DE STFiyr Teuntje lacht, Teuntje huilt Van de Velde blijft bij Bartolozzi I PROMOTIE VOOR DS NA VERDIENDE ZEGE OP CAMBUUR Pedro Delgado naar Spaanse formatie Terugkeer LeMond in de Coors Classic UITSLAGEN auto leasen of auto huren? transakties jfoonservice rs gevraagd voor e nazomerfeesten alheid.JÜ! linoxitril kermisschietin Zenuwen Melaatse ZATERDAG WINNAAR ETAPPE, ZONDAG IN ACHTERHOEDE Oude truc 'Goudzoeker' Daams valt ziek uit Harings Dadendrang Chaos blijft MAANDAG 22 JUN11987 TO|QAeO Autoleasing Lcdsc Autoverhuur GINNEKENWEG 21 BREDA 076-222488 HUREN VANAF 35.- PER DAG vistemaker krijgt revanche ipoor Chris van Nijnatten JEUWARDEN - Friesland moet het voorlopig weer even doen met fierljeppen, skutsjesilen en, [Jat later, de Elfstedentocht. -edivisievoetbal zit er op korte termijn niet in, na de juisnederlaag zaterdagavond van SC Cambuur tegen jj)S '79. De Dordtenaren zegevierden volkomen terecht iet 0-2 en werden daardoor kampioen van de nacompe- verzoeken adverts Dop ders, die adverteren brieven onder nummer toezeggen: „foto's retourneren en/ol alt zullen antwoorden" 'h toezeggingen ook dai werkelijk na te komen. 010- Kaarschijnlijk nog nooit eer ier was een Friese ploeg zo jicht bij de eredivisie als SC Cambuur. De ploeg van trainer frits Korbach, die vier keer ierder een eerste divisie-club tot 21.00 uur geopend.B|jet promoveren, hoefde slechts i^l ITTTWMTTiTMMic winnen. In een stadion bom- I met chauvinistische Fne- nmoest dat mogelijk zijn. Na Ijlloop kon de Frieslandhal [echter afbesteld worden. De tandjes hoefden niet te spelen, je cafe's sloten op tijd en de burgemeester mocht thuisblij- Iwi, DS begreep dat Cambuur Ét veel meer te bieden heeft jan een lange talentvolle spits: Willem van der Ark. Door fa- latiek alle aanvoerlijnen naar ie wanhopig roepende aanval- tr af te sluiten, ontdeden de Dordtenaren hun opponent van rijn belangrijke angel. Door zelf de geslepen Van |der Weel op scherp te laten staan, zegevierde DS. Van der feel trof daarbij twee keer het loei: in de eerste helft op de [rand van buitenspel en in de helft in de 'rebound' jvan een door doelman Grim gestopte strafschop. Nacompetitie 1e divisie J.MAN 22 jr. geen barty zkt. j.vr. t. max 35 vriendsch. rel. Br foto o. nr. 934373. jan gedurende uw afwezigheid] de vakantie. Inl. 076-651391. UITSLAGEN Cambuur - DS '79 NEC - RKC 0-2 1-1 EINDSTAND DS '79... 6 5 O 1 10 12- 5 Cambuur 6 3 0 3 6 15-10 RKC6 2 1 3 5 10- 9 NEC6 114 3 10-22 en 30 augustus a s. e en rommelmarkt. 640-35547 of 51747. Iheid f 169,- per flacon van 1 >es bij 40 jaar of jonger. Nu o Nog nooit speelde een club uit TrSPDClGIl OA nor flannn won OC\(\ CC. A tTioolonrl orarlnnciavnDthol ort 24,95 per flacon van 200 cc. I wilt, stuur dan een eurochequ taalkaart t.w.v. het verschuldig )ort B.V., Postbus 111, 3100 A gt uw flacon per post binn lurd. Voor eventuele inlichting uren naar: 010-4732266. Haar» ïtorderbedrijf op kappersgebia orpe ipen, aanv. Maandag 22 juni „in de Herberg" te Zu dorpe, gratis 50,-. Aai 14.30 u. ken één vakje benutten, de advertentie wordt in een rtentie met het belangrijkste en bondig. telefoonnummer in de ■rt men gemakkelijk en snel AN DE ZIJKANT HET BEDRAG betalen. Voor toezending van er dient u f 3,50 extra te betaling kunt u een groene blauwe girokaart (dus géén ijving) insturen, iling ontvangt u een voor wij u echter f 4,— n rekening moeten brengen. ;ing aan Dagblad De Stem, B Breda. rtenties., of inleveren op onze Prijs incl. 6% BTW f 5.88 f 7.84 f 9.80 f 11.77 f 13.73 f 15.69 elefoon: Sa rust was het missen van een penalty door Van der Ark teke- voor de Friese zenuwen. bestaan op het hoogste plan spelen. Het valt te betwijfelen of de promotie van de 'vechtmachi ne' van oefenmeester Simon Kistemaker de voetballiefheb bers het water in de mond doet lopen. Veel moois laat DS nooit zien. Bijna elk jaar biedt de eerste divisie aan het eind van de rit dezelfde aanblik. De twee best voetballende ploegen (dit jaar Volendam en Willem II) pro moveren direct en de club die hardheid, gedisciplineerdheid en opportunisme het best tot een geheel smeedt, wipt via de nacompetitie over. In veel ge vallen duurt het verblijf in de eredivisie van die laatste cate gorie niet langer dan een sei zoen. friesland eredivisievoetbal en i'ederom mogen Heerenveen ui Leeuwarden daar nog mini maal een jaar op wachten, in 1983 voor het eerst de g naar de eredivisie te hebben mogen maken, gaat DS lu voor de tweede keer in zijn „Maar wij stonden ook hele maal niet te trappelen om te kunnen promoveren", vertelde voorzitter Gerard Bouwer aan de rand van het speelveld, nog voor de strijd in Leeuwarden was afgeblazen. „De eerste di visie is een hele leuke competi tie. We hadden er best in willen blijven. Vooral nu we alles voor elkaar hebben. Onze technische organisatie draait lekker, de club is gezond, het stadion is aangepast. Maar nu we kunnen promoveren, zijn we erg geluk kig. Er zal niet veel verande ren. Een enkele versterking gaan we misschien lenen (Anne Evers van Fortuna en Van der Padt van Excelsior, red.) en daar houdt het mee op. Onze spelers kunnen volgend jaar meer gaan verdienen, omdat ze een contract op basis van recet tedeling hebben. De begroting van DS wordt niet aangepast, wij blijven ook in de eredivisie uitgaan van gemiddeld 900 be zoekers per thuiswedstrijd". Bij Cambuur beloofde Kor bach dat volgend seizoen we derom een greep naar promotie gedaan zal worden. De finan ciële reserve daarvoor leek za terdagavond behoorlijk opge voerd te worden. Een officiële woordvoerder van de club be weerde dat Cambuur aan de competitie 80.000 gulden heeft overgehouden en aan de na competitie niets. „Die inkom sten gingen op aan premies en sociale lasten", aldus de man, terwijl op dat moment kaart verkopers entreebewijzen ble ven verkopen. Het stadion kon krap 16.000 mensen herbergen, maar naar schatting werden er een paar duizend kaarten meer verkocht onder het motto: „Wie binnen wil, mag dat proberen. We houden niemand tegen". Toen de beslissing eenmaal ge vallen was en de massa Friese supporters zwaar gefrustreerd afdroop, glorieerde Kistema ker. Eerst wilde hij niet toege ven extra gelukkig te zijn met het veroveren van de promotie, juist op de plaats waar hij als trainer vorig jaar werd uitge kotst. Plotseling liet hij zich gaan: „Vorig jaar was ik hier een melaatse voor ze, een boe renlul. En dan nu hier promo veren met DS. Het is een lekker gevoel hoor dat de voorzitter van Cambuur de bloemen voor zijn eigen spelers in onze kleedkamer komt brengen. Maar ach, ik heb leren relati veren", ging de oefenmeester verder. „Ik was trainer van Vo lendam en verrichtte een we reldprestatie door met die ploeg degradatie te voorkomen. Toen kwam er een sponsor bij ■HHHHi HHHHHBHHi m Boor Rob van Deursen TASCH - Teuntje lacht, Teuntje huilt. Zaterdag was Teun van Vliet winnaar van de vijfde etappe van de Ronde van Zwitserland; gisteren tijdens de eerste kennismaking in deze uit gave van de Tour de Suisse ®et de Alpen eindigde de coureur uit het Belgische Saarle-Hertog als twee na laatste op 15 minuten en 18 seconden van winnaar •Tarco Giovanetti. wat Van Vliet overigens volledig van tevoren ingecalcu- l6®d had. „Dit was mijn ter- jein niet. Zo'n klim van dertig faometer naar de streep, dat is iets te veel van het goede voor ®|J- Zaterdag waren de laatste Mometers juist op mijn lijf ge schreven. Een korte, steile be- Nimming van zo'n kilometer ea dan duizend meter vol gas «aar de streep. Heerlijk". Teun van Vliet had het alle- aa' goed in elkaar gezet. Za terdagmorgen tijdens de chao tische tijdrit over 25 kilometer reed hij met de remmen half dicht. De Nederlander besefte, met de Alpen voor de boeg, dat zaterdag in Brügg voorlopig zijn laatste kans lag om in de Ronde van Zwitserland uit te blinken. En daar ploegleider Peter Post zich vanaf die dag in de koers meldde, was het te vens het juiste moment voor een welkomstgeschenk. Van Vliet, ook getergd natuur lijk, omdat hij een dag eerder door Johan van de Velde in Ba zel in het pak werd gedaan, ge bruikte een oude truc om zijn zege veilig te stellen. In de kop groep van vier (naast Van Vliet Ron Kiefel, Bruno Leali en Gert-Jan Theunisse) vreesde hij vooral de snelheid van de Amerikaan. „Op het laatste deel van dat klimmetje heb ik net gedaan of ik de sprint al wilde inzetten. Kiefel rea geerde onmiddellijk en zette ook aan. Toen kneep ik in mijn Van onze speciale verslaggever TAESCH - Hans Daams is gistermiddag tijdens de zesde etappe van de Ronde van Zwitserland afge stapt. H'j was de ijverigste goudzoeker van de renners, daams stond eerste in het algemeen klassement van de goudsprints. Hij had bij de speciale tussensprints al drie staven goud gewonnen. Zaterdagavond kreeg de Brabander plotseling last van oiarrhee. Zijn nachtrust werd meermalen onderbroken voor een gang naar het toilet. Daams zag zondagmorgen oi] de start pips en voelde zich verzwakt. Toch wilde hij het nog wel proberen, omdat hij nog een shlle hoop koesterde dat ploegleider Jan Gisbers misschien f611 plaatsje in de ploeg voor de Ronde van Frankrijk voor hem zou inruimen. Hij had echter de pech dat er tussen ru8g en Tasch 265 kilometer en een paar flinke bergen la- §on. Dat vooruitzicht demoraliseerde hem zo, dat hij be sloot af te stappen. Gelijk was zijn kans op de Tour verke- remmen en op die manier zat hij plotseling op kop. Daarna was het eigenlijk niet zo moei lijk meer om te winnen". Moest hij gisteren behoorlijk afzien in de bergrit, zaterdag werd Teun van Vliet als in een zetel naar de finale gebracht. De Westlander maakte deel uit van een kopgroep, die al na elf kilometer koers ontstond. Van Vliet kwam bij de vluchters echter niet aan de leiding, om dat 's ochtends zijn ploegmak- ker Alan Peiper de goudgele leiderstrui heroverd had met een vierde plaats in de race te gen de klok (op iets meer dan 27 seconden achter winnaar Didi Thurau). „Dat kwam me inder daad goed uit", zo verklaarde Van Vliet na de derde Neder landse etappe-zege in Zwitser land. „Toch baal ik wel een beetje. Voor hetzelfde geld had ik nu twee ritten achter mijn naam staan. Ach, ik heb niet te klagen. Ik heb dit seizoen al zo veel gewonnen. Van de Velde kwam overigens in Brügg met een naar me toe om me te feli citeren". Johan van de Velde, gisteren met een negende plaats in het op 1441 meter hoogte gelegen Tasch de beste Nederlander, gunde Van Vliet diens over winning volledig. „Zo zie je dat iedereen aan de beurt komt", reageerde de Westbrabander breed lachend. En John Talen, die met Baffi nog enige tijd tussen kopgroep en peloton had 'gezwommen': „Ik wist dat Van Vliet ging winnen. Het laatste stukje was ideaal voor hem. Waar iedereen lichter moet schakelen, zet Van Vliet dan nog een tandj e bij Teun van Vliet wint de vijfde etappe van de Ronde van Zwitserland. Hij verslaat in de sprint de Italiaan Leali (links) en de Amerikaan Kiefel. - foto ar Vestigde Teun van Vliet zater dag de aandacht op zich, giste ren in de langste etappe van deze Ronde van Zwitserland (265,5 kilometer) reed Peter Ha rings zich in de kijker. Harings wurmde zich samen met Win nen, Van de Velde en Steven- haagen in een kopgroep van 23 man sterk en toen het tempo stokte, ging hij door met Santi- maria, Vandelli en Tegström. In totaal reed de Limburger meer dan 200 kilometer aan de kop van het veld. Pas tien kilo meter onder de streep werd Harings (hij kwam uiteindelijk met 5.49 achterstand binnen) door met name latere etappe winnaar Giovanetti en de Co lombiaan Parra tot de orde ge roepen. „Toen was het gelijk over en sluiten maar", aldus Harings. „Ik had gehoopt dat we met z'n vieren zo'n twintig minuten voorsprong hadden kunnen nemen. Lange tijd viel het achter ons behoorlijk stil. Was dat gelukt, dan waren we tijdens die beklimming naar de finish niet meer teruggepakt. En zou ik een kans hebben ge had de rit te winnen". De dadendrang van de ploeg van de leider sinds zaterdag avond in het algemeen klasse ment, Guido Winterberg, ver anderde de hoop van Harings echter in een valse. Ook Steven Rooks, vierde in de rangschik king, weerde zich geducht in de achtervolging. Rooks: „Vanuit het vertrek zaten ze als gekken te demarreren. Ik ben een paar keer meegesprongen, maar op het moment dat die 23 weggin gen zat ik er niet bij. Dat is ge woon pech. Je kunt niet overal mee meegaan". Peter Winnen reageerde dus wel attent. De coureur uit Ven- ray wond zich na afloop be hoorlijk op over het feit dat er in de kopgroep niet hard werd doorgekoerst. „Winterberg en Rooks hadden de slag gemist. Dus er zaten mogelijkheden in om de zaak op z'n kop te zetten. Mare Sergeant is zelfs op een bepaald moment virtueel leider geweest, maar dan toch zetten ze niet door. Het leken wel een stel amateurs. Ik heb gepro beerd de groep te organiseren, maar de een wilde niet voor de ander rijden. En dan is het snel gebeurd". Van onze speciale verslaggever BAZEL - De Ronde van Zwitserland blijft gewoon de 'Tour de Chaos'. Dat bleek za terdagmorgen weer tij dens de tijdrit in en buiten Bazel over 25 ki lometer. Omdat er bijna geen con trole was van de jury werden onderweg zelfs pelotonnetjes gevormd. Johan van de Velde: „Er gebeurde echt alles wat de reglementen verbieden. Op een bepaald moment zag ik Winterberg zelfs achter de motor aan de andere zijde rijden. En groepjes van twee, drie man was de normaalste zaak van de wereld". Uiteindelijk bestraft de jury in totaal 25 man met 50 Zwitserse francs boete en een tijdstraf van 10 se conden. Daarbij Gerard Veldscholten (beste Ne derlander in de tijdrit met een zesde plaats) en Gert- Jan Theunisse. Maar ook bijvoorbeeld Laurent Fig- non en Fabio Parra. De snelste in de race te gen de klok Didi Thuaru klaagde na afloop dat hij last had gehad van de aanpikkende Veldschol- tea „Ik had hem al na een kilometer of negen te pakken en vanaf dat mo ment heeft hij in mijn wiel gezeten. Ik heb hem nog gevraagd om kop over te nemen, maar verder dan drie korte stukjes is hij niet gekomen", aldus Thurau. Veldscholten ontkende dat hij aan het wiel van Thurau ge- stayerd had. „Ik ben er juist bewust vijftien me ter achter blijven hangen, omdat ik weet dat de jury hier streng is", vertelde de Tukker met een uitgestre ken gezicht Van onze speciale verslaggever TASCH - Johan van de Velde blijft in Italië. Ondanks het feit dat de Westbrabantse wieler- prof van diverse kan ten werd benaderd om zijn Italiaanse ploeg Gis-Jolly te verlaten, tekent hij binnen en kele dagen opnieuw voor zijn huidige werk gever. Niet alleen omdat zijn contract sinds het verove ren van de paarse trui in de Ronde van Italië plus het winnen van twee etappes daar financieel stevig werd opgetrokken, maar ook omdat Van de Velde de definitieve toe zegging kreeg dat hij voor volgend seizoen zijn 24- jarige broer Theo kan meenemen. „Dat is een groot voor deel. In m'n eentje is het toch maar niks zo'n lange tijd in Italië. Soms begin ik zonder erg tegen mezelf Nederlands te praten. Met Theo er bij, is dat pro bleem opgelost". Volgens Johan van de Velde zal broer Theo in de Ita liaanse koersen niet uit de toon vallen. „Hij kan erg hard op kop rijden. Als knecht zal hij zeker vol doen", aldus Van de Velde Johan van de Velde: nog een jaar bij GIS. FOTO DICK DE BOER over Theo, die vooral in Belgische koersen en in de winter in de Westbra bantse veldritten goed presteert. „Als het eventueel niet goed gaat, is er nog geen man overboord. Nu rijden er al een paar jongens in onze ploeg die er echt niks van kunnen. Ik snap niet hoe die aan een profcon tract zijn gekomen. Ze kunnen nog geen deuk in een pakje boter, dat zes weken in de zon heeft ge legen, rijden. Vandaar dat ik geloof dat Theo het wel zal maken. Hij is er sterk genoeg voor". Leen van der Weel (rechts) beslist de strijd om promotie door DS '79 op 0-2 te schieten. Cambuur-doelman Fred Grim is kansloos. -F0T0ANP Volendam, mijnheer Lukkien, en die vond dat Leo Beenhak ker moest komen. Die degra deert vervolgens met Volen dam en wordt daarna trainer van Real Madrid. Daarmee is hij nu kampioen van Spanje. Kun je het nog volgen? Ik heb allang besloten niet meer over voetbal na te denken". CAMBUUR - DS '79 0-2 (0-1) - 28. en 47. Van der Weel 0-1 en 0-2 (strafschop). Scheidsrechter: Blan- kenstein. Toeschouwers: 15.000 (uitverkocht). Gele kaarten: Ha verkort (Cambuur) en Van der Wiel (DS). CAMBUUR: Grim; Bults, Groote, Erkelens en De Haan; Payne (Run derkamp), De Leeuw en Haverkort (Frans Alma); Hollander, Van der Ark en Rontberg. DS '79: Stevens; Barteling, Matena en Marree; Slagboom, Van der Helde, Stout (Van der Wiel) en Den Bakker; Boogers (De Haan), Van der Weel en Koudstaal. MADRID - Pedro Delgado, kopman van de wielerploeg van Jan Gisbers, rijdt vol gend seizoen voor de Spaanse formatie Kelme. De klimspecialist tekende een maand geleden in Madrid een verbintenis voor een jaar. Del gado, momenteel actief in de Ronde van Zwitserland, ont vangt van zijn nieuwe werkge ver een salaris van ruim 1,2 miljoen gulden. Bij PDM ver dient de Spanjaard ongeveer de helft. Voor de start van de vijfde etappe van de Ronde van Zwit serland ontkende Pedro Del gado reeds voor de Spaanse ploeg te hebben getekend. „Ik ga eerst de Ronde van Frank rijk rijden. Dat is mijn hoofd doel van het seizoen. Daarna beslis ik pas over het volgende jaar". Zijn huidige ploegleider Jan Gisbers zei eveneens van niets te weten. „Wij moeten nog een gesprek hebben met Delgado. Voor het overige zijn we zo'n beetje rond voor volgende sei zoen". Delgado zou van zijn nieuwe werkgever zeven ploeggenoten zelf mogen uitkiezen. Hierbij zouden ook de Nederlanders Stevenhaagen en Hoondert zijn. In Zwitserland toonde Stevenhaagen zich verrast. BOULDER (AFP) - Greg LeMond, vorig jaar winnaar van de Ronde van Frankrijk, keert in augustus terug in het wielerpeloton. De Amerikaan heeft besloten te starten in de Coors Classic, die van 5 tot 23 augustus in het westen van de Verenigde Staten wordt gehouden. LeMond raakte op 20 april ernstig gewond bij een jachtpartij in Lincoln in de Amerikaanse staat Californië. Zijn zwager Patrick Blades trof hem met een schot hagel in de rechterlong en lever. De renner uit de ploeg van Paul Köchli heeft deze maand de training hervat. EN STANDEN RONDE VAN ZWITSERLAND Vierde etappe: 1. Didi Thurau (WD1) de 25 kilometer in 30 minu ten en 59 seconden (gem. snelheid: 48.413 km/uur), 2. Tony Rominger (Zwi) op zeven seconden, 3. Erich Machler (Zwi) op 0.14, 4. Alan Pei per (Aus) op 0.27, 5. Stephan Joho (Zwi) op 0.51, 6. Gerard Veldschol ten (Ned) op 0.56, 7. Andy Hamp- sten (VSt) op 0.57, 8. Guido Winter berg (Zwi) op 0.58, 9. Eric Vande- raerden (Bel) en Steven Rooks (Ned) op 1.01,11. Peter Stevenhaa gen (Ned) en Urs Freuler (Zwi) op 1.03,13. Mare Sergeant (Bel) op 1.04, 14. Charly Mottet (Fra) en Heinz Imboden (Zwi) op 1.06, 24. Peter Winnen (Ned) op 1.31, 28. Johan van der Velde (Ned) op 1.49, 36. Acacio Da Silva (Por) op 2.02, 39. John Talen (Ned) op 2.08, 53. Gert- Jan Theunisse (Ned) op 2.39,56. Pe ter Harings (Ned) op 2.43, 65. Hans Daams (Ned) op 2L55,68. Pedro Del gado (Spa) 2.57, 71. Laurent Fignon (Fra) op 3.00, 104. Teun van Vliet (Ned) op 4.07. Vijfde etappe: 1. Teun van Vliet (Ned) 129 km in 3 uur 19 minuten en 59 seconden, 2. Ron Kiefel (VSt), 3. Bruno Leali (ïta), 4. Gert-Jan Theunisse (Ned) zelfde tijd als Van Vliet, 5. Guido Winterberg (Zwi) op 3 seconden, 6. Walter Magnago (Ita) op 0.19, 7. Stephen Hodge (Aus) op 0.19, 8. Valerio Piva (Ita) op 0.50, 9. Marco Bergamo (Ita) op 1.01, 10. Markus Eberli (Zwi) op 1.01, 11. Claudio Vandelhi (Ita) op op 1.35, 12. Davis Phinney (VSt) op 1.51, 13. Kurt Steinmaln (Zwi) op 1.51, 14. Raul Alcala (Mex) op 2.49, 15. Acacio da Silva (Por) op 2.49,17. Steven Rooks (Ned) op 2.49, 26. Jo han van de Velde (Ned) op 2J55, 33. Peter Winnen (Ned), 36. Alan Pei per (Aus), 46. Peter Stevenhaagen (Ned), 69. John Talen (Ned), 78. Pe ter Harings (Ned), 79. Laurent Fig non (Fra), 92. Gerard Veldscholten (Ned) allen zelfde tijd als Van de Velde, 106. Eric Vanderaerden (Bel) op 3.27, 114. Hans Daams (Ned) op 3.54. Na afloop van de vijfde etappe be sloot de wedstrijdleiding 25 ren ners tien seconden straftijd op te leggen wegens het aanpikken bij snellere renners in de vierde etap pe, de tijdrit te Bazel. Onder hen was ook Gerard Veldscholten, die als beste Nederlander op de zesde plaats eindigde. Zesde etappe: 1. Marco Giovanetti (Ita) 265,5 km in 6.52.58 (gem. 38,575 km/u), 2. Fabio Parra (Col) op 20 sec, 3. Jonas Tegstroem (Zwe) op 1.19,4. Stephen Hodge (Aus) op 1.45, 5. Claudio Vandelli (Ita) z.t., 6. An dreas Kappes (WD1) op 1.48, 7. Erich Maechler (Zwi) z.t., 8. Enrico Pocchini (Ita) op 1.54, 9. Johan van de Velde (Ned), 10. Stefan Mutter (Zwi), 11. Marc Sergeant (Bel), 12. Peter Stevenhaagen (Ned), 13. José Luis Laguia (Spa), 14. John Talen (Ned), 15. Gert-Jan Theunisse (Ned), 17. Steven Rooks (Ned), 18. Peter Winnen (Ned), 29. Guido Winterberg (Zwi), 38. Didi Thurau (WD1), 53. Laurent Fignon (Fra), 55. Gerard Veldscholten (Ned) allen zelfde tijd als Pocchini, 68. Peter Harings (Ned) op 5.49,94. Eric Van- deraerden (Bel) op 15.18, 109. Teun van Vliet (Ned), 111. en laatste: Sergie Demieire (Zwi) beiden zelfde als Vanderaerden. Opgegeven: 12 renners onder wie Hans Daams (Ned). Algemeen klassement: 1. Guido Winterberg (Zwi) 24.00.27, 2. Erich Maechler (Zwi) op 1.05, 3. Mare Sergeant (Bel) op 1.06, 4. Steven Rooks (Ned) op 1.13, 5. Andreas Kappes (WD1) op 1.31, 6. Heinz Im boden (Zwi) op 1.33, 7. Marco Gio vanetti (Ita) op 1.35, 8. Andy Hampsten (VSt) op 1.50, 9. Marco Vitali (Ita) op 1.53, 10. Acacio da Silva (Por) op 1.57, 11. Gert-Jan Theunisse (Ned) op 2.42, 12. Daniel Gisiger (Zwi) op 2.54,13. Didi Thu rau (WD1) op 3.09,14. Dag-Erik Pe- dersen (Noo) op 3.23, 15. Stephen Hodge (Aus) op 3.31,20. Stevenhaa gen op 3.59, 21. Van de Velde op 4.09, 22. Winnen op 4.10, 23. Veld scholten op 4.19, 29. Talen op 4.58, 44. Fignon op 6.34, 64. Alan Peiper (Aus) op 14.27, 69. Van Vliet op 17.32, 102. Harings op 41.01, 107. Vanderaerden op 48.42, 111. en laatste Hans-Rüdi Markki (Zwi) op 54.27.

de Stem | 1987 | | pagina 9