Oostduitse zwemsters klaar voor EK SPORT Oranje-dames imponeren niet ÉÉN VAN DE DRIE. ?r NGREEP BONDSCOACH JORRITSMA LEIDT TOT SUCCES stand op leyballers SVRAGEN MOTOflOUE IN BUgES. RUIMTE VOOR NIEUWE IDEEËN Krimpenerwaard iterhoek ïek-Oppen Record voor Franse hockey-arbiter Smits: elf punten voor Europa Roeiers: kans op meer starts China bij wereldboksbond Ab Mandersloot NBB-voorzitter Wereldbeker rugby voor Nieuw-Zeeland Beste hockeyspelers gehuldigd Feestelijk afscheid Ties Kruize III ntinië eerd Spelconcept Champions Trophy Druk Onhoudbaar Bevliegingen Verrassend Vizier >rie A AMSTELVEEN - Hans Jorritsma, de Neder- andse hockey-bondscoach bij de mannen, heeft iet afgelopen weekeinde rustig kunnen slapen. pE STEM SPORT 3 „MAANDAG 22 JUNI 1987 T14 van Loon heeft zaterdag a, gewonnen. De Westbraban te sprinter uit een kopgJ, ssieker. ord), 172 km in 4 uur 13 min,,., rt (Hoogerheide), 3. Barend H, .rhugowaard), 5. Harrie Wniti :t.-WiUebrord), 7. Frans S ;n (Ovezande), 9. Jan VerhJT erland). Schurer heeft zaterdag d, aek gewonnen, zijn negend gezicht door Rudie Nagen was bij aanvalsacties. on -de tenslotte een groep vaa eindsprint na 210 kilometsi ie was de 23-jarige Fries he 210 kilometer in 4 uur 52 mimd Heerenveen), 3. Michel le Grani eemskerk), 5. Herbert DijksJ tichard Mulder (Meppel), 8. Rozendal (Steenderen), 10. Eriü i als Schurer. n i ldde ERFURT (SID/ANP) - Twee maanden voor de Europese titelstrijd in Straatsburg hebben de Oostduitse zwemsters dui delijk gemaakt dat zij in Frankrijk niets te vrezen hebben. Op de nationale titelstrijd in Erfurt demonstreerden zij dat de voorbereiding volgens plan verloopt. Wereldrecords werden er niet verwezenlijkt, wel zes beste wereldseizoen- tijden, waarbij twee van de heren. Bij de dames werden twee wereldkampioenen van Ma drid 1986 afgelost. Kristin Ot to, de 21-jarige zwemster uit Leipzig, in 1982 en '86 zeven voudig wereldkampioene en vorig jaar met zes nationale titels de meest gelauwerde zwemster, kon zich nog net handhaven tussen de elite. Zij werd kampioene op de 100 meter vrije slag (55.82) en op de 4 x 100 meter wisselslag estafette. Dramatisch was de teloor gang van Komelia Gressler, de 16-jarige wereldkam pioene op de 100 meter vlin derslag. Zij werd op haar spe cialiteit slechts vierde en op de dubbele afstand zesde. Door die teleurstellende pres taties zal zij vrijwel zeker ontbreken in de ploeg voor Straatsburg. Net als in de Verenigde Staten hanteert de Oostduitse cheftrainer Rich ter het systeem, dat de num mers een en twee op de natio nale titelstrijd afgevaardigd worden. Komelia Gressler's clubge note Birte Weigang miste op de 100 meter vlinderslag het Europese record van de Rus sin Tatjana Koernikova op zeshonderdste seconde (59.47) en schoof met die tijd naar de zevende plaats op de eeuwige wereldranglijst. Ook op de 200 meter vestigde Weigang zich met 2.10.64 aan de top van de seizoenlij st. Haar voorbeeld werd gevolgd door Cornelia Sirch op de 200 meter rugslag (2.12.36). Op de 50 meter vrije slag diende de 15-jarige Daniela Hunger zich aan als nieuwe belofte. De teenager uit Oost- Berlijn won de sprint in 25.81 seconden voor haar clubge note Meissner (25.82) en Otto (26.15). Bij de heren trokken Pa trick Kühl en Sven Lod- ziewski de aandacht. Kühl, 19 jaar en lid van de legerclub uit Potsdam, werd op de 400 meter wisselslag kampioen in de beste seizoentij d van 4.20.37. Lodziewksi werd de snelste zwemmer van dit sei zoen op de 200 meter vrije slag (1.49.27). Herenhockeyteam overtuigt Van onze sportredactie AMSTELVEEN - De Franse scheidsrechter Alain Renaud heeft za terdag, tijdens het toer nooi om de Champions Trophy voor een we reldrecord gezorgd. Hij leidde voor de 154ste keer een officiële inter landwedstrijd, hetgeen nog geen hockey-arbiter voor hem had gepres teerd. In het herentoernooi zijn drie Nederlandse scheidsrechters actief. Omdat de Fransman Alain Gillet - voor Am stelveen wereldrecord houder met 153 wedstrij den - zich niet vrij kon maken, mocht Gerrit Ha- gels invallen. Rob La thouwers en Jos Nienhaus stonden al op de lijst. WEST-DUITSLAND - ARGEN TINIË 4-0 (1-0) - 34. Stefan Blöch- ner (strafbal) 1-0, 42. Carsten Fi scher (strafcorner) 2-0, 44. Uli Ha- nel 3-0, 61. Thomas Reek 4-0. Scheidsrechters: Khizer Bajwa (Pak) en Dennis Meredith (Aus). Toeschouwers: 1500. GROOT-BRITTANNIË AUSTRALIË 1-1 (0-1) - 26. Mark Hager 0-1, 51. Martin Grimley 1-1. Scheidsrechters: Gerrit Hagels (Ned) en Santiago Deo (Spa). Toe schouwers: 2.000. SOVJET-UNIE - SPANJE 2-1 (1-0) -10. Gontsjarov 1-0,47. Gontsjarov (strafcorner) 2-0, 55. Escude 2-1. Scheidsrechters: Rob Lathouwers (Ned) en Eduardo Ruiz (Arg). Toe schouwers: 1500. STAND 1. W-Duitsland 2. Nederland 3. Australië 4. Pakistan 5. Sovjetunie 6. Gr.-Brit. 7. Spanje 8. Argentinië 220047-1 220043-1 211035-2 210123-2 21012 2-3 201112-4 200201-3 200201-8 Programma vandaag: Australië - Sovjet-Unie, Groot-Brittannië - Spanje, Argentinië - Pakistan, Ne derland - West-Duitsland. de pupillen van Van Heumen de komende week dan ook nog heel wat te stellen te krij gen. Voor vandaag staat evenwel de confrontatie met Canada op het programma. „Canada is voor ons altijd een moeilijke tegenstander", blikte Van Heumen vooruit. „Laten we ons vizier voorlo pig maar op dat duel richten. Daarna zien we wel weer verder". NEDERLAND - GROOT-BRIT TANNIË 4-0 (2-0) - 22. Lisanne Lejeune (strafcorner) 1-0, 26. Marjolein Bolhuis 2-0, 57. Le jeune (sc) 3-0, 69. Terry Sibbing 4-0. Scheidsrechters: Laura Law- ton (Fra) en Solobrar Hernandez (Spa) Toeschouwers: 4.000. NEDERLAND: Det de Beus; He len van der Ben (60. Noor Hols- boer); Aletta van Manen, Anne- loes Nieuwenhuizen, Carina Benninga; Marieke van Doorn, Marjolein de Leeuw; Martine Ohr, Marjolein Bolhuis (54. Ma- rise Abendanon), Lisanne Le jeune en Sophie von Weiier (65. Terry Sibbing). GROOT-BRITTANNIË: Julie Cook; Vickey Dixon (62. Kate Parker); Barbara Hambly, Violet McBride, Gill Brown; Karen Brown (62. Gillian Messenger), Moira McLeod, Jill Atkins; Ali son Ramsay, Mary Cheetham (65. Caroline Jordan) en Wendy Fra- ser. AUSTRALIË - NI E UW-ZEE - LAND 8-0 (3-0). 5. Jacky Pereira 1-0,28. Kim Small 2-0,33. Pereira 3-0, 46. Small 4-0, 55. Debbie Bowman (strafbal) 5-0, 60. Pe reira 6-0, 64. Lee Capes 7-0, 69. Small (strafbal) 8-0. Scheidsrech ters: Christiane Asselman (Bel) en Yolande Mohlmann (Ned). Toeschouwers: 500. ZUID-KOREA - CANADA 4-0 (1-0) - 12. Sang Hyung Chung (strafcorner) 1-0,43. Kye Sook Im 2-0,55. Kye Sook Im 3-0,63. Chun Ok Choi 4-0. Scheidsrechters: Brigitte de Vries (Ned) en Jane Hadfield (Aus). Toeschouwers: 1500. STAND 1. Australië 110 0 2 8-0 2. Nederland 11002 4-0 Z-Korea 1 10024-0 4. Gr-Brit. 100100-4 Canada 10 0100-4 6. Nw-Zeeland 10 0100-8 Programma vandaag: Nieuw- Zeeland - Groot-Brittannië, Ne derland - Canada. NIEUWSOVERZICHT SOFIA (ANP/AFP) - Rick Smits maakte zaterdag elf punte voor de Europese basketbalselectie in een ontmoeting met Bu garije. De All Stars wonnen in Sofia met 129-82 na een rus' stand van 62-39. De wedstrijd was een benefiet voor de Bulgaar Atanas Golc mejev. Topscorer bij de Europese selectie was de Joegoslat Dragan Petrovic met vijftien punten. Op grond van zijn sterk optreden tijdens de Europese titelstrijd in Athene was Smits als enige Nederlander - voor de continentale keurgroep gekc zen. FRANKFORT (SID) - Voor het eerst worden tijdens de we reldtitelstrijd roeien de finales per categorie niet op een dag af gewerkt. De nieuwe opzet biedt roeiers en roeisters de mogelijkheid o meer dan één onderdeel te starten. Op de eerste finaledag va het toernooi valt de beslissing op drie lichte, drie dames- e: vier herennummers. Op de slotdag worden de overige medail les verdeeld. Het toernooi wordt van 23 tot 30 augustus in Ko penhagen gehouden. PEKING (SID) - China heeft zich aangemeld als het 150e lan< van de AIBA, de wereldorganisatie van amateurboksers. Onlangs werd het in 1959 uitgevaardigde verbod tot het houdei van bokspartijen opgeheven. Vorige maand is er in China voo: het eerst weer om nationale titels gebokst. Aan het toernoo namen 168 boksers in de twaalf gewichtsklassen deel. Al bij dt Olympische Spelen van 1988 (Seoel) en tijdens de Aziatischi Spelen in 1990 (Peking) willen de Chinezen op het internatio nale podium hun pugilistische kwaliteiten tonen. NIJKERK (ANP) - De voorjaarsvergadering van de Neder landse Basketball Bond heeft Ab Mandersloot ingehaald al: nieuwe voorzitter. De 52-jarige jurist volgt Adrian Heimig op die de functie zes jaar heeft bekleed. Mandersloot heeft al uitgebreide bestuurservaring bij de NBB Onder de vorige voorzitters Piet Storm en Ruud Frese was hi. respectievelijk secretaris en vice-voorzitter. Hij heeft boven dien in de jaren zeventig, toen de sponsoring grote vormer aannam, op dat punt de lijnen voor de bond uitgezet. Hij is ooi voorzitter geweest van de Commissie Sponsoring en Reclamt van de Nederlandse Sport Federatie. De vergadering sprak langdurig over het samenvoegen var de topsportliga (heren) en de damesliga tot één segment top sport. De vergadering was niet erg enthousiast, was eventuee wel bereid er in het najaar van 1991 mee te beginnen, maar be sloot er in november nog eens over te spreken. Het voorstel oir de eerste divisie heren los te koppelen van de topsportliga were niet aanvaard. AUCKLAND (Reuter) - Nieuw-Zeeland heeft zaterdag ir Auckland (Australië) het eerste officiële toernooi om de we reldbeker rugby gewonnen. De ploeg versloeg in een weinig boeiende finale Frankrijk mei 29-9. Nieuw-Zeeland, dat in de halve finales Wales verpletter de, leidde met de rust met 9-0. AMSTELVEEN - In het Wagenerstadion van Amstelveen wer den zaterdag de beste speler en speelster en de topscorers var de afgelopen competitie in de hoofdklasse hockey gehuldigd. Marc Delissen van HGC kreeg de meeste punten bij de heren zijn clubgenote Annemieke Fokke - kort voor het toernooi on de Champions Trophy toegevoegd aan de nationale ploeg we gens het uitvallen van de geblesseerde Laurien Willemse - ein digde bovenaan bij de dames. Floris Jan Bovelander (Bloemen- daal), die 27 keer scoorde, kreeg de trofee voor topscorer bij d< heren, Lisanne Lejeune (HGC) was met 43 doelpunten het pro- duktiefst bij de dames. AMSTELVEEN - Het afscheidsfeest van Ties Kruize op maan dag 29 juni belooft een groots gebeuren te worden. Het belangrijkste onderdeel van het uitgebreide programma opgesteld door een speciaal opgerichte stichting, is een wed strijd tussen Europa en een gecombineerd team met spelers uit Azië en Australië. Talrijke sterren van Pakistan, Australië West-Duitsland, Groot-Brittannië en uiteraard Nederland hebben hun medewerking toegezegd. Eerder op de dag wordt een wedstrijd tussen Oud-Klein Zwitserland en Oud-Oranje gespeeld. Alles speelt zich af op het terrein van Klein Zwitser land in Den Haag. (ADVERTENTIE) tené van der Gijp speelt vol- 3 Italiaanse competitie, voor .eft. Dgste klasse, een voorwaarde valler naar Italië. Pisa werd sse, met evenveel punten (44; ondag met 2-1 van Cremone- :ce en Cesena, spelen omotieplaats. ïeeft zich op de laatste speel s derde club na Barcelona en JEF A-bekertoernooi, allorca. Concurrent Zaragozj blijft buiten Europees beker- talcompetitie 3-2, Real Mallorca-Sportini 2-1, Murcia-Valladolid 4-1, 0, Osasuna-Santander 4-0, Laj >na 44-63, Espanol 44-51 Sporting sta! Mallorca 44-42. Real Sociedad 44-47, Betis 44-45, 44-39. -42, Las Palmas 44-41, Sabadel Cadiz 44-29. ater deze maand beslissingswed- leert. Wereldkampioen Argentina in Buenos Aires een vriend [en Paraguay verrassend ver een Argentijn. In de 33ste mi 1984 in Mexico ook deel uit zijn eigen doelman. ie eeft de Engelse internatioi opvolger van de naar de Ne- rtrokken Deen Sören Lerby,^ ïse vorstendom een contrae 5ri( /ens een optie bedongen voo" an Tottenham Hotspur, diein .evorderde contacten met Pa- j|,( leindelijk toch voor Monaco, eley daar volgend seizoen ook ïen van AC Milan, waar hl irs Van Basten en Gullit over 'erbedrag voor Hoddle word linkermiddenvelder van K voetballen. Hij heeft een pen en is inmiddels in het zie- ienkt Kruzen dat hij met le start van de competitie nie i: 2 - 6 - 11 - 13 - 19 - 41. Reserve- 95 00 99. tse lotto zijn: 4-15-20-24 9937. >lgende getallen getrokken: 9 - r4. Jokernummer9 7 0 2 2 9 0. uitsland, Polen en B8® ondscoach Pang toonde zi iet tevreden met de loting- ize poule is de Sovjetunie erkste. De andere teams zi] ïlijkwaardig. De groep ost-Duitsland is veel zwa er". Uit elke groep plaj* vee landen zich voor de na' nales. ROEPS INDELING EREN „,ni roep A (Auderghem): Sovie-tu rankrijk, Joegoslavië, Nede" alië en Roemenië. Kederland leverde zaterdag middag in het redelijk gevulde ïagener-stadion een puike prestatie. Vooral in de tweede helft speelde het nationale team bij vlagen uitstekend hockey tegen de Pakistani, die beduidend beter voor de dag kwamen dan tijdens de we reldtitelstrijd vorig jaar in Londen. „Bij mij kan er nu in elk ge val wél een lachje af", veront schuldigde Jorritsma zich voor 'sijnwat nukkige optreden tij dens de persconferentie na af- van de gewonnen wed- hrijd tegen Spanje op de ope ningsdag van het toernooi. „Het zag er vandaag allemaal veel beter uit bij ons, zeker na Maar eerlijk gezegd had ik daar ook op gerekend. Tegen ten ploeg als Pakistan krijg je veel meer dan tegen een tegen- inder als Spanje de gelegen- leid om te hockeyen". Dat het sterk verjongde Pakis tan in de tweede helft meer dan zwaar in de problemen iwam tegen het Oranje-elftal, alles te maken met het in rust aangepaste spelconcept. Halverwege het duel, bij een achterstand van 0-1, door een telddoelpunt van centrumspits iumtaz Haider in de 31ste mi nuut, bepaalde Jorritsma dat Mare Delissen het veld moest ruimen voor Gert-Jan Schlat- mann. De bondscoach diri- de invaller naar de aksbuitenplaats, waardoor van 't Hek zijn geliefde Jositie in de middelste lijn kon lemen. Bovendien liet hij ijn twee andere middenvel- Iers, Cees-Jan Diepenveen en "leodoor Doyer, korter achter rijn vleugelspelers Erik Parle- lieten Schlatmann spelen. iona door Jacques Eestermans „Dat pakte goed uit", aldus Jorritsma. „Voor rust werd veel te veel de hoge bal ge speeld. Vanuit het middenveld dienden er daarom nieuwe im pulsen te komen. Dat heeft Mare vandaag zijn plaats ge kost. Sneu voor hem, dat wel, maar dergelijke omzettingen zijn in de voorbereiding uitvoe rig doorgesproken. Dat be spaart me een heleboel tekst en uitleg achteraf. Nu kan ik straks gewoon lekker een pilsje met hem gaan drinken". Nederland zette zijn tegenstan der na rust onmiddellijk onder druk. Het leidde al snel tot strafcorners voor de Oranje- ploeg. Maar de zogeheten 'Bloemendaal-strafcorner' (Doyer-aangever, Kooij man- stickstop, Bovelander-schutter) bracht pas in de vierde beurt uitkomst: 1-1 na 46 minuten. Jorritsma: „Het werd hoog tijd ook, dat er eens uit een straf corner werd gescoord. Ik weet niet of het Bovelander heeft geprikkeld, dat ik Patrick Fa- ber al liet warmlopen, hem kennende zou me dat trouwens niet verbazen, maar hij schoot toen wel gelijk raak". De vaste linksachter van Oranje bleek vanaf dat mo ment de smaak te pakken te hebben. Precies elf minuten la ter werd hij matchwinner door de bal voor de tweede maal Floris-Jan Bovelander (midden) wordt gefeliciteerd door Hendrik-Jan Kooiman (6) en Tom van 't Hek, nadat hij het tweede doelpunt van Nederland heeft gemaakt. - foto an p vanaf de rand van de cirkel on houdbaar achter de Pakis taanse doelman Ali Kahn Sha- lid te jagen: 2-1. Nederland kende daarna na genoeg geen problemen met het verdedigen van zijn voor sprong, hoewel Pakistan bij tijd en wijle goed en snel over de vleugels opkwam. Qasim en Wasim, de buitenspelers, lieten een prima indruk achter, niet in het minst bij Jorritsma. „Het is heel lastig om zulke razend snelle jongens onder controle te houden. Het is ons goed gelukt, maar de Russen kregen giste ren geen grip op hen en gingen er mooi door in de vernieling". Overigens had het hockey team zich reeds in de eerste helft van een veilige marge op Pakistan moeten verzekeren. Van 't Hek verprutste de beste kans uit een reeks van vier op gelegde mogelijkheden. De routinier schoot uit vrije posi tie naast. Parlevliet en Kooij - man vonden de doelman op hun weg en Doyer knalde de bal voorlangs. Vanavond om 19.00 uur staat Nederland op het Amstel- veense astro-turf tegenover West-Duitsland, met Oranje nog ongeslagen na twee wed strijddagen. De Westduitsers klopten zaterdagmorgen Ar gentinië overtuigend met 4-0. Een dag eerder had Groot- Brittannië reeds moeten gelo ven aan hun dadendrang: 3-1. NEDERLAND - PAKISTAN 2-1 (6-1) - 31. Haider 0-1, 46. Bovelan der (strafcorner) 1-1, 57. Bovelan der (sc) 2-1. Scheidsrechters: Roger Webb (Gbr) en Alain Renaud (Fra). Toeschouwers: 4.000. NEDERLAND: Leistra; Klaassen; Kooyman, Crucq, Bovelander; Doyer, Mare Delissen (36. Schlat mann), Diepeveen; Parlevliet, Van de Honert (61. Robert Delissen) en van 't Hek. PAKISTAN: Shahid; Nasir; Ras- hid-Ul-Hassan, Ishtiaq, Qazi; Maqsood, Naeem; Qasim, Haider (61. Farhat), Shabaz en Feroz. alie en Roemenie. roep B (Genk): Tsjecho-SW*. ije, België, Zweden, Grieken1 panje en Bulgarije. A M F_S y .roep A (Eupen): Sovjetunie. L erland, Tsjecho-Slowakije. w luitsland, Polen en Italië. Iroep B (Gent): Oost-Duits'^ elgië. Frankrijk, Bulgarije, lenië en Hongarije. Door Jacques Eestermans AMSTELVEEN - Gijs van Heumen voelde zich gis termiddag in Amstelveen een geplaagd man. De bondscoach van de Neder landse dames-hockeyploeg begreep na afloop van de met 4-0 gewonnen wed strijd tegen Groot-Brit tannië op de openingsdag van het eerste Champions Trophy-toernooi voor vrouwen geen snars van be kritische vragen, die op hem werden afgevuurd. »Nu behalen we met zeer of fensief spel een ruime zege op wn toch niet kinderachtige tegenstander en dan is het nog niet goed", bitste Van Heumen. „Jullie zijn zeker vergeten dat we in het re cente verleden vaak een slechte toernooistart hadden. Mag ik dan bijvoorbeeld in de herinnering halen dat we de eerste wedstrijd tijdens het «K maar nipt met 3-2 won nen van Schotland en dat we het laatste zeslanden-toer nooi in Edinburgh begonnen meteen gelijk spel van 0-0 te- 8en Groot-Brittannië? Ik snap echt niet wat we van daag fout hebben gedaan. Goed, van hoog niveau was de Partij niet, maar wel aan trekkelijk, althans in mijn ogen". Met was typisch de reactie van een winnaar. Het duel ton bepaald niet doorgaan voor een leuk kijkspel en dat er een eindstand van 4-0 op tot scorebord kwam, was lou- ter te danken aan twee prima Magen strafcorners van Li- ®nne Lejeune en twee be wegingen. De eerste kwam op het conto van Marieke van Doorn, die met een formida- Marjolein Bolhuis (links) en Lisanne Lejeune juichen na het doelpunt van eerstge noemde. foto anp bele chip Marjolein Bolhuis in kansrijke positie voor de niet imponerende Britse doel- vrouwe Julie Cook bracht. De aanvoerster van Oranje stopte de bal fraai, draaide een halve slag en schoot hard in. Dat betekende na een half uur spelen 2-0, omdat Le jeune negen minuten eerder Cook al een keer vanaf de rand van de cirkel had ge klopt. Voor de tweede bevlie ging tekende Maryse Aben danon, de debutante, die een kwartier voor tijd de plaats van Bolhuis had ingenomen. In de slotminuut stelde de jeugdige Amsterdamse Terry Sibbing, invalster voor So phie von Weiier, na goed voorbereidend werk in staat haar eerste interland-doel punt te maken. Van Heumen stuurde zijn team in een verrassende op stelling het veld van het Wa- gener-stadion op tegen Groot-Brittannië. Hij had ge kozen voor een voorhoede met vier speelsters: Sophie von Weiier en Martine Ohr op de vleugels, Marjolein Bolhuis en Lisanne Lejeune in het centrum. Dat hield automa tisch in, dat er in de verdedi ging één-op-één gespeeld moest worden. Een succes bleek dat niet. Met name Mary Cheetman en Karen Brown ontpopten zich voor rust meer dan eens als ware Britse kwelgeesten voor de wankele defensie. Brown kreeg zelfs een unieke kans om haar ploeg op voorsprong te zetten, nadat Van Doorn de bal op de doellijn op haar voet had gekregen. Het leverde het Verenigd Koninkrijk een strafbal op, maar doelvrouwe Det de Beus behoedde Oranje met een katachtige reactie voor een achterstand. Na rust kwam Van Heumen terug van zijn experiment. Lejeune verhuisde naar de positie van laatste vrouw, de zwakspelende Helen van der Ben verhuisde naar de links- achter-plaats en Carina Ben ninga schoof op naar het mid denveld. „De deur stond wat te ver open", verklaarde de bondscoach de omzettingen. „Deze ploeg kan zich dat één helft veroorloven en dat kan niemand nazeggen. Maar goed, de deur ging op slot en we maakten het karwei af". En weer fel: „Ik had na tuurlijk ook de hele wedstrijd op die manier kunnen spelen. Dan was ons echter weer naar het hoofd geslingerd dat we te behoudend waren ge weest. Voor het publiek zou het een saaie pot zijn gewor den, met als gevolg dat er morgen geen kip op de tribu nes zou hebben gezeten". De gewijzigde tactiek ten spijt kon Nederland ook in de tweede helft geen indruk ma ken. Slechts sporadisch kwa men de Oranje-vrouwen tot een acceptabele aanvalsopzet. Von Weiier raakte voorna melijk verstrikt in haar eigen schijnbewegingen, Bolhuis liep zich stuk op de sterke Vickey Dixon en Ohr miste vorm. De verdediging zag er na rust daarentegen een heel stuk betrouwbaarder uit. Behalve Nederland bleven gisteren ook Australië en Ko rea ongeslagen. De Australi sche dames maakten er tegen Nieuw-Zeeland een waar doelpunten-festival van (0-8), terwijl de Koreaansen met snel en behendig hockey Ca nada het nakijken lieten: 4-0. Met Australië en Korea lijken 3e Belgische wielrenner Jo. fkoers van Wezembeek-Op. Rob Kleinsman en Frans luel om de vierde plaats was iden na de winnaar, sneller werd zesde en Nico Verhoe- Niet alleen de overwinning van zijn ploeg op Pakistan (2- zorgde er voor, dat de Amsterdamse oud-international ch op zijn gemak voelde, maar meer nog het spel van Oranje tegen de Aziaten op de tweede dag van het toer nooi om de Champions Trophy in Amstelveen. Q8 lanceert drie nieuwe ideeën. Drie handige blikjes met Q8 Auto 4 motorolie in één verpakking. Géén vette flessen meer. Maar keurig bijvullen met telkens één blikje. Oók voor u heeft Q8 zo'n gemakkelijke vakantieverpak king. Wanneer u even gratis belt (06-022 20 85), krijgt u het adres van het dichtstbijzijnde Q8 station.

de Stem | 1987 | | pagina 11