Vijfde Europese beker voor HGC Basketbalteam ontbeert fortuin Knallende ruzie in ploeg Boifava SPORT AAC negende in Europa Cup atletiek BBE3ZE0B REGEN TEE DE STEM SPORT 4 DINSDAG 9 JUN11987 BARCELONA (ANP) - Eric-Jan de Rooij is re- serve-doelman van Bloemendaal. Trainer-coach Roeland Oltmans heeft de 22-jarige tweede doel man in het seizoen niet één keer gebruikt, tot maandagmiddag in Terrassa, de laatste wed strijd van het seizoen, de finale van de strijd om de Europese beker voor landskampioenen was afgelopen. ROCHE BEDREIGD DOOR SUPPORTERS VISENTINI NIEUWSOVERZICHT Gölz wint Nacht van Hengelo Rotterdam sterker dan Poolse schaken Edberg wint in Manchester Patrick Vervoort naar Anderlecht Scott Davis sterkst in Beckenham Vaganjan wint schaaktoernooi Leningr: Le Bigaut ook positief in Engeland Dressuurpunten Bartels en Sanders IHTOI A UI f ULMULIV ggSTEM SPORT5 AXEL - Het internationa van de Ruitersportverenigi klasse paarden, waarin gei begeerde NCRV-springtro voortreffelijk winnaar. AUTOSPORT T12 WASSENAAR (ANP) - De blijdschap over de vijfde achtereenvolgende zege in het dames-hockeytoernooi om de Europese beker was in de HGC-ploeg nog onver minderd groot. Het bijho rende traantje moest nog steeds worden weggepinkt en de polonaise over de champagnekurken mar cheerde als vanouds. Maar de winst is inmiddels al wel zo gewoon geworden, dat de vreugde meer dan ooit ge- speeld leek. Het wordt van de hockeysters verwacht, dus het gebeurt, maar het kost steeds meer moeite. Het niveau van de finale had daar zeker mee te maken. De tweede helft van het duel tegen de Westduitse kam pioen Blau Weiss Köln kon, en kele momenten daargelaten, maar moeilijk met droge ogen worden aanschouwd. Het bleef dan ook bij één rake strafhoek slag van topscoorster Lisanne Lejeune: 1-0. „Die Westduitse meisjes wa ren zo bang voor ons, dat ze eigenlijk alleen wilden verde digen. Ze begonnen met de in tentie doelpunten te voorko men in plaats van ze te ma ken", verontschuldigde HGC- trainer Tim Steens zich na af loop over het magere gehalte van de slotwedstrijd. De oud international had natuurlijk gelijk, dat voor een sportief hoogstaande finale twee posi tief ingestelde ploegen nodig zijn. Hij ging er echter geheel aan voorbij dat HGC, met zes internationals, er nauwelijks in slaagde de degelijke West duitse defensie te ontregelen, laat staan voor serieuze proble men te stellen. En dat was niet alleen de verdienste van Köln. Toch zou het veel te ver gaan de hernieuwde zege - de beker mag nu in Wassenaar blijven als de regels tenminste goed zijn geïnterpreteerd - als on verdiend te bestempelen. Al leen HGC, dat in de poulewed strijden slechts oefende, had recht de cup aan te pakken van premier Ruud Lubbers. Het evenement maakte voor de zo veelste keer duidelijk, dat het Nederlandse clubhockey, en ze ker de dames, in Europa voor lopig weinig te vrezen hebben. UITSLAGEN Finale: HGC - Blau Weiss Köln 1-0 (1-0) - 30. Lejeune 1-0 (sc); om de derde plaats: Slough - Andizhanka 1-2 (0-2) - 6. Beljalova 0-1 (sc), 22. Bajkoesjeva 0-2, 48. Hobley 1-2 (sb); om de vijfde plaats: Glasgow Western - Portadown 3-0 (2-0); om de zevende plaats: Royal Uccle - San Sebastian 3-1 (1-0). Bloemendaal wint beker Bloemendaal en de organiserende Spaanse club Atletic Terrassa hadden het duel op 2-2 afgesloten en strafballen moesten de beslissing brengen. Toen deed Oltmans een beroep op De Rooij. Een gouden greep. De Rooij deed zijn werk per fect. Hij stopte twee strafballen en omdat Bloemendaal niet één keer miste, werd Bloemendaal de derde Nederlandse hockey club, die de Europa Cup ver overde. Mark Benninga, Floris- Jan Bovelander, Hendrik-Jan Kooijman en aanvoerder Theo- door Doyer pushten perfect van het zeven meter-punt. Met het winnen van de Euro pese finale heeft Bloemendaal alles gewonnen wat er dit sei zoen te halen was. In februari werd de ploeg landskampioen in de zaal, vorige week werd de tweede veldtitel in successie veroverd en het gouden drie luik werd in de buurt van Bar celona voltooid, voor 2400 Spaanse en 100 Bloemendaalse supporters. Vooral in de eerste helft speelde Bloemendaal goed. In de twintigste minuut scoorde Gert-Jan Schlatmann uit de rebound na een strafcorner. De Spanjaarden kwamen vijf mi nuten later op identieke wijze gelijk door een goal van Jaime Escude. Uit de derde Bloemen daalse strafcorner, na uitste kend voorbereidend werk van Martijn van Westerop, schoot Floris-Jan Bovelander de bal keihard op een Spaanse voet. De daarop volgende strafbal was een indicatie wat Terrassa te wachten zou staan indien de normale zeventig minuten geen beslissing zouden brengea Hendrik-Jan Kooijman toonde zijn beheersing op belangrijke momenten, 2-1. Die voorsprong, terecht ge zien het spelverloop, haalde het einde niet Terrassa gebruikte namelijk ook een strafcorner, maar niet volgens één van de talrijke variaties, die waren in gestudeerd. Oltmans had zich degelijk georiënteerd op de Spaanse strafhoekslagen en Cees-Jan Diepeveen, de snelste uitloper, doorzag keer op keer net gevaar. De vierde keer ech ter ging het mis. Diepeveen was weer op tijd, maar via zijn pols ging de bal torenhoog de lucht in. Doelman Heiko Huls- ker keek recht tegen de zon in, verloor de bal uit het oog en kreeg hem vervolgens verkeerd op zijn handschoen, waardoor de bal over de lijn sprong. UITSLAGEN Finale: Bloemendaal - Terassa 2-2 (2-2) 4-1 na strafballen - 20. Gert- Jan Schlatmann 1-1 (sc), 25. Jaume Escude 1-1 (sc), 31. Hendrik-Jan Kooijman 2-1 (sb), 34. Ignasi Es cude 2-2 (sc). Strafballen: Mark Benninga 1-0, Jaime Escude ge stopt, Floris-Jan Bovelander 2-0, Ignasi Escude 2-1, Hendrik-Jan Kooijman 3-1, Jaume Armengol gestopt, Theodoor Doyer 4-1; om de derde plaats: Kampong - Uhlen- horst 3-3 (0-0) 4-1 na strafballen - 41. Fischer (sb) 0-1, 52. Brinkmann 0-2. 54. Tewes 0-3, 56. Smeekes (sc) 1-3, 59. Smeekes 2-3, 68. Vant Hek (sc) 3-3; om de vijfde plaats: Fili Moskou (Sov) - Menzieshill (Sch) 4- 0 (1-0); om de zevende plaats: Royal Rasante (Bel) - Gramma rians (Gib) 3-1 (3-1). Door Jules Spijkers PIRAEUS - De bron van inspiratie, waaruit de Neder landse basketballers op de vijfde dag van het Europees kampioenschap in Piraeus onvermoede krachten opdiep ten, bleek nog altijd niet droog te staan. Maar op West- Duitsland, de tegenstander, bleek het predikaat 'lucky winner' eens temeer van toepassing. West-Duitsland en niet Neder land voegde zich dankzij de 76- 75 zege bij de beste acht ploe gen van Europa. Een luttele de cimeter en een fikse portie Westduits fortuin bleken in dit geval beslissend. Rik Smits, Nederlands enige hoop in bange dagen in de broeierige hal van Piraeus, kreeg twee tellen voor tijd de ondankbare taak op zich de zaak in het voordeel van zijn ineens overijverige ploeg te be slissen. Het bleek dit keer net iets teveel gevraagd voor de 21- jarige Eindhovenaar, die eer der een voor zijn leeftijd op merkelijke kalmte aan de dag had gelegd als hem kansen werden geboden. Toch keurig gelanceerd door aanvoerder Van Helfteren zocht Smits voor zijn cruciale sprongschot steun bij het glas fiber-bord. „Ik wist dat de tijd drong, maar niet exact hoeveel seconden ik nog had", blikte de onfortuinlijke Smits even later terug. „Achteraf bezien had ik misschien beter nog een stap naar het bord kunnen maken en de bal doordunken of zo een persoonlijke fout uitlokken." Maar wat is wijsheid als de tijd zo dringt en de tegenstan der zijn reuzen Behnke (ook 2.21 m), Welp en Gnad (beiden 2.10 m) gemobiliseerd heeft om het 'lange gevaar' te bezweren? Via de doorzichtige plaat ach ter de basket stuiterde de bal van de ring af. Weg dus zege en weg ook Nederlands hoop op een verrassend happy-end in Piraeus. De partij tegen de stugge Westduitsers bleek later beslis send voor de bezetting van de vierde plaats in groep B. De concurrenten Israël en Tsje- choslowakije verloren hun partijen van Polen en Italië, zo dat Nederlandse winst meteen een plaatsje had opgeleverd in het hoofdtoernooi. Dat Harre wij ns equipe daarin gedoemd was te fungeren als speeltje voor de veel beter bemande topteams, zoals gisteren op de rustdag de uitkomst van een oefenpartijtje tegen het sterke Joegoslavië ten overvloede be wees, kon de teleurstelling in het Nederlandse kamp nauwe lijks temperen. Het verlies was bepaald eer voller dan dat de tamme en snel uit het lood geslagen Ne derlanders zich de dag ervoor door de ervaren Tsjechen aan lieten smeren (89-108). Toen Harrewijn alle reden had de nukkige Kuijpers van alles te verwijten en schutter Smits (30 punten) in de aanval alleen wat steun vond bij Chris van Din- ten (12) en Ronald Schilp (10), de rijkelijk timide nieuwkomer bij Nashua. UITSLAGEN Zaterdag Groep A: Frankrijk - Roemenië 95-83 (46-47), Joegoslavië - Spanje 94-76 (54-36), Griekenland - Sovjet- Unie 66-69 (37-30). Groep B: Tjechoslowakije - Neder land 108-89 (48-40), West-Duitsland - Polen 90-86 (43-48), Italië - Israël 99-78 (56-41). Zondag Groep A: Joegoslavië - Roemenië 120-78 (69-43), Sovjet-Unie - Spanje 104-88 (45-51), Griekenland - Frankrijk 82-69 (38-38). Eindstand: 1. Sovjet-Unie 5-10, 2. Joegoslavië 5-8, 3. Spanje 5-8, 4. Griekenland 5-8, 5. Frankrijk 5-6, 6. Roemenië 5-5. Groep B: Nederland - West-Duits land 75-76 (45-36), Polen - Israël 83- 77 (43-45), Italië - Tsjechoslowakije 90-66 (48-40). Eindstand: 1. Italië 5-10, 2. West- Duitsland en Polen 5-8, 4. Tsjecho- Slowakije 5-7, 5. Nederland en Is raël 5-6. Bloemendaal viert feest na het behalen van de Europese beker. FOTO ANP MILAAN (ANP) - De he- renploeg van AAC uit Am sterdam is dit weekeinde in Milaan als negende geëin digd in de strijd om de Europese beker voor club teams. Racing Club de France uit Parijs verde digde in Italië met succes de Europa Cup. Vorig jaar de den vijftien teams mee aan het toernooi, AAC werd toen achtste. Dit jaar was het veld uitgebreid tot twintig, waardoor de ver richting van de Amster dammers relatief beter is te noemen. De beste persoonlijke verrich tingen van AAC kwamen in Milaan in handen van de ver springer Emiel Mellaard en de steeple-specialist Hans Koele- man, die beiden op hun onder deel als derde eindigden. Mel laard sprong op de eerste dag 7 meter 90 centimeter ver en vol deed daarmee aan de B-limiet voor de wereldtitelstrijd in Ro me. Koeleman liep zondag op de drie kilometer hindernisloop 8.33 minuten, en bleef daarmee bijna een seconde verwijderd van de B-limiet voor Rome. De atletes van atletiekvereni ging AVR uit Rotterdam zijn zaterdag in Como als dertiende geëindigd in de strijd om de Europa Cup voor landskam pioenen voor dames. Winnaar werd de Westduitse kampioen Bayer Leverkusen, dat een ruime voorsprong had op het Italiaanse GS Snia. Tineke Hidding en Cor Troost hebben in Heerhugowaard de Nederlandse meerkamptitels veroverd. Hidding won op haar thuisbaan de zevenkamp, voor Marjon Wijnsma en Esther Schouten. Cor Troost, vorig jaar nog juniorenkampioen van Nederland, greep bij de af wezigheid van Robert de Wit de winst in de tienkamp. Felix van der Meer werd tweede, Paul Mul derde. De internationale atletiek- elite maakt er een gewoonte van een wereldrecord per weekeinde af te leveren. Na- talja Lissovskaja nam het pinksterweekeinde te baat om het mondiale record kogelsto ten tot twee keer toe te verbe teren. Tijdens de Znamenski Me morial in Moskou reikte de 24- jarige Sovjet-atlete in haar eerste poging tot 22,60 meter. Bij haar vierde beurt kwam Lissovskaja nog drie centimen- ter verder: 22,63. Een verbete ring van haar uit 1984 date rende record met tien centime ter. Het weekeinde leverde een stroom van zeventien beste sei zoenprestaties op. Bij de hoog- spingklassieker in Eberstadt kwam de Zweed Patrick Sjö- berg met 2,36 meter als beste uit de regen. Ook de Ameri kaan Jerome Carter en de Westduitser Gerd Nagel (bei den 2,34 meter) leverden pres taties van niveau. Europees kampioene Stefka Kostadinova uit Bulgarije was in Wörrstadt met 2,06 meter goed voor een seizoentopper. In Aken kwam Kostadinovas landgenote Jor- danka Donkova met lichte te genwind tot 12,56 seconden op de 100 meter horden. Minder dan drie maanden voor het toernooi om de we reldkampioenschappen in Rome werd Maria Pinigina in Moskou de eerste vrouw die dit jaar de 400 meter in minder dan 50 seconden aflegde; 49,87. De Bulgaarse Anelia Noeneva, vorig jaar net voor Nellie Coo- man tweede in Stuttgart, raf felde in de Sovjet-hoofdstad de 100 meter af in 10,92 seconden. Jelena Beljevskaja sprong 7,27 meter ver. Noeneva en Beljevs kaja gaan op de seizoenrang lijst nu de Oostduitse Heike Drechsler vooraf, die in Pots dam tot 10,99 en 7,17 kwam. Op haar beurt werd Noeneva ove rigens in Walnut weer afge troefd dor de Jamaicaanse Merlene Ottey, voor de sprint afstanden in 10,86 respectieve lijk 22,30 seconden nodig had. Van onze speciale verslaggever RIVA DEL GARDA - Onder de don kere wolken tussen de Dolomieten ontstond een ordinaire rel binnen de formatie van Davide Boifava, met als resultaat een spreekverbod voor de negen renners van Carrera. Breukink en Van de Velde profiteerden van de verpeste sfeer. Zoals Breukink de tweede plaats in de algemene rangschik king, op 33 seconden van Roche, ook aan zijn eigen kracht dankte, boekte Van de Velde twee opeenvolgende ritzeges en veroverde hij de paarse trui voor het pun tenklassement. De Giro dreigde aanvankelijk een uit gemaakte zaak te zij a Roche en Visenti- ni, de winnaar van vorig jaar, waren op afstand de sterksten van het peloton. De individuele tijdrit in San Marino leidde de schermutselingen in. Visentini won glansrijk en nam Roche diens rose trui af. In de eerste rit door de Dolomieten sloeg Roche echter toe: zaterdag viel hij twee keer aan, waarmee hij Boifava's woede wekte en van Visentini lichamelijk en geestelijk een wrak maakte. Na de 224 ki lometer van Lido di Jesolo naar Sappada hees Roche zich in het rose, terwijl de zes minuten later binnenkomende Visentini rood zag van uitputting en woede. De koninginnerit van een dag later, 214 kilometer naar Canazei met vijf cols, liet een overijverig aanvallende Visentini zien, die werd gecorrigeerd door Roche en diens Vlaamse knecht Eddy Schepers. De laatste, 206 kilometer lange tocht door de Dolomieten, gisteren naar Riva del Gar- da, was een wapenstilstand, met de sprin ter Vitali als winnaar. Roche legde zaterdag de basis voor zijn comfortabele positie én de herrie in zijn ploeg. De Fransman Bagot was in de eer ste klim gedemarreerd. Met steun van de Italiaan Salvador ging Roche in de tegen aanval. Op de 150ste kilometer hadden de twee Bagot ingehaald. Boifava liet de wa terdragers van zijn ploeg het achtervol gende werk doen om de positie van Vi sentini te beschermen. De Carrera-knechten, met uitzonde ring van Schepers, sleurden tot verbazing van de andere formaties aan de kop van het peloton. Daardoor kwam aan de vlucht van Roche snel een einde. Maar de Ier behoorde met Van de Velde tot de twaalf aanvallers, die vlak na de hereni ging wegsprongen. Weer moesten Visen tini en de zijnen overwerk verrichten, en weer werd Roche terug gepakt. Alle as sistenten van Visentini haakten af. Roche vond Schepers aan zijn zijde. Ondertus sen was Van de Velde gedemarreerd. 's Avonds, in het door journalisten be legerde hotel, spuwde Visentini vuur. Hij eiste het vertrek van Schepers, maar be greep wel dat Roche in de rose trui het machtigst was. Directeur Tito Tacchela van de hoofdsponsor moest hals over kop van zijn woonplaats Verona komen om de ruzie te sussen. Boifava kon niet meer uitbrengen dan: „We willen de Giro win nen, het maakt niet uit met wie". Voor het publiek echter wel. Roche werd de volgende dag onderweg bedreigd, geslagen en geschopt: „Ik was doodsbang. Ik durf nu niet meer aan te vallen, want als ik alleen kom te rijden, duwen ze mij van m'n fiets". In Riva del Garda kreeg Roche een fluitconcert om de oren, zoals hij dat nimmer meemaakte. „Ik beslis binnenkort of ik volgend jaar nog bij Boi fava blijf. Maar de kans dat ik wegga, is erg groot". UITSLAGEN Vijftiende etappe: L Johan van de Velde (Ned) de 224 kilometer van Lido dl Jesolo naar Sappada In 6 uur, 17 minuten en 46 seconden (35£77 km/uur - 20 seconden tijdvergoeding), 2. Toni Rominger (Zwi) op 6 seconden (15 sec.tijdverg.), 3. Flavio Giupponi (Ita) zelfde tijd (10 sec.tijdverg.), 4. Robert Millar (GBr) z.t (5 sec. tijd- verg.), 5. Eric Breukink (Ned) z.i, 6. Marino Lejarreta (Spa) z.t, 7. Pedro Munoz (Spa) z.t., 8. Steve Bauer (Can) op 0.56,9. Roberto Conti (Ita) z.t, 10. Moreno Ar gentin (Ita) 2.t, 11. Mario Beccia (Ita) z.t, 12. Stephen Roche (Ier) z.1, 13. Peter Winnen (Ned) z-t., 14 Ales- sandro Pozzi (Ita) z.t, 15. Phil Anderson (Aus) op 1.25, 16. Franco Chioccioli (Ita) z.t, 17. Eddy Schepers (Bel) z.t, 18. Alberto Volpi (Ita) z.t, 19. Jesper Worre (Den) op 1.38, 20. Claudio Corti (Ita) op 1.49, 46. Guy Nulens (Bel) op 3.24,58. Roberto Visentini (Ita) op 6.50,59. Jean Habets (Ned) s.4. 61. Hennie Kuiper (Ned) op 7.18, 76. Rob Kleinsman (Ned) op 22.43, 77. Martin Schalkera (Ned) z.4, 84 Peter Pietera (Ned) z.t, 12L John Talen (Ned) z.t., 125. Johan Lammerts (Ned) z.t., 133. Henk Lubberding (Ned) z.t, 134 Theo de ïtooy (Ned) z.4,147. Eddy Planckaert (Bel) op 23.55, 148. Jos Lammertink (Ned) z.4,156. Jan Bogaert (Bel) op 2410,159. en laatste Rocco Cattaneo (Zwi) op 46.31. Niet gestart: Giambat- tista Baronchelli (Ita). Opgegeven: Harald Maier (Oos). Zestiende etappe: L Johan van de Velde (Ned), 214 km van Sappada naar Canazei in 6 uur 16 minuten en 28 seconden (met bonificatie 6.16.08), 2. Eric Breukink (Ned) op 2^0 (met bonificatie 6.103), 3. Stephen Roche (Ier) (met bonificatie 6.18.38), 4. Marino Lejarreta (Spa) (met bonificatie 6.18.43), 5, Alberto Volpi (Ita), 6. Joa- ltim Mugika (Spa), 7. Roberto Visentini (Ita), 8. Pedro Munoz (Spa), 9. Flavio Giupponi (Ita), 10. Robert Millar (GBr), 11. Peter Winnen (Ned) zelfde tijd als Breukink, 12. Moreno Argentin (Ita) op 2.24 (Argentin eindigde als tweede, maar werd naar de twaalfde plaats terug gesteld met vier strafseconden, omdat hij bergop ge duwd was), 13. Eddy Schepers (Bel) op 2.24,14. Franco Chioccioli (Ita) op 2.34,15. Mario Beccia (Ita), 16. Jean- Claude Bagot (Fra) zelfde tijd als Chioccioli, 17. Ales- sandro Pozzi (Ita) op 3.25,18. Roberto Conti (Ita) zelfde tijd, 19. Jesper Worre (Den) op 3.27, 20. Fabrizio Van- nucci (Ita), 21. Phil Anderson (Aus) zelfde tijd, 65. Hen nie Kuiper op 12.46, 66. Habets zelfde tijd, 87. Lubber ding op 14J4, 90. Kleinsman op 15.08, 91. Talen zelfde tijd, 110. Pietera op 27.06,134 Schalkera, 145. De Rooy, 147. Lammerts zelfde tijd als Pietera, 152 Lammertink op 28.15, 154 en laatste Dante Moraldi (Ita) zelfde tijd. Niet gestart: Francesco Cesarini. Opgegeven: Federico Ghiotto, Mauro Longo en Rocco Cattaneo (allen Ita), en Lars Valqvist (Zwe). Zeventiende etappe: 1. Marco Vitali (Zwi) 206 km in 5.42.52 (20 sec. bonificatie), 2. Alessandro Paganessi (Ita, 0.15), 3. Marco Giovanetti (Ita, 0.10) zelfde tijd als de winnaar, 4. Benny van Brabant (Bel, 0.05) op 4 min. 41 sec., 5. Christian Jourden (Fra) op 7.05,6. Urs Freu- ler (Zwi) op 8.37,7. Johan van de Velde (Ned), 8. Marino Lejarreta (Spa), 9. Stephen Roche (Ier), 10. Joakim Mu- jika (Spa), 11. Eric Breukink (Ned), 12. Eddy Schepers (Bel), 13. Flavio Giupponi (Ita), 14 Roberto Conti (Ita), 15. Peter Winnen (Ned), 16. Franco Chioccioli (Ita), 17. Eric Caritoux (Fra), 18. Angel de las Heras (Spa), 19. Maurizio Vandelli (Ita), 20. Roberto Visentini (Ita) al len zelfde tijd als Freuler, 22. Robert Millar (GBr) op 8.37,25. Phil Anderson (Aus) op 9.57. Klasseringen ove rige Nederlanders: 67. HenkJ Lubberding op 22.02, 68. John Talen z.t, 70. Rob Kleinsman op 25J>6,72. Martin Schalkera, 78. Peter Pietera, 79. Jean Habets, 86. Theo de Rooy, 9L Johan Lammerts, 93. Joe Lammertink al len zelfde tijd als Kleinsman, 135. Hennie Kuiper op 28Ó20, 146. en laatste: Rosado Portillo (Spa) op 43.51. Niet gestart: Giuseppe Saronni (Ita), afgestapt: Pol Verschuere (Bel), Gianni Bugno (Ita), Vicente Prado Huergo (Spa), Maurizio Fondriest (Ita), Kim Andersen (Den) en Max Hürlimann (Zwi). Algemeen klassement: 1. Stephen Roche (Ier) 82.47.10, 2. Eric Breukink (Ned) op 33 sec., 3. Robert Millar (GBr) op 2.08,4 Flavio Giupponi (Ita) op 2.45,5. Marco Giovanetti (Ita)op 3.08, 6. Marino Lejarreta (Spa) op 3.12,7. Roberto Visentini (Ita) op 3.24,8. Toni Rominger (Zwi) op 3.33, 9. Johan van de Velde (Ned) op 429, 10. Joakim Mujika (Spa) op 5.10, 1L Peter Winnen (Ned) op 5.48,12. Moreno Argentin (Ita) op 6.37,13. Phil An derson (Aus) op 6.43, 14 Steve Bauer (Can) op 7.14,15. Pedro Munoz (Spa) op 7.41,16. Franco Chioccioli (Ita) op 8.10, 17. Emmanuele Bombini (Ita) z.t, 18. Alberto Volpi (Ita) op 8.22,19. Mario Beccia (Ita) op 923,20. Ro berto Conti (Ita) op 10.18,55. Marco Vitali (Ita) op 52.00. Klasseringen overige Nederlanders: 56. Hennie Kui per op 53.05, 77. Jean Habets op L1626, 87. Henk Lub berding op L2410, 96. Rob Kleinsman op L38.04, 111. Martin Schalkera op L57.14,115. John Talen op L59.40, HENGELO (ANP) - De Westduitse beroepswielrenn® Gölz heeft de Nacht van Hengelo gewonnen. Gölz versk de eindsprint de plaatselijke favoriet Gerard Veldscholtc voortdurend voorin het veld had gereden. Uitslag: 1. Rolf Gölz (WD1) 100 km. in 2 uur, 20 minuten en 23». 2. Gerard Veldscholten (Oldenzaal) z.t., 3. Wim Arras (Bel) op! Eric Vanderaerden (Bel), 5. Alan Peiper (Aus), 6. Hans ri- kenswaard) op 0.15, 7. Fons van Katwijk (Oploo), 8. Ron Mack Meern), 9. Rigio Gaggioli (Ita), 10. Theo Appeldoorn (Zegge) Ontslagaanvraag medewerkers Thialf HEERENVEEN - De bewindvoerder van het in sursean5 betaling verkerende sport- en recreatiecentrum Thialf j Heerenveen heeft bij het gewestelijk arbeidsbureau o, aangevraagd voor vier medewerkers met een vaste aansta: Van vijf zogenaamde 'losse contractors' is de verhing afliep in de periode van 15 mei tot 15 juni, niet verlengd. In de brief aan de directeur van het arbeidsbureau woij reden van de ontslagaanvraag genoemd 'een verbeter», de doelmatigheid' van het bedrijf. Omdat er tijdens t seance van betaling geen evenementen worden georga; in het Thialf-stadion, zijn er volgens de bewindvoerder inkomsten, waaruit de salarissen van deze medewerkers i nen worden betaald. Tot de mensen van wie het contract wordt verlengd behoort Wim Comello. De oud-directeur vi Koninklijke Nederlandse Schaatsbond was sinds vorig jaar bij de Thialf BV betrokken bij het commercie1,! nagement. ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse schaakkampioen terdam heeft in de eerste ronde van de Europa Cup niet, veel moeite gehad met de Poolse kampioen Legion WarscL De Rotterdammers gaven zowel Jan Timman als Viktor-: noj vrije dagen. Er werd desondanks met 9-3 gewonnen? de eerste als de tweede wedstrijd leverde een overwinnii met 416-lte. Topscorer was Ger Ligterink aan het vijfde! Hij won twee keer van de dames-grootmeester en Poolse) pioene Agnieszka Brustman. Donderdag vindt in Moskou de loting plaats voor de t» ronde. Aangezien Kortsjnoj weigert naar de Sovjet-Unietj zen, zal Rotterdam zich terugtrekken als een uit-weis wordt geloot tegen de kampioensploeg van de Sovjet-Unie. MANCHESTER (AFP) - Stefan Edberg mag dan vroeg) zijn uitgeschakeld bij de open Franse titelstrijd, voorlopig! het verst met zijn voorbereiding op Wimbledon. De Zweedse nummer drie van de wereldranglijst won zate op gras het toernooi van Manchester. In de finale i hij met 6-3 6-4 over de Amerikaan van Zuidafrikaanse or. Kevin Curren. Uitslagen: heren enkelspel, finale: Stefan Edberg (Zwe) - Kew ren (VSt) 6-3 6-4; dames enkelspel, halve finales: Julie Richai (NZ1) - Anne Minter (Aus) 6-4 6-4, Kim Steinmetz (VSt) - EliseBi (VSt) 1-6 6-1 6-4; finale: Richardson - Steinmetz 4-6 6-2 6-2. BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalinternational Pi Vervoort wisselt van Beerschot naar landskampioen A: lecht. De 22-jarige linkervleugelverdediger tekende driejarig contract. Hij is de vierde aanwinst van Ander! dat van Lokeren de Nigeriaan Kessi en de Fin Ukkonens Beveren doelman De Wilde overnam. BECKENHAM (RTR) - De Amerikaan Scott Davis, die eerste ronde van de open Franse tenniskampioensch werd uitgeschakeld door Michiel Schapers, heeft zonde grastoernooi van Beckenham op zijn naam gebracht, Ir nale versloeg hij de Zuidafrikaan Danie Visser met 6-38-' Uitslagen finales: heren enkelspel: Scott Davis (VSt) - Danie' (ZAf) 6-3 6-7 6-3; dames enkelspel: Barbara Potter (VSt) Moulton (VSt) 7-6 7-5; dames dubbelspel; Rosalyn Fairbanhpliant White (ZAf) - Pat Hy/Etsuko Inoue (HKo/Jap) 6-2 6-2. LENINGRAD (AFP) - Rafael Vaganjan heeft het inter nale schaaktoernooi van Leningrad (categorie 14) op zijn: gebracht. Door een remise in de laatste ronde tegen Romi werd hij onbereikbaar voor de achtervolgers. Uitslagen laatste ronde: Chandler (Eng) - Goerevitsj (Sov) 1) dersson (Zwe) - Salov (Sov) 1-0, Vaganjan - Romanisjin (Sov Georgiev (Bul) - Sokolov (Sov) '4-W, Toekmakov (Sov) - Niki ti - tiNogueiras (Cub) - Torre (Phi) (4 -14 Eindstand: 1. Vaganjan 8 punten, 2. Goerevitsj 7, 3. Georgiev Romanisjin en Salov 6)47. Sokolov 6,8. Andersson, Chandler® makov 5)411. Joesoepov 5,12. Nogueiras en Torre 4 Vi LONDEN (AFP) - Pierre le Bigaut is als vierde renner p bevonden bij de controle op het gebruik van verboden sc rende middelen in de Ronde van Engeland, die op 30 mei: Le Bigaut werd gecontroleerd na de laatste etappe. In zij nestaal werden sporen aangetroffen van cafeïne. Eerder' de controles al positief uit voor de Brit Mark Walshan Bejgen Willy Tackaert en Chris Scharmin. SCHOTEN (ANP) - Bij de vierde kwalificatie-wedstri; de wereldbeker dressuur in de Belgische plaats Schot Tineke Bartels de beste Nederlandse deelnemer. Met 0 Duco eindigde zij als derde. Annemarie Sanders we Amon vierde. De winst in het belangrijkste onderdeel» ten ging naar de Zwitserse Christine Stuckelberger,1 Amerikaan Robert Dover net voor bleef. I van onze sportmedewerker c^S VAN GENT - In het „inksterweekeinde werden p0g enkele toernooien voor de jeugd gehouden. De eind resultaten zijn samengevat in het volgende overzicht. KOEWACHT - De jeugdafde ling van de voetbalvereniging Koewacht hield een groot toer nooi voor C-junioren, D-, E- en r.pupillen. Eindstand C-ju- nioren: 1. Axel, 2. St.-Gillis, 3 st.-Niklaas, 4. FC Stekene, 5 SLV Zelzate, alle België; 6. Koewacht. D-rpupillen: 1. St ke we 6. SI te, Wi St lei w; SK Simc Door Ton Koomen Niemand minder dan Simon ruime internationale ervaring, in Axel op zijn naam. Met zijn paard Tristan E, waarmee de bekende instruc teur uit Kortgene in Polen al furore maakte op een 1.60 me ter-parkoers, schakelde Den Exter, een paardesportman pur-sang zijn concurrenten uit. Den Exter onderstreepte daar mee zijn geweldige vorm van dit moment. Het was overigens toch op vallend dat in Axel op het zwaar verregende parkoers - puur pech voor de organise rende Ruitersportvereniging Axel, die alles zoals gewoonlijk weer puik voor elkaar had - dat de mannen die in Polen, in Iwno, waar enkele weken gele den werd deelgenomen aan een zwaar bezet internationaal concours hippique, op de voor grond traden ook in Axel de toon aangaven. Zo reed met veel bravoure achter opper machtige Simon den Exter nie mand minder dan Eric Swage- makers uit het Brabantse Hoo- gerheide - in Iwno goed voor een zevende plaats op het ere- platform - naar een voortreffe lijke tweede plaats met Vail- S. Met zijn tweede paard Saporro finishte Swagemakers als vierde. De enige die zich in dit 'Poolse' geweld kon mengen was de Belg Luc Tilleman met Tempo van Broeder Isidoor, die zich naar de bronzen plak kon rijden. Het was zonder meer jam mer dat de mannen in Axel door Pluvius ruimschoots wer den bedeeld. Op het schitte rende ruitersportterrein aan de Boslaan, waar normaal enkele duizenden paardesportenthou- si w g< M d< ni A n; ai P' g< Ji D m Uitslagen autoraces Zandvoort Formule Ford 2000, tellend voor Europees kampioenschap: 1. Jorki Jarvilehto (Fin) Reynard 32 (ADVERTENTIE) 124 Peter Pietere op 2.10.09, 136. Theo de Rooy op 228.16, 138. Jos Lammertink op 222.00, 139. Johan Lammerts op 22227,146. en laatste: Jan Bogaert (Bel) op 3.05.38. minuten 57,653 seconden km/u), 2. Arnaud Gmo\ Reynard 33.03,325, 3. Allard (Ned) Reynard 33.12,383, Alcorn (GBr) Reynard 5. Peppo Glockner (Zwi) 33.20,497,14. Nico Versteef Reynard 34.20,596; stand E races: 1. Paul Warwick (G punten, 2. Alcorn 25,3. Gw Jarvilehto 22,5. Kalff 18. Sports 2000, NK: 1. Zwolsman (Zaandam) 22.15,558 (137.53 km/u), 2. Vollenberg (St. Anthonis 1.50,865, 3. Huib Onderst* Haag) Tiga 22.32,547. Toerwagens, groep A, NK 2500cc: 1. Jeroen Hin (H* Holden 20.11,348 (151.63 knï 2500cc: 1. Arthur van (Helvoirt) BMW 19.56,03! km/u); tot 1600cc: 1. Mikej Raadt (Zandvoort) 21.52,465 (139.95 km/u). Formule Ford 1600, NK lux: 1. Karl Frahm Diemen 21.27,017 (142.72 Peter Wuyts (Bel) Van 21.40,014, 3. Piet Bouvfl (Bemmel) Mondiale. Toerwagens groep N, NK: 1: 1. Arie Ruitenbeek ('s land) Ford 22.59,617 (133.14' 2. Henny Hemmes (Den Ford 23.16,868, 3. Gerrit vg wen De Meern) BMW 23 divisie 2: 1. Frans Vörös voort) BMW 24.08,149 km/u), 2. Frank Eglem (M» BMW 24.17,352, 3. Fred (Heerhugowaard) Austin 24.21,623; divisie 3: 1.J Stam (Soest) Renault divisie 4: 1. Berend Kapteyn (Zandvoort) 23.32,211. Toyota, NK: 1. Jan (Baarn), 2. John Postmaa menie), 3. John Vos (Lil öe beste drie van de Z-klasse [vierde plaatsPeter Kommers Van onze aaardesportmedewerker HULST - Op het knusse fttitersportterrein aan de Waterstraat in Hulst hield te landelijke rij vereniging ponyclub Hulst een bij- geslaagd concours 'ique voor paarden, de Z-klas werd springsport topklasse geleverd. In de krst manche bleven de Bra- ]ahtse springcombinaties 'vereind op het ontworpen en gebouwde parkoers van Hans rgen uit Heinkenszand. Simon den Exter met Tristan ton Kortgene, Lenet Sandee "et Thyfoon van Noord-Beve nd, Harold Cornelissens met toon van Hulst, Luc Cornelis- hs met Vazal van Hulst en ndy den Exter met Orkaan e Normandie moesten afha- en- Zij hadden allen één of ,e®r balken naar de bodem ge- Zonder Uppu Wijnber k! imf*

de Stem | 1987 | | pagina 16