mm antis or mosterd Maatschappelijk werk in wiek geschoten OWROOM ERLAND 'Nieuwe wet heeft in ieder geval oog voor archiefwezen' H.F. VAN 00STERH0UT Druk programma van De Steltkluut SCHIETINGEN fflLIEUWAGEN GAAT VOLGENDE WEEK KLEIN-CHEMISCH SPUL OPHALEN Bezwaren tegen komst van café in Ossenisse Sponsorloop Scouting Axel voor de Afghanen erwet Volvo 340 DL vanaf 21.995.-incl. BTW PLAATSELIJK NIEUWS VING an 'n streepje .Vlaamse Koerier. pflftTEM VAN ZEELAND 2 VRIJDAG 12 JUN11987 STICHTING ZOU NIET OVERWEG KUNNEN MET WOONWAGENPROBLEMATIEK ncie Noord-Brabant Bedrijven Schutterij houdt western- weekeinde Statestree Internationale zomer- orgelconcerten in Hulst ARCHIVARIS VOOR HULST EN AXEL P. GILHUHS: Politiek BANG VOOR BRAND IN KERK AUTOMOBIELBEDRIJF Strijd om Jhr. Gockingabokaal St.-Jansteen Clinge GEDURENDE SERIE ZATERDAGEN St.-Jansteen zet zich in voor Derde Wereld Laatste kapelletje is in ere hersteld nnen 5 dagen in een open B Venlo. 227/5/0195 uidelijk in. er, leesteken één vak|e benutten, ord van de advertentie wordt in een pe gezet de advertentie met het belangrijkste ksten kort en bondig. gelijk Uw telefoonnummer in de P on reageert men gemakkelijk en snel. kunt u AAN DE ZIJKANT HET BEDRAG t u moet betalen. Voor toezending van er nummer dient u f 3,50 extra te contante betaling kunt u een groene e of een blauwe girokaart (dus géén koverschrijving) insturen, tante betaling ontvangt u een aart waarvoor wij u echter f 4,— iekosten in rekening moeten brengen. vóór plaatsing aan Dagblad De Stem, 9, 4800 MB Breda. rieksadvertenties., of inleveren op onze Prijs incl. 6% BTW f 5.1 f 7.84 f 9.80 f11.77 f 13.73 f 15.69 'datum: T22 verslaggever jttjlst - Het Maatschap- "üjk Werk in Oost Luwsch-Vlaanderen is Mig in zijn wiek geschoten 0ver de uitlatingen dat deze instelling niet deskundig is het gebied van de woon- wagenproblematiek. nie uitspraak is gevallen in de Lussie over het voorbestaan van de Stichting Woonwagen- ,,erk Zeeuwsch-Vlaanderen. Daarbij is ook gesteld dat het Maatschappelijk Werk zowat jodere individuele aanvraag doorverwijst naar het Woon- ■agenwerk. In het pas verschenen jaar- verslag van de Stichting voor Maatschappelijke Dienstverle ning in het Land van Hulst zegt het bestuur dat met dit soort uitlatingen afbreuk wordt ge daan aan de activiteiten van maatschappelijk werker L. Brusselaers. Die werkt al meer dan tien jaar onder de woon wagenbewoners en is volgens het bestuur uitstekend inge werkt in de woonwagenproble- matiek. Tevens meent het bestuur dat door de genoemde uitlatin gen de jarenlange betrokken heid van de Stichting bij het woonwagenwerk wordt mis kend, Een betrokkenheid, die in 1975 onder meer heeft geleid tot de oprichting van het Woon wagenwerk Zeeuwsch-Vlaan deren. Wat de discussie rond het voortbestaan van het Woonwa genwerk betreft denkt het be stuur dat deze instelling nog steeds een functie heeft ten aanzien van de woonwagenbe woners. „Als men ziet hoe moeizaam het provinciaal standplaatsenplan gerealiseerd wordt, is het zeker goed dat er een categorale stichting blijft bestaan, die de belangen van de woonwagenbewoners behar tigt", schrijft het bestuur. Dat vindt echter wel dat het Woon wagenwerk zich in hoofdzaak moet bezig houden met het op bouwwerk en dat voor indivi duele gevallen de mensen moe ten worden doorverwezen naar algemene instellingen. In het jaarverslag wijst het be stuur op de grote behoefte aan 'bedden', wanneer het Maat schappelijk Werk voor iemand ove rnacmmg moet vinden. Hoeve La Salette in Vogel waarde heeft voor dat doel weliswaar zeven bedden, maar die zitten steeds vol. Volgens het jaarverslag kampt ook de politie met dit probleem. De kwestie is met het ministerie van WVC en de colleges van burgemeester en wethouders besproken en getracht wordt nu om voor Zeeuwsch-Vlaan deren twaald crisisbedden ge subsidieerd te krijgen. Als dat lukt, zo meent het bestuur, kunnen die overnachtings plaatsen wellicht worden on dergebracht in het toekomstige medisch en sociaal centrum in Hulst. V ervolg afvalproef Axel geluidssignalen aankondigen en overal stoppen waar Axe laars afval aanbieden. Op dins- de wagen in de kern Axel en woensdag in de buiten kernen. De inzameling is een vervolg i het project dat Axel vorig jaar samen met Hulst en Hon- tenisse uitvoerde en waarbij wekelijks het chemisch afval bij de vuilnisauto kon worden aangeboden. Begin dit jaar haakte Axel af. Hoewel in 1986 CLINGE - Het western- weekeinde, dat de SV Schutterij uit Clinge 12, 13 en 14 juni op zijn accommo datie houdt, lijkt alle voor gaande edities te overtref fen. nu al zijn zo'n vijfhonderd Telefoon: o ïanmeldingen van geïnteres seerden, die op deze dagen te ;ast willen zijn bij de actieve chuttersvereniging, binnen ramen vallen. Het belooft ook nu weer een wiek spektakel te worden, raarbij het wilde westen her leeft. Een heus trapperskamp is ingericht en daarin zullen zo'n vijftien 'heldhaftigen' de ont eringen van eventueel slecht weer trotseren. Dat is slechts een onderdele van dit complexe jebeuren. In feite wordt het hoofdnum mer gevormd door de wedstrijd listorische wapens. De organi- iatie verwacht dat op de vier onderdelen (pistool, revolver, wij geweer en dienstgeweer) "'n 600 a 700 series verschoten Borden. Een gigantische strijd, Baarvan de uitslagen per com pter verwerkt worden. Dat 'iedt het voordeel dat de resul- aten binnen een kwartier na ifloop van een serie bekend ?)n. De tien besten van iedere ategorie bekampen elkaar in k slotfase, met als inzet een 'aai ontworpen -zeg maar wnststuk- ereschijf. De wedstrijd mag dan de wofdmoot vormen van dit rastalgische feest, daarnaast jjn er nog tal van activieiten. deskundige jury zal de tost originele verschijning in 'esternkledij -de meeste deel- fêmers zijn daarin gehuld- ho ereren en dagelijks zorgt een r°te barbeque voor de inwen- "gemens. lerde Staten van Noord-Brabant hebben het i aan de Hinderwetvergunningen welke zijn aan BV Scheepswerf "De Donge" te nksveer, ten behoeve van haar inrichting bestek rvaardigen van schepen aan de Keizersdijk 8ju invullende voorschriften te verbinden nopens!» i schepen en onderdelen daarvan erp van de beschikking en de bijbehorende s# i vanaf 15 juni 1987 gedurende twee wekend het gemeentehuis te Raamsdonksveer op vvetö i 9 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur en bovendo pshuis "De Haven", Pieter Breughelstraat 1516. inksveer op donderdagavonden van 17 tot 20u* lerde bezwaren kunnen tot het einde van 1e termijn schriftelijk worden ingediend bij eerde Staten. Brabantlaan 1 Hertogenbosch. Men kan verzoeken zijn Pe(' gegevens niet bekend te maken lus bezwaar hebben gemaakt kunnen te zijne! de uiteindelijke beschikking van Gedeputeerd roep instellen bij de Kroon Tot een maand na schikking is bekendgemaakt blijven de stukke11 kantooruren ter inzage liggen genbosch, 1 juni 1987 irdekracht in de krant. Van onze verslaggever AXEL - De gemeente Axel begint op eigen houtje een project om het klein chemisch afval geschei den op te halen. Dinsdag 16 en woensdag 17 juni rijdt een speciale milieuwagen door de gemeente probleemstoffen op te halen. De milieuwagen volgt die dagen vanaf 8 uur 's morgens normale route van de huisvuilwagen. Inwoners van Axel kunnen hun klein-chemisch afval dan in een plastic draagtasje aan het personeel van de wagen afgeven. De wagen zal zijn komst met in de gemeente 2187 kilo klein- chemisch afval werd opge haald vindt het gemeentebe stuur dat er toch teveel nadelen aan deze vorm van inzamelen kleven en is gezocht naar een andere methode. De gemeente wil nu voorko men dat de mensen het afval op straat zetten voor de huisvuil wagen of het via de riolering afvoeren. Een groot deel van de stoffen is immers levensge vaarlijk voor kinderen. De ge meente adviseert de Axelaars indien ze niet thuis zijn hun af val aan de buren te geven, of te wachten tot de volgende op- haalronde op 17 en 18 novem ber. Het is niet mogelijk het af val bij de werkplaats van de afdeling openbare werken af te geven. Het gaat om schadelijk stoffen uit bijvoorbeeld batterijen, me dicijnen, Hjmen, afgewerkte olie en verfresten. Als deze op een normale vuilstortplaats te rechtkomen bestaat het gevaar dat ze op langere termijn bo dem- en watervervuiling ver oorzaken. Bij de meeste bedrijven heb ben deze stoffen een andere aanduiding en mogen ze niet worden meegegeven aan de milieuwagen. Deze bedrijven moeten hun chemisch afval zelf aanbieden bij het regionaal in zamelingsdepot in Vogelwaar de. Bedrijven kunnen te weten komen in welke categorie ze vallen door te informeren bij de afdeling VROM op het stad huis. Van onze correspondent k traditionele schietduels ont leken niet in Fort Statestree, °als het schietcomplex Sta ten ttim op die dagen heet. Vrij- lag om 19.00 uur en zaterdag 1,1118.30 uur wordt het geroeze moes doorbroken door kanon enoten en dagelijks kan de uf>d zich uitleven in het hoef eer gooien. De circa 500 aanwezigen, aar dat kunnen er meer zijn °?k belangstellenden ,;'™m zijn, kunnen zaterdag- ond vanaf acht uur luisteren tinrtw 11661 wat decibellen «inbrengende orkest Arizona ngers. De vijfhonderd vaste «eet overnachten tijdens dit seinde op aangrenzende einen in tent of toercara- eom» n en' vrijdagmiddag, alles om één uur. Van onze correspondente HULST - De jonge organist Frans Haagen uit Twello bespeelt vanavond (12 juni) het Loys Isoré orgel van de Hulster basiliek. Hij opent hiermee de 16de cy clus van de internationale zo- merorgelconcerten. Frans Haagen studeerde aan het conservatorium in Zwolle, waar hij in 1984 cum laude slaagde voor het diploma uit voerend musicus. Ook behaalde hij het diploma Kerkmuziek en koordirectie. Hij specialiseerde zich daarna in de interpretatie van de Franse barok en roman tiek en de Noordduitse barok. Hij won diverse internationale concoursen en is een veel ge vraagd musicus om recitals te verzorgen. Hij maakte diverse radio opnamen en gaf concerten in Nederland, Frankrijk en Zwit serland. Hij is als docent ver bonden aan de muziekschool in Rijssen en is de vaste organist van de St. Viktorkerk in Apel doorn. Op het programma van van avond in Hulst staan werken van Lübeck, de Grigny, J. S. Bach, Buxtehude, Vierne en Böhm. Bovendien vertolkt de organist twee 'modernere' composities: de Partita octavi toni super Veni Creator van de Gentse toondichter G. Ver- schraegen en de Ricercare voor orgel avn J. Bijster. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten (ƒ7,50) zijn voor aanvang van het recital te ver krijgen in de basiliek van Hulst. Archivaris Gilhuijs aan het werk in Axel. FOTO DE STEM COfl J. DE BOER Van onze verslaggever AXEL - De archivaris heeft het druk. Hij staat iemand te woord die het archief wil raadplegen voor het maken van een kunsthistorische scriptie. Amper is hij daarmee klaar of de volgende be zoeker dient zich aan. In een belendende kamer is een leraar bezig met een proefschrift en roept af en toe de hulp in van Gil huijs. „Dat gaat zo de hele dag door. Allerlei zaken komen aan de orde en tus sendoor moet je ook nog je correspondentie voeren". Halverwege de zestiger jaren ontstond er een samenwer kingsverband ten aanzien van het archiefbeheer tussen de gemeenten Axel en Hulst. Sinds 1971 vervult P. Gilhuijs uit Axel die full-time functie, waarbij hij zijn tijd gelijke lijk verdeelt over beide ge meente-archieven. Vóór hij naar Axel kwam was Gilhuijs werkzaam als medebeheerder in het archief van Amsterdam, raakte daarin erg geïnteresseerd en volgde de rijksopleiding ar chief-school. Die opleiding is intussen steeds breder gewor den. Archiefwetgeving, Oor- kondenleer, Paleografie (oud schrift) zijn slechts enkele van de gedoceerde vakken. „Het archiefbezoek is toege- NIET elke gemeente is een eigen archivaris rijk. Som mige gemeenten, zoals Axel en Hulst, kiezen er uit traditie voor. Andere leggen hun prioriteiten elders. In de nieuwe Archiefwet die er zit aan te komen wordt het hebben van een gemeente-archivaris sterk aanbevolen. „Eén ding is te betreuren - dat zullen alle archivarissen zeggen - namelijk dat het niet dwin gend wordt voorgeschreven", aldus P. Gilhuijs, ar chiefbeheerder in Hulst en Axel. nomen. Toen ik hier pas werkte, kwamen er misschien dertig bezoekers op een heel jaar. Nu zijn er dat driehon derd, zowel in Hulst als in Axel. Een behoorlijk resul taat." Tweederde van die be zoekers komt voor genealo gie-onderzoek, het overige deel komt om te werken aan scripties, proefschriften of dissertaties. Het beheer van een archief komt globaal neer op drie za ken: „Zorgen dat mensen er bij kunnen, dat het materiaal gebruikt kan worden en dat het zijn goede staat behoudt. Daarbij ga je uit van de 'twee poten van de Archiefwet': veiligheid en openbaarheid. Die moeten met elkaar in evenwicht zijn", stelt Gil huijs. In de nieuwe Archiefwet wordt geadviseerd archieven bovengronds onder te bren gen. „Niet onlogisch. In een kelder hou je het risico van wateroverlast door lekkages of overstroming, op een zol der is meer gevaar in geval van brand", zegt Gilhuijs. Toch heeft een kelder, zoals die in het Axelse gemeente huis zijn voordelen. De tem peratuur en relatieve lucht vochtigheid blijven vrijwel constant. „Schommelingen zijn kwalijker dan een iets te hoge vochtigheid. Zo lang die maar binnen de perken blijft". De staat waarin zich de Axelse en Hulsterse archie ven bevinden noemt Gilhuijs goed. Er bevinden zich enkele boeken van vijf, zes eeuwen oud in, die aan restauratie toe zijn. Zorgenkinderen zijn de 19de eeuwse archieven, die met ander papier zijn ge maakt. „De levensduur hangt af van de omstandigheden. Als een archief weinig wordt geraadpleegd, gaat het uiter aard langer mee." „Het is altijd een kwestie van geld, er kan altijd meer wor den uitgegeven. De nieuwe Archiefwet toont in ieder ge val aan dat de politiek oog heeft voor het archiefwezen", zegt Gilhuijs. En over het feit dat in veel gemeenten geen archivaris werkzaam is: „Als die er niet is, kan een situatie ontstaat van: ga je gang maar. Ik kan me overigens best voorstellen dat een ge meente haar geld aan andere zaken wil besteden, zoals bij voorbeeld bejaardenzorg. Ik zou toch wel een ontzettende barbaar zijn als ik oude stuk ken papier belangrijker zou vinden dan mensen". Van onze verslaggever OSSENISSE - Drie bewoners uit Ossenisse hebben be zwaar gemaakt tegen de plannen van een ondernemende dorpsgenoot om aan de Kipstraat een café te bouwen. De inwoners vinden dat het ca fé te dicht bij de kerk en het kerkhof komt te liggen. Ze den ken dat bij een eventuele brand, het vorige café is ook in de as gelegd, de vlammen te ge makkelijk zullen kunnen over slaan naar de kerk. Bovendien vrezen ze voor de nodige over last die de kroegbezoekers zul len veroorzaken. De indieners van de bezwa ren hebben deze week gelegen heid gehad hun grieven toe te lichten tijdens een hoorzitting. Volgens burgemeester A. Kes- sen van Hontenisse zitten er nogal wat tegenstrijdigheden in die bezwaren. Immers, ener zijds denken de inwoners dat een café in het dorp niet renda bel zal zijn, omdat er naar hun (ADVERTENTIE) mening te weinig klandizie is. Maar aan de andere kant vre zen ze wel voor overlast. Het plan is door burgemees ter en wethouders van Honte nisse in eerste instantie in stemmend ontvangen, omdat het de leefbaarheid van Osse nisse weer wat kan opkrikken. B en W hebben over de be zwaarschriften nog geen oor deel geveld, maar het ziet er naar uit dat de indieners niet te veel kans op succes hebben. „We moeten die bezwaren uiteraard zorgvuldig beoorde len", stelt burgemeester Kes- sen, „maar het is natuurlijk wel zo dat de rest van het dorp juist wel erg blij is met de mo gelijke komst van een nieuw café". Stationsweg 6 - HULST - Tel. 01140-13191-11489 Van onze correspondent KOEWACHT - Voor de tweede keer mag titelverde digster De Zeeuws-Vlaamse Kynologenclub zaterdag 13 juni de wedstrijd om de Jhr. Gockingabokaal houden. De bokaal geniet nationale be kendheid. De wedstrijd bestaat uit de onderdelen gedrag en ge hoorzaamheid: GG1 en GG2 en behendigheid. In totaal doen zo'n 25 kynologenclubs uit heel Nederland mee en per team hebben negen bazen en hun honden ingeschreven. De wed strijd wordt gehouden op de terreinen van de L.M. Honden- trainingsschool aan de Matt- thijsstraat 22 te Koewacht. ST.-JANSTEEN - Zaal De Kroon, 46 schutters, bejaarden- schieting: hoge vogel: R d'Hoog- he, Hulst; eerste zij vogel: O. de Jager, Westdorpe; tweede zijvo gel: M. de Moor, Clinge; grootste aantal (3): M. de Maayer, Verre- broek. KIELDRECHT - De Sleepboot: hoge vogel: H. Beulaert, Clinge; eerste zij vogel: M. d'Hooghe, Ste- kene; tweede zij vogel: M. Tille- man; grootste aantal (4): O. van Laere, beiden Verrebrroek. AARDENBURG - St.-Sebas- tiaan, zevende puntenschieting: hoge vogel: niet af; zijvogel: J. van Iwaarden; grootste aantal (5): R. Rijckaert. Stand kam pioenschap: R. de Wispelaere 44 punten, Th. Lampaert 40, P. van Vooren 35, E. Champion 33, D. van Hermon 29 punten. AARDENBURG - St.-Sebas- tiaan, zevende blokschieting: F. Lampert, J. de derck en E. Champion ieder 1 blok. Stand kampioenschap: P. van Vooren 4 blokken, G. de Vriend H. Ger- naert en R de Wispelaere 3 blok ken. OUD PAPIER - De voetbal vereniging STEEN haalt za terdag 13 juni vanaf 08.30 uur weer oud papier op. OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Clinge ha len zaterdag 14 juni vanf 10.00 uur weer oud papier op. Van onze verslaggever HULST - Natuurbeschermingsvereniging De Steltkluu heeft voor de zomermaanden een druk programma in elk aar gestoken. secten. De deelnemers verza melen om 10 uur op de parkeer plaats van camping De Braak man. Morgen, zaterdag 13 juni, gaan de leden van De Steltkluut op uitnodiging van zustervereni ging 't Duumpje op excursie naar de verdronken Zwarte -p Polder in Nieuwvliet. Onder -DOGKJG leiding van Eric Blaakman en De dag erna gaat de Steltkluu! Rob van Westrienen gaan ze de zandige schorren met de diepe geul in het midden bekijken. Het gebied wordt beheerd door de stichting Het Zeeuwse Landschap. Een paar planten die er groeien: zee-aster, zee kraal en lamsoor. Het gebied biedt onderdak aan tal van zangvogels. De excursie begint om 9 uur en een uur daarvoor verzamelen de deelnemers zich bij het stadhuis van Terneuzen. De modder van het Verdron ken Land van Saeftinghe is de omgeving waar De Steltkluut zaterdag 27 juni gaat rondlo pen. De aandacht gaat bij deze tocht uit naar de vegetatie, die sinds er schapen grazen, geva rieerder is geworden. De deel nemers brengen tevens een be zoek aan de kolonie kokmeeu wen. Ze vertrekken om 9 uur vanaf café Het Verdronken Land te Emmahaven. Zaterdag 4 juli is er een in sectenexcursie van de insecten werkgroep. Naaste een aantal deskundigen op insectengebied gaat Joop Rijnders mee om na- tuurfotografen tips te geven over het fotograferen van in- Van onze correspondent ST.-JANSTEEN - De ver enigingen die aanwezig wa ren op de informatie-avond over het Derde Wereld-pro ject in de gemeente Hulst, stonden positief tegenover het plan om geld bijeen te brengen voor pater Swinne, oud-inwoner van St.-Jan steen. Met interesse werd geluisterd naar B. Holla, die vertelde over het werk van pater Swinne in de krottenwijk La Paz in de Colombiaanse havenstand Ba- ranquilla. Verschillende ideeën werden gelanceerd, zoals het houden van een bonte avond en een ex tra duivenvlucht. De vertegen woordigers van de vereni gingen gaan met hun achter ban rond de tafel zitten om verder te praten over eventuele acties. Begin september wordt in St.-Jansteen weer een bij eenkomst belegd met de plaat selijke vertegenwoordiger van de werkgroep Derde Wereld- project om tot meer concrete afspraken te komen. fietsen met de gids Edie Bo- gaert in het waterwingebied van de WMZ in Clinge. Op hel Belgisch deel van dit gebied staan nog goed onderhouder knotwilgen die weilanden om zomen. Het gebied kent sowiesc een rijke planten- en dieren wereld. De fietsers vertrekker om 9.30 uur bi Inteijute aan de Molenstraat in Clinge. De Stelkluut heeft het boekje Fietsen in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen in samenwerking met de ENFB Zeeland weer op nieuw uitgegeven. Daarom staat er zaterdag 11 juli een fietstocht uit dit boekje op de agenda. De tocht begint in Ter- neuzen en heeft een lengte van 45 kilometer. De tocht duurt de hele dag en de deelnemers ver trekken om 10 uur bij het stad huis van Terneuzen. Van onze correspondente SINT-JANSTEEN - De buurtbewoners van het Mariakapelletje bij de Hogeweg in Sint-Jan- steen hebben spontaan het intiatief genomen het kapelletje te res taureren. Het kapelletje dateert uit 1936 en is gebouwd in de tijd van de toenmalige pastoor Preijers. Ook el ders in de parochie van de H. Johannes de Doper verrezen toen dergelijke bidplaatsen. Zo stonden er twee op Absdale en nog eentje aan de Oude Drij- dijk. Enkel het kapelletje aan de Hogeweg is nog over. Het bouwsel is van een nieuw leidak, nieuw houtwerk en een nieuw raam voorzien door E. Valke. A. van Waes- berghe maakte een nieuw houten Mariabeeldje en schonk dat om in het ka pelletje te plaatsen. Ook de gemeente droeg een steentje bij in de vorm van een nieuw tegelpad en vanuit de buurt werd voor verse bloemen ge zorgd. Tenslotte werd het werk bekroond met de in wijding door pastoor Claessens. Van onze verslaggever AXEL - Scouting De Vier Ambachten uit Axel houdt zaterdag, 13 juni, een spon sorloop voor de actie 'Zee land helpt Afghaanse vluchtelingen'. De Vier Ambachten heeft hier voor alle Axelse scholen en scoutinggroepen uit Zeeuwsch- Vlaanderen uitgenodigd. De basisscholen en de scholen voor voortgezet onderwijs hebben hun medewerking al toegezegd en de leerlingen krijgen allen een formulier waarmee ze ken nissen en familie kunnen vra gen hen te sponsoren. Iedereen kan in principe meedoen aan de loop en starten tussen 13 en 14.30 uur, bij hel scoutinggebouw aan de Wal- straat. De deelnemers moeten uiterlijk om 17 uur terug zijn. De lopers kunnen kiezen uil twee afstanden: 5 en 15 kilome ter. De korte route loopt dooi de kern Axel en de lange gaal ook door de omliggende pol ders. Aan het einde van de tocht wacht een verfrissing. Belangstellenden die nog mee willen doen kunnen zich opge ven bij de secretaris van Scou ting Axel, J. Destombes, Ka naalkade 62, Axel. Vorig jaar organiseerde Scouting Axel ook een sponsor loop, voor de actie 'Zeeland helpt Nepal'. De opbrengst was toen ruim voldoende voor de bouw van een schooltje.

de Stem | 1987 | | pagina 11