N Zeeuwse sportraad zoekt overleg Ponyconcours Hulst sterk bezet iiiltac UITSTAPJE NAAR ENGELAND EN CONTACTEN BOEIEND Rian van de Broeke winnaar 5000 meter Zwemwedstrij den om Zeeuwse titel Eric Lokeren-team blijft ongeslagen 'OP ZOEK NAAR SCHAAP MET YUF POTEN' Philippine en Philips in titelduel Serooskerke in nationale titelstrijd Kermiskoers trimmers in Ovezande f)E STEM SPORT 3 ZATERDAG 13 JUNI11987 AIRY FOOD EL B.V. irrière. hniek trvaring nisatie Contacten een I V oetbaltoernooi scheidsrechters Programma Rowena de Pender goed op dreef Trimloop van AV'56 Goes T14 :n; re funktie; B of E), aangevuld 1 5 jaar ervaring in nverband werken. ;tro m/v op aan machines of een opleiding ie kursussen. opnemen met de heer G. van Dijk, Multec spreekt van technisch echnische plaats. De mede- i geschoold, veten ook richting in dit leidt maar n wij voor enkele nader toelichten, taliteit voldoende anen in aanmer- t, informeer dan t honderden bij u past. fonisch als schrif hoven, 040-450655 .cirusatie voor technisch kader (ECHT, MAASTRICHT. poor Rinus Verberkmoes KAPELLE - Dat de Zeeuwse sportraad voor veel bonden een instituut is waarvan men kennis heeft genomen, maar meer ook niet, komt regelmatig tot uiting tijdens de vergade ring van deelnemers. Een bijeenkomst die slecht tot vaak helemaal niet bezocht wordt door de 40 aangeslo ten organisaties. „Deze ver gadering disfunctioneert dus," stelde sportraadvoor zitter Marteyn tijdens de hearing van zijn club in Ka- pelle. Dit disfunctioneren is de naar de mening van Marteyn de schuld van de bondsafgevaar- digden. Hij was samen met de daartoe in het leven geroepen commissie tot de conclusie ge komen dat er te weinig des kundigheid bestond bij de bondsafgevaardigden. In de nieuwe opzet die hij voorstelde, wilde hij een algemene verga- dering met alleen voorziters of vervangers van deze uit de da gelijkse besturen. Een opstel ling die kritiek ontlokte bij on der andere Anton Hanse van de Koninklijke Gederatie van Landelijke Rij verenigingen. „Als u alleen maar met voor zitters overleg wil gaan plegen en deze ook nog andere organi saties wil laten vertegenwoor digen, dan bent u op zoek naar schapen met vijf poten. U zult die niet vinden. Trouwens, als een bondsafgevaardigde niet voldoet, is het aan die bond voor een vervanger te zorgen. U kunt slechts kritiek uitoefe nen en bij die bond aan de bel trekken, meer niet," aldus Hanse. Marteyn hield echter voet bij stuk. „In theorie hebt u gelijk. De praktijk is anders," zei hij. De bijeenkomst in Kapelle bracht overigens niet hetgeen men verwachtte. Immers, op tafel lag een voorstel van de KNVB afdeling Zeeland, waar bij de Zeeuwse sportraad rigo- reus van structuur moest ver anderen. Dit voorstel hadden de bonden thuis gestuurd ge kregen. Het toegezegde com mentaar van de Zeeuwse spo- ratraad en hun opzet, kende men niet. Pas bij het betreden van de zaal in De Vroone kreeg men dat voor het eerst onder ogen. Een vooraf doorspreken bij de bonden kon dus niet. Een misser of opzet? Feit is dat de bijeenkomst nu veel weg had van alleen maar uiteenzetten door Marteyn van de visie die zijn bestuur (bu reau) voor ogen had. In deze uitleg greep na ruim een uur. Blomaard, voorzitter van de KNVB afdeling Zeeland, in. „U bent nu al ruim een uur aan het woord. Straks gaat u naar huis en weet u niet wat er bij de le den leeft," stelde hij de woor denstroom onderbrekend. Blo maard constateerde verder dat in de structuur die de sport raad voor ogen had, de voorzit ter een onafhankelijke belang stellende moest zijn. Waarom men dat wilde, was zoals Mar teyn verduidelijkte: „Om te voorkomen dat er iemand met twee petten op die stoel terecht zou komen." Vice-voorzitter Hoogerland viel hier echter in. „De voorzit ter hoeft niet persé een onaf hankelijke te zijn," opperde hij. Hoogerland werd overigens zelf ook aangezien voor iemand met twee petten. Namelijk die van de sportraad en die van de KNVB, omdat hij bij die bond bestuurder is. Hij bleek echter niet namens de voetbalbond zitting te hebben in het sport raad-bestuur. In dit bestuur wil men in de toekomst komen tot eennegental (of meer of minder, afhankelijk van wat men gaat kiezen) bestuurders uit de 40 aangesloten sportbon den. In Kapelle namen overigens 'slechts' 18 bonden deel aan de hearing. Naast deze negen neemt nog een aantal afge vaardigden uit andere organi saties zitting in het bestuur. Uit deze groep wordt een dagelijks bestuur gekozen. Een noviteit, omdat dat nu niet bestaat. Te vens een van de overeenkom sten die staan in het KNVB- voorstel. Een voorstel waar di verse afgevaardigden zich best in konden vinden. Omdat het een hearing was, werden er geen spijkers met koppen ge slagen. Dat kon ook niet omdat men, zoals al aangehaald, te laat kennis kon nemen van de op tafel liggende voorstellen. Voor enkele bondsvoorzitters was de bijeenkomst dan ook, zoals zij zeiden: „Een verloren avond, waarvan de kosten be ter bij de noodlijdende sport bonden terecht hadden kunnen komen." Hun reacties op de wenselijke stuctuur moeten overigens nu vóór 1 augustus op het Zeeuwse sportraad-bu reau liggen. Op 17 november gaat men daarna over tot het nemen van beslissingen. Het bestaansrecht van de Zeeuwse sportraad zou dan best even eens ter discussie kunnen staan. Temeer, omdat na de 'wanvertoning' zoals men de hearing noemde, het geloof in deze raad zeker niet was toege nomen. Philippine-jeugd reislustig Van onze sportmedewerker PHILIPPINE - „Het zijn steeds weer fantastische uitstapjes. De jeugd geniet er met volle teugen van, maar ook wij, de ouders en begeleiders, vin den het schitterende dagen. De opzet van dat alles was om tot een sportieve uitwisse ling te komen, maar door de jaren heen is er meer dan dat alleen gegroeid," zegt de jeugdsecretaris van de voet balvereniging Philippine Wim Sprangers over de jaar lijkse reis naar en contacten met de Engelse voetbaljeugd en begeleiding uit Cottingham. Voor de zesde maal ging de oefenwedstrijdjes tegen Cot- voetbaljeugd van Philippine naar Engeland om daar aan het toernooi van Cottingham Ran gers, een jeugdvereniging uit het gelijknamige stadje Cot tingham, dat de havenplaats Huil flankeert, deel te nemen. Denk niet dat er een spoor van verzadiging, na deze zesde maal, onstaat in Philippine. In tegendeel, want iedereen staat te trappelen om mee te kunen en door de jaren heen is het aantal deelnemers fors ge groeid. „In de beginperiode hadden we één bus nodig, maar nu vul len we twee autobussen en als we willen gaan er nog meer mee. De animo is bij ons groot, maar bij onze Engelse kennis sen nog groter. Als we hier vol doende onderdak zouden ku- nenn vinden bij gastgezinnen, dan zou het aantal aanzienlijk groter uitvallen dan de 110 die tijdens het paastoernooi hier aanwezig waren," aldus Wim Sprangers. Ruim zes jaar geleden wer den de eerste contacten met Cottingham Rangers gelegd tijdens een toernooi in Den Haag. Uit die contacten, tot stand gekomen via Frans Pot, groeide de jaarlijkse uitwisse ling. Met de paasdagen is Cot tingham Rangers te gast in Philippine en met Hemel vaartsdag vertrekt de jeugd uit Philippine naar Engeland. De opzet van dat alles was uiter aard om tegen elkaar te voet ballen, maar inmiddels zijn deze ontmoetingen uitgegroeid tot veel meer dan dat. Wim Sprangers: „Het sportieve gedeelte is niet de hoofdzaak. De contacten, het steals weer met andere mensen ia aanra- X. I king komen en het bezoeken van attracties in Engeland zijn É*n TTT^LpTc; I punten' van zeker zoveel c lllLrcla waarde zijn. Steeds gaan we naar dat toernooi toe met onze B- en C-junioren en D-pupil- len. We vertrekken Hemel vaartsdag en komen daar 's avonds aan bij de gastgezin- rvrvv I Vrijdag staat dan een excur- DU1 sie gepland. Dit j aar hebben we Trzvril I ^zoek gebracht aan Old Ven. Trafford, het stadion van Ma- chester United. Dat geldt als a VPCtimnrr I van de mooiste, in ieder ge- -» v uy y val één van de meest sfeervolle -opt 401 I stadions van Engeland. De lcicj. "iv//. leugd vindt dat machtig, maar ook wij waren onder de indruk JAn dit stadion dat in 1910 ge- m bouwd werd. Imponerend. Bij aankomst werden we daar of- ucieel ontvangen en daarna ®egen we een rondleiding door het gehele complex. We be- hnplaats I het museum waar tro- voof, maar ook tal van nostal- foon I Y?e herinneringen van de dub uitgestald staan en waar atie/opleidmg Je ook naar doorlopende video beelden kunt kijken van be- 'angrijke doelpunten. Voor de jeugd was de souvenierwinkel "J uat stadion de grootste trek- Uni i P ster Zowat alles, zo gek if™ MX/ I h ie het niet noemen, kun je I ;aar kopen in de clubkleuren reda. M a2 Machester United. Saterdag spelen we dan tingham Rangers. Ook de ouders en de jeugdleiders spe len dan tegen elkaar en dat mondt meestal uit in een lachwekkend gebeuren. Zater dagavond is er een disco voor iedereen en zondag wordt deel genomen aan het grote voet baltoernooi. Qua resultaat ko men we duidelijk tekort tegen de Engelse jeugd. Dat is wel te verklaren als je de constructie van een dergelijke pure jeugd voetbalvereniging kent. Er wordt daar geselecteerd op kwaliteit. Bij ons mag een jongen die niet, of minder goed kan voetballen, toch spelen. Daar vallen zulke jongens direct uit de boot en blijven alleen de sterksten over. Vandaar dat wij tekort schieten qua voetbal, maar nogmaals, dat is slechts één on derdeel van de uitwisseling. Zondagavond wordt het geheel afgesloten met een contact avond waarop de ouders, bege leiders en jeugd vanaf zestien jaar bij elkaar komen voor een barbecue. De dag daarop, maandag, start de terugreis." De contacten van de W Phi lippine met deze Engelse club worden intact gehouden door wedstrijdsecretaris Co Doorns. Hij is één van de stuwende krachten achter deze trip en het bezoek dat de Engelse jeugd dus ook jaarlijks aan Philip pine brengt. Samen met het ac tieve jeugdbestuur, dat naast Wim Sprangers bestaat uit voorzitter Johan Segers, Cees Botermans en Norbert van Limmen, weet men jaarlijks weer een aantrekkelijk pro gramma in elkaar te steken. Zij ook kunnen bogen op een florerende jeugdafdeling, want Philipine heeft, en dat voor een dorp van 2000 inwoners, in alle categorieën jeugd en bij de A- junioren zelfs twee elftallen. De verklaring voor die goede jeugdbezetting weet Wim Sprangers wel te verklaren. „Ons sportpark ligt centraal in de plaats, dat is erg belangrijk. Daarnaast hebben we niet zo veel concurrentie van andere sporten zoals dat in grotere plaatsen wel het geval is en we zijn actief. Onder die activitei ten valt ook de trip naar Enge land. Een toch niet te onder schatten stuk promotie voor het j eugdvoetbal." OOSTBURG - De scheids- rechtersvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen houdt op het terrein van de voetbalclub Oostburg het jaarlijkse veteranentoer- nooi. Aan dit sportieve treffen zater dag 13 juni, kom in poule A de equipes van Axel, Hontenisse, Koewacht en Oostburg uit. In de B-groep spelen Philippine, Schoondijke, Zaamslag en het organiserende COVS-team. De wedstrijden van elk twee keer vijftien minuten beginnen om 12.00 uur. De prijsuitreiking is gepland omstreeks 18.00 uur. Enthousiaste C-junioren van Philippine met begeleiders in het sfeervolle Old Trafford-stadicn van Manchester United. Van onze atletiekmedewerker VLISSINGEN - Rian van de Broeke won de vijf kilome ter tijdens de door AWOC georganiseerde avondwed strijden op het Vlissingse kunststof. Hij deed dat na een duel met Frank Koo- man en Henk Cijsouw. Johan Smits van AV'56 nam de 1500 meter voor zijn rekening en zijn clubgenoten Pim Zuur- veld en André Verwei pakten de winst op respectievelijk de 100 meter en het verspringen. C-junior Gregory Lede pres teerde opnieuw voortreffelijk. Hij won de 100 meter in 11.8 en bij het verspringen zegevierde hij bij de B-junioren met op- nieuw een sprong van boven de zes meter: 6.16. Een dubbele winst was er bij de dames voor Jacolies van Gastel. Zij won de 100 meter in 12.9 en ookop de werpdriekamp toonde zij zich de sterkste. Uitslagen meisjes D 60 nieter: 1. Lenny van Ossewaarde, AV'56 9.0; 2. Ester Hofman, Marathon 9.1; 3. Anjolien Wisse, AV'56 9.1. Meisjes C 80 meter: 1. Danielle Neufiglisé, Marathon 11.0; 2. Iris Provoost, Wielingen 11.0; 3. Christel Dinge- manse, Marathon 11.2. Meisjes B 100 meter: 1. Astrid Kiewiet, Mara thon 13.8; 2. Conny van de Sande, AV'56 14.0. 1500 meter: 1. Esther Landsbergen, Marathon 5.28.6; 2. Karin Jonker, Scheldesport 5.31.3; 3. Ingrid de Schipper, AV'56 5.42.9. Werpdriekamp: 1. Bianca Corne- lissen 1539 punten, 2. Ingrid Pul 1501, 3. Gerda Mastenbroek 1130 punten, allen Marathon. Dames/ meisjes A100 meter: 1 Jacolies van Gastel, Delta Sport 12.9; 2. Mirjam de Vos, Scheldesport 13.2; 3. Petra Provoost, Wielingen 13.2. 1500 me ter: 1. Caroline Daane 4.57.0, 2. Jo- pie Daane 4.58.8,3. Eliane van Roo sevelt 5.15.4, allen Marathon. Werpdriekamp: 1. Jacolies van Van onze paardesport- medewerker HULST - Het gonst van de activiteiten in het Zeeuws- Vlaamse ruitersportwereld je. Pas twee concoursen achter de rug - pinksterza terdag een voor paarden in Hulst en tweede pinkster dag het verregende interna tionale concours hippique voor paarden en pony's is in Axel - is er zaterdag 13 juni opnieuw een krachttoer voor de landelijke rij vere niging en ponyclub Hulst. Op het terrein van de Hulsterse ruitersportvereniging aan de Waterstraat wordt dan name lijk een provinciaal pony con cours gehouden. „We krijgen toch maar liefst zo'n 130 combi naties aan het vertrek. Niet weinig, als we bedenken dat de kring Schouwen-Duiveland daar niet eens bij vertegen woordigd is," zegt Harold Cor- nelissens, de nijvere secretaris van de landelijke rijvereniging en ponyclub Hulst, die zich in het bestuur gesteund weet door voorzitter Paul Burm en pen ningmeester Fons de Vetter. De Hulsterse vereniging be schikt momenteel over een uitermate goed ruitersportter rein aan de Waterstraat. Alleen om een groot concours hippique gecombineerd te kunnen hou den - dus paarden en pony's te zamen op één dag - is de opper vlakte te klein. Vandaar, dat nadat afgelopen zaterdag de paarden in actie geweest zijn, nu de pony's aan bod komen. Gezien de resultaten die de ponyruiters en amazones tweede pinksterdag in Axel boekten, belooft het een felle strijd te worden in Hulst. Zo kan de winnares van Axel in het Z-springen, Esther van Westen met Astrid van Wal cheren, die als enige een fout loos parkoers reed, felle tegen stand verwachten in Hulst. Voor die tegenstand zullen dan zorgen: Alianne de Feijter met Bres van Luctor et Emergo uit Zaamslag; Nina de Leeuw met Shariff, Angelique de Leeuw met Cobien en Sandy den Exter met Sapai, allen van Noord- Beveland en Maja Beun met Ronnie Mayor van Oranjezon. Jan Martens uit Hoofdplaat, die na een wisselend voorsei zoen in de M-klasse weer in blakende vorm is - hij pakte in Axel een gouden plak - zal in Hulst fiks op zijn hoede moeten zijn. Hij krijgt af te rekenen met niemand minder dan M" rielle Gelens met Mervyn bea Breeze van Luctor et Emergo; Leontien Vermeulen met Till's Jippie van De Haringruiters; Stefanie de Kam met Uniek van Berglust van Walcheren; Astrid van de Veer met Mach- moed van de Burghtruiters en Jeannet Tramper met Trader van Noord-Beveland. In de Z-dressuurklasse moet de enige Zeeuws-Vlaamse ver tegenwoordigster, Elianne de Feijter met Bres van Luctor et Emergo, het opnemen tegen drie Noord-Bevelandse amazo nes, te weten Nicolette en Si- mone Stahlie met respectieve lijk Diamond en Maby en Sandy den Exter met Sapai. Elianne de Feijter moet in staat worden geacht de concurrentie achter zich te houden, want tweede pinksterdag in Axel pakte zij ook een winstpunt mee. Favoriete combinaties in de M-dressuurklasse zijn Wendy Hendrikse met Romano van De Kleppertjes; Astrid van de Veer met Machmoed van De Burghtruiters; Jeanet Tramper met Trader van Noord-Beve land; Esther de Kok met So- raya van De Zwinruiters en Tanja Morssink met Moonra- ker van De Scheldestad. Com binaties die voor een aantrek- Van onze zwemmedewerker MIDDELBURG - In het zwembad van Middelburg wordt vanmiddag, zaterdag 13 juni, om kwart voor drie het startsein gegeven voor de Zeeuwse zomerzwemkam- pioenschappen. Gedurende twee weekeinden zullen de Zeeuwen elkaar in het open 50-meterbad met verwarmd water bekampen op bijna alle Olympische zwemnum- mers en in verschillende leeftijdscategorieën. De organi satie is in handen van de zwemclub Zuidwester. Het grootste gedeelte van de deelnemers heeft zich voorbe reid in overdekte zwemba den. Slechts enkele zwem mers en zwemsters hebben al in het buitenbad getraind. De weersomstandigheden zullen dan ook een belangrijke rol spelen bij dit buiten-gebeu ren. Een opmerkelijk feit doet zich voor dat vrijwel de ge hele Zeeuwse herentop, met uitzondering van Patrick Braam, is vertrokken uit Zee land. Voor Braam is dit ook zijn laatste kampioenschap, omdat hij binnenkort ook naar elders in Nederland ver trekt. Bovendien heeft hij slechts voor een beperkt aan tal nummers ingeschreven. Door het niet deelnemen van de gebroeders Claes van De Bruinvis, wordt de Zeeuws-Vlaamse inbreng bij de heren beperkt. Het ziet er dan ook naar uit dat Ronnie Babijn uit Terneuzen een hoofdrol zal spelen. Sinds 1 mei traint hij weer onder lei ding van Schelde-trainer Jacques van der Hooft, die grote verwachtingen heeft van zijn pupil. Ook Wim den Engelsman, de routinier uit de ploeg van de zwemclub Koewacht, heeft er deze keer weer zin in. Bij het jeugdzwemmen is heel wat meer concurrentie. Vooral van Stormvogel uit Vlissingen wordt een over heersende rol verwacht nu deze ploeg versterking heeft gekregen vanuit Middelburg. Ook Miranda de Zeeuw uit Breskens traint volop bij Stormvogel-trainer Hiet- brink. Door de concentratie van zwemtalent in Vlissingen is het niet te voorspellen hoe Miranda zich zal houden. Vast staat wel dat zij beslist een grote favoriete is voor de vlinderslagtitel. Gastel, Delta Sport 1749 punten; 2. Martine van Poppel, Marathon 1521; 3. Mirjam van Dijke, AV'56 1297 punten. Jongens D 80 meter: 1. Emiel Roodenburg, 11,2, 2. Erik Lems 12.1, 3. Pascal Meerman 12.6, allen Marathon. Jongens C 100 me ter: 1. Gregory Lede 11.8, 2. Marcel Dingemanse 13.2, 3. Ingmar Hof man 13.3, allen Marathon. Jongens B verspringen: 1. Gregory Lede 6.16, 2. Marco Hoogerland 4.89, bei den Marathon. 100 meter: 1. Marco Hoogerland 12.9. Heren/jongens A 1500 meter: 1. Johan Smits, AV'56 4.07.0; 2. Erik Gasselink, Marathon 4.16.7; 3. Rens Bostelaar, Dynamo 4.21.9. 100 meter: 1. Pim Zuürveld, AV'56 11.3; 2. Roel van Laere, Scheldesport 11.5' 3. André Verwei, AV'56 11.5. 5000 meter: 1. Rian van de Broeke, Marathon 15.01.2; 2. Frank Kooman, Dynamo 15.04.2; 3. Henk Cijsouw, Sprint 15.09.0. Ver springen: 1. André Verwei, AV'56 6.82; 2. Roel van Laere, Schelde sport 6.40; 3. Rudy Liberton, AV'56 5.75. kelijke strijd kunnen zorgen op het terrein aan de Waterstraat. Het programma voor het pony concours ziet er als volgt uit: 08.30 uur: aanvang dres- suurproeven; 13.00 uur: B- klasse springen; 14.00 uur: parade en prijsuitreiking dressuurwedstrijden; 14.30 uur: L-klasse springen; 15.00 uur: M-klasse sprin gen; 15.30 uur: Z-klasse springen; 16.00 uur: achter eenvolgens progressief springen klassen B, L, M en Z. WAALWIJK - De Zeeuws- Vlaamse amazones van de NPC (Nederlandse Pony Club) presteerden opmerke lijk goed tijdens een NPC- concours hippique in het Brabantse Waalwijk. Zo reed de Breskense amazone Rowena de Pender zich twee keer in de prijzen in de B-dres- suurklasse. Met haar pony Okay Maid behaalde zij een vijfde prijs en met Sigrid reikte zij naar een vierde plaats. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Eric Lokeren heeft ongeslagen en zon der puntenverlies de nacompetitie beëindigd van het zaalvoetbalrayon Sas van Gent. In de laatste wedstrijd onder vond de Belgische formatie heel wat tegenstand van Corn Boys Combinatie, maar bleef toch met 5-3 aan de positieve kant van de score. VV 't Polderken rukte ver rassend op naar de tweede plaats. De zege van W 't Pol derken op CPC was niet sensa tioneel, maar wel het verlies van het tot dan toe op de tweede plaats staande De Vlaanderen tegen De Rijn- vaert. Uitslagen: W 't Polderkeri-CPC 4- 1, De Crab/Adeg-Corn Boys 3 7-4, Eric Ix>keren-Corn Boys Combina tie 5-3, De Rijnvaert-De Vlaande ren 2-0, De Tukker-De Crab 6-2. Van onze atletiekmedewerker GOES - De Goese atletiek vereniging AV'56 houdt woensdag 17 juni de Hol landse Hoeve-loop in het gelijknamige recreatiege bied. De afstanden van deze trim loop zijn: 2300,4600,6900 en 9200 meter. Gestart wordt er om 19.30 uur nabij het trapveldje aan de Ringbaan. Inschrijven vanaf 18.30 uur bij het Sport centrum, waar tevens kleed- en douchefaciliteiten aanwezig zijn. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - De be slissing in de zomeravond voetbalcompetitie van het rayon Sas van Gent valt op de slotdag maandag 15 juni. Dan maken Philippine 1, de titelverdediger en Philips Sport, de nieuwkomer, uit wie het rayon mag verte genwoordigen tijdens de provinciale titelstrijd in augustus. Philippine 1 heeft in die slot wedstrijd, die om 20.15 uur be gint op het sportpark De Valc- ke, voldoende aan een gelijk spel. Die ploeg dankt die uit gangspositie aan de eigen re serves. Philippine 2 dwong Philips Sport afgelopen week een 1-1-gelijk spel af en daar door kwam Philippine 1 een punt los van Philips Sport. Een dag eerder had Philippine 1, uit bij Corn Boys, een overtui gende 1-4-zege behaald. De wedstrijd met als inzet een derde plaats begint maandag om 18.45 uur en gaat tussen Philippine 2 en Corn Boys en wordt eveneens op het sport park De Valcke gespeeld. Na afloop van het duel tussen Phi lippine 1 en Philips Sport volgt de prijsuitreiking in de kanti ne. Stand: Philippine 1 5-8, Philips Sport 5-7, Philippine 2 5-3, Corn Boys 5-2. Stand: Eric Lokeren 9-18, W 't Polderken 9-14, De Vlaanderen 9- 14, De Tukker 9-11, De Crab/Adeg 9-8, Corn Boys Combinatie 9-7, De Rijnvaert 9-6, CPC 9-5, Corn Boys 3 9-4, De Crab 9-3. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Door het behalen van de districtsbe ker in Zuid 1 strijdt Seroos kerke zaterdag 13 juni in het Gelderse Groesbeek om de nationale amateurvoet- balbeker. Na Hoek en Breskens, die in vorige seizoenen tot de finale waren doorgedrongen, op nieuw een Zeeuws team in de eindstrijd. De ploeg van trainer Meulmeester krijgt als tegen- ,1 standers de vijf anders win naars uit de KNVB-districten. Er wordt gespeeld in twee pou les van drie teams. Het toernooi wordt geopend met de wed strijd Ajax 2-Rijnsburgse Boys. In de tweede ronde speelt Se rooskerke tegen de verliezer van dit duel. Drachtster Boys, het team dat eens Breskens van de nationale beker afhield, is nu opnieuw in competitie tegen de verliezer van de wedstrijd Germania uit Groesbeek tegen Venray. In de derde ronde komt Serooskerke uit tegen de winnaar van Ajax 2-Rijns burgse Boys. Elk duel duurt twee keer een half uur. Van onze sportmedewerker OVEZANDE - Tijdens de kermis wordt in Ovezande voor de achtste keer een wielerronde voor trimmers verreden met daarbij als extra attractie een Solexra ce. Dit is een primeur voor Zeeland, waarbij deelne mers uit het gehele land aan de start verwacht worden. De solexrace duurt 50 minuten en drie ronden en begint om 14.50 uur. Er wordt gereden in een standaard- en speciale klasse. De wielerwedstrijden beginnen om 12.00 uur. de C- renners en veteranen komen als eersten in actie. Om 13.15 uur klinkt het startschot voor de plaatselijke renners, die niet regelmatig in wedstrijden uit komen. De A- en B-trimmers worden om 16.00 uur wegge schoten voor een wedstrijd over 65 kilometer. Streekfavorieten als Jan van 't Westeinde en Wim Hoondert zullen het dan opnemen tegen diverse andere Zeeuwen en te gen een sterke Brabantse con currentie.

de Stem | 1987 | | pagina 13