DE ST EM ROSOLA VALT AF ALS RIVAAL VAN VAN DE VELDE Val Breukink zonder gevolgen SPORT HOE SNE] Kees Thurau na tien jaar terug bij Post UITSLAGEN Tennis vei; Hontenisi bestaat 1( Timman rekent af met Helmut Cardon Twee debutanten in herenhockeyselectie 3ZEEZIE COIFFURE HOUSE BREDA VRIJDAG 12 JUN11| PB STEM SPORT 2 Opnieuw winst Yan der Poel J oegoslavische competitie op zijn kop gezet COMO - Bijna was de Giro gisteren voor Erik Breukink op dramatische wijze geëindigd. Aangereden Inspanning Aanval ANV McEnroe mag naar Wimbled Becker Mecir Grim naar FC Den Bosch Cornelissen naar Germinal Epi Drost geslaagd Herrera wint proloog Riedl naar Werder Bremen Burgmeesters overstag Gretzky opnieuw de beste ravo houdt zaaltoernooi Wij werken alleen met alle bekende merken zoals Wella Indola Schwarzkopf L'oreal Kadus etc. etc. Bisschopshoeve 12 Brabantplein 5 Ginnekenmarkt 8 Donk 32 - Mgr. Nolensplein 20 Van onze speciale verslaggever COMO (ANP) - De kans is groot dat Didi Thurau na tien jaar terugkeert in de wielerploeg van Peter Post. De 32-jarige West duitser zei gisteren dat hij voor een jaar bij Post heeft getekend. „Ik ga een groot programma rijden", vertelde Thurau. De ploegleider zelf hield zich wat op de vlakte en zei dat er nog enkele details waren te regelen, maar ontkende de overeenkomst niet. Post sprak woensdagavond in zijn hotel met Thurau. De interesse van Post in Thurau komt voort uit het pas getekende contract met de Zwitserse co-sponsor. Daaruit vloeide voort dat er vier of vijf Zwitsers en een Duitse renner bij Panasonic zouden kunnen komen. Thu rau heeft in zijn begintijd als beroepsrenner bij Post gere den. In 1977 droeg Thurau voor Post twee weken de gele trui in de Tour de France en werd hij vijfde in het alge meen klassment en eerste in het combinatie-klassement. In tien jaar was Thurau in dienst van zes ploegen. Dit seizoen rijdt hij met Hennie Kuiper voor de Belgische formatie van Swerts. In de Ronde van Italië staat de in Frankfort wonende Thurau 68ste op bijna anderhalf uur van klassementsleider Ro che. Thurau: „Ik bereid mij hier voor op de Tour, die in West-Berlijn start. Daar heb ik alles op gezet". Post maakte zijn ploeg be kend voor de Ronde van Zwitserland. Opvallende verschijning daarin is Peter Winnen, die aan een sterke Giro bezig is. De Limburger heeft zelf verzocht naar Zwitserland te mogen. „Ik kan thuis blijven en hopen dat ik naar de Tour de France mag. Maar gezien de vele kandidaten is dat risico te groot", zei Winnen, die ge zelschap heeft van onder an deren neo-prof John Talen en gastrenner Urs Freuler, die volgend jaar in vaste dienst komt. Voor de Tour de France heeft Post tien kandi daten, waarvan er één moet afvallen. In tegenstelling tot vorig jaar tellen de Tour- ploegen geen tien, maar ne gen renners. Post beslist na 'Zwitserland' wie er afvalt. De ploeg-Post voor de Ronde van Zwitserland: Van Vliet, Talen, Harings, Win nen (allen Ned), Vanderaer- den, Van Lancker, De Keule- naer (allen Bel), Peiper (Aus) en Freuler (Zwi). De kandidaten van Post voor de Tour de France: An derson, Millar, Vanderaer- den, Nulens, Van Vliet, Breu kink, Lubberding, Van Lanc ker, Peiper en De Rooy. Peter Pieters, die zijn sleu telbeen brak bij de valpartij op twee kilometer voor de fi nish. - FOTO ANP UDDEVALLA (AFP) - Het besluit om toch naar de Ronde van Frankrijk af te reizen heeft een goede in vloed gehad op de prestaties van Adrie van der Poel. De renner uit de ploeg van Jan Gisbers behaalde donder dag in de Ronde van Zwe den zijn tweede etappe overwinning. Uitslag tweede etappe: 1. Adrie van der Poel (Ned) 142 kilometer in 3 uur, 21 minuten en 21 seconden, met bonificatie 3JS1.11, Dominique Roux (Fra) z.t., met bonificatie 3.21.15, 3. Uwe Ampler (OD1) z.t, met bonificatie 3.21.18, 4. Olaf Nur- vik (Noo) 3.21.21, 5. Peter Pegestam (Zwe) z.t., 6. Jörn Skarne (Noo) op 47 seconden, 7. Mare Dierickx (Bel) z.t, 8. Per Christiansson (Zwe) z.t., 9. Michel Laf is (Zwe) z.t, 10. Torjus Larsen (Noo) z.t.. Algemeen klassement: 1. Van der Poel 6.11.14, 2. Falk Boden (OD1) op 1.14; 3. Eddy Schurer (Ned) op 1.30, 4. Genie Knetemann (Ned) op 1.32, 5. Peter Hoondert (Ned) op 1.34, 6. Peter Meinert Nielsen (Den) z.t, 7. Twan Poels (Ned) op 1.38, 8. Ronny Vlassaks (Bel) op 2.19,9. Ampler op 2.35,10. Roux op 2.36. BELGRADO (Rtr) - Vier dagen voor de laatste com petitieronde in de hoogste klasse van de Joegoslavi sche voetbalcompetitie, is de stand aan de kop volledig gewijzigd. Niet Vardar Skopje maar Velez Mostar heeft opeens de beste papieren zich te laten kronen tot landskampioen. Die plotse linge wijziging kan geheel op het conto worden geschreven van een rechter in Belgrado. Die maakte donderdag bekend dat de strafmaatregel, die de Joegoslavische voetbalbond aan het begin van het seizoen had opgelegd aan tien vereni gingen, onrechtmatig was ge weest. Het tiental was door de bond schuldig bevonden aan het verkopen van wedstrijden in het seizoen 1985-86. Dat had zich afgespeeld tijdens de laat ste twee weken. Door Jean Nelissen Twee kilometer voor de finish op het bochtige en gevaar lijke circuit in Como, waar de renners tien rondjes moes ten afleggen, ontstond een valpartij, juist op een moment dat het peloton de vier koplopers Anderson, Chioccioli, Di Basco en Volpi inliep. Drie renners sloegen bij een snelheid van dik 50 kilometer per uur tegen de grond. De Ita lianen Pierino Gavazzi en Marco Zen en onze landgenoot Peter Pieters vielen vooraan in het sprintende peloton. Bijna waren de gevolgen net zo dra matisch als op maandag 1 juni in Termoli, toen in de laatste kilometer van de tiende etappe vijftig renners over elkaar tui melden en de chaos niet meer te overzien was. Gavazzi (hoofdwonden), Pieters en Zen (beiden gebroken sleutelbeen) bleven roerloos liggen. Als door een wonder wisten ditmaal de meeste renners in het razende tempo hun op de grond liggende collega's net te ontwijken. Erik Breukink, Ne derlands hoop op de eerste Giro-zege in de geschiedenis, zat vlak achter de valpartij. Hij week uit naar de rechterkant van de weg, passeerde in een flits de op het wegdek liggende fiets van Peter Pieters en werd op dat moment van achteren vol aangereden door een Ita liaanse renner. Het stuur werd Breukink uit de handen gesla gen en hij viel op de grond. De reactie van Breukink was daarna van grote klasse. In een ommezien stond hij weer over eind. De ploegmaats Planc- kaert en Anderson, die op de eerste rij reden, zagen niets van hetgeen zich achter hen af speelde. Ze hoorden alleen het kraken van het brekende ma teriaal. Maar Peter Winnen, Guy Nulens en John Talen, die net achteraan sloot na een lekke band, zagen wel dat Breukink met zijn defecte fiets in de hand stond. Nulens en Talens stapten onmiddellijk af. Nulens gaf Breukink zijn fiets, omdat ze ongeveer dezelfde maat hebben, en Talen duwde met hulp van Nulens Erik Breukink weer op gang. Dit alles speelde zich in enkele seconden afgespeeld, maar de noodstop van Breukink bete kende toch dat hij 200 meter achterstand opliep. Het peloton maakte zich immers op voor de massasprint en lag op volle snelheid. Peter Winnen die Breukink opwachtte, leverde daarna een prachtige en waar devolle inspanning. Met Breu kink aan zijn achterwiel joeg de kleine Winnen over het overvolle circuit. Bij de pas sage van het spandoek dat de laatste kilometer aangaf, had het tweetal nog 60 meter ach terstand op de staart van het peloton. En toen de groep over de streep flitste, sloten Breu kink en Winnen net bij de ach terste renners aan. „We hebben veel geluk ge had", vertelde Peter Post, na dat hij zijn jonge kopman had geïnspecteerd, „hij heeft geen schrammetje opgelopen. Voor hetzelfde geld lag hij nu in het ziekenhuis en spatte onze mooie droom uiteen". Enkele meters achter etap pewinnaar Paolo Rosola, die zijn derde ritzege behaalde, sprintte Johan van de Velde naar een mooie vierde plaats. De Brabander behield daar door vier punten voorsprong op Rosola in het puntenklasse ment. „Ik ben dik tevreden", zei Van de Velde, „het valt niet mee om in deze Italiaanse mas- Rosola wint de massaspurt. sasprinten van voren te blij ven. Het risico is zeer groot, maar ik wil die paarse trui voor de tweede keer winnen. De vooruitzichten zijn nu gun stig. Rosola kan niet klimmen en niet tijdrijden, zodat hij geen punten meer kan pak ken". De Giro klimt vandaag in de 21ste en voorlaatste etappe op nieuw naar een hoog gelegen ski-oord in de Alpen. De finish ligt op 1800 meter hoogte in Pi- la. De afsluitende klim is bij zonder steil en loopt 12 procent omhoog. Waarschijnlijk zal Pe ter Post op deze klim de aanval op rose truid-rager Roche laten openen. De nerveuze Ier ver telde gisteren dat hij nog lang niet zeker is van zijn eindzege. De gemakkelijk klimmende (ADVERTENTIE) Zulke dingen gebeuren, helaas ook op vakantie Maar met een reisverzekering van de ANWB komen de gevolgen u nier duw ie staan Voor een premie van f 1,45 per persoon per dag heeft u al een polis mei een bagagedekking tot f 3.500.- per persoon. En eigen risico hebt u noon bg de ANWB Dus ook een kleine schade wordt volledig vergoed Helemaal 'rusigevend' werken onze aanvullende veizekeringen. Auto kapot? Vanaf 11.10 per dag kuni u zich van een vervangende auto verzekeren Neem geen onnodig risico: ga nu naar uw ANWB kantoor of bel Centrale Informatie Reisverzekeringsservice: 070 141430. Bij de ANWB verzekert u zich van een goede verzekering. Robert Millar, de tweede troef die Peter Post in handen heeft, zal waarschijnlijk het eerst in de de aanval gaan. Post hoopt dan dat Stephen Roche in de achtervolging op Millar zijn krachten zal slopen, waarna er mogelijk tegen de top van de berg kansen ontstaan voor Erik Breukink om kostbare winst te boeken. Als het taktische plan slaagt, eindigt de 70ste ronde van Italië nog op sensationele wijze. Uitslag twintigste etappe: 1. Paolo Rosola (Ita) 156 kilometer in 3 uur, 45 minuten en 1 seconden, met bo nificatie 3.44.41, 2. Alberto Volpi (Ita) z.t., met bonificatie 3.44.46, 3. Eddy Planckaert (Bel) z.t., met bo nificatie 3.44.51, 4. Johan van de Velde (Ned) met bonificatie 3.44.56, 5. Franco Chioccioli (Ita) 3.45.01, 6. Alesso di Basso (Ita), 7. Flavio Chesini (Ita), 8. Luciano Boffo (Ita), 9. Phil Anderson (Aus), 10. Paolo Cimini (Ita), 11. Silvano Ricco (Ita), 13. Paul Popp (Oos), 14. Steve Bauer (Can), 15. Stefano Za- natta (Ita), 16. Othmar Haflinger (Zwi), 17. Fabio Roscioli (Ita), 18. Patrick Serra (Ita), 19. Bruno Leali (Ita), 20. Andriano Baffi (Ita), 23. Theo de Rooy (Ned), 25. Stephen Roche (Ier), 29. Johan Lammerts (Ned), 37. Henk Lubberding (Ned), 59. Jos Lammert Ink (Ned), 60. Hen nie Kuiper (Ned), 66. Jean Habets (Ned). 86. Erik Breukink (Ned), 87. Peter Winnen (Ned), 105. Rob Kleinsman (Ned), 127. Martin Schalkers (Ned), allen zelfde tijd als Chioccioli, 130. John Talen (Ned) op 1.34, 136. en laatste Lud- wig Wijnants (Bel) op 9.27. Opgegeven: Peter Pieters (Ned), Sean Yates (Ier). Algemeen klassement: 1. Stephen Roche (Ier) 97 uur 33 minuten en 50 seconden, 2. Erik Breukink (Ned) op 33 seconden, 3. Robert Millar (GBr) op 1 minuut en 35 seconden, 4. Marino Lejarreta (Spa) op 2.46, 5. Flavio Giupponi (Ita) op 3.03,6. Ro berto Visentini (Ita) op 3.24, 7. Jo han van de Velde (Ned) op 4.09, 8. Marco Giovanetti (Ita) op 4.36, 9. Peter Winnen (Ned) op 6.06,10. Phil Anderson (Aus) op 7.01, 11. Joakin Mugika (Spa) op 7.12, 12. Pedro Munoz (Spa) op 9.13, 13. Steve Bauer (Can) op 9.31, 14. Franco Chioccioli (Ita) op 10.27, 15. Eddy Schepers (Bel) op 10.54, 16. Mario Beccia (Ita) op 11.13, 17. Roberto Conti (Ita) op 11.30,18. Claudio Sa- vini (Ita) op 13.29, 19. Moreno Ar- gentin (Ita) op 15.01, 20. Eric Cari- toux (Fra) op 15.47, 50. Kuiper op 1 uur en 3 minuten en 6 seconden, 68. Habets op 1.27.36, 71. Lubberding op 1.30.37, 89. Kleinsman op 1J&52, 103. Schalkers op 2.10.46,111. Talen op 2.27.30, 122. De Rooy op 2.43.58, 123. Lammerts op 2.44.37,132. Lam- mertink op 2.59.19, 137. en laatste Dante Morandi (Ita) op 3.32.04. HILVERSUM (ANP) - De speelzaal van het toernooi om het schaakkampioenschap van Nederland bood donder dag een ongebruikelijke aanblik. Supporters van Helmut Cardon hadden het balkon van de AVRO-studio in Hil versum gesierd met een spandoek, waarop een koe en de tekst: 'Helmut, allez' was aangebracht. rode lap op 'stier' Timman, die in een partij met een romme lige opzet geen fout maakte. Het diende uiteraard om de 23- jarige FIDE-meester uit Sas van Gent te inspireren voor zijn partij in de derde ronde te gen favoriet Jan Timman. Het mocht niet baten. De aanmoe diging werkte kennelijk als een AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse herense lectie voor het toernooi om de Champions Trophy, dat van vrijdag 19 tot en met zondag 28 juni in Am stelveen wordt gehouden, kent twee debutanten. In de groep van zestien ma ken doelman Ronald Jansen van Oranje Zwart en Taco van den Honert van Amster- dam voor het eerst hun op wachting. Jack Brinkman (Kampong) en Robert Delis- sen (HGC) zijn op internatio naal gebied nauwelijks meer ervaren te noemen, zij heb ben één interland achter hun naam staan. Enigszins ver rassend was het wegvallen van veelvoudig international Gijs Weterings van HGC. Het Nederlandse team speelt zondag op het terrein van Bloemendaal nog een oefenduel tegen De Batavie ren. Een dag later is in Utrecht Kenia de tegenstan der van Oranje. Na een trai ning op dinsdag dient de se lectie klaar te zijn voor de strijd om de Champions Tr ophy, waarin Nederland vrijdag start met het treffen tegen Spanje. Daarna volgen nog wedstrijden tegen Pakis tan (20 juni), West-Duitsland (22), Argentinië (23), Sovjet- Unie (25), Groot-Brittannië (26) en op de laatste dag, 28 juni, tegen Australië. De volledige selectie: Frank Lei stra en Erik Parlevliet (Tilburg), Robbert Delissen en Mare Delis- sen (HGC), Maurits Crucq (Klein Zwitserland), Cees-Jan Diepe- veen, Gert-Jan Schlatmann, Floris-Jan Bovelander, Hen drik-Jan Kooijman, Theodor Doyer (allen Bloemendaal), René Klaasen, Jack Brinkman en Tom van 't Hek (Kampong), Patrick Faber en Taco van den Honert (Amsterdam), Ronald Jansen (Oranje Zwart). Uitslagen derde ronde: Hans Ree - Jeroen Vanheste 1/2-1/2, Gert Pie- terse - Gert Ligterink 0-1, Paul Boersma - Genna Sosonko 0-1, Paul van der Sterren - John van der Wiel 1/2-1/2, Rini Kuijf - Liaf- bern Riemersma 0-1, Helmut Car don - Jan Timman 0-1. Stand: 1. Sosonko 2 1/2 punten, 2. Timman 2 en 1 afg., 3. Van der Wiel, Vanheste en Riemersma 2, 6. Ree en Ligterink 11/2,8. Kuijf 1 en 1 afg., 9. Van der Sterren 1,10. Car don, Pieterse en Boersma 1/2, De partij tussen Kuijf (wit) en Rie mersma verliep als volgt: 1. e2-e4, c7-c5, 2. Pgl-e2, d7-d6, 3. Pbl-c3, Pb8-c6, 4. d2-d4, c5xd4, 5, Pe2xd4, Pg8-f6, 6. Lcl-e3, Pf6-g4, 7. Lfl-b5, Pg4xe3, 8. f2xe3, Lc8-d7, 9. 0-0, e7-e6, 10. Lb5xc6, b7xc6,11. e4- e5, Lg8-e7, 12. e5xd6, Le7xd6, 13. Ddl-h5, 0-0, 14. Pc3-e4, Ld6-e7, 15. Tal-dl, Dd8-b6, 16. Tfl-f3, Ld7-e8, 17. Tf3-h3, h7-h6, 18. Th3-g3, Kg8- h7,19. Tdl-fl, Db6-d8, 20. c2-c4, a7- a5, 21. Tfl-f3, g7-g6, 22. Dh5-h3, f7- f5,23. Pe4-c3, g6-g5, wit geeft op. LONDEN (Rtr) - John McEnroe mag op Wimbl( aantreden. De tenniscouncil, het hoogste orgaan nen de tenniswereld, heeft besloten geen onderzo^ te stellen naar de gedragingen van de Amerikaan. Technisch directeur Marshall Happer nam genoegen nij verklaring van de toernooi-arts, dat de fysieke en men gesteldheid van McEnroe in het bewuste treffen met ij lav Mecir zodanig waren, dat voortzetting op een profes neel niveau niet tot de mogelijkheden behoorde. Met), stapte na een woordenwisseling met de scheidsrechter' de baan en kreeg daarvoor een boete van 1000 dollar, bracht zijn totaal aan boetes sinds begin dit jaar bov« 7500 dollar. Als gevolg daarvan werden hem nog eens li dollar boete opgelegd door de council. Door de beslissing: Happer geen nader onderzoek in te stellen, blijft het daa: Pas bij de eerstvolgende overtreding komt McEnroe im merking voor schorsing van langere duur. Volgens verwachting heeft Boris Becker zich geplaatst de kwartfinales van Queens. Hij versloeg in de derde n John Sadri met tweemaal 6-4. UITSLAGEN Herenenkelpel: derde ronde: Boris Becker John Sadri (VSt) 6-4, 6-4, David Pate (VSt) - Bill Scanion (VS« 7-6, Stefan Edberg (Zwe) - Wally Masur (Aus) 6-7, 7-6, 64 Cash (Aus) - Kevin Curren (VSt) 7-5, 6-3, Eric Jelen (WD1) -i Mansdorf (Isr) 6-4,3-6,6-3. Miloslav Mecir, nummer vijf van de wereldranglijst, breekt bij de Tshecho-Slowaakse tenniskampioenschap die in Ostrava worden gehouden. Op Roland Garros Mecir last van een knie-blessure. Dinsdag heeft hij voor onderzoek gemeld in een Praags ziekenhuis, waai artsen hem hebben opgedragen een week volstrekte ten en trainingsrust te nemen. Volgende week dient hij i controle terug te komen. Volgens Frantisek Pala, coach van het Tsjechoslowaï Daviscup-team is het mogelijk dat Mecir zal moeten ali gen voor het toernooi in Wimbledon, maar de beslis daarover zal niet voor volgende week worden genomen NIEUWSOVERZICHT NIJMEGEN - NEC-spits Henk Grim heeft met FC I) Bosch overeenstemming bereikt over een driejarig conto De 25-jarige Groesbeker werd dit seizoen topscorer ini eerste divisie met 29 treffers. Bij Den Bosch moet hij del volger worden van Hans Gillhaus, die voor een bedrag! omstreeks de 800.000 gulden naar PSV vertrekt. NEC en FC Den Bosch zijn nog niet akkoord over de tal fersom. Den Bosch wil aanzienlijk minder betalen dail vraagprijs van ongeveer vier ton. NEC houdt vast aanl bedrag. DOETINCHEM - De Graafschap-spits en ex-NAC- en| RKC-speler Ton Cornelissen vertrekt naar België. Des: valler speelt in het komende seizoen voor Germinal Es ren. Deze derde klasser barst van de ambities en lijfde^ der Michel van der Korput in. ZEIST - Oud-international Epi Drost is geslaagd voor| examen coach betaald voetbal. Het examen van de vroegere speler van FC Twente il voor een deel uitgesteld, donderdag heeft hij aan de el voldaan. Drost zal volgend seizoen werken bij RBC| Roosendaal. DUITAMA (AFP) - Luis Herrera, winnaar van de 1 van Spanje, heeft woensdagavond de proloog in de 1 van Columbia gewonnen. Herrera reed de 4900 meter in de straten van Duitaraa:! minuten en 48 seconden. Achter hem klasseerden zich! landgenoten Uren (op negen seconden) en Pablo WilcJ (0.11) en de Spanjaard Perez (0.14). BREMEN (SID) - Werder Bremen heeft als vervanger Rudi Voller de 21-jarige spits Karl-Heinz Riedl van Weiss Berlin overgenomen. Beide clubs deden een goede zaak, Roma betaalde We: voor Voller 6,8 miljoen gulden. Riedl kostte 1,8 miljoen. Weiss had hem elf maanden eerder voor 50.000 gulden Augsburg gekocht. Mark Hateley, die met Ray Wilkins bij AC Milan m wijken voor Ruud Gullit en Marco van Basten, gaatr Monaco. De 25-jarige Engelse international ontvangt in naco een jaarsalaris van bijna een miljoen gulden. Paulo Futre blijft bij Europese-bekerwinnaar FC Pt Volgens clubvoorzitter Pinto da Costa zijn er geen trans besprekingen met Italiaanse verenigingen, de onderhall lingen met Atletico Madrid zijn afgebroken. ENSCHEDE/ KERKRADE/ ZEIST (ANP) - De wedstri Roda JC - FC Utrecht (19 juni) en FC Twente - FC Ut» (21 juni) voor de na-competitie in de eredivisie gaan maal door. Burgemeester Smeets van Kerkrade en meester Wierenga van Enschede hebben de bezwaren f het duel in hun stad laten varen. Aan het doorgaan van Roda JC - FC Utrecht zijn, na leg met de politie, wel twee voorwaarden verbonden gaan niet meer dan 500 combi-kaarten naar Utrecht e' de dag van de wedstrijd dienen de kassa's van het Roda stadion gesloten te blijven. TORONTO (RTR) - Wayne Gretzky is voor de achtste j in successie uitgeroepen tot de waardevolste speler Noordamerikaanse ijshockeycompetitie. Van onze atletiekmedewerker tERNEUZEN - De Terneu- 7Pnse atletiekvereniging ccheldesport houdt zater dag 13 en zondag 14 juni in het kader van het 25-jarig bestaan het atletiek-promo- tineweekeinde. Dit naast de 7eeuwse meerkampkam pioenschappen voor CD-ju- nioren, die eveneens beide dagen worden afgewerkt, vaterdag komen de valide atle tenin actie en de dag daarop komen de NIS-atleten aan hun trekken. Voor het zaterdagpro- VOETBAL Spaans bekertoernooi: halve fi nales: Atletico Madrid - Real Madrid 2-0 (eerste wedstrijd 2- 3), Real Sociedad - Athletic Bil bao 1-0 (eerste wedstrijd 0-0). Atletico Madrid en Real Socie dad naar finale. Oostenrijks bekertoernooi: fi nale: eerste wedstrijd: Rapid Wien - FC Tirol 2-0. WIELRENNEN Ronde van de Midi-Pyreneeën Uitslag eerste etappe: 1. Bruno Wojtinek (Fra) 163 kilometer in 4 uur, 18 minuten en 18 secon den, 2. Stephan van Leeuwen (Bel), 3. Eric Boyer (Fra), 4. Do- minico Cavallo (Ita), 5. Jean- Marc Manfrin (Fra), 6. Vincent Lavenu (Fra), 7. Jean-Jacques Phillip (Fra), 8. Bruno Bruyere (Bel), 9. René Martens (Bel), 10. Francesco Moser (Ita) allen zelfde tijd. Algemeen klassement: 1. Woj tinek 4.23.03, 2. Moser op conden, 3. Philippe Cj* (Fra), op 0.16, 4. Thierry (Fra) z.t., 5. Joël Pelier (Fr?) 6. Boyer op 0.17, 7. PhilUP 0.20, 8. Jerome Simon (Fra 9. Jean-Claude Colotti (Frju 10. Vittorio Algeri (Ita) opO' SOFTBAL Uitslagen hoofdklasse: Terrasvogels 0-6, Bloentéf - HHC 1-0, Onze Twins 1-0. BASKETBAL EK in Athene UITSLAGEN Om de vijfde pla»<*; J. Duitsland - Tsjechos °v-£ 93-91 (50-44), Italië - Pole"': (44-32). West-Duitsland en- lië spelen om de vijfde P Polen en TsjechoslowaKW de zevende plaats; om dey plaats: Israel - Roemenie (49-23). 11. Israel, 12. Roen^ Door Rinus Verberkmoes TERNEUZEN - Het af sluiten van de competi tie is voor spelers die jarenlang actief zijn in de sport, vaak een mo ment om afscheid te nemen. Voor Philip- pine-doelman Kees Pladdet was dat even eens zo. Een periode van 25 jaar on afgebroken keepen in een selectieteam werd daarmee afgerond. Een periode waarin Pladdet 'legenda risch' werd om zijn kunde, inzet en vooral om zijn sportman zijn. Wie Pladdet kent, weet dat het nooit een man is gewest die graag op de voorgrond treedt. En dat vormt juist een schril contrast met de Pladdet die in de goal stond. Eenmaal in het keeperstenue onderging hij als het ware een metamorfose. De ogenschijnlijk kalme doelman werd dan een brok dynamiet, die via een uiterste concentra tie alle remen losgooide. Een nederlaag paste dan niet in zijn straatje. Een instelling die hoort bij een sportman die zijn doordeweekse trainingsarbeid in het weekeinde omgezet wil zien in winst. Een karaktertrek waarvan Pladdet stelt: „Tegenwoordig I wordt dat nogal eens gemist bij de jongeren." Toch waren het deze jongeren die voor een enorme verrassing zorgden. „Zonder dat ik het wist had men alles voor elkaar gebracht. Vijf minuten voor het eindsig naal in de wedstrijd tegen Hoofdplaat werd ik op de schouders het veld afgedragen, i De hulde die daarna volgde via I presentjes en bloemen van spe- Iers, supporters en bestuur, vormden voor mij een onverge telijk moment. Misschien wel I het mooiste dat ik heb meege- j maakt," aldus de nog nagenie tende Pladdet over zijn laatste triomftocht richting kleedklo- I kaal. Een tocht als besluit van 25 jaar onafgebroken keepen in Van onze tennismedewerker KLOOSTERZANDE - De tem Kloosterzande neemt zaterdag tennisbanen officieel in gebruil Ter gelegenheid van het 10-ja- ng bestaan van de vereniging zal door burgemeester Kessen ,et gedeeltelijk vernieuwde tennispark geopend worden, waarna er vanaf 19.00 uur open luis zal worden gehouden, met een receptie in de kantine. ..Het is de bedoeling dat het fan onze sportmedewerker TERNEUZEN - De Terneu- zense zaalvoetbalvereni- Steg Kravo houdt vrijdag 12 Juni voor de zesde achter eenvolgende maal een zaal- foetbaltoernooi. jtet toernooi begint om 18.00 "ur en wordt gehouden in 't Zwaantje in Ter- Tte prijsuitreiking in de kan- Van 't Zwaantje is gepland greeks 22.00 uur. Scheids- rS tijdens dit toernooi Meeus** en •l°tmny

de Stem | 1987 | | pagina 6