Atleten scherpen seizoentijden aan Als de beste en goedkoopste getest! Lendl en Wilander op herhaling Michels ziet af van ontslag SPORT ieheer gronden lis (m/v) DEN HAAG TEN ONDER IN 'GROOTSTE HONDENKENNEL' VAN EUROPA IWi DOE EEN WEEKJE ASSEN.... nf] STEM SPORT 2 ZATERDAG 6 JUN11987 VLISSINGEN^ FHffGHAMfWGflJWlTj VUSSINGEN St SHEER, Potsdam DEN HAAG - Ajax heeft het bekersucces van vo rig seizoen geprolongeerd. groeiseizoen 19881 FUJI DIAFILMS BORIS BECKER BUT OP GRAVEL IN HET STOF Roland Garros Ronde van Noorwegen voor vrouwen FC Twente koopt twee Haarlemmers Streuer tweede trainingstijd Snijders en Paul bondscoaches rugby Judoka's winnen van Oostenrijk Winst Fignon in Luxemburg VFB Stuttgart verspeelt kans 22 23 24 25 26 27 JUNI T26 in hi nftT r\ 'AC, luw ANVR reisburoof wn Isch Onderwijs ftorium Onderwijs nisch Administratief Onderwijs |l Agogisch Onderwijs 1 en Vormgevmgs Onderwijs logisch Onderwijs lidheidszorg Onderwijs bibliotheken, die pautomatiseerde I overgegaan tot de l.b.v. de sectorbiblio- ninistratief Onderwijs. oliothecarissen (10), Ie 6 sectorbibliotheken oibliotheek- en media- jiliotheeksysteem (PICA) verkingsvormen brbibliotheek TO/EAO. aar niveau. Esteem (PICA). Imax. f 4.098,-. IB.H.PJ M. de Louweren, Ttbus 90.116, hr. 87-46. (SID) - Jordanka Donkova heeft vrijdag avond tijdens het atletiek- gaia in Aken met een tijd van 12,56 seconden voor de beste wereldseizoenpresta- tie op de 100 meter horden gezorgd. De Bulgaarse we reldrecordhoudster kwam in de series al tot 12,57 se-, conden. Eerder dit seizoen was Donkova tot 12,60 se conden gekomen. Haar landgenote Ginka Sagorts- ieva werd in de finale met 12,80 seconden tweede. Jeroen van der Meer bleef op het speerwerpen met een af stand van 74 meter en 46 centi meter slechts acht centimeter verwijderd van zijn nationale record. Dat vestigde de atleet van PSV met de nieuwe speer op 15 augustus van het vorig jaar in Leiden. Op de 1500 meter, die in 3.39,30 werd gewonnen door de Deen Mogens Guldberg, ein digde Marc Borghans van Uni- tas in 3.43,07 als derde. Allan Elsworth van Lycurgus werd in de A-loop van de 400 meter derde in 47,35 seconden. Zijn broer Armand finishte in de B- loop in 47,54 seconden als twee de. Monique van der Weide van Sparta zegevierde op het hoog springen met een matige 1,70 meter. Aan dit onderdeel deden geen buitenlandse atletes mee, Klaas Lok van Phoenix en Tonni Dirks (De keien) bleven op de tien kilometer beiden on der de grens van 29 minuten. Lok werd tiende in 28,44,42 en Dirks vijftiende in 28.51,00. De Oostenrijker Gerhard Hart- mann zegevierde in 28.13,35. De voornaamste uitslagen zijn: he ren: 100 meter: 1. Stanley Floyd (Vst) 10,31 seconden (In de series 10,26) 400 meter: 1. Ken Lowery (Vst) 45,40 seconden, 2. Edgar Itt (Wdl) 45,55,3. Allan Elsworth (Ned) 47,35, 5. Wim Kools (Ned) 47,98. B- loop: 2. Armand Ellsworth (Ned) 47,54 seconden. 800 meter: 1. Peter Braun (Wdl) 1.47,20. 1500 meter: 1. Mogens Guldberg (Den) 3.39,30, 3. Mare Borghans (Ned) 3.43,07, io. Ed Van Gemeren (Ned) 3.48,06. 10.000 meter: 1. Gerhard Hartmann (Oos) 28.13,35, 2. Martin Vrabel (Tsj) 28.14,03, 10. Klaas Lok (Ned) 28.44,42, 14. Tonnl Dirks (Ned) 28.51,00. discuswerpen: 1. Werner Hartmann (Wdl) 63,60 meter, speerwerpen: 1. Jeroen van der Meer (Ned) 74,46 meter, dames; 1500 meter: 1. Sandra Gasser (Zwi) 4.06,85 100 meter horden: 1. Jor danka Donkova (Bul) 12,56 secon den, 2. Ginka Sagortsjeva (Bul) 12,80. hoogspringen: 1. Monique van der Weide (Ned) 1,70 meter, 2. Angelika Maasdijk (Ned) 1,60. Tijdens de eerste Oostduitse selectiewedstrijden voor de wereldtitelstrijd in Rome heb ben Heike Drechsler, Hansjörg Kunze en Jürgen Schuit vrij dag in Potsdam beste wereld- seizoenprestaties geleverd. De tweevoudige wereldrecord houdster uit Jena kwam in de series op de 100 meter als eerste atlete van dit jaar onder de grens van elf seconden. Ze liet 10,99 seconden afdrukken. Op het verspringen landde ze met 7,17 meter verder dan iedereen tot nu toe in dit nog jonge atle- tiekseizoen. Wereldrecordhou der Schuit nam met een discus worp over 67,94 meter de beste seizoenprestatie van de Cubaan Luis Delis (67,92 meter) over. Op de 10.000 meter kwam Kunze tenslotte tot 27.39,60. De 22-jarige Heike Drechs ler, houdster van de wereldre cords verspringen (7,45 meter) en de 200 meter (21,71 secon den), was met een rugwind van één meter per seconde op de 100 meter alweer bijna zo snel als vorig jaar, toen ze 10,91 secon den liet afdrukken. Ze startte niet meer voor de finale, die in 11,08 seconden tamelijk verras send gewonnen werd door Silke Gladisch, voor wereld kampioene Marlies Göhr (11,17). In de series had Gla disch 11,03 laten afdrukken. Andere goede prestaties werden geleverd door Cornelia Oschkenat op de 100 meter hor den (12,62 seconden), Jens-Pe- ter Herold (3.35,34 op de 1500 meter), Diana Gansky-Sachse met de speer (73,04 meter), Ines Müller (21,09 meter met de ko gel) en Christine Wachtel (1.57,09 op de 800 meter). i voor 1 -jarige pacht van B.B.L-' Irle-Nassau Goirle De Hilver rode Reek Viermannekesbrug (leeftijd) (opleiding) bedrijf/intensieve veehouderij 1 >m en langjarige pacht) diverse: Ajax herhaalt bekersucces Dcor Ted van Leeuwen De Amsterdammers werkten zich in het Haagse Zuider park pas in de verlenging langs het moedig spelende FC Den Haag, dat tot de 83ste minuut gedacht had voor een surprise te kunnen zorgen. pan percelen die voor het groei- Jerking komen. gen Alphen en Riel, Auvergne-1 paskant, Nieuw-Vossemeer, St. i Zundert. lienen dit voor 1 juli 1987 schril-1 pbouwgronden in de provincie au pachten dienen, wanneer ze pensen te komen, opnieuw een Inderstaande antwoordcoupon Twee treffers van Bosman en Van Basten zetten toen een 2-1 jchterstand om in een 4-2 zege voor het stroef draaiende Ajax. „De bekerwinst is het werk van een heel jaar trainen, jammer dat ons spel wat tegenviel", sprak Johan Cruijff kort voor dat sectievoorzitter Van der Louw de KNVB-beker aan Van Bastm uitreikte. De supporters gedroegen zich in tegenstelling tot 1 maart, toen de competitie wedstrijd tussen beide teams na 41 minuten gestaakt moest worden, voorbeeldig. Hot was de wedstrijd niet aan te zien geweest dat een moekame weg was afgelegd om aover te komen. En het feit dat ie eindstrijd in het stadion vaneen der finalisten gespeeld weid, is in Nederland ook al eenbekend fenomeen. Dat was gisteren namelijk voor de tiende keer in successie het ge val] .laar FC Den Haag en Ajax voorzagen de ondoorzichtige competitie van een sportief klinkend slotakkoord en gin- ged volledig voorbij aan de we- tejschap dat beide clubs zich door de Europa Cup-winst van Ajax al van Europees voetbal vetzekerd wisten. Er werd door de spelers met inzet om de witst gespeeld. laar hadden kennelijk wei- ni| mensen op gerekend, want lalg niet alle van de slechts 8.(00 kaarten die na de scher- mttselingen van 1 maart in de handel gebracht mochten wor- ddi, waren daadwerkelijk ver- ft. Er waren vooral Am- lammers thuisgebleven, deel van de financiële de werd gedekt door de op- tfengst van de rechtstreekse V-uitzending, waarvoor de 'ROS 50.000 betaald had. De lommerciële zender Sky Chan- lei, dat elke week Nederlands loetbal op de buis brengt, had kennelijk zo weinig vertrou- w>n in een goede wedstrijd, dat hk slechts 100 pond 330) voor debeelden geboden had. Ie gevolgen van de tragische geteurtenissen van 1 maart wtren gisteren merkbaar in he Zuiderpark, Niet alleen bief een deel van de tribune leg, maar bovendien waren er 30 agenten en honderden par- (ADVERTENTIE) ik (volwaardige arbeidskrachten) 18) de sloten in schouwbare toe- ond aan derden te verhuren. o de in de streek gebruikelijke wij" skening: ticuliere veiligheidsfunctiona rissen op de been om er nauw lettend op toe te zien dat er dit maal geen gedonder in de gla zen zou ontstaan. Het Zuider park bood dan ook de aanblik van een vesting waarin de grootste hondenkennel van Europa gevestigd was. Overi gens zorgde het publiek tijdens de wedstrijd wel voor een 'En gelse' bekerstemming. Ajax was agressief gestart. Bosman en Van Basten, het duo werd bewaakt door Lankhaar en Otto, zochten de korte weg naar het doel. Ook Van 't Schip kon tegen Purvis doen wat hij wilde, maar na een ordinaire overtreding van de gerouti neerde Jol was de sterspeler lang zo alert niet meer. Ook bij de door Ajax ge scoorde openingstreffer leek het scenario op dat van de on voltooide van 1 maart. Bosman scoorde uit een trekbal van linksbuiten Witschge. Gisteren in de 12de, destijds in de 13de minuut. Volgens dat speelplan had het dus ook 0-2 moeten worden, maar Bosman (die destijds ook tweemaal scoorde) trof slechts de voet van doel man Stam. Een ongelukkige valpartij van de Hagenaar Bouwens op de rug van Menzo leidde een ommekeer in. De Ajax-keeper kon zich tot de behandeling in de rust de laatste 30 minuten van de eerste helft nauwelijks bewegen, maar Cruijff durfde het niet aan de onervaren De Haan de piste in te sturen. Op eens kregen de Hagenaars (als ze tenminste niet buitenspel stonden) ook kansen. Maar Otto en de naar Roda JC ver trekkende Groenendijk lieten ze glippen. Merkwaardig genoeg was het uitgerekend Remco Boere, de zwakste man van het veld, die op slag van rust voor de ge lijkmaker tekende uit een voorzet van de Brit Morley. Pas twintig minuten na rust was er opnieuw reden tot opwinding. Cruijff haalde op dat moment verdediger Silooy, die geen te genstander had, naar de kant ten faveure van middenvelder Scholten. Silooy was nog geen minuut uit het veld of Morley maakte gebruik van de onder- .Ti TfrÉÉfl FC Den Haag-doelman René Stam tracht in een uiterste poging een schot van Marco van Basten (links) te keren. De uitblinkende keeper miste, maar de bal ging naast. - fotoanp bezetting in het hart van de zelfde deed, maar Menzo kreeg sie verwaarloosde en massaal Amsterdamse defensie: 2-1. nog net een paar vingers achter ten aanval trok, de kans gelijk de inzet van de sterke midden- te maken. Zeven minuten voor velder. tijd stond Witschge aan de ba- Het bood Ajax, dat de defen- sis ervan en ontpopte Bosman Twee minuten later had Si- looys absentie fatale gevolgen kunnen hebben toen Lems het- zich als de ware opvolger van Van Basten: 2-2, Ter illustratie daarvan trof Bosman in blessuretijd de paal, waardoor een verlenging nood zakelijk werd. De treffers waarmee Ajax daarin afstand van FC Den Haag nam, illu streerde het verschil tussen beide clubs. De Hagenaars, die het vooral van hun werklust moesten hebben, kregen het eerst last van kramp. Ajax sloeg toe op het moment dat Bouwens en Otto met vastge- slagen spieren op de grond la gen. Miüiren trof na veertien minuten verlengen via het li chaam van Van Basten doel: 2- 3. En direct na de wissel was de strijd gestreden. Bergkamp mocht in buitenspelpositie doorgaan en gunde Van Basten de eer van de treffer: 2-4. Het moedige FC Den Haag was verslagen, maar stapt op eervolle wijze Europa binnen. FC Den Haag - Ajax 2-4 na verlen ging (2-2) (1-1). 12. Bosman 0-1, 44. Boere 1-1, 66. Morley 2-1, 82, Bos man 2-2, 104. Van Basten 2-3, 107. Van Basten 2-4. Scheidsrechter: Van Swieten, toeschouwers: 8000. FC Den Haag: Stam; Van Alphen, Jol, Otto en Purvis; Lems (76. Da- nen), Lankhaar en Groenendijk; Boere (66. De Roode), Bouwens en Morley. Ajax: Menzo; Winter, Silooy (63. Scholten), Rijkaard en Boeve; Wouters, Bosman en Mühren; Van 't Schip (76. Bergkamp), Van Bas ten en Witschge. PARIJS - Twee jaar na dato krijgt Ivan Lendl de kans om zich in de eind strijd van Roland Garros te revancheren ten koste van Mats Wilander. De eindstrijd van morgen is een herhaling van die van 1985, waarin de toen twintig jarige Zweed in vier sets aan het langste eind trok. In beide halve finales was het gisteren eenrichtingver keer. Lendl ontregelde het soepele spelletje van zijn landgenoot Miloslav Mecir door alle snelheid uit het spel te halen 6-3, 6-3, 7-6 (7-4), Wilander maakte op pijnlijke wijze een einde aan Boris Beckers ambitieuze pogingen om te bewijzen dat hij ook op gravel uit de voeten kan: 6-4, 6-1,6-2, Net als de arme Yannick Noah twee dagen eerder sloeg ook Becker zich kapot op de solide muur die Wilander vanaf de eerste bal ergens op de baan lijkt te metselen. Becker begon weliswaar goed door zowaar te beginnen met een service-break, terwijl hij op een 4-2 voorsprong nog even uitzicht had op 5-2. Het was echter weer wat overdreven om, zoals Becker dat na afloop deed, te stellen dat er voor hem wat in had gezeten als hij die zevende game en daarmee wellicht de eerste set ingepikt zou heb ben. „Oh, zei hij dat", grinnikte Wilander na afloop, „maar hij heeft het toch niet gedaan. Al had hij het wel gedaan en had ik de eerste set verloren, dan was er nog niet veel aan de hand geweest. Dan was hij misschien wel beter gaan spelen, maar ik denk niet dat dat vandaag genoeg geweest zou zijn". Dat was geen grootspraak van de Zweed, die naarmate het toernooi verder vorderde, bij vlagen perfect tennis be gon te demonstreren. Vorige week kwam de Zweedse ma chine een beetje aarzelend op gang. Zijn eerste vier tegen standers, Colombo, Annacone, Krickstein en Benhabiles pik ten allen de eerste of de tweede set van hem af. In het door Léon Krijnen Wilander verlaat triomferend het centrecourt van Roland Garros, nadat hij Becker in de pak gehakt heeft. foto ap zicht van de vettere prijzen kwam Wilander echter pas goed op toeren, hetgeen Noah en Becker op een stevige af straffing kwam te staan. Afgezien van de al ver melde opmerking over de ge miste kansen op 4-2 in de eer ste set toonde Becker zich voor een Duitser eens te meer een verliezer van het goede soort. „Op gravel is Mats en blijft hij de beste van ons al lemaal. Daar valt niets op af te dingen." Becker snakt naar zijn eer ste stappen op de graszoden van Queens. „Daar ben ik ge boren als tennisspeler. Het zal wel weer even wennen zijn na zeven weken stofhappen, maar misschien krijg ik de kans om te acclimatiseren. De eerste vier dagen zal het daar wel weer regenen". Wilander won Parijs twee maal als volslagen outsider. De eerste maal in 1982 tegen Guillermo Vilas, de tweede maal in 1985 tegen Ivan Lendl. Dit jaar geeft hij zich zelf een goede kans tegen de Tsjechische nummer een. „Mijn aanvallende spel heeft tot nu toe perfect ge werkt. Als dat zondag niet loopt, kan ik altijd nog terug vallen op de baseline en mijn oude spelletje spelen. Ik speel liever tegen Lendl want ik weet wat hij doet. Met Mecir weet je nooit wat hij nu weer gaat doen", aldus Wilander, die dit jaar tegen Mecir twee maal onderuit ging op een binnenbaan. Op Roland Garros heeft 'Mats the Menace' in zes jaar een conduitestaat van 33-3 opgebouwd Die van Lendl, 44-7, levert overigens een vrijwel gelijk saldo op. Lendl was gisteren een meer dan geïnteresseerde toeschouwer bij het duel tus sen Wilander en Becker. Sa men met zijn coach Tony Ro che zal hij vandaag proberen om een geschikte tactiek uit te stippelen om de ballen langs de Zweed en binnen de lijnen te krijgen. Roche, die Roland Garros in 1966 won en die in 1965 en 1967 in de finale verloor, heeft de juiste strategie uitgedok terd om Mecir te verslaan. „Hij houdt van snelheid, hoe harder dat je naar hem slaat, hoe meer kans je hebt dat je alles terugkrijgt. Tony en ik hebben besloten om de bal in het spel te houden, weinig snelheid, hem veel laten lo pen. Ik heb zo veel mogelijk slice naar zijn forehand ge slagen. Dat doe ik anders nooit, In de finale van Flus hing Meadows tegen Mecir heb ik het ook gedaan en toen liep het ook goed af". Uitslagen herenenkelspel, halve finales: Mats Wilander (Zwe) - Boris Becker (Wdl) 6-4, 6-1, 6-2, Ivan Lendl - Miroslav Mecir 6-3, 6-3, 7-6. dubbelspel dames, halve finales; Steffi Graf/Grabriela Sabattlni (Wdl/Arg) - Kathy Rinaldl/Jen nifer Byrne (Vst/Aus) 6-1,6-4. damesdubbelspel, halve finales: Martina Navratilova/Pam Shri- ver (Vst) - Claudia Kohde- Kilsch/Helena Sukova (Wdl/Tsj) 7-6 (7-4), 6-3. meisjesenkelspel, kwartfinales: Natalia Zvereva (Sov) - Gabriela Mosca (Arg) 6-1, 7-5, Barbara Paulus (Oos) - Radka Zrubakova (Tsj) 3-6, 6-0, 6-4, Annabella Vieira (Bra) - Brenda Schultz (Ned) 3-6, 6-4, 0-4, Jana Pospisi- lova (Tsj) - Nicole Provis (Oos) 6- 3,6-7 (12-14), 6-4. f;emengd dubbelspel, halve fina- es: Lori McNeil/Sherwood Ste wart (Vst) - Arm Henricksson/ Michiel Schapers (Vst/Ned) 6-4, 7-5. Door onze verslaggever DEN HAAG - Bonds coach Rinus Michels heeft gisteren zijn ont slag-aanvrage ingetrok ken. Enige weken geleden vroeg Michels de KNVB om zijn verbintenis (die nog ruim een jaar doorloopt) te ont binden. Michels gaf als re den voor dit verzoek dat hij bij de voetbalbond niet goed uit de voeten kon. Al snel werd echter bekend dat landskampioen PSV zich wilde verzekeren van de diensten van de top-trai- ner. De KNVB weigerde om zonder slag of stoot het ont slag te verlenen. Bij monde van algemeen bondsvoor zitter Jo van Marie deelde de KNVB Rinus Michels maandag mee alleen met ontslag akkoord te gaan in dien er een (forse) afkoop som werd betaald. Michels vroeg vervolgens enige da gen bedenktijd om zich te beraden over zijn toekomst. NIEUWSOVERZICHT SKIËN (NTB) - De Noorse Tone Benjaminsen heeft vrijdag de achtste tappe van de Ronde van Noorwegen gewonnen. De Ne derlandse Connie Meijer werd derde. In het algemeen klasse ment leidt Jeannie Longo uit Frankrijk. Heieen Hage is met een achterstand van 47 seconden op de derde plaats de beste geklasseerde wielrenster uit de ploeg van coach Verboom. Uitslag achtste etappe, 88 kilometer naar Sklen: 1. Tone Benjaminsen (Noo) 2.13.05, 2. Viola Paulitz (Wdl), 3. Connie Meijer (Ned), 4. Jeannie Longo (Fra), 5. Monique Knol (Ned), 8. Heieen Hage (Ned), 15. Monique de Bruin (Ned) allen dezelfde tijd als Benjaminsen, 59. Petra de Bruin (Ned) op 1.55. Algemeen klassement: 1. Longo 13.54.54, 2. Laima Zilpo- rite (Sov) op 0.37, 3. Hage op 0.47, 4. Katrin Tobin (Vst) op 0.53, 5. Unni Larsen (Noo) op 0.57,14. Meijer op 1.53,15. Knol op 2.05,16. Monique de Bruin op 2.36,31. Benjaminsen op 5,33,40. Petra de Bruin op 9.59. ENSCHEDE (ANP) - Twente en Haarlem hebben vrijdag de transfer van Piet Keur en Wim Balm afgerond. Met de transfer van de 26-jarige spits en de één jaar oudere middenvelder is een bedrag van iets meer dan 600.000 gulden gemoeid. De con tracten zijn getekend voor twee jaar, met nog een optie van één jaar. SALZBURG (AFP) - De wereldkampioenen zijspanrace, Eg- bert Streuer en Bernard Schnieders uit Assen, hebben op de eerste dag van de trainingen voor de Grote Prijs van Oosten rijk, op de Salzburgring, de tweede rondetijd verwezenlijkt. Streuer kwam in wisselende weersomstandigheden tot 1.36,25. De Zwitserse oud-wereldkampioen Biland was met 1.35,58 juist sneller. De Britse ranglijstaanvoerder in de wereldtitelstrijd, Steve Webster, klasseerde zich als vierde, in 1.36,93. In de 500cc trainde de Amerikaan Mamola het best, bij de kwartliters de Westduitser Roth en in de 125cc de Italiaan Bri- gaglia. In de lichtste klasse, de 80cc, bleek de Nederlander Hans Spaan weer hersteld van een hoofdblessure. Hij kwam op ruim twee seconden van de Spanjaard Martinez tot de zesde tijd. HILVERSUM (ANP) - Het bestuur van de Nederlandse rugby bond heeft vrijdagavond in een vergadering besloten Theo Snijders en Piet Paul te benoemen tot bondscoaches. Dit ge beurde op voorstel van de technische keuzecommissie onder leiding van Denis Power. Snijders en Paul worden de opvolgers van Dick Jansma, die de nationale selectie drie jaar lang begeleidde. De overeen komst strekt zich uit over een periode van twee jaar en gaat in bij de aanvang van het seizoen 1987/88, MURZZUSCHLAG (ANP) - De verzwakte Nederlandse judop loeg heeft vrijdag in Mürzzuschlag een interland tegen Oosten rijk met 6-4 gewonnen. De heren zegevierden met 4-1, de da mes verloren met 2-3, De nationale équipe trad aan zonder on der meer Irene de Kok, Chita Gross, Chantal Han, Ben Spij kers, Hans Buiting en Jean-Pierre van Deursen. De overwinningen bij de dames kwamen op naam van Jessica Gal (tot 48 kg) en Monique de Gouw (72 kg). Nederlagen leden Els van der Velden (66 kg), Marjolein van Dommelen (61 kg) en Nicole Marien (52 kg). Bij de heren zegevierden Jo Gevers (tot 65 kg), Rob Henneveld (78 kg), Hans Massuger (86 kg) en Jürgen Kuitört (95 kg). Alleen Guno Berenstein (60 kg) verloor. BETRANGE (AFP/Reuter) - Laurent Fignon heeft vrijdag de derde etappe van de Ronde van Luxemburg gewonnen. In een individuele tijdrit over 17,2 kilometer ging de Fransman het Belgische talent Benjamin van Itterbeeck met negen seconden vooraf. Uitslag derde etappe: 1. Laurent Fignon (Fra) 17.2 km in 22 min. 8 se conden, 2. Benjamin van Itterbeeck (Bel) op 9 sec., 3. Sören Lilholt (Den) op 11,4. Daniel Gisiger (Zwi) op 13,5. Werner Stutz (Zwi) op 25,6. Peter Roes (Bel) op 27, 7. Peter Stevenhaagen (Ned) z.t., 8. Bjarne Riis (Den) op 35,9. Claude Criquielion (Bel) z.t„ 10. Pascal Triebei (Lux) op 36,13. Steven Rooks (Ned) op 48. Vierde etappe: 1. Michel Vermote (Bel) 125 kilometer in 3 uur 26 minuten en 14 seconden (exclusief 10 secon den tijdsvergoeding), 2. Jef Lieckens (Bel) z.t. (5 sec), 3. Adri van der Poel (Ned) z.t. (3 sec), 4. Raoul Alcala (Mex), 5. Benny Heylen (Bel), 6. Frank Boucanville (Fra), 7. Vladimir Kozarek (Tsj), 8. Lilholt, 9. Leon Nevels (Bel), 10, Josef Regec (Tsj) allen dezelfde tijd als Vermote. Al gemeen klassement: 1. Lilholt 10.08.26, 2. Fignon op 0.34, 3. Van Itter beeck op 0.48,4. Jörg Müller (Zwi) z.t., 5. Gisiger op 1.00,6. Lieckens op 1.02, 7. Peter Stevenhaagen (Ned) op 1.11,8. Roes z.t„ 9. Riis op 1.19,10. Criquielion z.t., 13. Steven Rooks (Ned) op 1.22. FRANKFORT (DPA) - Vfb Stuttgart heeft zijn laatste theore tische kans op Europees bekervoetbal in Frankfort verspeeld. Eintracht Frankfurt won vrijdag in het vooruitgespeelde duel uit de eerste Bundesliga met 3-1 van de Stuttgarters. Bij rust leidde Eintracht door een strafschop in de 42e minuut, benut door Falkenmayer, met 1-0. Allgöwer maakte een kwartier na de pauze nog gelijk, maar in de slotfase zorgde Mitchell met twee treffers voor de Frankforter winst. Uitslagen: VfL Bochum - Schalke'04 1-1, Vfb Stuttgart - Eintracht Frankfurt 3-1. (ADVERTENTIE) EEN HELE WEEK MOTORSPORT!N ASSEN o3> Ma. EK-Trainmg M Di. EK- Races/TT Formule 1 training MV/o. TT Training Êl Do. TT Training/ TT Formule t Race/Historic TT MVr. TT Training mZa. Dutch TT

de Stem | 1987 | | pagina 13