ZEGE VAN DE VELDE DOOR ONVERSCHROKKENHEID •mm Garnier leider in Midi Libre Winst Toon van der Steen in Sluis SPORT Timman ongenaakbaar )op/te huur :oopruimte e Breda Ièkoop -/kantoorpand te Breda 3lhoff Makelaars Ploegleider ontevreden over Lammerts SPORTPRIJSVRAGEN WIELERKLASSEMENT HE STEM SPORT 2 ZATERDAG 20 JUN11987 UNSTSTOFRAMEN Brede grijns Uitgebuit Tour de chaos wen 040-123525 BOERDERUWONjNG] 3ELIKMN 2 .UNDERT Vedette Uitslag Van Lancker in de fout Evert uitgeschakeld in Eastbourne L.A. bereid Spelen over te nemen Franse voetbalbond neemt maatregelen Italiaanse competitie breidt uit KNWU verder met gastrennersverenigin- Dameswielerploeg tweede in tijdrit T26 A63 Spekkie voor mijn beidde' 5oof Rob van Deursen BAZEL - Johan van de Velde staat bekend als een waaghals. Door die onverschrokkenheid ze gevierde de Westbrabander gisteren in de derde etappe van de Ronde van Zwitserland van Leib- stadt naar Bazel over 139 kilometer. De overwinning van Van de Velde ging ten koste van Teun van Vliet, die net iets te kort kwam om de winnaar van de paarse trui in de Giro te kloppen. Of die naar de realiteit in de situatie is geschetst. Van de Velde echter: „Ideaal voor mij. veg, in de wijk itpark' a. 1.100 m2, inclusief bn kantoren prterrein Ischikt voor t detailhandel bnd laturen in overleg 35.000,-kk. aanvraag I eindsprint puur geflikt werd I door Van de Velde? Teun van Vliet: „Ik kwam op 300 meter i de streep bij Van de Velde, {die op dat laatste kasseien- simmetje was weggesprongen. i de Velde zag mij waar schijnlijk komen, want op het moment dat ik erover heen wilde klappen, drong hij mij in de hekken. Ik moest vol in de remmen. Daarna heb ik nog geprobeerd er aan de andere kant langs te komen, maar dat jukte net niet meer". Teun van Vliet weigerde echter een pro- bij de jury in te dienen. „Vis het een ander was ge weest, had ik dat zeker gedaan, maar ik kan op Van de Velde niet kwaad worden. We gaan thuis in Nederland altijd goed met elkaar om. Waarom zou ik moeilijk gaan doen", zo ver- goeilijkte hij de actie van Van e Velde, die als een volleerd Ihaancoureur de deur dicht kwakte voor Van Vliet. Johan van de Velde zelf rea geerde quasi verbaasd op de beschuldiging van zijn ex- ploeggenoot. „Zegt hij dat? Ja, Üt zag hem naderen. Toen ben ik inderdaad naar rechts uitge weken. Niet om hem te hinde ren, maar om Van Vliet ruim taan te geven. Dat hij er aan de verkeerde kant langs wilde, is zijn eigen schuld, niet de mij ne", aldus de Rijsbergenaar met een zeer brede grijns op het besmeurde gelaat. Johan van de Velde dankte koers-directeur Vögeli op z'n knieën voor het feit dat er in gisteren een levensge vaarlijk parkoers van aan komst was neergelegd. Voor de start in Leibstadt bekroop de het peloton reeds. Stefan Mutter was de brenger van het nieuws. „In Bazel liggen tramrails in het parkoers en als regent, zijn de wegen spekglad. Daarnaast is de weg vaak nauwelijks breder dan drie meter", zo waarschuwde Mutter zijn collega's. jln Bazel bleek dat Mutter niet overdreven, maar dat het in feite nog erger was. Draaien sn wenden door smalle straatjes en over boulevards met dubbele tramrails. En met [olitie-agenten bij de knelpun- tendie echt van toeten nog bla ren wisten. Voeg daaraan toe dat het opnieuw regende en de a-Zuid, op de hoek 3hopinlaan ca. 180 m2 uizen ond met armaturen middels c.v. a ca. 28 meter ordt vrij van huur 170.000,- kk. Van onze speciale verslaggever BAZEL - De Ronde van Zwitserland stond de eerste dagen in het teken van de chaos. In de eerste etappe werd de kopgroep verkeerd ge stuurd. In de finale van de derde etappe te Bazel hieven de renners op het parkoers, maar werden de meeste begeleiders alle (verkeerde) kanten de stad ingestuurd. Belgi sche journalisten kwa men zelfs in een parkeer garage terecht. Van de Velde's ploegleider Bartolozzi kon zijn geluk niet op. „Eerlijk gezegd heb ik ge twijfeld of we er wel goed aan hadden gedaan Van de Velde binnen te halen. Tot aan de Ronde van Italië ging het niet bepaald florissant. Nadat we die lintworm ontdekten, was het leed geleden. Van de Velde was door die kwaal nog fris en dat heeft hij goed uitgebuit. Een geweldige kerel. Ook voor de ploeg". Johan van de Velde was trouwens gisteren tussen Leib stadt en Bazel erg actief. Op een bepaald moment zat hij sa men met Peter Winnen in een kopgroep van elf, die op weg leek het klassement op z'n kop te zetten. De Westduitser Kap- pes die eveneens aan het front meereed, werd zelfs even vir tueel leider. Van de Velde: „Jammer, dat die vlucht niet doorging. Ik had wel wat tijd winst willen boeken. Vanaf het moment dat we ingelopen wer den, heb ik me op de laatste ki lometers geconcentreerd. Ik had dat verhaal van Mutter over het gevaar ook gehoord. Dus ik wist dat er een kans in zat. Dit was spekkie voor mijn bekkie". Si taxateurs o g 'p. in bedrijfshuisvesting .an 12 - 5611LE 'estigingen door geheel Nederland van de Inspectie der e Breda, Wilhelmina- 4818 SE Breda, zal op ijuli 1987om 11.00 uur inschrijving verkopen e boerderijwoning met tuur, ondergrond, erf elijk bekend Pelikaan 2 ictie F, nummer 637 root ongeveer rONT-SAINT-ESPRIT (AFP) - De eerste etappe van de "hoi Libre is gisteren gewonnen door de Fransman Frédé- Flc Gamier. De 23-jarige renner uit de ploeg van Köchli rm door zijn overwinning de leiderstrui over van de Belg pn-Luc Vandenbroucke. in voormeld onroe- igelijk op donder- 7 's-middags van uur. PerceelsW' schrijving®' verkoopt waarden worden oP aanvraag toegezonoy (tT076-224®? tst. 20). Nmier ontsnapte vlak voor ynt-Saint-Esprit met een P'n aantal renners uit het pe- K op f'anken van de cote de L "jonne. In de eindsprint J< Garnier zijn landgenoot mi Gayant en de Belg Luc jr°sen uit de ploeg van Jan i voor. De tien seconden mficatie leverden de Frans- an de eerste plaats in het Rssement op. BanaS etappe: 1. Frederic EL,. ";r (Fra) 180 kilometer van trnirf!?,ar Pont-St.Esprit in 4 uur, Kfira« in en 16 seconden, met bo- frai e 4-27'°6; 2. Martial Gayant 'l Wiet bonificatie 4.27.10); 3. ™°sen (Bel) (met bonificatie 4.27.14); 4. Gilles Sanders (Fra); 5. Claude Criquielion (Bel); 6. Sören Lilholt (Den); 7. Adrian Timmis (GBr); 8. Camillo Passera (Ita); 9. Eric Boyer (Fra); 10. Eric Caritoux (Fra); 11. Edwig van Hooydonck (Bel); 12. Sean Kelly (Ier); 20. Ad Wijnands (Ned) allen zelfde tijd als Garnier; 35. Maarten Ducrot (Ned) op 0.26; 44. Gerrit Solleveld (Ned) z.t Algemeen klassement: 1. Garnier 4 uur, 31 minuten en 52 seconden; 2. Bernard Vallet (Fra) zelfde tijd; 3. Van Hooydonck op 4 seconden; 4. Philippe Leleu (Fra) 0.04; 5. Kim Andersen (Den) 0.05; 6. Luc Le- blanc (Fra) 0.05; 7. Peeters 0.06; 8. Gayant 0.06; 9. Mare Madiot (Fra) 0.07; 10. Franky van Oyen (Bel) 0.07; 13. Criquielion 0.09; 33. Wij nands 021; 36. Ducrot OM; 38. Sol leveld 032. Die Vögeli is zo'n peer! Ieder een zat te bibberen van angst op dat rondje. Ik niet. Ik ga er altijd vanuit dat wie niet waagt, niet wint. Vandaar dat ik op dat laatste hellinkje ver schrikkelijk hard ben gede marreerd. Mijn achterwiel slipte zelfs even weg op de nat tigheid. Alles of niets, dacht ik. Het kan nu echt niet meer op. Paars in Italië plus twee ritten en nu dit weer. Ik geloof dat ik aan mijn tweede jeugd ben be gonnen". De goede verzorging binnen zijn Italiaanse ploeg geeft de Westbrabander op als belang rijkste reden voor zijn 'weder opstanding'. „Ik ben zo blij dat ik naar Italië ben teruggegaan. Ze dragen mij daar op handen. Je bent daar een echte vedette. Bij Post vorig jaar ergerde ik me vaak. De scheiding tussen kopmannen en knechten was in bepaalde koersen veel te sterk. Als Eddy Planckaert in de Ronde van Vlaanderen toen had gezegd dat hij zich niet goed voelde, had ik die koers gewonnen. Dat weet ik nog steeds zeker. Achteraf heb ik daar toen wat van gezegd en dat nam men mij enorm kwa lijk. Dat is mij altijd bijgeble ven. En als ik bijvoorbeeld een nieuw stuurlint wilde, moest ik daar dagen om zeuren. Nu ver vangen de mecaniciens zoiets als vanzelf sprekend. Het is uitstekend verzorgd. En daar wil ik graag wat voor terug doen", aldus Van de Velde, die na Baffi woensdag de tweede etappe-zege voor zijn equipe in deze Ronde van Zwitserland binnen haalde. „Zo, vanaf nu zit ik weer op mijn gemak. Ik weet dat velen mij hadden af geschreven, maar ik geloof dat ik wel bewezen heb nog een stukje te kunnen koersen". Johan van de Velde: „Ik, geloof dat ik aan mijn tweede jeugd ben begonnen" Uitslag derde etappe: 1. Jo han van de Velde (Ned) 139 km in 3.48.59, 2. Teun van Vliet (Ned) zelfde tijd, 3. Adriano Baffi (Ita) op 7 se conden, 4. Mare Sergeant (Bel), 5. Dag-Erik Pedersen (Noo), 6. Christophe La- vainne (Fra), 7. Jean-Claude Leclercq (Fra), 8. Stefano Co- lage (Ita), 9. Steven Rooks (Ned), 10. Acacio da Silva (Por), 11. Frank van de Vij ver (Bel), 12. Jörg Müller (Zwi), 13. Alfio Vandi (Ita), 14. Stefan Mutter (Zwi), 15. Gody Schmutz (Zwi), 17. Gert-Jan Theunisse (Ned), 18. Pedro Delgado (Spa), 24. Peter Stevenhaagen (Ned), 27. Peter Winnen (Ned), 54. John Talen (Ned), 77. Lau rent Fignon (Fra), 86. Gerard Veldscholten (Ned) allen zelfde tijd als Baffi, 98. Urs Freuler (Zwi) op 11 minuten en 15 seconden, 104. Eric Vanderaerden (Bel), 105. Hans Daams (Ned), 106. Pe ter Harings (Ned), 123. en laatste Daniel Wyder (Zwi) allen zelfde tijd als Freuler. Niet gestart: Othmar Haf- linger (Zwi). Afgestapt: Bruno Holenwe- ger (Zwi), Luigi Severini (Ita), Paul Popp (Oos) en Jürg Brüggmann (Zwi). Algemeen klassement: 1. Acacio da Silva (Por) 13.11.42, 2. Marc Sergeant (Bel) op 1 seconde, 3. Steven Rooks (Ned) 0.17,4. Andreas Kappes (WD1) 0.23, 5. Heinz Imboden (Zwi) 0.26, 6. Alan Peiper (Aus) 0.35, 7. Marco Vitali (Ita) 0.41, 8. Andrew Hamp- sten (VSt) 0.53, 9. Eric Maechler (Zwi) 0.56, 10. Da niel Gisiger (Zwi) 1.40, 11. Guido Winterberg (Zwi) 1.53, 12. Jean-Claude Leclercq (Fra) 1.56,13. Tony Rominger (Zwi) 2.07, 14. Dag-Erik Pe dersen (Noo) 2.08, 15. Marco Giovanetti (Ita) 2.13, 19. Van de Velde 2.19, 24. Delgado 2.37, 25. Winnen 2.38, 29. Theunisse 2.47, 31. Talen 2.49, 35. Stevenhaagen 2.55, 36. Van Vliet zelfde tijd, 40. Veldscholten 3.12, 46. Fignon 3.23, 85. Freuler 13.05, 96. Daams 16.25,115. Vanderaer den 33.44, 118. Harings 34.22, 123. en laatste Joel Pelier (Fra) 47.07. Van onze speciale verslaggever BAZEL - Johan Lammerts zal op woensdag 1 juli in West-Berlijn mogelijk niet van start gaan in de Tour de France. De prof uit Putte, afgelopen winter door Greg LeMond vanuit Italië naar de ploeg van Toshiba gehaald, heeft zich de woede op de hals gehaald van ploegleider Paul Köchli. De Zwitser giste ren: „Lammerts denkt met een minimum aan in spanning veel geld te kunnen verdienen. Een tweede plaats in Brussel-Kuurne-Brussel en drie betere dagen in de Giro zijn niet voldoende om een Tour-plaats af te dwingen. Ik weet niet wat het met die jongen is. Hij leeft een beetje met zijn hoofd in de wolken. In de Midi Libre heeft hij nu nog een kans om te laten zien dat hij het echt wel kan. Maar als ik daar geen goede rapporten over hem vandaan krijg, blijft hij in juli thuis. Wie niet wil leren, moet maar voelen. Ik heb hem voldoende gewaarschuwd". Köchli heeft inmiddels vijf coureurs voor de Tour aangewezen. Dat zijn Leclercq, Rüttimann, Bernard, Bauer en Kim Andersen. Na de Ronde van Zwitserland en de Midi Libre wordt de ploeg uitgebreid tot de vereiste negen man. Van onze speciale verslaggever BAZEL - Eric van Lancker maakte gisteren in de derde etappe van de Ronde van Zwitserland een haast tra ditionele fout. Bij de eerste passage van de fi nish in Bazel sprintte de Belg uit de Panasonic-ploeg keihard voor de zege en hief, toen hij als eerste de meet passeerde, in triomf beide armen omhoog. Er moesten op dat moment echter nog bijna vijf kilometer gere den worden. Ploegleider Wal ter Planckaert reageerde laco niek. „Het staat in het ronde- boek dat er twee plaatselijke ronden waren. Had Van Lanc ker maar goed moeten lezen". En Van Lancker zelf; „Stom, maar het is gebeurd. Ik dacht echt dat ik gewonnen had. Ik moet me nog plaatsen voor onze Tour-ploeg en zo'n over winning was geweldig goed van pas gekomen". Door Fred Rabout SLUIS - Toon van der Steen vond gisteren op het boch tige 1100 meter lange rondje in Sluis een parkoers naar zijn hart. Het was dan ook geen verrassing dat hij er zijn derde seizoenzege bin nenhaalde. In het slotrondje liet hij zijn gezellen Rob Bijvank en Henry Rovers in de steek om met enkele tientallen meters voor sprong onder het spandoek door te gaan. Het amateurkorps - ruim veer tig renners - maakte er in Sluis een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd van. Dit mede door dat er in Sluis een aardige duit viel te verdienen. Peter van Acker was de eerste onruststo ker, maar lang duurde zijn avontuur niet. Ondertussen was Ad Polak al uit de koers verdwenen. Eerst reed hij lek. Daarna sloeg hij tegen het wegdek, toen zijn crank brak. Korte tijd later verloor het ge zelschap nog twee grote gega digden voor de zege. Matty de Baat reed lek en Nico van de Klundert ging onderuit ging. Vooraan gooide Henry Rovers, de winnaar van vorig jaar, steeds opnieuw de knup pel in het hoenderhok, maar hij kreeg nooit de gewenste vrijge leide. Het tempo viel door de premieregen nooit stil en half koers, toen het echt serieus be gon te worden, was al de helft van het veld naar huis gefietst. Toon van der Steen, die geen enkel risico nam - FOTOWIMKOOYMAN Op dat moment begonnen Pe- den. Vrij vlug reed dit duo naar ter Mol en Peter Hofland aan een voorsprong van een halve een avontuur dat van beslis- minuut. Het avontuur, dat be- sende aard leek te gaan wor- g0n met nog dertig kilometer te rijden, vond zijn einde op ne gen kilometer voor de verlos sende streep. Met name Rob Bijvank en Onno van de Sande lagen aan de basis van de capi tulatie van de beide vluchters. Ondertussen was ook de oranje trui van Toon van der Steen steeds meer in de spits van de wedstrijd te vinden. Toen drie kilometer voor het einde Henry Rovers de uitein delijke beslissing inluidde, was Van der Steen - leep als altijd - present, terwijl ook Rob Bij vank nog de aansluiting kon maken. Van der Steen, in de spurt toch een uitstekende kans makend, nam geen risico en kwam probleemloos de laatste rechte lijn op gedraaid. Achter Bijvank en Rovers liet Vester Aarts nog het peloton in de steek om afgescheiden op de vierde plaats beslag te leggen. Peter Hofland won enkele se conden later de pelotonspurt met als inzet de vijfde plaats. Uitslag: 1. Toon van der Steen (Bruinisse) 90 km in 2.20.4, 2. op 4 seconden Rob Bijvank (Westdor- pe), 3. Henry Rovers (Roosendaal), 4. op 10 seconden Sylvester Aarts (Kruiningen), 5. op 18 seconden Pe ter Hofland (Roosendaal), 6. Jos van Ginneken (Etten-Leur), 7. Pe ter Mol ('s-Gravenpolder), 8. Hans Oomen (Etten-Leur), 9. Marcel Re- mijn (Wilhelminadorp), 10. Frank Gommers (Philippinej, 11. Kees Vleugel (Wemeldinge), 12. Peter Pais (Hoogerheide), 13. Conno van de Sande (IJzendijke), 14. Eric van Nieuwkerk (Kapelle), 15. Ko Harms (Axel), 16. Rob de Jong (Le- wedorp), 17. Jos Elen (Dongen), 18. Kees Schouwenaar (Goes), 19. Toon Vermeule (Kloetinge), 20. Leo Goe- ree (Kruiningen). NIEUWSOVERZICHT EASTBOURNE (RTR) - Chris Evert is in de halve finales van het dames toernooi te Eastbourne in drie sets uitgeschakeld door Helena Sukova. De andere halve finale, tussen Martina Navratilova en Pam Shirver werd in de eerste set gestaakt wegens de duisternis. Uitslagen: damesenkelspel: halve finales: Helena Sukova (Tsj) - Chris Evert (VSt) 4-6, 6-4, 8-6, Martina Navratilova (VSt) - Pam Shriver (VSt) 4-3 (gestaakt). LOS ANGELES (ANP/Rtr) - De burgemeester van Los Ange les heeft verklaard de Olympische Spelen van 1988 te willen or ganiseren als de plaatselijke situatie dat in Seoel niet toelaat. De Calfifornische stad organiseerde drie jaar geleden de Olympische Zomerspelen, die een winst van 222 miljoen dollar (ruim 450 miljoen gulden) opleverdea Een aantal Zuidkoreaanse steden, waaronder de hoofdstad Seoel, is de laatste tien dagen het toneel van vaak geweldda dige massademonstraties. De demonstranten eisen het aftre den van president Chun Doo Hwan en vrije verkiezingen. PARIJS (SID) - De Franse voetbalbond wil de hoogste afdeling terugbrengen tot achttien clubs. Dat is twee minder dan de huidige topliga. Verder zal één wedstrijd voldoende zijn om verder te komen in het nationale bekertoernooi. Tot het afgelopen seizoen werd iedere ronde uit en thuis gespeeld. Met deze maatregelen gaat de bond in op een verzoek van bondscoach Henri Michel. De oefenmeester achtte het over volle programma verantwoordelijk voor de snelle uitschake ling in de Europese titelstrijd. Verzet tegen de nieuwe opzet komt alleen van de promo vendi Montpeliier, Niort en Cannes. Na invoering van de maat regel zal van dit drietal slechts één het komende seizoen in de hoogste klasse spelen. ROME (AFP) - Met ingang van het seizoen 1988-'89 zal de hoog ste klasse van de Italiaanse competitie bestaan uit achttien clubs. Dat maakte woordvoerder Franco Carraro vrijdag be kend. Het besluit betekent een uitbreiding met twee teams. De Ita liaanse bond wil tot achttien teams komen door twee clubs te laten degraderen en er vier uit de tweede divisie te laten pro moveren. De plannen van de bond betekenen een terugkeer naar de situatie van voor 1967. Na dat seizoen werd het aantal teruggebracht van achttien naar zestien. gen DEN HAAG (ANP) - De KNWU wil ook in de komende seizoe nen de weg openlaten voor sponsorploegen, de zogenaamde gastrennersverenigingea De evaluatiecommissie amateur- wielrennen is in zijn vergadering van vrijdag tot dat stand punt gekomen. In principe wordt gedacht aan zes sponsorploe gen, maar dat aantal kan eventueel uitgebreid worden, al dan niet door gesponsorde districtsploegen. Tijdens de bijeenkomst van vrijdag met de vertegenwoordi gingen van de sponsors (BVAS), de districten, de belangenver eniging van de gesponsorde verenigingen en de sportcommissie van de KNWU is het belangrijkste geschilpunt tussen KNWU en BV AS onopgelost gebleven. De BV AS blijft, in meerderheid, tegenstander van het deelnemen van de nationale selectie aan de acht klassiekers, die de KNWU op het programma heeft en ook wil houden. De districten en de clubs hebben geen proble men met het deelnemen van de A-selectie. BORDEAUX (ANP) - De ploegentijdrit over 24 kilometer in de Ronde van Aquitanië voor dames is gisteren gewonnen door de Sovjet-Unie in de tijd van 31 minuten en 35 seconden. Nederland (Timpers, De Waal, Van Rijnsoever, Van de Mosse laar, Van Koert en Cools) werd tweede op 4 seconden, Frank rijk derde op 1.27. MID-LOTTO De winnende getallen, die vrijdag werden getrokken voor Mid-lotto juni (24 A), zijn: 10 - 14 - 17 - 20 - 26 - 35. Reservegetal 11. CIJFERSPEL Uitslag cijferspel: 18 70 39. De extra-prijzen vallen op de formulieren met de nummers eindigend op 2227. Amateurs: 1. J. de Crom (Hooger heide) 195 punten, 2/3. K. Jonkers (Oud-Gastel), P. Barten (Zeven bergen) 153, 4. P. Heeren (Sprun- del) 151,5. T. Akkermans (Zeven bergen) 137, 6. P. Mol ('s Graven polder) 124,7. H. Rovers (Roosen daal) 118, 8. N. v. d. Klundert (Hoogerheide) 117, 9. P. v. d. Klundert (Hoogerheide) 116, 10. H. Akkermans (Zevenbergen) 108, 11. J. v. d. Toorn (Zevenber gen) 106, 12. K. Hopmans (Hoo gerheide) 92, 13. B. Rasenberg (Terheyden) 97, 14. E. Vereecken (St. Jansteen) 88, 15. R Ansems (Chaam) 85 punten. Junioren: 1. V. Timmermans (Hoogerheide) 219 punten, 2. D. de Jongh (Raamsdonksveer) 146, 3. R. Sestig (Oosterhout) 144,4. R. v. Loon (Zevenbergen) 133, 5. H. Roeven (Oosterhout) 132, 6. R v. Kappel (Made) 119,7. J. Valentijn (St. Willebrord) 113,8. R den Ra den (Dussen) 110, 9. C. Wouters (Zevenbergen) 108, 10. W. v. Hoof (Hoogerheide) 100, 11. F. v. Son (Zevenbergen) 93, 12. J. v. d. Boom (Roosendaal) 91, 13. W. Geys (Kwadendamme) 84, 14. R. v. Wezenbeek (Heerle) 82, 15. C. Oomen (Etten-Leur) 80 punten. Nieuwelingen: 1. P. Konings (Roosendaal) 268 punten, 2. P. Aartsen (Putte) 121,3. M. Verwij- meren (Prinsenbeek) 97, 4. J. Kouters (Oud-Gastel) 93, 5. J. Blijlevens (Rijen) 84,6. P. Loonen (Dongen) 83, 7. L. Machielse (Fij naart) 64, 8. P. Jansen (Putte), A. Pijnenburg (Oosterhout) 55,10. J. v. Cadzand (Westdorpe) 54,11. M. Bergen (Wouw) 52, 12. E. v. Al phen (Koewacht) 50, 13. R Diep straten (Gilze) 49, 14. H. Loonen (Breda) 47,15. R de Smit (IJzen- dijke) 46 punten. HILVERSUM (ANP) - Jan Timman is onaantastbaar in de nationale schaaktitelstrijd. De zevenvoudig kampioen be haalde vrijdag in Hilversum in de negende ronde zijn zesde overwinning. In solide stijl ontdeed hij zich met wit van Hans Ree. Door de winst, en de op handen zijnde overwinning in de hangpartij tegen Ligterink, is de 36-jarige Amsterdammer nog een half punt verwijderd van zijn acht ste titel. Door de zege van Paul van der Sterren op Vanheste, mat- net in dame-eindspel, werd Timman vrijdag nog net geen officieus kampioen. De achter stand van Van der Sterren op het nationale schaakidool be draagt evenveel punten als nog te spelen ronden: twee. Door zijn vierde opeenvolgende overwinning kwam Van der Sterren alleen op de tweede plaats. Bovendien behield hij uitzicht op het grootmeesterre sultaat. Indien hij honderd procent scoort in de slotronden (Cardon en Kuijf), voldoet hij exact aan de norm van acht punten. Uitslagen negende ronde: Timman - Ree 1-0, Van der Wiel - Sosonko 1/2-1/2, Van der Sterren - Van heste 1-0, Kuijf - Boersma 1/2-1/2, Cardon - Pieterse 1/2-1/2, Rie- mersma - Ligterink 1/2-1/2. Stand: 1. Timman 7 punten 1 afg., 2. Van der Sterren 6, 3. Van der Wiel 51/2,4. Sosonko 5 1 afg., 5. Riemersma 4 1/2 1 afg., 6. Kuijf, Ree 41/2,8. Ligterink 31/2 1 afg., 9. Vanheste, Boersma 3 1/2, 11. Cardon 21/2,12. Pieterse 2. De partij tussen Timman (wit) en Ree had het volgende verloop: 1. d2-d4 Pg8-f6,2. c2-c4 c7-c5,3. d4- d5 g7-g6, 4. Pbl-c3 d7-d6, 5. e2-e4 Lf8-g7,6. Lfl-d3 0-0,7. h2-h3 a7-a6, 8. Pgl-f3 b7-b5, 9. o4xb5 a6xb5, 10. Pc3xb5 Pb8-a6, 11. Pb5-c3 Pa6-b4, 12. Ld3-c4 Dd8-b6, 13. 0-0 Lc8-a6, 14. Lc4xa6 Db6xa6, 15. Lcl-g5 h7- h6,16. Lg5-e3 Da6-d3,17. e4-e5 Pf6- d7, 18. e5xd6 e7xd6, 19. a2-a3 Dd3xdl, 20. Talxdl Pb4-c2,21. Le3- f4 Pc2xa3, 22. Lf4xd6 Tf8-e8, 23. b2xa3 Lg7xc3, 24. Ld6-f4 g6-g5, 25. Lf4-cl Te8-b8, 26. Tdl-d3 Lc3-f6, 27. Pf3-d2 Lf6-d4, 28. Pd2-c4 Ta8- a4, 29. Pc4-d6 Pd7-e5, 30. Td3-dl Kg8-h7, 31. Tfl-el Tb8-d8, 32. Pd6- b5 f7-f6, 33. Lcl-e3 Ld4xe3, 34. Telxe3 Kh7-g6, 35. d5-d6 Ta4-a5, 36. Pb5-c7 Pe5-c4, 37. Te3-e6 Ta5xa3, 38. d6-d7 Pc4-e5, 39. Pc7-e8 Td8xd7, 40. Te6xf6+ Kg6-h5 en zwart geeft op (1-0).

de Stem | 1987 | | pagina 11