Programma 15e Internationale Schelde Jazz Festival Terneuzen 4Kunstmanifest in Terneuzen start steeds moeizame Politie G reeks inbi J ubileumschietin Schapen op feest RIJKSWATER ZAKENNIEU W S Vlootbezoek in Terneuzi VANAVOND TOT EN MET ZONDAGAVOND BRUIST TERNEÜZEN VAN MUZIEK Programma winkeliers binnenstad Scheldefest PLAATSELIJK NIEUWS Van Mierlo opent Sluise Kermis DE STEM VAN ZEELAND 3 DONDERDAG 11 JUN11987 t16 TERNEÜZEN - Het vijftiende Schelde Jazz Fes tival vormt de hoofdmoot van de tweede editie van het Terneuzense Schelde Fest. Traditie Meeslepend Muddy Waters Vrijdag 12 juni: Zondag 14 juni: Zaterdag 13 juni: Fusion DONDERDAG 11 JUNI VRIJDAG 12 JUNI ZATERDAG 13 JUNI ZONDAG 14 JUNI: pE STEM VAN ZEE Sas van Gent Terneuzen CEES VAN LANGEVELDE: breskens/middel- BURG - De directie Zeela van Rijkswaterstaat st< positief tegenover het pl om bij de Breskense jacl haven een 75 meter hoge renflat te bouwen. Voor dienst echter het groe licht geeft, moeten er n wel allerlei onderzoek plaatsvinden. Rabobank Westdorpe vernieuwd KERK BU EVENEM Jazz Festival vol toppers Van onze verslaggever Naast de braderie-achtige activiteiten van de Terneu zense middenstand en het traditionele Kunstmanifest zorgt het Jazz Festival voor een bruisend weekeinde, dat vanavond begint en zondagavond eindigt. Trombonist Jimmy Knepper is de muzikale leider en de arran geur van de meeste composities Het is een bont gekleurd festi val; de organiserende Stichting Jazz Club Zeeuwsch-Vlaande ren gaat geen enkel genre in de jazzmuziek uit de weg. Nadat burgemeester C. Ocke- loen vanavond in Porgy and Bess het startsein geeft voor het festival, bijt het Mel Lewis Quartet met Al Cohn en Sal Nistico de spits af. Mel Lewis is geen onbekende, zowel voor de wat oudere als de jonge jazz liefhebbers. De drummer werkte lang samen met Thad Jones in het Thad Jones/Mel Lewis Orchestra. Nadat de eer ste vertrok, ging Jones alleen verder en gaf met een nieuw orkest een opvallend concert tijdens North Sea '85. Tenorsa xofonisten Al Cohn (onder an dere uit het Miles Davis Sep tet), Sal Nistico en Bill Holman completeren het kwartet. Zij spelen vanavond in Porgy and Bess. De tienmansformatie Salsaya speelt eveneens vanavond in Porgy. De Zuid-Amerikaanse salsamuziek is de laatste tijd in ons land flink in opmars. Veel blazers en percussie bij deze oer-Hollandse groep, die prima aansluit bij de Zuid-Ameri kaanse traditie die Porgy and Bess ten tijde van oprichter Frank Koulen opbouwde. Klooriaan Jan Menu speelt morgen min of meer een thuis wedstrijd. Begonnen in de dorpsharmonie en speelt op cornet, trompet en vooral saxo foon. Zijn muzikale voorkeurt ontwikkelt zich in de richting van de zogenaamde postbob- jazz. Hij studeert al geruime tijd aan hetconservatorium in Hilversum. De uit Kansas City afkom stige zangeres Deborah Brown laat zich begeleiden door het Eric Vermeulen Trio. Binnen kort verschijnt haar tweede el pee. Met haar warme, zachte sopraanstem bewijst ze dat er nog steeds echte jazzzangeres sen bestaan. Deborah Brown staat morgen op de planken van Porgy. Mingus Dynasty bestaat louter uit vroegere begeleiders van de overleden bassist van dezelfde naam. Het is een uit zeven mannen bestaand orkest. van Mingus Dynasty. Eveneens morgen in Porgy and Bess. Een dag later ontvangt de jazzclub de Amerikaan Little Willie Littlefield, een meesle pende boogie-woogie pianist in de stijl van de vroegere Ray Charles en Nat Cole. Hij deelt de avond met Joep Peeters and Friends. De zaterdagavond is trouwens is sowieso de tradi tionele avond van Joep Peeters. De Bredase leraar Frans is een viruoos op zowel altsax, vibra foon, piano, trombone en tuba. Bovendien staat hij zijn man netje op vocaal gebied. Humor is een belangrijk onderdeel in zijn muziek. Minder bekend zijn de Pa- rijse Tom Cats, die dezelfde avond spelen. Zij spelen voor oorlogse jazz met een heden daags jasje. The Dutch Jazz Orchestra is in 1983 door orkestleider en ar rangeur Jerry van Rooijen op gericht. Begonnen als hobby orkest dat de big-band muziek in stand wilde houden ontwik kelde de band zich als snel tot een internationaal niveau. Van Rooijen stelde voor de NOS een Big Band samen, wat resul teerde in een elpee met de titel 'Festival Big Band', waarop onder andere Benny Bailey meespeelde. Diezelfde Bailey betreedt zon dag eveneens het podium van Porgy and Bess. De grote trom pettist speelt dan samen met saxofonist Gianni Basso en het New Look Trio van Roger Van Jimmy Knepper Ha. Bailey heeft een goede ademtechniek, een fabuleuze techniek en een groot toonbe- reik. Geen wonder dat Quincy Jones hem roemde om zijn per soonlijk stijl. Tijdens zowel de Jazzkroe- 1 gentocht op zaterdagmiddag als de optredens op de buiten- Benny Baily podia is de Belgische New Or leans Train Jazzband aanwe zig; voor de liefhebbers van Oude Stijl Jazz. Onvervalste Chicago Blues speelt de Ameri kaan Eddy C. Campbell tijdens de kroegentocht in de sfeer volle kerk in de Noordstraat. Op twaalfjarige leeftijd kende hij de eer om samen met de bluesgigant Muddy Waters te spelen. Eind jaren zeventig verdween hij plots van het to neel, om in '84 in Londen 'her ontdekt' te worden. Drie Ne derlandse muzikanten begelei den hem tijdens zijn optredens in Terneuzen. Ries de Vuist en 'zijn' Ava lanche heeft de kerk in de Noordstraat eveneens als on derdak tijdens de kroegentocht. De Zeeuwsch-Vlaamse blues- groep bracht onlangs een tweede elpee op de markt. De Belgische groep Cuerdas brengt gedurende de tocht een mix van jazz, blues, swing en Zuid-Amerikaanse muziek tij- Karin Lowe dens de kroegentocht. Het Dick de Graaf Kwartet bestaat uit saxofonist Dick de Graaf, pia nist Willem Kuhne, bassist Eric Calmes en drummer Frans van Grinsven. 'Hot, Hazy and Hu mid' is de titel van hun recente elpee, die meteen het karakter van hun opzwepende muziek 05.00-17.00 uur: optreden van het duo Dokus en Whitty. 19.00-21.00 uur: Wederom een optreden van Dokus en Whitty en een optreden van de expressiegroep Ex ces. 14.00-18.00 uur: Optreden van de komische straatartiest Geert. De winkels zijn die dag tot 18 uur open. 14.00-15.00 uur: Optreden van de Peabody Brothers uit Ca nada op de hoek van de Vlooswijkstraat en de Noordstraat. 13.45-14.00 en 14.45-15.00 uur: Optreden van balletschool Lilian Butler in de muziekkiosk op de Markt. 15.00-16.00 uur: Optreden van de Diepzeeduikers in de Kers straat. 14.30-17.00 uur: Optreden expressiegroep Exces. De winkels zijn zondag tot 17 uur open. kenmerkt. De zesmansformatie Sambista beweegt zich in La Bouteille op het terrein van de Braziliaanse muziek; samba en bossa-nova. De bandleden spelen alleen op akoestische instrumenten, wat de sfeer ondanks een wat ge ringer geluidsniveau ten goede komt. De Streetparades, de kroe gentocht en de buitenpodia zijn de festivalonderdelen waar de New Orleans Music Company optreedt. Zij zijn deze keer voor de tiende maal in Terneuzen. Cajun is de muziek van de Franse emigranten in Louisia na. De Belgische formatie Cui sine Cajun heeft de oude cajun- traditie opgepikt. Zij speelt tij dens de kroegentocht in de Uientuin. Cajun is vrolijke mu ziek, met violen, accordeons en veel ritme-instrumenten. De Dimple is de 'thuisbasis' van King Oliver Conserven blik, met zangeres Debby Jas pers. De Scat Cats spelen in de graanbeurs en verplaatsen zich in het weekend ook naar de buitenpodia. De Scat Cats is een van de groepen die zo lang zamerhand tot de vaste kern van het festival behoren. In Manhattan speelt de New As sociation, onder leiding van de bekende Arnhemse drummer Pierre Courbois. De groep valt op door de variatie in stijlen en door een combinatie van in strumenten als vibrafoon en viool. Ook rockritmes, latin en reggae zijn in de muziek terug te vinden. De Ceres Jazzband is een uit Wageningen afkmomstig or kest, dat al bestaat sinds 1906, genoemd naar een studenten club. De muziek ontwikkelde zich van klassiek naar jazz. De Groote Slock heeft met de band tijdens de kroegentocht een vermakelijke happening in huis gehaald. De podia in de Nieuwstraat worden op zater dag door de band bezocht. De Markies biedt onderdak aan het nog jonge Ton Roos Kwar tet. Hij houdt zich onder meer bezig met zogenaamde fusion, een combinatie tussen jazz en funk. Het trio Intrioduction komt zaterdag met een aangename verrassing in L'Escaut: de zan geres Karen Lowe. Pianist en leider van het trio Harry Hap- pel is de ontdekker van Karen Lowe. Hoewel het trio een nieuwe bezetting heeft, staan de woorden 'improvisatie' en 'swingen' nog steeds hoog in het vaandel geschreven. Karen Lowe heeft een dynamische stemming en een perfecte ti ming. Sfeervolle ballads en het snellere zijn haar toever trouwd. Porgy and Bess 21.00 uur: Officiële opening van het 15e Festival door burgemeester C. Ockeloen. 21.30 uur: Mel Lewis Quartet met Al Cohn en Sal Nistico (USA). 22.30 uur: Salsaya (Nederland). 23.30 uur: Mel Lewis Quartet met Al Cohn en Sal Nistico. 00.30 uur: Salsaya. Porgy and Bess 21.00 uur: Jan Menu Trio (Nederland). 22.15 uur: Deborah Brown/Trio Eric Vermeulen (USA/België). 23.15 uur: Mingus Dynasty (USA). 00.15 uur: Deborah Brown/Trio Eric Vermeulen. 01.15 uur: Mingus Dynasty. 11.00 uur: Aankomst Jazzboot aan ponton Oude Veerhaven met aan boord diverse jazzorkesten. Ver volgens grote New Orleans Streetparade door de binnenstad, einde omstreeks 12 uur. 13.00 uur: Streetparades en buitenpodiaconcerten op zes podia Podium Café De Vriendschap: 13.00 uur: Schelde Dixies. 14.15 uur: Superior Dance Band. 15.30 uur: Schelde Dixies. 16.45 uur: Superior Dance Band. Podium achter Porgy and Bess: 13.00 uur: Ceres Jazzband. 14.15 uur: Cotton City Jazzband. 15.30 uur: Ceres Jazzband. 16.45 uur: Cotton City Jazzband. Podium Kunstmarkt, Markt: 13.00 uur: Seaport Jazzband. 14.15 uur: Frank Vagenee. 15.40 uur: Seaport Jazzband. 16.45 uur: Frank Vagenee. Podium Nieuwstraat 1: 13.00 uur: Continental Sheiks. 14.15 uur: Pearl. 16.45 uur: Continental Sheiks. Podium Nieuwstraat 2: 13.00 uur: New Orleans Music Company. 14.15 uur: Mallerbent. 15.30 uur: Scat Cats. 16.45 uur: Mallerbent. Podium Nieuwstraat 3: 13.00 uur: New Orleans Train Jazz Band. 14.15 uur: Tonny Krijger Kwintet. 15.30 uur: New Orleans Train Jazz Band. 16.45 uur: Tonny Krijger Kwintet. Porgy and Bess 21.00 uur: Little Willie Wittlefield (USA). 22.00 uur: Joep Peeters and Friends (Internationaal). 23.00 uur: Tom Cats (Frankrijk). 00.00 uur: Little Willie Wittlefield. 01.00 uur: Tom Cats. 02.00 uur: Joep Peeters and Friends. Kroegentocht 21.30 tot 02.00 uur: Café De Vriendschap: New Orleans Train Jazzband. Kerk Noordstraat 77: D.C. Campbell en Avalanche. Herberg Tollenique: Cuerdas. Café de Ster: Dick de Graaf Kwartet. La Bouteille: Sambista. Restaurant Monopole: New Orleans Music Company. De Uientuin: Quisine Cajun. De Dimpel: King Oliver Conservenblik. De Graanbeurs: Scat Cats. Jazzcafé Manhattan: New Association. De Groote Slock: Ceres Jazzband. De Markies: Ton Roos Quartet. L'Escaut: Intrioduction en Karen Lowe. Café De Schelde: Creole Memories Jazzband. Joep Peeters FOTOCORVIVEEN Scat Cats 13.00 uur: Streetparades en buitenpodiaconcerten op vier podia in de binnenstad. Podium Café De Vriendschap: 13.30 uur: New Orleans Redbeans. 14.55 uur: Schelde Dixies. 16.20 uur: New Orleans Redbeans. Podium Nieuwstraat 1: 13.30 uur: Philip Venneman Kwartet. 14.55 uur: New Orleans Music Company. 16.20 uur: Philip Venneman Kwartet. Podium Nieuwstraat 2: 13.30 uur: Ambiance Blues Company 14.55 uur: Scat Cats. 16.20 uur: Ambiance Blues Company. Podium Nieuwstraat 3: 13.30 uur: Joris Peeters Kwartet. 14.55 uur: Continental Sheiks. 16.20 uur: Joris Peeters Kwartet. Porgy and Bess 16.00 uur: Benny Bailey, Gianni Basso en New Look Trio (USA/Italë/België). 17.00 uur: Dutch Jazz Orchestra (Nederland). 18.00 uur: Benny Bailey, Gianni Basso en New Look Trio. 19.00 uur: Dutch Jazz Orchestra. GEEN POPPENKAST - De voor donderdag 11 en vrijdag 12 juni georganiseerde pop penkastvoorstellingen in Westdorpe, Sas van Gent en Philippine gaan niet door. De afdeling Sas van Gent van Veilig Verkeer Nederland, die in het kader van een speciale week de poppenkast had 'be steld', heeft te horen gekregen dat wegens ziekte van een poppenspeler de voorstellin gen worden afgelast. Bedoe ling is die nu na de grote va kantie te houden. De spellen- middag, die de WN-afdeling vrijdagmiddag houdt in De Vlaanderen, gaat wel door. Aanvang 13.30 uur. Er worden zo'n 300 kinderen verwacht. HENGELEN - Hengelaars vereniging Ontspanning Na Inspanning (ONI) opende het seizoen hengelen in binnen water met een viswedstrijd voor haar leden op de Uitwa tering van de Otheense kreek, waaraan door 76 hengelaars (sters) werd deelgenomen. Uitslag: 1. mevrouw Taalman AQUARIUMCLUB umvereniging De Zwaarddrager houdt dom dag 11 juni weer een 1( avond, waarop ook niet-ij welkom zijn. Vanaf 19.30 kan men in wijkgebouw: Rivierenhuis terecht voor; viezen over het maken quariummeubels, het i; sluiten van verlichting 0|| ruilen van planten en OPBRENGST ACTIE actie Zeeland helpt Vlij» lingen heeft in Ternes 10.916,10 opgebracht. De* tie werd in alle Zeeuwse meenten gehouden en weij Terneuzen gecoördim door de stichting evened tencommissie De Hollander. 78 punten, 2. A. Sleebus 5 R. de Smul 72,4. mevrou»; Putter 69,5. H. Dellaertrr» punten. Op hetzelfde vi ter visten de junioren ONI eveneens een wedstt Zij hadden minder si® want slechts één deelt», Michiel de Pooter, slaq erin om in de anderhal) 1 durende wedstrijd een pst aan de haak te slaan. Meti totaal van dertg punten»; hij winnaar. Van onze verslaggever TERNEUZEN - Het Kunstmanifest in Terneuza kent aanstaannde zaterdag, 13 juni, zijn tiende aft vering. Volgens Cees van Langevelde, een van ij initiatiefnemers, is er voldoende kwaliteit te zie maar komt het manifest steeds moeizamer van 4 grond. Oorzaak daarvan is volgens hem het feit dat zij de hele voorbereiding met twee mensen moeten doen. „Aan de ene kant werkt het ge makkelijk omdat je sneller kunt beslissen, maar aan de andere kant is het erg veel werk", aldus Van Lange velde. De markt is vanaf 10 uur een open galerie, waar werk te zien is van onge veer 40 kunstenaars. Jaren lang was het Kunstmani fest een internationaal ge beuren, waar ook veel Bel gische kunstenaars hun kunnen toonden. „Maar de Vlamingen laten het tegen woordig afweten. Naar de reden kunnen we alleen maar gissen", zegt Van Langevelde. „Het zou kun nen zijn dat ze problemen hebben hun werk over de grens te krijgen. Het mani fest valt misschien samen met een soortgelijke ge beurtenis in België. Ik be treur het in ieder geval dat we nu geen Belgen te gast hebben". Het Kunstmanifest woni betaald uit een subsidie vu de gemeente en uit een drage van de Stichtiij Noordstraat Promenai Over de kwaliteit klaiji Van Langevelde niet. J hebben kunst op allerlei p bied. Alle facetten van 1 beeldende kunst zijn aai wezig, en belangstelling er ieder jaar veel, dus denk dat het manifest a dit j aar een succes zal zijn Van Langevelde is danks alles optimists over de toekomst van lis Kunstmanifest. „Wij wille niet voor een elitair publitl werken en dat slaat 1 Het provinciebestuur Middelburg wil alleen perimentele kunst s nen". Ongeveer Zeeuwsch-Vlaamse km stenaars zijn vertege woordigd op het manife dat duurt tot ongeveer uur. de kinderen kunffi zich vermaken op een ciaal kinderatelier, waar a de hele dag zelf kuurt schilderen. Toi Van onze verslaggever Van onze correspondent GOES - De gemeente politie mannen uit die plaats aangeho de periode van begin mei tot groot aantal inbraken te hebt scholen te Goes. Verder hebben zij ook enkele inbraken in woningen op hun kerfstok. De totale waarde van de gestolen goederen wordt ge schat op 20.000 gulden. Die be stonden voornamelijk uit com puter- en videoapparatuur. Een groot deel daarvan is nog bij de verdachten aangetroffen en is in beslag genomen. Twee van de aangehoude nen, P. van de V. (22) en D. B. WESTDORPE - Na een paar maanden heeft de Rabobank in Westdorpe een punt gezet achter de renovatiewerk zaamheden in het kantoor aan de Molenstraat. Het ver nieuwde kantoor is al in ge bruik genomen. Om iedereen in de gelegenheid te stellen het vernieuwde gebouw te bezichtigen wordt zaertda) juni open huis gehouden 10.00 tot 16.00 uur, tegelijki de Graafjansfeesten. De directie heeft werkzaamheden aan de: komst gedacht. In het kat' is gebruik gemaakt vat meest moderne en geav ceerde beveiligingstedi ken. Met de heringebn name is een belangrijke derniseringsfase Het gebouw is nu op de eisen van tegenwoot Van onze correspondent TERNEUZEN - Het Ameri kaans marinefregat Glover bezoekt van 15 tot en met 17 juni Terneuzen. Het is een groot schip met 250 bemanningsleden aan boord. Het schip wordt afgemeerd aan de westzijde van de Zevenaar- haven. Het publiek kan het schip bezoeken dinsdag 16 en woensdag 17 juni van 18.00 tot 19.30 uur. Een deputatie van manning wordt in het stat ontvangen en er worden schillende evenementen de bemanning gehouden, een voetbalwedstrijd tegel team van gemeente-ai# ren, een rugbywedstrijd® baseball-wedstrijd. Beide ste evenementen word®' houden in samenwerking enkele plaatselijke spoil enigingen. Het Amerik® schip vertrekt donderdag® gen 18 juni weer. Van onze correspondent WESTDORPE - Gilde St. Sebastiaan van Westdorpe houdt vandaag, donderdag 11 juni, een jubileumschie- ting op De Drie Gaaiper- chen in de Molenstraat. Deze extra feestelijke schieting wordt gehouden in verband met drie jubilarissen. De heer Alphons de Beleir is 45 jaar se cretaris en de heren P. Goossen en J. Bruggeman zijn 35 jaar lid. Het bestuur verwacht zeer grote deelname aan jubileumschieting, temefl dat de drie jubilarissen! onbekenden zijn in de Ze® Vlaamse schutterswereld Er is vanmiddag een strijd met extra prijz® wordt 3000 Belgische gratis gegeven en veel v zijn voor deze gelegenh® prijs opgewaardeerd. Den ging van de drie jubila' begint om 14.15 uur waar' 14.30 uur de eerste pijlen den afgeschoten. Van onze verslaggever NISSE - De Stichting Zeeuwse terdag 20 juni voor de negende schaapscheerdersfeest in het scl Dat gebeurt in samenwerking met een groot aantal andere in stellingen, waaronder de ge meente Borsele. Het dorpsplein van Nisse, ruim, vierkant en met bomen omzoomd leent zich bij uitstek voor dit folkloristi sche feest. Zoals steeds staan de scha pen de derde zaterdag van juni centraal -niet voor niets staat de kooi van de Zeeuwse Schaapskudde vlakbij Nisse-. Het scheren van de ruim twee honderd schapen is dan ook een hoogtepunt, maar verder zijn er allerlei andere activiteiten. Zo draait er een dorskas, werkt er een hoefsmid en zijn tal van andere oude ambachten te zien. De grote monumentale kerk aan de zuidzijde van het plein is ook bij het evenement be trokken. Er is onder meer heemkunde en schilderkunst te zien en liefhebbers kunnen de Van onze verslaggever k SLUIS - H. van Mierlo, voorzitter van de Tweede Kamer fractie van D66, opent maandag 29 juni de zevende Sluise Kermis op het terrein van het verzor gingstehuis Rozenoord. Pen, Jie kermis, een van de grootste leesten in Zeeuwsch-Vlaande ren voor ouderen, begint die j*ag om 13.00 uur. De hele mid- nag en avond zijn er allerlei ac- 'viteiten en attracties. Zo is er nder andere een reuze barbe- draaiorgel en diverse oikspelen zoals hoef ijzerwer ken troumadame, tonspel en gaaibbard. Het muziekgezelschap Ap- kneedt om 19.00 uur op en un °V^erenbal begint een half tater met medewerking n de Zeeuws-Vlaamse ar- "estenrevue. Piet Brakman, ,"en Minderhout, Claudia en 'eannette, Guust Schelfaut en riermenieke treden dan op. iit 'uht de organisatie jaar- 5? om een bekende Neder- de v naar Sluis te halen om *ermis te openen. Zo was jaar terug het WD e hamerlid E. Terpstra en voriS jaar me" "0UWR. Lubbers. P l v twee

de Stem | 1987 | | pagina 16