Tour-gids wordt stuk duurder &R0ENENDAAL WINT BIJ NIEUWELINGEN IN VOGELWAARDE Overwinning Karei van Goethem Natte bloemen voor Mobach en Coppoolse nKNGV a vele lingen UITSLAGEN ft Waarde rimkoers NIPTE ZEGE OP DE STREEP IN VOGELWAARDE -4flfiTEM SPORT 6 MAANDAG 22 JUN11987 J'OGELWAARDE |at wielrennen ook Tt koppie erbij hou- L' inhoudt, werd lief- lebber Timmers wel juidelijk in de klas- i>kp Omloop van Vo gelwaarde. wielerkoers festkapelle tten j^ARDE - Op een par- Jös met een lengte van P meter wordt zaterdag juni de jaarlijkse trim- ;lerronde van Waarde ïeden. Deze wedstrijden kn mee voor het TMZ- ■ssement. Nieuwelingen Uitslagen Ingehaald Robbie Meijer gaat aan kop Mjshua, de uitgever van de /■aide Tour de France, heeft kopers van de eerste uit- #,ve van deze 'Tour-ency- jpedie' in feite bedrogen. U5 het Bossche bedrijf vorig („namelijk het voor wieler- Ljcs bestemde losbladige U op de markt bracht voor Lprijs van 35 gulden, werd de Hruk gewekt dat elk jaar de Lpassingen konden worden geschaft voor een redelijk „ag (te beginnen dit jaar ,r 15 gulden). De aanpassing T8 c.q. uitbreiding van de be staande inhoud blijkt evenwel slechts eenmalig te gebeuren. De aangeleverde vulling bevat een antwoordkaart, waarop duidelijk wordt dat de Guide vanaf 1988 nog slechts in poc- ketvorm verkrijgbaar is, voor de somma van 32,50 gulden, hetgeen dus inhoudt dat iemand die constant een ac tuele gids wil hebben, om de twaalf maanden dat forse be drag moet uitgeven. Nashua bleef voorts in gebreke wat betreft de aanlevering van de nieuwe inhoud. Schriftelijk beloofde de uitgever de nieuwe pagina's in het voorjaar aan de klanten te doen toekomen. Eind vorige week werden de bundels evenwel pas verstuurd. Met de nieuwe inhoud wijkt de Guide Tour de France niet veel af van die van vorig jaar. Op vallend is dat de bedragen die de renners in de meest recente Tour konden verdienen per etappe en de rente voor het dragen van de diverse truien, prijzen in het eindklassement e.d. niet meer vermeld staan. Nog louter worden de totalen gehanteerd. Daarentegen wordt in afwijking tot vorig jaar nu wel vermeld welke journalisten, chauffeurs en technici in 1986 de Tour hebben gevolgd. Het moet waarschijn lijk de ij delheid van een aantal mensen strelen, want het is verder voor niemand interes sant. Een positieve nieuwigheid van deze 'ware Tour-bij bel' - com pliment van de afgezette Tour directeur Félix Lévitan na de eerste aflevering - is de be knopte weergave van het route-schema van de komende Tour. De plaatsen, die de kara vaan aandoet, staan vermeld met de doorkomsttijden. Voor naar Frankrijk reizende toeris ten, die een dagje Tour willen meemaken, een uitkomst. H.G. Bierkens slimste liefhebber de KNGV-voorzitter, die de laat- t tevredenheid van allen weg- - FOTO ANP ren? ~W<orE<My de Schrijver [erwijl hij al zijn overwin- ig aan het vieren was, ialde Peter Bierkens van wielervereniging iendaal alle illusies aan iggelen door Timmers op streep te passeren. wist niet wat ik zag. Ineens 1 Timmers z'n benen stil. |an ben ik er maar overheen Zo'n cadeau krijg je Er. tweede keer," aldus Bier- (ns. Bij de nieuwelingen ging overwinning naar de 15-ja- je Richard Groenendaal uit „■Michielsgestel. De zoon van jji'drijder Rein Groenendaal - nwens, Richard is als Ne- Irlands kampioen uit het- lide hout gesneden - boekte eerste klassieke overwin- ..g. In Dinther en St.-Wille- vrd won Groenendaal al in iteria. dan 110 liefhebbers inden zaterdag aan de start de jubileumuitgave van de Jmloop van Vogelwaarde. Met puikje van de vaderlandse fliebbers kon de organisatie tevreden zijn. Er stond in open polders veel wind en it werd heel wat renners fa- het KNGV te kunnen 'binnenslui- eer zag hij die pogingen stranden, zijn eigen vereniging omdoopte in ansloot bij het KNGV en op die ma de binnen te komen. Het werd een vingers gezien', maar ook deze truc as geslaagd, ook door andere NKGB- gehanteerd zou worden, liep uit 0( ld wel de discussie gaande, dat was hard nodig, want om te onderhan- NKGB het KNGV niet zoveel meer 1 werd gepoogd beide bonden tot eik en. Onder leiding van oud-NSF-se- van Zijll werden de koppen weer bij ken. Het leek te lukken en er stond op al een nieuwe organisatie. De stem- verde echter een nieuw struikelblok e KNGV-voorzitter Jack Bons greep oment waarop hij nog bezig was het ntdekken'. Het voorstel was voor het nvaardbaar en daarmee leek deze or- Zwarte Piet, die al lange tijd bij dl weer in huis te hebben gehaald, erden beide organisaties gedwongen ieus met elkaar te gaan praten. Be at die langzaam aan het leegstromen Bele districten het bestuur het mes op en. Tilburg en Haarlem leidden daar- GV was nog steeds niet in staat om in opzicht het hoofd ruim boven water te irig jaar juni kregen de besturen op- weer te gaan praten. Een doorgewin- •handelaar als Jack Bons is, kwam dat et ongelegen. In korte tijd werd een aan geformeerd, bestaande uit en KNGV'ers. Er werd snel resultaat die zin dat er een voorstel op tafel laf |g wel niet op de najaarsvergaderingen kon worden, maar wel naar voorjaar doorgeschoven. Het KNGV zag me: .1 uit naar het resultaat, binnen de kt er nogal wat weerstand te bestaan (enden laten zich nog voor een laatste i. De laatste stuiptrekkingen? Iiandelaars trokken in het voorjaar van nd in om het onderhandelingsresultaat igen en uit te leggen. De NKGB'eh vertuigd, het merendeel althans, maat og niet voldoende voor een tweederde ïid. Limburg sputterde tegen en ook voorzitter Jan Schets bleef zich hard' rzetten. Hij benaderde zelfs persoonlij* districten om hen tot andere gedachte» n. Juist dat werd hem niet in dank af ge reda ging ook overstag en daarmee lee» erde meerderheid een voldongen feit- nt er moest op het laatste moment nog len gladgestreken. De NKGB was finan- k, het KNGV had niet zo veel in te bren- lit die positie wilde de NKGB het ma»' t halen. Jack Bons doorzag ook dat bb' nst deze laatste hobbel tot tevredenhei' 1 te nemen. ruwe gymnastiekorganisatie is nu ee» lens een plan, dat ook nu weer de sten# fen Martin Bonenkamp, die de NKGB VCr fel had verlaten om bij de organisatie Inde wereldkampioenschappen als we»' (Ier te kunnen gaan fungeren. Een s>' in fasen, de NKGB die wordt omge i NKS-gymnastiek om aldus een stu*. mtiteit te behouden, en een naam die ooi i NKGB-studiecommissie was geval#1 (jke Nederlandse Gymnastiek Bond. Al vrij snel werd het kaf van t koren gescheiden en na drie ome sportmedewerker eerste categorie vertrekt ,13.00 uur het peloton C- Pmers. Zij moeten 40 kilo- Iter aflarfrr~~ ee minuten later gaan de ïrtJ1 van start-met 'n hun °en de plaatselijke favoriet tb- |^ree'ce- °e B-categorie ekt om 14.30 uur voor een PUd van 45 kilometer en de wnoot van het programma t de wedstrijd voor de A- rs, die om 16.00 uur op jaan voor een rit over 75 LvS6!? deze categorie de Plaatselijke renner «"Verhuist tot de kansheb- ronden bleven nog 40 renners over in het eerste gelid. De rest had geen enkele kans meer op een ereplaats. Uitvalspogingen van Wim Oosse, Spruyt - in eerdere edi ties van deze Omloop al eens laureaat - Franken en Heystek liepen op niets uit. Vier ronden - ruim 40 kilometer - voor het einde viel de beslissing. Tien renners kwamen voorop. Dat waren Bierkens, Timmers, Oosse, Bouwman, Steens, Mul der, Bakker, Driessen, Speetjens en Heystek. Al vrij snel werd de voorsprong opge dreven tot ruim één minuut. In de achtervolgende groep was de samenwerking zoek en zo doende kregen de leiders vrij spel. De leiders deelden af en toe speldeprikken uit, maar een echte aanval werd niet geno teerd. Een spurt moest uitwij zen wie de klassieke Omloop op zijn naam mocht schrijven. Cees Timmers leek de zege op zak te hebben. Op enkele me ters van de streep stak hij de handen omhoog en hield de be nen stil. Timmers was veel te zeker van zijn zaak en Bier kens gooide z'n fiets net wat sneller over de kalkstreep dan Timmers. „Daar zou je dan even stil van worden. Ik dacht te winnen, maar zal wel kapot. Het is gewoon stom," aldus Timmers na afloop. Ook de nieuwelingen waren met meer dan 100 vertrekkers in Vogelwaarde. Al in de eerst ronde kwamen heel wat ren ners ten val. Schaafwonden en een polskwetsuur waren het gevolg. De meute bleef echter bij elkaar, maar eenmaal de Campensedijk opgedraaid fladderden vele renners van het peloton. Na de eerste door komst in Vogelwaarde werd het peloton aangevoerd door Konings. Hij verzette tijdens de wedstrijd bergen werk, maar op het beslissende moment liet hij het werk over aan anderen en dat werd hem fataal. Michel Zaan moest als eerste Zeeuws-Vlaming de rol lossen. Van de Vijver, Van Cadzand en De Smit bleven in de voorste rij, maar voor Ricardo de Smit werd het tempo toch te hoog en in de derde ronde hield hij het voor gezien. Inmiddels waren slechts twintig nieuwelingen in de eer ste waaier gebleven. Daarbij sterke renners als Beemster, Groenendaal, Tates, Konings en Van Berkel. De beslissing viel op zes kilo meter voor de streep. Beemster trok ten aanval. Hij kreeg Cairns van Ahoy, Van Loo - bijzonder sterk rijdend in de kleuren van de wielervereni ging Zeeland - en Richard Groenendaal met zich mee. Vooral laatstgenoemde toonde zich in de voorbije klassiekers al bedrijvig. In Borssele werd hij vierde, maar met 22 over winningen in het veldrijden lijkt hij in de voetsporen van zijn vader te treden. „Eigenlijk was hij al aan het afbouwen, maar het blijft uitstekend gaan," aldus een verzorger van Groenendaal. De leiders bleven buiten schot en de spurt werd van ver ingezet. Groenendaal haalde alles uit de kast en de renner van de wielervereniging Schijndel zegevierde. Beste Zeeuws-Vlaming werd Patrick van de Vijver met een keurige 27e plaats. Johnny van Cad zand werd 31e en Jürgen Pijcke 37e. Liefhebbers: 1. P. Bierkens, WV Roosendaal 91 km in 2.09.42; 2. C. Timmers, Presto Drunen; 3. K. Heystek, De Zuidwesthoek; 4. M. Steens, Ahoy; 5. B. Speetjens, Bergklimmers; 6. G. Bouwman, De Windmolens; 7. W. Oosse, WV Zee land; 8. J. Bakker, De Coureur; 9. R. Mulder, DOK Den Helder; 10. J. Driessen, De Maaskant; 11. G. van de Pijl, Presto op 2.19; 12. S. Schoe- vaart, De Bataaf; 13. P. Bakema, Tempo; 14. W. Franken, WV Roosendaal; 15. B. Mooij, Zaanland DTS; 16. K Lansbergen, Ahoy; 17, R. Rozema, Westland Wil Vooruit; 18. N. Paas, De Ster; 19. J. Koenen, Presto; 20. R. van Gils, De Spar taan; 21. J. Nolle, De Bergklim mers; 22. N. van Belzen, WV Zee land; 23. J. Keetels, De Zwaluw; 24. P. van Helvoirt, Gerrit Schulte; 25. K. Spruyt, Barrhopoort. Nieuwe lingen: 1. R. Groenendaal, WV Schijndel, 65 km in 1.36.38; 2. M. Beemster, West-Frisia; 3. E. Cairns, Ahoy; 4. M. van Loo, WV Zeeland; 5. P. Konings, Willebrord Wil Vooruit op 16 seconden; 6. S. van Berkel, Maas-Waal; 7. B. Ta tes, De Bataaf; 8. A. Zweerink, De Peddelaars; 9. G. de la Rambalje, De Bataaf; 10. J. van Zoelen, Jan van Riebeeck; 11. A. Kreeft, De Mol; 12. B. Krol, De Jonge Renner; 13. H, Rademaker, De Peddelaars; 14. M. de Kort, Presto; 15. T. Schalk, WV Breda; 16. G. de Goey, Het Zuiden; 17. B. Lavrijsen, Het Snelle Wiel; 18. P. de Boer, De Kampioen; 19. T. Veldhuyzen, Presto; 20. M. van der Holst, De Mol; 21. A. van der Sluis, De Cou reur; 22. K. Schuller, WV Schijn del; 23. M. Vermaas, TC Delft; 24. R. Bogaert, De Stormvogels; 25. G. Scheffer, WV Ede. Rein Groenendaal gaat ze gevierend over de meet in de nieuwelingenklassieker in Vogelwaarde. In tweede po sitie Beemster, die kansloos was in de spurt. - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER. in onze sportmedewerker ■ESTKAPELLE - Ama- |rs en liefhebbers/vetera- komen in actie tijdens twaalfde kermiswieler- mde van Westkapelle, die oensdag 1 juli wordt ver- Én. Is eersten vertrekken om tart over zes de liefhebbers/ teanen, waarbij Wout Wes- een thuiswedstrijd |dt. De plaatselijke favoriet het overigens niet gemak- lijk krijgen. Geduchte con senten zijn voor hem bij- wbeeld Leo de Jonge, Kees tijstek, Johan van Baal, te van de Bergh en Ko Cop- »lse. categorie finisht na 50 lometer en dan gaan de ama- ®s op pad om 80 kilometer af :en, verdeeld over 55 ron- P» Er staan 67 namen op de Ptaemerslijst. Vele promi- Pten zijn van de partij, zoals «el van Goethem, Ab Ver- tee, John de Crom, Nico de Klundert, Toon van der Sc en de ex-profs Peter leren, Heddy Nieuwdorp en te Aarts. Door Eddy de Schrijver VOGELWAARDE - „Ein delijk, die zit in de zak," moet ongetwijfeld Karei van Goethem gedacht hebben direct na de streep in Vogelwaarde. De Kloosterzandenaar ver sloeg Niek de Taeye en Cees Schouwenaar in de spurt. „Het werd inderdaad eens tijd dat ik won, maar je moet geluk hebben. Hopelijk be gint nu de betere periode," aldus Van Goethem. Na het 'winnende trio' kwam Cor Vervaet nog ver raderlijk dichtbij en pakte de vierde stek, terwijl Wilfried de Krijger - hij streek de lei- dersprijs op - ais laatste van de kopgroep voor de vijfde plaats tekende. Toine den Braber versloeg Joop Brooij- mans en Ceriel Hoefnagels voor de overige ereplaatsen. De amateurkoers in Vogel waarde werd in een hoog tempo afgewerkt. Nooit lag de strijd stil en telkens gin gen de renners diep in de beugel. Al na amper twee ki lometer koers staken Wil fried de Krijger en Dick van Zanten hun neus aan het venster. Wat op een spelde- prik leek, werd een serieuze poging. De Krijger en Van Zanten reden voor wat ze waard waren en staken zo doende wat geld in hun zak ken evenals - voor De Krij ger - broodnodige punten voor de leidersprijs. Karei van Goethem vond het na tien ronden welletjes en ging alleen in de tegen aanval. Hij kreeg onder an deren Peter van Acker en Hennie Rovers met zich mee. Dit trio verstond elkaar niet te best en zodoende kwam het peloton terug. Opnieuw was het Rovers die het spel op de wagen bracht. De Taeye - weer sterk rijdend - en Wim Wolfert sloten aan en zetten de achtervolging in. Dit feest ging niet door. Mar tin Stroosnijder en Mark de Smit trokken daarna ten aanval. In het peloton kreeg Rovers met pech af te reke nen en meteen was een ge vaarlijke klant voor de zege verdwenen. Van Zanten en De Krijger werden na een felle jacht in gehaald door een groep met onder anderen Werner d'Hondt, Cor Vervaet, Martin Stroosnijder, Ab Verplanke - is duidelijk begonnen aan de weg terug - Mark de Smit, Rob Bijvank, Frank Gom- mers en Karei van Goethem. Deze kopgroep leek kans van slagen te hebben, maar lang bleven deze renners niet bij elkaar. Het was Karei van Goethem die aan de boom schudde. Hij kreeg Bijvank, Vervaet, De Krijger, Ab Ver planke, Schouwenaar en De Taeye met zich mee. Bijvank reed lek en kwam tot op vijf tig meter terug van de lei ders, maar zag ze toen weg rijden. Bij de leiders verzette Ver planke veel werk hetgeen hem duur kwam te staan. Hij moest van de rol en verzeilde in de achtervolgende groep. Karei van Goethem pro beerde solo te rijden, maar hij werd gecounterd door De Taeye en even later kwam ook Schouwenaar aansluiten. Het duo Vervaet-De Krijger bleef op vijftig meter rijden. De drie koplopers bleven bij elkaar en in een spannende spurt kwam Van Goethem - Karei van Goethem (midden) verslaat in een boeiende spurt zijn con current Niek de Taeye (links) op de meet in de amateurkoers te Vogel waarde. - FOTO DE STEM/COR J DE BOER. op de 12 - net op tijd over De Taeye. Uitslag amateurs: 1. K van Goethem, Kloosterzande 100 km in 2.23.30; 2. N. de Taeye, Eede; 3. C. Schouwenaar, Goes; 4. C. Ver vaet, Walsoorden; 5. W. de Krij ger, Biervliet; 6. T. den Braber, Fijnaart; 7. J. Brooymans, Schijndel; 8. C. Hoefnagels, Clin- ge; 9, C. Vleugel, Kapelle; 10. W. van Kooten, Bruinisse; 11. A. Po lak, Hans weert; 12. F. Geensen, Terneuzen; 13. R. Bijvank, West- dorpe; 14. H. Oomen, Etten- Leur; 15. P. Mol, 's-Gravenpol- der; 16. C. van de Sande, IJzen- dijke; 17. S. Aarts, Kruiningen; 18. H. Harink, 's-Heer Abts- kerke; 19. H. van de Lindeloof, Etten-Leur; 20. F. Gommers, Philippine. Van onze sportmedewerker GOES - In het wielertrimklassement Midden-Zee land heeft Robbie Meijer nog steeds de leiding bij de A-renners. De coureur uit het Brabantse Putte wordt overigens op de voet gevolgd door Jan van 't Westeinde uit 's-Heerenhoek. Bij de B-renners leidt Johan de Punder met ruime voor sprong en in het veteranen-klassement heeft Goesenaar Jan van Dalen de leiding overgenomen van Tonny van Poucke. De standen zijn bijgewerkt tot en met de koers in Ovezande. Stand A-categorie: 1. R. Meijer, Putte 56 punten; 2. J. van 't Westeinde, 's-Heerenhoek 54; 3. C. Raats, Nispen 50; 4. J. Tolhoek, Yerseke 46; 5. J. Oreel, Vlissingen 39; 6. J. Schrijver, Kapelle 32; 7. C. Boden, Wouwse Plantage 31; 8. ex aequo D. Verhulst, Waarde en C. Mollet, Hansweert 30; 10. ex aequo M. Verhagen, Schayk en W. Hoondert, Heinkenszand 29. B-categorie: 1. J. de Punder, Ove zande 50; 2. P. van Eekelen, Nispen 30; 3. C. Konings, Hoogerheide 29; 4. H. Boonman, Goes 29; 5. J. Gijzel, Yerseke 27; 6. A. Tramper, Goes 21; 7. ex aequo D. van Vliet, Kapelle en T. Verhulst, Bos- schenhoofd 20; 9. J. Lepoeter, Oost-Souburg 19; 10. A. Allewijn, Goes 18. Veteranen: 1. J. van Dalen, Goes 63; 2. T. van Poucke, Koewacht 61; 3. H. Rouw, Kapelle 52; 4. J. Heerentals, Terneuzen 47; 5. H. Vreeke, Krabbendijke 46; 6. G. Lagers, Oost-Souburg 40; 7. A. de Wolff, Goes 39; 8. P. Wisse, Oost-Souburg 34; 9. J. van Stel Kruiningen 31; 10. A. Raas, 's-Heerenhoek 29 punten. Door Fred Rabout AARDENBURG - Traditiegetrouw kwam tijdens de Aar- denburgse kermiskoers het water met bakken tegelijk - uit wat de hemel zou moeten zijn - vallen. Natte bloemen dus voor Rolf Mobach bij de junioren en Co Coppoolse bij de liefhebbers. Verdiende bloemen overigens voor de beide winnaars, want Mobach reed van begin tot eind aan het commando, terwijl Coppoolse eveneens met een solo naar zijn tweede seizoen zege reed. Rolf Mobach was bij de ju nioren, die de middag openden, de eerste aanvaller en het was gelijk de goede. De enige die nog in de openingskilometers bij Mobach kon aanpikken was Frank de Groot. Jacky Fortrei, beseffend dat dit weieens de juiste trein kon zijn, probeerde op zijn eentje nog mee vooraan te geraken, maar het duo aan kop had schijnbaar geen gezel schap nodig. Eendrachtig sa menwerkend werd de kloof vrij vlug een halve minuut, on danks dat ze daar achter toch niet stil zaten. Met name Gun nar Hommes was erg bedrijvig. Eerst op zijn eentje, later met Fortrei, ging hij in de tegen aanval. Maar ook deze actie le verde geen resultaat op. Toen even later opnieuw Fortrei, Jacco Schroevers en Wilfred Geys het sterk uitge dunde peloton in de steek lie ten, leek het toch nog even spannend te gaan worden, maar ook dit trio kon, door ge brek aan samenwerking geen stap dichterbij komen en zou weer door het peloton worden ingerekend. De verwachte spurt tussen het duo dat van begin tot eind de wedstrijd dirigeerde, bleef uit. Eén kilometer voor het spandoek kon De Groot de de- marage van Mobach niet be antwoorden en de eerste sei zoenzege voor de man uit Sluis kil was een feit. Hommes re gelde de pelotonspurt, waaruit Fortrei wegens een lekke band nog weg viel. Bij de liefhebbers bleven na een uur koers nog twaalf man in de spits over, nadat er een aantal niets opleverende spel deprikken van onder meer Noud Westerbeke waren ge weest. De beste man uit koers, Co Coppoolse, liet een achttal kilometer voor het eind zijn doorweekte - het regende zes tig kilometer lang - maats in d<~ steek om onbedreigd zi;n tweede bloemtuil dit seizoen in de wacht te slepen. De enige die nog wat aan tegenstribbelen dacht was Stefan Broersma, maar hij werd bij het ingaan van de laatste ronde nog tot orde geroepen door de groep. In de slotronde zou Henk Koole wegens een val nog uit die groep wegvallen en het was Loe de Jonge die de groeps- spurt regelde voor Wim Oosse. Uitslagen: Junioren: 1. R. Mobach (Sluiskil) 60 km. in 1.32.17 u.f 2. op 4 sec. F. de Groot (Halsteren), 3. op 47 sec. G. Hommes (Delft), 4. J. Schroevers (Arnemuiden), 5. W. Geys (Kwa- dendamme), 6. P. Oudshoorn (Sprang Capelle), 7. M. Pijpelink (Terneuzen), 8. L. Vreeke (Ouden bosch), 9. M. Uijtdewilligen (Ter neuzen), 10. R Rabout (Zuidzande), 11. P. Hoefkens (St. Laurens), 12. J. Fortrei (Breskens), 13. W. van de Vrede (Kapelle), 14. R. Broeks (Sprang Capelle), 15. H. Tollemari (Hoedekenskerke). Liefhebbers: 1. C. Coppoolse (Mid delburg) 60 km. in 1.31.04 u., 2. op 31 sec. L. de Jonge (Lewedorp), 3. W. Oolse (MNiddelburg), 4. E. Koets (Biggekerke), 5. N. Westerbeke (Westkapelle), 6. N. Gonzales (Rot terdam), 7. F. Meijaard (Wemel- dinge), 8. E. van de EWiel (UIven hout), 9. D. van Duivendijk (Brui nisse), 10. S. Broersma (Zoutelan- de), 11. M. Dijkwel (Yerseke), 12. H. Koole (Lewedorp), 13. W. Schot (Vlissingen), 14. W. Wielhouwer (Sommelsdijk), 15. L. Jumelet (Bruinisse), 16. F. van der Meer (Jubbega), 17. J. de Jonge (Lewe dorp), 18. J. van der Linde (Am sterdam). EN STANDEN Pijl van Achtmaal Amateurs: 1. A. Tak (Oud- Gastel) 120 km. in 3.38.55, 2. T. Akkermans (Vosmeer), 3. G. de Leeuw (Ermelo), 4. L. de Koning (Heenvliet), 5. P. Rasch (Uit geest), 6. M. Piels (Rosmalen), 7. H. Beyer (Zaandam), 8. J. Ver schuren (Raamsdonksveer)9. M. Parree (Purmerend), 10. E. Rut ten (Haarlem), 11. H. Biemans (Hoeven), 12. C. Raaymakers (Den Helder), 13. M. Verspaan- donk (Veldhoeven), 14. A. de Pie (Medemblik), 15. B. de Wit (Zeg ge), 16. A. Akkermans (Zevenber gen), 17. J. Goedendorp (Ouden hoorn), 18. F. Groenendaal (Schijndel), 19. J. van Ginneken (Etten-Leur), 20. H. Oomen (Et ten-Leur). Junioren: 1. M. Rasch (Uitgeest) 90 km. in 2.11.35, 2. M. Martens ('s Heerenhoek), 3. M. Sjoukes (Oostvoorne), 4. R. de Vink (Am sterdam), 5. H. Rouw (Groes- beek), 6. H. Hartman (Giessen- burg), 7. R. de Jong (Goor), 8. M. Kooyman (Hoogvliet), 9. A. Roks (Breda), 10. F. Scheer (Ouden hoorn), 11. G. Bus (Hellevoet- sluis), 12. V. Timmermans (Hoo gerheide), 13. A. van Dijk (Tho- len), 14. P. Hereygers (Zundert), 15. E. van Bree (Helmond), 16. F. van Rossum (Berkel), 17. P. Kroo- nen (Raamsdonksveer), 18. A. Dijkstra (Odoorn), 19. H. Roepen (Oudenbosch), 20. M. van Berse- veld (Zutphen). Rijsbergen Amateurs: 1. Bob Rasenberg (Terheijden) 75 km. in 1.46.23, 2. Paul Barten (Zevenbergen), 3. Wies van Dongen (Breda), 4. op 0.09 Peter Heeren (St.-Wille- brord), 5. Corné Heeren (St.-Wil- lebrord), 6. Jannus Slendebroek (Helmond), 7. Bert Kuyten (Was pik), 8. Pierre Raas ('s-Heeren hoek), 9. Eddy van Dongen (Roosendaal), 10. Theo van de Velde (Rijsbergen), 11. Rini van der Steen (Etten-Leur), 12. Johan Das (Veldhoven), 13. Matti de Baat (De Heen), 14. Jack Brou wers (Teteringen), 15. Henry Hu- bers (Vinkei), 16. Ronny Veeke (Schijf), 17. Rini Tak (Ouden bosch), 18. Martin van de Korput (Breda), 19. Pierre Haast (Rijs bergen), 20. Jos Gevers (Rijsber gen). Junioren: 1. Frido van de Velde (Rijsbergen) 55 km. in 1.20.51,2. F. van Son (Zevenbergen), 3. R. van Loon (Zevenbergen), 4. F. de Groot (Halsteren), 5. R. Jansen (Veldhoven), 6. P. Stroucken (Munstergeleen), 7. R. van Duu- ren (Rozenburg), 8. R van Kappel (Made), 9. J. Valentijn (St.-Wille- brord), 10. C. Heinzmüller (West- Duitsland), 11. R. de Groot (Over- schie), 12. P. de Bruyn (Andel), 13. P. Steijger (Delft), 14. J. Kitsz (Amsterdam), 15. A. Roks (Bre da), 16. E. van Meer (Oud-Gastel), 17. E. Daemen (Rijsbergen), 18. E. Oostdijk (Wolphaartscüjk), 19. T. Moonen ('s-Heerenhoek), 20. P. Kroonen (Raamsdonksveer). Dames: 1. Petra de Bruijn (Nieuwdorp) 50 km. in 1.12.46, 2. A. van de Zanden (Uden), 3. P. Groen (Nieuw Lekkerland), 4. H. Hage (Amsterdam), 5. M. van Gaaien (Delft), 6. C. Janssen (Te- gelen), 7. op 0.11 M. Knol (Soest), 8. H. Matwen (West-Duitsland), 9. A. Greupink-Jekel (Leusden), 10. E. Koolhoos (Lisse), 11. A. Donkersloot (Almkerk), 12. C. Meyer (Vlaardingen), 13. C. van de Hoorn (Leimuiden), 14. J. van Zon (St.-Oedenrode), 15. K. Elen (Dongen), 16. H. van de Boom (Roosendaal), 17. I. van Otzel (Oude Tonge), 18. A. Griep (Spij- kenisse), 19. A. Mulder (Spijke- nisse), 20. C. van Dongen (Don gen). Bergen op Zoom Amateurs: 1. J. de Crom (Hooger heide) 100 km. in 2.19.37, 2. N. van de Klundert (Hoogerheide), 3. B. Rasenberg (Terheijden), 4. P. van de Klundert (Hoogerheide), 5. A. van Loon (St.-Willebrord), 6. P. Heeren (St-Willebrord), 7. R van Vlimmeren (St.-Willebrord), 8. H. Rovers (Roosendaal), 9. R. Stiege- lis (Dordrecht), 10. op 20 sec. E. Schuren (Bakkeveen), 11. J. Ge vers (Rijsbergen), 12. A. Over- beeke (Dordrecht), 13. A. van den Dries (Dongen), 14. P. den Braber (Fijnaart), 15. W. van Loenhout (Oud Vossemeer), 16. P. van Loon (Zegge), 17. J. van Dis (Fijnaart), 18. M. Hage (St-Maartensdijk), 19. P. Raas ('s Heerenhoek), 20. M. de Baat (De Heen). Liefhebbers/veteranen: 1. J. van Baal (Breda) 48 km. in 1.14.59 u., 2. C. van de Made (Moerdijk), 3. T. Keijer (Roosendaal), 4. J. van Dongen (Wagenberg), 5. C. van de Berg (Oud Gastel), 6. L. van de Wiel (Breda), 7. H. Musters (Din- teloord), 8. L. Roks (Standdaar- buiten), 9. K Heijstek (Willem stad), 10. P. Vos (Papendrecht), 11. L. Poortvliet (Dirksland), 12. P. Bierkens (Fijnaart), 13. P. Timmermans (Oud Vossemeer), 14. F. Bergwerff (Dordrecht), 15. J. Stam (Oud Beijerland), 16. C. van de Linde (Oud Beijerland), 17. A. de Kuiper (Hardinxveld), 18. L. Havermans (Oud Vosse meer), 19. W. Franken (Roosen daal), 20. G. Vos (Rotterdam).

de Stem | 1987 | | pagina 15