Paul de Niet klopt Zeeuwen SPANNING IN ZEEUWS DISTRICTSKAMPIOENSCHAP rel ra aatje ékekret riem troeft Oosterbosch af ILMIJ SPORT Piet Yonck en Hameeteman oppermachtig Van de Wege goed op dreef ppftTEM SPORT 6 DINSDAG 9 JUN11987 TIE N.V. GEMEENTE AXEL DMAKING T8 OPENING ZEEUWS TRIATHLONSEIZOEN IN AXEL Progressie IANSWEERT- De regen is geruime tijd spelbre ker geweest tijdens het Zeeuwse districtskam- lioenschap, dat op tweede pinksterdag in Hans- ireert werd afgewerkt. De toeschouwers bleven ,_a maar ook voor de renners was het geen iretje om in dit onaangename weer strijd te leve- en. Junioren Nieuwelingen Liefhebbers hilalinde PROFRONDE VAN HANSWEERT 'ISION CENTER D VOOR UW OGEN. NIEUWSOVERZICHT Avondwedstrijden AWOC Clübrecord Danielle Seegers Kloetinge-jeugd succesvol PTT sterk in eigen toernooi NADORSTLOOP IN MIDDELBURG KENNISGEVING e Amsterdam deelt hierbii aakwaarnemerschap gd onroerend goed van me. ëindigt. terzake een vordering t» oor 8 juli 1987 bij kas-as. nen ken e gemeente Axel maakt inge- Wet op de Ruimtelijke Orde. ad in zijn vergadering van 26 rd, dat een herziening van hei engebied wordt voorbereid in uw van een woning aan de kadastraal bekend sectie E luit met bijbehorende tekening tarie, afdeling V.R.O.M., voor et ingang van 10 juni 1987 en in werking. e burgemeester voornoemd Hack ?anonzesportmedewerker ■XEL - Paul de Niet, een 72 jarige eerstejaars schei- Lkunde-student, klopte za terdag het Zeeuwse triath- „neezelschap in Axel op de wart'. Nadat hij als derde .,lt het zwembad 't Plaatje Lm, pakte hij tijdens de ie [ulometer fietsen de lei- m om die nooit meer af te staan. Piet ging lekker," aldus de Waar. „Alleen het lopen, Vaal mijn beste onderdeel, niet gesmeerd." Zijn voor- u'rong na het fietsonderdeel L echter dermate geruststel lend dat een knap presterende [drie Flipse ruim op twee mi- inten bleef. Oe opening van het open jeeuws kampioenschap op de nirart en de achtste triathlon iende een uitstekende belang- itelling, ondanks dat topfavo riet Jan Louisse met een bles- iUre thuis moest blijven, ter- ook mannen als John Si- mons en Camiel de Rooy ver stek moesten laten gaan. Op de kwart kwam de zwemspecialist op de lange afstand Marcel Tuyl als eerste uit het water. Tijdens het fietsen echter reed hij verkeerd en verspeelde zijn koppositie. „Jammer, maar ik had toch geen kans om te win nen," bleef de Bredanaar na af loop de nuchterheid zelve. Wie ook knap fietste was Adrie Flipse, die onder meer de sterke Bredanaar Arno Rade maker tijdens dit onderdeel pakte. Wat de Zeeuws-Vlamin gen betrof, hielden Mario Wil- lems en Jan van de Linde zich in dit gezelschap knap staande. Willems, na een sukkeljaar weer op het oude niveau terug, kwam als vijfde uit het water. Een klassering die hij op de beide overige onderdelen lang vasthield. „Het lopen ging nog niet naar wens," aldus de Ter- neuzenaar, die uiteindelijk ze vende werd. Jan van de Linde eindigde als negende. Zijn zwakste onderdeel, het fietsen, is duidelijk aan progressie on derhevig en ondanks een val („je verspeelt toch vlug een mi nuut en bovendien ben je uit het ritme") klasseerde de 34-ja- rige leraar zich op een negende stek. Bij de dames ging de winst naar Cora Vlot uit het Zuid- Hollandse Berkenwoude. Weijte uit het Brabantse Heerle was de snelste veteraan. Op de achtste triathlon zege vierde Wim van Haperen uit Etten-Leur bij de senioren. Hij lag van begin tot eind aan de leiding voor een opmerkelijk presterende Bas Jasperse uit Axel. Met zijn 15 jaar een talent in deze sporttak. Hij liep met het fietsen (22,5 km) een mi nuut op Van Haperen in, maar moest met het lopen weer 20 se conden prijsgeven. Het bete kende een probleemloze zege bij de junioren. Fons Warrens, voor wie het zwemmen nog steeds de mar telgang van 'kromme Leendert' blijft, haalde het bij de vetera nen, terwijl Ingrid van Assche het damespeloton regeerde. De stichting sportieve recreatie kan terugzien op een geslaagd evenement, ondanks dat men op het laatste moment nog met een probleem te kampen kreeg. Een deel van het fietsparkoers immers werd de vrijdag nog van een centimeters dikke laag 'split' voorzien, waardoor een aantal valpartijen ontstond, waarvan onder meer Jan van de Linde en Cees Nooyens (hij moest de strijd staken) het slachtoffer werdea UITSLAGEN Kwart (950 meter zwemmen, 45 km fietsen en 103 km lopen): 1. Paul de Niet, Den Haag 2.05.47 2. Adrie Flipse, Westkapelle 2.08.08; 3. Arno Rademaker, Breda 2.09.28; 4. Chris de Coocker, België; 2.11.17; 5. Jos Vrolijk, België 2.11.18; 6. Adri Ge- rards, Zierikzee 2.11.43; 7. Mario Willems, Terneuzen 2.12.27; 8. Sj aak de Kok, Lewedorp 2.13.08; 9. Jan van de Linde, Oostburg 2.15.37; 10. Frans Koole, Middelburg 2.16.2; 15. Pierre van Damme, Koewacht 2.20.08. Veteranen: 1. J. Weijte, Heerle 2.17.54; 2. A. van Loon, Nieuw-Lek- kerland 2.18.18; 3. P. Verhaege, Westkapelle 2.20.10; 5. Hans Jas perse, Axel 2.24.29. Dames: 1. Cora Vlot, Berkenwoude 2.29.25; 2. Mia Weijte-Withage, Heerle 2.32.11; 3. Jolanda de Rijke, Terneuzen 3.11.56. Achtste (475 meter zwemmen, 22,5 km fietsen en 535 km lopen): 1. Wim van Haperen, Etten-Leur 1.05.50; 2. Rob Bezemer, Hoek 1.12.29; 3. J. Murre, Terneuzen 1.12.40; 4. L. van Weert, Breskens 1.12.49; 5. P. de Poorter, Axel 1.13.47. Veteranen: 1. Fons Warrens, Sluis kil 1.10.53; 2. Benny Borgt, Koe wacht 1.17.23; 3, Johnny de Marte- laere, IJzendijke 1.21.24. Junioren: 1. Bas Jasperse, Axel 1.07.15; 2. E. Gerards, Zierikzee 1.12.36; 3. Ronny de Martelaere, IJ zendijke 1.14.30; 4. M. van der Sijpt, Koewacht 1.21.47. Dames: 1. Ingrid van Assche, Hoek 1.21.10; 2. Karin Karmelk, Terneu zen 1.26.02 3. Nathalie Zuiderveld, Hoogerheide 1.27.33; 4. Nicole Spruyt, Terneuzen 1.32.25; 5. Sonja de Vleesschouwer, Heikant 1.34.50. -- Titel Keizer Karei, da's ander bier van ImpodraVatvers van vorstelijke klasse. Ongepasteuriseerd, waar door de ongeëvenaarde smaak langer behouden blijft en het bier nauwélijk van tapbier te ondeischei- den is. Keizer Karei is op ambachtelijke wijze brouwen in het biei Limburg met natuurzuiva bronwater. Het bier word minimaal 1 week gej nperaturen tot max. 6°C, en istens 10 weken gelagerd in authentieke lagerkelder. bis jd genomen om Keizer Karei vaardigen. Neem dus ook de m er van te genieten. Op ea e pinksterdag bijvoorbeeld! Van Putten ran onze wielermedewerker taal nieuwelingen, liefhebbers en junioren kregen linke plensbuien te verduren maar desondanks weerden !e meeste renners zich flink. iet was droog toen de ama- eurs hun rondjes aflegden op iet 2300 meter lange parkoers nzij maakten er een boeiende oers van. Anton van Putten gde ervoor dat voor het •de achtereenvolgende jaar titel terecht kwam bij een enner van de WV Zeeland, an Putten kwam in de slot- ise voorop met Peter van 't 'esteinde. Beiden profiteerden an het moment dat een be- aand kopgroepje van vijf een intal renners dubbelde. De ndsprint was enerverend, zij in zij streden Van Putten en in 't Westeinde tot aan de reep, die met minimale voor- irong het eerst werd bereikt oor Van Putten. Edwin Enthoven maakte na I kilometer de eerste opening, ij kreeg gezelschap van Eric ereecken, Frank Gommers en ico van de Klundert. Nog wat ter maakten Kees Vleugel, «fan Kole, Peter van 't West- ndeRuud Havermans, An- n van Putten en Arrold Kur- nk eveneens de sprong. Een leede groep met onder ande- o Karei van Goethem, Robin in Hecke, Peter van de Klun- rt, John de Crom en Rob Bij- nk volgde op korte afstand slaagde er na 55 kilometer in le aan de leiding te komen, 'it de geformeerde hoofd- icht van negentien man ont- ipte kort daarop de zeer ac- ive Eric Vereecken, die John Crom in zijn wiel meekreeg, ik Peter van 't Westeinde, 'ton van Putten en Cees '"gel klampten op tijd aan de goede trein was vertrok- De kopgroep liep uit tot 35 'nden en achter hen pro- 'rden Thijs Fase en Bij vanck wel een jachtgroep te for ten maar tot een sterke te- aanval kwam men niet ■r. Met nog tien kilometer ir de wielen ontsnapten Pe ter van 't Westeinde en Anton van Putten uit de kopgroep op een moment dat diverse ren ners werden gedubbeld. Dit duo bleef uit de greep van de naaste volgers en Anton van Putten triomfeerde in de fel betwiste eindsprint. De junioren maakten er een leuke wedstrijd van. Reeds na 15 kilometer werd het spel op de wagen gebracht door Pa trick van Belzen, Wilfred Raas, Rolf Mobach en Jacky Fortrei. Deze vier koplopers moesten na 40 kilometer het gezelschap dulden van Tonny Moonen en Wilfred Geijs, die een ronden- lange jacht met succes be kroond zagen. De nu gefor meerde kopgroep van zes gaf geen krimp meer, ondanks ver woede pogingen van Jacco Schroevers, die enkele keren in z'n eentje trachtte naar de frontlijn te springen. Met nog 10 kilometer voor de wielen wist Wilfred Geijs uit het kop groepje te ontsnappen, terwijl Tonny Moonen uit de hoofd macht werd teruggeslagen door pech maar later toch nog sterk terugkwam. Solist Wil fred Geijs hield kranig stand tegen de naaste volgers en won de kampioenstitel overtuigend. Fortrei was de snelste van het groepje dat spurtte om de derde plaats. Tonny Moonen kwam in die eindsprint nog ten val. Frank Zoetewei greep op fraaie wijze de titel bij de nieuwelin gen. Al vroeg in de wedstrijd opende hij het offensief. Zoete- Anton van Putten (rechts) blijft Peter van 't Westeinde in de sprint net voor. wei kreeg Onno Hofstee, John Wiskerke en Richard Siereveld mee. Laatstgenoemde moest echter al snel afhaken door pech. De andere drie schroef den onder aanvoering van Zoe tewei het tempo hoog op en wisten het restant van het veld te dubbelen. Frank Zoetewei bleef domineren in de spits en voelde zich zo sterk, dat hij al leen op pad ging. Zoetewei reed de laatste 25 kilometer solo en won dus imponerend. Zijn De drie districtskampioenen bij de junioren. V.l.n.r. Jacky Fortrei (tweede), Wilfred Geijs (eerste) en Ralf Mobach (der de). - FOTO WILLEM MIERAS zusje Mariëtta Zoetewei toonde zich de sterkste bij de dames. Bij de liefhebers raakten Leo de Jonge en Wim Oosse al vroeg op drift. Niek van Belzen zich na een korte jacht bij de leiders te voegen en toen was de strijd beslist. De drie man aan kop kregen in feite geen concurrentie meer en Leo de Jonge eiste de titel voor zich op in de eindsprint. Uitslagen Amateurs: 1. A. van Putten (Oudenhoorn) 100 km. in 2.12.39; 2. P. van 't Westeinde (Biervliet); 3. op 10 sec. J. de Crom (Hoogerhei de); 4. E. Vereecken (St. Jansteen); 5. C. Vleugel (Wemeldinge); 6. op 30 sec. E. Bos (Meerdrecht); 7. N. van de Klundert (Hoogerheide); 8. R. de Vrieze (Goes); 9. T. Fase (Oud Vos- semeer); 10. E. Enthoven (Stekene); 11. P. Mol ('s-rawenpolder); 12. K. van Goethem (Kloosterzande); 13. R. Bijvanck (Sas van Gent); 14. W. de Krijger (Biervliet); 15. C. van de Sande (IJzendijke); 16. C. Schou- wenaar (Goes); 17. R. van Hecke (Sas van Gent); 18. F. Gommers (Philippine); 19. S. Kole (Goes); 20. P. van de Klundert (Hoogerheide). Junioren: 1. W. Geijs (Kwaden- - FOTO WILLEM MIERAS damme) 70 kilometer in 1.58.02; 2. op 33 sec. J. Fortrei (Breskens); 3. R. Mobach (Sluiskil); 4. W. Raas ('s-Heerenhoek); 5. P. van Belzen (Middelburg); 6. T. Moonen ('s-Heerenhoek); 7. op 2.30 M. Mar tens ('s-Heerenhoek); 8. E. Oostdijk (Wolphaartsdijk); 9. J. Schroevers (Arnemuiden); 10. G. Claessens - ('s-Heerenhoek); 11. F. Verbiest (Hulst); 12. M. Pijpelinck (Terneu zen); 13. R. Rabout (Zuidzande); 14. R. Mathijsse (Goes); 15. M. Uitde- wilügen (Oud Vossemeer). Nieuwelingen: 1. F. Zoetewei (Ka- pelle) 50 kilometer in 1.15.04; 2. op 32 sec. O. Hofstee (Middelburg); 3. op 2.40 J. Wiskerke (Kortgene); 4. op één ronde M. van Loo (Middel burg); 5. J. van Cadsand (Westdor- pe); 6. P. van de Vijver (Zuiddor- pe); 7. A. Letterman (Oud Beijer- land); 8. R. Bogaert ('s-Gravenpol der); 9. M. Zaan (Zuiddorpe). Dames: 1. M. Zoetewei (Kapelle); 2. M. Wagenmakers (Oostkapelle). Liefhebbers: 1. Leo de Jonge (Le wedorp) 60 kilometer in 1.28.06; 2. W. Oosse (Middelburg); 3. N. van Belzen (Middelburg); 4. op 12 sec. K. Schroevers (Arnemuiden); 5. F. Meijaard (Wemeldinge); 6. J. Cop- poolse (Middelburg) 7. op 32 sec. K. den Hartog (Biggekerke); 8. D. van Duivendijk (Bruinisse); 9. E. Koets (Biggekerke); 10. P. Eversdijk (Ka pelle). Veteranen: 1. W. Wielhouwer (Sommelsdijk); 2. S. Broersma (Zoutelande). entium 'Dauwendaele' VrijlandsW" Nieuwste editie "Atlas van de Weg". Europa in ruim 400 pagina's. Wegenkaarten,stads plannen, reisinforma tie, winkelw. 49,90- Gratis* t/m 20 juni as. bij aankoop van eep complete bril of uw eerste paar con tactlenzen. Plus natuurlijk onze on overtroffen service en garantie. onze wielermedewerker NSWEERT - Cees Priem op tweede pinksterdag togen streek de bloemen ontvangst nemen. Zeeuw triomfeerde gisteren oe Profronde van Hans- 'rt, waarvoor zich 38 ver ders hadden gemeld, door ieindsprint met gering 11zijn medevluchters Oosterbosch en Henri Jiüers achter zich te houden, genoemd trio maakte het ossende gaatje toen nog ronden moesten worden gd op het 1250 meter Parkoers. De leidersprijs opgestreken door Wim nÜfvooral in de eerste 25 peter nogal wat punten Fde toen hij samen met Mi- Oornelissen en Leon Ne- voorop draafde. De drie rs kregen gezelschap van Maarten Ducrot en Theo Ap peldoorn, maar het kwam niet tot een serieuze uitlooppoging en het peloton rekende de vluchters dan ook snel in. Daarna werden wat spelde- prikken uitgedeeld door onder anderen Cees Priem, Ludo de Keulenaer, Fons van Katwijk, Jan van Houwelingen, Hans Daams, Patrick van Passel en de zeer bedrijvige Wim Arras, maar het peloton verloor deze activisten niet uit het oog. Er kwam dan ook pas wat tekening in de strijd nadat tachtig kilometer waren afge legd. Toen sprongen op het vin- ketouw Jean-Paul van Poppel, Cees Priem, Peter Harings, Bert Oosterbosch, Peter Hoon- dert, Leon Nevels en Frank Pi- rard. Dit zevental kreeg in eer ste instantie niet al te veel ruimte (vijftien seconden) maar nadat Hans Daams, Henri Manders en Jac van der Poel zich ook vooraan hadden gemeld, werd er toch een echte vuist gemaakt en liep de voor sprong op tot een halve minuut. Achter de koplopers trachtte Wim Arras nog wel een tegen aanval op gang te brengen, maar het ontbrak aan de no dige samenwerking zodat het tiental leiders op rozen kwam te zitten. In de slotfase verraste Cees Priem zijn metgezellen in de frontlijn met een flitsende demarrage. Alleen Bert Oos terbosch en Henri Manders waren attent toen Priem alle registers open trok en de ruimte in sprong. De Zeeuw bleek daarna nog genoeg reser ves in petto te hebben om de eindsprint in zijn voordeel te beslissen. Die laatste spurt was enerverend omdat vooral Bert Oosterbosch fel aandrong, maar met enkele centimeters verschil werd geklopt. Onder aanvoering van Leon Nevels kwamen de naaste volgers over de streep en de sprint van het peloton werd gewonnen door de neo-prof Michel Cornelis- sen. Uitslag: 1. C. Priem (Wemeldinge) 100 km. in 2.15.08,2. B. Oosterbosch (Lekkerkerk), 3. H. Manders (Dru- nen), 4. op 10 sec. L. Nevels (Thorn), 5. J. van Poppel (Bosch en Duin), 5. J. van der Poel (Hoogerheide), 7. F. Pirard (Breda), 8. H. Daams (Val- kenswaard), 9. P. Hoondert (Goes), 10. P. Harings (Sibbe), 11. op 35 sec. M. Cornelissen (Amsterdam), 12. H. Kools (Baarie-Nassau), 13. H. Dor- gelo (Nijverdal), 14. M. Ducrot (Middelburg), 15. R. Mackay (De Meern), 16. W. Arras (Belg), 17. L. Boelhouwers (Geleen), 18. A. van Lourie (Aus), 19. A. van Houwelin gen (Zaltbommel), 20. A. Kilpatrick (Aus), 21. A. Sehmitz (WD1), 22. F. van Katwijk (oploo), 23. B. Tilly (Aus), 24. A. Diple (Aus), 25. J. van Houwelingen (Ophemert), 26. H. Baars (Diessenj, 27. H. Boeve (Nij verdal), 28. F. van Bakel (Deurne), 29. P. van Passel (Sas van Gent), 30. L. de Keulenaer (Belg). VLISSINGEN - Het Vlissingse AWOC houdt woensdag 10 juni avondwedstrijden op het kunststof van Baskensburg voor se nioren en A-, B-, C- en D-junioren. De heren-senioren doen een 100, 1500 en 5000 meter en ver springen. De dames hebben naast de 100 en 1500 meter een werpdriekamp (discuswerpen, speerwerpen en kogelstoten) op het programma staan. Voor de visueel gehandicapten staat een 100 meter en verspringen op de agenda. De wedstrijden begin nen om 19.00 uur. GOES - Tijdens atletiekwedstrijden in Goes liet de jeugd van RKHAV weer aardig van zich spreken. Danielle Seegers kwam bij de B-meisjes met een clubrecord naar huis. Dit met de kogel waar ze tot 10.91 meter kwam. Dit was precies één centimeter meer dan het oude record van Jannie Lockefeer. Persoonlijke records waren er voor de pupillen van Piet Lossie en voorts voor Harold Herrewegh bij de B-jongens verspringen met 5.55 meter en op de 100 meter met 12.1. Ivan Beck was goed voor persoonlijke records op de onderdelen kogel met 14.33 en discus met 39.00 meter. Laurenzo Janssens liet eveneens twee persoonlijke records inschrijven. Dit op de 100 meter met 12.4 en de 400 meter met 53.7. KLOETINGE - De A-junioren van de voetbalvereniging Kloe- tinge spelen komend seizoen opnieuw - evenals twee jaar gele den - in de landelijke competitie. Dat heeft die ploeg te danken aan de 2-1-zege in het plaatsings duel tegen Unitas uit Eindhoven. In de beginfase was Unitas de betere ploeg, kwam toen ook op voorsprong, maar bij de pauze was de stand gelijk door een doelpunt van Hans-Jan Verton. Na de hervatting een beter Kloetinge, dat de zege greep door opnieuw een doelpunt van Hans-Jan Verton. TERNEUZEN - PTT Bundeltouw heeft het eigen zaalvoetbal toernooi gewonnen. In een spannende finale werd Deto Jeans met 2-1 geklopt en werd de toernooizege een feit. Door Jan-Willem Leunis kwam het team van de organiserende vereniging op voorsprong, maar nog in dezelfde minuut werd het 1-1 door Leo Zegers. Toen iedereen dacht dat strafschoppen de beslissing zouden moeten brengen, scoorde Ko Simons in de laatste seconden de winnende treffer voor PTT Bundeltouw 1. Dow werd in dit goed verlopen toernooi derde via een 2-1-zege op 't Keldertje. De arbitrale leiding was in handen van Lau Verhage en Frank Lafort. Eindstand: 1. PTT Bundeltouw 1, 2. Deto Jeans, 3. Dow, 4. 't Keldertje, 5. EK Yugo, 6. De Pooter, 7. PTT Bundeltouw 2,8. Gemeente. Van onze atletiekmedewerker MIDDELBURG - Veteraan Piet Vonck en Peter Hamee teman beheersten zaterdag de Middelburgse Nadorstloop over tien Engelse mijlen. Dit in een uiterst zware wed strijd, waaraan de stevige 'zuidwester' een groot aandeel had. De harde wind, die in de Walcherese dreven vrij spel had, zorgde er voor dat de kaarten vlug geschud wa ren. Tot vijf kilometer zocht een groepje van een man of acht nog beschutting bij elkaar. Toen werd het tempo wat op geschroefd en Piet Vonck (de onverslij tbare), Peter Hamee teman en Frank Kooman ble ven over in de spits van de wedstrijd. Drie atleten die zich niet gewonnen gaven aan de natuurelementen. Het werden er twee toen Frank Kooman rond kilometerpaal tien voor aan wegviel. Vonck en Hamee teman bleven tot de slotkilo- meter bijeen, beiden zeker van de zege, maar veteraan Vonck wilde meer. Hij liet Hameeteman achter zich om nog een halve minuut voorsprong bijeen te lopen. Het siert nog maar eens de sport man Vonck, die nog altijd loopt om te winnen. Voor Hameete man betekende het al zijn derde seizoenzege, nadat hij eerder in Halsteren (20 km) en in Spijkenisse een tien Engelse mijlen won. Achter dit duo legde Henk Cijsouw op een derde plaats (in het totaalklas sement op een tweede) bij de senioren beslag. Mare Willaert van RKHAV pakte in dit gezel schap een keurige zevende plaats, daarmee zijn sterk uit slagen in België bevestigend. Bij de dames zegevierde Trij- nie Smeenge zonder problemen in de door haar club Dynamo gehouden wedstrijd. UITSLAGEN Senioren: 1. Peter Hameeteman, Marathon 53.13.4; 2. Henk Cijsouw, Sprint 53.51.0; 3. Albert Karstanje, Dynamo; 4. Jan de Wilde, AV'56 55.15.9; 5. Adri Faes, Dynamo 55.41.6; 6. Jan Guiljam, AV'56 56.26; 7. Mare Willaert, RKHAV 56.29; 8. Wil Zweemer, AV'56 56.55; 9. Piet Wisse, Dynamo 56.548; 10. Henk Westerlaken, Olympia Halsteren 57.24; 14. Henk Hamelink, Schelde- sport 58.57; 15. Wim Roose, AV'56 59.10; 16. Jan Brandenburg, AV'56 59.25; 17. Ad Meijboom, AV'56 59.30; 19. Henk Nieuwdorp, AV'56 1.00.15. Veteranen: 1. Piet Vonck, RKHAV 52.45.6; 2. Ron Abuijs, Dynamo 56.32; 3. Job Matthijsse, Dynamo 57.34. Dames: 1. Trijnie Smeenge, Dy namo 1.00.05; 2. Jopie Daane, Ma rathon 1.05.36; 3. Elly Westerweele, Marathon 1.08.54 Van onze atletiekmedewerker HOOFDPLAAT - Christian van de Wege uit Terneuzen schreef de negen kilometer lange Krabbeloop in Hoofd plaat op zijn naam. uit Oostburg, voor zijn plaats genoot Arno Duysserinck. De organisatoren - de basis school De Hoge Plaat in sa menwerking met AV De Wie lingen - mochten voor hun vierde editie 99 lopers begroe ten, hetgeen voor een vrijdag avond beslist niet slecht te noe men was. Cees Priem: gisteren winnaar in de Profronde van Hans- weert. - FOTO ARCHIEF DE STEM Dat de Terneuzense MTS-scho- lier een aardig stukje kan lopen was bekend, maar dat hij in Hoofdplaat onder meer Piet Westerweele achter zich wist te houden, was een regelrechte verrassing. Van de Weege stoorde zich niet aan gevestigde namen en hield het tempo dusdanig strak, dat iedereen er al vrij vlug af moest. De gedachte van de insi ders dat hij nog zou worden te ruggepakt logenstrafte hij, want de kloof werd alleen maar groter om met een halve minuut voorsprong te finishen op Hulstenaar Ivo de Bruijn. Piet Westerweele moest zich tevreden stellen met een derde plaats. Bij de dames zegevierde Trees Roegiest uit Sas van Gent. Op de 4,5 kilometer ging de zege naar Mare Groosman uit Hoek. Hij hield veteraan Peter Provoost ruim op af stand. De kortste afstand, de twee kilometer, werd gewon nen door Martin van Tilburg Uitslag 2 km: 1. Martin van Til burg, Oostburg 8.37; 2. Arno Duys serinck, Oostburg 8.39; 3. Dennis Nicolai, Breskens 9.05; 4. Hans Ver straten, Oostburg 9.09; 5. Niek Maenhout, Oostburg 9.11. 4,5 km: 1. Mare Groosman, Hoek 14.17; 2. Peter Provoost, Cadzand 14.38; 3. Ivan de Mey, België 15.29; 4. Jacco Dekker, Oostburg 15.50; 5. Herman Vernaeve, België 16.10. 9 km: 1. Christian van de Weege, Terneuzen 30.30; 2. Ivo de Bruijn, Hulst 31.00; 3. Piet Westerweele, Aardenburg 31.04; 4. Marco van der Meulen, IJzendijke 31.27; 5. Adri Versluys, Oostburg 31.33; 6. Robert Vroon, Breskens 31.44; 7. Henk van Tatenhove, Axel 31.44; 8. Michel Calon, Hoofdplaat 32.44 9. Jo de Bruijn, Hulst 32.47; 10. Vincent Ca lon, Hoofdplaat 33.45. Dames: 1. Trees Roegiest, Sas van Gent 35.30.

de Stem | 1987 | | pagina 19