Etappe-zege Rolf Gölz in Midi Libre ers verslaat Leconte in Bristol 'Seoel' steeds meer ter discussie SPORT OPNIEUW PECH VOOR 'WERELDKAMPIOEN TRAINING' MANSELL TWENT K DE STEM SPORT 4 MAANDAG 22 JUN11987 Wilches DETROIT (SID) - De grootste durfal in de for mule 1 heeft andermaal op een stratencircuit toe geslagen. ik zoekt hogerop. Hogeschool Katholieke Leergangen Faculteit Bedrijf, Mens, Media I Een praktisch toestel waarmee u 'han- I denvrij' kunt telefoneren. U kunt kiezen, spreken en luisteren met de hoorn op de haak. En dankzij de ingebouwde luidspreker kunnen meer personen aan een telefoongesprek deelnemen. Kleur: grij&Prijs f459,-. ptt telecommunicatie EEN BETROUWBARE TREFOON KOMT VAN DE PTT Bel gratis 06-0402 voor meer informatie en voor het dichtstbijzijnde adres van de PTTTelefoon- winkel. SüKOVA WINT VAN NAVRATILOVA Sukova Lendl AL DRIE GEGADIGDEN OM SPELEN OVER TE NEMEN Geen kampioenschap profstayers pE STEM SPORT Knetemann wint in zijn Mokum Trial-zege Van Matsen Cooman met record terug op buitenbaan Overwinning Olaf Jentsch Herring wint GP Joegoslavië 250cc Van den Berk bijna kampioen Derde plaats voor Tijgers Ymond Boekelte snelste draver Rolstoeler Pomp weer de snelste T12 RODEZ (AFP) - Roll Gölz heeft in de Midi Libre op nieuw zijn waarde voor de ploeg van Jan Raas bewe zen. De Westduitser, eerder dit sei zoen winnaar van de Ruta del Sol, de Ronde van de Haut-Var en het Kampioenschap van Zu rich, was zondag de sterkste in de derde rit van de Midi Libre. Gölz ontsnapte drie kilometer voor etappeplaats Rodez, waar nog een hinderlijke helling moest worden beklommen, uit de groep en kwam zestien se conden voor de anderen over de streep. Gilles Sanders werd de nieuwe leider in het klasse ment Eric Boyer, die zaterdag de eerste plaats veroverde, had zondag te veel last van een knieblessure om de strijd voor te kunnen zettten. Na 141 km van de rit van Mende naar Ro dez stapte hij af. uitslagen Tweede etappe: 1. Eric Boyer (Fra), 168 km van Pont St Esprit naar Mende in 4 uur 46 minuten en 57 seconden (met bonificatie) 4.46.46, 1 Gilles Sanders (Fra) op 19 secon den (met bonificatie 4.47T10), 3. Eric Caritoux (Fra) op 0.25 (met bonifi catie 4.47.19), 4. Yvon Madiot (Fra) op 0.31,5. Mare Madiot (Fra), 6. Ju lian Gor nault (Spa), 7. Patrice Es- 8. Martial Gavant 9. Miguel Indurain (Spa) zelfde tijd als Madiot 10. Ludo Peeters (Bel) 0.35, 24. Maarten Du- cro» ul, 46. Ad Wljnands 2.08. Derde etappe: 1. Rolf Gölz (WD1), 204 km van Mende naar Rodez in 5 uur 33 minutten en 3 seconden (met ttijdsvergoeding 5.32.53), 2. Bruno Bruyère (Bel) op 16 seconden (met bonificatie 5.33.13), 3. Patrice Es- nault (Fra) (met bonificatie 5.33.17), 4. Bernard Vallet (Fra), 5. Sean Kelly (Ier), 6. Régis Simon (Fra), 7. Jan Koba (Tsj), 8. Sören Lilholt (Den), 9. Claude Criquielion (Bel), 10. Ludo Peeters (Bel), 18. Gilles Sanders (Fra). 29. Maarten Ducrot (Ned) zelfde tijd als Bruyère, 37. Ad Wijnands (Ned) OAS. Algemeen klassement: 1. Gilles Sanders (Fra) 14 uur 52 minuten en 37 seconden, 2. Patrice Esnault (Fra) op 9 seconden, 3. Mare Madiot (Fra) 0.09,4. Ludo Peeters (Bel) 0.12, 5. Julian Gorospe (Spa) 0.13, 6. Martial Gayant (Fra) 0.13, 7. Eric Caritoux (Fra) 0.14, 8. Yvon Ma- diott (Fra) 0.17, 9. Sean Kelly (Ier) 0.33,10. Luc Leblanc (Fra) 036. Luis Alberto Gonzalez heeft de tiende etappe van de Ronde van Colombia gewonnea Pablo Wilches voert het algemeen klassement aan met een voor sprong van 27 seconden op Luis Herrera. Op 1.41 is de amateur Gustavo Wilches derde. Uitslag tiende etappe: 1. Luis Al berto Gonzalez (Col) 117 km in 2.54,07, 2. Henry Cardenas (Col) op 1 seconde, 3. Andrei Teterjoek (Sov), 4. Nestor Mora (Col), 4. Ivan Ivanov (Sov), zelfde tijd als Carde nas. Algemeen klassement: 1. Pablo Wilches (Col) 31.30.53, 2. Luis Her rera (Col) op 27 seconden, 3. Gus tavo Wilches (Col) 1.41, 4. Rogello Arango (Col) op 231,5. Gonzalez op 237. Senna winnaar in Detroit Na zijn overwinning in Monte Carlo was Ayrton Senna zondag de snelste in de grote auto-metropool van de Ver enigde Staten. De 27-jarige Braziliaan stuurde zijn Lotus in Detroit voor de tweede opeenvolgende keer naar de overwinning. Het was de zesde zege in zijn loopbaan, de tweede in dit seizoen. Door de zege passeerde Senna in het klassement om het we reldkampioenschap titelhouder Alain Prost. Na vijf races heeft Senna 24 punten, twee meer dan Prost. De Franse coureur in dienst van McLaren werd derde achter Nelson Piquet in een Williams. Nigel Mansell, de 'wereldkampioen training', bleef wederom niet gespaard van misfortuin en kwam als vijfde over de streep. Senna zag in de race in Detroit af van een bandenwissel, een indicatie voor de betrouwbaar heid van het computer-ge- stuurde chassis van de Lotus. De bolide van Senna reageert niet op signalen van het weg dek, maar op de impulsen van de computer, die meter voor meter worden doorgegeven en daarmee onder meer de slijtage aan de banden vertraagt Mansell, die de trainingsses sies had beheerst, nam in De troit bij een temperatuur van 20 graden voor 100.000 toe schouwers de leiding. De Brit leek op weg naar een start-fi- nish-overwinning, totdat een pitsstop in de 34ste van 63 ron den hem opbrak. Tijdens de bandenwissel klemde het rech ter achterwiel, waardoor het oponthoud met 18.54 seconden tweemaal zo lang duurde als normaal Senna en Prost pas seerden in die periode de Britse pechvogel De positie van Senna kwam daarna niet meer in gevaar. Hij verwezenlijkte in de 39ste om loop met een gemiddelde snel heid van 144,172 kilometer per uur een nieuw ronderecord. Prost werd nog voorbijge streefd door Piquet, die al na drie ronden voor een banden wissel de pits was ingeredea Achter Prost werd de Oosten rijker Berger vierde en werkte Mansell zich op naar de vijfde plaats. 253.449 km in 1.50.16358, 2. Piquet (Bra) Williams op 33319 seconden, 3. Prost (Fra) Mclaren op 45327.4. Uitslag: L Senna (Bra) Lotus, "358, 2. T I jb od 33 t (Fra) (Qcs) Ferrari, op 1.02,601,5. Mansell (GBr) Williams, op 1 ron de, Cheever (VSt) Arrows, op 3 ronden, 7. Johansson (Zwe) Mola ren, op 3 ronden, 8. Danner (WD1) Zakspeed, op 3 ronden, 9. Patrese (Ita) Brabham, op 3 ronden, 10. Ar- noux (Fra) Ligler) op 3 ronden. Stand WK na vijf races: 1. Senna. 24 punten, 2. Prost 22, a Piquet 18, 4. Johansson 13, 5. Mansell 12, Berger 9,7. Alboreto 8, De Cesa- risCheever 4,10. Najaldma a (ADVERTENTIES) door te Inwesteren in studeren UJ de Hogeichool Katfiolleke Leergangen In Tilburg starten: Basiskennis boekhouden, Praktijkdiploma boekhouden (incl. computerboekhouden). MBA. Modulen deelexamens SPD (incl. computerpractica). Accountant Administratieconsulent Avond-HEAO. De studie aan de Avond-HEAO is zodanig opgezet dat studenteii tijdig studeren voor modulen avond-HEAO en deelexamens SPD Behaalde deelexamens SPD zijn onbeperkt geldig en geven op vrijstelling voor modulen avond-HEAO Hogeschool Katholieke sss Leergangen Tilburg, h ySj Wij verzorgen ook PD-Marketing, NIMA-A en B, Informatica (03. Anibl).-, Voorlichtingsdag: Zaterdag 27 juni. Westhoeve, Reitse Hoevenlaan 12,1160 -13.00. Inlichtingen en aanvraag gratis prospectus: J. Maas, tel. 013 - 342294, tijdens kantooruren 013 - 394224. Opleidingen Handelswetenschappen - Avond-HEAO Pyreneeénweg 10,5022 ON Tilburg. Wijziging in uitvoering en specificaties voorbehouden. CHICAGO. BRISTOL (IPA) - De Nieuwzeelander Kelly Evernden heeft zondag verrassend het toernooi van Bristol gewonnen. In de eindstrijd van het eve nement versloeg hij de Amerikaan Tim Wilkison in twee sets: 6-4,7-6. Evernden plaatste zich voor de finale door in de halve fi nales de Westduitser Eric Je- len te verslaan, Wilkison be reikte de laatste twee door in een marathonpartij net iets sterker te zijn dan Michiel Schapers. Voor de Nederlander was het toernooi in Bristol een uitstekende opsteker voor het maandag beginnende toer nooi van Wimbledon. De als achtste geplaatste Nederlan der bevestigde niet alleen die klassering, maar schakelde ook nog de Fransman Henri Leconte uit in drie sets. Scha pers versloeg daarmee voor de derde maal een speler uit de top-tiea Eerder boekte hij winst tegen Boris Becker en Johan Kriek. De Nederlander had al eerder in het toernooi bewezen dit jaar op gras uit stekend uit de voeten te kun nen. In de tweede ronde ver sloeg hij de roemruchte In diër Vijay Amritraj, vorig jaar nog winnaar in Bristol. Voor Schapers start het toernooi van Wimbledon morgen met de partij tegen de Spanjaard Javier Sanchez. UITSLAGEN Derde ronde: Eddie Edwards (Zaf) - Jeremy Bates (Eng) 6-0,6- 3, Kelly Evernden (Nze) - Jonas Svensson (Zwe) 3-6,6-3,6-3, Eric Jelen (Wdi) - Jaime Yzaga (Per) 7-6,6-2, Eric Winogradsky (Fra) - Wolfgang Popp (Wdl) 7-5,6-3. Kwartfinales: Michiel Schapers (Ned) - Henri Leconte (Fra) 7-6, 6-7,7-5, Tim Wilkison (Vst) - Ben Testerman (Vst) 6-7, 6-2, 6-2, Kelly Evernden (NZe) - Eddie Edwards (ZAf) 3-6, 6-3, 6-4, Eric Jelen (WDI) - Eric Winogradsky (Fra) 6-4,6-4. Halve finales: Tim Wilkison (Vst) - Michiel Schapers (Ned) 4- 6,6-4,10-8, Kelly Evernden (Nzl) - Eric Jelen (Wdl) 6-7,6-3,6-2. Finale: Kelly Evernden (NZ1) - Tim Wilkison (VSt) 6-4,7-6. Het begint erop te lijken dat het Martina Navratilova dit jaar niet vergund is een toernooi te winnea De voor Wimbledon als eerste ge plaatste Amerikaanse verloor in de finale van Eastbourne met 6-7 (5-7), 3-6 van de num mer vijf van de wereldrang lijst, Helena Sukova. Vijfmaal achtereen was Na vratilova zowel in East bourne als op Wimbledon on genaakbaar. Zowel in 1985 als in 1986 was zij in de finale van Eastbourne sterker dan Sukova. Ditmaal leek het aanvan kelijk niet anders te gaan. Navratilova kwam met 5-0 voor. De Amerikaanse had echter al een vermoeiende partij achter de rug. In de ochtenduren was de in de eer ste set afgebroken halve fi nale van vrijdag tegen Pam Shriver voortgezet. Navrati lova won met 6-4, 3-6, 6-4, waarbij zij in de derde set een achterstand van 0-2 en 0-40 ophaalde. Sukova had vrijdag al de finale van het met 400.000 gul den gedoteerde toernooi be reikt door een overwinning met 4-6, 6-4, 8-6 op Chris Evert. Zij had zich daarbij zestien dubbele fouten ver oorloofd. Zaterdag liep de service van de Tsjechoslo- waakse aanvankelijk weer niet. Maar allengs ging het beter. Navratilova begon zich bedreigd te voelen, maakte veel fouten en gaf uiteindelijk in de tiebreak de eerste set weg met een dubbele fout. Sukova incasseerde die mis lukking met een niet gepaste, maar wel ter zake doende glimlach. Ze wist dat de tweede overwinning op haar vroegere landgenote (tegen over achttien nederlagen) niet lang op zich zou laten wachten. Navratilova kwam in een. uitzichtloze positie te recht, weerde weliswaar vier matchpunten af, maar gaf zich toen gewonnea UITSLAGEN Damesenkelspel: halve finale: Martina Navratilova (Vst) - Pam Shriver (Vst) 6-4, 3-6,6-4; finale: Helena Sukova (Tsj) - Martina Navratilova 7-6 (7-5), 6-3. Damesdubbelspel: halve finales: Parkhomenko/SavtsJenko (Sov) - Mandlikova/Turnbull (Tsj/ Aus) 6-3,6-7,6-4, Fairbank/Smy- lie (Zaf/Aus) - Kohde/Sukova (Wdl/Tsj) 2-6, 7-6, 6-3; finale: Parkhomenko/ Sa vtsj enko Fairbank/Smylie 7-6,7-5. Ivan Lendl treft in de eer ste ronde van Wimbledon een pupil van Günther Bosch. Weliswaar niet Boris Becker, maar wel de nieuwste protege van de Roemeense Westduit ser, Christian Saceanu. De jonge Westduitser is één van de zestien spelers, die door de kwalificatie zijn ge komen. Op de wereldranglijst neemt hij de 178ste plaats in. Lendl, die eerste staat en die positie versterkte door een overwinning bij de open Franse kampioenschappen, is tweede geplaatst achter de winnaar van 1985 en '86 Boris Becker. Ook Mats Wilander (nr. 3) en Emilio Sanchez (14) krij gen tegenstanders uit de kwalificatie tegenover zich. Voor Wilander is dat de Zuid- afrikaan Gary Muller, 236ste op de ranglijst. Sanchez, die op Wimbledon driemaal ach tereen in de eerste ronde is uitgeschakeld, treft het met de hard serverende gras- baanspecialist Mike Bauer (VSt) veel minder. De 28-ja- rige Bauer hield het vorig jaar in de eerste ronde vijf sets uit tegen de Indiase Da- viscup-speler Ramesh Krish- SEOEL (ANP) - In het weekeinde hebben Los Angeles en Berlijn zich aangemeld als vervanger van Seoel, indien daar over vijftien maanden de Olympische Spelen niet zouden kunnen worden gehouden. Een Westduits parlementslid, Johannes Gerster (CDU), noemde München als ideale vervanger, in het geval dat. De voortdurende strijd in de Zuidkoreaanse hoofdstad tussen de oproerpolitie en voor meer politieke vrijheden demonstrerende studenten, heeft met name in de Ver enigde Staten en West-Duits- land de gedachte doen ople ven dat Seoel onder deze om standigheden niet de ideale plaats is voor het Olympische zomerfeest. In de Verenigde Staten heeft de directeur van het na tionaal Olympisch Comité, George Miller, gezegd dat zijn organisatie zeker geen verte genwoordiging zou afvaardi gen in het geval de spiraal van geweld zich voorzet in de Zuidkoreaanse hoofdstad. „Het IOC, het Olympisch Co mité van de Verenigde Sta ten, noch enig ander natio naal Olympisch Comité zal sportmensen willen plaatsen in een situatie, die enige vorm van risico voor de betrokke nen inhoudt". Hij voegde er aan toe dat het zeker niet de bedoeling van de Verenigde Staten is enige vorm van strafmaatre gelen tegen Zuid-Korea te nemen. „Niemand in Korea, het huidige bewind noch de protesterende studenten, of de oppositie heeft aangegeven tegenstander van de Spelen te zijn. Integendeel". Volgens Robert Helmick, voorzitter van het Olympisch Comité van de Verenigde Sta ten, is het nog veel te vroeg om al maatregelen te overwe gen. Helmick, op dit moment in Seoel voor een vergadering van de wereld-zwembond, zei wel dat de politieke onrust hem bezorgd maakte. „Wij hebben echter van de autori teiten de garantie gekregen, dat de veiligheid van de deel nemers niet in gevaar zal ko men. Het is overigens bekend, dat de Verenigde Staten nim mer atleten naar grote sport evenementen zal afvaardi gen, wanneer er ook maar enige vorm van gevaar voor hen zou kunnen optreden". De burgemeester van West-Berlijn, Eberhard Diepgen, maakte bekend dat de oude Rijkshoofdstad zich aanmeldt als kandidaat, wanneer het IOC een andere stad zou zoeken voor de Spe len. NIEUWSOVERZICHT DEN HAAG (ANP) - De voor professionals, 7 augustus te Alkmaar, zullen geen sta titel tot inzet hebben. De commissie beroepswielrënnent dat kampioenschap geschrapt om twee redenen; ten eet$ de Alkmaarse baan niet ideaal voor dat onderdeel, ten tn zou het programma op die dag overladen worden. Het afvoeren van dit onderdeel betekent overigens nje. I op naar de wereldtitelstrijd in Wenen. Besloten is de stayers, daagse van Zürich, die ongeveer gelijk met de nationalei kampioenschappen wordt gehouden, als selecüecriteriuit te houden. AMSTERDAM (ANP) - Gerrie Knetemann heeft het on van Amsterdam gewonnen. De beroepsrenner uit Huij^. terug in zijn oude stad, bleef op de drie onderdelen Erik kink ruim voor. De Australiër Phil Anderson werd Damrak derde. Uitslag profomnium: 1. Gerrie Knetemann (Huijbergen) 35 pin, Erik Breukink (Spankeren), 3. Phil Anderson (Aus) 30,4. W' (Bel) 19, 5. Jos Lammertink (Wierden), 6. Adri van der Poel heide16,7. Jelie Nijdam (Zundert) 15,8. Joop Zoetemelk (Gem;. 9. Fons van Katwijk (Oploo) 10,10. Ron Mackay (De Meern) 5. ALMELO (ANP) - Henk Hulzebos heeft bij het concours hi| que van Almelo het jachtspringen gewonnen. De tegenwoordig voor Oostenrijk startende Nederlandei met het paard Huzaar ruim vier seconden sneller dan voon lig nationaal kampioen Rob Ehrens. Toon Holthus werd 4 De finale van de wedstrijd, die meetelt voor de strijd NHS-beker, leverde een overwinning op voor Marcel Dij wiens toppaard Simply Magic vorige week werd door het NOP. In de barrage bleef hij Tanja van baas. De Brabantse amazone won bij de Almelose ruiterdage manage De Bosrand, waar 5000 bezoekers toekeken, trial-springen, een met een derby te vergelijken proef. Zei in de extra omloop opnieuw foutloos. Haar enige coneu» Ingrid van der Weiden liep acht strafpunten op. DEN HAAG (ANP) - Wereldkampioene indoor Nelli Cm heeft zondag in Rotterdam haar eerste wedstrijd van heil tenseizoen afgewerkt In de nationale competitiewedstrijd in Rotterdam legdei man in de hoofdklasse de basis voor de winst van haar ven ging AVR. Zij was als startloopster bovendien deels ven woordelijk voor de verbetering van het Nederlands club» op de 4 x 100 meter estafette. Het viertal Cooman, DeLg Olijslager en Martinot kwam tot de tijd van 45,82 seconds de 200 meter liep Cooman 23,92 seconden. Donderdag starti Oostenrijk. Michèle Martinot verbeterde het nationaal ja record op de 400 meter horden tot 58,95. Andere oopvallende verrichtingen kwamen bij de c tiewedstrijden van de verspringer Frans Maas (7.62 Tonnie Dirks (14.04,06 op de 5000 meter) en de speerwerpe roen van der Meer (73.66 m). ZAGREB (ANP) - De Oostduitser Olaf Jentsch heeft del van Joegoslavië op zijn naam geschreven. In het slotweekeinde won Arjan Jagt een tijdrit. Hij eind tevens als eerste in het puntenklassement. In het jongere] sement bezetten Tom Cordes, Jagt en Corné van Rijen volgorde de eerste drie plaatsen. UITSLAGEN Zevende etappe: 1. Zbzislaw Krudysz (Pol) 86 km in 1 uur 41 mi en 35 seconden, 2. Gerrit de Vries (Ned) z.L, 3. Alexander Sjer: (Sov) z.t, 4. Rob Harmellng (Ned) op 0.22,6. Arjan Jagt (Ned), 110 van Rijen (Ned), 18. Tom Cordes (Ned) allen z.t als Harmellng. Achtste etappe, ind. tijdrit: 1. Jagt 1.52,79, 2. Johannes DraalM 1.53,44, 3. Cordes 125542, 4. Xandi Papec (Joe) 1.55,92, 5. Ola/Je (OD1) 1.56,09,6. Olaf Ludwig (OD1) 1.56,51. Negende etappe: 1. Vladan Pirv (JS1) 170 km in 4.07.42,2. DaniE rzewski (Pol), 3. Jean-Luc de Sola (Fra), 9. Arjan Jagt, 15. Rob Br ling, 19. Corné van Rijen, 44. Tom Cordes, 68. Gerrit de Vriat hannes Draaijer allen zelfde tijd als Zakrzewski. Eindklassement: 1. Olaf Jentsch (OD1) 28 uur 44 minuten en 3 den, 2. Vladimir Kotzarek (Tsj) op 21 seconden, 3. Dan Radtki 0.29,9. Cordes 1.50,10. Jagt L57,12. Van Rijen 3.10,32. Draaijetil De Vries 8.48,54. Harmellng 24.17. JASTREBARSKO (Reuter) - De Brit Robert Herring zondag op het circuit in Jastrebarsko de Grote Prijs van.': slavië motorcross in de 250cc-klasse gewonnen. UITSLAGEN Eerste manche: 1. Robert Herring (Gbr) Yamaha, 2. Micheleï (Ita) Yamaha. 3. Michele Rinaldi (Ita) Suzuki, 4. Jörgen Nils® Honda, 5. Eric Geboers (Bel) Honda, 6. Jeremy Whatley (GBr) Sis Tweede manche: 1. Herring. 2. Nilsson, 3. Rinaldi, 4. Fanton.ifc Diepold (WDI) Kawasaki, 6. Geboers. Dagblassement: 1. Herring 40 punten, 2. Nilsson, Rinaldi en Fare WK-stand: 1. Pekka Vehkonen (Fin) Cagiva 187,2. Geboers 185.3 son 151, 4. Leo Combee (Ned) Kawasaki 115, 5. Rinaldi 106.tr Hansson (Zwe) Husqvarna 89,8. Mare Smits (Ned) Honda 73. Zege Simonnet in Ronde Aquitanië BORDEAUX (ANP) - De Francaise Valérie Simonnet heeft del van Aquitanië gewonnen. De laatste etappe eindigde in een sprint, waarin Isabelle Nicoloso het snelst was. UITSLAGEN Vierde etappe: 1. Betsy King (VSt) 2 uur 27 minuten en 25 sec* Nadesjda Kibardina (Sov) op 1 seconden, 3. Valerie Simonnet (I Gonnie van Koert (Ned) zelfde tijd als Kibardina. Vijfde etappe: 1. Isabelle Nicoloso (Fra), 78 km in 1 uur 59 min® 57 seconden, 2. Gonnie van Koert (Ned), 3. Nadesjda Kiberdinsl* Gonnie van de Mosselaar (Ned). 5. Rita Tim pers (Ned), 6. Vails monnet. Eindklassement: 1. Simonnet 9 uur 2 minuten en 32 seconden,/; King (VSt) op 1.26,3. Kiberdina 1.58,5. Van Koert 232,6. JolaniH 7. Rita Timpers, 10. Gonnie van de Mosselaar, 20. Thee van RiF 29. Monica de Waal. HEESWIJK-DINTHER (ANP) - John van den Berk augustus in Arkel zijn Nederlandse titel in de 125cc-kl longeren. De crosser uit Oss verstevigde zondag in de vijfde kamps cross in Heeswijk-Dinther zijn leiderspositie in het klassK door drie manche-overwinningen. Na de wedstrijd in s wijk-Dinther heeft hij een voorsprong van 93 punten op? Tragter. Uitslagen: Eerste manche: 1. John van den Berk (Oss) Yamaha, 2. Dave ij (Oss) Cagiva, 3. Teus Visser (Papendrecht) Yamaha, 4. Pedro1 (Epse) Honda, 5. Albert van Breugel (St. Michielsgestel) Honds - van Oorschot (Liempde) Honda. Tweede manche: 1. Van den Berk, 2. Strijbos, 3. Tragter,»' Evertsen (Westervoort) Kawasaki, 5. Jan Postema (Assen) Yai» Gerard Koning (Zandvoort) Yamaha. Derde manche: 1. Van den Berk, 2. Strijbos, 3. Eric Stuurnw drecht) Yamaha, 4. Evertsen, 5. Jopie Rijkers (Eindhoven) K"' 6. Tragter. Dagklassement: 1. Van den Berk 90 punten, 2. Strijbos 81,3. IW NK-klassement (na vijf van de zeven wedstrijden): 1. VanJ» 439,2. Tragter 346,3. Strijbos 297,4. Stuurman 277,5. Visser 23 Breugel 181. PARIJS (AFP) - De Nederlandse honkbalkampioen Tijgers is als derde geëindigd in de strijd om de EW honkbalbeker. Zaterdag leden de Amsterdammers de tweede neder» Parma bleek ook de tweede Italiaanse vertegenw» Grosseto te sterk voor Tijgers: 10-7. Uitslag finale: Parma - Grossetto 4-0. Eindstand: 1. Parma (Ita), 2. Grossetto (Ita), 3. Amstel Tijgers!" Viladecans (Spa), 5. PUC (Fra), 6. Antwerpen (Bel), Antwerp tweede divisie. DEN HAAG (ANP) - Ymond Boekelte heeft het 'snelste Nederlandse draver aller tijden' overgenomenv tem Volita. De zesjarige hengst liet zaterdagavond op de Meadowlands in East Rutherford in de Amerikaans New Jersey, een kilometertijd van 1.12,7 noteren. He'» cord stond sinds 1982 op naam van Totem Volita die 1.13,6 liep. fjOBMAN (ANP/SID) - Joe pial heeft de komende we ken nog een fiks aantal mo gelijkheden om het wereld record van Sergej Boebka te overtreffen. pe organisatoren van de Ad paulen Memorial hopen echter <jat de Amerikaanse record houder zijn hoogste sprong met de polsstok tot 19 juli bewaart. Binnen de vaderlandse grenzen is een sprong van vijf meter al gen bezienswaardigheid. Elke week reikt Dial een centimeter hoger. Tijdens wed strijden in Norman in de Ame rikaanse staat Oklahoma wipte hij over 5,96 meter. Beste we- reidseizoenprestaties waren er buiten Karl-Marx-Stadt ook Ten UITSLAGEN MARATHON ENSCHEDE HEREN: 1. Marti ten kate (Fortis, En schede) 2.13.53, 2. Karei Lis- mont (Bel) 2.14.04, 3. Gian- franco Vergine (Ita) 2.15.00,4. Scaba Lezak (Pol) 2.17.46, 5. Richard Vollenbroek (MPM, Hengelo) 2.18.33, 6. Gerard Smit (AAC, Amsterdam) 2.19.13, 7. Edward Rydzewski (Pol) 2.19.35, 8. Luca Foglia (Ita) 2.19.54, 9. Jos Koniuszek (Sprint, Breda) 2.19.59, 10. Adrie Hartveld (AAV36, Al phen aan den Rijn) 2.21.01,11. Alan Catley (GBr) 2.23.03, 12. Cor Vriend (PSV) 2.24.30, 13. Zbigniew Kubala (Pol) 2.25.44, 14. Martin Jansen (Hanzesport, Zutphen) 2.26.48, 15. Ed Voogt (AV Ve- luwe, Ede) 2.26.52, 16. Ruud Onland (LAAC, Oldenzaal) 2.26.54, 17. Henk van Hoek (LGD, Deurne) 2.28.38, 18. Hans Heppener (AAC, Am sterdam) 2.28.41. NK: 1. Ten Kate, 2. Vollen broek, 3. Smit, 4. Koniuszek, 5. Hartveld. DAMES: 1. Helen Comsa (Zwi) 2.39.32, 2. Eefje van Wissen (Hollan- dia, Hoorn) 2.46.28, 3. Ine Va lentin (HRR, Den Haag) 2.49.02, 4. Margrit Isenegger (Zwi) 2.50.45, 5. Anne van Schuppen (HRR, Den Haag) 2.50.47, 6. Anna Krol (Pol) 2.51.55, 7. Leslie Watson (GBr) 2.53.23, 8. Jill Danskin (GBr) 2.56.49. NK: 1. Van Wissen, 2. Valen tin, 3. Van Schuppen. Rolstoelers: 1. Gerrit Pomp 2.08.43, 2. Frans Langemeijer 2.08.47,3. Kees van Breukelen 2.13.23. Gerrit Pomp kampioen marathon - FOTO ANP ENSCHEDE (ANP) - Tien seconden achter Richard Vollenbroek - de vijfde lo- Per - passeerde Gerrit Pomp als eerste rolstoeler zaterdag de eindstreep van de marathon van Enschede. Evenals bij de valide atleten was voor de zogeheten whee- lers een nationale titel deze wedstrijd verbonden. Pomp werd de eerste Nederlandse kampioen in deze categorie op de marathon. Twee maanden geleden was de 32-jarige Pomp in Rotter dam luttele seconden voor de winnaar Belayneh Dinsamo uit Ethiopië geëindigd. De vrijwel gelijktijdige finish leidde tot totiek op de organisatoren. Ook nu was 'speedy wheely' Fomp de snelste man. De En- senedese organisatie was zo verstandig geweest om de rol stoelers tien minuten na de va- dde atleten te laten starten, romp maakte van die 'handi cap meer dan vijf minuten goed: 2.08.43. „Nooit gedacht onder de 2.10 komen", was de verbaasde reactie van de leraar uit Soest f v. n rolsloeiers waren de ver schillen in de slotfase uiterst gering. Met een achterstand an vier seconden eindigde r/arJs Langemeijer als tweede. lJ1 "euvelachtig terrein heb- rolstoelers al tijden van jninder dan twee uur over de 42 «lometer en 195 meter laten "oteren

de Stem | 1987 | | pagina 12