het 55-jarig bestaan, werd Webbink be noemd tot lid van verdien ste van de sport- en ont spanningsvereniging Corn Boys. Voorzitter Marquinie memo reerde de verdiensten van Her man Webbink voor deze ver eniging en haalde enkele lu dieke voorvallen uit diens loop baan naar voren. De inmiddels bejaarde Webbink was duide lijk in zijn nopjes met deze be noeming. „Dat had ik niet verwacht. Dit krijgt een fraai plaatsje in mijn huis," waren tevreden woorden van Webbink, terwijl hij trotst de oorkonde toonde behorend bij het lidmaatschap van verdienste. Webbink is nog niet hele maal voor de Sasse voetbalcub verloren. Op zaterdagmorgen zal hij nog regelmatig zijn ge zicht laten zien bij wedstrijden van de jeugd. Eerder al werd hij in informele sfeer bedacht door de spelers van het eerste elftal. Van onze paardesportmedewerker NISSE - Tijdens de schaapsscheerdersfeesten in Nisse werd er door de lan delijke rij vereniging en po nyclub De Weelruiters een springconcours hippique voor paarden gehouden. Simon den Exter uit Kortgene, de bekende springruiter en in structeur, was in de Z-klasse oppermachtig. Met zijn paard Tristan E zegevierde hij in de Z-klasse klassiek en de rubriek 'Force en speed'. Kees-Jan de Graaf uit Bruinisse met Siant Gurnemans pakte in de klas sieke springwedstrijd de tweede plaats. Lenet Sandee met Thyfoon van Noord-Beveland eiste de derde plaats voor zich op in de klassieke wedstrijd in de Z- klasse en bereikte eenzelfde klassering in de 'Force en speed-wedstr ij d' Voor de M-klasse stond er een klassiek en jachtspring- parkoers op het programma. Hier reikte Mare Broodman met Thelma van De Zwinrui- ters uit Nieuwvliet twee keer naar een derde stek. Simon den Exter met Domingo veroverde het goud in het jachtspringen. UITSLAGEN B-klasse klassiek: 1. en 2. Izak van Yzeren met respectievelijk Zalibet en Maestro, De Weelruiters; 3. Barbara Anrochte met N.N., Dijk- ruiters. B-klasse progressief: 1. Barbara Anrocht met N.N., Dakruiters; 2. Izak van Yzeren met Maestro, Weelruiters. L-klasse klassiek: 1. Ineke van Yzeren met Zento, Weelruiters; 2. Simon den Exter met Vandango, Kortgene; 3. Peter Klaasse met Waldola, Walcheren. L-klasse parkoers met vastge stelde tijd: 1. Sandy den Exter met Little Polo, Noord-Beveland; 2. Ineke van Yzeren met Zento, Weelruiters; 3. Peter Klaasse met Waldola, Walcheren. M-klasse klassiek: 1. en 2. Kees- Jan de Graaf met respectievelijk Dwina en Tako Polo, Bruinisse; 3. Mare Broodman met Thelma, Zwinruiters. M-klasse jachtspringparkoers: 1. Simon den Exter met Domingo, Kortgene; 2. Kees-Jan de Graaf met Dwina, Bruinisse; 3. Mare Broodman met Thelma, Zwinrui ters. Z-klasse klassiek: 1. Simon den Exter met Tristan, Kortgene; 2. Kees-Jan de Graaf met Siant Gur nemans, Bruinisse; 3. Lenet Sandee met Thyfoon, Noord-Beveland. Z-klasse parkoers 'Force en speed': 1. Simon den Exter met Tristan, Kortgene; 2. Lenet Sandee met Thyfoon, Noord-Beveland. RIO DE JANEIRO (Rtr) - De van een blessure herstelde Zico heeft zijn rentree in het voetbal gevierd met een doelpunt. De 34-jarige Braziliaanse oud international, die tien maanden buitenspel heeft gestaan, be nutte een strafschop voor Fla- mengo, dat 1-1 speelde tegen Fluminense in een wedstrijd voor het kampioenschap van Rio de Janeiro. „Ik werk aan een terugkeer in het nationale elftal", zei Zico na afloop.

de Stem | 1987 | | pagina 9