Jeugd actief in toernooien regen teistert internationaal concours hippique axel SPORT Renata Mahu wint zware dressuur AZVV weer winnaar Groot Axel-bokaal Verpoorte 2 promoveert Piet Baart trainer van Groede pE STEM SPORT 5 DINSDAG 9 JUN11987 T2 gelo erkers Thialf oolse schakers ster Anderlecht Beckenham toernooi Leningrad f in Engeland tels en Sanders AXEL - Het internationaal concours hippique van de Ruitersportvereniging Axel kreeg in de Z- klasse paarden, waarin gestreden werd om de fel begeerde NCRV-springtrofee, gistermiddag een voortreffelijk winnaar. Uitslagen L-KLASSE SPRINGEN VOOR MIRJAM DE EEBER T77T Uitslagen NIEUWSOVERZICHT Toernooizege Number One Nipte zege Zeeuws KNVB-team Sluiskil zegeviert Penaltybokaal voor Menue Dow-toernooi voor PTT Wolphaartsdijk succesvol e beroepswielrenner ewonnen. Gölz version, et Gerard VeldschoM eden. 'I ur, 20 minuten en 23 sec 3. Wim Arras (Bel) 0nnr. r (Aus), 6. Hans Daams "k (Oploo), 8. Ron MacWi Appeldoorn (Zegge). er van het in surseance eatiecentrum Thialf gi lijk arbeidsbureau ont rs met een vaste aanstel eters' is de verbintenis 5 juni, niet verlengd. 1 et arbeidsbureau wordt oemd 'een verbetering Omdat er tijdens de nten worden georganisj ens de bewindvoerder van deze medewerkers k ~n van wie het contract llo. De oud-directeur van bond was sinds septem en bij het commerciële i landse schaakkampioen an de Europa Cup niet rampioen Legion Warschat an Timman als Viktor Ko: met 9-3 gewonnen. Zo leverde een overwinning igterink aan het vijfde i» grootmeester en Poolse k; loting plaats voor de twet rt naar de Sovjet-Unie te ekken als een uit-wedstr loeg van de Sovjet-Unie. Edberg mag dan vroegtjj nse titelstrijd, voorlopig jj p Wimbledon, wereldranglijst won zaten ester. In de finale zegevie n van Zuidafrikaanse orig tefan Edberg (Zwe) - Kevin C halve finales: Julie Richard -m Steinmetz (VSt) - Elise Bui Steinmetz 4-6 6-2 6-2. e voetbalinternational Pat t naar landskampioen Am verdediger tekende zondag rde aanwinst van Anderle essi en de Fin Ukkonenen nam. erikaan Scott Davis, die ii anse tenniskampioenschap 'el Schapers, heeft zondag p zijn naam gebracht. In da an Danie Visser met 6-36-" 1: Scott Davis (VSt) - Danie V -1: Barbara Potter (VSt) - Al belspel: Rosalyn Fairbank/W! e (HKo/Jap) 6-2 6-2. Vaganjan heeft het interna grad (categorie 14) op zijn re e laatste ronde tegen Romani achtervolgers, r (Eng) - Goerevitsj (Sov) 1-0 Vaganjan - Romanisjin (Sov) -V2, Toekmakov (Sov) - Nikolic 2. Goerevitsj 7, 3. Georgiev, Nik v 6,8. Andersson, Chandler enT eiras en Torre 4 igaut is als vierde renner pos et gebruik van verboden stirr an Engeland, die op 30 mei af na de laatste etappe. In zijn troffen van cafeïne. Eerder vi or de Brit Mark Walsham is Scharmin. ~erde kwalificatie-wedstrijd de Belgische plaats Schoten erlandse deelnemer. Met 01)' -. Annemarie Sanders werd t belangrijkste onderdeel inS Christine Stuckelberger, 4 t voor bleef. Van onze sportmedewerker IgAS VAN GENT - In het Lïiksterweekeinde werden \L enkele toernooien voor L jeugd gehouden. De eind- [.gultaten zijn samengevat I ju het volgende overzicht. KOEWACHT - De jeugdafde- Lg van de voetbalvereniging Koewacht hield een groot toer- l.joi voor C-junioren, D-, E- en Ir.pupiUen. Eindstand C-ju- Loren: 1. Axel, 2. St.-Gillis, l< gt.-Niklaas, 4. FC Stekene, IjSLV Zelzate, alle België; 6. koewacht. Drpupillen: I. St.-Gillis, 2. 't Straatje Ste kene, 3. FC Stekene, 4. Dau- wendaele, 5. SK De Klinge, 6. Koewacht. E.pupillen; L SK De Klinge, 2. SLV Zelza te, 3. RIA, 4. Graauw, 5. Koe wacht, 6. 't Straatje, 7. FC Stekene, 8. AZW. F-pupil- len: 1. Koewacht 1, 2. Koe wacht 2, 3. SK De Klinge, 4. SK Stekene, 5. Dauwendae- le, 6. RIA, 7. STEEN, 8. AZW. CLINGE - De jeugdafdeling van de voetbalvereniging Clinge hield een groot twee daags internationaal toernooi met een sterke bezetting. Vooral de jeugd van Volendam en van het Franse Soissons maakte een sterke indruk. Eindstand B-junioren: 1. Volen dam, 2. Soissons, 3. Braintree, En geland; 4. Clinge, 5. St-Niklaas, België; 6. Beerse Boys, Middel- beers. C-junioren: 1. Lokerse, Bel gië; 2. Volendam, 3. Soissons, 4. Braintree, 5. Clinge, 6. St-Niklaas, 7. Tourcoing, Frankrijk; 8. Beerse Boys. D-pupillen: L Volendam 2. Soissons, 3. St-Niklaas, 4. Brain tree, 5. Clinge. E-pupiilen: 1. Vo lendam, 2. Soissons, 3. St-Niklaas, 4. Lokerse, 5. Clinge. De fair play- cup was voor het Belgische Loker- GOES - De jeugdafdeling van de voetbalvereniging SSV'65 liet de B- en C-junioren en de D-, E- en F-pupillen in actie komen. Eindstand B2-junioren: 1. SSV'65, 2. Kapelle, 3. Kloetinge B3, 4. Colijnsplaatse Boys BI. ra-ju nioren: 1. Walcheren, 2. Yerseke, 3. Kapelle, 4. SSV'65,5. Colijnsplaatse Boys Cl. D-pupillen: 1. SSV'65, 2. Kapelle, 3. AZW, 4. Kloetinge, 5. SNS. E-pupillen: 1. Walcheren, 2. Kapelle, 3. Yerseke, 4. SSV'65, 5. Apollo. F-pupillen: 1. Kapelle, 2. Walcheren, 3. SSV'65, 4. Kloetinge, 5. Lewedorpse Boys. S HEER ARENDSKERKE - Bij de voetbalvereniging 's- Heer Arendskerke was er een toernooi voor B- en C-junioren en D- en E-pupillen. Eindstand B-junioren: 1. 's-Heer Arendsker ke, 2. Cortgene, 3. Heinkenszand. C-junioren: 1. Amemuiden, 2. Hoe- dekenskerke, 3. Heinkenszand, 4. 's-Heer Arendskerke. D-pupillen: 1. Bevelanders, 2. Borsele, 3. 's- Heer Arendskerke, 4. Heinkens zand. E-pupillen poule 1:1. Kapelle E2, 2. 's-Heer Arendskerke El, 3. Cortgene El, 4. Goes El. Poule 2:1. Goes E2, 2. Kapelle E3, 3. 's-Heer Arendskerke E2, 4. school 's-Heer Arendskerke. Simon den Exter slaat toe poor Ton Koomen Niemand minder dan Simon den Exter, een man met ruime internationale ervaring, schreef dit hoofdnummer inAxel op zijn naam. zijn paard Tristan E, waarmee de bekende instruc- uit Kortgene in Polen al furore maakte op een 1.60 me- Vr-parkoers, schakelde Den ir, een paardesportman pur-sang zijn concurrenten uit. Den Exter onderstreepte daar- zijn geweldige vorm van dit moment. Het was overigens toch op vallend dat in Axel op het rwaar verregende parkoers - puur pech voor de organise rende Ruitersportvereniging Axel, die alles zoals gewoonlijk weer puik voor elkaar had - jat de mannen die in Polen, in lwno, waar enkele weken gele den werd deelgenomen aan een iwaar bezet internationaal toncours hippique, op de voor- id traden ook in Axel de toon aangaven. Zo reed met veel bravoure achter opper machtige Simon den Exter nie mand minder dan Eric Swage- ers uit het Brabantse Hoo- gerheide - in lwno goed voor een zevende plaats op het ere- platform - naar een voortreffe- tweede plaats met Vail- liant S. Met zijn tweede paard Saporro finishte Swagemakers als vierde. De enige die zich in dit'Poolse' geweld kon mengen was de Belg Luc Tilleman met Tempo van Broeder Isidoor, die zich naar de bronzen plak kon rijden. Het was zonder meer jam mer dat de mannen in Axel Pluvius ruimschoots wer- bedeeld. Op het schitte rende ruitersportterrein aan de Boslaan, waar normaal enkele duizenden paardesportenthou- siasten hun plaatsje vinden, was het nu aanzienlijk rusti ger. Gelukkig voor voorzitter Marinus Murre en zij equipe is de bodem van de kas nog lang niet in zicht en kunnen de Axelse ruitersporters een fi nanciële tegenslag gemakkelijk aan. In de M-klasse springen paarden was er een geweldig goede prestatie van Miranda de Jonge met Norano te noteren. De Breskense amazone finishte net achter sterke Anja Gant met Bianca van Saeftinghe. In de Z2-dressuur klasse paarden was de eerste plaats van Renata Mahu met Vumona van De Honteruiters van op vallend niveau. Zij zegevierde zaterdag ook al in Hulst en liet kleppers als Doeska Delfos met Amazone van Scheldestad; routinier Kees Steendijk met Boy van Walcheren en Lieveke Goossens van de organiserende vereniging met Silven fluitend achter zich. Lieveke Goossens boekte overigens wel succes in de M2-dressuurklasse met haar paard Daktarie, een klasse waarin zij Mia Cambier voor bleef, haar clubgenote. Bijzonder aantrekkelijk was het omlijstingsprogramma met het optreden van IJsbrand Chardon uit Schipluiden, die met zijn tienspan de handen van het publiek veelvuldig op elkaar kreeg. Zo ook de muzi kale omlijsting door Country Meindert. Simon den Exter met Tristan E, de geroutineerde ruiter uit Kortgene op weg naar de over winning in de strijd om de NCRV-springtrofee in de Z-klasse paarden in Axel. - foto de stem/cor j. de boer Afdelingsdressuur viertallen paarden: 1. De Paardebloem, Kloe tinge; 2. Sint Hubertus, Wachtebe- ke; 3. De Oranjeruiters, Axel. Af delingsdressuur achttallen pony's: 1. Oranjezon, Vrouwenpolder; 2. Schouwse Ruiters, Dreischor; 3. De Kleppertjes, Axel. Afdelingsdres suur achttallen paarden L-klasse: 1. De Oranjeruiters, Axel; 2. De Zwinruiters, Nieuwvliet. M/Z- klasse: 1. Broeder Isidoor, Vrasene; 2. Oranjezon, Vrouwenpolder; 3. Tassijnsridders, Haasdonk. Ll- dressuur pony's ring 10: 1. Elise van Doorne met Westside Murielle, Schouwse Ruiters; 2. Carolien Abrahamse met Laika, Oranjezon; 3. Tina Wetselaar met Linda, Vroonruiters. LI-dressuur pony's ring 3: 1. Sheila van Troost met Annabelle, Luctor et Emergo; 2. Janet van der Wekken met Has san, Schouwse Ruiters; 3. Mascha de Maat met Diana, Honteruiters. L2-dressuur pony's ring 4: 1. Mo nica Maljaars met Baron, Oranje zon; 2. Annique Jakobsen met Ra- mona D, Oranjezon; 3. Carolien de Feijter met Edain, Luctor et Emer go. M-dressuur pony's ring 5: 1. Wendy Hendrikse met Romano H, De Kleppertjes; 2. Astrid van der Veer met Machmoed, Burghtrui- ters; 3. Jeannet Tramper met Tra der, Noord-Beveland. L2-dressuur pony's ring 6A: 1. Marian Volkers met Udo, Gouwe Reyers; 2. Saskia van Munster met Sparky, Schelde stad; 3. Liesbeth van de Velde met Molly, Zuid-Beveland. Z-dressuur pony's ring 6B: 1. Simone Stahlie met Maby, Noord-Beveland; 2. Sandy den Exter met Sapai, Noord-Beveland; 3. ex aequo: Ni- colette Stahlie met Diamond, Noord-Beveland en Elianne de Feijter met Bres, Luctor et Emer go. Ll-dressuur paarden ring 7: 1. Joke Nijsse met Arminda, Zuid- Beveland; 2. Nina de Leeuw met Werda, Noord-Beveland; 3. Carine Alexander, Tassijnsridders. Ll- dressuur paarden ring 8: 1. Jaco- lien Schouwenaar met Rambo, Paardebloem; 2. Jacqueline Over- beke met Zomocia, Oranjezon; 3. Mevrouw Aan de Wiel met Wizard, Honteruiters. Ll-dressuur paar den ring 9: 1. Sylvia Stoffels met Bolivia, Zwinruiters; 2. Jan Bras ser met Urban, Vroonruiters; 3. Irene Vleminkx met Dorex, Tas sijnsridders. L2-dressuur paarden ring 10:1. Trudy Bom met Urgent, Oostburg; 2. Francisca Bakker met Amber Zuid-Beveland; 3. Arianne Hanse met Vital, Schouwse Rui ters. L2-dressuur paarden ring 11: 1. Carla Haak met Szubza, Oranje ruiters; 2. Elina Quartel met Wo- linda, Oranjezon; 3. Miranda de Jonge met Norano, Zwinruiters. Ml-dressuur paarden ring 12: 1. Vivianne Thijs met Oedse, Luctor et Emergo; 2. Marleen de Vriend met Planet, Oranjeruiters; 3. Raf de Cleene met Velasco, Broeder Isidoor. Ml-dressuur paarden ring 13: 1. Annelies Breure met Revan che, Oranjeruiters Willemstad; 2. Ingerli Vroon met Valentijn, Westelijk Schouwen; 3. Marjan Maljaars-De Nooyer met Waldo, Gouwe Reyers. M2-dressuur paar den ring 14: 1. Lieveke Goossens met Daktarie, Oranjeruiters; 2. Mia Cambier-De Feijter met Ur- sus, Oranjeruiters; 3. Nicole Vos met Tramenta, Oranjezon. Z2- dressuur paarden ring 15B: 1. Ra- nata Mahu met Vumona, Honte ruiters; 2. Doeska Delfos met Ama zone, Scheldestad; 3. Kees Steen- dijk met Boy, Zuid-Beveland. Zl- dressuur paarden ring 15A: 1. Arne Lauret met Uitlanda, Zwinruiters; 2. Marleen van Doesselaar met Pe gasus, Zwinruiters; 3. Adrie Rui- saard met Target, Zuid-Beveland. L-springen pony's categorie C: 1. Nanda Dey met Sabine, Honte ruiters. L-springen pony's catego rie D: 1. Suzette Jacobsen met Ax- keen, Oranjezon; 2. Monica Mal jaars met Baron, Oranjezon; 3. Mare Timmerman met Telstar, Oranjezon. M-springen pony's ca tegorie D: 1. Jan Martens met Nancy S, Zwinruiters; 2. ex aequo Eline Struyk met Pascal, Schouwse Ruiters; Leontien Vermeulen met Till's Jippie, Haringruiters en Astrid van der Veer met Mach moed, Burghtruiters. Z-springen pony's categorie D: 1. Esther van Westen met Astrid, Walcheren; 2. Maja Beun met Ronny-Mayor, Oranjezon; 3. ex aequo Elianne de Feijter met Bres, Luctor et Emergo en Nina de Leeuw met Shariff, Noord-Beveland. L-springen paarden: 1, Liane Lenaerts met Vi tesse, Saeftinghe; 2. Kees Visser met Sigini, Gouwe Reyers; 3. Ste fan de Vetter met Wonny-H, Hulst. M-springen paarden: 1. Anja Gant met Bianca, Saeftinghe; 2. Mi randa de Jonge met Norano, Zwin ruiters; 3. Luc Tilleman met Wher- wolf. Broeder Isidoor. Z-springen paarden om NCRV-springtrofee: 1. Simon den Exter met Tristan E, Noord-Beveland; 2. Eric Swage makers met Valliant S, Tilburgse Rij- en Jachtvereniging; 3. Luc Tilleman met Tempo, Broeder Isi door; 4. Eric Swagemakers met Sapporo, Tilburgse Rij- en Jacht vereniging. O minuten 57,653 seconden (l! km/u), 2. Arnaud Guiot Reynard 33.03,325, 3. Allard (Ned) Reynard 33.12,383, 4. Alcorn (GBr) Reynard 33 r 5. Peppo Glockner (Zwi) 1 33.20,497,14. Nico VersteegM 2 Reynard 34.20,596; stand races: 1. Paul Warwick (G' punten, 2. Alcorn 25,3. Guiot' Jarvilehto 22,5. Kalff 18. Sports 2000, NK: 1. Zwolsman (Zaandam) 22.15,558 (137.53 km/u), 2. Vollenberg (St. Anthonis) 1.50,865, 3. Huib Ondersta! Haag) Tiga 22.32,547. M Toerwagens, groep A, NK: 2500ce: 1. Jeroen Hin (Ha» Holden 20.11,348 (151.63 knvjj 2500cc: 1. Arthur van (Helvoirt) BMW 19.56,039 km/u); tot 1600cc: 1. Mike V» Raadt (Zandvoort) 21.52,465 (139.95 km/u). Formule Ford 1600, NK e® lux: 1. Karl Frahm (Bel Diemen 21.27,017 (142.72 kJJ' Peter Wuyts (Bel) Van 21.40,014, 3. Piet Bom (Bemmel) Mondiale. Toerwagens groep N, NK-' 1: 1. Arie Ruitenbeek ('s land) Ford 22.59,617 (133.14 2. Henny Hemmes (Den Ford 23.16,868, 3. Gerrit vr wen De Meern) BMW/ divisie 2: 1. Frans Vörös voort) BMW 24.08,149 km/u), 2. Frank Eglem BMW 24.17,352, 3. Fred (Heerhugowaard) Austin 24.21,623; divisie 3: 1. Stam (Soest) Renault divisie 4: 1. Berend Kapteyn (Zandvoort) 23.32,211. Toyota, NK: 1. Jan Van onze fcardesportmedewerker ksi ScK (Baarn), 2. John Postmaa menie), 3. John Vos (Linun^ De beste drie van de Z-klasse "ierde plaats), Peter Kommers springen in Hulst. Van links naar rechts: Eric Swagemakers eerste en tweede stek) en Tanja van Malsen (derde plaats). - foto erik ossewmrde. Di« uw®® T - Op het knusse ®ersportterrein aan de Waterstraat in Hulst hield landelijke rijvereniging Ponyclub Hulst een bij- »tider geslaagd concours Ippique voor paarden. de Z-klas werd springsport topklasse geleverd. In de manche bleven de Bra- a springcombinaties /eind op het ontworpen en Sbouwde parkoers van Hans 'tinbergen uit Heinkenszand. Simon den Exter met Tristan w Kortgene, Lenet Sandee iet Thyfoon van Noord-Beve- to, Harold Cornelissens met tori van Hulst, Luc Cornelis- ®s met Vazal van Hulst en 'dy den Exter met Orkaan Normandie moesten afha- :n- Zij hadden allen één of ®er balken naar de bodem ge- «rst lantse van» a» »an CA oeb ei_ Sandv trokken. Er ontstond daarna een ware veldslag in de barrage om de vorstelijke geldpremies die te wachten lagen. In deze felle strijd om de pegulanten zege vierde Peter Kommers met Urist en Oelewapper van Prins Karei, vóór Tanja van Malsen met Winsor, eveneens van Prins Karei en Eric Swagema kers met Vaillant S van de Til burgse rij- en jachtvereniging. Peter Kommers: „Bijna altijd breng ik Oelewapper als laat ste uit in de barrage. Wat dan met Urist fout is gegaan, ver betert Oelewapper, want wat ik ook van hem vraag hij doet het en hij kan het." Een fraaie prestatie in de L- klasse springen werd geleverd door Mirjam de Feber met Ver- ano van De Vossereyers. De amazone uit Absdale reed zich in fraaiue stijl naar de over winning in deze categorie. Renata Mahu met Vumona van De Honteruiters debu teerde in de Z2-dressuurklas. Bij haar eerste optreden sloeg de 19-jarige zieken verzorgster uit Kloosterzande ongenadig toe. Zij pakte met 121 punten het oranjelint, vóór routinier Kees Steendijk met Boy van Noord-Beveland, die welis waar eveneens 121 punten scoorde, maar de algemene in druk was minder goed dan bij Renata Mahu. Lieveke Goos sens met Silven van de Axelse Oranjeruiters pakte met 120 punten de derde stek. Een schitterend en goed georgani seerd concours hippique voor paarden in Hulst, waar zater dag 13 juni eenzelfde uitgave volgt, maar dan voor ponyrui- ters. Lenet Sandee in actie met Thyfoon in de Z-klasse sprin gen. De sympathieke amazone uit Wolphaartsdijk slaagde er net niet in zich te plaatsen voor de barrage. fotoerikossewaarde. Ll-dressuur ring 1: 1. Carla Haak met Zsuzaa, Oranjeruiters; 2. Sil via Stoffels nmet Bolivia, Zwinrui ters; 3. Rianda Walhout met Or chidee, Haringruiters. Ring 2: 1. Han Wattel met Ulana, Oranjezon; 2. Sandy den Exter met Vandago, Noord-Beveland; 3. Arthur van Loon met Sunny Boy, Prins Karei. L2-dressuur: 1. Trudy Bom met Urgent, Oostburg; 2. Annet Quist met Pelopidas, Zwintruiters; 3. Trudy Dekker met Sandra, Ha ringruiters. Ml-dressuur: 1. Vi vianne Thijs met Oedse, Luctor et Emergo; 2. Mare Broodman met Thelma, Zwinruiters; 3. Hannie den Exter met Sevenum, Noord- Beveland. M2-dressuur: 1. Mia Cambier met Ursus, Oranjerui ters; 2. Mirjam de Feber met Vera- no, Vossereyers; 3. Kees de Visser met Thoran, Gouwe Ryers. Zl- dressuur: 1. Ajet Bimmel met Pro minent, Zwinruiters; 2. Adrie Rui- saard met Target, Zuid-Beveland. Z2-drssuur: 1. Renata Mahu met Vumona, Honteruiters; 2. Kees Steendijk met Boy, Zuid-Beve land; 3. Lieveke Goossens met Sil ven, Oranjeruiters. Afdelingsdres suur viertallen: 1. Oranjeruiters, Axel. Achttallen: 1. Oranjeruiters, Axel. B-dressuur ring 1: 1. Her- mien Merck met Anade, Zwinrui ters; 2. Theo Perdaen met Leval, Zwinruiters; 3. Inge Aarnoutse met Betrichta, Scheldestad. Ring 2: Jan Noordhoek met Vlegel, Noord- Beveland; 2. Carolien Huyssen met Sanspeur, Zuid-Beveland; 3. Mi randa de Jonge met Ammador, Zwinruiters. Mennen B-klas: 1. Arjan Provoost met Victor, Oran jezon. L-klas: 1. Anita Timmerman met Saskia, Westelijk Schouwen. M-klas: 1. Anneke Louwerse met Dephyr, Scheldestad. Z-klas: 1. Adrie Louwerse met Zephyr, Scheldestad. B-springen: 1. Mi randa de Jonge met Ammador, Zwinruiters; 2. Arthur van Loon met Sunny Boys, Prins Karei; 3. Sandy den Exter met Vandago, Noord-Beveland. L-springen: 1. Mirjam de Feber met Verano, Vos sereyers; 2. Frank Dieleman met Zolden, Oranjeruiters; 3. Simon den Exter met Domingo, Kortgene. M-springen: 1. Inge Quist met Wagner, Zwinruiters; 2. Tanja van Malsen met Inter Mossel, Prins Karei; 3. Tanja van Malsen met Santa Fleur, Prins Karei. Z-sprin- gen: 1. en 2. Peter Kommers met Oelewapper en Urist, Prins Karei; 3. Tanja van Malsen met Winsor, Prins Karei, 4. Eric Swagemakers met Valliant S, Tilburgse Rij- en jachtverenging. Van onze sportmedewerker AXEL - Het debuut van Verpoorte 2 in de ZVA- competitie is geslaagd te noemen. In het duel tegen Broomchemie behaalde het de laatste twee punten die nodig waren om kampioen te kunnen worden in de tweede klas. Dat Verpoorte 2 de sterkste formatie was in de tweede klas, werd al veel eerder duidelijk. Broomchemie kon dan ook te weinig weerstand bieden om het kampioenschap nog wat uit te stellen. Via doelpunten van Benny Cortvriendt (2x), Piet Gans en Wim van Gink won Verpoorte 2 met 4-0, nadat het eerder in de week al met 7-1 van Marine Service had gewonnen. In de eerste klas is de titel strijd nog in volle gang. De beste papieren zijn hier in han den van HCG. Een formatie die afgelopen week van Dieleman won met 5-2. Uitslagen eerste klas: Ratjetoe- Den Hamer 4-2, Moy Fa-Wapen van Axel/Kesbeke 10-2, De Pooter- Primus/PIuym 3-4, Number One- Reizende Man 2-5, Le Feber- Groovy 2-10. Tweede klas: Wilton- Bliek en Vos 3-7, Kerckhaert-Eeu wige Lente 1-3, Cito-De Meyer 5-3, La Bourse-Haak 3-4, Moy Fa 2- Van Alten 4-3, Markt Boys/ Schoot-De Maayer 1-16. Stand eerste klas: HCG 23-38, Groovy 21-30, De Pooter 23-28, Ratjetoe 21-27, Le Feber 23-27, Moy Fa 22-26, Disco Love 21-25, Pri mus/Pluym 22-25, Number One 22- 22, Groosman/Smulders 22-19, Dax 22-16, Dieleman 24-15, Reizende Man 21-13, Den Hamer 22-11, Wa pen van Axel/Kesbeke 24-10. Tweede klas: Verpoorte 2 26-49, De Maayer 26-39, Bliek en Vos 24-37, Eeuwige Lente 23-31, Marine Ser vice 26-28, Broomchemie 25-27, La Bourse 22-26, Wilton 26-25, Moy Fa 2 27-23, Cito 26-21, Van Alten 27-19, De Meyer 25-17, Kerckhaert 25-17, Haak 26-15, Markt Boys/ Schoot 26- 5. HULST - Het zaalvoetbalteam van Disco Number One heeft het vijfde The Movies-toernooi gewonnen. In de finale bleef de Axelse equipe na een 2-2-eindstand baas over medefinalist The Movies via strafschoppen. Op de derde plaats eindigde Shing Garden, vóór De Smickel, Den Hamer, Pierrot, 't Polderken en Smit. Topscorer werd Hans Bakker van Number One met zeven doelpunten. Opvallend tijdens dit door de arbiters Machiel van Heeze, Johnny Mc Taggert en Edy Bogaert geleide evenement, was het grote aantal bezoekers. Zowel de tribune in sporthal Den Dullaert als café The Movies van de organiserende vereni gingen, waar de bekers werden uitgereikt, was voortreffelijk bezet. ROCHESTER - Het Zeeuwse KNVB-team heeft in het Engelse Rochester het Midway Area Sunday Football League-team met 1-0 verslagen. Een nipte zege, die pal na rust tot stand kwam via een treffer van Clinge-speler Boudewijn van Craenenbroeck. De trip naar Engeland behoort de laatste jaren tot een geani meerd uitstapje van de Zeeuwse selectie. Een uitstapje dat vrijdagavond begon met de inscheping op de boot richting Sheerness. Vanuit deze Engelse kustplaats werd koers gezet naar Rochester, zo'n tien kilometer van Londen. In deze plaats werden de Zeeuwen welkom geheten door de vrouwelijke burgemeester, die in een Rolls Royce naar de sa menkomst was gekomen. Na een rondrit door Rochester werd het voetbalterrein opgezocht om tegen het Engelse team te spe len. Een formatie die fel van start ging, maar niet op voor sprong kwam, omdat doelman Jasperse van de Zeeuwse for matie in goede vorm stak. Na een doelpuntloze eerste helft, waarin het Zeeuwse KNVB-team een betere indruk maakte dan de Engelse opponent, scoorde vlak na de hervatting Van Craenenbroeck zoals later zou blijken de enige en winnende treffer. IJZENDIJKE - Sluiskil heeft het traditionele Pinkstertoernooi van de voetbalvereniging IJzendijke gewonnen. Na een aarze lende start ging de ploeg uit het kanaaldorp steeds beter spelen en bleef daardoor het Belgischie Watervliet één punt voor. In feite werd het toernooi al in het eerste duel beslist. Hierin kwamen de latere nummers een en twee uit de eindstand, Sluiskil en Watervliet, tegen elkaar uit. Dit treffen eindigde in een doelpuntloos gelijk spel. Ook tegen Hoofdplaat kwam Sluiskil niet tot scoren, maar wist ook de tegenstander van doelpunten af te houden. Daarna sloeg Sluiskil wel toe. Tegen het organiserende IJzendijke werd met 3-0 gewonnen. In de slotwedstrijd moest kersverse tweedeklasser Breskens verslagen worden wilde de eindzege een feit zijn. Dat lukte op het nippertje. Mark de Kunder nam de beslissende treffer voor zijn rekening, waardoor Sluiskil met 1-0 zegevierde. Eindstand: 1. Sluiskil 6 punten, 2. Watervliet 5,3. Hoofdplaat 4,4. IJ zendijke 3,5. Breskens 2 punten. IJZENDIJKE - Tijdens het Pinkstertoernooi voor standaard teams dat de voetbalvereniging IJzendijke hield, mochten de C-junioren van de deelnemende ploegen in actie komen voor de strijd om de penaltybokaal. Eindstand: 1. Jurgen Menue, Watervliet 5 doelpunten; 2. Niki de Wolf, Sluiskil 4; 3. Peter Maas, Hoofdplaat 4; 4. Serge de Ruijsscher, Bres kens 3; 5. Randal de Jager, IJzendijke 3 doelpunten. TERNEUZEN - Voor het team van PTT Bundeltouw werd het een goed weekeinde. Na de overwinning in het eigen toernooi werd ook het zaalvoetbaltoernooi van Dow gewonnen. In de fi nale bleef het baas over de formatie van Witte/Boussen. Dat gebeurde via doelpunten van Arno van de Bergen en Jaap de Engelsman. Daan Hamelink scoorde tegen voor Witte/Bous sen. Die 2-1-zege was dik verdiend, want PTT kreeg de beste kansen. De derde plaats was voor Dow, dat met 5-1 baas bleef over Bonte Hert. Kevin Jones en Frits Meijer namen allebei twee treffers voor hun rekening en Lucien van de Mark scoorde nummer vijf. De fair play-cup was voor Marine Service en Martin Fleur- baay werd tot beste speler van het toernooi uitgeroepen. De lei ding van de wedstrijden was in handen van William de Pun- dert, Frank Verlinde en Lau Verhage. Het was voor de tweede achtereenvolgende maal dat PTT dit toernooi won en daardoor kan het volgend jaar definitief in bezit komen van de wissel trofee. Eindstand: 1. PTT Bundeltouw, 2. Witte/Boussen, 3. Dow 1,4. Bonte Hert, 5. Beldo'79,6. Corretje, 7. Dow 2,8. Marine Service. KLOETINGE - De voetbalvereniging Kloetinge hield een toer nooi voor veteranen. Winnaar werd Wolphaartsdijk, dat in de finale doelpuntloos gelijk speelde tegen Vitesse uit Breukelen, maar via strafschoppen de eindzege greep. De eindstanden in de poules - alleen de nummers één speelden tegen elkaar voor de toernooizege - waren: Poule A: 1. Vitesse, Breukelen; 2. Robur, 3. Kloetinge A, 4. Zele, België; 5. CW, Rotterdam. Poule B; 1. Wolphaartsdijk, 2. Kloetinge B, 3. ZDR'84, Bergen op Zoom; 4. Colijns plaatse Boys, 5. Erebodegem, België. Van onze sportmedewerker AXEL - AZW is opnieuw winnaar geworden van de strijd om de Groot Axel-cup. Een voetbalhappening waarbij de clubs uit de gemeente Axel betrokken zijn. In de finale wedstrijd werd gemakkelijk gewonnen van Spui met 8-2. Spui had zich verrassend geplaatst voor de eindstrijd. Spui had zonder meer gestunt door Axel, de kampioen van de vierde klas H, onderuit te halen met 2-1. Een verrassing die ge deeltelijk op het conto geschre ven kon worden van een niet op volle sterkte aantredend Axel. Spui toonde veel werklust en voetbalde verdienstelijk tegen de kampioensformatie. Het treffen tussen AZW en Koe wacht eindigde onbeslist in 2-2. Strafschoppen moesten de be slissing brengen en daarin toonde AZW zich juist wat be ter dan Koewacht, dat AZW- doelman Dieleman een penalty zag stoppen. De finale AZW-Spui, op het AZW-terrein gespeeld, gaf in de eerste helft een zich op nieuw knap verdedigend Spui te zien. Na een half uur wees het scorebord 2-2 aan en dat was tekenend voor de tegen stand die Spui bood. De 5-2- ruststand - de wedstrijd was toen al beslist - gaf in feite een ietwat vertekend beeld. Voor hetzelfde geld had Spui op 5-4 kunnen staan. Na de pauze liep AZW, nu zonder al teveel pro blemen, uit naar 8-2. Voor AZW scoorden: Theo Hanny (2x), Gerard Maas (2x), Hans Bakker (2x), Rinus Scheele en Philip Wolfert Voor Spui schoot Ricardi twee keer raak. Het duel om de derde en vierde plaats tussen Axel en Koewacht werd door Axel met 3-1 gewonnen. Nadat Jan van de Broeke voor de pauze in eigen doel had geschoten kwam Axel na rust sterk terug. Ro nald de Visser, Henk Michels en Mels Verhelst scoorden de Axelse doelpunten. Van onze sportmedewerker GROEDE - Piet Baart is de nieuwe trainer van afde lingstweedeklasser Groede. Hij volgt Piet de Koeyer op, die zoals bekend naar Bier vliet vertrok. Baart trainde de afgelopen Vier jaar Heinkenszand. Eerder had hij acht jaar VCK onder ,zijn hoede. In zijn actieve loopbaan stond hij jarenlang onder de lat bij Vlissingen.

de Stem | 1987 | | pagina 17