filmdiva Deacon I origineel en met vi Feestelijke opening Boulevard de Wielingen Overslag gestegen en winst gedaald Veel belangstelling open huis ZIKV U zoekt een spaarvorm die uit de kunst is. Ons Spaarcertificaat beloont u met een meesterlijke rente. Molenbolwerk»- school tien dagen naar Joegoslavië Jeugdkorps te ga:| in feest vierend IJzendijki SCHRIFTELIJKE VRAGEN VAN VOORZITTER POLLET VALLEN VERKEERD Carla Pols exposeert in Breskens PLAATSELIJK NIEUWS DE STEM VAN ZEELAND 4 WOENSDAG 10 JUN11987 T20 IJZENDIJKE - De Lotuskring West-Zeeuwsch- Vlaanderen heeft, met instemming van de leden, besloten aan alle EHBO-afdelingen waarbij de IJzendijkse EHBO-voorzitter R. Pollet betrokken is, geen medewerking meer te verlenen. Slachtoffers Handtekeningen HAVEN VAN VLISSINGEN Verschuiving Verdere groei Stijging Ongunstig De Verenigde Spaarbank doet meer. verenigde spaarbank 'GRAAG EEN KAMER MET LIGBAD' EHBO Cadeautjes Recherche pakt 37 zwartwerkers Monumentendag op komst Aardenburg Oostburg OVER GEEN vrouwelij der j aren meer geschrev als over Elisabeth Tayloi Rijkdom PETER WIEME DIRIGENT Van onze verslaggever CADZAND-BAD - De ope ning van de gerecon strueerde Boulevard de Wielingen in Cadzand-Bad op 25 juni is door de plaatse lijke Ondernemers Vereni ging (OVC) en VW aange grepen om vier dagen lang allerlei activiteiten te hou den. De eigenlijke opening wordt de 25e om 10.00 uur verricht door staatssecretaris A. Evenhuis van Economische Zaken. Een half uur later is er een receptie in hotel Zeebad voor genodig den. De kinderen kunnen die dag vanaf 11.00 uur terecht in de sporthal waar ze allerlei spelletjes kunnen doen. 's Avonds om 8.00 uur verzorgt de Koninklijke Muziekvereniging Veronica uit Zuidzande een concert voor de winkelgalerij. Om 20.30 uur is er een ver- kleedwedstrijd voor kinderen. De mooiste Neptunus en zee meermin krijgen een prijsje. De volgende dag, vrijdag 26 juni, begint om 10.00 uur een fietsrally. De start is bij het VW-kantoor. Om 16.00 uur kunnen kinderen deelnemen aan fietsringrijden en om 20.00 uur is er een speciale wandel tocht, vertrek vanaf het VW- kantoor. Zaterdagmorgen is er om 10.00 uur een vliegerwedstrijd voor de jeugd bij de strandtent Caricole. Tussen 11.15 en 12.00 uur treedt dansgroep Eloise uit Knokke op voor het Dagjescen trum. Een kwartier later is daar een modeshow. Om 15.00 uur is er een demonstratie door surfclub Matour voor het Bad hotel en de leden van de Judo vereniging Breskens laten zien wat ze kunnen op de oude ten nisbaan bij het Strandhotel. Dweilorkesten uit de streek treden tussen 15.00 en 19.00 op langs de Boulevard. Het dixie- landorkest The Borderline treedt op vanaf 20.30 uur. De gehele dag rijden bussen van uit Knokke om ouderen naar Cadzand-Bad en terug te bren gen. De Zeeuws-Vlaamse Ope rette en Musical Amateurs (ZOMA) geven zondagmorgen om 11.15 uur een sherryconcert voor de winkelgalerij. Een uur later is er ringrijden te paard in de mr. P. Hennequinlaan. De IJzendijkse showband Jeugd- belang verzorgt verschillende shows tussen 16.00 en 17.30 uur. Tijdens de feesten is er ver der nog een foto-etalagewed strijd en een tegeltelwedstrijd. De zaterdag zijn er allerlei in formatiestands en stalletjes. Voor kinderen is er ook een springkussen. De jeugd moet wel betalen om er op te kun nen. Conflict Lotus en EHBO Van onze correspondent Dit betekent dat de afdelingen niet meer kunnen oefenen met West-Zeeuws-Vlaamse 'slachtoffers'. rechtstreeks contact met be trokkene of de Lotuskring. Zo dra Pollet zijn activiteiten bij de afdeling stopt, is de West- Zeeuws-Vlaamse Lotuskring direct bereid de activiteiten weer te hervatten. Lotusleden beelden bij oefenin gen en wedstrijden van de EHBO slachtoffers uit. Het conflict tussen de Lotus en Pollet heeft te maken met schriftelijke vragen van Pollet over de verlenging van de EHBO-Lotus-aantekening van de studieleider van de West- Zeeuws-Vlaamse Lotuskring. Een studieleider moet elke periode een minimaal aantal herhalingslessen volgen wil hij zijn titel behouden. Pollet heeft vragen gesteld naar aanleiding van deze verlenging bij L. Daelman, voorzitter van het districtsbestuur. De IJzendij- kenaar betwijfelt of de verle ning wel terecht is gegeven. Deze vragen zijn bij de Lotus kring in het verkeerde keelgat geschoten. „Door de briefwis seling buiten de studieleider en de Lotuskring om, en het on fatsoenlijk benaderen en be handelen van enkele Lotusle den, is het vertrouwen in Pollet zo beschadigd dat van samen werken geen sprake meer kan zijn," aldus C. Huisman na mens de Lotuskring aan het EHBO-bestuur van IJzendijke. Volgens Huisman had het probleem op een andere manier benaderd kunnen worden via Bemiddelingspogingen van het dagelijks bestuur van het dis trict Zeeland van de EHBO zijn tot nu toe op niets uitgelopen. Inmiddels heeft een tiental leden van de EHBO-afdeling IJzendijke de ontwikkelingen niet meer afgewacht. Via een handtekeningenactie wil die groep een buitengewone alge mene ledenvergadering bijeen roepen. Deze actie is 1 juni ge start, zodat volgens de statuten voor 15 juni deze vergadering moet worden gehouden. De le den willen de kwestie bespre ken. „Ik wil er nu nog niets over zeggen," aldus R. Pollet desge vraagd. „Misschien draait het allemaal nog wel bij," liet hij weten. Ook L. Daelman, voorzitter van het districtsbestuur en lid van de landelijke Lotuscom missie, wil niets over de zaak kwijt. „Het is een delicate kwestie, waar ik nu nog niets over kan zeggen". VLISSINGEN (ANP) - De overslag van goederen in de ha ven van Vlissingen is afgelopen jaar met vijf procent ge groeid tot 4.100.000 ton. De winst bedroeg 1,2 miljoen gul den. In 1985 was dat nog 2,1 miljoen gulden. De omzet nam toe met zeven procent tot 63 miljoen gulden. Dat blijkt uit het jaarverslag over 1986 van de NV haven van Vlissingen. De groei in de over slag van goederen deed zich vooral voor in de stukgoedsec- Van onze correspondent BRESKENS - Tijdens de pinksterdagen werd een tentoonstelling geopend van werken van de Breskens kunstenares Carla Pols. De tentoonstelling vindt plaats in Galerie Raiffeisen. Na een welkomstwoord door de voorzitter van de kunstkring werd de expositie ingeleid en geopend door de kunstkenner Roger de Clerck uit het Belgi sche St Pauwels. In zijn inlei ding prees Hij het gevarieerde werk van Pols, dat zich uit in de verschillende kunstvormen zoals het schrijven van gedich ten, schilderen en beeldhou wen. „Met haar gedichten is zij een klankbord voor velen, ook buiten de provincie, terwijl haar schilderijen de dagen kleuren met het licht van haar ogen. Het ambachtelijke werk straalt de warmte uit van on beschreven daden", aldus de inleider. Na de opening kon op pas sende wijze de werken worden bekeken en werd een discussie op gang gebracht met betrek king tot de kunst De tentoon stelling is nog te bezichtigen tot en met 13 juni, steeds van 14 tot 17 uur. tor die een forse stijging ver toonde. Dit werd mede veroorzaakt door de verschuiving van roll on- roll off-lading naar stuk- goedlading in verband met de inzet van andere scheepstypen. De Vlissingse haven is er in het afgelopen jaar in geslaagd om onder meer de overslag van ruwe katoen via Vlissingen te laten verlopen. Dat gebeurt door enkele maatschappijen. De aanvoer van fruit en van koel- en vriesprodukten is het afgelopen boekjaar verder toe genomen. De NV haven van Vlissingen ziet voor de toekomst een ver dere groei van dit ladingpak ket. Ook de houtoverslag nam het afgelopen jaar toe. De be handeling van het aantal con tainers liep echter terug, even als de aanvoer van auto's. De totale scheepvaartbeweging in de Vlissingse havens nam toe met 11 procent ten opzicht van 1985. Er deden in 1986 4.950 zeeschepen de Vlissingse ha vens aan met een totale bruto tonnage van 28.585.379 ton. Het aantal verwerkte binnenvaart schepen bedroeg 1.114 stuks met in totaal 1.097.991 ton laad vermogen. De NV haven verwacht dat de minder gunstige ontwikkeling in de transportsector, die al in 1985 inzette, ook in 1987 nog zal voortduren. Toch verwacht de NV haven van Vlissingen ook het boekjaar 1987 met winst te kunnen afsluiten. Van onze correspondent OOSTBURG - De bezoe kers stonden al voor de aanvangstijd voor de deu ren van Den Hoekzak in Oostburg te trappelen van ongeduld. Verder bleef het ook de gehele dag druk. Het open huis van de ZIKV zaterdag is opnieuw ge slaagd. Er is een aantal nieuwe inschrijvingen bin nen, terwijl Annelies Soet te vens bekend maakte dat er weer nieuwe plannen zijn uitgewerkt. Er komt een uitsplitsing van de balletgroep en een nieuwe cursus poëzie. Vooral de balletdemonstratie door leerlingen van José de Jong bleek enorm aan te slaan. Verder waren in de lokalen de cursisten bezig met de monstraties zoals etsen, aquarellen, schetsen, zeef drukken en het werken met klei en keramiek. „We zien het aantal bezoe kers steeds verder groeien," aldus Annelies Soet van het ZIKV. „Den Hoekzak puilt bijna uit van het aantal wer ken, er kan niets meer bij. Een positieve ontwikkeling die vooral te danken is aan mondreclame en aan het nieuwe gebouw. Daardoor hebben we bij meer mensen bekendheid gekregen. We hebben nu 270 cursisten uit Oostburg, Aardenburg en Sluis. We zitten nu aan ons maximum kunnen binnen Je kunt voor van alles terecht in Den Hoekzak. FOTO DE STEM COR J. Dfc bUtH het budget." langstellenden naar Den eens boordevol. Wat daarmee Ook de nieuwe plannen Hoekzak trekken. Het kinde- gaat gebeuren kon Annelies zullen zeker weer meer be- ratelier zit momenteek even- Soet nog niet zeggea (ADVERTENTIE) U zoekt een waardevolle belegging voor uw spaargeld. U wilt een solide spaarvorm, die toch een meesterlijke rentevergoeding biedt Ons Spaarcertificaat is dan een aantrek kelijke mogelijkheid voor u. Met deze spaarvorm krijgt u een schitterend waardepapier in handen en is uw geld na vijf jaar ruim 30%* meer waard. Er zijn certificaten in coupures van f 1.000,-, f 5.000,- en A f10.000,-. De maximale looptijd is 5 jaar en u krijgt elk jaar een ho gere rente. Over het laatste jaar maar liefst 83/t%* (gemiddeld 6%* over 5 jaar). Een belangrijk voordeel van het Spaarcertificaat is dat u het tussentijds, zonder kosten kunt inwisselen. Wilt u meer weten? Op het kantoor bij u in de buurt ver tellen we u er graag meer over. rentewijzigingen voorbehouden. Districtskantoor Goes, Grote Markt 40, tel. 01100-30870. Kantoren Breskens, tel. 01172-3310. Oostburg, tel. 01170-2313. Terneuzen, tel. 01150-13771 en 17815. Axel, tel. 01155-2689 Hulst, tel. 01140-16840. Door Willy van Leeuwen IJZENDIJKE - „Ik wil graag een kamer met lig bad. Want dat hebben we thuis niet en dat zullen we niet krijgen ook, heeft mijn vader gezegd", ver telt een leerling van de basisschool Molenbol- werk uit IJzendijke. Hij mag tien dagen naar Joe goslavië. Samen met zijn klasgenoten, schooldirecteur Coen Rams en diens ega. Op kosten van de KRO. Zoals bekend pakte groep^ acht van de basisschool in het tv-programma 'Klassewerk' van de KRO de eerste plaats. De KRO beloonde dat met een tiendaagse reis naar Joego slavië. Donderdagavond kwamen de ouders bijeen om de plannen te bespreken. Piet van Hest en Antoinette Bar- nasconi vertegenwoordigden de KRO. De ouders van de leerlin gen van groep acht luisteren aandachtig. Tenslotte moeten hun kinderen straks tien da gen naar Joegoslavië. „Met die kiezelstranden moeten ze zeker slippers meenemen," zegt een van de ouders. „Wel licht is een pincet ook handig. Op het strand zijn nogal wat zee-egels". Directeur Rams stelt de ouders gerust. „De EHBO- koffer gaat ook mee." Ieder een is er vol van. Niet alleen de KRO-vertegenwoordigers, maar ook Coen en Monique Rams en natuurlijk de leer lingen. Van dinsdag 16 tot en met vrijdag 26 juni verblijven ze in Joegoslavië. Klassewerk Internationaal. Zo wordt de reis naar het 'on bekende land' genoemd, o, de tweede dag brengen Belgrado een bezoek aan h? fort en graftombe van i dent Tito. Een overnachte in een zeer luxeus hotel J eveneens in de prijs inbegre. pen. Verder worden er tijden de eerste dagen bezoeken g bracht aan een oorlogsmoni ment en een museum in Krj. gujevac. Een kerk en mau» leum van het koninklijk ht, wordt eveneens bekeken. öj: Sarajevo, waar in 1984 c. Olympische Winterspel» werden gehouden, wordt aat. gedaan. Daar wordt e» Turkse markt en moskee zocht Molenbolwerk b ook een bezoek aan de Olyrr' pische springschansen. Een hoogtepunt is zeker bezoek aan Sibenik. Daar zij. len de leerlingen een g Joegoslavische kinderen moeten en cadeautjes uitwis, selen. Verder wordt er deel. genomen aan het 27e Interna, tionaal Jeugd Festival. Kb deren uit Rusland, 1 Schotland zijn dan ook van4 partij. Kinderen voeren neelstukjes op voor kindera of maken muziek. Molenbd werk zal een straattekenin maken. Tijdens de laatste i gen wordt nog een bezoek ge bracht aan de Krka-wate vallen, Zadar en Borik. 1 ter Roger Hamers is in IJ» dijke de contactpersoon, zal de ouders telefonisch de hoogte houden. „Hoeveel zakgeld moeta ze meekrijgen", vraagt Raai aan de ouders. De meninga lopen nogal uiteen. Het wort vijftig gulden. De helft met: als reserve dienen. Als gr schenken gaan waarschijn lijk Zeeuwse babbelaars mee Van onze verslaggever BERGEN OP ZOOM - De sociale recherche van Ber gen op Zoom heeft 37 men sen opgepakt, die de sociale sienst voor 150.000 gulden hebben benadeeld door zwartwerken in havens. De zwartwerkers, die allemaal een uitkering hebben, laadden en losten schepen in de havens van Vlissingen, Hansweert, Rotterdam, Scheveningen en Middelharnis. Zij gaven dit werk in een aantal gevallen niet of slechts gedeeltelijk op. Zij zijn daarop recent betrapt Van de 37 mensen komen er 29 uit Bergen op Zoom, zes uit Roosendaal en twee uit Ouden bosch De zwartwerkers hebben al len proces-verbaal gekregen. Van onze correspondent AARDENBURG - Zaterdag 12 september wordt in heel Nederland de 'Open Monu mentendag' gehouden. De drie commissies in West- Zeeuwsch-Vlaanderen hebben onlangs besloten om gezamen lijk een 'Monumentenroute' voor die dag samen te stellen. De route zal lopen via IJzendij ke, Waterlandkerkje, Sint- Kruis, Aardenburg,, Heille, Sluis, Sint-Anna-ter-Muiden, Retranchement, Cadzand, Nieuwvliet en Groede. Aan de monumenten-eige naren zal worden gevraagd om kerken, molens, stadhuizen en dergelijke op die dag toeganke lijk te stellen van 10.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 17.00 uur. PLATTELANDSVROUWEN - De afdeling Aardenburg van de Nederlandse Bond voor Plattelandsvrouwen maakt vandaag, woensdag 10 juni, een excursie naar Cad zand. Daar wordt de deel neemsters gelegenheid gebo den om midgetgolf te spelen, te winkelen of een strand wandeling te maken. De ex cursie wordt per fiets ge maakt en men vertrekt om 13.30 uur vanaf de Kaai. VOORLICHTING - Donder dag 11 juni wordt in het Dorpshuis aan de Westmo- lenstreet een voorlichtings avond gehouden over de Kruisvereniging. De heer L. de Vlaminck zal een inleiding houden en een cursusleidster zal een en ander vertellen over het verzorgen van zieken thuis en over de hulpmidde len die daarvoor bij de Kruis vereniging beschikbaar zijn. Men begint om 20.00 uur en de organisatie is in handen van de Nederlandse Bond voor Plattelandsvrouwen. SCHIETING - Het handboog gilde Sint-Sebastiaan hield een punten- en een blokschie- ting. Uitslag puntenschieting: hoge vogel: P. Blondeel, zijvo gels: N. van Daele en H. van Iwaarden, grootste aantal (5): R. de Wispelaere. Stand kam- Van onze correspondent IJZENDIJKE - IJzendijke muziekstad. Met dit thema zal het dorp van de Azijn halzen de komende weken in het teken staan van de viering van het 150-jarig bestaan van de muziekver eniging Geduld Overwint. Er is een uitgebreid pro gramma met onder andere een optreden van de Marinierska pel. Zondag 14 juni zal tevens het jeugdkorps Kunst en Vriend schap uit Rijswijk-Giessen, on der leiding van oud-LJzendij- kenaar Peter Wieme, een con cert geven in de RK kerk, aan vang 14.00 uur. Natuurlijk is dat ook in het kader van de jubileumviering. Peter Wieme is namelijk oud muzikant van Geduld Over wint Hij studeerde harmonie en fanfare-directie aan het „Spelen voor een zitl net zoiets als vrij ei aan. Je voelt Je z Chris Is pioenschap: 1. R. de Wisj laere 41 punten, 2. Th. 1 aert 33, 3. E. Champion] P. van Vooren 31, 5. D,i Hermon. Uitslag blok ting: 1. P. van Vooren 21 ken. 2. Ph.Lampaert, H. 0 neberge, E. Champion etl van Daele, 1 blok. P. van i j ren gaat op kop in de I stand met 4 blokken. KONINGSBOLLING -I een spannend toernooil Ronny de Clerck koning j geworden bij de konin ling. Hij versloeg in de 1 Mario de Vreeze. De geschonken vor E van! Voorde, ging naar Rl Clerck. 3. W. Pauwels, l| Rijckaert, 5. J. Focke. GEVONDEN VOORW PEN - Bij de politie kani inlichtingen krijgen ovei volgende gevonden voor" pen: damesportefeuille,! tel, ketelpak, fietsste spatbord, leren hani Opelsleutels, knippon nee, verpeelgstersschort j zekeringsplaatje brom' bankbiljet, fototoestel, zak, sleutelhanger met] sleutels, geldbuideltje, 1 band, sleutelbos met sleutels, sleutel, portelt] met inhoud, bos sleutels. Lizl poor Johan van de Beek Haar talrijke huwelijken ei voor sensationele koppen in en volgens velen mooier dan Afgelopen maand bezocht ze het filmfestival van Cannes waar ze als een koningin werd ingehaald. Na een periode van stilte is Liz Taylor weer terug. Weliswaar niet meer als actri ce, maar als onvermoeibare strijdster tegen aids. Een van de bekendste anek dotes over Liz Taylor speelt in de jaren zestig. Ze is dan ge trouwd met de Engelse acteur Richard Burton. Burton over laadt Liz met dure geschenken, bij voorkeur edelstenen. Het nieuws dat hij een van 's we relds grootste diamanten heeft gekocht, haalt alle voorpagi na's. Het gaat om een 96-42 karaat Cartier-steen waarvoor Burton 3,5 miljoen gulden heeft neer- teld. Liz, die vindt dat je derge lijke geschenken niet moet ver stoppen, draagt de steen om haar hals als ze met haar man gaat eten in een restaurant in Beverly Hills. De daar aanwezige gasten krijgen geen hap meer door de keel als Liz aanschuift Alle ogen zijn gericht haar royale decoletté waar de Cartier flon kert. Liz, zich bewust van de aandacht, roept de gerant bij [zich en fluistert hem iets in het oor. Dan haalt ze de steen van haar hals en legt hem bovenop haar salade Nigoise. De gerant neemt de salade en gaat ver volgens alle tafeltjes in het res taurant af om de steen te laten zien. Na deze rondgang neemt Liz de diamant uit de sla, veegt hem schoon en hangt hem te- rug om haar hals. Het diner kan beginnen! INiet alleen de rijkdom van de Burtons was legendarisch, ook de wijze waarop ze ermee om sprongen. Ze gaven elkaar auto's, diamanten en zelfs heli kopters cadeau. En jaarlijks conservatorium. Zijn muzieklessen jcreeg hij op| gel van Jasper Anthonissl concert op 14 juni bevatf mooie stukken. Van hetT genre, zoals The Young* deus, The Wonderfull Machine Elvis, maar ookl concertstukken zoals SaUt Suite en een euphoniurtj Grandfathers Clock met J- list Kees Teulings. Deze spj enige tijd terug nog in 1*1 tionale jeugdorkest I „Wieme zal met gepas*! zijn jeugdorkest in zijn g' testreek presenteren," een bestuurslid van Overwint „Niet allee" I maar ook hij rekent op ve] langstelling. Tevens hoe met deze uitvoering drage aan de opbouw plaatselijke muziekveN te leveren. Daaraan h« zelf nog steeds heel jeugdherinneringen." THEY got a name for the winners in the world, i want a name when i lose. They call Alabama the Crimson Tide, call me Deacon Blues'. Steely Dan zingt die zin aan het eind van de elpee 'Aja' in het nummer 'Deacon Blues'. Die elpee 'Aja' is van een on gekend hoog peil en het abso- mte hoogtepunt in het Steely Dan-oeuvre. Als je je als groep Deacon Blue noemt, moet je dus of veel lef hebben of zeker van [e zaak zijn, want citeren uit het werk van Steely Dan en en referen aan die bij leven al legendarische groep wekt zeer hooggespannen ver wachtingen. De debuutelpee 'Ra in town' van de Schotse groep Deacon Blue lost die hooggespannen verwachtingen in. Het is lang geleden dat ik een debuutel- Pee heb gehoord die zo over tuigend klonk als deze 'Rain to wn'. Deacon Blue (een dame en "If heren) maken uiterst ver zorgde popmuziek met Knappe instrumentaties, in telligente teksten en intrige rende zang. Wat dat betreft is er wel een vergelijking met ï^eiy Dan te maken, maar "eacon Blue vertoont meer overeenkomsten met het En gelse Prefab Sprout Net als ?Je groep van de broertjes ™acAloon maakt Deacon °'ue muziek die dwars tegen "et muzikale tij in lijkt te 8®an. Er staat geen koedkope °f jazz op en al evenmin ordt het populaire geluid w.n .een U2 of een Simple nagevoigd. Nee, Dea lt Blue maakt zijn eigen Het overgrote deel __^nhet materiaal laat origi-

de Stem | 1987 | | pagina 18