[rijkswaterstaat positief over bouw bu breskense jachthaven schietingen inifest ii |n start •eizamei Politie Goes lost reeks inbraken op Schapen centraal op feest in Nisse schietini 'Duidelijk zijn tegenover je patiënten' ZOMA oefent musical PLAATSELIJK NIEUWS n Ter neuzel Van Mierlo opent Sluise Kermis MARKTEN pflfiTEM VAN ZEELAND 4 DONDERDAG 11 JUNI 1987 t20 INGEVELDE: breskens/ middel burg - De directie Zeeland van Rijkswaterstaat staat positief tegenover het plan om bij de Breskense jacht haven een 75 meter hoge to renflat te bouwen. Voor de I ^enst echter het groene ht geeft, moeten er nog I Wel allerlei onderzoeken plaatsvinden. I Van onze correspondent KERK BU EVENEMENT BETROKKEN 1 Derde school- zomerfeest IJzendijke STIMEZO TWAALF EN EEN HALF JAAR IN GROEDE Bevolking Zeven Klacht Proces Geïntimideerd Bedenktijd Oostburg Aardenburg Uzendijke Breskens 'HELLO, DOLLY' VAN JERRY HERMAN JUARIUMCLUB - Aqv, hvereniging De Alta Vaarddrager houdt dot |fg 11 juni weer een ond, waarop ook niet-lë Jélkom zijn. Vanaf 19.35 im. In men in wijkgebouw h3 Ivierenhuis terecht voor i ezen over het maken va [tariummeubels, het aan iten van verlichting of hh lilen van planten en vissenl IPBRENGST ACTIE - ptie Zeeland helpt Vlucu Jngen heeft in Ternes ËIO.916,10 opgebracht. De 1 Ie werd in alle Zeeuwse l Jieenten gehouden en werf; (erneuzen gecoördineeJ or de stichting evenenj fencommissie De Vliegen Hollander. I punten, 2. A. Sleebus 75 j de Smul 72,4. mevrouw Q utter 69,5. H. Dellaert met 5 iten. Op hetzelfde br visten de junioren v» bNI eveneens een wedstrij] lij hadden minder sue. pant slechts één deelnen tichiel de Pooter, slaa Irin om in de anderhalf tij turende wedstrijd een |an de haak te slaan. Meti otaal van dertg punten wei lij winnaar. Torenflat lijkt okay Van onze verslaggever De directie heeft bij Zo moet gekeken worden of de flat straks geen storingen ver oorzaakt op de radar en of het gebouw geen gevaar oplevert voor de zeedijk ter plaatse. Ook andere overheidsdiensten moeten het plan van de torenflat nog onder zoeken. Onder andere Provinciale Waterstaat, het waterschap 't Vrije van Sluis en het Directoraat Generaal voor Scheepvaart en Maritieme zaken (DGSM). Het duurt nog wel zeker twee jaar voor daadwerkelijk met de bouw kan worden begonnen. Het col lege van B en W van Oostburg staat positief ten opzichte van het plan. Het plan van de torenflat is afkom stig van de Watersportvereniging Breskens. Die wil de jachthaven fors uitbreiden van 450 naar 800 ligplaat sen. De uitbreiding moet gedeeltelijk betaald worden door de 28 verdiepin gen tellende torenflat. De verkoop van de appartementen moet namelijk een netto resultaat van zo'n twee miljoen Buiteildij ks opleveren. Dat geld wil de vereniging in de uitbreiding steken. De gemeente Oostburg is bereid zo'n één miljoen in de vergroting van de jachthaven te steken. Dat geld, zal volgens het college, opgebracht wor den door de extra inkomsten via de toeristenbelasting - meer ligplaatsen betekent meer inkomsten - en extra inkomsten uit de onroerendgoed-be- lasting. De uitbreiding zelf gaat ver moedelijk zo'n zes miljoen gulden kos ten. De torenflat komt ten oosten van de jachthaven te staan en wordt schoep- vormig. Hierdoor kunnen alle bewo ners uitkijken over de Westerschelde. In de flat komen zo'n 175 appartemen ten. Veel eigenaars van jachten heb ben regelmatig laten weten dat ze graag in een appartement bij de jacht haven willen zodat de watersportver eniging vermoedt dat verkoop van de appartementen geen probleem zal op leveren. Het plan is de flat buitendijks te bouwen. Om die reden moet er zo'n twee hectare worden ingepolderd. GOES - De gemeente politie van Goes heeft drie jonge mannen uit die plaats aangehouden die hebben bekend in de periode van begin mei tot begin van deze maand een groot aantal inbraken te hebben gepleegd in een tiental scholen te Goes. {tmanifest in Terneuzen 13 juni, zijn tiende afle-| I Langevelde, een van doende kwaliteit te zienl |teeds moeizamer van def |Het Kunstmanifest wordt I I betaald uit een subsidie van ide gemeente en uit een t Idrage van de Stichting I I Noordstraat Promenade! (Over de kwaliteit klaagt! [Van Langevelde niet. „Wel hebben kunst op allerlei ge-I bied. Alle facetten van del beeldende kunst zijn aan-[ wezig, en belangstelling isl er ieder jaar veel, dus ikl denk dat het manifest ook| dit jaar een succes zal zijn. Van Langevelde is on-l I danks alles optimistisch! over de toekomst van hetl Kunstmanifest. „Wij willenI niet voor een elitair publiek! werken en dat slaat aan.1 Het provinciebestuur inl Middelburg wil alleen ex-| perimentele kunst steu-l nen". Ongeveer 101 Zeeuwsch-Vlaamse kun-j stenaars zijn vertegen-1 woordigd op het manifest, dat duurt tot ongeveer uur. de kinderen kunnen I zich vermaken op een spel ciaal kinderatelier, waar zei de hele dag zelf kunnen schilderen. bezichtigen wordt zaertdag juni open huis gehouden v 10.00 tot 16.00 uur, tegelijkm de Graafiansfeesten. Verder hebben zij ook enkele inbraken in woningen op hun I kerfstok. De totale waarde van de gestolen goederen wordt ge schat op 20.000 gulden. Die be- stonden voornamelijk uit corn er- en videoapparatuur. I Een groot deel daarvan is nog bij de verdachten aangetroffen en is in beslag genomen. Twee van de aangehoude- I nen, P. van de V. (22) en D. B. (19) uit Goes, zijn in de nacht van 8 op 9 juni kort na een in braak in een school in de kraag gegrepen. De dag daarna werd eveneens aangehouden de 23- jarige W. R., eveneens uit Goes. Allen hebben een bekentenis afgelegd en blijven in bewa ring. De politie verwacht, in verband met heling, nog meer dere aanhoudingen. Van onze verslaggever NISSE - De Stichting Zeeuwse Schaapskudde houdt op za terdag 20 juni voor de negende achtereenvolgende keer het schaapscheerdersfeest in het schilderachtige Nisse. werkzaamheden aan de to komst gedacht. In het kant# is gebruik gemaakt van meest moderne en geavai ceerde beveiligingstechn» ken. Met de heringebruil name is een belangrijke W derniseringsfase afgesm Het gebouw is nu afgeste" op de eisen van tegenwooroi de Dat gebeurt in samenwerking met een groot aantal andere in- itellingen, waaronder de ge meente Borsele. Het dorpsplein van Nisse, ruim, vierkant en met bomen omzoomd leent zich bij uitstek voor dit folkloristi sche feest. Zoals steeds staan de scha pen de derde zaterdag van juni centraal -niet voor niets staat ie kooi van de Zeeuwse Schaapskudde vlakbij Nisse-, Het scheren van de ruim twee honderd schapen is dan ook een hoogtepunt, maar verder zijn er allerlei andere activiteiten. ,Zo draait er een dorskas, werkt er een hoefsmid en zijn tal van andere oude ambachten te zien. De grote monumentale kerk aan de zuidzijde van het plein is ook bij het evenement be trokken. Er is onder meer heemkunde en schilderkunst te den en liefhebbers kunnen de 1 7an onze verslaggever SLUIS - h. Mierlo, Tweede D66, Een deputatie van «ouurö - H. van manning wordt in het stad® voorzitter van de ontvangen en er worden ve g fractie van schillende evenementen v# J^-He van de bemanning gehouden, z® aandag 29 juni een voetbalwedstrijd tegen# «jende Sluise Kermis op team van gemeente-ambt#1 terrein van het verzor- ren, een rugbywedstrijd ene< &n§stehuis Rozenoord. baseball-wedstrijd. Beide la' ste evenementen worden 8 De kermis, een van de grootste houden in samenwerking feesten in Zeeuwsch-Vlaande- enkele plaatselijke spor" ren voor ouderen, begint die enigingen. Het Amerika» dag om 13.00 uur. De hele mid- schip vertrekt donderdag» Jagen avond zijn er allerlei ac- gen 18 juni weer. «viteiten en attracties. Zo is er 'nder andere een reuze barbe lle, een draaiorgel en diverse Jj'kspelen zoals hoefijzerwer- *n, troumadame, tonspel en éaibbard. fi muziekgezelschap Ap- Het bestuur verwacht polo treedt om 19.00 uur op en zeer grote deelname aan het ouderenbal begint een half jubileumschieting, temeer ur later met medewerking dat de drie jubilarissen F an de Zeeuws-Vlaamse ar- onbekenden zijn in de Zeeu 'stenrevue. Piet Brakman, Vlaamse schutterswereld then Minderhout, Claudia en Er is vanmiddag een jannette, Guust Schelfaut en strijd met extra prijzen-'Hermenieke treden dan op. wordt 3000 Belgische Het lukt de organisatie jaar- gratis gegeven en veel vog 'jte om een bekende Neder- zijn voor deze gelegenne ander naar Sluis te halen om prijs opgewaardeerd. De n Kermis te openen. Zo was ging van de drie jub"®Tj wee jaar terug het WD begint om 14.15 uur waarrw weede kamerlid E. Terpstra 14.30 uur de eerste pijlen asnwezig en vorig jaar me den afgeschoten. 0Uw R. Lubbers. toren beklimmen. De oude kas teeltuin staat open voor bezich tiging, schutters op de liggende wip vertonen hun kunsten en en treden de hele dag muziek- en volksdansgezelschappen op. Een nieuwigheid is een stand over het verkennen van grot ten. Op de Kasteelweide in het dorp is een veemarkt en draven stoere Zeeuwse trekpaarden op, terwijl de Weelruiters een nationale springwedstrijd en een demonstratie dressuur ver zorgen. Tenslotte staan oude volksspelen op het programma en zijn oude landbouwwerktui gen te bezichtigen. Het feest begint om 10.00 uur en duurt de hele dag. De orga nisatie rekent op minimaal evenveel bezoekers als vorig jaar, toen zo'n 15.000 mensen een kijkje kwamen nemen in de 'parel van Zuid-Beveland'. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Basisschool Molenbolwerk houdt zater dag 27 juni voor de derde keer een schoolzomerfeest op en rond het schoolplein. Het evenement begint om 10.00 uur. Evenals bij de voorgaande edities is een aantrekkelijk programma vastgesteld. Er zijn ook enkele nieuwe onderdelen aan toegevoegd. De eventuele opbrengst van dit feest is bestemd voor het or ganiseren van activiteiten voor de leerlingen. Naast de inmid dels bekende schandpaal -er kan met natte sponzen naar de leerkrachten worden gegooid- is er nu een demonstratie body building. Ook de bezoekers die het wat rustiger aan willen doen kun nen er terecht. Voor hen en de vele anderen is er een video presentatie van Klassewerk, het populaire tv-programma van de KRO waarin Molenbol werk als eerste uit de bus kwam. Als beloning ontvingen de leerlingen een tiendaagse reis naar Joegoslavië. Verder kan men een trekker-trek- tractor bezichtigen. Natuurlijk kan tijdens een schoolzomerfeest muziek niet ontbreken. De twee toppers uit het dorp, muziekvereniging Geduld Overwint, dat dit jaar zijn 150-jarig bestaan viert en showband Jeugdbelang verzor gen uitvoeringen. De behandelkamer van de kliniek. Door Romain van Damme GROEDE - In een verlaten en regenachtig Groede zoekt een auto met een Belgische nummerplaat zijn weg. In de Molen straat stopt de wagen voor een wit gebouw. Het on derkomen van de Stich ting Stimezo Zeeuwsch- Vlaanderen, beter bekend als de abortuskliniek. De meeste vrouwen die zich in Groede melden voor een abortus, komen nog altijd uit België. Jaarlijks voe ren de medewerkers van de kliniek ongeveer 1350 zwangerschapsonderbre kingen uit. Meer dan 1200 patiënten zijn afkomstig uit België. In het midden van de jaren zeventig werd de toenmalige huisarts van Groede, Leen van de Berg, regelmatig ge confronteerd met vrouwen die geaborteerd wilden wor den. Dolend in een streek waar abortus provocatus een doodzonde was. „Ik druk me zeer plastisch uit", zegt Leen van de Berg over die periode. „Maar die vrouwen kregen op diverse adressen eerder een schop onder de kont dan dat ze te woord gestaan werden". De Groedese huisarts keerde zich niet af van de problematiek. Hij hielp de vrouwen en verwees ze zono dig door naar Stimezo. In het anders zo rustige West- Zeeuwsch-Vlaanderen was een rel geboren. Vanuit de politieke hoek balde de Ka tholieke Volks Partij de vuist. Er werden zelfs avonden be legd om de bevolking te waarschuwen voor de prak tijken in Groede. DE STICHTING voor Medisch verantwoorde Zwan gerschaponderbreking en Groede zijn twaalf en een half jaar bij elkaar. De abortuskliniek in het West- Zeeuwsch-Vlaamse toeristenplaatsje heeft bewogen jaren achter de rug. In de beginperiode kreeg de lei ding van de kliniek forse kritiek te verwerken. Met name de katholieke huisartsen uit de streek spraken hel en verdoemenis over de praktijken in het toeris tenplaatsje. Ooit stond pater Koopmans met een aantal getrouwen voor de deur. Met een vlammend protest in de hand. Ook nu nog wordt de kliniek be stookt door tegenstanders. Maar in vergelijking met de beginjaren is het nu rustig rond de abortuskli niek. Een terugblik met onder andere huisarts Leen van de Berg, een van de oprichters van de kliniek in Groede. „Van die politiek heb ik wei nig gemerkt", zegt de nu in Enschede woonachtige huis arts. „Wel was duidelijk dat de katholieke artsen er tegen waren. Nee, de bevolking kwam niet in opstand. Ik heb dat altijd prijzenswaardig ge vonden. Ik ben een pure Randstedeling. Zeeuwsch- Vlaanderen heb ik ervaren als een vrij land. Niet als een gesloten land, integendeel. Ik denk zelfs dat op dergelijke terreinen de Zeeuwsch-Vla ming opener is dan menig Hollander. Ik heb nog contact met de kliniek. Het gaat goed, heb ik begrepen. Dat waar deer ik ten zeerste". Samen met de Breskense huisarts Hauer benaderde Van de Berg de Stimezo. Met de vraag of er ook in Zeeuwsch- Vlaanderen een vestiging kon komen. Het antwoord liet niet lang op zich wachten en was positief. De Stimezo-kliniek heeft mo menteel op part-time basis zeven mensen in vaste dienst. Daarnaast kan er een beroep gedaan worden op twee in valkrachten. Iedere werkdag is er een arts en een verpleeg kundige aanwezig. Een aar dige bijkomstigheid, momen teel werken er alleen vrou wen in de kliniek. Die vrou wen merken trouwens nog steeds dat menigeen met ar gusogen naar de kliniek kijkt. „Je hoort dat via, via", zegt Marlies Schellekens, een van de artsen die werkzaam is in Groede. „Je hoort wel eens dat men weigerde de weg te wijzen. Vorig jaar is hier voor de deur nog een kerstwake gehouden. Ja, als er lande lijke acties zijn, merken we dat. De Vereniging ter Be scherming van het Ongebo ren Kind is weer vrij actief geweest. Dat sijpelt dan door". „Mensen uit het dorp zelf worden ook lastig gevallen. Dat is vervelend. Die krijgen dan post. Dat gaat heel wille keurig. Mensen krijgen dan briefkaarten met de meest af grijselijke teksten daarop. Mensen die absoluut niets te maken hebben met de kliniek. Die mensen kunnen zich moeilijk wapenen. Wij kun nen dat gemakkelijker". Dat Groede vooral opvang centrum is voor vrouwen uit België, is niet zo verwonder lijk. De wetgeving op het ge bied van abortus is niet be paald voortreffelijk te noe men. Nederland kent per 1 november 1984 de Wet Afbre king Zwangerschap. België kent een dergelijke wet niet. Daar is abortus ten strengste verboden. Toch zijn er in Bel gië mogelijkheden genoeg om je te laten aborteren. Alleen al in Brussel zijn er negen klinieken. In Wallonië zijn er zeven. De Belgische staat laat dat oogluikend toe maar moest in actie komen toen een vrouw bij de politie erover klaagde dat ze door haar man tot een abortus aangezet was. Dat resulteerde in een ge rechtelijk onderzoek dat nu vier jaar geleden van start ging. In '83 werd een klacht ingediend tegen het Kollek- tief Antikonceptie uit Gent. Sinds september '80 verleent die instantie hulp bij onge wenste zwangerschap. De klacht werd in behandeling genomen. Maar daar bleef het die keer niet bij. Volgens het Kollektief werden nummer platen van auto's genoteerd en de boekhouding ontcijferd. Bovendien werden, nog steeds volgens dat Kollektief, hon derden getuigschriftenbrief jes opgevraagd bij het Bel gisch ziekenfonds. Dat alles - FOTO DE STEM COR J DE BOER resulteerde in een monster proces tegen 52 behandelde vrouwen en medewerkers van het Kollektief. Dat proces werd enkele maanden gele den gehouden. Pas na de zo mervakantie wordt er een uitspraak verwacht. „Het probleem is vooral Vlaanderen", zegt Marlies Schellekens. „Door dat proces is een groot aantal vrouwen geïntimeerd. Die durven zich niet meer in België laten be handelen, bang voor vervol ging. In België lijkt abortus meer in de taboesfeer te lig gen dan in Zeeuwsch-Vlaan deren. Maar ook hier komt het nog voor. Dat huisartsen niet mee willen werken van wege hun geloofsovertuiging. Dat is prima, dat mag. Maar ik vind dat je dan wel de weg moet wijzen. Je moet duide lijk zijn tegenover de mensen die bij je komen. Je moet die mensen niet opzadelen met een extra-schuldgevoel. Want het is al heel moeilijk een dergelijke beslissing te ne men. Dat is zo emotioneel". Na een eerste bezoek aan de kliniek, volgen er vijf dagen bedenktijd. „Nee, dat is niet zo lang", zegt Jos Tummers, een van de verpleegkundigen, „maar ze zijn vooraf al heel lang bezig geweest met die beslissing. Nee, niemand hoeft iets uit te leggen. Men hoeft geen reden op te geven. Het is ook moeilijk om in een gesprek van een half uur een opening te krijgen. Maar als we voelen dat het niet goed is, voeren we de abortus niet uit". In het gebouw aan de Mo lenstraat, waar zaterdagmid dag van twee tot vijf de deur open staat voor belangstel lenden, worden sinds enige tijd ook Rutgers-activiteiten ontplooid. Die activiteiten be staan uit het geven van voor lichting, het openhouden van een telefoonlijn waarlangs informatie gegeven kan wor den en het houden van een anticonceptiespreekuur op afspraak. „De Rutgers-acti viteiten en de Stimezo zijn goed te combineren. De hulp verlening wordt op de regio afgestemd. In Zeeland is er heel weinig op dit gebied. Het voorziet zeker in een behoef te". BOLLING - Raak tegen Staak hield de pinksterbol- ling op de krulbolbaan aan de Quarles van Uffordweg. Hieraan namen 36 personen deel. Uitslag: 1. Piet Ghijs, 2. Emmy van Opdorp, 3. Achiel van Pamelen, 4. Julien van Steenberge, 5. Carlo de Wan del. Raak tegen Staak heeft een druk programma af te werken. Men is er opnieuw in geslaagd de keizersbolling op 22 augustus binnen te halen. Vervolgens ook de Neder landse clubkampoenschappen op 11 juli en toeristenbollin- gen op 25 juli en 8 augustus. Deze evenementen zijn in sa menwerking met de plaatse lijke VW. BRIDGE - De Bridge Socië teit Oostburg speelde de vierde wedstrijd voor de zo mercompetitie. Uitslag A- groep: 1. dames Rosseel-Ris- seeuw, 2. heren Van Dronke- laar-Visser, 3. heren Arken- bout-Ouweneel. B-groep: 1. mevrouw Kalle-de heer Ma- belis, 2. dames Te Beke-Bre- vet, 3. echtpaar Brasser. TURNDRIEKAMP - De jaar lijkse turndriekamp tussen de gymnastiekverenigingen van Sluis, Oostburg en Aarden burg is geëindigd in een over winning voor OTV uit Oost burg. Deze ploeg behaalde 283 punten, Sluis werd tweede met 243,3 punten en FEL uit Aardenburg eindigde als derde met 239,9 punten. De organisatie was in handen van FEL uit Aardenburg. BOLLING - De Ware Vrien den hield een puntenbolling. Uitslag: 1. J. Mussche, 2. A. Breijaert, 3. E. Rijckaert, 4. B. Bauwens, 5. J. Focke. Eind stand na tien bollingen: 1. E. Rijckaert, 2. F. Rieteco, 3. B. Bauwens, 4. R. de Vriend, 5. M. de Smet. JEUGDKONING - Bart Jan sen uit Aardenburg is de nieuwe jeugdkoning bij de koningsschieting op de staande wip voor de jeugd van St.-Sebastiaan. Na een spannende strijd schoot hij in de vijfde ronde de koningsvo- gel af en mocht zich daarmee sire noemen. Jordy Geernaert haalde de eerste prijsvogel neer en sleepte de titel prins in de wacht. Jeugdleider Ri chard de Wispelaere reikte de trofeeën aan de nieuwe schuttersvorsten uit. ROMMELMARKT - De VW IJzendijke houdt zaterdag 28 juli de traditionele rommel-, vogel- en antiekmarkt. Dit gebeurt een week na de folk loristische dag. Het markt plein is weer volgeladen met rommel en antiek. De organi satie van de vogelmarkt is in handen van vogelvereniging Vogelvreugd'79, die tevens vogels te koop aanbiedt. Be langstellenden voor het huren van marktkramen kunnen zich wenden tot A. de Lo- zanne van het plaatselijke VW-kantoor. HENGELEN - De IJzendijkse hengelsportvereniging hield voor de eerste keer in dit sei zoen een wedstrijd in De Ves te. Er waren 27 deelnemers, waaronder vijf jeugdleden. Bij de jeugd ging F. de Maillie met de eer strijken. Uitslag senioren: 1. A. Audenaerd, 2. G. van Keulen, 3. P. de Jong, 4. L. Goethals, 5. J. Varin. BOLLING - Bolclub Molen- zicht hield een bolling, waar van de winnaar mag deelne men aan de keizersbolling. Winnaar werd Theo Vermeu len, die samen met Andy de Schipper aan de titelstrijd zal deelnemen. De finale was spannend. Vermeulen klopte Eugene Rijckaert op het nip pertje met 9-8. Uitslag: 1. Theo Vermeulen, 2. Eugene Rijckaert, 3. Leon de Betue, 4. Adriaan van Looy, 5. George de Boevere. Korfbal - De Breskense korf balclub BKC gaat massaal kamperen. Op 13 en 14 juni verblijven negentig leden in het Walcherse Serooskerke om de teamgeest te verstevi gen. De sporters vertrekken per fiets zaterdagmorgen om acht uur vanuit Breskens. Beide dagen zijn goed gevuld met evenementen als vosse- jacht, balspelen, atletiek en een achtkamp. Ook ontbreekt een disco niet. Het gezelschap wordt zondag om 18.30 uur in Breskens terug verwacht. KWADENDAMME - Koning- schieting, Vooruitgang; voorzit ter Haas schoot de vogel af, maar daar hij keizer is kwam hij niet voor het koningsschap in aan merking. P. de Jonge werd ko ning 1987-1988 van VZOS. KWADENDAMME - Konings schieting, Victoria, koning: B. Looij. M. Steenbakker stond voor het keizerschap, maar miste de kans. De puntenschieting werd door P. Peeters gewonnen. 'S-HEERENHOEK - Bejaarden- schieting, zaal De Korenbeurs, 24 schutters: eerste hoge vogel: me vrouw Korstanje, Doel naar Ho ger; tweede hoge vogel: P. Pan- tus, Zeelandia; eerste en vierde zij vogel: A. Rentmeester, Willem Teil; tweede zijvogel: M. Nijsten, Vrije Schutters; derde zij vogel: J. De Baar, Willem Teil; grootste aantal (8) en vliegende vogel: P. Maat, Zorgvlied. De volgende schieting is dinsdag 16 iuni KLOOSTERZANDE - Zaal Molen hof, 28 schutters: eerste hoge en eerste zij vogel: J. Dobbelaar, Vo gelwaarde; tweede hoge vogel: J. de Kort, Ossenisse; tweede zij vo gel: P. van Gassen, Koewacht; grootste aantal (6): J. Verschoten, Kloosterzande. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 51 schutters: eerste hoge vogel: M. Fieret, Lokeren; tweede hoge vo gel: V. de Vetter, Moerbeke; eerste zijvogel: F. de Waal; tweede zijvo gel: O. Zaalman, beiden Koewacht; grootste aantal (4): R. D'Hondt, Zuiddorpe. HULST - Zaal W. Blommaert, 28 schutters: hoge en tweede zij vogel: M. de Rechter, De Klinge; eerste zij vogel: L. Herwegh, Meerdonk; grootste aantal (4): M. van Kerkho ven en R. Verschuren, Hulst. OVEZANDE - Koningsschieting, Willem Teil, algemeen konings schap 33 schutters: koning: J. van Steenbergen voor de tweede keer. Koningschieting vor leden, 22 schutters: koning: Johan Rent meester. KWADENDAMME - Diana, staande wip met 82 schutters en liggende wip met 58 schutters. Staande wip: eerste hoge en tweede zij vogel: J. Doene, Wil lem Teil; tweede hoge vogel: J. van den Dries, Eensgezindheid: eerste zij vogel: A. Dekker, Doel naar Hoger; derde zij vogel: J. Goetheer, Juliana; vierde zij vo gel: A. Voet, Soranus; grootste aantal (10): A. Rijk, ADLM. Lig gende wip: eerste hoge vogel: N. Schipper, St.-Andries; tweede hoge vogel: H. van den Dries, Eensgezindheid; eerste zij vogel: C. de Visser, Zorgvlied; tweede zij vogel: P. de .Jonge, Willem Teil; derde zij vogel: P. Stoutha- mer, Zorgvlied; vierde zij vogel: P. Boonman, Willem Teil; groot ste aantal (6): J. Koens, Victoria. GOES, 10 juni - Sla natuur st. 260 St.: kl. 1 B 0,37-0,38. Andijvie kg, 150 kg: kl. 2 A 0,73-0,92. Bloem kool glas St., 10 St.: kl. 1 gr. 2,00. Koolrabi glas st., 40 st: kl. 1 10 0,32. Spitskool, 130 kg: kl. 1 A 0,20- 0,37. Snijbonen glas kg, 160 kg: kl. 1 4,90-5,40. Kl. 2 KR 3,30-3,90. Kroten bos, 100 bos: kl. 1 0,92. Uien bos, 100 kg: kl. 1 0,83-0,84. Kl. 2 0,23. Peterselie bos, 30 bos: kl. 0,70. Selderij bos, 40 bos: kl. 1 0,24-0,28. Peulen, 10 kg: kl. 113,60- 14,00. Aardbeien glas ds. x 200 gr., 1870 doos: kl. 1 0,93-1,07. Kl. 2 0,78- 0,93. Frambozen doos x 200 gr., 40 doos: kl. 2 1.70-2,00. Frambozen glas doos x 150 gr, 630 doos: kl. 1 3,10. Kl. 2 1,50. Rode bes doos x 150 gr., 410 doos: kl. 1 1,50-1,70. Vroege aardappelen, 110 kg: kl. 1 DR 1,20, GR 1,60, KR 1,20. Eerste ling vroeg, 150 kg: kl. 1 DR 1,10- 1,40, GR 1,40, MI 1,80. Late aard appelen, 1790 kg: kl. 1 BO 0,18- 0,20, GR 0,11-0,12, MI 0,07-0,09. Kl. 2 BO 0,10. AMSTERDAM, 10 juni - In Bintje 50mm, oogst 1987, werden 16 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van 26,20 per 100 kg. De stemming was kalm. Van onze verslaggever OOSTBURG - De Zeeuws- Vlaamse Operette en Musi cal Amateurs (ZOMA) voer den tot nu toe alleen maar operettes op. Vanaf volgend jaar komt daar verandering in. De musical 'Hello, Dolly' staat voor maart '88 op het programma. Volgens voorzitter J. Wielak ker wordt de musical hoogst waarschijnlijk in z'n geheel door de eigen leden op de plan ken gebracht. Het is deze maal niet de bedoeling om beroeps- zangers een gastrol te geven. De ZOMA houdt momenteel audities om alle rollen bezet te krijgen. 'Hello, Dolly' is van de hand van de Amerikaan Jerry Her man die ook 'Milk and Honey', 'Madame Aphrodite', 'Mame' en 'Dear World' schreef. De musical die de Zoma gaat opvoeren vertelt het verhaal van de huwelijksmakelaarster Dolly. De geschiedenis speelt zich af in Yonkers en New York, omstreeks de eeuwwisse ling. Dolly heeft een rijke graanhandelaar, Vandergelder, belooft een passende vrouw voor hem te vinden. Na verloop van tijd komt ze tot de ontdek king dat ze zelf wel met de graanhandelaar wil trouwen.

de Stem | 1987 | | pagina 17