De koningin is dood, leve de koningin Bayern München recordkampioen (ANT. \s VRAGEN VISIE MATS WILANDER KOMT TE LAAT OP TOEREN f nsm Verlies voor Gross zege van Moorhouse Streuer Schnieders nog zonder seizoenzege LWf Lilholt opvolger Rooks pE STEM SPORT 3 DINSDAG 9 JUN11987 PARIJS - Twee sets slaapverwekkend kat- en muis tennis met Ivan Lendl als roofdier en Mats Wilander als prooi. Roland Garros Iruktoetsen in kiesschi rhaling en wachttoelji» ordeaux-rood of perzi OON KOMT VAN DEP Romantisch toestel rrt t telecommunicdt" bij Bayern, uitslagen plus standen buitenlands voetbal ZWEMMEN MONTE CARLO §al van 31 doelpunten. Italië vertrekkende Amste' T14 hrner was daarmee overj. minder productief dan Irgaande seizoen, toen hij 3; Li raakschoot. De naar West. ftsland afreizende Wil|aart! %e beslag op de tweedf hts met 25 doelpunten er fcman werd derde met 23 tref eindstand: 1Van Basten kx) 31 doelpunten, 2. ta fris (FC Utrecht) 25, pman (Ajax) 23, 4. Foei] oy (PEC Zwolle) 22, 5. Van Gijp en Gullit (beiden J) 20, 7. Keur (Haarlem) Meijer (Roda JC) 18, 9 napendonk (Excelsior) lolhof (PSV), Gillhaus (Den Isch) en Tahamata (Feyei "rd) 16. ZWOLLE - AZ 3-1 (2-1) - 27. viss9 35. Van Buuren 1-1 (strafschop! I Van Buuren 2-1 (strafschop), 7^ feke. Booy 3-1Gele kaart: |C Zwolle). Scheidsrechter: Bak! Toeschouwers: 3.000. |C Zwolle: Abma; Leusink, Kam- Van Buuren en Wilkins (Veld- |k); Doufikar, Alex Booy en Yuce. g; McNulty. Foeke Booy (Van An- Jen) en Verschoor. De Koning; Vonk, kulooze en Oosterveer; Van lastrecht, Patrick. Van der Hengs Jalink; Visser en Van Ham (Bal- DEN HAAG - SPARTA 1 -3 (0-3). L Ellerman 0-130. Böckling 0-2 1. Böckling 0-3,78. Groenendijk 1 I Scheidsrechter: De Munnik. Toe- Ihouwers: 3200. Gele kaart: De jant (Sparta). Den Haag: Stam; Van Alphen bnkhaar, Jol en Purvis; flak), Otto en Groenendijk; De oode, Boere (Bouwens) en Mor- parta; De Goeij; Wijnberg, Di ant, Diliberto en Eijer; Schuurhul bn (Van Stee), Ridderhof en Leng bek; Olde Riekerink, Böckling ei ■lierman. HAARLEM - GO AHEAD EAGLES3 I (2-0) - 9. Sitek 1-0, 31. Haar 2-Q Smit 2-165. Rob Wesselink 2-2 6. Peeper 3-2. Scheidsrechter: Ho Toeschouwers: 1200. Jaarlem: Metgod; Doeburg, Haar lerkaik en Nijholt, Matthaei, Lies- lek, Moniz (70. Peeper) en Balm *eur en Sitek. Go Ahead Eagles: Van der Gouw |eter Wesselink, Back, Voskamp fular, Woudsma, Rob Wesselink feoerebach en Hofstede, Small emit. ptODA JC - VEENDAM 1-1 (0-0)-55 Meijer 1-0, 85. Van der Meer 1-1 Scheidsrechter: Kempers. Toe schouwers: 4000. Gele kaart: Tros iRoda), De Haan en Van der Me« |beiden Veendam). Roda JC Smits; Meens, Grassi Janssen en De Jong; Trost, Vai Seel, Iwanir en Jans (Raymond Smeets); Meijer (Van der Linden)ei -luub Smeets. i/eendam: Hoekstra; De Haan, Vfio ping, Veldmate en Van der Meer; Verschoor (Nienhuis), Keukem ^Korte) en Steenge; Klompstra, Vai Buuren en Huistra. poor Leon Krijnen PARIJS - De staatsgreep is geslaagd. Martina Navrati lova mag van de computer van de Womens Internatio nal Tennis Association (WI- TA) nog een paar maanden 0p de troon van de wereld ranglijst blijven zitten, roaar later dit jaar zal ze definitief af moeten treden ien gunste van Steffi Graf. ne zeventienjarige Westduitse „erd zaterdag de jongste win nares in de geschiedenis van jioland Garros door in de finale ijavratilova onderuit te halen: 4,4-6,8-6. Een finale, die niet mooi was iaar wel erg spannend. Een lutenfestival aan beide kan ten van het net, waarin Graf haar beste slagen bewaarde ï0Or de belangrijke momenten, pat waren juist de momenten waarop routinier Navratilova als een beginnelinge blunder op blunder stapelde. Op 5-4 in de derde set mocht ze voor de kampioens kroon serveren en sloeg vervolgens twee dubbele fouten, op 6-7 en 30-40 verloor ze opnieuw haar hoofd en daarmee de finale op de lulligst mogelijke manier: met een dubbele fout. Navratilova's gevoel voor humor, dat na de vele overwin ningen altijd een dominante toon aangaf bij de persconfe renties na afloop, had haar echter nog niet helemaal in de steek gelaten. Een van de vele daar aanwezige Franse pseudo-intelectuelen vroeg haar met een doodernstig ge zicht of het gegeven dat ze de toss gewonnen had en verkozen had om te ontvangen, wellicht iets met het verlies te maken gehad had. „Zeker", antwoordde ze snij dend, „want dan had ik de eer ste set met 6-3 verloren in- plaats van met 6-4". Steffie Graf verontschuldigde zich na aloop, toen de vreugdetranen weer opgedroogd waren, zo waar voor het feit dat ze wed strijd en haar eerste Grand Slam titel vla een dubbele fout van de tegenstander had moe ten winnen: „Ik vond het zo rot voor Martina, ik kon het eerst niet geloven toen ze die tweede bal ook uitsloeg". Ook in Parijs werd de zege reeks van de tiener uit Bruhl, die volgende week 18 jaar oud wordt, dus nog niet onderbro ken. In november verloor Steffi Graf voor de laatste keer, ove rigens van Martina Navratilo va, daarna won ze 39 partijen op rij, goed voor zeven toer nooien, inclusief dat van Ro land Garros. Welicht dat Martina Navra tilova en Chris Evert nog een keer uit hun slof kunnen schie ten op Wimbledon of Flushing Meadows, maar met Grafs eer ste Grand Slam titel is een nieuw tijdperk in het dames tennis ingeluid. Ook Gabriela Sabatini zal het gezicht van dat tijdperk mee bepalen, terwijl het nog maar de vraag is of Graf haar dubelspelpartner, die ze in de halve finales ver sloeg, op pavel de baas zal kunnen blijven. Zondag verloren Graf en Sa batini in de finale van het da- mesdubbel weliswaar van het oude koninginnedubbel Navra tilova en Shriver, maar toen had Graf dan ook het avondje uit na de finale nog in de be nen. Ook in het dubbelspel zul len niet veel paren meer Graf en Sabalini kunnen verrassen. Navratilova, goed voor 31 Grand Slam titels in de ver schillende disciplines (enkel spel, dubbelspel en mixed dub bel), had het allemaal maar moeilijk met de veranderende gang van zaken. „Ik ben nog steeds nummer een", kwaakte ze na afloop venijnig, „en als jullie dat niet geloven, moet je maar naar de computer kijken. Vandaag heeft Steffi gewon nen, maar ze zal ook op Wim bledon en Flushing Meadows goed moeten presteren om mij van de eerste plaats te verdrij ven". De goden verzoeken heet zoiets. Een Graf in de vorm van de afgelopen weken mept op het snelle gras van Wimbledon alles en iedereen van de baan, terwijl de ziedende forehand en de keiharde opslag ook op het cement van Flusing Meadows veel beter tot hun recht zullen komen dan op de alles afrem mende rode klei in Parijs. Vorig jaar moest ze Wimble don geblesseerd laten liggen, dit jaar, griepjes en verstuikte enkels daargelaten, lijkt niets in staat om haar van een vol gende Grand Slam titel af te houden. Australië was tot voor Pink steren niet in de plannen van vader Peter en dochter Steffi Graf opgenomen, maar dat zal ook snel veranderen. Want na Navratilova in 1984 is Steffi Graf de enige speelster die een Grand Slam, het winnen van de toernooien van Australië, Roland Garros, Wimbledon en Flushing Meadows binnen een kalenderjaar, kan realiseren. Of Martina dat nou leuk vindt of niet. Derde titel voor Lendl Twee sets wereldtennis met een tie-break waarin Lendl de beste slagen uit zijn hele carrière produceerde als apotheose. Dat is de karakteristiek van de finale van Ro land Garros 1987 waarin Lendl zijn derde titel in Parijs behaalde: 7-5,6-2,3-6,7-6 (7-3). De uitslag van het 23e cijfers) is: 424899 Deelnemers: 262681 inleg: f. 394.026, vaste prijzen. De winnende getallen in Westduitse Lotto zijn: 10 -15J 22 - 23 - 26 - 36. ReservegetiJ 41De uitslag van 'Spiel 77' sj 9614922. In tijdsduur werd het tevens bijna de langste finale in de ge schiedenis. Want ook zonder het half uur dat de finale we gens de regen onderbroken moest worden, nam het spor tieve gedeelt alleen vier uur en zestien minuten in beslag. Slechts eenmaal eerder sinds je invoering van de tie-break werd er zes minuten langer ge tennist in de Parijse finale. Dat was vijf jaar geleden toen de toen zeventienjarige Wilander vanaf de baseline alles terug sloeg wat Guillermo Vilas op hem afvuurde. Het leek op eerste pinkster dag dan ook wel of de tijd vijf stil gestaan had. De Wi lander, die afgelopen veertien en lang geserveerd had of McEnroe was om vervol- s onvervaard naar het net te stormen en het karwei met een volley of een smash af te maken, die 'nieuwe' Wilander was zondag niet meer. Tegenover Lendl stond weer de oude baseline-machine die een robot zoveel mogelijk terugsloeg. „Helemaal ver- 1", zo gaf hij later zelf toe, ik weet niet waar het aan lag. Bt begon met serveren en die game won ik. Vervolgens brak ik door zijn service terwijl ik niet binnen de lijnen kwam. Onbewust ben ik daarna twee sets lang zo blijven spelen, om dat het in de tweede game luk te. Niet goed geconcentreerd, niet goed nagedacht. Pas in de derde set begon ik weer wat dieper te serveren en te retour neren en die won ik toen ook. Toen was het echter al veel te laat". Zo was het en niet anders. De Lendl van vier, vijf jaar gele den was ongetwijfeld de boot ingegaan na de door hem ver loren derde set, die van de af gelopen twee jaar wordt alleen maar gevaarlijker als de zaken tegenzitten. Na de regenpauze had de Tsjech het even moeilijk, maar toen de vierde set in 6-6 ein digde toonde hij zijn karakter. Via twee magistrale backhand- passeerslagen, een formidabele service en een fout van Wilan der werd het 4-0, via 6-2 werd het 7-3 en dat was dat. Na afloop kwam de oude Lendl weer gauw om de hoek kijken. Terwijl Wilander, die in Parijs door zijn sportiviteit al lang niet meer kapot kan, geen smoesjes uit de kast haalde en de schuld van het verlies alleen bij zichzelf zocht, begon de Tsjech weer ouder wets te zeuren. Alsof hij zojuist verloren had inplaats van zijn vijfde Grand Slam titel binnen te halen. „Ik had toch geen vertrou door Léon Krijnen wen, geen conditie en geen mentaliteit", klonk de hoge na sale stem weer in het Engels met het sterke Oosteuropese accent. „Al die gasten vertellen dat tegen jullie en jullie zetten het maar in de krant. Niemand durft het tegen mij te zeggen in de kleedkamer. Ik lees het en ik lach er hartelijk om", al kwam die laatste uitspraak weinig overtuigend over. Een ander stokpaardje werd ook weer van stal gehaald, al heeft Lendl natuurlijk gelijk als hij beweert dat het belache lijk is dat er maar veertien da gen zitten tussen twee van de vier belangrijkste toernooien ter wereld, dat van Roland Garros en dat van Wimbledon. Het rode stof van de Boule vard d'Auteuil is nog niet van de schoenen geslagen of de he ren tennissers staan alweer op de grasbanen van Queens en Bristol. Daar hopen ze een beetje te wennen aan de ca priolen die een tennisbal op gras uithaalt. Want over min der dan veertien dagen gaat Wimbledon weer van start. Dat is het volgende doel van Lendl, maar ook dat van Bec ker, Connors, Wilander, Curren en Mayotte om maar zes namen van de 128 gelukkigen, die een gooi naar de onsterfelijkheid mogen doen, te noemen. Ivan Lendl schreeuwt het uit van vreugde na zijn zege op Mats Wilander. „Als tennisser is er maar een echt doel", dicteerde professor Lendl op eerste pinksterdag in de euforie van de overwinning, „en dat is het winnen van het Grand Slam, Melbourne, Pa rijs, Londen en New York in een jaar. Dat is bijna onmoge lijk, dus het doel wat onmidde- lijk daarna komt is om ze in je carrière minstens allemaal een keer te winnen. En als dat niet lukt, dan om zoveel mogelijk van die vier grote toernooien te winnen. De rest is bijzaak". Uitslagen finales Heren enkelspel: Ivan Lendl (T$j)~ Mats Wilander (Zwe) 7-5, 6-2, 3-6, 7-6(7-3). Dames enkelspel: Steffi Graf (WDl)-Martiria Navratilova (VSt) 6-4,4-6,8-6. Heren dubbelspel: Anders Jar- ryd/Robert Seguso (Zwe/VSt)- Yannick Noah/Guy Forget (Fra) 6- 7 (5-7), 6-7 (2-7), 6-3,6-4,6-2. Dames dubbelspel: Martina Na vratilova/ Pam Shriver (VST)- Steffi Graf/Gabriela Sabatini (WDl/Arg) 6-2,6-1. De winnende getallen in de gische lotto zijn: 5-14-33-34] 35-41. Reservegetal: 18. Jokernummer is: 3304073. •JTIE) MÜNCHEN (SID/RTR) - Bayern München is de nieuwe recordkampioen van West-Duitsland. Zaterdag veroverde de Beierse trots voor de tiende keer het nationale voetbalkampioen- daarmee één succes loeer boekend dan Nümberg. jBayems tiende titel, negen in IM Bundesliga-seizoenen en de eerste, in 1932, kwam tot ptand via twee hattricks. Het kampioenschap van dit laar was een prolongatie van «t succes van 1985 en 1986, tel- «ns onder leiding van coach "to Lattek, de kampioenen- ®aker uit Oost-Pruisen, die Keulen vertrekt. Eerder Bayern van 1972 tot en met een dergelijk supertrio be- ald, ook toen onder leiding Van de nu 52-jarige Lattek. ecificaties voorbehoo teer informatie en voor van de PTT Telefoon- Het kampioenschap, dat Wee speeldagen voor het eind de competitie tot stand rwam, kon de teleurstelling 'ver de verloren Europese be- 'erfinale in Wenen tegen FC ?rto niet doen vergeten; zeker tot bij coach Lattek. Slechts 2000 kijkers waren naar het .ii Olympia-stadion gekomen tor de kampioenswedstrijd '•'«gebleven concurrent Ham- '®ger SV definitief af te ludden. 0°k na de pauze was er geen LI leiCGUi i II i IUI no bt al twintig wedstrijden zon- et nederlaag was. De ploeg, to dit seizoen slechts één keer «loor, sjokte over het veld, toar een opleving van de oude 'eter Hoeness zorgde in de 67e ■wuut toch voor de gelijkma- Met de knie duwde hij de bal in doel, zijn zevende sei zoenstreffer. Aanvoerder Mat- thaus, de topscorer van Bayern in de competitie, had in de eer ste helft zijn elftal op 1-0 gezet door na een overtreding tegen hem de strafschop te benutten. Het feest na afloop was niet uitbundig. Na een korte ere- ronde sloot Bayern zich op in de kleedkamer. De spelers ver dienden met het kampioen schap 35.000 gulden per mam Uitslagen 32ste speeldag: Bayern Mün- chen-Uerdingen 2-2, Kaisers lautern- Köln 5-1, Borussia Mönchengladbach- Fortuna Düsseldorf 4-1, Werder Bre- men-Borussia Dortmund 5-0, Nürnberg- Hamburger SV 3-3, Eintracht Frank furt-Stuttgart 3-1, Bochum-Schalke'04 1-1 ,Lever kusen-Homburg 4-2. Stand: Bayern München 32-49, Hamburger SV 32-43, Monchengladbach 32-39, Werder Bremen 32-38, Kaiserslautern 32-37, Bo russia Dortmund 32-36, Leverkusen 32- 36, Köln 32-35, Nürnberg 32-33, Stuttgart 32-32, Uerdingen 32-32, Bochum 32-31, Schalke 32-30, Waldhof Mannheim 31-28, Eintr Frankfurt 32-25, Homburg 32-18, Düsseldorf 32-17, Blau Weiss Berlin 31- 15. Bayern kampioen. Club Luik is zondag in Brussel de tegenstander van KV Me- chelen in de finale van de Bel gische bekerstrijd. Luik won zondag met 2-0 van Cerkel Brugge de return uit de halve finales, nadat de eerste wed strijd, woensdag, met 2-1 in Vlaams voordeel was geëin digd. Bij rust was de stand in Luik nog dubbelblank. Na de pauze maakte de Hongaar Varga de twee treffers voor Club. KV Mechelen heeft zich zater dag geplaatst voor de finale van het toernooi om de Belgi sche voetbalbeker. De ploeg van coach De Mos won ook de tweede wedstrijd, tegen Win- terslag. In Mechelen werd het 3-0 door treffers van de West duitser Benfeld, uit een straf schop, Wijns en Erwin Koe man. Halve finales bekertoernooi: Club Luik- Cerkel Brugge 2-0 (0-0). Eerste wed strijd: 1-2. Luik naar finale. KV Meche len-Winterslag 3-0 (2-0). Eerste wed strijd 1-0. Mechelen naar finale. Spanje Real Madrid, de ploeg van de Nederlandse coach Leo Been hakker, houdt in de strijd om het Spaanse voetbalkampioen schap, met nog twee wedstrij den op het programma, zijn voorsprong van twee punten op rivaal Barcelona. In de play-offs won Real zon dag met 4-0 bij Mallorca. Bar celona pakte de winst (2-1) in de derby tegen Espanol. Barcelona leidde tegen stad genoot Espanol binnen het half uur door treffers van de Schot Archibald. Na rust maakte Pi neda 2-1. De aanvalsmachine van Real Madrid vermorzelde Mallorca. Butragueno opende op de Balearen de score door een van de lat terugkomende bal, na een vrije trap van San chez, in het net te schieten. Twee minuten later zorgde Vazquez van dertig meter voor 2-0. Na de pauze verdubbelden Gordillo en Sanchis de score van Real, dat de komende week drie punten moet halen uit het bezoek aan Zaragoza en de thuiswedstrijd tegen Gij on. Barcelona, dat Gij on en Zara goza nog treft, heeft het voor deel, dat bij gelijk eindigen de onderlinge resultaten tellen. Die waren dit seizoen in het voordeel van de ploeg van coach Venables. Uitslagen play-offs: kamploensgroep; Zaragoza-Gij on 2-2, Barcelona-Espanol 2-1, Mallorca-Real Madrid 0-4; midden groep: Atletico Madrid-Valladolid 0-1, Murcia-Real Sociedad 4-0; degradatie- groep: Athletic Bilbao-Sabadell 1-1, Ca- diz-Ösasuna 1-0, Las Palmas-Raclng Santander 3-2; stand kamploensgroep: Real Madrid 42-63, Barcelona 42-61, Es panol 42-48, Real Zaragoza 42-44, Spor ting Gij on 42-42, Real Mallorca 42-41. Napoli is op weg naar de 'dub bel' in Italië. De landskam pioen uit Napels zette zondag een forse stap richting de na tionale beker door in de eerste finalewedstrijd met 3-0 van Atalanta Bergamo te winnen. Heenwedstrijd finale Italiaanse beker: Napoli-Atalanta Bergamo 3-0 (O-O), 67. Renica 1-0, 74. Muro 2-0, 80. Bagni 3-0. Toeschouwers: 60.000 Portugal De kersverse landskampioen Benfica heeft in Portugal de 'dubbel' gehaald. De club uit Lissabon won (2-1) in de finale tegen stadgenoot Sporting ook de nationale beker. Aanvaller Diamantino maakte beide doelpunten voor Benfica. Tien minuten voor tijd redde Marton de eer voor Sporting, de club van de Nederander Hout man. Finale Portugese beker: Benfica - Spor ting Lissabon 2-1 (1-0), 39 en 51 Diaman tino 1-0 en 2-0,00. Marlon 2-1. MONTE CARLO (AFP) - De nederlaag van Michael Gross en de fantastische prestatie van Adrian Moor- house op de 100 meter schoolslag vormden de hoogte punten van de internationale zwemwedstrijden, die dit weekeinde in Monte Carlo werden gehouden. De aan de schouder gebles seerde Gross moest op de 200 meter vrije slag zijn meerdere erkennen in de Australiër Tom Stachewicz. Op de laatste baan ging ook de jonge Italiaan Giorgio Lamberti de wereldkam pioenvoorbij. De Brit Moorhouse legde de 100 meter schoolslag af in de beste seizoentijd van 1.02,74. De Zwitser Dano Halsall sprintte op de 50 meter vrij ook naar een beste seizoentijd: 22,69 sec. Conny van Bentum was het snelst op de 100 meter vrije slag in een tijd van 57,25 se conden. Linda Moes werd tweede op de 50 meter schoolslag en derde op de 100 en 200 meter. De belangrijkste uitslagen: dames: 50 meter vrije slag: 1. Christiane Pielke (WD1) 26,60, 2. Marie-Therese Armentero (Zwi) 26,77, 3. Marion Aizpors (WD1) 26,78,4. Conny van Ben tum (Ned) 26,84, 7. Karin Brie nesse (Ned) 27,06. 100 meter vrije slag: 1. Conny van Bentum (Ned) 57,25, 2. Ka rin Suruhed (Zwe) 58,02,. 3. So phie Kamoun (Fra) 50,36', 4. Chriistina Pielke (WD1) 58,46, 5. Karin Brienesse (Ned) 58,51. 200 meter schoolslag: 1. Pasca- line Louvrier (Fra) 2.325,35, 2. Manuella Dalla Valle (Ita) 2.35,63, 3. Linda Moes (Ned) 2.40,48. 100 meter vlinderslag: 1. Donna McGinnis (Can) 2.14,84, 2. Janelle Elford (Aus) 2.15,67. 50 meter rugslag: 1. Marion Aizpors (Wdl) 30,03. 100 meter rugslag: 1. Nicole Li vingstone (Aus) 1.03,86, 2. Ma rion Aizpors (WD1) 1.05,01. 200 meter wisselslag: 1. Birgit Lohberg-Schu(WDl) 2.19,17; heren: 50 meter vrije slag: 1. Dano Halsall (Zwi) 22,69, 2. Stefan Volery (Zwi) 23,30, 3. Göran Titus (Zwe) 23,38, 7. Hans Kroes (Ned) 24,11. 200 meter vrije slag: 1. Tom Stachewicz (Aus) 1.50,09, 2. Giorgi Lamberti (Ita) 1.50,97, 3. Michael Gross (WD1) 1.52,53. 400 meter vrije slag: 1. Anders Holmertz (Zwe) 3.55,06, 2. Ste- phan Pfeiffer (WD1) 3,.57,05. 100 meter schoolslag: 1. Adrian Moorhouse (Eng) 1.02,74, 2. Lo renzo Carbonari (Ita) 1.04,82, 3. Ayai Stigman (Isr) 1.06,04, 8. Patrick Braam (Ned) 1.08,79. 100 meter vlinderslag: 1. Leo nardo Michellotti (Ita) 56,82. 50 meter rugslag: 1. Frank Hoffmeister (WD1) 26,96, 2. Pa trick Ferland (Zwi) 27,42, 3. Hans Kroes (Ned) 27,59. 200 meter rugslag: 1. Frank Hofmeister (WD1) 2.04,53, 2. Tamas Deutsch (Hon) 2.05,27. DIEKIRCH (AFP/Rtr/ANP) - Sören Lilholt is de eerste Deense winnaar van de Ronde van Luxem burg. Vorig jaar moest de toen twintigjarige coureur de Nederlander Steven Rooks voor laten gaan. Dit keer kwam Rooks niet verder dan de negende plaats. Lilholt pakte in de eerste etappe de leiderstrui en stond die niet meer af. Hij kreeg daarbij geen enkele steun van zijn ploeggeno ten. Kopman Laurent Fig- non reed voor de eigen eer, won de tijdrit, maar de Tourwinnaar van 1983 en '84 bleef toch op 44 seconden steken van Lilholt, die de laatste etappe van zondag geen zware aanvallen te verduren kreeg. Door de Ardennen bepaalde de Fransman Regis Simon het tempo, de Belgische sprin ter Lieckens won echter de slotetappe. Gert-Jan Theu- nisse sprintte naar de vierde plaats in Diekirch. Uitslag vijfde en laatste etap pe, van Vianden naar Diekirch over 178 kilometer: 1. Jef Liec kens (Bel) 5.19.35 (exclusief 10 seconden tijdsvergoeding), 2. Raoul Alcala (Mex) z.t (5 sec), 3. Michel Vermote (Bel) z.t. (3 sec), 4. Bob Roll (Vst), 5. Gert- Jan Theunisse (Ned), 6. Dag- Otto Lauritzen (Noo), 7. Steven Rooks (Ned), 8. Jörg Müller (Zwi), 9. Adri van der Poel (Ned), 10. Milan Kren (Tsj). Eindklassement: 1. Sören Lil holt (Den) 19 uur 52 minuten en 56 seconden, 2. Laurent Fignon (Fra) op 44 seconden, 3. Benny van Itterbeeck (Bel) op 0.58, 4. Lieckens op 1.02, 5. Claude Cri- quielion (Bel) op 1.07, 6. Müller op 1.08, 7. Daniel Gisiger (Zwi) op 1.10, 8. Jan Nevens (Bel) op 1.18, 9. Rooks op 1.22,10. Pascal Triebei (Lux) op 1.30, 11. Peter Stevenhaagen (Ned) op 1.31,14. van der Poel op 1.43. De Ronde van Limburg, één van de 'echte' Neder landse amateur-klassie kers, is zondag gewonnen door Arjan Jagt. De rit door de Limburgse heuvels werd gemaakt door de nationale amateurselec tie, die tenslotte door één man was vertetenwoordigd in de kopgroep van drie. Het drietal, bestaande uit Arjan Jagt, Joost van Adri- chem en Willem-Jan van Loenhout, kwam in de laat ste twintig kilometer uit de greep van het peloton, dat bij zijn tegenaanvallen werd geremd door de ge bundelde kracht van de na- tionalen. In de eerste lijn achtte Joost van Adrichem zijn kansen klein in de eind sprint met Arjan Jagt, de nummer drie van het laat ste wereldkampioenschap. De Westlander probeerde daarom herhaaldelijk uit het kopgroepje weg te vluchten, maar daarin slaagde hij niet. De uitslag: 1. Arjan Jagt (Woubrugge) 226 km in 5 uur 20 minuten en 4 seconden, 2. Willem-Jan van Loenhout (Nieuw-Vossemeer), 3. Joost van Adrichem (Kwintsheul), 4. Bart van Dalen (Aalst) op 20 seconden, 5. Patrick Bol (Hoe ven) op 0.25, 6. Wiebren Veen- stra (Harkema), 7. Ton Zwiers (Badhoevedorp), 8. Erik Knu- vers (Den Bok:h), 9. Pierre Duin (Ilpendam), 10. Norbert Meys (Valkenburg) allen de zelfde tijd als Jagt. Heieen Hage, de natio naal kampioene, is de beste Nederlandse gebleven in de Ronde van Noorwegen. In de laatste en negende etappe eindigde de Arn hemse in Kongsberg als ze vende, op 23 seconden van wereldkampioene Jeannie Longo, die opnieuw met voorsprong winnares werd en haar toppositie onder streepte. De uitslag: 1. Jeannie Longo (Fra) 77 km in 1 uur 58 minuten en 50 seconden, 2. Laima Silpo- rite (Sov) op 23 seconden, 3. Ge- neviève Brunet (Can), 4. Sally Zack (VSt), 5. Edith Schonen berger (Zwi), 6. Katrin Tobin (VSt), 7. Heieen Hage, 11. Mo nique Knol zelfde tijd als Sil- porite, 14. Monique de Bruin op 0.30, 53. Petra de Bruin op 4.30, 54. Connie Meijer zelfde tijd. Eindklassement: 1. Longo 15 uur 53 minuten en 34 seconden, 2. Silporite op 1.04, 3. Hage op 1.20, 4. Tobin op 1.26, 5. Unni Larsen (Noo) op 1.30, 6. Paula Westher (Zwe) op 1.40,11. Knol op 2.38, 12. Monique de Bruin op 3.16, 24. Meijer op 6.33, 42. Petra de Bruin op 14.39. De leiderspositie van Inaki Gaston is zondag in de vijfde en laatste etappe van de Ronde van Asturië niet in gevaar gekomen. De Spanjaard eindigde na de etappe van Cangas de Onis naar Gijon in de groep, die ruim een halve minuut had vertoren op de eenzame fietser Imanol Murga. De uitslag: 1. Imanol Murga (Spa), 184 km van Cangas de Onis naar Gijon in 4 uur 26 mi nuten en 40 seconden, 2. Al berto Saronni op 30 seconden, 3. Antonio Esparza op 0.33. Eindklassement: 1. Inaki Gas ton (Spa) 20 uur 54 minuten en 5 seconden, 2. Julian Gorospe (Spa) op 13 seconden, 4. An- selmo Fuerte (Spa) op 0.13, 4. Roque de la Cruz (Spa) op 0.25, 5. Federico Echave (Spa) op 0.49. De Fransman Thierry Marie heeft zaterdag de Ronde van Amorique (West-Frankrijk) gewon nen. De eindstand: 1. Thierry Marie (Fra) 14.11,59, 2. Dominique Gaigne (Fra) op 7 seconden, 3. Joel Pelier (Fra) op 0.08, 4. Jean-Francois Ra uit (Fra) op 0.16, 5. Jean-Jacques Philipp (Fra) op 0.19. Gemengd dubbelspel: Pam Shri- ver/Enülio Sanchez (VSt/Spa)- Lori McNeil/ Sherwood Stewart (VSt) 6-3,7-6 (7-4). Jongens enkelspel: Guillermo Pe- rez-Roldan (Arg)-Jason Stelten berg (Aus) 6-3,3-6,6-1. Meisjes enkelspel: Natalja Zve- reva (Sov)-Jana Pospisilova (Tsj) 6-1,6-0. Jongens dubbelspel: Jim Courier/ Jonathan Stark (VSt)-Franco Da- vin/Guillermo Perez-Roldan (Arg) 6-7,6-4,6-3. Meisjes dubbelspel: Natalja Med- vedva/Natalja Zvereva (Sov)-Mi- chelle Jaggard/Nicole Provis (Aus) 6-3,6-3. SALZBURG (ANP) - Drie weken voor de TT van Assen wachten de wereldkampioenen zijspan, Egbert Streuer en Bernard Schnieders, nog steeds op hun eerste seizoen zege. Na de gedwongen solo van Streuer in Jerez en de tweede plaats in Hockenheim kwamen de Drenten zondag in de Grote Prijs van Oostenrijk op de snelle Salzburgring tot een herhaling van die tweede po diumpositie. In 1983, '84 en '86 kwamen de successen telkens al in mei. In 1985 moest het duo Streuer/Schnieders tot juli wachten, bij de Belgische Grand Prix, voor er met cham pagne gespoten kon worden. Dit jaar moet de eerste winst maar eind juni komen, op het hem weinig goed gezinde thuis- circuit van Assen, verzuchtte stuurman Streuer zondag in Oostenrijk. Hij reed op de Salz burgring, waar hij in 1984 en vorig jaar de winst greep, voor het eerst met het nieuwe mo torblok in zijn LCR-chassis. De motor, met een verbeterde brandstoftoevoer tot de cilin ders, leverde voldoende vermo gen. Maar het had nog beter gekund, aldus Streuer die voor het eerst sinds tijden de Zwit serse ex-wereldkampioen Rolf Biland weer voor moest laten. „Alles leek te kunnen in deze race. Het tempo was goed. Het waren prima duels. Het zag er heel goed uit", was de karakte ristiek van de wedstrijd uit de mond van Streuer, die zich op het bergcircuit naar de pole positie had getraind, voor WK- ranglijstaanvoerder Webster en Biland. De beste start was voor de Brit, Streuer ging als tweede de eerste bocht in, ge volgd door Biland en de Frans man Michel. Het daarna vol gende gevecht leverde vier keer een verbetering van het ronderecord op. Eerst leidde Webster, daarna Biland, ver volgens Michel en in de elfde ronde, halfweg, was het de wi- trode combinatie van de Asse naren, die aan de leiding ging. In de twaalfde ronde nam Bi land de kop. Webster moest in een chicane rechtuit en viel te rug naar de vierde positie. Streuer moest in die fase Mi chel voorlaten. Het duel duurde zes ronden, maar in die acht tiende ronde, toen Streuer weer in de achtervolging kon op koploper Biland, was het gaatje te groot geworden. UiUlagen GP Oostenrijk: sdjspanklasse (22 ronden, 93^46 km): 1. Biland/ Waltis- perg (Zwi) Krauser 32.15,43 (gemiddelde snelheid 173,628 km/uur), 2. Streuer/ Schnieders (Ned) Yamaha op 3,47 secon den, 3. Michel/Fr esc (Fra) Krauser op 3,66,4. Webster/Hewitt (GBr) Krauser op 15,54, 5. Stropek/ Damling (Oos) Krauser op 1.00,25, 6. Kumano/ Fahrni (Jap/ Zwi) Yamaha op 1.00,47, 7. Zurbrügg/Birchall (Zwi/GBr) Yamaha op 1.08,25, 8. Jones/ Ayres (GBr) Yamaha op 1.08,34, 9. Lar- ratte/Corbier (FRa) Yamaha op 1.14,59, 10. Van Kempen/De Haas (Ned) Yamaha op 1.15,59. WK-stand: 1. Webster 38 punten, 2. Mi chel 32, 3. Streuer 24,4. BUand 15,5. Zur- brügg 14. 500cc (29 ronden, 123,047 km): 1. Wayne Gardner (Aus) Honda 39.57,89 (gemid delde snelheid 184,730), 2. Randy Mamola (VSt) Yamaha op 2,37 seconden, 3. Niall McKenzie (Gbr) Honda op 13,21, 4. Ron Haslam (GBr) Honda op 19,37, 5. Rob McElnea (GBr) Yamaha op 24,37, 6. Christian Sarron (Fra) Yamaha op 34,21, 7. Shunji Yatsuhiro (Jap) Honda op 44,18, a Roger Burnett (GBr) Honda 56,63, 9. Tadahiko Taira (Jap) Yamaha op 56,97, 10. Pier-Francesco Chili (Ita) Honda op 57,20. 22. Maarten Duyzers Honda op 2 ronden. WK-stand na vijf wedstrijden Is: 1. Gardner 58 punten, 2. Mamola 44,3. Has lam 40, 4. Eddie Lawson (VSt) Yamaha 39. 250cc (24 ronden, 101432 km): 1. Anton Mang (WD1) Honda 35.01,18 (gemiddelde snelheid 174,471 km/uur), 2. Loris Reg- giani (Ita) Aprilia op 5,46 seconden, 3. Reinhold Roth (WD1) Honda op 5,68, 4. Alfonso Pons (Spa) Honda op 5,97,5. Car los Card us (Spa) Honda op 6,19, 6. Jac ques Cornu (Zwi) Honda op 6,46,7. Domi nique Sarron (Fra) op 6,69, 8. Carlos La- vado (Ven) Yamaha op 27,19,9. Stephane Mertens (Bel) Honda op 43,03, 10. Martin Wimmer (WD1) Yamaha op 43,25. Wk-stand na vijf van de twaalf wed strijden: 1. Mang 48,2. Roth 45,3. Pons 32, 4. Cornu 30,5. Wimmer en Sarron 20. 125oc (22 ronden,*^93346 kilometer): 1. Fausto Gresini (Ita) Garelli 33.57,20 (ge middelde snelheid 164,955 km/uur), 2. Bruno Casanova (Ita) Garelli op 1,62 se conden, 3. Paolo Casoli (Ita) AGV op 17,47, 4. August Auinger (Oos) MBA op 17,78,5. Domenico Brigaglia (Ita) AGV op 51^10, 6. Andres Sanchez (Spa) Ducados op 57,45, 7. Adolf Stadler (WD1) MBA op 1.11,00, 8. Thiery Feuz (Zwi) LCR op 1.19,48, 9. Johnny Wicks trom (Zwe) Tun- turi op 1.19,69, 10. Willy Perez (Arg) Sa- nella op 1.194*0. Stand WK na vier van de twaalf wed strijden: 1. Gresini 60 punten, 2. Casa nova 42, 3. Auinger 34, 4. Brigaglia 32, 5. Casoli en Pierpaolo Bianchi (Ita) MBA 20. 80cc (17 ronden, 71,825 km): 1. Jorge Mar tinez (Spa) Derbi 28.12,31 (gemiddelde snelheid 152.791 km/u), 2. Gerhard Wai- bel (WD1) Krauser op 0,89 seconden, 3. Manuel Herreros (Spa) Derbi op 31,91, 4. Josef Fischer (Oos) Krauser op 32^31, 5. Ian McConnachie (GBr) Krauser op 32,52, 6. Hans Spaan (Ned) Casal op 32,85, 7. Hubert A bold (WD1) Krauser op 33423, 8. Alejandro Barros (Bra) op 1.00,08,9. Luis Miguel Reyes (Spa) Autisa op 1,00,31, 10. Juan Bol art (Spa) Krauser op 1.01,74, 14. Theo Timmer Casal op 128,19, 16. Wilco Zeelenberg Casal op 1.31,27, 23. Jos van Dongen Krauser-Hummel op 1 ronde, 25. Hans Koppman Ziegler op 1 ronde. Stand WK na vier van de tien races: 1. Martinez 57 punten, 2. Waibel 36, 3. Her reros 33, 4. Stefan Dörflinger (Zwi) 20, 5. McConnachie 18,6. Abold 13.

de Stem | 1987 | | pagina 15